Michał Kanarkiewicz Strategie szachowe Mistrzów
w biznesie Powerspeech
+ symultana szachowa
ARTUR B. CHMIELEWSKI naukowiec, konstruktor sond kosmicznych,
syn Papcio Chmiela
Opowie o:
Jak funkcjonuje NASA? Realizacja trudnych projektów
Technologia teraz i w przyszłości
Jak budować zespoły bardziej efektywne?
Bazy na Księżycu i Marsie
Tylko u nas!
Szkolenia/doradztwo/coaching z prof. Markiem Kochanem - Komunikacja kryzysowa
- Wystąpienia live + prezentacje ze slajdami
- Storytelling w zarządzaniu i komunikacji
- Kreowanie dobrego wizerunku
- Erystyka w mediach i kontakcie live
- Perswazja
- Autoprezentacja, wystąpienia w mediach
- Debaty, panele
Video MP4 Zobacz szczegóły volume_off Włącz dźwięk Video YT

Mówcy / Eksperci

Prof. Cezary Wójcik

Język wystąpień:

AngielskiNiemieckiPolski

WYBRANE TEMATY / OBSZARY WYSTĄPIEŃ

  • Przywództwo: sens, wolność i stan umysłu
  • Przywództwo: jak skutecznie zmieniać świat?
  • Co odróżnia skutecznych liderów? Jakie postawy i wartości pozwalają skutecznie zmieniać świat? Jak działać, żeby osiągać zamierzone cele i być w zgodzie z sobą?
  • Gdzie tkwi potencjał kreatywności, pozytywnych zmian i rozwoju?
  • Jak dokonać innowacyjnej i skutecznej adaptacji i stworzyć nową przyszłość dla organizacji?

Profesor PAN i SGH, założyciel i Dyrektor Center for Leadership, visiting scholar na uniwersytetach Harvarda, Berkeley, Melbourne, Glasgow, i in. Łączy dorobek naukowy z zakresu makroekonomii i przywództwa. Pracował i studiował na Uniwersytecie Harvarda, gdzie m.in. ukończył Master Class for Leadership Educators. Jest także absolwentem programów z zakresu zarządzania i przywództwa na IESE Business School i HEC Paris. W 2011 wyróżniony Letter of Achievement za wkład w rozwój przywództwa przez Harvard Kennedy School Government, gdzie był również członkiem zespołu dydaktycznego flagowego kursu z przywództwa dla wyższej kadry  menadżerskiej sektora publicznego i prywatnego.

W Polsce prowadzi wykłady, szkolenia i konsultacje z zakresu makroekonomii i integracji walutowej oraz przywództwa dla organizacji prywatnych, głównie globalnych korporacji. Jest wykładowcą przywództwa dla menadżerów wyższego szczebla na Doctoral Business Administration w Polskiej Akademii Nauk.

Zaangażowany w działalność publiczną, m. in. jako: autor obu najważniejszych raportów na temat przyjęcia euro w Polsce, Założyciel i Dyrektor Biura ds. Integracji ze Strefą Euro NBP, członek Rady Makroekonomicznej przy Ministrze Finansów, główny doradca ekonomiczny banku WestLB Polska, ekspert Komisji Europejskiej. Jako jedyny Polak pracował w trzech bankach centralnych na świecie: Europejskim Banku Centralnym, Narodowym Banku Austrii i NBP. Pracował dla organizacji międzynarodowych, np.  w Wiedeńskim Instytucie Badań Porównawczych.  

Prof. Wójcik jest autorem lub współautorem wielu artykułów naukowych oraz dziewięciu książek wydanych w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Estonii i na Węgrzech. Jego prace były publikowane i cytowane w renomowanych dziennikach zagranicznych, w „The Guardian”, „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, „Die Zeit”, „Handelsblatt”. Regularnie publikuje w dziennikach krajowych, m.in. w „Rzeczpospolitej” i „Gazecie Wyborczej”.

W badaniu za okres 2001-2006 został sklasyfikowany na 1. miejscu najczęściej cytowanych ekonomistów polskich w czasopismach naukowych na świecie. Baza SSRN – największe na świecie elektroniczne repozytorium prac naukowych w zakresie nauk społecznych – klasyfikuje go w pierwszych 5% naukowców na świecie.

W grudniu 2009 r. w rankingu "Gazety Wyborczej" wytypowany do pierwszej szóstki najlepszych kandydatów do nowej Rady Polityki Pieniężnej. Także w 2009 r. –  przed ukończeniem 35 lat – został mianowany jednym z najmłodszych profesorów ekonomii w Polsce. W 2011 włączony przez Kancelarię Prezydenta na listę „Generacja 45 minus” – listę młodych Polaków którzy kształtują przyszłość swoich dyscyplin, od sportu przez sztukę do nauki i biznesu. Laureat obu najważniejszych nagród przyznawanych ekonomistom w Polsce. W 2008 r. – nagrody Banku Handlowego za szczególny wkład w rozwój ekonomii i finansów. W 2009 r. – nagrody Prezesa Rady Ministrów.

Wielokrotnie wyróżniany, w tym: dwukrotny stypendysta Fulbrighta, laureat stypendium Tygodnika „Polityka”, Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i wielu innych.

Posługuje się biegle językiem polskim, angielskim i niemieckim, komunikuje się w języku hiszpańskim i rosyjskim.

Ma dwójkę dzieci, żonę i jest szczęśliwym człowiekiem.

Z wykładów Cezarego Wójcika skorzystały m.in. następujące organizacje: Google, T-Mobile, DB Schnker, RBS, Jeronimo Martins, Takeda, PwC, Nordea, Grey Group, Genworth, AIG i wiele innych.

Wykład „Przywództwo: sens, wolność i umysł” został opracowany w celu inspirowania uczestników do odnalezienia ich własnych odpowiedzi na powyższe pytania. Uwaga jest skoncentrowana na trzech fundamentalnych zagadnieniach dla praktyki dobrego przywództwa: (1) rozumienia sensu istnienia organizacji, (2) zakresu wolności oraz (3) stanu umysłu jako źródeł efektywności lidera. Treść wykładu oparta jest o rzeczywiste sytuacje biznesowe i ukierunkowana na rozwiązywanie praktycznych problemów organizacyjnych oraz rozwój kluczowych kompetencji przywódczych menadżerów działających w warunkach szybkich zmian rynkowych.

Wykład „Przywództwo: jak skutecznie zmieniać świat” został opracowany w celu inspirowania uczestników do odnalezienia ich własnych odpowiedzi na powyższe pytania w kontekście ich własnej organizacji. Uwaga jest skoncentrowana na trzech fundamentalnych postawach niezbędnych praktyce dobrego przywództwa, tj.: (1) relacji z rzeczywistością, (2) uwagi oraz (3) nadrzędnego kontekstu w działaniach przywódczych.







Najczęściej wyszukiwani

786952 odsłon
722097 odsłon
691701 odsłon
690630 odsłon
686209 odsłon

DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE