Michał Kanarkiewicz Strategie szachowe Mistrzów
w biznesie Powerspeech
+ symultana szachowa
ARTUR B. CHMIELEWSKI naukowiec, konstruktor sond kosmicznych,
syn Papcio Chmiela
Opowie o:
Jak funkcjonuje NASA? Realizacja trudnych projektów
Technologia teraz i w przyszłości
Jak budować zespoły bardziej efektywne?
Bazy na Księżycu i Marsie
Tylko u nas!
Szkolenia/doradztwo/coaching z prof. Markiem Kochanem - Komunikacja kryzysowa
- Wystąpienia live + prezentacje ze slajdami
- Storytelling w zarządzaniu i komunikacji
- Kreowanie dobrego wizerunku
- Erystyka w mediach i kontakcie live
- Perswazja
- Autoprezentacja, wystąpienia w mediach
- Debaty, panele
Video MP4 Zobacz szczegóły volume_off Włącz dźwięk Video YT

Mówcy / Eksperci

Artur Chmielewski

Język wystąpień:

AngielskiPolski

Naukowiec, konstruktor sond kosmicznych. Studiował fizykę, mechanikę i informatykę na University of Michigan i University of Southern California. Na co dzień pracuje w centrum badawczym NASA Jet Propulsion Laboratory w Pasadena, w stanie Kalifornia. W NASA nazywają go “ABC”, po inicjałach, które mu sprytnie nadał jego ojciec – Papcio Chmiel, autor komiksu „Tytus, Romek i A’Tomek”.

W NASA Artur wykonywał chyba wszystkie możliwe prace: budował instrumenty naukowe do łazików marsjańskich i generatory nuklearne dla misji międzyplanetarnych, testował części do statków kosmicznych i pracował nad 15 misjami NASA, które leciały, żeby zbadać Słońce, Mars, Jowisz, Saturn i asteroidy. Artur był dyrektorem 4 misji z budżetami przekraczającymi setki milionów dolarów, włączając lądowanie na komecie. Zbudował laboratorium technologii budowy teleskopów, które miały za zadanie obserwowanie czarnych dziur w kosmosie i robienie zdjęć planet orbitujących inne gwiazdy. Poza inżynierią i nauką, był konsultantem filmów w Hollywood, pracował z artystami nad sztuką kosmiczną i z amerykańskimi Indianami nad wprowadzeniem słów naukowych do języka Indian Navajo. Artur uwielbia tez pracować z młodzieżą, pomaga startupom, organizuje kluby naukowe dla liceów i projekty badawcze dla uniwersytetów.

Obecnie pracuje nad kilkoma projektami: nową miliardową misją do miejsca, gdzie, chyba poza Ziemią, najłatwiej byłoby rozwinąć się życiu oraz następnym helikopterem na Marsa i misją OASIS, która będzie szukać jezior pod Saharą. OASIS jest jego ulubioną misją, gdyż daje możliwość użycia technologii kosmicznych dla poprawienia życia na Ziemi.

Artur B. Chmielewski otrzymał 5 medali od NASA oraz 7 nagród z Jet Propulsion Laboratory, a także wiele nagród za propagowanie polskiej nauki na świecie. Jest także współautorem 3 książek o technologii, autorem setek publikacji i referatów na najsławniejszych uczelniach świata.

Ostatnio wydal w Polsce książkę (z Eweliną Zambrzycką), „Kosmiczne wyzwania”, która weszła na listę bestsellerów.

W 2019 roku został wyróżniony w konkursie „Ambasador Polski”.

Proponowane tematy:

  • Podbój kosmosu przez człowieka: rozwój technologii teraz oraz w przyszłości, misje kosmiczne oraz futurystyczne plany zdobycia nowych przestrzeni. Dlaczego badamy kosmos i co z tego wynika dla rozwoju ludzkości, technologii i w ogóle życia ludzi na Ziemii.
  • Astronauci: jak wygląda trening astronautów przed misją kosmiczną? Jak powstaną przyszłe bazy na Księżycu i Marsie? Rozwój technologii kosmicznych w najbliższych latach czyli co jest realistyczne, a co pozostanie (na razie) marzeniem.
  • Co Polacy powinny robić w kosmosie i dlaczego? Przyszłość badań kosmicznych w Polsce i co z tego wynika dla Polaków?
  • Jak funkcjonuje NASA i czego inne firmy mogą się nauczyć od schematu struktur i stylu zarządzania ludźmi, które NASA wdrożyło z sukcesem w swojej organizacji.
  • Jak budować zespoły bardziej efektywne, budowanie i planowanie zasobów przy użyciu najnowszych technologii.
  • Różnice w kulturze biznesowej między Stanami Zjednoczonymi a Polską. Jak się lepiej komunikować w zespołach między menadżerami a pracownikami wielokulturowymi?
  • Realizacja trudnych projektów czyli jak dobrze oszacować koszty, wyznaczyć priorytety, przydzielić ludzi do właściwych zadań i skutecznie monitorować postępy realizacji.







Najczęściej wyszukiwani

786952 odsłon
722097 odsłon
691701 odsłon
690630 odsłon
686209 odsłon

DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE