Greg Albrecht

Greg Albrecht jest doradcą strategicznym zarządów, wieloletnim mentorem Google for Startups, certyfikowanym coachem ICC, a także przedsiębiorcą i inwestorem.
Od ponad 20 lat wprowadza produkty na rynek, towarzyszy prezesom i przedsiębiorcom w podejmowaniu kluczowych decyzji oraz wdraża zasady esencjalizmu i efektywności. Prowadzi butik strategiczno-rozwojowy Albrecht&Partners. Zainspirował tysiące osób swoim podcastem biznesowym oraz wystąpieniami publicznymi na kilku kontynentach. Występował i prowadził warsztaty dla ponad 100 firm m.in. dla ING Hubs,EY, Google, Iberion, Orange, Sandoz, Kruk SA, Bayer, Empik,Shell, Clariant, Somfy, T-Mobile, EIP SA, WEG, Leroy Merlin,Pro Progressio, OstroVit, Bayer, Exorigo-Upos, Formeds,Play, Coloplast, Crido, Capital Park, ING Bank Śląski, CBRE,Orlen, Grupa Żywiec, Orbis, S&P Global Ratings, PZU, PhilipMorris, De Lage Landen Leasing Polska S.A., Akamai.

Zaktualizuj oprogramowanie: bądź gotowy na niewiadomą

Wspiera słuchaczy w rozwoju osobistym w obliczu zmian w świecie, firmie i życiu. Za tytułem kryje się teza, że aktualizujemy oprogramowanie w smartfonie co tydzień, a potrafimy latami skutecznie bronić się przed doskonaleniem swojego modelu pracy.
Greg zachęca do inwestycji we własny rozwój i przygotowuje na niespodziewane. Uczy aktywnego wchodzenia w zmianę w oparciu o reguły psychologiczne, przykłady ciekawych książek oraz prawdziwe historie osób, które dzięki zmianie sposobu działania osiągnęły niespodziewane rezultaty. Po tym wystąpieniu uczestnicy wyjdą z ładunkiem pomysłów na własny rozwój i z większą otwartością na zmiany.

Skuteczny lider: zarządzaj w zgodzie ze sobą

Pomaga nawet najbardziej doświadczonym menedżerom stać się lepszymi liderami. Wszystko zaczynasię od poznania nas samych, korekty naszych zachowań i dopracowania modelu pracy z zespołem.

Wystąpienie prezentuje przykłady praktyk, które wpływają korzystnie na rozwój, zaangażowanie i skuteczność zespołu. Pomaga prowadzić lepsze spotkania, świadomie kształtować kulturę organizacyjną i odzyskać czas menedżerów. Pokazuje ryzyka związane z brakiem świadomości własnych niekompetencji.

Prezentacja daje słuchaczom odnalezienie siebie na osi pomiędzy skrajnościami, które nie służą dobremu zarządzaniu np. mikrozarządzanie vs delegowanie bez sprawowania kontroli. Odbiorca na własną rękę może zdiagnozować, gdzie się znajduje i w jakim kierunku może zmienić swój sposób bycia by zbliżyć się balansu. Wystąpienie bazuje na przykładach z życia. Oferuje konkretne sugestie
i przykłady książek do dalszego zgłębiania tematu.

Business Unlimited: 10 strategii wzrostu Twojej firmy

To bufet szwedzki z inspiracjami dla przedsiębiorców. Poszerza perspektywę patrzenia na własnybiznes poprzez przykłady z innych branż, które można aplikować niemal w każdej firmie.

Pokazuje kierunki ekspansji i porządkowania biznesu adresując najczęstsze wyzwania strategiczne, zktórymi borykają się szefowie niewielkich firm od firm rodzinnych do międzynarodowych startupów.Obejmuje obszary zwiększenia sprzedaży, zarządzania celami właścicieli czy też strukturą organizacji.

Wystąpienie da odbiorcom wskazówki odnośnie tego, gdzie szukać dalszej inspiracji i jak przełożyćteorię na praktykę własnej firmy. Po prezentacji przedsiębiorca świeżym okiem przyjrzy się swojejstrategii. Poczuje energię do eksperymentów i korekty kursu.

Miejsce na temat indywidualnie dopasowany do Twojej agendy

Mówca, wykładowca akademicki na studiach podyplomowych, MBA i DBA.

Autorka książek biznesowych „Osobista reputacja – jak budować markę w dobrym stylu” oraz „Wpływowy menedżer – strategie budowania przywództwa i reputacji”.

Od 2015 roku członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówczyń i Mówców, zwyciężczyni konkursu na najlepszą mowę biznesową (2015) Festiwalu Inspiracji oraz na najlepszą sesję biznesową (2020).

W latach 2017 – 2019 mówca i trener wystąpień w Brain Tracy International

Występowała podczas największych konferencji motywacyjnych wśród takich mówców jak Brian Tracy czy Kevin Hogan.

Od ponad 10 lat występuje na konferencjach biznesowych, branżowych i eventach motywacyjno – inspiracyjnych.

Liderka w fundacji Joanny Przetakiewicz – Era Nowych Kobiet

PRZYKŁADOWA TEMATYKA WYKŁADÓW

WYKŁAD BIZNESOWY – Osobista reputacja w organizacji. Osobista reputacja to fundament sukcesu w dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu. W tym motywacyjnym wystąpieniu zgłębimy tajemnice budowania i utrzymania pozytywnej reputacji, zarówno na poziomie jednostki, jak i całej organizacji. Video zapowiedź:

WYKŁAD MOTYWACYJNY – Sztuka budowania wpływu. W dzisiejszym, dynamicznym świecie, sukces zawodowy i osobisty wymaga zdolności do wywierania pozytywnego wpływu na siebie i innych. To kluczowa umiejętność, która może zaprowadzić nas na szczyty sukcesu i spełnienia. W tym motywacyjnym wystąpieniu odkryjemy tajemnice budowania wpływu na trzech poziomach: wpływu na siebie, wpływu na innych oraz budowania relacji z wpływowymi ludźmi. Video zapowiedź:

WYKŁAD INSPIRACYJNY – Taktyki sił zbrojnych w życiu i biznesie. Taktyki Sił Zbrojnych to nie tylko strategie militarne, ale również zbiór kluczowych zasad i działań, które przekładają się na skuteczność w każdej dziedzinie życia, w tym również w biznesie. W tym inspirującym wystąpieniu zgłębimy tajemnice skuteczności wojska w sytuacjach kryzysowych oraz mówimy jak zastosować te taktyki w życiu osobistym i zawodowym.

MOWA MOTYWACYJNA – Wewnętrzna siła. Czasami w życiu napotykamy trudności, które wydają się nie do pokonania. Wtedy potrzebujemy wewnętrznej siły, aby przetrwać i odnaleźć drogę do sukcesu. W tym motywacyjnym przemówieniu odkryjemy, jak odnaleźć wewnętrzną siłę, budować pewność siebie i dostrzegać szanse nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Video zapowiedź:

WYKŁAD EDUKACYJNY – Marka osobista eksperta. W dzisiejszym konkurencyjnym świecie, marka osobista eksperta to klucz do osiągnięcia sukcesu zawodowego i wyjątkowego autorytetu. W tym edukacyjnym przemówieniu odkryjemy, dlaczego warto zainwestować w swoją markę osobistą, jak budować reputację w oczach klientów i zespołu oraz jakie są narzędzia i etapy skutecznego budowania marki w danej branży.

Video zapowiedź:

MOWA MOTYWACYJNA – Nie odkładaj życia na później. Czy zdarza Ci się odkładać cele, marzenia i życiowe zmiany na później? Czy prokrastynacja utrudnia osiągnięcie sukcesu? W tym motywacyjnym wystąpieniu odkryjemy, jak znaleźć motywację do zmiany, zwalczyć prokrastynację, projektować pozytywne doświadczenia i docenić codzienność, a także jak rozwijać samodyscyplinę, która pozwoli Ci osiągnąć swoje cele i czerpać radość z życia już teraz!

Video zapowiedź:

VIDEO Z PRZYKŁADOWYMI FRAGMENTAMI PRZEMÓWIEŃ:

Nie odkładaj życia na później:

Reputacja lidera:

Wiarygodność w biznesie:

Potrzeba matką wpływu:

Językoznawczyni, obserwatorka współczesnej polszczyzny, popularyzatorka wiedzy o języku. Na Uniwersytecie Szczecińskim prowadzi wykłady z lingwistyki kulturowej, stylistyki i kultury języka, ortografii i interpunkcji, kieruje pracą poradni językowej. Jest członkinią prezydium Rady Języka Polskiego i przewodniczącą Zespołu Retoryki i Komunikacji Publicznej RJP.

Autorka rozprawy Człowiek i świat w języku subkultur (2015) oraz książek z zakresu poprawności językowej i kultury języka:
• Językowa corrida. Jak mówić i pisać poprawnie. Poradnik dla całej rodziny (1995),
• Językowa corrida 2, czyli walki z bykami ciąg dalszy (1999),
• Poprawna polszczyzna w praktyce. Poradnik dla tych, którzy chcą dobrze mówić i pisać po polsku (1998; wyd. II popr. 2002),
• Licz się ze słowami… Językowa corrida 3 (2003),
• E-porady językowe (współautorzy: M. Kabata i R. Sidorowicz – 2009).
• Walczymy z bykami. Poradnik językowy PWN (2010),
• Potyczki z polszczyzną. Poradnik językowy PWN (2019),
• Nowe, nowsze i najnowsze. O zmianach we współczesnej polszczyźnie (2019).

Prowadzi szkolenia z poprawnej polszczyzny w pracy urzędu, zasad redagowania pism urzędowych, etyki i estetyki wypowiedzi publicznych. Słuchaczami i uczestnikami szkoleń są różne grupy zawodowe: pracownicy instytucji administracji państwowej, pracownicy instytucji sądowych, bibliotekarze, nauczyciele, przedstawiciele korporacji i biznesu, polscy tłumacze w Radzie Unii Europejskiej.

Autorka sprawozdania Rady Języka Polskiego pt. „Poprawność językowa i sprawność komunikatywna materiałów pisemnych kierowanych do obywateli przez ministerstwa i wybrane instytucje centralne”. Bierze udział w kampanii społecznej Rzecznika Praw Obywatelskich pt. „Język urzędowy przyjazny obywatelom”. Uczestniczka I Kongresu Języka Urzędowego. Autorka artykułów poświęconych tekstom urzędowym.

Wybrane tematy wykładów, szkoleń i warsztatów z poprawnej polszczyzny

1. Poprawna polszczyzna w praktyce. Język wobec zmian kulturowych
2. Poprawna polszczyzna w pracy urzędu
3. Jasno, przejrzyście, zrozumiale. Zasady redagowania pism urzędowych
4. Jak mówić, żeby nas słuchano, rozumiano i podziwiano
5. Etyka i estetyka wypowiedzi publicznej

Oferta skierowana jest do: pracowników urzędów administracji państwowej, pracowników administracji sądowej, właścicieli agencji reklamowych i marketingowych, przedstawicieli korporacji i biznesu oraz tych wszystkich, którzy dbają o jakość językowej komunikacji.

Dziennikarz i prezenter wywodzący się z Gdańska, od blisko 30 lat pracujący w TVP jako prezenter, reporter, wydawca programów, publicysta i komentator. Jego „naturalnym środowiskiem” są programy na żywo – w których trzeba zachować zimną krew, a jednocześnie wykazywać się wiedzą, logiką, refleksem, wyczuciem sytuacji, a czasami poczuciem humoru. Pracował w redakcjach „Wiadomości”, TVP Info, TVP 3 Regionalna, TVP Polonia, TVP Gdańsk – relacjonując najważniejsze wydarzenia „na żywo” m.in. katastrofę smoleńską, wybory, wejście Polski do NATO, igrzyska olimpijskie czy wojnę w Iraku.

Jako publicysta współpracuje także z rozgłośniami radiowymi, prasą i portalami informacyjnymi gdzie komentuje sprawy polityczne, społeczne i samorządowe.

Dzięki wszechstronności, doświadczeniu i wiedzy jest cenionym konferansjerem i moderatorem spotkań, imprez i konferencji. Od kwestii związanych z nowymi technologiami i rozwiązaniami w medycynie, przez sprawy związane z gospodarką, handlem, transportem czy ubezpieczeniami, po tematy sportowe i lifestylowe. Prowadzi je rzeczowo, z energią, w tempie i z poczuciem humoru, co sprawia, że każdy panel dyskusyjny czy konferencja z jego udziałem, oceniany jest bardzo wysoko. W sumie ma na swoim koncie ponad 1000 różnego rodzaju imprez.

Coraz częściej zapraszany jest do pracy jako specjalista ds. mediów i wystąpień publicznych. M.in. współtworzył telewizję dla mniejszości polskiej na Litwie – TVP Wilno.

Jest laureatem plebiscytów Mistrz Mowy Polskiej oraz Dżentelmen Roku, i jednym z najlepiej ocenianych dziennikarzy informacyjnych w Polsce.

Od 2003 roku łączy pracę w telewizji ze szkoleniami z zakresu wystąpień publicznych, wizerunku, sytuacji kryzysowych oraz prowadzeniem konferencji i spotkań czy dużych imprez. Każdego roku uczestniczy w 40-60 wydarzeniach tego typu prowadzonych dla największych polskich firm i instytucji.

PSYCHOLOG, DOKTOR NAUK HUMANISTYCZNYCH

Wieloletni wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (MBA Executive, MBA dla Inżynierów, Psychologia Biznesu dla Menedżerów), adiunkt Katedry Psychologii Eksperymentalnej KUL, współpracownik Perception & Cognition Lab, wykładowca SWPS. W sferze psychologii i nauk pokrewnych realizuje badania eksperymentalne nad motywacją osiągnięć, wywieraniem wpływu i obroną przed manipulacją, recepcją sztucznej inteligencji, w tym kapitału ludzkiego w perspektywie cyfrowej rewolucji. Autor kilkudziesięciu artykułów
naukowych, w tym m.in. w Journal of Art Management, Law & Society, Current Psychology, Europes’ Journal of Psychology oraz współautor podręcznika akademickiego „Psychologia biznesu”.

MÓWCA, TRENER BIZNESU, COACH

Posiada 27 lat doświadczenia w pracy trenerskiej i doradczej na rzecz biznesu. Doświadczony trener, jeden z pierwszych w Polsce mówców realizujący motywujące, interaktywne wystąpienia dla audytoriów o zróżnicowanej liczebności (od kilkunastu osób do kilku tysięcy).
Przez Klientów określany „mistrzem kreatywnych rozwiązań”. Prowadzi niestandardowe, innowacyjne, energetyzujące szkolenia, warsztaty i wystąpienia m.in. z obszaru perswazji, negocjacji, sprzedaży, kreatywności, motywacji, design thinking, innowacji, przywództwa, komunikacji, zarządzania zmianą i in. Zdaniem prof. Rafała Ohme: „Umysł Pawła Fortuny łączy talent do naukowego, czyli bezwzględnie precyzyjnego myślenia analitycznego (a także szukania
dziury w cały i dzielenia włosa na czworo) z biznesowym dążeniem do wyszukiwania konkretnych rozwiązań, opracowywania planu działania i weryfikacji progresu. Biegle operuje warsztatem teoretycznym i metodologicznym, a jednocześnie magazyny jego pamięci (jawnej i utajonej) wypełnione są setkami, jeśli nie tysiącami, biznesowych doświadczeń do jakich już przez tyle lat jest angażowany”.

Ekspert merytoryczny w dziedzinie psychologii biznesu stale współpracujący z mediami: Telewizja (TVN, wcześniejsza Telewizja Polska, TVP Lublin); Radio (Polskie Radio Czwórka, PR Trójka Radio Lublin, Radio Bajka, Radio RDC); Prasa (Charaktery, Dziennik Gazeta Prawna, Nesweek Nauka, Rzeczpospolita, Sens, Twój Styl); Portale (hrpolska.pl, pracuj.pl, psychologia-biznesu.pl, rp.pl, zmianywzyciu.pl). Gość specjalny wielu kongresów, konferencji o charakterze biznesowym oraz naukowym.

Współtwórca Lubelskiej Szkoły Trenerów Biznesu; Honorowy członek Europejskiego Stowarzyszenia
Trenerów Biznesu; Ekspert merytoryczny Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu (PTTB), we współpracy z PTTB szkolący wielu znanych trenerów, członków Towarzystwa; nagrodzony za publikacje rozwojowe dla trenerów.

NEGOCJATOR, EKSPERT SPRZEDAŻY
Od kilkudziesięciu lat pracuje z pracownikami departamentów sprzedaży różnych sektorów i branż, wypracowując rozwiązania optymalne dla biznesu, wspierając w rozwijaniu kompetencji sprzedażowych. Autor wielu strategii perswazyjnych i negocjacyjnych, które łączą w sobie odkrycia współczesnej psychologii eksperymentalnej oraz doświadczenia handlowe najlepszych sprzedawców. Prowadzi autorskie warsztaty dla sił sprzedaży z obszaru „sprzedaży bez sprzedawania”.

Przygotowywał i prowadził negocjacje prywatyzacyjne, m.in. w Grupie G-8 (spółki energetyczne); negocjacje z przedstawicielami wielkopowierzchniowych sieci handlowych; koordynował rokowania Greenpeace w Dolinie Rospudy.

PISARZ POPULARNONAUKOWY

Autor i współautor kilkunastu książek, w tym jedyny w Polsce trzykrotny laureat Nagrody Teofrasta miesięcznika „Charaktery” dla najlepszej popularnonaukowej książki psychologicznej („Pozytywna psychologia porażki” (2013), „Animal Rationale. Mądrość zwierząt w rodzinie, edukacji i biznesie” (2016), „Filmowy leksykon psychologii” (2018)). Poczwórny laureat nagrody Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu Książka dla Trenera nadanej: dwóm podręcznikom trenerskim („Perswazja w pracy trenera”, „Metafory i analogie w szkoleniach”), pionierskiej
pozycji „Filmowy leksykon psychologii”, oraz nowatorskiej „Sprzedaż bez sprzedawania. Psychologia dobrego wpływu na klienta”, która ukazała się jako pierwsza tego typu pozycja z obszaru sprzedaży bez sprzedawania, łącząca najświeższą światową wiedzę psychologiczną z doświadczeniami biznesowymi z rodzimego rynku w obszarze sprzedaży i negocjacji. Najnowsza książka: „Optimum. Idea cyberpsychologii pozytywnej” ukazała się nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN w listopadzie 2021.

TWÓRCA, SPOŁECZNIK
Człowiek wielu pasji, energetyczny inspirator i siła twórcza projektów. Członek Stowarzyszenia ZAiKS – muzyk i kompozytor (m.in. „Dziewczyna szamana”- 5 Fryderyków). Współtworzył prezentację Grasp My Thoughts na Tydzień Nauki Polskiej oraz Game Dev – Pawilon Polski, EXPO 2020.Dubai/2021-22.

Head of PR Anny Lewandowskiej.

Strateg komunikacji i doświadczony szkoleniowiec (od 2007 r). Szefowa PR oraz trener medialny w kampanii prezydenckiej 2020 r. dla Szymona Hołowni. Wcześniej wieloletnia Prezes Zarządu i współwłaścicielka agencji Synertime, specjalizującej się PR oraz Social Mediach. Koordynowała projekty dla ponad 150 polskich i międzynarodowych podmiotów. Forbes Woman umieścił ją na liście Top25 Mistrzyń LinkedIna 2021.

Jako doradca i szkoleniowiec pomaga w przygotowaniach do klasycznych, ale i zaawansowanych wystąpień – np. do konfrontacji i prowokacji dziennikarskich (m.in. dla ABW, ŻW, Lasów Państwowych), debat medialnych (m.in. Donalda Tuska w wyborach 2007, Bronisława Komorowskiego w 2010) czy briefingów kryzysowych.

W 2015 roku wygrała konkurs jednej z czołowych marek FMCG na świecie i reprezentowała Polskę w programie „Train the trainer” w Budapeszcie, doskonaląc kompetencje trenerskie. Jej szkolenia były podstawą programu dla TVN CNBC Biznes. Jest współautorką „Leksykonu public relations”, jurorką Złotych Spinaczy – najważniejszego konkursu dla profesjonalistów PR w Polsce. Prowadzi zajęcia na London School of Public Relations.

Z wykształcenia specjalistka ds. promocji. Ukończyła marketing i podyplomowo psychologię reklamy (Uniwersytet Warszawski & Publicis). Studiowała też wokalistykę jazzową oraz Management (ICAN Institute & Harvard Business Publishing).

Wybrane tematy:

  • Kryzysowy ABS – szkolenie z zarządzania kryzysem wizerunkowym
  • Kamera pod kontrolą – szkolenie medialne
  • Sekrety debat – jak dobrze wypaść na kongresie i w studio TV
  • Prezentacje z powerem – wystąpienia publiczne z użyciem PowerPointa
  • Co się kryje za slajdami? – przygotowywanie prezentacji z użyciem PowerPointa
  • Scena jest Twoja – prezentacje publiczne typu TED

Propozycja działań:

Rekomendujemy organizację kilku spotkań, każde trwające około 1,5 godz.

Pierwsze spotkanie może być nieco dłuższe ze względu na potrzebę poznania się i omówienia oczekiwań.

Spotkania będą się odbywać online. Najlepiej w stały dzień, raz w tygodniu.

W ramach warsztatów zaczniemy od metodologii i ćwiczeń wystąpień publicznych offline. Potem przejdziemy do tematyki wykładów online. Będziemy m.in. korzystać z PowerPointa, nagrywać wystąpienia na kamerę i analizować je. Każde spotkanie będzie miało jakiś 1 temat przewodni (np. storytelling, początek i koniec, wzorce lingwistyczne i język korzyści, przesłania kluczowe, radzenie sobie ze stresem, metodologia przygotowywania wystąpień itd.) – główne techniki/ obszary, które będziemy omawiać i ćwiczyć.

Zanim rozpoczniemy cykl spotkań warto zadbać o to, by program couchingowy był maksymalnie dostosowany do realiów, w których funkcjonuje Klient. Potrzebna jest więc analiza:

Standardów prezentacyjnych funkcjonujących w firmie.

Oferty „szyjemy na miarę”. Na Państwa życzenie możemy przygotować dodatkowy proposal na przykład poszerzony o moduł z udziałem:

Aktora (dodatkowe ćwiczenia dla mowy ciała)

Lektora podcasowego lub logopedy (np. pod kątem ustawienia głosu do podcastów)

Specjalisty ds. stylizacji i ubioru (pod kątem zasad ubioru w sytuacjach oficjalnych).

Wyjściowych umiejętności Klienta Kastomizacja rozpoczyna się od przesłania 3-8 materiałów video pokazujących Klienta podczas wystąpień (mogą być zarówno online jak i offline, nawet po prostu nagrane spotkania bieżące), a także innych osób w firmie, które zajmują się podobnymi wystąpieniami. Dzięki temu będziemy mieć punkt odniesienia do zaplanowania dalszej pracy.

Trenerka Biznesu, mówczyni inspiracyjna, certyfikowana Coach ICF, Masterka Reiss Moitivation Profile, Masterka NLP, mentorka, konsultantka i jedyna trenerka w Polsce metody Instant Influence, która szkoliła się bezpośrednio u dr. Michaela Pantalona. Członkini Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.

Ma za sobą setki godzin na scenie oraz tysiące na sali szkoleniowej i w pracy indywidualnej.

Inspiruje i angażuje, jest zwolenniczką poszerzania perspektywy, dostrzegania struktury, trenowania umiejętności i budowania wartościowych nawyków, a tym samym wykorzystywania wiedzy w praktyce zarówno biznesowej jak i w życiu osobistym. Pisze artykuły, udziela wywiadów, szkoli, występuje na scenie, prowadzi programy rozwojowe i mentoringowe (min. dla Fundacji Liderki Biznesu oraz na zlecenie firm).

– jest w trakcie pisania własnej książki
– autorka rozdziału w najnowszej książce Marka Skały „77 historii”

Fragmenty wybranych wystąpień:
https://www.youtube.com/watch?v=RheZw9yM9fk&t=1s
https://www.youtube.com/watch?v=FFt4bRW-quc&t=11s

Znajdź ją na:
https://www.linkedin.com/in/agnieszka-maruda-sperczak-948ab48/
http://www.agnieszka-maruda.pl/
http://instantinfluence.pl/

Ceni ludzi i wierzy, że każdy ma jakiś talent – ważne, żeby go odkryć i dobrze
wykorzystać.
Interesuje się Terapią Prowokatywną, ludźmi i tym co im w „duszy gra”. Uczy się
od najlepszych – bezpośrednio u źródła, czyli od twórcy danej metody. Szkoliła się min.
u Anthony’ego Robbinsa, Franka Farelly’ego, Richarda Bandlera, Roberta Diltsa, Stevena
Gilligana, Hermanna Mueller-Walbrodt’a, dr. Richarda Bolstadt’a oraz dr. Michaela V. Pantalona.

Pracuje metodą coachingu (life & business coaching) oraz terapii prowokatywnej– zarówno
nad rozwojem osobistym jak i zawodowym. Prowadzi coachingi indywidualne i systemowe
oraz szkolenia i treningi z obszaru Instant Influence, Reiss Motivation Profile, komunikacji,
negocjacji, sprzedaży, budowania marki, zarządzania zmianą, kreatywności, motywacji,
kompetencji przyszłości, funkcjonowania w świecie VUCA, wyznaczania i realizowania celów.
Pracuje z managerami oraz zarządami. Uczestniczy w projektach rozwojowych
i wdrożeniowych – jej ulubiony obszar to wdrażanie kultury motywującej i angażującej.

Propagatorka Tribal Leadership oraz podejścia Radical Candor.

Łączy podejście evidence based z intuicyjnym, opartym na wieloletnim doświadczeniu.
Dzięki temu jej analizy, działania, czy interwencje są precyzyjnie nakierowane na
rozwiązanie istniejącego problemu.

„Poluje” na to co w drugim człowieku dobre i wartościowe, gdyż wie, że takir podejście
rozwija i motywuje ludzi.

Umiejętności miękkie ujmuje w struktury i schematy, gdyż dzięki jasnym i klarownym
wzorcom łatwiej jest managerom modyfikować swoje podejście. Jest zwolenniczką samomonitorowania
i weryfikowania postępów, co znacząco zwiększa zaangażowanie
uczestników procesów i projektów rozwojowych.

Pracuje w języku polskim i angielskim.

Ciekawostka: w wieku 23 lat była Product Managerem marki Porsche.

Uczy liderów języków 5 różnych plemion, po to by byli bardziej skuteczni w swoich
działaniach. Bez zrozumienia tych języków, wysiłki są daremne – jak w powyższym
cytacie z Olgi Tokarczuk.

WYKSZŁTAŁCENIE TRENERSKIE
2017 Master Reiss Motivation Profile (Insytut Durkalskiego, Warszawa)
2015 Practitioner in Art of NLP/ asystent u Marka Rożalskiego (Jachranka)
2014 Instant Influence – Michael V. Pantalon (USA, Yale)
2014 Transforming Communication –Richard Bolstadt (Warszawa)
2014 Koło zmiany –Richard Bolstadt (Warszawa)
2013-2014 Coach ICF (Gliwice)
2011 Trening Rozwijania Własnej Osobowości- Hermann Mueller-Walbrodt (Lublin)
2010 Coaching Generatywny – Robert Dilts, Stevhen Gilligan (Lublin)
2009 Using Your Brain for a Change- Richard Bandler, John La Valle (Warszawa)
2007-2008 Master in Art of NLP oraz kurs trenerski, Markek Rożalski (Jachranka)
2008 Unleash the Power Within- Anthony Robbins (Londyn)
2007 Coaching w biznesie – Marek Rożalski (Jachranka)
2007 Terapia Prowokatywna –Frank Farrelly (Jachranka)
2006-2007 Practitioner In Art of NLP pod kierunkiem Marka Rożalskiego (Jachranka)
2005-2006 Cykl szkoleń liderskich –Iwona Majewska Opiełka (Warszawa, Poznań, Gdańsk)

Szkoliła, przemawiała i prowadziła projekty min. dla takich klientów jak:

Zaprojektowane i przeprowadzone warsztaty:

  • Instant Influence – błyskawiczna motywacja krok po kroku
  • „Warunki Brzegowe – czyli jak PRZESTAĆ frustrować siebie i innych w życiu i biznesie”
  • Autonomia, Motywacja, Skuteczność
  • DNA Motywacji – Doing Things Now
  • Open Space Technology
  • Design Thinking
  • Kreatywność i innowacje
  • Pobudzanie ciekawości
  • Kompetencje przyszłości
  • Synergia i komunikacja
  • „Trudny” Klient
  • Sprzedaż oparta o wartości / Wartościowa sprzedaż
  • Efektywne wyznaczanie celów
  • Skuteczny feedback – informacja zwrotna bez „kanapki”
  • Autoprezentacja i wystąpienia publiczne
  • Kreatywność
  • Budowanie kultury angażującej
  • Budowanie wartościowych relacji
  • Jak skutecznie rozmawiać, motywować i wyznaczać cele pracownikom,
  • Skuteczne negocjacje
  • Budowanie relacji w biznesie
  • Budowanie własnej marki
  • Skuteczna komunikacja z pacjentami –  angażowanie w proces leczenia
  • Zarządzanie stresem
  • Obsługa Klienta Premium
  • Budowanie relacji
  • Life-work balance
  • Zarządzanie Zmianą
  • Mentoring
  • Budowanie zespołów High Performance
  • Team
  • Komunikacja Transformująca
  • Synergia i porozumiewanie wielopoziomowe
  • Metafory i podejście prowokatywne dla managerów i liderów
  • Kompetencje przyszłości
  • Inteligencja emocjonalna
  • Funkcjonowanie w świecie VUCA

Wywiady ze mną dostępne online:

 

Psycholog biznesu, doradca biznesowy, przedsiębiorca, mediator. Od 2006 specjalizuje się w zarządzaniu i zarządzaniu zmianą. Twórca innowacyjnej koncepcji rozwoju kompetencji przywódczych, zarządzania zmianą i oporem CVP (Change Value Process) oraz rocznego programu rozwoju menadżerów i Liderów CVP Program, Akademii Zarządzania Zmianą i Inner Leadership. Uczy jak uwalniać się od blokad, oporów, które nas ograniczają oraz jak pracując z innymi jako pracownik, menadżer, szef radzić sobie z obawami przed zmianą. Pomaga rozwijać umiejętności komunikacji, negocjacji, słuchania, kontroli emocji, rozwiązywania konfliktów. Wykłada na wyższych uczelniach, szkolił się w USA, UK i Australii. Specjalizuje się w koncepcjach Leadership 3.0, Inner Leadership.

Charakteryzują go silne wartości, łączenie doświadczenia biznesowego jako przedsiębiorca, lider, menadżer z psychologiczną i doradczą pracą. W pracy doradczej przede wszystkim angażuje się jak we własną firmę, w pełni i na 100%, skupia się na tym, aby w jak najkrótszym czasie dać jak najwięcej konkretnych efektów. Nie szkoli, ale wspiera w osiągnięciu konkretnych efektów i zmian. Kluczowe pytanie Adama, które często zadaje innym: Co Cię powstrzymuje? Ile byś osiągnął, gdybyś poradził sobie z tym, co Cię powstrzymuje?

Zapraszany jako ekspert do mediów: TVN, TVP, Polsat, Polskie Radio, Forbes, Gazeta Prawna. Prowadził szkolenia i procesy doradczo-coachingowe dla liderów z takich firm: Orange, Google, Allegro, Alshaya, Smyk, LOT, Dell, P&G, RWE, PGNiG, Mars, GJ, X-Trade Brokers, czy ING.

TEMATY

Lista tematów aktualnych Jak zachować energię i motywację do działania pomimo kryzysu – jak pracować z dobrym nastawieniem, gdy kryzys się przedłuża – od czego zależy odpowiedni poziom motywacji – jak radzić sobie z niepewnością o przyszłość – jak zapanować nad myślami i negatywnymi emocjami – czego można nauczyć się od najlepszych sportowców i aktorów oraz jak tę wiedzę wykorzystać w trudnych czasach – jak myśleć kreatywnie i twórczo pomimo presji i stresu 10 zasad przywództwa i zarządzania w czasach zmian – jaka jest rola menadżera, lidera i przywódcy w zmianie i kryzysie – jak podejmować najtrudniejsze decyzje – jak komunikować do zespołu najtrudniejsze decyzje – jak tworzyć nowe rozwiązania biznesowe i znajdywać swoje szanse pomimo kryzysu – jakie są kluczowe wnioski szefów firm z ostatnich 10 dni (przykłady firm od 3 mln PLN obrotu do 2 mld PLN obrotu).

Zarządzanie strategiczne w czasach kryzysu i zmian według Change Value Process (CVP) — jak podejmować najtrudniejsze decyzje — jak komunikować najtrudniejsze decyzje — jak myśleć strategicznie i szeroko pomimo presji i stresu — rozwój niewidzialnych kompetencji wg CVP — jak nie wpadać w pułapki liderów Budowanie marki i przewagi konkurencyjnej w kryzysie według Change Value Process (CVP) — jak wykorzystywać szanse biznesowe w kryzysie — od czego zależy siła marki — od czego zależy przewaga konkurencyjna — tworzenie nowych lub innowacyjnych rozwiązań — tworzenie Błękitnego Oceanu – czyli nowej niszy bez konkurencji — wypracowywanie praktycznego planu działań

Trening Uważności, Koncentracji i Mindfulness — Tworzenie rytuału porannego — Tworzenie rytmu dnia i tygodnia — Aktywność fizyczna pobudzająca kreatywność oraz koncentrację — Uwalnianie się od negatywnych myśli i emocji — Domowe ćwiczenia pobudzające — Praca z oddechem, która relaksuje lub mobilizuje — Radzenie sobie z przytłoczeniem myśli i pracy Jak zaplanować efektywnie czas z dziećmi w domu — Sposoby na rozmowy z dzieckiem — Pomysły na zabawy — Ustalanie zasad współpracy z rodziną i dziećmi — Tworzenie miejsc do pracy i zabawy — Tworzenie rytmu dnia i tygodnia dla rodziny i dla pracy Self-caring – jak zadbać o siebie w tych czasach — Ponowne zdefiniowanie swoich wartości — Ustalenie priorytetów dnia i tygodnia, aby zadbać o siebie — Trening uważności i Mindfulness — Zarządzanie myślami i emocjami — Spojrzenie na nowo na swoją karierę i plany — Wyjście z pułapek mentalnych, które wypalają

Remote Management – jak efektywnie zarządzać zespołem online — Wprowadzenie i wypracowanie zasad pracy zdalnej — Wprowadzenie i wypracowanie zasad w zespole wirtualnym — Narzędzia do pracy online — Różnice między zarządzaniem offline i online — Prowadzenie rozmów grupowych i indywidualnych online — Eliminowanie ograniczeń w zarządzaniu online — Motywowanie zespołu poprzez online Rola lidera w trakcie kryzysu / Remote Management dla lidera — Definicja roli lidera w kryzysie — Metody zarządzania oporem i zmianą — Etapy kryzysu – jak przewidzieć zachowania pracowników i firmy — Szersze spojrzenie strategiczne – kluczowa rola lidera — Podejmowanie trudnych decyzji w trudnych momentach — Analiza zagrożeń i tworzenie rozwiązań

Sztuka kreatywności i rozwiązywania problemów w czasach zmian — jak pobudzać swoją kreatywność — jak rozwijać kreatywność w zespole — jak tworzyć rozwiązania, gdy wydaje się, że nie ma nadziei — jak rozwijać myślenie szerokie i strategiczne — jak tworzyć kulturę innowacyjności w zespole i w firmie — jak realizować strategie Blue Ocean Sztuka mediacji – jak rozwiązywać konflikty — jak rozmawiać na bardzo drażliwe i delikatne tematy — jak prowadzić spotkanie prowadzące do uspokojenia emocji — jak rozwiązywać konflikty poprzez mediację w biznesie — jak wykorzystywać Chang Value Process w procesie mediacji — jakie zadawać pytania, aby wychodzić z impasu

Przedsiębiorcze myślenie w zespole — czym się różni myślenie etatowe od przedsiębiorczego — jak podejmuje decyzje pracownik, menadżer, a jak przedsiębiorca — jak rozwijać Leadership Mindset — jak rozwijać mentalny IOS – inicjatywę, odpowiedzialność, samodzielność — jak rozwijać 3DO – domykanie, dociskanie, doszlifowanie Motywowanie i wyznaczanie celów — czym różnią się od siebie: inspiracja, motywacja, zaangażowanie — czym różnią się: wyznaczanie celów, a kierunków oraz wizji — jak wyznaczać cele krótko- i długoterminowe — jak budować wizję — jak angażować innych do swojej idei i celów

Zarządzanie czasem i planem — od czego zależy efektywność dnia — jak ustalać priorytety — jak tworzyć plan tygodnia i miesiąca — jak radzić sobie z dystraktorami — jak szybko aktualizować plany — jak działać zwinnie i elastycznie

Lista szerokich programów rozwojowych • Nowoczesne Przywództwo Strategiczne • Zwinne Przywództwo • Zarządzanie zmianą i oporem • Strategiczny innowator • Komunikacja i efektywny zespół • Wdrażanie kultury Agile do działów IT i nie tylko • Większa skuteczność: osobista, zespołu, lidera • Budowanie zaufania i szacunku w biznesie • Różnice międzypokoleniowe a współpraca • Efektywne działanie w świecie zmiany, niepewności, chaosu • Tworzenie przewagi konkurencyjnej w biznesie i sprzedaży • SMIT – Social Media, Internet, Technologie

Program Akademii Innowacji (dla wybranych osób i zarządu) Program jest skupiony wokół odkrywania najnowszych trendów w branży i innych branżach, aby wypracowywać długoterminowe rozwiązania, które gwarantują – przewagę konkurencyjną – nie tylko otwartość na zmiany, ale wyprzedzanie zmian – tworzenie trendów w branży – gwarancję przyciągania najlepszych talentów z branży – kreowanie Customer Experience, czyli doświadczenia klienta oraz Employee Expierence, czyli doświadczenia pracownika, co gwarantuje silną markę na rynku – tworzenie nowych, nieoczywistych źródeł dochodu – wymianę wiedzy w organizacji, która często pozostaje ukryta i niewykorzystana – wdrażanie rozwiązań SMIT (social media, internet, technologie) Forma warsztatów oparta jest o szereg inspiracji z różnych branż, wykłady różnych ekspertów oraz facylitację grupową, czyli pracę w grupie skupioną na wypracowywaniu rozwiązań dzięki doświadczeniu uczestników.

SMIT – Social Media, Internet, Technologie Innowacyjny program, którego celem jest – rozwinięcie sztuki korzystania z social mediów, internetu i technologii w działach sprzedaży, HR, a nawet zarządu, aby uzyskiwać lepsze wyniki sprzedaży i rekrutacji – „odtetryczenie” tej części organizacji, która „zastała się w myśleniu”, zamknęła się na nowości, rozwój – zintegrowanie pracowników poprzez wspólny rozwój swojej obecności w social mediach nie jako „korpo”, ale jako żywy człowiek – pokonanie oporu przed używaniem nowych technologii i social media i byciem influencerem

Projekt: „Wspólny kierunek” (dla wszystkich) Celem tego projektu jest we współpracy z HR i zarządem stworzyć wspólne i spójne postrzeganie firmy oraz wzmocnić relacje, które już są dobre, ale wymagają dbania i uspójnienia na wszystkich poziomach organizacji. Ważne jest, aby wszyscy identyfikowali się z misją, wizją firmy oraz czuli zaangażowanie w jeden, precyzyjny, jasny kierunek firmy. Dzięki temu każdy warsztat dla pracowników, kierowników będzie miał jasny cel i sens. Celem jest także identyfikacja niuansów, problemów, wyzwań na różnych poziomach organizacji i podzielenie się wynikami ze wszystkimi pracownikami. Istotą jest także uspójnienie zmian ważnych dla zarządu oraz kluczowych dla pracowników. Pozwoli to na zwiększenie zaangażowania pracowników oraz poprawienie współpracy w zespołach i między działami, a także lepsze rozumienie przełożonych i zarządu.

Projekt: „Wspólny kierunek” (dla wszystkich) Dokładna forma realizacji tego projektu byłaby do ustalenia, ale główne elementy to: 1. Przeprowadzenie z zarządem warsztatu, który ma określić misję, wizję i wartości firmy oraz ocenić kluczowe obszary organizacji, o które w następnych krokach będą pytani pracownicy. 2. Przeprowadzenie ankiety wśród wszystkich pracowników, która badałaby ocenę przez pracowników takich aspektów jak: komunikacja wewnątrz zespołu, komunikacja międzydziałowa, główne trudności i problemy, oczekiwania, pomysły na rozwiązania. 3. Publikacja wyników ankiety w taki sposób, aby pracownicy czuli, że są słuchani i faktycznie mogą wpłynąć na organizację. 4. Umiejętne zaangażowanie związków zawodowych w proces rozwoju firmy.

Projekt: „Wspólny kierunek” (dla wszystkich) 5. Wyjazdy integracyjne wzmacniające współpracę i podczas nich warsztaty omawiające rozwiązania, które wypływają z wyników ankiety. 6. Systematyczne spotkania mające na celu na bieżąco weryfikowanie obaw, wątpliwości oraz rozwiązań. 7. Wdrożenie Akademii Komunikacji, Akademii Lidera, Akademii Zarządzania Zmianą. 8. Wdrożenie Akademii Mentoringu 9. Wdrożenie Akademii Innowacji

Program Akademii Komunikacji (dla pracowników) Celem Akademii jest poprawienie komunikacji pracowników z pracownikami oraz z przełożonymi. A także usprawnienie przepływu informacji, większe docenienie miejsca pracy i wzrost zaangażowania i motywacji. Główne elementy programu: – Czym jest komunikacja vs zwykłe mówienie – Sztuka zadawania pytań a sztuka mówienia – Zarządzanie emocjami w trudnych sytuacjach – Unikanie konfliktów w tematach trudnych – Wychodzenie z konfliktów – Zasady komunikacji m.in. komunikat wysłany nie równa się odebranemu – Podstawy profili osobowości jako źródło zrozumienia różnic międzyludzkich – Usprawnianie komunikacji w dziale – Usprawnienie komunikacji między działami Każdy dzień to połączenie inspirującej wiedzy z ćwiczeniami, dyskusjami skupiony na realnych rozwiązaniach. Warsztaty są dopasowane do potrzeb zarządu, przełożonych oraz uczestników warsztatów, które są określane w wyniku rozmów oraz ankiety online.

(Dla handlowców i menadżerów) Celem Akademii jest zwiększenie sprzedaży działów sprzedaży, podniesienie kompetencji sprzedażowych oraz obsługi klientów, wypracowanie postaw i mentalności, które będą systematycznie rozwijały wyniki sprzedażowe i kontaktu z klientami. Główne elementy programu: – Sprzedaż 1.0, 2.0, 3.0 – Złote Zasady handlowca – Jak radzić sobie z oporem klientów – Jak wykorzystać marketingu i PR we własnej sprzedaży – Jak sprzedawać poprzez pytania lub przekonywanie – Jak łączyć patrzenie na liczby z budowaniem relacji – Jak dopasować się do różnych typów klientów – zrozumieć jakich mamy klientów i jak do nich docierać – Jak przekonywać klienta pomimo wyższej ceny – Jak radzić sobie z trudnymi, “marudzącymi” klientami – Jak więcej słuchać, mniej mówić do jednych klientów, a do innych umieć mówić tak, aby szybko przekonać do swojej oferty – Jak rozwinąć metody kontroli emocji i opanowania w sytuacjach trudnych – Jak wydobyć kluczowe, unikalne cechy, które wzmocnią osobistą charyzmę – Jak wypracować osobisty system pracy, który wpłynie na konsekwencje i systematyczność – Jak wzmocnić pewność siebie – Jak poprawić kluczowe procesy i doprecyzować cele

Program Akademii Lidera (dla menadżerów) Celem programu jest wzrost świadomości najnowszych trendów w zarządzaniu, wzrost kompetencji komunikacyjnych oraz rozwój własny jako lidera i człowieka. Dzięki temu organizacja zyskuje bardziej pewnych siebie menadżerów, którzy samodzielnie potrafią realizować założenia strategiczne firmy w szybszy i efektywniejszy sposób Główne elementy programu – Komunikacja jako klucz do efektywności – Rozwój IOS pracowników – jak sprawiać, aby pracownicy mieli więcej Inicjatywy, Odpowiedzialności i Samodzielności – Zwiększyć zdolność zarządzania osobowościami „trudnymi”, ciężkimi do zrozumienia i zarządzania – Sztuka prowadzenia rozmów opartych o dialog – Źródła konfliktów i problemów komunikacyjnych – Pułapki Liderów – Rozwiązywanie konfliktów w zespole poprzez słuchanie i zadawanie pytanie – Sztuka negocjacji i mediacji ze związkami zawodowymi – Sztuka pokonywania oporu

Program Akademii Lidera (dla kierowników i menadżerów) – Komunikacja między działami – Sztuka prowadzenia trudnych oraz kreatywnych spotkań – Usprawniania przepływu komunikacji i informacji w dziale i między działami – Piramida efektywności jako inspiracja do efektywnej komunikacji – Inteligencja emocjonalna liderów – czym jest i jak ją rozwijać – Integralne zarządzanie – różne style zarządzania a efektywność organizacji (coachingowe, partycypacyjne, dyrektywne, mentorskie, przedsiębiorcze) – Coachingowe elementy w zarządzaniu – plusy, minusy i praktyka – przekazywanie informacji zwrotnej – sztuka zadawania pytań – uważność i słuchanie – Inner Leadership – osobisty rozwój swojej osobowości, cech, świadomości, jako główne źródło automotywacji i motywowania pracowników – Podstawy zarządzania zmianą, komunikowanie zmian

Program Akademii Zarządzania Zmianą (dla dyrektorów wyższego szczebla i zarządu) Innowacyjny program realizowany poprzez unikalną metodologię i filozofię zarządzania zmianą Change Value Process. Program koncentruje się wypracowaniu większej skuteczności zarządzania firmą, ludźmi, zmianą oraz wypracowaniu większych zysków To praktyczna psychologia biznesu połączona z twardymi strategicznymi rozwiązaniami. Cele: ● poznać metody pracy z oporem, niechęcią ludzi ● zwiększyć zdolność zarządzania osobowościami „trudnymi”, ciężkimi do zrozumienia i zarządzania ● skuteczne prowadzenie spotkań i szybsze docieranie do osób, które nas nie rozumieją ● tworzenie spójnej strategii w szybszym tempie i jasne komunikowanie w dół organizacji ● budowanie postaw wśród podwładnych i otwartości na zmianę ● rozwój Inner Leadership – czyli zwiększenie jasności decyzji, pewności siebie i spokoju wewnętrzne w zmienności biznesowej każdego dnia ● zwiększenie charyzmy liderów ● budowanie zaangażowania i lojalności wśród pracowników ● budowanie szacunku i zaufania zarządu i menadżerów ● nowoczesne trendy w zarządzaniu ludźmi i zarządzaniu strategicznym

Program Akademii Mentoringu (dla wybranych osób) Program skupiony na przygotowaniu Mentorów wewnątrz organizacji, którzy będą dzielić się doświadczeniem z młodymi osobami lub osobami, które w danym momencie wymagają wsparcia w rozwoju, zmianie. Cele: • określenie formuły programu: 1. Klasyczny Mentoring 2. Peer Mentoring, 3. Youth Mentoring • przygotowanie wybranych pracowników do roli Mentora • wybranie talentów w organizacji, tzw. Mentee (uczniów) • przygotowanie Mentee do roli uczniów i do programu mentoringowego • połączenie talentów z mentorami • rozwój talentów poprzez spotkania z mentorem raz w miesiącu w celu dzielenia się doświadczeniem • podsumowanie programu mentoringu i przygotowanie do 2 edycji programu w kolejnym roku

Redaktor naczelny polskiej edycji portalu Business Insider i prowadzący program "Na Czasie" w Onet.pl. Były dziennikarz TVN24, TVP i Discovery Channel. Pracował na stanowisku zastępcy redaktor naczelnej Radia TOK FM, będąc szefem Informacji. Triathlonista amator doskonale łączący uprawianie sportu z pracą zawodową i życiem rodzinnym. Uczestnik Mistrzostw Świata w triathlonie w kategorii wiekowej 35+ na dystansie Ironman 70.3 (2km pływania, 90km jazdy rowerem, 21km biegu). 6-krotnie kończył wyścig Ironman na pełnym dystansie 3.9km pływania, 180km jazdy rowerem i 42km biegu, osiągając czas 10h. Założyciel największego serwisu dla społeczności triathlonowej w Polsce – Akademii Triathlonu, Prezes Spółki Wydawnictwa Sportowe i Naukowe, w ramach której funkcjonują portale Akademia Triathlonu i Na Diecie.pl. 

Autor książki "Trzy mądre małpy". 

Aktorka teatralna i filmowa, reżyserka, autorka książek i felietonów.
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Jeszcze jako studentka zagrała Maszę w Trzech Siostrach wyreżyserowanych przez A. Bardiniego w Teatrze TV. W 1976 r. Zadebiutowała w dwóch stołecznych teatrach – jako postać tytułowa w Portrecie Doriana Greya J. Osborne’a wg O. Wilde’a w reż. A. Łapickiego w Teatrze Małym i jako Aniela w Ślubach panieńskich A. Fredry w reż. J. Świderskiego w Teatrze Ateneum. Aktorką tego teatru była przez kolejnych 11 lat, a później przez 16 lat – Teatru Powszechnego w Warszawie.

Polski aktor teatralny i filmowy, reżyser, profesor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Absolwent PWST w Warszawie (1964). Zadebiutował rolą łącznika Zefira w filmie Andrzeja Wajdy Kanał (1956). Aktor scen warszawskich: Teatru Współczesnego (1964–1981), Teatru Polskiego (1981–1994), Teatru Narodowego (od 1997). 
Wykładowca w warszawskiej PWST, dziekan Wydziału Aktorskiego (1981–1987), rektor (1987–1993 oraz 1996–2002). 
Członek Rady ds. Kultury przy Prezydencie RP (1992–1993). W 1989 otrzymał tytuł profesora. Obecnie wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie. 
Od roku 2003 piastuje stanowisko dyrektora artystycznego w Teatrze Narodowym.
Odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (2001), Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (1988), Złotym Krzyżem Zasługi (1997), Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2005). 
Laureat wielu nagród, mi.in. nagrody Ministra Kultury i Sztuki II stopnia za wybitne kreacje aktorskie (1989), nagrody Gustawa za szczególne zasługi dla środowiska teatralnego (2014), laureat Super Wiktora (1999).

Językoznawca, wykłada retorykę w Instytucie Dziennikarstwa UW i w SWPS. 
Specjalista w zakresie języka mediów, polityki i reklamy oraz wystąpień publicznych. Istotną rolę w jego życiorysie odgrywa działalność popularyzatorska – w sferze poprawności języka, zwłaszcza publicznego, a także języka polityki, reklamy, prawa. Od lat służy konsultacjami różnym instytucjom, jest zapraszany jako referent na wewnętrzne konferencje branżowe. Często bywa także ekspertem językowym w sprawach konfliktowych i jurorem w konkursach o charakterze językowym. Programy radiowe i telewizyjne prowadzone przez prof. Jerzego Bralczyka, także skierowane do widzów i słuchaczy za granicą, miały i mają dość liczną publiczność. Wykłada w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Jestem wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego.

Autor licznych artykułów i książek naukowych, a także tekstów prasowych popularyzujących wiedzę o języku. Szkolił m.in. pracowników administracji publicznej i największych firm z zakresu retoryki i kultury żywego słowa. Autor publikacji o kulturze języka, reklamie i perswazji, m.in.: "500 zdań polskich", "Język na sprzedaż", „Mówi się. Porady językowe…” „W drogę!!!”, „Jeść!!!” i wielu innych.
Profesor Jerzy Bralczyk odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi (1988) i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (1998).

Rozszerzone, wybrane tematy wystąpień: 

Sztuka mówienia

  • Mówienie, przemawianie, rozmawianie. Świadomość zasad a spontaniczność komunikacji. Podstawowe cechy dobrego mówcy i rozmówcy: umiejętność nawiązywania i podtrzymywania kontaktu z odbiorcami; wiarygodność; sprawność językowa;
  • Różne poziomy kontaktu: czynniki sytuacyjne; mowa ciała; elementy artykulacji i prozodii; czynniki językowe: gramatyka i słownictwo;
  • Poprawność językowa, zrozumiałość wypowiedzi i jej sugestywność. Czynniki ułatwiające zapamiętanie wypowiedzi.

Wartości w języku

  • Operowanie wartościami jako podstawa skutecznej argumentacji;
  • Zasadnicza opozycja: prawda i fałsz w działaniu retorycznym. Różne aspekty wykorzystywania pojęcia prawdy;
  • Kulturowe i ideologiczne ograniczenia w posługiwaniu się wartościami. Jak tendencyjne użycie słów może wypaczać świadomość użytkowników języka;
  • Propaganda i reklama jako pola tworzenia obrazu świata.

O perswazji i manipulacji językowej

  • Wpływanie na odbiorców jako cel wypowiedzi. Umiejętność rozpoznawania sytuacji i oczekiwań odbiorców. Sztuka zjednywania;
  • Podstawowe zasady warunków skuteczności działań językowych. Dobór właściwych środków językowych w zależności od sytuacji wypowiedzi – decorum;
  • Perswazja bezpośrednia i pośrednia. Informacja jako narzędzie perswazji;
  • Granice uczciwej perswazji. Manipulacja językowa jako wykorzystywanie przewagi nadawcy nad odbiorcą, jako tworzenie wypowiedzi z ukrytym celem i jako działanie na emocje.

Dr hab., profesor Uniwersytetu SWPS. Pracuje w Katedrze Dziennikarstwa Uniwersytetu SWPS, gdzie prowadzi specjalizację w zakresie kreowania wizerunku (od 2014); wykłada także w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego (od 1992).

Absolwent dziennikarstwa i socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Jako stypendysta Rządu Republiki Włoskiej odbył staż badawczy na Uniwersytecie w Padwie. Doktor nauk humanistycznych w dziedzinie nauk o polityce. Habilitował się dziedzinie języka biznesu, którym zajmuje się naukowo i praktycznie. Specjalizuje się w zagadnieniach perswazji i komunikacji językowej, kreowania wizerunku, wystąpień publicznych a zwłaszcza wystąpień przed kamerą a także debat i sporów.

Od trzydziestu lat zajmuje się doradztwem oraz szkoleniami z zakresu komunikacji (w tym komunikacji kryzysowej) i autoprezentacji dla przedsiębiorców i menedżerów, prezesów i członków zarządów największych firm, najwyższych urzędników państwowych, liderów życia społecznego, parlamentarzystów, prezydentów miast, rzeczników prasowych, prawników, prezenterów telewizyjnych, sportowców i działaczy sportowych, pracowników działu obsługi klienta, księży i innych osób występujących publicznie.

Samodzielnie i we współpracy z firmami szkoleniowymi oraz public relations prowadził kompleksowe programy doradczo-szkoleniowe m.in. dla następujących firm McDonald’s, Ergo Hestia, Saint Gobain, VW Poznań, MPG, Grynhoff Woźny i Wspólnicy, Sołtysiński, Kawecki & Ślęzak, Deloitte, White& Case, Credit Suisse Life & Pensions – Winterthur – AXA, Nokia, ING – Nationale Nederlanden, Orbis, Nestle.

Od ponad 20 lat doradza w zakresie komunikacji firmom wchodzących na giełdę, pracował przy ponad 70 IPO.

Pracował dla takich firm jak: PKO BP, VW Bank Polska, GE Money Bank, BZ WBK, BGŻ, BNP Paribas, Arval, NBP, BPH, Pekao SA, Douglas Polska, PZU SA, PZU Życie, Bayer, Nestle, Amrop, Henkel, Shell, NovoNordisk, Arthur Andersen, Ernst & Young, PWC, Bain & Co, Polkomtel, Polska Telefonia Cyfrowa, PTK Centertel, Telekomunikacja Polska, Nationwide, Compensa, Union Investment, Enterprise Investors, Gessel, Roedl, Goodman, DSS, Tchibo, Pepsi, Cadbury Wedel, Johnson & Johnson, Beiersdorf Lechia, Comp, Real, PKN Orlen, NOMI, Nafta Polska, 3M, Zakłady Azotowe Puławy, Dwory, Provident Polska, Velux, Lukas, NFI Hetman, Inter Groclin Auto, Medicover, Tauron, Magellan, Blumerang, spółki z grupy Saint Gobain, Hexus, Oriflame, Amrest, ACE, Anica, Arctic, Ambra, Drozapol, Mercor, Skyline, BOC Gazy, Basell Orlen Polyolefins, KSC, Agroton, Michelin, Koelner, Tauron, Torpharma, Toyota, Torrex Chiesi, Torpol, Torfarm, TEB-Akademia, FIAT Auto Poland, Profi, Sfinks, JSW, Pekaes, Nova Communication Group, Neonet, Eurofilms, Toora Poland, Xelion, Hygienika, CCC, Bogdanka, Solar, Celtic, Barlinek, Czerwona Torebka, Dom Development, Erbud, Ergis, Feerum, Fenghua, Fota, Impel, Interfoam, KGHM, PGE, Komputronik, Libet, Marvipol, Milkiland, Mirbud, MFO, Ovostar, PRESCO, Sadovaya, Seko, MEDI-System, Suwary, Toya, Tesgas, ZUE, Kulczyk Investments, PKP Cargo, Best SA, MasterCard, Atmedia, Vistal Group, Indata Software, Lokum Deweloper, Home.pl, Vivus.pl, Stelmet, Dino, OT Logistics, Auto Partner, Wyborowa Pernod Ricard, Dior, Griffin Premium RE, Dow Chemicals, Apator, Bakalland, 1 C Entertainment, Eko-Okna, ASM Group, Mars Petcare, TTMS, XTPL, Metalkas, Kino Polska SA, Doktor Irena Eris, Desa, Pocco Finance, Pro Vento Energia, Reckitt Benckiser i wielu, wielu innych firm z różnych branż.

Jako ekspert i komentator zachowań osób publicznych wielokrotnie wypowiadał się w programach publicystycznych wielu stacji telewizyjnych: TVP1, TVP2 TVP Info, Polsat, Polsat News, TVN, TVN 24, TV4., a także na łamach prasy.

Autor kilkudziesięciu prac naukowych, m.in. książek:

„Slogany w reklamie i polityce” (Trio, 4 wydania),

„Pojedynek na słowa. Techniki erystyczne w publicznych sporach” (Znak, 2 wydania),

„Turban mistrza Mansura. Opowieści sufickie dla mówców i przywódców” (Zysk i S-ka).

Pomysłodawca, redaktor i współautor tomu „Sztuka debaty”, kompendium wiedzy na temat debat publicznych.

OFERTA WARSZTATÓW

1. Autoprezentacja, wystąpienia w mediach
2. Debaty, panele eksperckie
3. Wystąpienia do żywej publiczności, prezentacje ze slajdami
4. Storytelling w zarządzaniu i komunikacji
5. Warsztat z kreowania dobrego wizerunku (chwalenie w sytuacjach publicznych)
6. Erystyka w mediach
7. Erystyka w kontakcie z żywą publicznością
8. Perswazja
9. Warsztat z komunikacji kryzysowej
10. Sesje doradczo-coachingowe

1. Autoprezentacja, wystąpienia w mediach
Cel warsztatu
Rozwinięcie technik skutecznej prezentacji przed kamerą (w mediach elektronicznych) i w kontaktach bezpośrednich

Program: główne zagadnienia

Autoprezentacja
• Efekt pierwszego wrażenia: jak widzą nas inni
• Elementy wpływające na wizerunek człowieka
• Wizerunek człowieka a wizerunek instytucji
• Kreowanie pozytywnego wizerunku poprzez kontrolę zachowania
• Komunikacja niewerbalna: jak skutecznie komunikować się gestami
• Komunikacja przestrzenią – odczytywanie i nadawanie sygnałów

Wystąpienia w mediach elektronicznych
• Specyfika pracy dziennikarzy telewizyjnych
• Podstawowe formy przekazu: news, tzw. „setka”, krótka rozmowa przed kamerą, rozmowa w studiu
• Wymagania audytorium telewizyjnego
• Kryteria selekcji materiałów i wypowiedzi
• Wpływ kadru na wizerunek
• Jak się zachowywać przed kamerą aby pozyskać sympatię widowni
• Jak skonstruować dobrą wypowiedź dla mediów elektronicznych

Logistyka
Uczestnicy: osoby reprezentujące firmę w publicznych sytuacjach, mające lub mogące mieć z racji obowiązków służbowych kontakt z mediami: zarządy, management, specjaliści. W ramach ćwiczeń każdy z uczestników ćwiczy nagranie „setki” i występ podczas improwizowanej konferencji prasowej oraz rozmowę w studiu 1:1 (zależnie od liczby uczestników 2 lub 3 ćwiczenia).

Korzyści ze szkolenia
• Wzrost świadomości własnych zachowań autoprezentacyjnych uczestników szkolenia, co w bezpośredni sposób wpływa na skuteczność w kreowaniu pozytywnego wizerunku osoby i firmy
• Poprawa jakości publicznych wystąpień we wszelkich kontaktach, wyczulenie na komunikatywność, atrakcyjność wypowiedzi.
• Przygotowanie do kontaktu z mediami i/lub rozwój umiejętności w tym zakresie
• Przygotowanie do realizowania w kontakcie z mediami elektronicznymi strategii PR w zakresie prezentowania firmy lub konkretnej sprawy (wstęp do warsztatu z komunikacji kryzysowej).

2. Debaty, panele dyskusyjne i eksperckie

Cel warsztatu

Doskonalenie umiejętności pozytywnego prezentowania siebie i firmy/instytucji w wystąpieniach grupowych (dyskusje i panele eksperckie).

Program: główne zagadnienia
• Cele i funkcje społeczne debat
• Wybrane formaty debat (debata oksfordzka, debaty wyborcze)
• Debata jako sposób promowania idei
• Debata jako metoda zarządzania
• Reguły debaty a efektywność rozmowy
• Wzór dobrej debaty
• Panele eksperckie: moderowanie i zadania uczestników
• Udział w debacie a wizerunek

3. Logistyka

Optymalnym sposobem realizacji warsztatu jest połączenie go z przygotowaniem do udziału w konkretnej debacie/panelu dyskusyjnym podczas dużych imprez biznesowych (np. Forum Ekonomiczne w Krynicy, Forum Nowych Idei itp.)

Korzyści z warsztatu
• Optymalizacja wystąpienia podczas konkretnej debaty/panelu
• Wykorzystanie debaty/panelu do budowania pozytywnego wizerunku osoby i firmy
• Wzrost świadomości zachowań podczas publicznej dyskusji, debaty
• Rozwój umiejętności przedstawiania, obrony i forsowania w dyskusji/rozmowie własnego stanowiska.
• Doskonalenie umiejętności publicznej prezentacji własnej osoby i instytucji
• Zwiększenie roli debat w codziennym zarządzaniu firmą, optymalizacja procesów komunikacyjnych (wprowadzenie czytelnych i efektywnych reguł dyskusji na spotkaniach firmowych).
3. Wystąpienia do żywej publiczności, prezentacje ze slajdami

Cel warsztatu

Doskonalenie umiejętności w zakresie występów publicznych połączonych z prezentacją multimedialną (np. prezentacja handlowa, prezentacja raportu z prac, wystąpienie na konferencji branżowej).

Program: główne zagadnienia
Autoprezentacja (program j.w., jeśli szkolenie realizowane jest po szkoleniu medialnym, ten moduł nie jest powtarzany, w przypadku realizacji samodzielnego szkolenia z prezentacji ze slajdami poprzedza on zagadnienia dotyczące bezpośrednio slajdów)

Wystąpienia do żywej publiczności
• Przygotowanie wystąpienia, uwzględnianie oczekiwań i wiedzy publiczności
• Kompozycja, struktura i logika wywodu
• Analiza sali pod kątem potrzeb mówcy i wpływu na wystąpienie
• Gdzie postawić komputer, gdzie stanąć
• Utrudnienia płynące ze strony pomocy technicznych
• Jak zakomponować komunikatywny slajd
• Relacje z salą: jak je budować i utrzymywać
• Możliwości zakłóceń wystąpienia ze strony publiczności lub otoczenia i sposoby reagowania
• Odpowiadanie na trudne pytania
• Najczęściej popełniane błędy i alfabet zachowań dobrego mówcy

Logistyka
Szkolenie dla 3-6 osób.

Uczestnicy: osoby występujące przed żywym audytorium: zarząd, dyrektorzy działów, departamentów, specjaliści, ew. także handlowcy. Każdy wygłasza 10-15 minutową prezentację z krótką sesją pytań. Nagrania są szczegółowo omawiane pod kątem komunikacji werbalnej i niewerbalnej, wizerunku, relacji z publicznością
oraz ogólnej atrakcyjności i perswazyjności. Podczas omówienia wskazane są mocne i słabe strony każdego z wystąpień.

Korzyści ze szkolenia

• Doskonalenie w zakresie umiejętności prezentacyjnych, zwiększenie atrakcyjności i perswazyjności występów (co w przypadku osób prezentujących przed aktualnymi lub potencjalnymi klientami wprost przekłada się na korzyści dla firmy).
• Rozwój umiejętności kreowania publicznego wizerunku firmy poprzez styl prezentowania
• Przygotowanie do radzenia sobie z trudną publicznością i/lub niesprzyjającymi warunkami prezentacji

4. Storytelling w zarządzaniu i komunikacji

Cel warsztatu

Rozwój umiejętności w zakresie komunikowania przez opowieści, budowania wizerunku oraz kultury organizacyjnej firmy przez narracje, kreowania wizerunku lidera przez storytelling.

Program: główne zagadnienia

• Jak jest zbudowana opowieść
• Czym powinna cechować się dobra opowieść
• Skąd brać atrakcyjne opowieści
• Poznawcze funkcje narracji
• Narracja jako chwyt retoryczny: skupianie uwagi słuchaczy, uatrakcyjnianie przekazu
• Narracja a perswazja – zmiana opinii przez opowieści
• Jak wykorzystać opowieści w wystąpieniach publicznych
• Narracyjna tożsamość i motywacja
• Narracje a przywództwo: funkcje opowieści w zarządzaniu
• Opowieści w organizacjach: budowanie morale pracowników, transmisja wartości firm
• Lider opowiadający: współczesna wizja przywództwa w biznesie

Logistyka

Szkolenie dla 4 – 6 osób.
Uczestnicy: menedżerowie, specjaliści.
Uczestnicy przygotowują i wygłaszają krótkie opowieści o tematyce biznesowej lub wykorzystujące opowieść w sytuacji biznesowej. Wystąpienia są rejestrowane i omawiane pod kątem ich narracyjnej atrakcyjności, przesłania, wpływu na wizerunek firmy i lidera, sposobu wygłoszenia. Wskazywane są mocne strony wystąpień a także to, nad czym warto jeszcze pracować.

Korzyści
• Doskonalenie w zakresie konstruowania opowieści w różnych sytuacjach (komunikacja wewnętrzna, media, wystąpienia publiczne połączone z prezentacją firmy, wystąpienia okolicznościowe).
• Rozwój praktycznych umiejętności budowania opowieści.
• Wprowadzenie opowieści do kultury organizacyjnej firmy.

5. Warsztat z kreowania dobrego wizerunku (chwalenie w sytuacjach publicznych)

Cel szkolenia

Doskonalenie umiejętności pozytywnego prezentowania siebie i firmy/instytucji.

Program: główne zagadnienia

• Dlaczego Polacy nie chcą i nie umieją się chwalić
• Chwalenie się (pozytywna autoprezentacja) a relacje z odbiorcą
• Kiedy wypada się chwalić
• Jak się chwalić w sposób niezbyt dolegliwy dla odbiorcy
• Wybrane techniki społeczne akceptowanego chwalenia z przykładami ich zastosowania
• Dlaczego warto i należy przekazywać pozytywne informacje na swój temat

Logistyka
Szkolenie dla 3-6 osób.
Uczestnicy: zarząd, osoby zajmujące się w firmie (instytucji) komunikacją zewnętrzną i wewnętrzną (marketing, dział handlowy, specjaliści PR), specjaliści;
W ramach ćwiczeń uczestnicy biorą udział w aranżowanych sytuacjach, z których mają przekazać pozytywne informacje na temat siebie i firmy/instytucji, nie wywołując wrażenia przechwalania się: prezentacja ze slajdami, wystąpienie okolicznościowe, odbieranie nagrody, rozmowa w studiu w konwencji programu porannego itp. Szkolenie z założenia jest poprzedzone innymi szkoleniami z wystąpień publicznych (media,
prezentacje ze slajdami, ew. także erystyka).

Korzyści ze szkolenia

• Wzrost świadomości ograniczeń związanych z przekazywaniem pozytywnych informacji na temat siebie i firmy/instytucji
• Przełamanie ograniczeń w kontaktach międzykulturowych (zwłaszcza w zetknięciu z kulturą anglosaską), rozumienie kontekstu kultury polskiej dla przedstawicieli kultury anglosaskiej.
• Nabycie umiejętności w zakresie pozytywnej autoprezentacji i w związku z tym – zwiększenie możliwości wpływu na własny wizerunek

6. Erystyka w mediach

Cel warsztatu

Doskonalenie umiejętności w zakresie przedstawiania i obrony własnego stanowiska w rozmowach, dyskusjach i sporach publicznych.

Program: główne zagadnienia

• Wykorzystanie technik erystycznych, obrona przed atakami
• Dobre odpowiedzi na pytania a wizerunek osoby i instytucji.
• Układ relacji między dziennikarzem a gościem
• Oczekiwania widowni a zachowanie dziennikarza
• Wspólnota i sprzeczność interesów gościa i dziennikarza
• „Przesłanie” gościa a treści omawiane w czasie rozmowy lub dyskusji
• Pole dyskusji, czyli czego dotyczy spór
• Definiowanie tematu sporu jako czynnik wpływający na wyniki rozmowy
• Walka o czas antenowy
• Mosty – techniki przechodzenia od omawianej kwestii do przesłania
• Zestawy Q&A (pytań i odpowiedzi)
• Jak dobrze odpowiadać na trudne pytania
• Erystyka niewerbalna – jak gesty, poza ciała i stół wpływają na wrażenie
• Definiowanie linii sporu i „pola dyskursu”, określanie różnicy stanowisk
• Opracowanie argumentów za własnym stanowiskiem i kontrargumentów
• Komunikatywne, lapidarne i sugestywne przedstawianie własnego stanowiska
• Erystyka niewerbalna: jak atrakcyjnie zaprezentować się przed kamerą podczas rozmowy i dyskusji
• Włączanie się do głosu i obrona przed przerywaniem własnej wypowiedzi przez innych
• Kreowanie wrażenia osoby otwartej i komunikatywnej, umiejętność pozyskiwania względów widowni
• Odpowiadanie na niewygodne pytania i forsowanie własnego stanowiska i niesprzyjającej sytuacji

Logistyka

Szkolenie dla 3-6 osób.
Uczestnicy: osoby mające szansę występować w mediach i bronić stanowiska firmy: zarząd, marketing, dział PR i rzecznicy prasowi, eksperci.
Każdy przechodzi 2 ćwiczenia: rozmowę 1:1 oraz dyskusję medialną, ew. także symulację konferencji prasowej (zależnie od liczby uczestników i ich umiejętności). Nagrania są szczegółowo omawiane pod kątem komunikacji werbalnej i niewerbalnej, wizerunku, relacji z publicznością oraz umiejętności przekazania i obronienia własnego stanowiska.

Korzyści ze szkolenia

• Wzrost świadomości zachowań w rozmowie z dziennikarzem i w publicznej dyskusji
• Nabycie umiejętności forsowania w dyskusji/rozmowie własnego stanowiska.
• Doskonalenie umiejętności publicznej prezentacji własnej osoby i instytucji
• Przygotowanie do realizowania w kontakcie z mediami elektronicznymi strategii PR w zakresie prezentowania instytucji lub konkretnej sprawy.

7. Erystyka w kontakcie z żywą publicznością

Cel warsztatu

Doskonalenie umiejętności w zakresie przedstawiania i obrony własnego stanowiska w rozmowach, dyskusjach z dużymi grupami ludzi (pracownicy firmy, wyborcy itp.)

Program: główne zagadnienia
• Wykorzystanie technik erystycznych, obrona przed atakami
• Dobre odpowiedzi na pytania a wizerunek osoby i instytucji.
• „Przesłanie” gościa a treści omawiane w czasie rozmowy lub dyskusji
• Pole dyskusji, czyli czego dotyczy spór
• Definiowanie tematu sporu jako czynnik wpływający na wyniki rozmowy
• Mosty – techniki przechodzenia od omawianej kwestii do przesłania
• Zestawy Q&A (pytań i odpowiedzi)
• Jak dobrze odpowiadać na trudne pytania
• Erystyka niewerbalna – jak gesty, poza ciała i stół wpływają na wrażenie
• Definiowanie linii sporu i „pola dyskursu”, określanie różnicy stanowisk
• Opracowanie argumentów za własnym stanowiskiem i kontrargumentów
• Komunikatywne, lapidarne i sugestywne przedstawianie własnego stanowiska
• Erystyka niewerbalna: jak atrakcyjnie zaprezentować się podczas rozmowy i dyskusji
• Włączanie się do głosu i obrona przed przerywaniem własnej wypowiedzi przez innych
• Kreowanie wrażenia osoby otwartej i komunikatywnej, umiejętność pozyskiwania względów
widowni
• Odpowiadanie na niewygodne pytania i forsowanie własnego stanowiska i niesprzyjającej
sytuacji

Logistyka

Szkolenie dla 3-6 osób.
Uczestnicy: osoby zajmujące się komunikacją wewnętrzną (dyrektorzy zakładów, działów, specjaliści PR, osoby reprezentujące firmę w kontaktach z pracownikami), osoby publiczne rozmawiające z grupami ludzi (np. dyrektorzy HR).
Ćwiczenia dotyczą przedstawiania własnego stanowiska a następnie zachowania podczas sesji pytań ze strony widowni. Zależnie od liczby uczestników są to 1 lub 2 ćwiczenia na osobę (np. dobra nowina oraz zła nowina).
Nagrania są szczegółowo omawiane pod kątem komunikacji werbalnej i niewerbalnej, wizerunku, relacji z publicznością oraz umiejętności przekazania i obronienia własnego stanowiska.

Korzyści ze szkolenia
• Wzrost świadomości zachowań w rozmowie z dużą grupą odbiorców
• Wzrost umiejętności w zakresie opanowania nad salą i kreowania pozytywnego wizerunku w trakcie konfliktu
• Nabycie umiejętności forsowania w dyskusji/rozmowie własnego stanowiska.
• Doskonalenie umiejętności publicznej prezentacji własnej osoby i instytucji

8. Perswazja

Cel warsztatu

Doskonalenie praktycznych umiejętności przekonywania w sytuacjach interpersonalnych i publicznych.

Program: główne zagadnienia
• Dwie drogi przekonywania: centralna i peryferyjna
• Najważniejsze zasady retoryczne
• Profilowanie argumentacji do konkretnych odbiorców
• Komunikaty zwiększające wiarygodność i perswazyjność nadawcy
• Relacje interpersonalne jako medium perswazji
• Język a perswazyjność komunikatu:
• autoprezentacja przez styl i słownictwo
• emocje w słowach
• schematy zachowania w słowach, skrypty poznawcze
• metafora jako figura retoryczna
• presupozycja i implikatura jako techniki perswazyjne

Logistyka

Szkolenie dla 3-6 osób.
Uczestnicy: osoby na co dzień przekonujące innych do swojego zdania: członkowie zarządów, menedżerowie, specjaliści, pracownicy działów sprzedaży.
Uczestnicy przygotowują i wygłaszają wystąpienia (dwa różne) perswazyjne. Wystąpienia są rejestrowane i omawiane pod kątem ich walorów perswazyjnych: argumentacji, języka, kompozycji, oddziaływania przez środki niewerbalne, ze wskazaniem elementów atrakcyjnych a także wymagających doskonalenia.

Korzyści
• Wzrost praktycznych umiejętności w zakresie przekonywania
• Wzmocnienie argumentacji używanej w komunikacji firmowej (handlowej itp.)
• Wzrost świadomości w zakresie mechanizmów perswazyjnych, zwiększenie odporności na perswazję
• Pogłębienie rozumienia procesów komunikacji w zakresie oddziaływania perswazyjnego
• Kształtowanie nawyków dostosowywania argumentacji do odbiorcy
• Wzrost świadomości w zakresie języka i jego roli w zakresie rozumienia i percepcji rzeczywistości, a także wywierania wpływu na innych poprzez język

9. Warsztat z komunikacji kryzysowej

Cel warsztatu
Przygotowanie do zarządzania sytuacją kryzysową.
Przygotowanie uczestników do zachowania w sytuacji kryzysowej, zarówno jeśli chodzi o strategię działania, jak i o komunikację.

Program: główne zagadnienia

• Co to jest kryzys, główne obszary zagrożeń
• Kryzys z punktu widzenia reputacji firmy: jako zagrożenie i szansa
• Typy kryzysów
• Dynamika kryzysu
• Struktura i obszary działań sztabu kryzysowego
• Współdziałanie z agencją PR
• Kanały komunikacji w czasie kryzysu i ich specyfika
• Przekazywanie informacji mediom
• Dopasowanie strategii do wiedzy o sytuacji
• Strategie wykorzystania mediów i reagowania na publikacje
• Przygotowanie Q&A – narzędzia pracy podczas kryzysu
• Baza danych i pozyskiwanie informacji
• Czym można zrazić do siebie media
• „Ludzka twarz” w kryzysie
• Współpraca w zespole kryzysowym
• Możliwości wykorzystania kryzysu do kreowania pozytywnego obrazu firmy lub instytucji

Logistyka

Szkolenie dla 3-4 osób.
Uczestnicy: osoby potencjalnie pracujące w sztabie kryzysowym: członkowie zarządów, dyrektorzy zakładów, pracownicy działów PR, HR, specjaliści BHP.

W ramach ćwiczeń uczestnicy pracują nad konkretnym case study kryzysu rozwijającego się w czasie i przestrzeni. Case study jest dopasowane do specyfiki klienta, jest oparte na zdarzeniach fikcyjnych lecz prawdopodobnych.

Scenariusz warsztatu obejmuje 3 etapy rozwoju kryzysu, zostaje ukonstytuowany sztab kryzysowy (z podzielonymi rolami w zespole), który ocenia sytuację i proponuje działania oraz formułuje komunikaty. Na różnych etapach są wykorzystywane różne techniki kontaktu z mediami (oświadczenie, „setka”, konferencja prasowa). Materiały są nagrywane i analizowane pod kątem walorów komunikacyjnych, a przede wszystkim pod kątem strategii reagowania na kryzys i konsekwencji możliwych wyborów w tym zakresie. Szkolenie z założenia jest poprzedzone szkoleniem medialnym.

10. Sesje doradczo-coachingowe

Indywidualne sesje doradcze dla Prezesów, członków zarządów firm, osób zajmujących się komunikacją. Tematyka indywidualnie profilowana do potrzeb Klienta, obejmująca analizę wizerunku i działań komunikacyjnych oraz doradztwo, także przygotowanie do konkretnych wystąpień na żywo bądź medialnych, praca nad przekazem, argumentacją oraz techniką prezentacji.

Absolwentka Amerykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim (1995, summa cum laude), ukończyła również studia w Katedrze Iberystyki UW. Od ponad 20 lat na antenie Programu 2 TVP (karta mikrofonowa i ekranowa). Autorka popularnego programu „Europa da się lubić”.
Laureatka nagród: Nagroda Klubu Publicystyki Międzynarodowej 2003, Europejski Ekran 2004, Telekamera 2005, Medal Europejski 2005, Trendy Elle 2005 w kategorii „Najbardziej stylowa osobowość telewizyjna”, nominowana do Wiktorów w latach 2004, 2005 i 2006.
Od 2005 roku jest moderatorką konferencji i spotkań biznesowych na szczeblu rządowym i w ramach struktur europejskich w krajach Morza Bałtyckiego.
Między innymi: Business Development Forum (z siedzibą w Danii), dla którego prowadziła szczyt państw nadbałtyckich w Helsinkach 2006 roku podczas fińskiej prezydencji w UE; Globe Forum (z siedzibą w Szwecji), którego głównym tematem są wyzwania stające przed państwami i gospodarkami, które stawiają na zrównoważony rozwój i innowacyjność; Północnoeuropejskie Forum Bezpieczeństwa Energetycznego, Gdańsk 2010 zorganizowane przez brytyjski think-tank Windsor Energy Group oraz Grupę Lotos SA: moderowanie konferencji; briefing dla ambasadorów krajów nadbałtyckich w Hadze w ramach kampanii informacyjnej projektu Nord Stream. 

Dziennikarz, magister filologii, tłumacz konferencyjny. Ukończył studia w Instytucie Lingwistyki Stosowanej UW (języki angielski i niemiecki), Studium Dziennikarstwa International Media Fund & Rutgers University, absolwent Akademii Telewizyjnej TVP. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie psychologii społecznej na SWPS. Prezenter Polsatu (1994-1995) i TVP 2 (od 1995-2004). W tym czasie współpracował z wieloma agencjami eventowymi i PR, prowadził liczne konferencje prasowe, moderował dyskusje panelowe i brał udział w dużych imprezach publicznych.

Od 2004 roku dziennikarz informacyjny. Prowadzący główne wydania Panoramy TVP2 (2004-2006), Wiadomości TVP1 (2007-2009) oraz program Forum TVP Info (2009-2011). W latach 2009-2016 dziennikarz i prezenter TVP INFO. Współtwórca formatu i prowadzący Info Dziennik. Prowadził także Poranek Info i Serwis Info. Jeden z głównych prowadzących Panoramę Dnia – najważniejszy program informacyjny anteny, program Godzina po Godzinie – podsumowanie wydarzeń dnia.

Współtworzył format i prowadził cotygodniowy interwencyjny program Twoja Sprawa. W latach 2012/13 do dziś wykładowca akademicki – przedmiot: dziennikarstwo telewizyjne. W ciągu swojej dziennikarskiej kariery przeprowadził wywiady z największymi osobistościami polskiej i zagranicznej polityki (prezydenci i premierzy RP, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Sekretarz Stanu USA), gwiazdami pop (Madonna), muzykami jazzowymi (Ray Charles, Diana Krall), liderami światowego biznesu (Bill Gates).
Relacjonował na żywo wiele doniosłych wydarzeń (Watykan – kanonizacja JPII, wejście Polski do UE – Studio live Strasbourg), jako gospodarz studia TVP Info wielokrotnie brał udział w wydaniach specjalnych (tsunami w Japonii), zarządzał sytuacjami kryzysowymi w związku z relacjonowaniem “breaking slider” na antenie programu newsowego. Doświadczony trener. W latach 2014-2015 szkolił kadrę kierowniczą firm z sektora publicznego, top management firm prywatnych oraz rzeczników prasowych.

 

Jarosław Kulczycki – A linguist by education, a journalist, TV presenter, interviewer and trainer by profession. With more than 25 years of experience in TV production and programme hosting, he has interviewed key personalities from the world of Polish and international politics (Lech Wałęsa, Madeleine Albright), pop stars (Madonna), jazz musicians (Ray Charles, Diana Krall), and business leaders (Bill Gates). A slider anchor – hosted the main slider programme on Polish TV and various others on 24hour slider channel. Experienced in live broadcasts, has reported on special events, dealt with various breaking slider and crisis situations as a host in a TV studio. A university lecturer specializing in journalism and PR (SWPS University), an experienced trainer – has worked with high-level public and private sector managers.

Dziennikarz i menedżer związany z mediami od ponad 20 lat, ukończył Wydział Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, pracował między innymi w Radiu Jazz, Radiostacji (dawna Rozgłośnia Harcerska), Polskim Radiu (Radio BIS, Jedynka Polskie Radio), Agorze (Roxy FM, Tok FM), współpracował z MTV, Vh1, TVP, obecnie związany z tvn24 (współprowadzący Szkło Kontaktowe), prowadził szkolenia z zakresu wystąpień publicznych (między innymi dla rzeczników prokuratur okręgowych) oraz wykłady dla studentów, publikował w Gazecie Wyborczej (Duży Format), Newsweeku, Polityce, Krytyce Politycznej i oko.press.

Logopeda – trener medialny. Specjalistka do spraw kształcenia kadry dziennikarskiej radia i telewizji. W Polskim Radiu była reżyserem dźwięku i zasiada w Komisji ds. Karty Mikrofonowej w charakterze logopedy medialnego. Bierze udział w komisjach konkursowych do spraw rekrutacji dziennikarzy organizowanych przez Polskie Radio S.A. Joanna Luboń jest także członkiem Komisji ds. Karty Ekranowej w Telewizji Polskiej S.A. Zasiada w komisjach konkursowych rekrutujących dziennikarzy i prezenterów dla TVP. 

Od ponad 25 lat prowadzi szkolenia i konsultacje logopedyczne, które przygotowują do występów przed mikrofonem i kamerą dziennikarzy Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Prowadzi zajęcia w wyższych szkołach dziennikarskich, współpracowała ze Studium Wymowy Akademii Teatralnej w Warszawie w charakterze wykładowcy z zakresu techniki mowy mikrofonowej. Prowadzi treningi dla polityków i menedżerów z zakresu wystąpień publicznych w mediach.

Mentor, ekspert, coach, badacz oraz przyjaciel dobrej komunikacji. Zajmuje się retoryką, tym, jak ludzie rozumieją to, co się do nich mówi, a zwłaszcza storytellingiem. Lubi mieć empiryczne dane na potwierdzenie swoich słów.  Zajmował się tym, gdzie za pomocą komunikacji można zwiększyć efektywność. A wiec i pisaniem przemówień, i marką, i uspójnianiem opowieści w komunikacji firm – w reklamie i content marketingu. 
Pracuje na Wydziale Dziennikarstwa UW, współpracował z prokuratorami, sędziami, prezydentami miast, organizacjami społecznymi, ale głównie z  dużymi organizacjami biznesu. Lubi widzieć dobry efekt i to, jak się ludziom udaje. 
Jest doktorem habilitowanym i jest  blisko ludzi.  Autor książek „Retoryka dominacji”, „Prowadzeni słowami – retoryka motywacji w komunikacji publicznej”, „Opowieści o Polsce – retoryka narracji”, tłumacz książek „Nie myśl o słoniu. Jak język kształtuje debatę publiczną?” oraz „Storytelling –  narracje w reklamie i biznesie”. Lubi radosne spotkania.

Dziennikarz od liceum. Ponad 20 lat w Gazecie Wyborczej od stanowiska przygotowującego kawę i herbatę, przez dział komputerowy, po dział zagraniczny i stanowiska korespondentów w Moskwie, Brukseli i Waszyngtonie, aż po szefa działu zagranicznego. Przez osiem lat prowadził Dzień Dobry TVN. Redaktor naczelny „Sukcesu", zastępca redaktora naczelnego Rzeczpospolitej, prowadzący programu „Świat” w TVN24BIS, wreszcie dyrektor programowy Onet.pl, największego portalu w Polsce. 300 tys. śledzących na Twitterze, 11 tys. na Facebooku…

Polski aktor, reżyser, pedagog; prof. dr hab. nauk o sztukach pięknych. Pedagog (na stanowisku profesora) w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Posiada tytuł profesora sztuki teatralnej. W 1986 ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od 1986 występował w Teatrze Studio i Teatrze Narodowym w Warszawie. Występował gościnnie m.in. w Teatrze Scena Prezentacje, Teatrze Polonia i Teatrze 6 piętro w Warszawie. Od stycznia 2009 jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Syrena w Warszawie.

Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, postanowieniem Prezydenta RP za zasługi w pracy artystycznej.

Jedna z najsłynniejszych i najbardziej cenionych dziennikarek zajmujących się show biznesem w Polsce.

Uznana dziennikarka telewizyjna. Od 2010 roku związana z TVN, gdzie ma swoje autorskie pasmo "Showbiz info" w "DDTVN", w którym wprowadza widzów w kulisy świata gwiazd. Jest również prowadzącą programu „Kto poślubi mojego syna”, oraz występuje w charakterze eksperta w programie "Na językach".

Twórczyni i właścicielka Jastrząb Post, pierwszego polskiego portalu showbiznesowego o charakterze premium. 

Darzona zaufaniem przez widzów i gwiazdy od lat z sukcesem tworzy polskie media. Od września 2012 roku do lutego 2014 roku była redaktor naczelną magazynu Gala. Wcześniej związana z dwutygodnikiem "Viva!" – (dziennikarka działu zagranicznego) oraz miesięcznika "Twój Styl", gdzie była szefem działu zagranicznego i prowadziła rubrykę "Styl bywania". 
Przeprowadzała wywiady ze światowej sławy gwiazdami np. Bradem Pittem, Georgem Clooneyem, Gwyneth Paltrow, Jennifer Lopez czy Jane Fonda. 
Jastrzębska jest też jedyną wśród dziennikarek autorką muzycznych hitów. Napisała między innymi "Nie kłam, że kochasz mnie" dla Eweliny Flinty i Łukasza Zagrobelnego (film "Nie kłam kochanie"), "To nie tak jak myślisz" dla Edyty Górniak (film "To nie tak jak myślisz, kotku") czy "Wierność jest nudna" dla Natalii Kukulskiej (film "Och Karol 2").
Miłośniczka stylu fifties, pasteli i kobiecych dodatków, które brawurowo wprowadza na polskie salony.

Dziennikarz, scenarzysta, współprowadzący „Szkło kontaktowe” w TVN24, autor radiowych tekstów satyrycznych dla Pr. III PR i pism satyrycznych.
Jeszcze podczas studiów w 1984 r. podjął współpracę z redakcją publicystyki kulturalnej i reportażu Programu IV Polskiego Radia. W roku 1990 został jej kierownikiem.
W roku 1990 odszedł z Polskiego Radia, a w 2000 powrócił na stanowisko kierownika redakcji literackiej Radia BIS (program IV Polskiego Radia). Następnie pełnił funkcję Redaktora Naczelnego Redakcji Kultury Polskiego Radia.
W 1988 r. otrzymał najwyższą nagrodę w konkursie dramaturgicznym warszawskiego Teatru Ateneum za sztukę “Zapachy z kuchni” będącą historią rozgrywki politycznej ambasadorów sąsiednich mocarstw, a dziejącej się w Polsce końca XVIII wieku. Według scenariuszy Wojciecha Zimińskiego powstało szereg filmów. W 1991 r. został zrealizowany pierwszy film fabularny (kinowy) pt. “Kiedy rozum śpi”, w listopadzie 1996 r. “Łagodna”,  będącego adaptacją opowiadania Fiodora Dostojewskiego, w 1998 r. “Gniew”  oraz “Taekwondo”.
W Telewizji Polskiej powstał spektakl według sztuki Wojciecha Zimińskiego “Dotyk”. W 1996 r. TVP wyprodukowała dwie bajki dla dzieci, do których adaptował teksty literackie – “Babcia na jabłoni” i “Pokój pełen liści”. Na zamówienie Andrzeja Wajdy napisał wraz ze współautorem scenariusz filmu fabularnego o tematyce historycznej. W roku 2005 odbyła się premiera filmu fabularnego według scenariusza Wojciecha Zimińskiego pt. „Trzeci” w reżyserii Jana Hryniaka.
Jest również współautorem scenariuszy seriali „Na Wspólnej” i „Naznaczony”. Pracował jako redaktor i autor przy serialu dla TVN pt. ”Układ warszawski”.
Jest autorem wielu audycji radiowych i programów telewizyjnych. Współpracował jako recenzent z telewizyjnym magazynem filmowym.
Był jednym ze współautorów teleturnieju telewizyjnego produkowanego przez TVP1 „Nowożeńcy”. Jest autorem radiowych tekstów satyrycznych dla Programu III Polskiego Radia. Współpracował także z pismami satyrycznymi jako autor tekstów i rysunków.
Jest członkiem zespołu przeprowadzającego szkolenia z zakresu public relations i treningi medialne. Szkolił kadrę @Entertainment, McDonald’s, Philipsa, Ely Lily, Nestle, Stomilu Olsztyn, Bristol Myers Squibb, rzeczników wojewódzkich komend Policji i wielu innych.

Aktor filmowy i teatralny. Zawodowe szlify zdobywał pracując z największymi reżyserami jak choćby z Krystyną Jandą, Krzysztofem Zanussim, Michałem Englertem, Zbigniewem Zapasiewiczem, Władysławem Pasikowskim, czy Wojciechem Smarzowskim. Niezapomnianymi rolami telewizyjnymi zaskarbił sobie wielką sympatię publiczności. Błyskotliwy mówca, wulkan energii, którą chętnie dzieli się z innymi. Doświadczony coach, specjalista od motywacji i sztuki autoprezentacji w mediach.

Córka Polki i Ghańczyka. Prezenterka telewizyjna, bizneswoman. Wykorzystuje swoje doświadczenie telewizyjne prowadząc szkolenia z technik kreowania wizerunku. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, doktorantka warszawskiej SGH. Studiuje na studiach doktoranckich o profilu ekonomiczno-społecznym na SGH w Warszawie. 

Od ponad 10 lat cieszy się sympatią i uznaniem widzów, co stanowi najlepszy dowód mistrzowskiego opanowania przez nią tajników sztuki wystąpień publicznych. 
Praca w telewizji oraz prowadzenie imprez dla dużej publiczności motywują Omenę do stałego doskonalenia swoich umiejętności. 
Oko kamery, czułe na jakikolwiek przejaw nienaturalnego zachowania, to najlepszy sprawdzian dobrej autoprezentacji – Omenaa zdaje go codziennie z doskonałym wynikiem.
W swoim dorobku ma programy podróżnicze, sportowe, kulinarne oraz o tematyce lifestylowej. 
Omenaa ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu imprez dla bardzo różnej publiczności: od konferencji organizowanych przez koncerny z różnych branż, przez uroczyste gale firmowe po wydarzenia specjalne. Wszystkie te imprezy łączy jedno – Omenaa zawsze dba o to, by panowała na nich dobra pogoda! 
Jedną z dziedzin, w których Omenaa Mensah świetnie się odnajduje, jest prowadzenie imprez zarówno kameralnych jak i dla dużej publiczności. 
Jej charakterystyczny styl prowadzenia imprez można opisać słowami: lekkość, wdzięk, polot, naturalność. Błyskawicznie nawiązuje kontakt z publicznością, dbając o to, by wszyscy bawili się doskonale. 

Od ponad 10 lat jeden z czołowych prezenterów sportowych Telewizji Polskiej (wcześniej TVN i TVN24). Prowadzi codzienne wydanie programu "Sport Telegram" w TVP2 oraz serwisy w TVP Info. Jest gospodarzem studia podczas Letnich i Zimowych Igrzysk Olimpijskich oraz konkursów skoków narciarskich w TVP1.
Jest także wykładowcą, trenerem i analitykiem. Prowadzi zajęcia z zakresu wystąpień publicznych oraz warsztaty emisji głosu. Pracuje również jako lektor reklamowy i filmowy.  

Dziennikarz telewizyjny, od ponad 25 lat był prezenterem Teleexpressu, gospodarz wielu jednorazowych i cyklicznych programów telewizyjnych, a także koncertów, konferencji i gal biznesowych; od kilkunastu lat trener i wykładowca z zakresu autoprezentacji i wystąpień w mediach; autor książek dla dzieci; laureat trzech Wiktorów, Superwiktora i Telekamery. 

Z wykształcenia egiptolog, z zawodu dziennikarz i prezenter pogody, autor książek podróżniczych i mówca motywacyjny.

Autor licznych reportaży i filmów dokumentalnych. 
Od 2002 r. prowadzi prognozę pogody w TVP. Należał do pierwszego składu polskiego wydania magazynu National Geographic (1998-2001). Współtworzył i prowadził w TVP 1 cykliczny program telewizyjny o kulturze języka polskiego "Od słów do głów". Od września 2011 prowadzi na antenie TVP Info cykliczny program pt. "Polska według Kreta". W październiku 2013 był emitowany setny odcinek cyklu. 
Członek (Fellow International) The Explorers Club, Climate Broadcasters Network Europe (organizacji zrzeszającej europejskich prezenterów i twórców prognoz pogody), IABM – International Association of Broadcast Meteorology oraz Rady Fundacji WWF Polska. 
W 2012 roku został laureatem "Telekamery" 2012 w kategorii Prezenter pogody. 

Znakomity prezenter radiowy i telewizyjny. Przez lata związany z telewizją POLSAT gdzie był gospodarzem Show "Moment prawdy". Prowadził najpopularniejsze teleturnieje, m.in.: „Idź na całość”, „Grasz czy nie grasz”, „Chwila prawdy”, „Ananasy z mojej klasy” oraz „Gwiezdny Cyrk”. Wszystkie gromadziły miliony widzów bijąc rekordy oglądalności . Brał udział w „Gwiazdy tańczą na lodzie” oraz "Tańcu z Gwiazdami". W Polskim Radiu pracował jako dziennikarz „Lata z Radiem”, „Czterech pór roku” i „Sygnałów Dnia”. Prowadził w TVP "Wiadomości” oraz setki imprez plenerowych.
Ma żonę Dorotę (byłą finalistkę wyborów Miss Lata z Radiem), troje dzieci i dwoje wnuków. Interesuje się sportem, gra regularnie w siatkówkę. I to jak!

Trener autoprezentacji, wystąpień publicznych i medialnych, konsultant ds. komunikacji, wykładowca Uniwersytetu SWPS, dziennikarz radiowy i telewizyjny z 24 letnim doświadczeniem w mediach elektronicznych, (Polskie Radio, POLSAT, TVP 1, TVP 2, TVP INFO),Radio TOK FM (autor i gospodarz pasma „Pierwsze Śniadanie w TOK-u”), uczestnik szkolenia IPP w Telewizji CNN (Atlanta), uczestnik szkoleń FOX Slider, FOX5 (Nowy Jork, Warszawa). „Mam w życiu to niebywałe szczęście, że nie przepracowałem ani jednego dnia.  To co robię jest bowiem moją pasją i hobby. Lubię też grać na gitarze, biegać długie dystanse,  jeżdzić na nartach, latać na paralotni, jeździć motocyklem, ale najbardziej kocham spędzać czas ze swoją rodziną”. 

Prezentacja przy tablicy, w szkole, egzamin na studiach, rozmowa o pracę, prezentowanie projektów przed szefem, potem zespołem, występ na prestiżowej konferencji branżowej, konferencji prasowej, w radiu albo telewizji… Każdego dnia, przez niemal całe życie sprzedajemy swoją wiedzę, pomysły albo kwalifikacje. Im ważniejszy występ, tym większy stres, im większy stres, tym gorszy występ. 
Autoprezentację i umiejętne komunikowanie zalicza się do tzw. miękkich kompetencji, choć to od nich zależą najważniejsze, często życiowe decyzje. Ich nauka stała się moją życiową pasją. Chętnie pomogę Ci występować kompetentnie, z pasją i bez zbędnego stresu, pozostawiając wrażenie takie, na jakim Tobie najbardziej zależy. Chcę byś czuł się bezpiecznie i pewnie podczas prezentacji projektów, występów przed grupą, zespołem, na konferencji branżowej albo w mediach (nie ma osób niemedialnych, są tylko nieświadome swoich możliwości)

Nauczę Cię technik wykorzystywania ciała, głosu i osobowości do wzmacniania przekazu. Nauczę Cię komunikować się atrakcyjnie, wiarygodnie  i z charyzmą…
Sprawię byś podczas występów roztaczał aurę profesjonalizmu, wiedzy i kompetencji (high power person). Pomogę Ci zrozumieć media i dziennikarzy, nauczę jak uniknąć manipulacji i zniekształcania przekazu. Pomogę dołączyć do grona ekspertów stale występujących w mediach.
Pomogę zbudować strategię komunikacji dzięki której Twoja marka będzie synonimem profesjonalizmu, jakości i prestiżu.

Logopeda medialny. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Iberystka., logopeda. Ukończyła Podyplomowe Studium Wymowy przy Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Podyplomowe Studium Emisji Głosu na UW. Specjalizuje się w szkoleniach z autoprezentacji, wystąpień publicznych, techniki mowy, emisji głosu.
Od 2000 roku szkoli odbiorców ze środowisk, dla których umiejętności w zakresie techniki mowy są ważną kompetencją zawodową – dziennikarzy, prezenterów telewizyjnych, aktorów, sędziów, prokuratorów, radców prawnych, nauczycieli, rzeczników prasowych. Prowadzi indywidualne konsultacje z zakresu doskonalenia pracy głosem, techniki mowy, autoprezentacji.
Autorka artykułów na temat techniki mowy w czasopismach branżowych dla kadr wymiaru sprawiedliwości oraz pracowników oświaty. Współautorka książki "Emisja głosu nauczyciela".

W latach 2000 – 20115 prowadziła zajęcia w Instytucie Dziennikarstwa, na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, oraz w Kolegium dla Nauczycieli Języka Angielskiego UW Przez siedem lat logopeda na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie. Od 2004 stale współpracuje z TVP, jest członkiem Komisji ds. Karty Ekranowej. Od lat współpracuje z Uniwersytetem SWPS (Podyplomowe Studia Kształcenia Głosu i Mowy), szkoli dziennikarzy grupy ZPR (Eska, Eska Rock, Wawa, Vox, Plus oraz Nowa TV), a także dziennikarzy Radia ZetGold, Antyradia i ChilliZet. Prowadzi szkolenia dla uczestników Szkoły Negocjacji (projekt obecnie prowadzony przez House of Skills). Jest wiceprezesem Koła Miłośników Żywego Słowa Polskiego przy wiekowym TMJP.

Wybrani klienci: Bank Millenium, Biuro Edukacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Gdańska Okręgowa Izba Aptekarska, Krajowe Centrum Szkolenia Kadr Sądów Powszechnych i Prokuratury, Ministerstwo Sprawiedliwości, Polpharma BH, Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, Radio ESKA, Radio Opole, Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia, Teatr Muzyczny "Roma" w Warszawie,, TVN, Sąd Okręgowy w Warszawie, Sąd Apelacyjny w Warszawie, Prokuratura Apelacyjna W Warszawie, Prokuratury Okręgowe Warszawa i Warszawa Praga, |Sąd Okręgowy i Prokutatura Okręgowea w Białymstoku, Warszaskie Centrum Innowacji Edukacyjnych i inni.

Aktor teatralny i filmowy, dziennikarz i prezenter TVP, Rzecznik Prasowy Rządu, Dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Sejmu RP, Członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, wykładowca w Collegium Civitas, ekspert do spraw mediów, komunikowania i PR.

Prezenter TVN24 od 2001 r., czyli od początku istnienia stacji. Od ponad 5 lat również w TTV. Aktor i dziennikarz z wykształcenia, z wieloletnim doświadczeniem scenicznym.
Autor 6 książek w tym powieści obyczajowych, publikacji o tematyce podróżniczej i poradnika skutecznego mówienia. Na spotkaniach udowadnia, że podróże mogą być sposobem na życie, niezależnie od wieku i grubości portfela. Z kolei na warsztatach oratorskich, uczy w jaki sposób należycie przygotować się do wystąpienia, opanować tremę i skutecznie przemawiać. Jakub Porada jestem autorem i prowadzącym cotygodniowy program ,,Pokaż nam świat'' w TVn24 BIS. Zagraniczne podróże, ciekawi goście, znakomite pomysły na wyjazdy. Prowadzi także cykl ,,Polska na weekend'' w TVN24, w którym z kolei odkrywa widzom uroki naszego kraju. Jest autorem 3 poczytnych literackich powieści, jak je nazywa: Porada da radę, Polska da radę i Pora na Europę. Współpracuje z Dzień Dobry TVN – realizując cykl o podróżowaniu za złotówkę – Porada da radę. 

Wybrane tematy wystąpień:

Podróże jako sposób na życie
Na spotkaniach udowadnia, że podróżowanie może być wspaniałą odskocznią od codziennych obowiązków, bodźcem do nauki, np. nowych języków, jak również pasją, która pozwala odnaleźć radość życia. Prelekcje okraszone są filmikami, istnieje także możliwość prowadzenia warsztatów taniego latania – z rzutnikiem, na którym uczymy się, jak kupować bilety w najniższej cenie.   

Spotkania literackie
Jakub Porada jestem autorem 6 książek, wśród 2 niewymienionych powyżej są również powieści obyczajowe: Chłopaki w sofixach i Niezły numer, czyli dziewczyny w białych tenisówkach. Istnieje również zapotrzebowanie na spotkania pod kątem literacko historyczno edukacyjnym. Tu również występuje jako gość i rozmówca. 

Warsztaty medialne
Jako współtwórca TVN24 i od 16 lat w nim pracujący. Jakub Porada posiada duże doświadczenie na temat właściwego zachowania się przed kamerą, jak również umiejętności skutecznego mówienia. Jego najnowsza książka ,,Sztukmistrz w Tczewie’', opisuje metodę, którą doskonali od prawie 20 lat, bazując nie tylko na doświadczeniach z TVN (16 lat), TVP (5 lat), ale także – i to jest unikatowe – na doświadczeniu scenicznym. Jest bowiem z zawodu również aktorem i przez 5 lat pracował w teatrze, ucząc się rzeczy, które przydają się kursantom w pracy z głosem.
Podczas zajęć uczy skutecznego mówienia, pracy z kamerą, umiejętności odpowiadania na pytania, walki z tremą, skutecznych wystąpień publicznych itd. 
Jakub Porada prowadzi zajęcia zarówno z dorosłymi jak i z młodzieżą, co jest istotne przy planowaniu spotkań na Uczelniach Wyższych, ale i liceach, czy gimnazjach.

Psycholog, certyfikowana terapeutka poznawczo-behawioralna European Association for Cognitive and Behavioural Therapies oraz certyfikowana Terapeutka Poznawczo-Behawioralna nr 129 Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej, trener, dydaktyk, doradca zawodowy i osobisty, publicystka oraz autorka poradników psychologicznych. Specjalizuje się, między innymi, w treningach i terapii wspierającej osoby o zaniżonej samoocenie oraz w doradztwie zawodowym i szkoleniach psychologicznych dotyczących efektywności zawodowej. Jako terapeuta wspiera klientów w procesie zmiany i dążenia do samoakceptacji, pewności siebie oraz równowagi i harmonii psychofizycznej.
Od kilkunastu lat prowadzi warsztaty z zakresu rozwoju zawodowego, mediacji i negocjacji, psychologii biznesu, zarządzania zespołem i interwencji kryzysowej. Ma bogate doświadczenie w prowadzeniu treningów rozwoju osobistego i zawodowego oraz wykładów i szkoleń z zakresu rozwoju kompetencji osobowościowych, w tym medialnych.
Do tej pory z jej szkoleń skorzystały takie marki, jak: Mercedes-Benz Polska, BRE Bank, McDonald’s Polska, McKinsey&Company, IBM, PKN Orlen S.A.
Dodatkowo występuje jako ekspert w licznych programach tv oraz audycjach radiowych, prowadzi własne programy telewizyjne, jest autorką wielu artykułów i poradników psychologicznych.
Maria jest propagatorką filozofii pozytywnego myślenia: Pokochaj siebie a świat pokocha Ciebie. Prywatnie szczęśliwa mama Adasia, z powodzeniem godząca rozwój zawodowy z samorealizacją osobistą.

Dziennikarka, matka, miłośniczka życia. W mediach obecna od 1992 roku. Najpierw radio, następnie telewizja. Prowadziła główne wydanie Wiadomości TVP oraz program Dziś Wieczorem w TVP Info. Autorka trzech książek: "Pokolenie '89", "Kto pyta, nie błądzi", "Niedziela bez Teleranka". Mistrzyni Mowy Polskiej 2010. Pracuje ze studentami dziennikarstwa, bierze udział w projektach naukowych i akcjach społecznych. Optymistka i pozytywistka z przekonania.

Tematy wykładów:

Najnowsze jawne i ukryte zapożyczenia w polszczyźnie – zagrożenie czy szansa dla polszczyzny? 
Wyrazy źle rozumiane, czyli czy oportunista może być spolegliwy kiedy wnioskuje o dedykowanie oleju do silnika. 
Wyrazy mylone, czyli czym grozi zmiana aklimatyzacji na klimatyzację i formowania na formułowanie. 
Wyrazy modne, czyli czy można posiadać języki, żonę i zapach. 
Język najnowszych mediów a tradycyjna ortografia, czyli czy „idac do sadu robimy komus laske”. 
Podstawowe zasady językowe formułowania pism urzędowych, czyli czy „Witam!” to rzeczywiście grzeczny początek. 

Polonista, językoznawca, prof. zwyczajny na Uniwersytecie Warszawskim, wieloletni (do roku 2012) dyrektor Instytutu Języka Polskiego UW, w latach 2008 – 2012 profesor UKSW, od roku 2000 przewodniczący Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN, w latach 2007-2010 zastępca sekretarza generalnego Towarzystwa Naukowego Warszawskiego, od roku 2007 wiceprzewodniczący Komisji Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej, od 2011 członek Prezydium Komitetu Językoznawstwa PAN.
Jego zainteresowania naukowe skupiają się na zagadnieniach semantyki leksykalnej, leksykologii, leksykografii i kultury języka. 
Autor monografii i artykułów naukowych z tych dziedzin, a także słowników i książek z zakresu poprawności i kultury języka polskiego. 

Do najważniejszych jego prac należą monografie: „Leksyka wspólna różnym odmianom polszczyzny”, „Polszczyzna końca XX wieku”, „Antonimy przymiotnikowe we współczesnej polszczyźnie”; artykuły: „Przemiany w strukturze normy współczesnej polszczyzny ogólnej”, „O pojęciu i typach internacjonalizmów semantycznych”, „O języku dziennika Marii Dąbrowskiej”; podręczniki akademickie: „Kultura języka polskiego. Teoria. Zagadnienia leksykalne” i „Wykłady z leksykologii”; książki popularnonaukowe: „Jak dobrze mówić i pisać po polsku”, „Polszczyzna znana i nieznana”, „Język polski. Poradnik językowy profesora Andrzeja Markowskiego”. 
Autor lub redaktor naukowy licznych słowników, np. „Nowego słownika poprawnej polszczyzny PWN”, „Wielkiego słownika ortograficznego języka polskiego” (z W.Wichrowską), „Wielkiego słownika wyrazów obcych i trudnych” (z R. Pawelcem), „Wielkiego słownika poprawnej polszczyzny”, „Popularnego słownika poprawnej polszczyzny”, „Encyklopedii Szkolnej WSiP. Nauka o języku”, „Szkolnego słownika terminów i pojęć gramatycznych”. Jest współautorem programu i cyklu podręczników dla liceum ogólnokształcącego „Pamiętajcie o ogrodach”. 
W sumie opublikował 41 pozycji książkowych i ok.180 artykułów oraz kilkaset felietonów popularnonaukowych (m.in. w „Życiu Warszawy”, „Poradniku Domowym”, „Twoim Stylu”, „Prasie Technicznej”). 
Jako wiceprzewodniczący (w latach 1996-2000) i przewodniczący Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN był merytorycznie odpowiedzialny za wszelkie przedsięwzięcia Rady, takie jak Fora Kultury Słowa (9 ogólnopolskich kongresów naukowo-popularnych), sprawozdania dla Sejmu i Senatu RP o stanie ochrony języka polskiego (4 ponaddwustronicowe sprawozdania), Rok Języka Polskiego, proklamowany przez Senat RP (2006; w tym. m.in. dyktando dla parlamentarzystów, konferencja o polskim języku prawnym), Kongres Języka Polskiego (Katowice 2011). 

Autor kilkunastu szkoleń dla polskich tłumaczy w Unii Europejskiej; wykładowca na tych szkoleniach w Komisji UE, Parlamencie UE (Luksemburg), Komitecie Regionów UE, Radzie UE (Bruksela).
Współpracował przez wiele lat z Uniwersytetem w Moguncji (filia w Germersheim) jako wykładowca j. polskiego i współautor „Polsko-niemieckiego słownika neologizmów”. Upowszechniał język polski na wykładach we Florencji, w Pradze, Bratysławie, Sztokholmie, Mińsku Białoruskim. Autor i juror kilkunastu ogólnopolskich konkursów „Dyktando”. Autor kilkunastu konkursów „Dyktando” o charakterze lokalnym (m.in. w Radomiu, Białobrzegach, Skarżysku-Kamiennej, Pile). 

Popularyzator wiedzy o języku i propagator kultury języka, między innymi: – w licznych (ponad 6000) audycjach radiowych, nadawanych od 42 lat w Programie I, II i II oraz Polskim Radiu BIS (m.in. w cyklach „Czy mówisz po polsku”, „100 sekund polszczyzny”, „Dwa słowa o słowie”, „Poradnik Językowy”), – w programach telewizyjnych (kilkadziesiąt programów, m.in. teleturniej „Zabawy językiem polskim”, i program „Od słów do głów”). – w kilkudziesięciu odczytach i wykładach dla różnych środowisk (m.in. uczniów, nauczycieli, wydawców, dziennikarzy, samorządowców, bankowców, biznesmenów) prowadzonych w większych i mniejszych miastach całej Polski (m.in. w Białobrzegach, Białymstoku, Elblągu, Gdańsku, Siedlcach, Katowicach, Koninie, Lublinie, Ostrowie Wielkopolskim, Poznaniu, Radomiu, Skarżysku-Kamiennej, Sulejówku, Warszawie, Włocławku, Węgrowie, Wrocławiu). Za upowszechnianiu w radiu wiedzy o polszczyźnie otrzymał w roku 2010 Honorowy Złoty Mikrofon Polskiego Radia. 

Współautor (z Jerzym Bralczykiem, Janem Miodkiem i Jerzym Sosnowskim) bestselerowej rozmowy rzeki „Wszystko zależy od przyimka” (2014).

Założyciel IT School i PrezART, dyrektor zarządzający w Stand-Up Polska i partner w ORA-600. Trener z ponad 10-letnim doświadczeniem, skuteczny menedżer i wysoko oceniany mówca. Ortodoksyjny zwolennik kreatywności w sztuce prezentacji, w której korzysta z technik stosowanych przez aktorów, stand-uperów oraz designerów. Wykładał na studiach podyplomowych prowadzonych przez SGH w Warszawie, WSB i UE w Poznaniu. Pracował dla ponad 700 Klientów, których, jak twierdzi, kocha nad życie. Sporo zawdzięcza takim firmom jak: Unilever, Carlsberg i Man. Przygotowywał do wystąpień kadrę zarządzającą (Coca-Cola, Abbvie, Eurocash), mówców (Grzegorz Turniak) i setki osób pojawiających się na jego wykładach. Regularnie występuje na branżowych konferencjach – ostatnio można go było spotkać na TEDx Toruń, Festiwalu Inspiracji czy InfoShare w roli prelegenta i konferansjera.

Zobacz wystąpienie na TEDx Toruń 

Ekspert, coach i międzynarodowy mówca w obszarze miękkich elementów osobistego stylu w biznesie: międzynarodowy „dress-code” + etykieta biznesu.

Ma ponad 15-letnie doświadczenie w międzynarodowym biznesie jako manager i przedsiębiorca w ponad 10 krajach na 3 kontynentach. Do tej pory przeszkolił ponad 10.000 managerów najwyższego szczebla, konsultantów, doradców, bankowców i prawników. W ciągu ostatnich 5 lat przeprowadził ponad 100 spotkań w klubach biznesowych m.in. w Nowym Jorku, Tokio i Rio de Janeiro. Z jego usług korzystały m.in. takie firmy jak: EY, PwC, Boston Consulting Group, Aviva, Roche, Citibank, Raiffeisen Bank. Członek Celebrity Speakers Association,  założyciel TheGentlemansAcademy.com. Michał LEOPOLT-KUROPATWIŃSKI jest absolwentem MBA European School of Management  ESCP-EAP Berlin-Paris. Mieszka z rodziną w Luksemburgu.

Michał Leopolt-Kuropatwiński  jest zwolennikiem tezy, że dobry styl nie jest kwestią pieniędzy, lecz mieszanki osobistego nastawienia, znajomości zasad i naturalności.  Wie wszystko, albo prawie wszystko o „szyciu na miarę” i sposobie jedzenia trudnych potraw. I tu i tu – możemy paść ofiarą pułapek zastawianych przez życie. Dlatego warto znać zasady, żeby móc je łamać i pozostawać naturalną, autentyczną osobą. Charakterystyczne podejście do tych tematów ilustrują następujące wypowiedzi prelegenta:

„Twój styl to Twoja osobista historia, którą opowiadasz światu. Kim jesteś, co widziałeś, jaką masz energię, do czego zmierzasz. To zależy całkowicie od Ciebie jaki wizerunek stworzysz. Ważne jest, żeby Twój styl był bliski a najlepiej tożsamy z Twoją osobowością. Wtedy jest autentyczny, a autentyczność i naturalność to niesłychanej mocy siła, przy pomocy której możesz przenosić góry.”
„W dzisiejszych czasach mamy mniej ciekawych i mocnych osobowości i charakterów niż wcześniej. O wiele mniej osób wie, jakie z pozoru nieistotne szczegóły robią różnicę między dobrym a przeciętnym stylem osobistym w biznesie.”
„Nie mówię, że dobry styl nic nie kosztuję. Twierdzę, że brak dbałości o swój wizerunek w biznesie kosztuje znacznie więcej. Wiem, jak uczynić wizerunek bardziej wyrafinowanym wydając znacznie mniej niż dotychczas.”

Michał Leopolt-Kuropatwiński kieruje swoje wystąpienia do najwyższej kadry menedżerskiej, międzynarodowych kancelarii prawniczych i firm konsultingowych.

Jeden z najpopularniejszych dziennikarzy telewizyjnych. Ze szklanym ekranem związany od ponad 20 lat. Rozkochał w sobie publiczność już na początku kariery, prowadząc wyjątkowe show "Czar Par". Z czasem stał się niekwestionowaną gwiazdą telewizji, prowadząc największe i najpopularniejsze programy rozrywkowe m.in. „On i Ona”, „Awantura o kasę” czy „Gra w Ciemno”. Doskonale sprawdza się w roli prowadzącego największe widowiska telewizyjne jak Sylwestrowa Noc Przebojów, czy Sopot Top Trendy Festiwal czy wybory Miss Polski. 

Do końca 2013 roku był gospodarzem wyjątkowego talk-show „Zrozumieć kobietę” w Polsat Cafe. Od 2014 r. jest współprowadzącym i współautorem programu Nowy dzień z Polsat Slider. Laureat 3 Wiktorów Publiczności i dwóch Telekamer. Słynie z legendarnego profesjonalizmu i pozytywnej energii, którą zaraża wszystkich dokoła. 
Wielki fan sportu i propagator zdrowego stylu życia.

Z wykształcenia historyk literatury, z zawodu pisarz, publicysta, dziennikarz radiowy i blogger. W latach 2001-2007 oraz 2009-2016 pracował w radiowej Trójce, prowadząc audycje: Klub Trójki, Trójkowy Wehikuł Czasu oraz, od święta, Literackie Biuro Śledcze.  Wcześniej był: wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego, nauczycielem języka polskiego w 42 Autorskim Liceum Ogólnokształcącym Niepublicznym w Warszawie, a chwilami (trzykrotnie, za każdym razem nie dłużej, niż przez półtora roku) dziennikarzem TVP – m.in. w latach 90. prowadził magazyn Pegaz, a na początku nowego stulecia – rozmowy w TVP Kultura. Artykuły publikuje m.in. w "Tygodniku Powszechnym" (nieregularnie) i w "Gazecie Wyborczej" (sporadycznie), głównie zaś w kwartalniku (kiedyś: miesięczniku) "Więź', z którą współpracuje od 2005 roku, a od kilku lat jest członkiem redakcji tego pisma.  Jest także członkiem Rady Języka Polskiego PAN, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Towarzystwa Dziennikarskiego.
Pierwszą książkę, zbiór szkiców z historii literatury (XIX-XX wiek), zatytułowaną "Śmierć czarownicy!", wydał w roku 1993. Potem wespół z obecnym dyrektorem Muzeum Literatury w Warszawie, Jarosławem Klejnockim, ogłosił "Chwilowe zawieszenie broni" (1996) – pierwszą próbę opisania tzw. "pokolenia brulionu" – rówieśniczej grupy pisarzy, wśród której znaleźli się m.in. Olga Tokarczuk, Marcin Świetlicki, Jacek Podsiadło i Andrzej Stasiuk. W XXI wieku zaczęły się ukazywać jego powieści i opowiadania, m.in. "Apokryf Agłai" (2001), "Wielościan" (2001, nagroda Fundacji Kościelskich), "Sen sów" (2016) i "Fafarułej" (2017), a także eseje: "Ach" (2005) i "Co Bóg zrobił szympansom?" (2015, nagroda im. ks. prof. J. Tischnera). Akcje swoich powieści umieszcza chętnie na warszawskiej Woli, z której pochodzi, bądź w Kołobrzegu, do którego jeździł w dzieciństwie na wakacje i którego mianował się samozwańczym patriotą. W esejach i tekstach publicystycznych opowiada się po stronie tzw. "katolicyzmu otwartego", niechętnego fundamentalizmowi i nacjonalizmowi.
Zwolniony z Polskiego Radia w 2016 roku w ramach tzw. "dobrej zmiany", założył jednoosobową firmę, prowadzi w rozmaitych miastach Polski spotkania z ciekawymi ludźmi, wygłasza odczyty, uprawia działalność edukacyjną. Od marca 2017 roku prowadzi w Radiu Tok FM audycję "Nasłuchiwanie". Współpracuje z Uniwersytetem SWPS, gdzie ma zajęcia ze sztuki radiowej i creative writing, a także z historii literatury popularnej (z akcentem na pogranicze między sztuką "wysoką" a "masową").  
Ma kłopot z odróżnieniem pracy zawodowej od hobby. Z pasją ogląda piłkarską Ligę Mistrzów (należy do licznego grona entuzjastów FC Barcelona), czytuje kryminały (ulubieni autorzy: Raymond Chandler, Peter Robinson), słucha muzyki (ulubieni kompozytorzy: Jan Sebastian Bach, Arvo Part, Paweł Mykietyn; ulubieni wykonawcy: Miles Davis, Gil Evans; John Surman, Karin Krog; SBB, Dead Can Dance; Mela Koteluk, Joanna Kondrat). Po amatorsku interesuje się fizyką współczesną i teologią.

Dziennikarz ekonomiczny, prezenter i wydawca głównego programu gospodarczego TV Polsat Slider – Biznes Informacje. Wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. 
Autor licznych felietonów, artykułów i analiz m.in. dla magazynu„Sukces“ i dziennika „Rzeczpospolita“, wykładowca Wyższej Szkoły Informatyki, Zarządzania i Administracji na Wydziale Nauk Społecznych, współpracownik Fundacji im. Lesława A. Pagi oraz Fundacji Obserwatorium Zarządzania. 
Prowadzil wiele debat gospodarczych, kongresów oraz moderował liczne spotkania branżowe o tematyce finansowej m.in. dla Ministerstwa Gospodarki oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
.

Popularny dziennikarz radiowy i TV. Związany z radiową Trójką od 25 lat. Żeglarz z zamiłowania i wyboru. W 2012 roku – z okazji 50-lecia Trójki zaplanował samotny rejs przez Atlantyk – RejsKuby.pl, połączony z codziennym nadawaniem relacji radiowych. Nie mając wcześniejszego doświadczenia w samotnej żegludze, ani w jachtingu oceanicznym zaczął od podstawowych treningów i starów w regatach samotników. Jesienią 2012 roku dokonał samotnego przepłynięcia Atlantyku na 12 metrowym jachcie żaglowym s/y „Delphia Trójka”, pokonując 6000 km. z Portugalii na Karaiby. Projekt został wykonany w 100% – w zakładanym czasie i budżecie – bez jakichkolwiek start.

Relacje z REJSU KUBY wysłuchało i obejrzało ok. 5 milionów odbiorców.

Kuba Strzyczkowski to także autor jednej z najpopularniejszych w Polsce audycji radiowych, realizowanych w ramach III PR SA: „Za a nawet przeciw”. Prowadzi także popołudniowe wydanie piątkowego „Zapraszamy do Trójki”. Autor świątecznej piosenki: „Przyjaciele karpia”. Laureat nagród: „Złoty mikrofon”, „Mistrz mowy polskiej”, nagrody Centrum im. A. Smitha dla dziennikarza roku oraz nagrody Towarzystwa Nasz Dom „Ruda Kaśka”.
– Stały uczestnik bałtyckiego wyścigu samotników – REGAT POLONEZA, Pierwszy w swojej klasie w sezonie 2013 i Trzeci w sezonie 2014.
– Laureat specjalnego wyróżnienia honorowego „REJS ROKU” za aktywną popularyzację polskiego żeglarstwa.

Z wykształcenia aktor, z doświadczenia – dziennikarze telewizyjny, z zamiłowania – fotograf i filmowiec. Uczy jak zachować się przed kamerą i publicznością oraz jak zbudować atrakcyjny komunikat. 

Dziennikarz – według klasyfikacji telewizyjnej – starszy redaktor.  23 lata pracy w TVP Zrealizował ponad 10 tys. relacji do serwisów informacyjnych oraz kilkadziesiąt  reportaży. Był wydawcą ponad 2500 programów studyjnych w Panoramie TVP2 i TVP Info. Wie jak pisać komunikaty i jak rozmawiać w mediach i z mediami.          

Aktor – realizuje szkolenia z dykcji i wystąpień publicznych. Jest absolwentem warszawskiej PWST, był aktorem Teatru Polskiego w Warszawie. Wie jak wykonać czytelny gest, jak mówić wyraźnie i  co zrobić by nie stracić głosu.

Prezenter – poprowadził  kilkadziesiąt dyskusji panelowych i konferencji organizowanych przez  stowarzyszenia przedsiębiorców , oraz około 100 prezentacji multimedialnych na inne tematy niż prowadzone szkolenia medialne i wie jak zachować się podczas wystąpienia publicznego.  

Szkoleniowiec – od 1998 roku realizuje konsultacje z zakresu skutecznej informacji, głównie: umiejętności występowania przed kamerą , budowania przekazów dla  mediów,  techniki mowy,  prezentacji oraz  współpracy z dziennikarzami. Pokazuje jak walczyć z hejtem i manipulacją oraz przedstawiam specyfikę współczesnych mediów, jak przygotować dla mediów atrakcyjny komunikat czy wypowiedź.  Uczy jak nie dać się  zmanipulować pracownikowi mediów, który przyjechał  z tezą i jak współpracować  z "media guardem" czyli ochroniarzem medialnym. Doradza jak działać w sytuacjach kryzysowych, konsultuję  Q&A czyli odpowiedzi na trudne pytania zadawane w takich sytuacjach. Przygotowuje rzeczników prasowych i zarządy firm do działania w sytuacjach kryzysu. Dotychczas przeprowadził ponad  1000 szkoleń zamkniętych i kilkaset otwartych.

Jest jedną z najwszechstronniejszych osobowości medialnych w Polsce.
Prowadziła pierwszy w Polsce talk show "Wieczór z Alicją" w TVP. Przez lata współpracowała z Radiową Trójką, współtworząc  z Wojciechem Mannem i Grzegorzem Wasowskim tak kultowe programy jak "Nie tylko dla orłów" czy "Wywiady spod estrady". Z wielkim sukcesem wprowadziła na rynek prasowy „Galę”, jako pierwszy wizerunkowy magazyn w Polsce, w którym przez lata była redaktor naczelną. Jako autorka tekstów satyrycznych pisała do legendarnych dziś "Szpilek" oraz do literackiego miesięcznika "Bluszcz". Jako felietonistka zamieszczała felietony w "Urodzie", "Zwierciadle", "Elle" i "Twoim Stylu". Stworzyła nową formułę dla porannego pasma Dwójki "Pytanie Na Sniadanie", w którym prowadziła swoje autorskie cykle "Rozmowy z Alicją" i "Czubaszek na Sniadanie” w duecie z Maria Czubaszek. Jest laureatką trzech Wiktorów w latach 1990, 1991 i 1992 i licznych prestiżowych plebiscytów. Autorka książki „Opowieści radiowe i telewizyjne. Alicja po drugiej stronie lustra". Od lat specjalizuje sie w wywiadach ekskluzywnych z najwybitniejszymi osobowościami świata kultury, nauki, sportu w Polsce i na świecie w takich programach jak "Bliskie spotkania" (TVP1), "Na wylączność" (TVP2) "A'la show" (TVP2). Jej gośćmi byli m.in Max von Sydow, Umberto Eco, Claudia Cardinale, Martina Navratilova, Krzysztof Penderecki, Maja Komorowska, Andrzej Wajda, Olga Tokarczuk. Od dwóch lat kontynuuje  z wielkim powodzeniem swoje autorskie programy w Polsat News. "W bliskim planie" nadawany jest w premiowanym czasie, w każdą sobotę o 19.30.

A’LA CLUB dla businesu

A’la Club to prestiżowa propozycja dla biznesu w kontekście promocji produktu czy usługi firmy.

Spotkania obywają się w ekskluzywnych miejscach w kameralnym gronie, które tworzą np. zaproszeni klienci firmy. Spotkanie moderuje Alicja Resich-Modlińska. Formuła polega na zaproszeniu i rozmowie z gwiazdą  przy żywym udziale zaproszonych gości.
Gwiazdą A'la Club może być każdy, kogo życzy sobie firma organizująca spotkanie. Od gwiazd literatury: Olgi Tokarczuk, Szczepana Twardocha, Ewy Lipskiej, poprzez gwiazdy sportu, Łukasza Kubota, Agnieszki Radwańskiej, aż po wielkie gwiazdy  sztuki  oraz sceny teatralnej, muzycznej i filmowej: Jerzego Stuhra, Macieja Stuhra, Jana Englerta, Janusza Gajosa, Michała Żebrowskiego, Cezarego Żaka, Tomasza Kota, Tomasza Karolaka, Ryszarda Horowitza, Andrzeja Mleczko, Edwarda Sawki, Krystyny Jandy, Mai Komorowskiej, Beaty Tyszkiewicz, Magdaleny Zawadzkiej, Stanisławy Celińskiej, Mai Ostaszewska, Romy Gąsiorowskiej, Magdaleny Cieleckiej, Aleksandry Popławskiej, Kingi Preiss, Małgorzaty Kożuchowskiej, Izy Kuny, Beaty Kozidrak, Kayah, Kasi Stankiewicz, Anity Lipnickiej, Ireny Santor, Janusza Panasewicza, Grzegorza Turnaua, Dawida Podsiadło, Szymona Majewskiego, Roberta Górskiego, Mikołaja Cieślaka, kabaretu Hrabi z Darkiem Kamysem oraz Joanną Kołaczkowską, Jerzego Kryszaka, Andrzeja Poniedzielskiego. To tylko przykłady osobowości z różnych dziedzin. Możemy również zaprosić wybitnych dziennikarzy czy naukowców: Bogusława Wołoszanskiego,Tomasza Rożka, Tomasza Raczka, Dariusza Szpakowskiego, Włodzimierza Szaranowicza, psychologa Andrzeja Komorowskiego, Jacka Santorskiego czy Ewę Wojdyłło.

Dziennikarka i publicystka, doradczyni medialna, wykładowczyni. Autorka książek o USA: „Co się stanie z Ameryką” 2018, „Droga 66” 2012,  o Kubie „Ostatnia wyspa komunizmu” 1998.
W informacyjnym radio TOK FM prowadzi audycję „Poranek radia TOK FM”.
Autorka reportaży i programów telewizyjnych, związana z TVP w latach 1991-2006 jako reporterka, prezenterka, wieloletnia korespondentka w USA, szefowa zespołów dziennikarskich.

Działa na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu, różnorodności i równouprawnienia. Od 2013 r. Prezeska Stowarzyszenia Kongres Kobiet, reprezentującego największy ruch społeczny w Polsce aktywizujący społecznie i politycznie kobiety o różnych poglądach, wywodzące się z różnych środowisk z całej Polski.

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (Stosunki Międzynarodowe 1990). Stypendystka National Forum Foundation (1992) oraz German Marshall Fund of the USA (1995). Stażystka w stacjach Fox oraz CNN w Waszyngtonie (1992). Za pracę dziennikarską odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi (2002). 

Dziennikarz telewizyjny, publicysta, prezenter, ekspert, moderator, trener medialny, doradca wizerunkowy. Prezenter telewizyjny, dziennikarz, moderator i prowadzący najważniejsze wydarzenia gospodarcze i ekonomiczne w Polsce. Ekspert z zakresu wystąpień publicznych oraz sytuacji kryzysowych w firmach, a także budowania wizerunku osób i instytucji. Specjalista w dziedzinie komunikacji kryzysowej (bankowość, energetyka, chemia, budownictwo, eksport, FMCG). Ekspert w dziedzinie corporate affairs (capacity building).

Doradca w dziedzinie public affiars (wizerunek w negocjacjach ze związkami zawodowymi, administracją publiczną, grupami interesariuszy, stroną społeczną). Współautor raportów i analiz w obszarach takich jak wizerunek, PR, CA, czy zarządzanie kryzysowe. Od 2012 roku gospodarz debat ekonomicznych i gospodarczych podczas najważniejszych kongresów gospodarczych w Polsce. Moderator i panelista podczas m.in. Forum Ekonomicznego w Krynicy, Kongresie 590, Kongresie Impact, Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie oraz wielu debat na Giełdzie Papierów Wartościowych i w Związku Banków Polskich. Doradca w dziedzinie strategii komunikacji w biznesie i administracji publicznej. Współautor kampanii wizerunkowej „Made in Poland” oraz projektu „Kobiety Ekspertki”. Trener i doradca medialny z wieloletnim doświadczeniem. W swoim portfolio ma ponad 100 szkoleń przeprowadzonych dla klientów w Polsce i za granicą.

Polski dziennikarz, publicysta, prezenter telewizyjny. W latach 2007-2016 komentator problematyki gospodarczej i zagranicznej, autor programów telewizyjnych, m.in. „Świat i Gospodarka”, „Komentarz Świat”, „Biznes Info”. Gospodarz codziennego pasma od 12 do 15 w Polskim Radiu.

Karierę zawodową rozpoczął w Telewizji Polsat gdzie pracował przy wydaniach programu „Informacje Polsat”. Współpracował również z wydawnictwem Axel Springer. Wspólnie z producentem Ryszardem Krajewskim współtworzył telewizję Superstacja. Od 2006 roku rozpoczął pracę w Telewizji Polskiej. Jego programy emitowane  były na antenach TVP2 i TVP INFO oraz w Polskim Radiu PR24. W 2012 roku nominowany do nagrody Grand Press w kategorii wywiad.

Ma na swoim koncie ponad 100 szkoleń indywidualnych i grupowych w Polsce i za granicą. Na liście klientów najbardziej prestiżowe firmy o zasięgu międzynarodowym oraz kluczowe spółki skarbu państwa. Twórca pionierskich na polskim rynku nowoczesnych systemów szkoleniowych:

– zasada Message House w praktycznej komunikacji biznesowej i kontaktach z mediami
– warsztay Acknowledgment-Bridging-Communicating czyli jak udzielać wywiadów w prasie, internecie, radiu i telewizji

– risk manaagement w komunikacji kryzysowej

Prowadzący szkolenia medialne i warsztaty z zakresu:

– przygotowanie do wystąpień medialnych – prasa, internet, radio i telewizja
– przygotowanie osób/ zespołów do konferencji prasowych

– przygotowanie do udziału w panelach dyskusyjnych
– warsztaty „sztuka skutecznych prezentacji”

Uczestnik wielu misji handlowych na całym świecie, między innymi w Wietnamie, Tajlandii, USA, Indonezji, Iranie, Azerbejdżanie, Turcji i wielu innych. Specjalista w dziedzinie polityki międzynarodowej i stosunków gospodarczych. Ekspert i doradca w kampaniach wizerunkowych dotyczących między innymi: promocji polskiej gospodarki na świecie, aktywizacji kobiet w biznesie czy wizerunku Polski na świecie. Aktywny uczestnik projektów gospodarczych GreenEvo oraz energetycznego Clean Energy Hub.

Moderator paneli dyskusyjnych specjalizujący się w obszarach: bankowość, startupy, fintechy, energetyka, infrastruktura, przemysł motoryzacyjny, chemiczny, FMCG, branża medycyna, administracja publiczna, AI i nowoczesne technologie.

Językoznawca, pracownik naukowy na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Popularyzatorka wiedzy o języku.

Od 1994 r. pracownik naukowy w Instytucie Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego, specjalistka m.in. w zakresie językoznawstwa normatywnego (poprawność językowo-stylistyczna i ortograficzna).

Autorka licznych publikacji z zakresu kultury języka (m.in. redaktor naukowa zbioru ćwiczeń do kultury języka polskiego Formy i normy, czyli poprawna polszczyzna w praktyce  – wyd.  2001, 2004, 2013, 2014), słowników (Słownik przysłów, czyli przysłownik – wyd.  2004, 2011; W kilku słowach. Słownik frazeologiczny nie tylko dla gimnazjalistów – wyd.  1999), prac popularnonaukowych (m.in. Co w mowie piszczy? – wyd.  2013; Skąd się biorą słowa? – wyd. 2005; Na tropie słów – wyd. 2016). 

Od 2004 r. stały współpracownik Programu III Polskiego Radia (audycja popularyzatorska pt. Co w mowie piszczy?). 

Od 2019 r. przewodnicząca Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN (w latach 1999–2019 – sekretarz naukowy RJP PAN).

Od 2014 r. kierownik Poradni Językowej PWN.

Od 2018 r. redaktor naukowy Obserwatorium Językowego UW.

Biegła sądowa, rzeczoznawca Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

Prowadząca liczne szkolenia dla firm, urzędów państwowych (urzędów marszałkowskich, urzędów miasta, agencji rządowych), organizacji non profit, instytucji UE (Paramentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej).

Autorka tekstów dyktand, konkursów itd. na licznych imprezach popularyzujących polszczyznę (m.in. Rymoliryktando, Dyktando Polonijne w Chicago, Festiwal Stolica Języka Polskiego). 

Wybrane tematy/ obszary warsztatów/ szkoleń:

  • poprawność językowa i edytorska tekstów;
  • pisanie i redakcja tekstów urzędowych (specyfika stylu urzędowego);
  • komunikatywność tekstu urzędowego (narzędzia sprawdzające stopień komunikatywności tekstu);
  • tekst urzędowy a tekst nieurzędowy (witryny www, komunikaty prasowe itp.);
  • tekst informacyjny a tekst perswazyjny;
  • etykieta językowa, grzeczność w korespondencji;
  • skuteczność, komunikatywność i wiarygodność przekazu ustnego.

Mentorka w programie tv „Projekt lady” stacji TVN.
Wykładowca i trener. Wiedzę z zakresu międzynarodowego protokołu i etykiety biznesu oraz wystąpień publicznych zdobywała w The Protocol School of Washington w Waszyngtonie pod okiem największych ekspertów, m.in. u Johnatana Mollera – szefa protokołu Białego Domu, uzyskując certyfikat i międzynarodową licencję. Przeszkoliła kilkanaście tysięcy osób z zakresu komunikacji międzyludzkiej, etykiety biznesu, dress code’u, międzykulturowego protokołu oraz wystąpień publicznych.

Autorka ok. dwustu artykułów wydawanych w Polsce i USA oraz pięciu książek: „Etykieta biznesu, czyli międzynarodowy język kurtuazji”, „Kultura biznesu. Normy i formy”, „Współczesna etykieta biznesu w codziennej praktyce w Polsce”, „Dress code dla kobiet” (współautorka), „Jak zostać damą” (współautorka).

Gość/ekspert TVN, TVP1, TVP2, TVP INFO, Polsat News, RMF FM, radiowej „Trójki”, Radia RDC, Programu I Polskiego Radia, Polskiego Radia 24, Polskiego Radia 1030 Chicago. Bierze udział w roli mentorki w cyklicznym programie TVN „Projekt Lady”. Wykładowca na Dziennikarstwie w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz w Akademii Leona Koźmińskiego. Prowadziła zajęcia z komunikacji międzykulturowej oraz protokołu międzynarodowego dla studentów z całego świata.  Ceniona prelegentka na konferencjach firmowych specjalizująca się w wykładach z zakresu savoir-vivre’u oraz kreowania profesjonalnego wizerunku w biznesie.

Trener, konsultant, coach i mówca motywacyjny.
Ma na koncie ponad 15 000 godzin szkoleniowych. Podejmuje się niestandardowych projektów, które dopasowuje do potrzeb klienta. Nawiązuje doskonały kontakt z klientami i Uczestnikami szkoleń. Posiada wieloletnie doświadczenie na stanowiskach menedżerskich. Pracował jako dyrektor odpowiedzialny za sprzedaż, marketing, a także HR. Zarządzał i współtworzył spółki. Skutecznie budował zespoły pracowników, tworzył systemy motywacyjne i systemy wynagrodzeń. Negocjował wysokobudżetowe kontrakty. Był odpowiedzialny za nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z mediami.

Wykształcenie:

  • Dyplom MBA National Louis University in Chicago.
  • Studia pedagogiczne Wyższa Szkoła Filozoficzno-Pedagogiczna w Krakowie.
  • Studiował również dziennikarstwo W Międzynarodowej Szkole Dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
  • Ukończył Szkołę Trenerów MATRIK w Krakowie.
  • Uczestniczył w wielu kursach i szkoleniach z zakresu: zarządzania, sprzedaży, negocjacji, obsługi klienta.

Doświadczenie w zarządzaniu:

  • Branża nowoczesnej edukacji biznesowej – właściciel i twórca wizji oraz strategii.
  • Motoryzacja – VOLVO samochody osobowe – Dyrektor Sprzedaży i Marketingu.
  • Branża IT – systemy do sprzedaży on-line – Sales and Marketing Manager.
  • Branża developerska – budowa i sprzedaż ekskluzywnych apartamentów – Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu.

Obszarem jego specjalizacji są: rozwijanie umiejętności przywódczych, budowanie i integrowanie zespołów, zarządzanie zmianą, etyka w biznesie, tworzenie systemów motywacyjnych, obsługa trudnego klienta, radzenie sobie z konfliktami, mediacje, coaching pracowniczy i menedżerski, trudne sytuacje w komunikacji, negocjacje wewnątrz korporacji.

Ekspert ds. etykiety, protokołu dyplomatycznego, różnic kulturowych, wizerunku oraz wystąpień publicznych. 
Jest certyfikowanym trenerem od 14 lat. Do zawodu trenera przygotowywała się w The Protocol  School of Poland oraz  w prywatnym Studiu Aktorskim im. Doroty Pomykały.
Przeszkoliła tysiące osób z zakresu komunikacji, savoir-vivre’u, różnic kulturowych, dress code’u oraz wizerunku.
Jest cenioną prelegentką podczas konferencji globalnych korporacji.

Prowadzi również wykłady na uczelniach:

"Autoprezentacja i nauka o komunikowaniu się" – Uniwersystet Ekonomiczny w Katowicach
“Różnice kulturowe” – Clark University w Warszawie
“Etykieta w biznesie” – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
“Etykieta w biznesie”  – Akademia im. Leona Koźmińskiego w Warszawie
„Sztuka wystąpień publicznych” – Akademia im. Leona Koźmińskiego w Warszawie
“Savoir-vivre” – Akademia Św. Królowej Jadwigi w Poznaniu
„Wizerunek” – Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
„Dress code” – Collegium Civitas w Warszawie

Jest stałym gościem w mediach:

Ekspert etykiety w programie Pytanie na Śniadanie: 2016 do teraz. Ekspert etykiety w Radio Dla Ciebie RDC – 2013-2016. Współpraca z magazynem Joy: 2016 – 2017. Autorka artykułów dla miesięcznika „Food Service”. Autorka poradnika „Savoir-vivre służbowy” – 2016. Gość w TVP info, TVP 1, TVP 2 – 2015, 2016, 2017, (relacja na żywo ślubu księcia Harry’ego i Meghan Markle) 2018. Gość w TVN „Dzień dobry TVN” 2016, 2018. Stała współpraca miesięcznikiem „Kadra Kierownicza w Administracji” w latach 2011 – 2012.

Autorka książki: „Savoir-vivre w urzędzie”,  Wrocław, 2012.

W latach 2008-2009 prowadziła cotygodniowy program na żywo poruszający zagadnienia savoir-vivre’u na antenie radio-telewizji TVS.

Keynote speaker, specjalista w zakresie marketingu internetowego, dziennikarstwa i komunikacji, mediów (strategia i organizacja) oraz transformacji cyfrowej. Przez 18 lat kierował agencją content marketingu Mediapolis, należącą do międzynarodowej sieci agencji Revsquare (klienci: Orlen, PZU, PGNiG,  Unilever, Orange, Nestlé, Diageo, Pepsi-Cola…). Z wykształcenia dziennikarz (Institut Francais de Presse w Paryżu) i sowietolog (Institut d’Etudes Politiques w Paryżu), rozpoczynał swoją karierę w mediach francuskich we Francji („Le Quotidien de Paris” i „Le Figaro”), a po powrocie do Polski, w latach 90. był korespondentem mediów francuskich, w tym Radio France Internationale, później dyrektorem polsko-francuskiej szkoły dziennikarstwa prowadzonej przez L’Ecole Supérieure de Journalisme de Lille. Przez ponad 15 lat był konsultantem ds strategii redakcyjnej w mediach w Polsce, Francji i Szwajcarii. Był w top ten rankingu Edelmana najbardziej wpływowych blogerów w Polsce. 

 

Od ponad dwudziestu lat pracuje jako dziennikarka.
Ukończyła Filologię Polską na Uni­wer­sy­te­cie Ślą­skim w Kato­wi­cach i podyplomowe studia dziennikarskie na Uni­wer­sy­te­cie War­szaw­skim oraz Politykę Finansową Państwa w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Od kilkunastu lat pracuje w Tele­wi­zji Pol­skiej, współpracuje też z prasą i Polskim Radiem 24, Polskim Radiem Programem Trzecim oraz radiem WNET.

Pracę w Tele­wi­zji Pol­skiej roz­po­czę­ła będąc jesz­cze na stu­diach. Prze­szła przez różne szcze­ble zawo­dowe – od przygotowania doku­men­ta­cji, pracy repor­tera, bycia pre­zen­terką w TVP Kato­wice, TVP Wro­cław, w Pano­ra­mie i w TVP1. Przez długi czas pra­co­wa­ła w Pyta­niu na Śnia­da­nie. Obecnie prowadzi poranne pasmo "Wstaje dzień" w TVP INFO oraz cykliczny Wielki Test, pracuje również nad własnym formatem telewizyjnym.

​Inte­re­suje się lite­ra­turą, kul­turą, sztuką. Bar­dzo lubi histo­rię, zwłasz­cza jej dwa fascy­nu­jące okresy – Średniowiecze i Dwu­dzie­sto­le­cie Mię­dzy­wo­jenne. Cie­ka­wią ją również oby­czaje, savoir-vivre, psy­cho­lo­gia i moda. Wypo­czy­wa tam, gdzie jest woda, zie­leń i prze­strzeń.

W programie ekskluzywnego wykładu, dziennikarka zdradzi sekrety warsztatu:

  • jak nawiązać kontakt z publiczością,
  • jak zdjednać ich sympatię,
  • jak ubrać się stownie do okazji,
  • czego nie robić na co zwrócić uwagę,
  • jak mówić żeby publiczność chciała słuchać (ekspresja, anegdoty),
  • elementy Savouir Vivre towarzyskiego i protokołu.

Drugi temat spotkań, skierowany do kobiecego gremium w oparciu o jej książkę "Piękna 50-tka":

  • sekrety urody, dbania o siebie,
  • sekrety stroju,
  • budowanie poczucia własnej wartości.

Reżyser teatralny, wykładowca akademicki (uczy m. in. komunikacji społecznej), dziennikarka, psycholog i mediator. Przez 18 lat była kierownikiem literackim w Teatrze Nowym Adama Hanuszkiewicza. Prowadziła zajęcia z aktorami w Szkole Aktorskiej Machulskich i przygotowywała tam dyplomy (w tym pokazany w 2018 r. na Kongresie Kobiet „Dom Bernardy Alby”).
Z młodymi aktorami założyła Teatr Temat, w którym powstało m. in. przedstawienie „Wojna nie jest kobietą” Noblistki Aleksijewicz, które jest zapraszane na międzynarodowe festiwale.

Z tęsknoty za Krakowem powołała do życia Piwnicę Warszawską (była ona ulubionym miejscem spotkań wielopokoleniowej warszawskiej inteligencji). Była też u początków Festiwalu Herberta, dla którego przygotowywała przedstawienia poetyckie.
Wydała dwie książki rozmów ze swoim teatralnym Mistrzem Adamem Hanuszkiewiczem – „Kobieto, boski diable” (Wydawnictwo Prószyński, 2012) i „Reszta jest monologiem” (Wydawnictwo Bosz, 2016).

Uznany mówca inspirujący, trener, doradca i coach. Menedżer projektów szkoleniowych i doradczych dla wielu znanych firm i korporacji od 1996 roku. Wykładowca w Katedrze Unesco na Uniwersytecie Jagiellońskim. Absolwent szkolenia konsularno-dyplomatycznego Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Założyciel Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Kijowie – posiada wieloletnie praktyczne doświadczenie w organizacji i zarządzaniu. Tłumacz przysięgły i poliglota (włada 8 językami).

Autor: książki „Współczesny savoir-vivre”, fachowych artykułów i porad w czasopismach branżowych i popularnych periodykach, ekspert zapraszany do udziału w wielu programach telewizyjnych i radiowych. (TVP-2, TVN, TVN Style, Polskie Radio Kraków). Szkolił m.in. pracowników takich firm jak: BADER Polska, BANK ŚLĄSKI, BP, COMMERCIAL UNION, ERGO HESTIA, FINANCIAL MARKETING GROUP, POLSKA GRUPA FARMACEUTYCZNA, G4S, GÓRNOŚLĄSKI ZAKŁAD ELEKTROENERGERTYCZNY, Health & Beauty Media, HOCHLAND, INSTYTUT NAFTY I GAZU, ISUZU Motors Polska, „JELFA”, LASY PAŃSTWOWE, MAKRO Cash & Carry Polska SA, McDONALD’S Polska, MAXTEL, METALLCHEMIE Polska, NEOPLAN Polska, PAUL HARTMANN Polska, PLIVA Kraków, POLSKIE SIECI ELEKTROENERGETYCZNE, POŁUDNIOWY KONCERN ENERGETYCZNY, PU HOLTUR, SOLIDEX, TELENERGO, UNILEVER, VISON EXPRESS, WEBOLIT Polska, Zakłady Mięsne DUDA BIS   

Psycholog społeczny i trener, adiunkt w Katedrze Psychologii Społecznej SWPS, twórca i kierownik Centrum Innowacji Uniwersytetu SWPS. Specjalizuje się w psychologii wpływu społecznego, perswazji, komunikacji, relacji międzyludzkich, wizerunku, psychologii mediów oraz nowych technologii. W latach 2013-2018 Kierownik grantu realizowanego z funduszy NCN (Harmonia) pt. „Zobaczyć znaczy uwierzyć. Sugestia i dezinformacja w przekazie video”.  W latach 2013-2016 Pełnomocnik Prorektora ds.Nauki w zakresie komercjalizacji wyników badań naukowych i innowacji. W latach 2012-2013 pełnił funkcję kierownika projektu „Praktyk Nauk Humanistycznych i Społecznych”, realizowanego z funduszy UE, w latach 2013-2014 kierownika projektu popularyzującego naukę „Horyzonty Poznania” (z funduszy MNiSW).
Odbył szereg wizyt studyjnych w ośrodkach zajmujących się innowacjami oraz aplikacją wiedzy psychologicznej ISI – Institute for Social Innovation (Carnegie Mellon University, Pittsburgh, USA), ID + Research Institute for Design, Media and Culture (University of Averio, Portugalia), Design Factory (Aalto University, Finlandia), TU Centre of Excellence in Media Innovation and Digital Culture (MEDIT) (Tallinn University, Estonia).
 
Autor szeregu publikacji naukowych i popularnonaukowych. Często udziela wypowiedzi w mediach, popularyzując psychologię oraz komentując bieżące wydarzenia społeczne. Uwielbia się uczyć i rozwijąć.   

Trener biznesu, executive coach i przedsiębiorca. Absolwent socjologii i psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Znakomity praktyk z zakresu zarządzania strategią. Skaluje i optymalizuje modele biznesowe. Wdraża w biznesie licencjonowane gry symulacyjne. Prelegent licznych konferencji i seminariów. Obecnie wykłada coaching na SGH.

Uczył się i współpracował z: Aleksiej Sitnikow (NLP), Anthony Robbins (Motywacja), Marshall Goldsmith (Coaching), Wojciech Eichelberger (Stres). W praktyce wykorzystuje doświadczenie współpracy z Tonym Buzanem (Szybkie Czytanie), Brianem Tracy (Psychologia Biznesu i Sprzedaży).

Od 1988 roku popularyzator technik pracy umysłowej (szybkie uczenie się: reguły treningu pamięci, technik notowania, zasady nauki szybkiego czytania i efektywnego studiowania) opartych o koncepcje angielskiego psychologa Tonego Buzana, w tym szczególnie programu „Use Your Head” (Rusz Głową).

Założyciel jedynej w Polsce Akademii Szybkiego Czytania (’96). Inicjator i organizator Mistrzostw Polski w Szybkim Czytaniu (8 edycji). Założyciel i Dyrektor Instytutu Metod Edukacji IMPULS. Od 1988 roku przeszkolił ok. 300 000 osób. Prowadził projekty dla ponad 5000 firm, w tym coaching dla ponad 3000 osób. W latach 1992-2002 Menadżer Kontraktowy, wprowadził na rynek polski kilka międzynarodowych marek. W latach 1992-2012 Menadżer Kontraktowy: Dyrektor ds. Artystycznych Towarzystwo Artystyczne VIDAR, Dyrektor Generalny w Instytucie Metod Edukacji IMPULS, Dyrektor Handlowy Bussiness Foundation i Fundacji „Teraz Polska” – 2 edycje, Dyrektor Handlowy Pierwszej Prywatnej Agencji Badań Rynkowych i Społecznych DEMOSKOP – wprowadzenie metody THOMAS INTERNATIONAL, Dyrektor Marketingu Reaserch Uniwersity Network – Badania Rynkowe i Społeczne, Dyrektor Marketingu i Członek Zarządu IBR FOCUS – Badania Rynku i Opinii Publicznej, założyciel Akademii Szybkiego Czytania – autor metody i podręcznika do nauki szybkiego czytania, wyd. IMPULS 2004 r. pomysłodawca i organizator Mistrzostw Polski w szybkim czytaniu – 8 edycji, Dyrektor ds. szkoleń i rozwoju oraz Członek Zarządu w Tracy College International – wprowadzenie na rynek Polski marki Brian Tracy i INSIGHTS, współzałożyciel i Wiceprezes Polskiej Izby Firm Szkoleniowych, ambasador www.Projektu21.eu, mistrz na warsztatach interdyscyplinarnych Agaty Steczkowskiej – 6 edycji, ekspert Fundacji Instytut Copernicus – współautor książki „Jak korzystać z wiedzy ekspertów zewnętrznych” wyd. EMKA 2011 r., autor kursu e-learning pt. Umiejętność komunikowania się w Firmie 2014 r., przewodniczący Rady Programowej IABC/Poland – Międzynarodowe Stowarzyszenie Ekspertów ds. Komunikacji w Biznesie Polska, Przewodniczący Rady Programowej International Association for Communication and Leadership, członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, licencjonowany trener strategicznych gier planszowych dla biznesu, obecnie prowadzi zajęcia na Studiach Podyplomowych SGH z coachingu, Prezes Zarządu Fundacji IMPULS dla Biznesu i Nauki.

Prywatnie wyróżnia go pozytywna i otwarta postawa, zaangażowanie i determinacja w działaniach. Ceni osoby normalne, z charakterem, odpowiedzialne i z poczuciem humoru. Jest człowiekiem ciekawym świata, podczas podróży małych i dużych, interesuje się różnicami kulturowymi społeczeństw. Od wielu lat nurkuje w wielkich wodach świata, posiada stopień Divemaster w PADI.
Jako „szybkoczytacz” ceni sobie dobrą książkę, wnikliwie studiuje biografię „Wielkich Ludzi”. Uwielbia dyskusje filozoficzne. Dba o dobrą kondycję psychofizyczną, co roku przebiega dwa maratony i kilka półmaratonów. Pasjonat nordic walking.
Bierze udział w przedsięwzięciach charytatywnych. Tata dwóch Córek, które przygotowuje do odpowiedzialnego dorosłego życia. Jego mottem życiowym jest „uczynić ze swojego życia prawdziwe dzieło sztuki”.

Ostatnio współpracował z:

  • dla banków: NBP, Bank Gospodarstwa Krajowego, Bank BPH, Bank Pekao, Bank Spółdzielczy, BZ WBK, Biuro Informacji Kredytowej, Citi Handlowy, American Express Poland, Societe Generale, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Santander Consumer Bank,

  • dla branży meblowej: Sieć salonów i fabryki Febru Polska (Polska, Ukraina i Rosja), Sieć 20 salonów kuchennych ESTIMA, Nowy Styl, CENTURION.

  • dla branży FMCG: DIAEGO, Polmos Lublin, Polmos Białystok, Polmos Łańcut, Gallaher, Herbapol, Altadis, Mars, Alima Gerber, Kraft Foods, Storck, Procter & Gamble, AMCO, Loreal, Kupiec, Sokpol, Yves Rocher, BZK Holding, POLITAN, Gomar Pińczów, BELL POLSKA, ERG, Ludwig Czekolada.

  • dla administracji publicznej: Ministerstwo Infrastruktury, MON, Krajowa Szkoła Administracji Publicznej, Ambasada Australii, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Kancelaria Sejmu, UKIE, ZUS, ZDK Warszawa Śródmieście, Biuro Polityki Społecznej m. st. Warszawy, PAIiIZ, WUP i PUP, Ministerstwo Sprawiedliwości, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

  • dla branży ubezpieczeniowej: PZU, Comercial Union, TU Allianz, STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi, AIG, AMPLICO, Centrum Obsługi Powypadkowej Codex, HDI, TUnŻ i TUiR WARTA, GSU Ubezpieczenia.

  • dla branży prawniczej: Hunton & Williams, Arthur Andersen Legal, Ernst & Young, Dział Prawny Grupy Polpharma, Dział Prawny TUnŻ i TUiR WARTA, Kancelaria Podel.

  • dla nieruchomości: Echo Investment, Cersanit, Barlinek, ISAN, INVEST 2000, Techem, Budlex.

  • dla automotive: Fiat, IVECO, Servipol, Michelin, Boryszew,Trans-Truck, Auto-Gazda.

  • dla branży medycznej: Branżowa Kasa Chorych, NFZ, Ratiopharm, Aster Zeneka, Grupa Polpharma, Polfa, Sanofi-Aventis, Neuca, LUX MED, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez, UZDROWISKO KRYNICA ŻEGIESTÓW, Cosmo Medica.

  • dla przemysłu: Huta T. Sendzimira, CPN, DEC, PERN, Petrochemia, ORLEN Administracja, BSH agd, Whirpool, Marbet, Haier, Ultra Pack, Model Obaly, Opoczno, Philips Lighting Poland, ZYMETRIC – MITSUBISHI ELECTRIC, Aircon, Nabilaton, Danfos, Kaeser Kompresorren, MC Bauchemie, Elektrometal Energetyka, Videojet, Artcomfort, MIDEA, LOTOS AIR BP, ARTCOMFORT, ENERGOSPEC INSTALACJE, Kotłomontaż, EUROMETAL,

  • dla branży energetycznej: GDF SUEZ i Elpoautomatyka, PSE, Vattenffal, PGE, EuRoPol GAZ, OPTRA, EthosEnergy.

  • dla spedycyjnej: PLL LOT, PKS Multi Spedytor, PKP Cargo, DB Schenker, Opek, Logintrans, PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa, PROTOR.

  • dla rolniczej: POL-MOT WAFARMA, Hajduk, Monsanto, Scotts, Hurtownia ROLNIK, Merlo Polska, Trouw Nutrition Polska, Grupa PIAST.

  • dla usług: PKP, TUV NORD, Krajowa Izba Gospodarcza, INFOR, ITI Neovision, KEMA, Poczta Polska, Guard Systems, Polsat Cyfrowy, Instytut Monitorowania Mediów, Makro Cash and Carry, SITA Learning Systems, Totalizator Sportowy, Grupa Wydawnicza INFOR, INFOR PL, SARTO PR, Neckerman, INFORLEX, ROSSMANN, MENNICA POLSKA, SGS, Michael Page Polska, PH Conkret, Nocowanie.pl., Raport, Synergy World Wide, EnergyLife, Matex Controls, Intertoll, Puls Biznesu, PKM Tychy, MPK Tarnów, Przedsiębiorstwo Usług komunalnych EMPOL, Asistnet Work Group.

  • dla branży reklamowej: Biuro Reklamy TVP, Biuro Reklamy INFOR, Clickad.

  • dla telekomunikacyjnej: PKP Teleinformatyka, Telekomunikacja Polska, Orange,

    Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne LANET, NETIA, GTE.

  • dla branży IT: IBM, Lumena, TRW, PROKOM, NOKIA, Alcatel-Lucent, Active Jet, Strictwise, Karen, Action, Pentacomp, Crowley Data Poland, Vector-Soft, Vobis, NIKON, IMG Polska, Infovide-Matrix, Asplex, BLStream, Value Thank, Asseco Poland, Altcom Akademia.

  • dla nauki: SGH, Wyższa Szkoła Biznesu-NLU w Nowym Sączu, Akademia Leona Koźmińskiego, Fundacja Na Rzecz Nauki Polskiej, Akademia Finansów i Biznesu VISTULA.

Mgr prawa, dyplomata.
Pracował w MSZ (1974-2006) na kierowniczych stanowiskach wicedyrektora, dyrektora i dyrektora generalnego. Za granicą służył jako tłumacz w Laosie, I Sekretarz w Iranie, Ambasador w Pakistanie, Szef Sekcji Interesów Stanów Zjednoczonych w Iraku, Ambasador w Belgii i Luksemburgu oraz w Izraelu. Jako szef Protokołu Dyplomatycznego organizował państwowe wizyty Prezydentów L. Wałęsy i A. Kwaśniewskiego i był członkiem delegacji roboczych i oficjalnych Polskich Prezydentów, Premierów i Ministrów Spraw Zagranicznych w dziesiątkach krajów na wszystkich kontynentach. Organizował wizyty Papieża Jana Pawła II, Monarchów (m.in. Elżbiety II, cesarza Akihito), Prezydentów i Premierów wszystkich ważnych partnerów Polski.
Jest wykładowcą praktyki dyplomatycznej (protokół, korespondencja, negocjacje) na Podyplomowym Studium Służby Zagranicznej SGH i w Europejskiej Akademii Dyplomacji.
Autor książek o protokole dyplomatycznym. Jest komentatorem politycznym i dyplomatycznym w radio i TV. Posiada szereg odznaczeń polskich i 11 zagranicznych m.in.: Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Medal Sekretarza Stanu USA za Wybitne Zasługi, Komandoria Francuskiej Legii Honorowej, Wielki Krzyż z Gwiazdą Orderu Królestwa Norwegii, Wielki Krzyż z Gwiazdą Orderu Republiki Włoskiej.

Prowadzi szkolenia w wymiarze od 2 do 16 godzin z zakresu: Protokół i etykieta w biznesie, instytucjach publicznych i samorządowych.
Szkolenia te obejmują budowanie wizerunku instytucji; podstawowe zasady PD, precedencja (urzędowa, biznesowa, akademicka itp.), precedencja państw, flag, tytulatura krajowa i zagraniczna, organizacja spotkań, konferencji, korespondencja kurtuazyjna, zaproszenia, rola gościa i gospodarza na przyjęciach, stoły, menu, alkohole (co i kiedy podajemy), dress code

Przyjmowanie delegacji zagranicznych (organizacja wizyt u siebie i wyjazdy zagraniczne)

Różnice kulturowe w kontaktach i negocjacjach z partnerami zagranicznymi.

Krótkie spotkania (1-2 godz.), także w formie roboczego spotkania przy lunchu lub dinnerze Pan Ambasador może poprowadzić na temat: nawiązywania kontaktów (networking, small talk), budowa wizerunku, dobre maniery (manners matter), anegdoty i gafy dyplomatyczne.

M.A.in Law, diplomat.
Served in MFA (1974-2006) in executive positions as D-ty Director, Director and Director General. Worked abroad as junior diplomat in Laos, I Secretary in Iran, Ambassador in Pakistan, Head of US Interest Section in Iraq, Ambassador in Belgium and Luxemburg, ambassador in Israel.
As chief of Diplomatic Protocol he organized state visits of the Presidents L. Wałęsa and A. Kwaśniewski and was a Member of delegations of the working and official visits of Polish Presidents, Prime Ministers and Foreign Ministers to several dozen countries at all continents.
He organized visits in Poland of the Pope John Paul II, Monarchs (i.a. Elisabeth II, Emperor Akihito), Presidents and Prime Ministers of all important partners of Poland.
He is lecturing on the diplomatic practice (protocol, correspondence, negotiations) i.a. at Post Graduate Studies of Foreign Service of Warsaw School of Economics (SGH) and at the European Academy of Diplomacy. Author of books on diplomatic protocol. Radio and TV political and diplomatic commentator.
He is the holder of several Polish and 11 foreign Decorations: Chevalier of Polonia Resituta, Gold Medal of the United States Secretary of State´s Distinguished Service Award, Commander of the French Legion of Honour, Grand Cross with Star of the Order of the Kingdom of Norway, Grand Cross with Star of the Order of the Italian Republic.

DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE