Mówcy / Eksperci
Adam Kszczot
Język wystąpień:
Link do demo wideo:
https://1drv.ms/v/s!ApaKF8WZkEedg5JZOo4yFg58DyWYeA
https://1drv.ms/v/s!ApaKF8WZkEedg5Bbs0AjTjxDmAx7EA?e=avSk6m
Krótka wizytówka dla potencjalnych klientów:
https://1drv.ms/v/s!ApaKF8WZkEedg5BaeAO5fRskF7mf9A?e=dFhPGc
Polski lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 800 metrów.
Wielokrotny medalista mistrzostw Europy, halowych mistrzostw Europy, mistrzostw świata oraz halowych mistrzostw świata. Reprezentował Polskę na drużynowym czempionacie Starego Kontynentu oraz w meczach międzypaństwowych. Rekordzista kraju w biegu na 600 metrów tak w hali, jak i na stadionie. W 2007 zadebiutował na imprezie międzynarodowej zdobywając brązowy medal mistrzostw Europy juniorów. W marcu 2014 w Sopocie został halowym wicemistrzem świata.
Dwukrotny srebrny medalista IAAF World Relays w sztafecie 4 × 800 metrów (2014, 2015). W sierpniu 2014 roku został w Zurychu mistrzem Europy na dystansie 800 metrów.
Na mistrzostwach świata w Pekinie w sierpniu 2015 r. został wicemistrzem świata na dystansie 800 metrów. W lipcu 2016 w Amsterdamie po raz drugi został mistrzem Europy na tym dystansie.
W 2017 na halowych czempionacie Europy zdobył złoto w biegu na 800m z czasem 1:48,87, natomiast ponad miesiąc później podczas IAAF World Relays zdobył brązowy medal w biegu rozstawnym sztafecie 4 × 800 metrów, trzeci w karierze na tej imprezie. W tym samym roku po raz drugi w karierze został wicemistrzem świata w biegu na 800 metrów.
Zdobył w sumie jedenaście złotych medali na seniorskich mistrzostwach Polski w biegu na 800 metrów: na stadionie (Bydgoszcz 2009, Bielsko-Biała 2010, Bielsko-Biała 2012, Szczecin 2014 oraz Kraków 2015) i w hali (Spała 2009, Spała 2010, Spała 2011, Sopot 2014, Toruń 2017 i Toruń 2018). W 2017 zdobył złoty medal mistrzostw kraju na stadionie w biegu na 1500 metrów.
W swoim dorobku zgromadził 18 medali imprez międzynarodowych, głównie złotych. Na determinacji, motywacji , sukcesie, porażkach, pracy w zespole, planowaniu „zjadł zęby” przez ostatnie 12 lat swojej kariery. Prywatnie ojciec i szczęśliwy mąż. Pozasportowo zajmuje się prowadzaniem mów motywacyjnych, przygoda ta zaczęła się od spotkań z młodzieżą, gdzie zachęcał do uprawiania aktywności fizycznej. Dziś swoim doświadczeniem sportowym pragnie dzielić się zarówno z fanami jak i z tymi którzy pragną osiągać sukcesy w swoich dziedzinach biznesowych.
Wizytówka 1
Szczypta motywacji, przepis na sukces.
Droga do sukcesu jest jak wykwintne danie serwowane w restauracji. Genialny przepis to tylko skrawek historii kryjącej się za wyśmienitym smakiem. Doskonałym dowodem tego jest fakt, iż ten sam przepis realizowany prze dwóch równie uzdolnionych chefów kuchni będzie smakować nieco inaczej. Odpowiednio zbalansowane przyprawy, włożone serce, godziny pracy, wiedza i zapał, daje właściwy efekt.
Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to zadanie dla wybitnych, wyjątkowo uzdolnionych, zarezerwowane dla nielicznych. Dla mnie takie stwierdzenie to zwyczajna gra pozorów, figiel jaki płata nam umysł.
Sukces mieszka w każdym z nas, przepis nań jest uniwersalny, dostępny dla każdego. Wiara w jego osiągnięcie przyda się na pewno, ale sprawne działanie podyktowane wiarą, gwarantuje jego osiągnięcie.
Wizytówka 2
Osiąganie sukcesu często porównuje się do maratonu. Iście królewski dystans dla tak wzniosłego wydarzenia jak sukces, ale czy tak jest naprawdę? Co sprawia, że jedni dobiegają mety, bez przygotowani, gdy inni muszą pracować na to latami? Tak wiele pytań, a tylko jeden cel … sukces. Lata pracy w sporcie zobiektywizowały moje spojrzenie na osiąganie sukcesów przez zawodników lekkiej atletyki z całego świata. Choć święty Graal nie istnieje w takiej formie jak podpowiada nam wyobraźnia, można go odkryć i co ważniejsze zdobyć. Przecież każdy uczestnik maratonu na mecie dostaje medal, choć jego waga, znaczenie czy sposób zdobycia był zupełnie inny. Jak porównać medal zdobyty przez młodzieńca a emeryta, chorych i zdrowych, itd.? Sukces powstaje tam, gdzie rodzą się marzenia, ale nie każdemu jest dane go zdobyć. Przejdźmy tę fascynującą podróż wspólnie.
Wybrane tematy:
- Co można uznać za sukces? Czy tylko osiąganie celów jest sukcesem? Uczenie się i nauka pozwalająca nam unikać powtarzania błędów. Niepowodzenie jako sukces i nagroda w warunkach rozwoju.
- Myśl nietuzinkowo, schemat jest dobry przez 80% czasu, niektóre zadania wymagają działania z poza stałego repertuaru i akompaniamentu otoczenia. Bardzo łatwo powiedzieć „nie da się”, rozwiązanie takiego zadania daje niesamowity strzał dopaminy i dumy.
- Przeszkody, niepowodzenia, porażki, blamaże, ból. Dlaczego ja? Robert Lewandowski, Rafał Brzoska, Bill Gates, Thomas Edison, Albert Einstein, 62-letni Harland Sanders wszyscy zostali odrzuceni na jakimś etapie życia. Moje porażki motywowały mnie do pracy i szerszego spojrzenia.
- Czym jest cel i jakimi drogami można go realizować? Wakacje, szczęście samochód można realizować bardziej wydajnym sposobem działania. Wchodząc na tę drogę czeka Cię wielka nagroda, za małą cenę wytrwania w działaniu.
- Skup się ta tym na co masz wpływ. Myśl o działaniu i otaczaj się ludźmi zdolnymi do działania i rozwoju. Pojawiający się wewnętrzny opór jest czymś zupełnie naturalnym nawet dla mistrza.
- Nie ma głupich pytań, są tylko niepotrzebne wątpliwości i droga do rozwiązania.
- Siła mieszka w Tobie, nawet jeśli masz wątpliwości. Wszyscy potrafimy dawać genialne rady, co przeszkadza nam je implementować w swoim życiu? Jak implementować nawyki?
- Walkę z emocjami można wygrać postawą, każdy z nas zna osobę, która niewiedze i brak kompetencji nadrabia pewnością siebie i działaniem.
- Postawa ciała determinuje nasze emocje, owe zjawisko działa dwukierunkowo. Hakowanie głowy odbywa się przez postawę ciała i udowodnienie umysłowi, że działanie i sprawność leży w tym momencie w twojej naturze. (narzędzie łatwe do zaimplementowania)
- Motywacja zewnętrzna w postaci konkurencji jako paliwo do działania.
- Dwie postawy trenerskie: postawa wspierająca, która stawia na rozwój, w kontraście z postawą pełna konfabulacji i zakłamania. Gdzie jest większe pole do wzrostu ale i spokoju czy poczucia wartości w grupie.
- Jak może działać i motywować w działaniu praca zespołowa? ( prowadzenie biegu lub treningu w ramach porównania, te same zadania , zupełne inne emocje i obciążenie )
- Sukces mieszka w Tobie, sukces rodzi się z codziennych małych zwycięstw nad nami samymi. Jak się okazuje zdecydowana większość sukcesu zależy od nas. Poza drobnymi wyjątkami w postaci obfitego spadku, wygranej w lotka, wielki sukces rodzi się każdego dnia w codziennym systematycznym działaniu.
- Motywacja a determinacja odwieczna walka byka i niedźwiedzia.
- Motywacje przez inspirującą historię z mojej kariery sportowej. Z małej wioski na stadiony imprez mistrzowskich.
- Narzędzia osiągania sukcesu. Jakie narzędzia sprawdzają się w sporcie i poza nim?
- Obudź się i świadomie idź do celu jako dusza dostojna ~Arystoteles. To się trenuje BTW.
- Działanie w zespole, razem lepiej.
- Stres, presja, terminy, lista zadań – czyli niedocenione narzędzia.