Katarzyna Piasecka

Najbardziej popularna polska stand-uperka.

Dodatkowo doskonale sprawdzająca się jako konferansjerka i improwizatorka. Od ponad 15 lat obecna na scenie. Bezpośrednia, ostra, nawiązująca bliski kontakt z publicznością. Występuje na scenach całego kraju, tworząc wyjątkowe, zapadające w pamięć show.
Wielokrotnie współpracująca z telewizją Polsat, TVN, TVP1, TVP2, TVP Rozrywka, TV4.

Przygotowane przez Nią inspirujące wykłady prowadzone są w pozytywnej, luźnej atmosferze wypełnione żartem i dobrą energią. Niejednokrotnie łamiące formułę typowego wykładu na rzecz bezpośredniego spotkania, włączającego słuchaczy do rozmowy i improwizowanych scenek. A wszystko po to, żeby po zakończeniu zmotywowani i ośmieleni uczestnicy z uśmiechem  ruszyli do realizowania swoich najtrudniejszych zadań.

Komik, improwizator, scenarzysta i aktor. Działa na scenie komediowej od 2010 roku. Zaczynał jako stand-upper w takich programach jak: „HBO Stand-up Comedy Club”, obu sezonach” Comedy Central Prezentuje: Stand-up!”, „Tylko dla dorosłych” w TVP2 oraz „Roaście Kuby Wojewódzkiego” w TVN. Został również zaproszony do anglojęzycznego programu „Stand-up Express” – kolaboracji komików z całej Europy wschodniej. Poza stand-upem zajmuje się również Improwizacją komediową, której uczył się od mistrzówtej formy w Teatrze "iO" w Chicago. 

Improwizuje od ponad czterech lat w teatrze "Hofesinka", który co tydzień można oglądać na deskach Klubu Komediowego w Warszawie. Jest instruktorem improwizacji w Szkole Impro w Warszawie. Studiuje reżyserię w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Zajmuje się aktywnie stand-upem od dobrych 5 lat. Występował w Comedy Central (2. sezon „Comedy Central Prezentuje”), telewizyjnej dwójce („Tylko dla dorosłych”),Warszawskim Festiwalu Stand-upowym,w klubach i na scenach w całej Polsce. Występował również na roastach Huberta Urbańskiego, Szymona Majewskiego i Abelarda Gizy, a także na pierwszej oficjalnej gali rozdania Węży – antynagród dla najgorszych polskich produkcji filmowych , gdzie roastował obecnych na sali nominowanych artystów i ich filmy. Pisał scenariusze programów telewizyjnych, był współscenarzystą pilota programu typu Late Night. 

Współtwórca i uczestnik legendarnego na lądzie i w przestworzach turnieju "Cyber Wojna". Współtwórca, prowadzący odbywającej się w Klubie Komediowym niezwykle popularnej Bitwy na dubbingi – imprezy polegającej na improwizowaniu przez komików dialogów do wcześniej niewidzianych klipów filmowych. Aktor i scenarzysta skecz-show "Niektóre długopisy piszą wolniej". Ponadto zobaczyć go można w kilku filmach niezależnych i teledyskach (Pictorial Candi-Sweet Legs).

Komik, tekściarz, scenopisarz z bardzo wnikliwym podejściem do problemów otaczającego nas świata. Zajmuje się stand-upem od 2008 roku. Jest prekursorem polskiego stand-upu i jedną z dwóch pierwszych osób, która zaczęła promować standup comedy na terenie Polski – początkowo jako undergroundowy stand-up,obecnie jako formę komedii rozpoznawalną przez tysiące widzów. 

Występował w „Comedy Central Prezentuje: Stand-up!”, „HBO Standup Comedy Club”, „Tylko dla dorosłych”, „Roaście Huberta Urbańskiego”, „Roaście Szymona Majewskiego” oraz „Roaście Kuby Wojewódzkiego”. W 2011 roku założył pierwszą w Polsce szkołę stand-up comedy, w której prowadzi zajęcia dla młodych komików. 

Jest dwujęzycznym komikiem. Występował dla amerykańskiej publiczności w Chicago między innymi w kultowym klubie „Laugh Factory”. Od lat szkoli się w nurcie chicagowskiej szkoły improwizacji i scenopisarstwa komediowego The Second City.

Komik, tekściarz. W branży od 2002 roku. Wnikliwy obserwator życia. Spędził trochę czasu w USA, więc posiada międzynarodowe podejście do tematu. Komik dwujęzyczny. Na polskiej scenie przygodę ze stand-upem rozpoczął pod okiem Abelarda Gizy i Kacpra Rucińskiego. Występował w programie rozrywkowym w TVP 2 i TVN u Kuby Wojewódzkiego. 

Z wykształcenia nauczyciel języka angielskiego, na szczęście niepraktykujący. Z wyboru gawędziarz. Specjalista od spraw damsko-męskich. Krytyk obyczajów, norm społecznych i nudnego życia. Lek na depresje – bez recepty. Wie jak trzeba żyć, ale specjalnie żyje inaczej, żeby zobaczyć co się stanie. Uważa, że codzienność jest strasznie irytująca i dlatego od lat spisuje rady,jak wygrać z życiem.

Pierwszy w życiu występ miał w Seattle. Pierwszy dobry miał już w Warszawie. Obecnie jedyny naturalnie dwujęzyczny komik w Polsce, regularnie występuje po polsku i po angielsku. Brał udział w drugim sezonie „Comedy Central Prezentuje”, a po angielsku wystąpił w „Comedy Central Extra”. Dojrzały, zahartowany życiem, w swoich występach porusza bardzo różnorodne tematy. Zaangażowany leser, cyniczny idealista. 

Grał dla 10 i dla 1000 osób, w teatrach, parnych piwnicach i w deszczu na Krakowskim Przedmieściu. Występował na kilku roastach, inne wspomagał też tekstowo, m.in: Roast Kuby Wojewódzkiego czy Roast Huberta Urbańskiego. Gaweł jest też producentem podcastu "Nagrałeś To?!", w którym prowadzi luźne rozmowy wokół komedii, ze znanymi postaciami polskiej sceny i nie tylko.

Natura nieoczywista. Specjalista od rozbijania w pył miałkich stereotypów. Do komedii dochodził jako ikona polskiego stand-upu. długą, krętą i niekoniecznie legalną drogą, w trakcie tej podróży stworzył własną szkołę myślenia. Teraz ten potok świadomości wylewa na scenie, zabarwiając melancholią i zadumą. Jasiek najchętniej siedziałby nad rzeką i patrzył w jej nurt, kiwając głową, mówiąc "no tak, tak, tak bywa". Postać wyciągnięta z kart Haška czy Vonneguta, a jednocześnie chyba nieoderwalnie związany ze swoim czasem i miejscem. A miejsce to oczywiście Polska, zawód: stand-up, imię Jasiek, czapka z łyżwą, serce gołębia i umysł piękny.

Na scenie od 2008 roku. Współorganizator pierwszych w Warszawie cyklicznych imprez Stand-up’owych. Wystąpił w obu sezonach : „Comedy Central prezentuje:Stand-up!” oraz w programach na antenie TVP2 takich jak: „Dzięki Bogu już Weekend” i „Tylko dla Dorosłych”. Występował praktycznie na wszystkich festiwalach komediowych w Polsce (od kabaretowych przez improwizacyjne aż po stand-up’owe. Ceniony zarówno w środowisku stand-up’erów jak i kabaretowym. Jeden z występujących na Wielkiej Gali Stand-up’u, która odbyła się w październiku 2013, na której 7 występujących (m.in. Abelard Giza, Kacper Ruciński, Antoni Syrek-Dąbrowski) wystąpiło dla prawie 4000 widzów podczas sześciu występów. Karol jest również aktywnym występującym i ćwiczącym w Teatrze Improwizowanym Hofesinka, którego jest współzałożycielem. Szkolił się u najlepszych polskich i zagranicznych trenerów improwizacji. Zwycięzca wielu przeglądów komediowych, najważniejsze z nich to: 1 miejsce – Festiwal Komedii Szpak 2013, 1 miejsce – Festiwal Ludzik 2014, 1 miejsce – Festiwal Wrocek 2014, 1 miejsce – PAKA 2015, Grand prix – Przegląd Mulatka 2015, Nagroda specjalna za tekst – Mulatka 2015. Ma za sobą również występy po angielsku. Występował między innymi w Laugh Factory w Chicago i w Second City. Ukończył również kurs improwizatorski w kolebce improwizacji światowej Teatrze Improv Olympic w Chicago (2014). Grał również dla Polonii w Anglii. Stand-upi Impro robi po polsku i angielsku.

Reżyser filmowy, komik, konferansjer. Członek teatru Improwizowanego Klancyk. Laureat nagród na festiwalach filmowych, twórca teledysków. W swoich występach łączy historie ze swojego życia, trafne i złośliwe spostrzeżenia z szalejącymi wystrzałami nieskrępowanej wyobraźni.

Jeden z bardziej doświadczonych komików w Polsce, standupem zajmuje się od 7 lat. Niech nie zwiedzie was jego wieloletni staż – mimo walki z głupotą i zakłamaniem na samym froncie, nie nabawił się cynizmu czy zgorzknienia. W swoich występach szuka ze stoickim spokojem absurdów, słabostek i wad rodzaju ludzkiego, wyciągając je na światło dzienne, ale jednocześnie serwując im kubek dobrego kakao. Od lat tworzy teksty komediowe na tematy tak różne jak zagadnienia prawniczej legislacji czy istota polsko – niemieckich Dni Węgorza. 

Doświadczenie tekściarskie uzupełnia prowadzeniem imprez, audycji radiowych i samochodów, także pola jego zainteresowań są równie obszerne jak jego podmiejska działka (jest możliwość zamówienia dyni). Właśnie w toku cierpliwej pracy na małoroli Maciek nauczył się otwartości, spokoju i pogody ducha. Jeśli połączymy to z wnikliwym umysłem, naostrzonym w ramach zawodowego rozśmieszania ludzi, otrzymamy człowieka z którym warto usiąść pod liściem, a odpocząć sobie. Komedia Maćka Adamczyka to sycąca strawa dla duszy, na pewno nie odejdziecie od stołu zawiedzeni.

Komik, były prawie prawnik, były maratończyk. W zasadzie do woli określenie „śmieszek” niż „komik”. Jego kariera ma dość specyficzny przebieg. Absolwent iO Theater w Chicago oraz nowojorskiego Manhattan Comedy School. Występował na większości festiwali kabaretowych w kraju, zdobywając pierwsze miejsce w 2012 rocznej edycji PAKI, drugie miejsca w konkursach Mulatka 2012 oraz Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry. Były współprowadzący program Lubię to w TVP1 w charakterze Grzegorza Pawłowskiego – jednej z często wybieranych przez siebie absurdalnych postaci scenicznych. 
Uczestnik drugiego sezonu Comedy Central Prezentuje: Stand-up!, Stand-up Express na Węgrzech oraz Sopot Top Trendy. Z grupą „Michał Kempa i diapazony” laureat większości polskich festiwali i konkursów kabaretowych: 1 miejsce PAKA 2012, II miejsce Mulatka 2012, II miejsce Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry 2011 i III miejsce 2012, IV. Laureat wraz z Wojtkiem Fiedorczukiem (jako NiePewne Sytuacje) nagrody Trytona na FAMA Festiwal 2015 (główna nagroda festiwalu). Potem występował głównie w piwnicach. Następnie już w ogóle nie występował, za to biegał i biadolił o ciężkim życiu. Od stycznia do grudnia 2015 roku współprowadzący audycję Pyta Nie Na Śniadanie w Rock Radiu. Od września 2014 roku tworzy cykl „Kempa ględzi” w Programie III Polskiego Radia. Od jesieni 2015 roku występuje regularnie w talk show Kuba Wojewódzki, przeprowadzając krótkie rozmowy z gośćmi programu. Prowadzący I telewizyjny Roast: „Wszyscy na jednego czyli Roast Kuby Wojewódzkiego”. Wraz z Wojtkiem Fiedorczukiem współtworzy kanał na youtube: „NiePewne Sytuacje”. Od sierpnia 2016 roku stały komentator w „Szkle Kontaktowym” w TVN24. 
Występował w Gotham Comedy Club w Nowym Jorku, iO Theater , Annoyance Theater i Laough Factory w Chicago,Sali Kongresowej, czy Piwnicy pod Baranami. 
Przebiegł nawet maraton, ale do dzisiaj bolą go nogi. Zwłaszcza piszczele. Uważa się za mądrzejszego i lepiej wykształconego od pozostałych komików ze Stand-up Polska. Może nie jest bardzo śmieszny, ale jest sympatyczny. Ludzie nieustannie z zażenowaniem określają go jako gorszą wersję Andy Kaufmana, Andrzeja Poniedzielskiego czy inne gorsze wersje innych wersji. A on ciągle biega. I dalej bolą go piszczele. Nie śmieszność, subtelność i dużo Boba Dylana.Żal, żal, więcej żalu! 
P.S. Jest mistrzem, absolutnym mistrzem w długich nudnawych anegdotach i ma przerost lewego kolana.

Działa na scenie komediowej od siedemnastego roku życia. Występuje zarówno w roli komika, jak i w roli konferansjera (min. Tedx Warsaw i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy). 
Występował w Comedy Central, TVP oraz udzielał wywiadów radiowych na całym świecie. Dosłownie na całym świecie, ponieważ w sierpniu 2015 roku rozpoczął swój projekt “Komik Dookoła Świata”, w ramach którego robił stand-up w ponad 30 krajach. Występował zarówno w zamku w Ljubljanie dla 400 osób, w restauracji w Indiach dla 5komików, czy na ulicy w Albanii przed bezdomnymi. Ponad to brał udział w największych festiwalach komediowych na świecie, gdzie prezentował własny godzinny show (Panc festiwal, Perth Fringe Festival, Adelaide Fringe festival, Melbourne Comedy festival, Sydney Comedy festival). 
Jest jednym z założycieli grupy English Stand-up Poland a dzięki międzynarodowemu wychowaniu Piotrek biegle włada angielskim i polskim, porozumiewa się także po francusku i hiszpańsku (3 miesiące w Ameryce Południowej robił stand-up po hiszpańsku). 
Poza występami na scenie Piotrek ukończył studia socjologiczne, przez trzy lata pracował w turystyce, a także organizował występy komediowe na całym świecie.

Komik, miłośnik komedii stand-upowej i pracy twórczej. Uwielbia stać na scenie, często też się po niej porusza, nie boi się interakcji z publicznością, jeżeli ktoś żywnie chce brać udział w występie na pewno dostanie to, na co zasłużył (np. trafną ripostę). Pisał, występował, współpracował m. in. z Comedy Central, Grupą ATM, agencją artystyczną Antrakt i agencją reklamową Saatchi&Saatchi.

Od lat, niczym w skeczu Monty Pythona, szuka żartu idealnego. Czy mu się to udało sprawdzić można oglądając roasty Kuby Wojewódzkiego, Michała Wiśniewskiego, Czesława Mozila czy Szymona Majewskego, w których występował. Sebastian uprawia ciężką sztukę stand-upową; robi to dla ludzi, dla siebie, jednak woli dla ludzi. Poza sceną zgłębia tajniki komedii i wykorzystuje je by pomagać innym. Na warsztatach, które prowadzi, uczy innych jak używać swojego poczucia humoru w teatrze życia codziennego. 

Sebastian nigdy nie zgodzi się z ludźmi, którzy twierdzą, że czas spędzony na śmiechu jest czasem straconym, bo to by oznaczało, że Sebastian marnuje czas setkom osób dziennie.

Nazywam się Wojtek Fiedorczuk, oglądam świat z perspektywy osoby w wieku średnim, urodzonej w PRL-u, ale dorastającej na przełomie epok. Interesuję się sferą społeczną, obyczajową i polityczną, ale komedię buduję na absurdzie. Uprawiam bardzo kontrowersyjny stand-up, prawie wcale nie mówię nic kontrowersyjnego. Mam dzieci, mam rodziców, mam sąsiadów, mam całe społeczeństwo, które daje mi dużo powodów, by stać na scenie i opowiadać…

Zajmuję się też reklamą, pracowałem w jednej z najlepszych agencji w Polsce, a na pewno najlepszej jeśli chodzi o wykorzystywanie humoru – agencji PZL. Tworzyłem tam między innymi reklamy dla sieci Plus z kabaretem Mumio. Tworzę również Niepewne Sytuacje – kanał na Youtube, gdzie z kolegą Michałem Kempą trącamy rzeczywistość, aby pokazała swoje inne oblicze. Jestem również członkiem Teatru Improwizowanego Hofesinka, grupy, która tworzy spektakle bez scenariusza. 

Do tego wszystkiego nagradzają mnie. Ostatnio (2016) zdobyłem Grand Prix Festiwalu EDF PAKA w Krakowie oraz (w duecie Niepewne Sytuacje z Michałem Kempą) nagrodę Tryton na festiwalu FAMA w Świnoujściu w 2015 roku. To dobre nagrody, solidne, z których można się cieszyć. Zapraszam Państwa do mojego świata

Pochodzi z Wrocławia, gdzie w 2010 zadebiutował w formule stand-upowej. Założył grupę „Wrocławski Stand-up”, po przeprowadzce do Warszawy w 2015 NIE założył grupy „Warszawski Stand-up”. 

Jako pierwszy nagrał swój godzinny występ pt. „Wrocławska Premiera”, do obejrzenia u niego na dysku bo mu się nie chciało zmontować. Jego teksty powstają na przecięciu lenistwa właśnie, niemocy wobec nałogów i walki ze sobą. Całość złapana w gęstą siatkę odniesień, wypatroszone nożem trudnych relacji, obtoczone w mące (zwykłej, tortowej), usmażone na głębokim zwątpieniu i podawane z nutką psychozy. Autor chciał nadmienić, że porównał swoją komedię do ryby, tak dla wyklarowania. Masła. 

Obecnie pracuje nad kolejnym godzinnym materiałem, pt. „Pełna Alienacja”, premiera w maju 2016. Szczepiony, korzysta z kuwetki, 1,87 m wzrostu, nos krzywy, słownictwo bogate i wulgarne zarazem. Fan komiksów, gier, złego kina i dobrej książki. Prowadził audycje radiowe, jest też prowadzącym internetowego programu „Matura To Bzdura.tv”. Prowadził też życie niecne, ale o tym kiedy indziej. Nie pije kawy.

Komik z Bydgoszczy, na scenie od 2013 roku. Zwycięzca II poznańskiego festiwalu stand-up oraz zwycięzca pierwszej wrocławskiej bitwy stand-upperów. Przez lata pasjonował się dubbingiem. Dzięki temu zyskał umiejętność imitowania głosów wielu znanych postaci. Niestety jest jeden głos, którego nie potrafi naśladować. Głos syna, z którego rodzice są zadowoleni.

Z wykształcenia prawnik, z zamiłowania komik, z rozpędu improwizator. Za pomocą komedii daje upust narastającym w nim od zawsze frustracjom. Cały czas szuka, głównie siebie na scenie. Występuje od 2014 roku. Połowa duetu kopanie leżącego.

Nie mylić z raperem i prezenterką telewizyjną. Udziela się scenicznie w stand-upie od 2014. Znany z kręcenia kółek kablem od mikrofonu, podpierania ściany i mówienia o swoim życiu – wszystko naraz. Występował w klubach w całej Polsce i kilku miejscowościach. Rodowity Bydgoszczanin w ciągłej tułaczce, bo tam się nie da żyć. Miłośnik alternatywy, dziwności i śmiesznego niezrozumienia. W poprzednim życiu bardzo wiele osiągnął, dlatego teraz odpoczywa. Oczywiście dopóki nie poczuje głodu wyjścia na scenę.

DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE