Wirtuozeria komunikacji i współpracy. Niezwykły, autorski warsztat Piotra Sutt’a
“Efekt pracy dobrego zespołu to nie tylko wymierna produktywność, zewnętrzna kurtuazja i biznesowy wizerunek, o sile zespołu świadczy jego trwałość zgodność, atmosfera wzajemnego szacunku, efektywnośd pracy i przede wszystkim skuteczna realizacja założeń, zarówno tych obecnych jak i wybiegających w przyszłość”.
prof. dr hab. Piotr Sutt
Celem warsztatów jest implementacja współczesnej metody pracy zespołowej gwarantującej doskonałą komunikację, wewnętrzną tolerancję, partnerstwo wdziałaniu i otwartości na innowacje. W trakcie zajęć zostaną omówione, zaprezentowane i wdrożone umiejętności wyróżniające nowoczesnego menedżera:
– pielęgnacja empatii,
– zarządzanie różnorodnością,
– czytelna i jednoznaczna komunikacja werbalna I niewerbalna
– kreowanie zespołowego i własnego wizerunku,
– przyjmowanie odpowiedzialności za siebie i zespół,
– podejmowanie trudnych i natychmiastowych decyzji,
– wiara w siebie i umiejętność motywacji współpracowników.
Wieloletnia praktyka kierowania zespołami artystycznymi, wielkimi orkiestrami, wykłady na międzynarodowych konferencjach naukowo-artystycznych i niezliczone koncerty na estradach całego świata, pozwoliły na wypracowanie metody dzielenia się wiedzą oraz doświadczeniem dyrygenta, solisty, pedagoga wielu laureatów światowych konkursów i szefa zespołów naukowych. System pracy orkiestr, dyrygentów i solistów oraz ich spektakularne sukcesy doskonale przekładają się na metody skutecznego zarządzania i zyskowne strategie firm.
Artysta musi doskonale opanować warsztat techniczny, skomplikowane dzieła wymagające ogromnej wirtuozerii, stres, tremę, koncentrację i co najważniejsze absolutny kontakt z odbiorcą sztuki. To przecież, najważniejsze cechy, jakimi powinien charakteryzowad się menedżer czy pracownik działający w zespole. Wykorzystując jedno z najciekawszych narzędzi świata muzyki – klasyczne instrumenty perkusyjne, instrumenty etniczne z Azji, Afryki, Ameryki Łacińskiej i Europy, doświadczenia odległych kultur i cywilizacji oraz arcydzieła największych kompozytorów, realizowane zajęcia pozwalają na praktyczne i rzeczywiste wdrożenie w życie istotnych umiejętności, kompetencji, oraz metod odnoszenia sukcesów.
Zajęcia przebiegają w twórczej atmosferze koncentracji i rozluźnienia, pracy i zabawy, ciszy i feerii dźwięków. W trakcie zajęć, każdy Uczestnik otrzymuje instrument pozwalający na wspólne tworzenie muzyki. Tylko czynny udział w warsztatach pozwala na doświadczenie oraz zrozumienie znaczenia omawianych umiejętności i wiedzy, dlatego też interaktywność obejmuje wszystkich uczestników biorących udział sesji.
Kolejnym istotnym elementem procedowanym w trakcie warsztatów jest komunikacja niewerbalna, jej znaczenie zarówno pod względem szybkości przekazu jak i uniezależnienia komunikatu od konotacji językowych. Jest to bardzo ważny element ułatwiający komunikację w kontaktach międzynarodowych wymagających doskonałej znajomości języków obcych.
Integracja grupy polegająca na koordynacji aparatu wykonawczego zespołu oraz znaczeniu jednostki, zarówno w kontekście pozycji wewnętrznego lidera, jak i członka sekcji. Wykorzystanie analogii działania zespołów roboczych do systemu pracy kameralnych zespołów muzycznych ułatwia adaptację i wdrażanie nowych pracowników do istniejących już systemów i sektorów.
Wartością dodaną opisywanych warsztatów jest zrozumienie znaczenia precyzji, perfekcji, samodyscypliny i zachowania procedur, jak również umiejętności podejmowania samodzielnych decyzji oraz jej skutecznej realizacji.
Odniesienie do dziedzin sztuki wysokiej promuje normy świata kultury i międzynarodowego biznesu wysokiego szczebla. Zasady autoprezentacji, sztuki wypowiedzi, etykiety w kulturze oraz w biznesie stanowią osnowę scenariusza opisywanych warsztatów artystycznych.
Autor I prowadzący:
prof. dr hab. Piotr Sutt – perkusista – dyrygent – solista. Artysta koncertujący na najsłynniejszych estradach świata. Twórca autorskich projektów wykorzystywanych w biznesie i muzykoterapii interdyscyplinarnych projektów łączących sztukę muzyczną z osiągnięciami nauki i najnowszymi metodami zarządzania.
Juror wielu międzynarodowych konkursów i wykładowca renomowanych kursów mistrzowskich (USA, Meksyk, Włochy, Francja, Niemcy, Szwajcaria, Słowenia, Litwa, Rosja).
Profesor zwyczajny – Kierownik Zakładu Perkusji Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, pedagog wielu laureatów światowych konkursów artystycznych, wieloletni pierwszy perkusista Polskiej Filharmonii Kameralnej.
Przez wiele lat działalności warsztatowej pracował i szkolił kadrę menedżerską m.in.: Volvo, Mercedes Benz, Toyota, Ikea, Coca- cola, PriceWaterhouseCoopers, Mazda, Philips, Philips Lighting, GlaxoSmithKline, Bank Millennium, PKO, Bank BGŻ BNP Paribas, EFL, Alstom, Henkel, Orlen, KGHM, Energa, Polkomtel, Centertel i wiele innych.Juror wielu międzynarodowych konkursów i wykładowca kursów mistrzowskich (USA, Meksyk, Włochy, Francja, Niemcy, Słowenia, Litwa, Rosja).
W 2007 roku wraz z Fundacją ISKIERKA na rzecz dzieci z chorobą nowotworową zainicjował powstanie Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej, którą prowadzi do dnia dzisiejszego. Razem z podopiecznymi Fundacji nagrał 3 albumy płytowe z udziałem znakomitych artystów takich jak: Natalia Kukulska, Mika Urbaniak, Renata Przemyk, Raz Dwa Trzy, Me Myself And I, Artur Andrus, Javier Nandayapa i Artur Rojek.
W 2017 roku został uhonorowany medalem Gloria Artis za szczególne zasługi dla kultury.
*Zdjęcie nr 1 oraz film w reżyserii i wg scenariusza Piotra Sutta – źródło You Tube, prawa autorskie zdjęcia, scenografia i światło: Concordia Design
Prawa Autorskie Copyright © 2019 PRESTIGE BUSINESS GROUP. Dokumenty, grafiki, skrypty i inne pliki tworzące portal www.prestigebg.pl www.mowcyinspirujacy.pl oraz www.mayagency.com.pl są własnością PRESTIGE BUSINESS GROUP. Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli, chyba że są oznaczone jako "COPY FREE" lub "BEZ OGRANICZEŃ". Zawartość stron, oraz innych publikacji autorstwa PRESTIGE BUSINESS GROUP podlega ochronie prawa autorskiego. Prawa autorskie programów szkoleniowych należą do ich autorów. PRESTIGE BUSINESS GROUP zezwala na kopiowanie dokumentów publikowanych na stronach: www.prestigebg.pl www.mowcyinspirujacy.pl oraz www.mayagency.com.pl tylko w celach prywatnych. Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną jest zabronione, chyba że zostało inaczej uzgodnione z Radcą Prawnym PRESTIGE BUSINESS GROUP. Pojedyncze dokumenty publikowane przez PRESTIGE BUSINESS GROUP w internecie mogą zawierać inne notki z prawami autorskimi związane z tymi dokumentami.
DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE