Greg Albrecht

Greg Albrecht jest doradcą strategicznym zarządów, wieloletnim mentorem Google for Startups, certyfikowanym coachem ICC, a także przedsiębiorcą i inwestorem.
Od ponad 20 lat wprowadza produkty na rynek, towarzyszy prezesom i przedsiębiorcom w podejmowaniu kluczowych decyzji oraz wdraża zasady esencjalizmu i efektywności. Prowadzi butik strategiczno-rozwojowy Albrecht&Partners. Zainspirował tysiące osób swoim podcastem biznesowym oraz wystąpieniami publicznymi na kilku kontynentach. Występował i prowadził warsztaty dla ponad 100 firm m.in. dla ING Hubs,EY, Google, Iberion, Orange, Sandoz, Kruk SA, Bayer, Empik,Shell, Clariant, Somfy, T-Mobile, EIP SA, WEG, Leroy Merlin,Pro Progressio, OstroVit, Bayer, Exorigo-Upos, Formeds,Play, Coloplast, Crido, Capital Park, ING Bank Śląski, CBRE,Orlen, Grupa Żywiec, Orbis, S&P Global Ratings, PZU, PhilipMorris, De Lage Landen Leasing Polska S.A., Akamai.

Zaktualizuj oprogramowanie: bądź gotowy na niewiadomą

Wspiera słuchaczy w rozwoju osobistym w obliczu zmian w świecie, firmie i życiu. Za tytułem kryje się teza, że aktualizujemy oprogramowanie w smartfonie co tydzień, a potrafimy latami skutecznie bronić się przed doskonaleniem swojego modelu pracy.
Greg zachęca do inwestycji we własny rozwój i przygotowuje na niespodziewane. Uczy aktywnego wchodzenia w zmianę w oparciu o reguły psychologiczne, przykłady ciekawych książek oraz prawdziwe historie osób, które dzięki zmianie sposobu działania osiągnęły niespodziewane rezultaty. Po tym wystąpieniu uczestnicy wyjdą z ładunkiem pomysłów na własny rozwój i z większą otwartością na zmiany.

Skuteczny lider: zarządzaj w zgodzie ze sobą

Pomaga nawet najbardziej doświadczonym menedżerom stać się lepszymi liderami. Wszystko zaczynasię od poznania nas samych, korekty naszych zachowań i dopracowania modelu pracy z zespołem.

Wystąpienie prezentuje przykłady praktyk, które wpływają korzystnie na rozwój, zaangażowanie i skuteczność zespołu. Pomaga prowadzić lepsze spotkania, świadomie kształtować kulturę organizacyjną i odzyskać czas menedżerów. Pokazuje ryzyka związane z brakiem świadomości własnych niekompetencji.

Prezentacja daje słuchaczom odnalezienie siebie na osi pomiędzy skrajnościami, które nie służą dobremu zarządzaniu np. mikrozarządzanie vs delegowanie bez sprawowania kontroli. Odbiorca na własną rękę może zdiagnozować, gdzie się znajduje i w jakim kierunku może zmienić swój sposób bycia by zbliżyć się balansu. Wystąpienie bazuje na przykładach z życia. Oferuje konkretne sugestie
i przykłady książek do dalszego zgłębiania tematu.

Business Unlimited: 10 strategii wzrostu Twojej firmy

To bufet szwedzki z inspiracjami dla przedsiębiorców. Poszerza perspektywę patrzenia na własnybiznes poprzez przykłady z innych branż, które można aplikować niemal w każdej firmie.

Pokazuje kierunki ekspansji i porządkowania biznesu adresując najczęstsze wyzwania strategiczne, zktórymi borykają się szefowie niewielkich firm od firm rodzinnych do międzynarodowych startupów.Obejmuje obszary zwiększenia sprzedaży, zarządzania celami właścicieli czy też strukturą organizacji.

Wystąpienie da odbiorcom wskazówki odnośnie tego, gdzie szukać dalszej inspiracji i jak przełożyćteorię na praktykę własnej firmy. Po prezentacji przedsiębiorca świeżym okiem przyjrzy się swojejstrategii. Poczuje energię do eksperymentów i korekty kursu.

Miejsce na temat indywidualnie dopasowany do Twojej agendy

Jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który samochód prowadzi stopą. To sportowiec nietuzinkowy, który dla wielu jest żywą legendą. W wieku 20 lat stracił obie ręce w wyniku wypadku komunikacyjnego. Wydawało się, że jego marzenie o karierze w motorsporcie zostało przekreślone. Nie poddał się. Postanowił zawalczyć o swoje życie i niezależność. Dzięki ciężkiej pracy i codziennym treningom wrócił za kierownicę, zdobył międzynarodową licencję wyścigową FIA i dziś z sukcesami, rywalizuje z pełnosprawnymi kierowcami na równych zasadach w zawodach driftingowych w Polsce i w Europie. W sezonie 2019 Bartosz wywalczył tytuł Driftingowego Wicemistrza Polski.

Jest przykładem tego, że determinacja jest kluczem do sukcesu. Jego ogromny talent doceniają ludzie na całym świecie. Jako pierwszy Polak w historii, wystąpił w najpopularniejszym programie motoryzacyjnym na świecie „The Grand Tour” prowadzonym przez legendarną trójkę z „Top Gear”. W zorganizowanym drift battle pokonał Richarda Hammonda. Przyjął także wyzwanie kierowcy F1 – Nico Hülkenberga i driftował pomiędzy bolidami Formuły 1 o wartości milionów euro.

Bartosz Ostałowski niejednokrotnie udowodnił, że nie boi się żadnych wyzwań. W 2022 roku postawił przed sobą kolejny challenge – ustanowienie światowego Rekordu Guinnessa w najszybszym drifcie w samochodzie prowadzonym stopą.

Ponadto Bartosz jest artystą i członkiem Wydawnictwa AMUN oraz Związku VDMFK, które zrzesza osoby malujące stopami i ustami na całym świecie. Jego wystawy można oglądać w Polsce i za granicą. Prowadził autorski program „Pasja na Krawędzi” dostępny w discovery+ na player.pl, w którym testował wyjątkowe, ekskluzywne samochody i rozmawiał z inspirującymi osobami ze świata sportu i biznesu o ich pasjach.

Wybrane tematy wystąpień:

Nie możesz czy nie wierzysz, że możesz?

Wiara w spełnienie marzeń napędza w działaniu. Niejednokrotnie zdarza się tak, że aby osiągnąć cel, wystarczy uwierzyć, że jest się w stanie to zrealizować. Kiedy jako młody chłopak Bartosz Ostałowski stracił obie ręce, wiele osób radziło mu wybranie innej drogi życiowej i porzucenie marzeń o motoryzacji. Jednak dzięki wierze we własne możliwości i ogromnej determinacji, pokonał swoje słabości i osiągnął to, co dla wielu osób wydawało się niemożliwe – został jedynym na świecie profesjonalnym kierowcą sportowym, który… prowadzi stopą.

Biorę zmiany we własne stopy

Życie ambitnego 19-latka, który marzył o karierze kierowcy sportowego, zmienił niespodziewanie jeden “zwykły” dzień. Feralny wypadek, którego doświadczył Bartosz Ostałowski, wywrócił jego świat o 180 stopni. Gdy wybudził się w szpitalnej sali po amputacji obu rąk, w jego głowie pojawiła się czarna dziura i wiele pytań: “jak dalej żyć?”, “w jaki sposób zjeść samodzielnie śniadanie?”, “co z moimi marzeniami?”. Zmiana, która nastąpiła w jego życiu, sprowokowała go do szukania nowych rozwiązań. Zmienienie sposobu myślenia i odrzucenie szablonowych metod, wyprowadziła go na nowe, nieznane wody. Każda zmiana, a nawet strata, tworzy przestrzeń na nowe rozwiązania, które mogą nas pozytywnie zaskoczyć.

Szczęście na wyciągnięcie ręki… albo stopy

Wydawało się, że wypadek i utrata rąk, na zawsze przekreśliło marzenia Bartosza o zostaniu profesjonalnym kierowcą sportowym. Gdy wracał do siebie po traumatycznym wydarzeniu, czuł, że już nigdy nie będzie szczęśliwy. Pomimo przeszkód postanowił, że skupi się na swoich pasjach i poszukiwaniu sposobów, aby nadal robić to, co kocha. Systematyczna praca i koncentracja na celu sprawiły, że nie tylko odnalazł wewnętrzne szczęście i spełnił swoje marzenia, ale doszedł do miejsca, o którym nawet nie śnił. Jego historia udowadnia, że szczęście każdego jest na wyciągnięcie ręki… albo stopy.

Mówca motywacyjny i doświadczony szkoleniowiec. Psycholog, konsultant, coach.

Autor książki „Historia tysiąca lęków” – prawdziwej historii pokonywania siebie podczas wychodzenia ze strefy komfortu.

Skoczek spadochronowy (1600+) – w grudniu 2014 r. wznosząc się do stratosfery balonem na ogrzane powietrze wraz z dwoma skoczkami wykonał najwyższy skok spadochronowy w Europie (10.735 m).

21 czerwca 2017 r. bijąc dwukrotnie rekord Polski skoczył ze spadochronem 50 razy w ciągu jednego dnia (każdy skok dedykowany był konkretnej potrzebującej osobie, dzięki czemu zebrał ponad 200 tys. zł na cele dobroczynne, za co otrzymał nagrodę CHARITY HERO). Rok później, 27 sierpnia 2018 r., skoczył w jednym dniu 100 razy zbierając ponad pół miliona zł na 100 specjalistycznych wózków inwalidzkich dla niepełnosprawnych dzieci.

Specjalista diagnozowania zespołów i przywództwa. Profesjonalny Trener Zarządzania MATRIK. Specjalista Interwencji Kryzysowej. Trener team-buildingu i outdooru.

W obszarze projektów budowania zespołów przez 1,5 roku pracował w Nowej Zelandii.

Prowadzi szkolenia z uwzględnieniem aspektów międzykulturowych (m.in. dla oficerów Wielonarodowego Korpusu NATO – 2011).
Ratownik Karkonoskiej Grupy GOPR (instruktor ratownictwa górskiego).

Instruktor podczas szkoleń Wojska Polskiego, Policji i Służb Specjalnych.
Członek roboczego zespołu wsparcia psychologicznego dla służb i organizacji ratowniczych Departamentu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych MSWiA.

Członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Stresem Traumatycznym.

Psycholog Polskiej Misji Medycznej.

V-ce Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej.

Certyfikowany ratownik pierwszej pomocy kwalifikowanej. Instruktor narciarstwa.

Autor projektów szkoleniowych dotyczących funkcjonowania zespołów w trudnych warunkach.

Ukończył kursy z zakresu interwencji kryzysowej, wsparcia psychologicznego w sytuacjach kryzysowych oraz pomocy psychosocjalnej w masowych zdarzeniach traumatycznych.

Na prośbę MSWiA udzielał pomocy psychologicznej uchodźcom z Libanu w lipcu 2006 r.

Autor publikacji z obszaru psychologii zdrowia oraz zagadnień związanych z czynnikiem ludzkim w wypadkach górskich, a także artykułów dotyczących realizacji projektów TEAM BUILDING oraz bezpieczeństwa podczas organizacji ekstremalnych imprez integracyjnych.

Wybrane tematy:

To, co osiągniesz w drodze na szczyt, jest ważniejsze od osiągnięcia samego szczytu

Historia, która jest przedstawiana w tym wystąpieniu, została napisana przez życie. Nie było w niej planu, który miał mnie doprowadzić do projektu, który w tej chwili realizuję, a który ma szanse być największą oddolną akcją pomocową w historii.

Od ratownictwa górskiego, przez psychologiczne działania w obszarze interwencji kryzysowej, wieloletnią pracę na rzecz zespołów w obszarze psychologii procesów grupowych, aż do niecodziennych ekstremalnych projektów pomocowych, życie odsłoniło wiele tematów, w których można znaleźć tutaj siebie samego.

Historia czterech motywacji

Historia czterech motywacji, to opowieść o tym, jak z kolejnymi projektami zmieniał się mój stosunek do ekstremalnie niebezpiecznych wyzwań. Podejście do kolejnych zadań warunkowane jest zawsze dwoma bardzo silnymi czynnikami – wyobrażeniem oraz doświadczeniem.

WYOBRAŻENIE – związane jest z poziomem lęku, specjalistyczną i potoczną wiedzą na temat zjawiska oraz własnymi zasobami do radzenia sobie ze stresem.

DOŚWIADCZENIE – wcześniejsze przebywanie w podobnych warunkach, ilość i częstotliwość podobnych zdarzeń, zdolność do wyciągania chłodnych wniosków.

MODYFIKACJE – konstrukcje psychiczne wynikające z analizy, przetworzenia i ponownego doświadczenia powyższych.

Moduł 1: SKOK ZE STRATOSFERY

Zdarzenia przedstawiane w tej części wystąpienia zmierzają do prezentacji wyjątkowego skoku spadochronowego, którym Polacy ustanowili nieoficjalny rekord świata oraz dwa oficjalne rekordy Europy. Uczestnik spotkania poznaje kulisy podejmowania zmieniających się stale decyzji związanych z udziałem w projekcie. Widzi rozterki, wątpliwości, zrezygnowanie, obawy oraz paraliżujący lęk, który „nakazuje” wycofanie się z całości działań. Jest to część ukierunkowana tak samo na analizę słabości, jak i potencjału zespołowości. Autor opowiada o swoich wyobrażeniach, błędnych wnioskach, czarnowidztwie, ale również wszystkie korzyściach, które stały się największą wartością wyjścia ze strefy komfortu.

Moduł 2: PROJEKT 48. 48 KAMPANII POMOCOWYCH. 50 skoków spadochronowych w 7 godzin

Pokonanie samego siebie podczas skoku ze stratosfery skutkowało realizacją kolejnego spadochronowego projektu, który zakończył się dwukrotnym pobiciem rekordu Polski w ilości skoków spadochronowych wykonanych jednego dnia, ale co ważniejsze, zebraniem ponad 200 tys. zł dla osób potrzebujących. Opis tego projektu jest wzbogaceniem wystąpienia. Za ten projekt Tomasz Kozłowski został nagrodzony nagrodą CHARITY HERO.

MODUŁ 3:

PROJEKT 100: WÓZKI INWALIDZKIE. 100 skoków spadochronowych w ciągu jednego dnia

PROJEKT 100, który Tomasz Kozłowski zrealizował 27 sierpnia 2018 r., polegał na wykonaniu 100 skoków spadochronowych jednego dnia. Głównym jego celem było zebranie pół miliona zł na zakup 100 specjalistycznych wózków inwalidzkich dla 100 cierpiących dzieci. Patronem honorowym projektu był jedyny polski kosmonauta Generał Mirosław Hermaszewski, który po raz kolejny wspiera realizowane przeze Tomasza Kozłowskiego działania. Te 100 skoków, to nie był projekt sportowy, ale walka o równe szanse dla tych, którzy już na starcie tych szans nie mają. Jest to również dowód żelaznej konsekwencji pokonywania lęków, wychodzenia ze strefy komfortu, ale co najważniejsze, jest to historia motywacji, która pokazuje, jak ustawiać życiowe cele, jak je rozpoznawać, i jak nadawać im taką wartość, aby zyskać znacznie więcej, niż się początkowo zakładało.

MODUŁ 4: SKOK DLA UCHODŹCÓW KLIMATYCZNYCH

Projekt JUMP FOR THE PLANET, to globalna akcja pomocowa, której celem jest zebranie środków na budowę schronów/domów dla ofiar zmian klimatycznych. Domy będą budowane na bazie kontenerów morskich, które będą przystosowywane do zapewnienia podstawowych warunków życia i bezpieczeństwa. Ich główne wymogi, to energia pozyskiwana z paneli fotowoltaicznych, kuchnia, łóżka dla dzieci i dorosłych oraz łazienka i biodegradowalna toaleta. Domy w 80% będą budowane z recyklingu. Aby zwrócić uwagę świata na potrzeby ludzi, którzy z dnia na dzień tracą swoje domy, wykonam najwyższy na świecie skok spadochronowy, wznosząc się balonem na hel na wysokość 45 km.

TREŚĆ WYSTĄPIENIA – Główny przekaz:

Połączenie doświadczeń osobistych i zawodowych ze świadomością własnych ograniczeń oraz lęku przed zmianą „nieprzewidywalność drogi”, „redefinicja planów i osobistego poczucia strefy komfortu”.

Psychologia: błędy popełniane w procesie podejmowania decyzji – dwa mini-eksperymenty na sali. Świadomość i nieświadomość w skali mikro i makro. Koncepcja dysfunkcji zespołowych jako podstawa rozumienia potencjału własnego.

Skok ze stratosfery: samotne zmagania z lękiem, czy największy na świecie plac zabaw dla dorosłych dzieci? Nasze słabości są naszym największym potencjałem. Zmiana rozumienia pojęcia „strefa komfortu” w oparciu o doświadczenia własne.

50 skoków w jeden dzień, 100 skoków w jeden dzień
Zwiększająca się świadomość celowości. Nieprzewidywalne konsekwencje wcześniejszych działań. Konstruktywna zmiana systemu motywacyjnego. Pozaalternatywne motywy. Nowe wyzwania – logistyka skomplikowanego projektu.

CELE SPOTKANIA:
Elastyczne zarządzanie osobistymi zasobami do radzenia sobie w obszarze rozwoju własnego oraz sytuacji zmian i nowości – wnioski na podstawie niestandardowych aktywności.

WIEDZA
Zrozumienie zjawisk leżących u podstaw wykorzystywania osobistego potencjału oraz ograniczeń, pod wpływem których potencjał ten nie jest w pełni angażowany.

Poznanie metod zmierzających do dokonywania skutecznej autodiagnozy własnego funkcjonowania w sytuacji trudnej. Zrozumienie zjawisk psychologicznych leżących u podstaw własnego funkcjonowania w różnych środowiskach (dynamika procesów grupowych, dysfunkcje zespołowe, nieświadome mechanizmy społeczne i kulturowe, tworzenie się i upadki zespołów, zespół w obliczu kryzysu psychologicznego wywołanego czynnikiem zewnętrznym i wewnętrznym) oraz wzajemnych relacji pomiędzy jednostką a otoczeniem.

UMIEJĘTNOŚCI
Rozpoznanie wewnętrznych, osobistych mechanizmów warunkujących przebieg procesów decyzyjnych oraz motywów warunkujących jakość relacji interpersonalnych w środowisku kooperacji z innymi ludźmi (zespoły, zarządzanie ludźmi).

Rozpoznawanie podstawowych nieświadomych mechanizmów obronnych.

Zarządzanie relacją w oparciu o wiedzę na temat procesów psychicznych.

POSTAWY
Rozwinięcie świadomości możliwości sprawnego wykorzystania istniejącego już potencjału w obszarze zmiany oraz przekroczenia progu „strefy komfortu”.

Rozwinięcie świadomości możliwości wykorzystywania zjawisk grupowych na rzecz polepszenia własnego funkcjonowania oraz sprawności w zarządzaniu relacją z innym człowiekiem.

Rozwinięcie świadomości możliwości wykorzystywania strategii radzenia sobie opartej o trzy podstawowe komponenty, tj. racjonalność, elastyczność i dalekowzroczność.

KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW:

Podniesienie poziomu motywacji do angażowania się w realizację ścieżki osobistego oraz zawodowego rozwoju.

OSOBISTE
Autodiagnoza postawy przyjmowanej w sytuacji funkcjonowania społecznego dokonana na tle obserwacji siebie samego – „czy to, czego się _boję _rzeczywiście jest straszne?”. Rozpoznanie potrzeby angażowania własnych zasobów psychologicznych do realizacji rozwoju osobistego.

ZAWODOWE
Poznanie nieświadomych mechanizmów grupowych wpływających na procesy podejmowania decyzji w sytuacjach zawodowych i osobistych.

ZESPOŁOWE
Możliwość dokonania refleksji w obszarze własnej postawy w sytuacjach:

– mój wpływ na innych – mój udział w decyzjach o pokonywaniu barier,
– wpływ innych na mnie
– wpływ na podejmowane przeze mnie decyzje.

PROGRAMOWE
Podniesienie poziomu motywacji do realizacji ścieżki rozwoju zawodowego i osobistego poprzez pokonywanie wyobrażeń dotyczących przyszłych potencjalnych trudności.

Utworzenie zbioru metafor, które staną się „kotwicami” do pracy w kolejnych etapach ścieżki planu rozwojowego.

Rekomendacje:

Tomasz Kozłowski po spektakularnym skoku z stratosfery pokazał, że łatwiej pokonać niesłychane złożone trudności techniczne, niż własne słabości. To drugie jest znacznie trudniejsze. Pokonanie samego siebie jest także wartością dla innych. Przykład Pana Tomasza podziałał mobilizująco na wielu wątpiących w swoje możliwości. I to jest wartością nadrzędną, a nie skok z otchłani. Tomasz Kozłowski znów nas zaskakuje, tym razem w swoje 48 urodziny zamierza wykonać 48 skoków ze spadochronem w ciągu jednego dnia. Przedsięwzięcie wydaje się absurdalne. Ależ nie! Każdy skok Pan Tomasz dedykuje na konkretny cel charytatywny. Ich wartość zależy od hojności potencjalnych sponsorów. Pomóc Panu Tomaszowi warto, bo jak powiedział Antoine de Saint – Exupéry: „CEL JEST WIELKI, KIEDY MU SIĘ POŚWIĘCASZ, LECZ STAJE SIĘ NISKI, KIEDY ROBISZ SOBIE Z NIEGO TYTUŁ DO CHWAŁY” Znam doskonale Pana Tomasza i wiem, że w swojej skromności, swoim działaniem nigdy nie robi sobie tytułu do chwały.
Mirosław HERMASZEWSKI

Dodatkowo (wybrane tematy wystąpień):

  • Pokonywanie siebie
  • Lęk jako narzędzie rozwoju
  • Wytrwałość, tworzenie niemożliwego
  • Od samotności do globalnego ruchu społecznego
  • Rekordy świata i Europy w skokach spadochronowych
  • Motywatorem nie jest motywacja – trzeba po prostu podjąć decyzję

Bio (English)

Initiator of JUMP FOR THE PLANET Project – in 2023/24 he will skydive from “the edge of space” (148,000 ft / 45km) to draw the world’s attention to the fate of climate refugees,

Skydiver, tandem-instructor (2500+jumps) – in December 2014, he completed the highest skydive jump in Europe (35220 ft) after being raised to the stratosphere on a hot air balloon.

On June 21, 2017, he jumped 50 times in one day. Each jump was dedicated to a person with particular problem (cancer, brain tumor, etc.). By this Project he collected over 50.000 EUR for charity purposes, for which he received the award of CHARITY HERO). A year later, he completed 100 jumps in one day, raising $150.000 to finance the purchase of specialized wheelchairs for handicapped children in need of them.

Advisory Board Member of THE CENTER FOR PLANETARY IDENTITY.

Specialist in diagnosing teams and leadership. Specialist for Crisis Intervention. Works in Poland and New Zealand (over 1 year) in TEAM BUILDING projects.

Motivational speaker and experienced coach. Psychologist, consultant.

Author of the book entitled “The story of a thousand fears”.

Conducts training courses taking into account the multicultural aspects (e.g. for Officers of the NATO Multinational Corps – 2011).

(1995-2012) Mountain Rescuer (instructor of mountain rescue). Ski instructor. Instructor during training of the Polish Military, Police and Special Forces. Certified qualified first aid rescuer.

Completed courses in the scope of critical intervention, psychological support in critical situations as well as psychological and social aid in mass traumatic events.

At the request of the Ministry of the Interior and Administration, he provided psychological aid to refugees from Lebanon in July 2006.

Author of publications on health psychology and issues related to the human factor in mountain accidents.

For more than a dozen years invited as an expert to the main television stations.

Before 2009

Member of a task force for psychological support of rescue services and organizations of the Department of Critical Management and Defensive Matters of the Ministry of the Interior and Administration. Member of the Polish Association of Research on Traumatic Stress.

Psychologist of the Polish Medical Mission. Vice President of the Management Board of the Association of Critical Intervention.

film polski:

film angielski:

 

Aktor, podróżnik, mówca inspirujący. Honorowy Ambasador Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

W swoich prelekcjach porusza tematykę współdziałania w zespole, podejmowania ambitnych wyzwań oraz motywowania i scalania zespołu w drodze do wyznaczonego celu. Opowiada o własnych doświadczeniach z licznych podróży w których odpowiada m.in. na pytania: jak pokonać słabości i znaleźć mocne strony każdego członka zespołu? jak rozwiązywać konflikty? jak wyznaczyć wspólne cele?

Jego prelekcja jest ilustrowana wyjątkową prezentacją zawierającą zdjęcia z prywatnego archiwum.

Podczas studiów związany był z Teatrem Nowym. W latach 2004–2006 był związany z zespołem Teatru Współczesnego. Na wielkim ekranie debiutował w 1993 rolą Janika w filmie Jerzego Łukasiewicza Łowca. Ostatnie starcie (1993). W następnych latach grał pierwszo- lub drugoplanowe role w produkcjach: Przedwiośnie (2001), Jutro idziemy do kina (2007) czy Kochaj i tańcz (2009).

Rozpoznawalność przyniosła mu rola Jurka Zarychty w serialu Matki, żony i kochanki (1995). W następnych latach zagrał w kilku serialach Polsatu: Błażeja w serialu Policjanci (1999), chłopaka z sekty w Pensjonacie pod Różą (2003–2006), Łukasza w Hotelu 52 (2010) oraz prokuratora Frydrycha w Na krawędzi (2013) i Na krawędzi 2 (2014). Od 2014 gra Krzysztofa Radwana, ordynatora oddziału ginekologii w serialu TVP2 Na dobre i na złe, a od września 2017 – doktora Adama Żmudy w polsatowskim serialu W rytmie serca.

Jest też aktorem dubbingowym. Użyczył głosu bohaterom, takim jak Jim z Wow, Krzyś z Kubusia Puchatka czy Sama Wilsona z filmów: Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz (2014), Avengers: Czas Ultrona (2015) i Ant-Man (2015). Wystąpił też w teledysku do piosenki „Uprising” zespołu Sabaton.

Był uczestnikiem szóstej edycji programu rozrywkowego TVN Taniec z gwiazdami (2007).

W sierpniu 2009 wyruszył z przyjaciółmi w podróż na Syberię, pokonując odległość 25 tys. km w ciągu 63 dni. Jeden z samochodów marki Mercedes G, którym przejechali trasę, został przekazany na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

O sobie mówi:

W domu długo nie usiedzę. Lubię się przemieszczać. Zwiedziłem wiele niesamowitych miejsc i poznałem wielu wspaniałych ludzi. Niestety, poznałem również ciemne oblicze ludzkiej działalności, które pcha naszą planetę ku nieuchronnej katastrofie. Dlatego od kilku lat mocno zaangażowałem się w działania na rzecz ekologii. Jestem honorowym Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, łącząc wszystkie moje pasje występuję w produkcjach dokumentalnych o tej tematyce (m.in. „Ocalony świat” i „Mapa ginącego świata”).

PSYCHOLOG, DOKTOR NAUK HUMANISTYCZNYCH

Wieloletni wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (MBA Executive, MBA dla Inżynierów, Psychologia Biznesu dla Menedżerów), adiunkt Katedry Psychologii Eksperymentalnej KUL, współpracownik Perception & Cognition Lab, wykładowca SWPS. W sferze psychologii i nauk pokrewnych realizuje badania eksperymentalne nad motywacją osiągnięć, wywieraniem wpływu i obroną przed manipulacją, recepcją sztucznej inteligencji, w tym kapitału ludzkiego w perspektywie cyfrowej rewolucji. Autor kilkudziesięciu artykułów
naukowych, w tym m.in. w Journal of Art Management, Law & Society, Current Psychology, Europes’ Journal of Psychology oraz współautor podręcznika akademickiego „Psychologia biznesu”.

MÓWCA, TRENER BIZNESU, COACH

Posiada 27 lat doświadczenia w pracy trenerskiej i doradczej na rzecz biznesu. Doświadczony trener, jeden z pierwszych w Polsce mówców realizujący motywujące, interaktywne wystąpienia dla audytoriów o zróżnicowanej liczebności (od kilkunastu osób do kilku tysięcy).
Przez Klientów określany „mistrzem kreatywnych rozwiązań”. Prowadzi niestandardowe, innowacyjne, energetyzujące szkolenia, warsztaty i wystąpienia m.in. z obszaru perswazji, negocjacji, sprzedaży, kreatywności, motywacji, design thinking, innowacji, przywództwa, komunikacji, zarządzania zmianą i in. Zdaniem prof. Rafała Ohme: „Umysł Pawła Fortuny łączy talent do naukowego, czyli bezwzględnie precyzyjnego myślenia analitycznego (a także szukania
dziury w cały i dzielenia włosa na czworo) z biznesowym dążeniem do wyszukiwania konkretnych rozwiązań, opracowywania planu działania i weryfikacji progresu. Biegle operuje warsztatem teoretycznym i metodologicznym, a jednocześnie magazyny jego pamięci (jawnej i utajonej) wypełnione są setkami, jeśli nie tysiącami, biznesowych doświadczeń do jakich już przez tyle lat jest angażowany”.

Ekspert merytoryczny w dziedzinie psychologii biznesu stale współpracujący z mediami: Telewizja (TVN, wcześniejsza Telewizja Polska, TVP Lublin); Radio (Polskie Radio Czwórka, PR Trójka Radio Lublin, Radio Bajka, Radio RDC); Prasa (Charaktery, Dziennik Gazeta Prawna, Nesweek Nauka, Rzeczpospolita, Sens, Twój Styl); Portale (hrpolska.pl, pracuj.pl, psychologia-biznesu.pl, rp.pl, zmianywzyciu.pl). Gość specjalny wielu kongresów, konferencji o charakterze biznesowym oraz naukowym.

Współtwórca Lubelskiej Szkoły Trenerów Biznesu; Honorowy członek Europejskiego Stowarzyszenia
Trenerów Biznesu; Ekspert merytoryczny Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu (PTTB), we współpracy z PTTB szkolący wielu znanych trenerów, członków Towarzystwa; nagrodzony za publikacje rozwojowe dla trenerów.

NEGOCJATOR, EKSPERT SPRZEDAŻY
Od kilkudziesięciu lat pracuje z pracownikami departamentów sprzedaży różnych sektorów i branż, wypracowując rozwiązania optymalne dla biznesu, wspierając w rozwijaniu kompetencji sprzedażowych. Autor wielu strategii perswazyjnych i negocjacyjnych, które łączą w sobie odkrycia współczesnej psychologii eksperymentalnej oraz doświadczenia handlowe najlepszych sprzedawców. Prowadzi autorskie warsztaty dla sił sprzedaży z obszaru „sprzedaży bez sprzedawania”.

Przygotowywał i prowadził negocjacje prywatyzacyjne, m.in. w Grupie G-8 (spółki energetyczne); negocjacje z przedstawicielami wielkopowierzchniowych sieci handlowych; koordynował rokowania Greenpeace w Dolinie Rospudy.

PISARZ POPULARNONAUKOWY

Autor i współautor kilkunastu książek, w tym jedyny w Polsce trzykrotny laureat Nagrody Teofrasta miesięcznika „Charaktery” dla najlepszej popularnonaukowej książki psychologicznej („Pozytywna psychologia porażki” (2013), „Animal Rationale. Mądrość zwierząt w rodzinie, edukacji i biznesie” (2016), „Filmowy leksykon psychologii” (2018)). Poczwórny laureat nagrody Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu Książka dla Trenera nadanej: dwóm podręcznikom trenerskim („Perswazja w pracy trenera”, „Metafory i analogie w szkoleniach”), pionierskiej
pozycji „Filmowy leksykon psychologii”, oraz nowatorskiej „Sprzedaż bez sprzedawania. Psychologia dobrego wpływu na klienta”, która ukazała się jako pierwsza tego typu pozycja z obszaru sprzedaży bez sprzedawania, łącząca najświeższą światową wiedzę psychologiczną z doświadczeniami biznesowymi z rodzimego rynku w obszarze sprzedaży i negocjacji. Najnowsza książka: „Optimum. Idea cyberpsychologii pozytywnej” ukazała się nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN w listopadzie 2021.

TWÓRCA, SPOŁECZNIK
Człowiek wielu pasji, energetyczny inspirator i siła twórcza projektów. Członek Stowarzyszenia ZAiKS – muzyk i kompozytor (m.in. „Dziewczyna szamana”- 5 Fryderyków). Współtworzył prezentację Grasp My Thoughts na Tydzień Nauki Polskiej oraz Game Dev – Pawilon Polski, EXPO 2020.Dubai/2021-22.

Ekspertka i założycielka Future Thinking Hub zajmującego się̨ wspieraniem oraz kreowaniem zmian zawodowych na różnych etapach życia, tworzeniem wartości w organizacjach przyszłości, budowaniem efektywnych oraz szczęśliwych organizacji. Nierozerwalnie związana ze sztuką współczesną, propagatorka idei, że sztuka to wartość́ i wspaniała platforma do rozwijania kompetencji biznesowych, społecznych oraz interpersonalnych, inspiracja do zmian i nieustannego rozwoju

Pierwsza Dyrektor Zarządzająca Vogue Polska. Odpowiedzialna za stworzenie struktury wydawniczej, wprowadzenie tytułu na rynek oraz rozwój portfolio produktów marki. Członkini Rady Nadzorczej i współzałożycielka wydawnictwa OsnoVa specjalizującego się̨ w publikacjach non-fiction.

Była wicedyrektorka Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki. Wiceprezeska Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

Praktyk biznesowy na rynku medialnym i kultury. Wykładowczyni uniwersytetu SWPS, liderka, mentorka.

WYBRANE TEMATY / OBSZARY WYSTĄPIEŃ

BIZNES/SZTUKA/ZMIANA

Sztuka przywództwa, czyli o przywództwie przy sztuce – o wielkim rynku sztuki, dużych pieniądzach (nie)trafionych inwestycjach i pięknych ludziach osiągających sukcesy. Wykład inspiracyjny.
Soft power skills – czy i dlaczego sztuka wpływa na budowanie miękkich kompetencji przyszłości i o tym, jak #redefiniować swój wewnętrzny zawodowy potencjał.
Rezyliencja – o sile radzenia sobie z wyzwaniami codzienności. O umiejętności budowania elastyczności nastawienia i otwartości. O tym jak sobie radzić z naturą człowieka i zmianą. Jak pogodzić się ze zmianą, gdy lubimy nasze przyzwyczajenia? Co zrobić z galopującymi zmianami wokół nas?
#Couragebulider – jak nabrać odwagi, by dokonać zmiany.
Art Advisor_ka, Art Branding Expert_ka, Art Lover_ka i inne zawody przyszłości. Budowanie wizerunku w opraciu o wartości sztuki. Infuzyjność kolaboracji biznes/rynek sztuki.
Czy potrzebujemy sztuki, aby zbudować markę luksusową? Nierozerwalne związki rynku marek lususowych i rynku sztuki – wykład inspiracyjny o spektakularnych współpracach i budowaniu siły marek w oparciu o sztukę.
Po co kupować sztukę? Rozmowa nie tylko o pieniądzach, czyli o wartości sztuki dla organizacji biznesowych.

Wokół nas trwa nieustająca dyskusja związana z zawodowymi wyzwaniami przyszłości. Stawiamy na twarde kompetencje. Zdobywamy je podczas szkoleń, kursów, studiów. To konkretne umiejętności, jednoznacznie nazwane. To kwalifikacje zawodowe w dziedzinach takich jak inżynieria, technologia, zarządzanie strategiczne, marketing, cyberbezpieczeństwo czy analiza danych.

Równie ważne dla naszej kariery zawodowej są kompetencje miękkie, które koncentrują się na zachowaniu człowieka, przyjmowanych przez niego postawach czy sposobie życia. Często nie nazwane lub nie bezpośrednio kojarzone z pracą, bo dotyczą zarządzania własną osobą, motywacji oraz posiadanych zdolności. Pewne jest to, że sukces zawodowy jest i będzie oparty zarówno na kompetencjach twardych, jak i miękkich. I to od tego, czy je odpowiednio wykorzystamy, zależne będzie miejsce każdego z nas w organizacjach przyszłości.

O kompetencjach przyszłości, tych miękkich, w kontekście sztuki współczesnej mówi się bardzo dobrze, bo sztuka i artyści zazwyczaj wyprzedzają czasy, w których żyją. Ponadto ich kreatywność i warsztat stanowią nieustanne źródło inspiracji. Sztuka jest wartością i przemyślaną praktyką, dostarcza konkretnych narzędzi.

Warto spojrzeć na kompetencje biznesowe z innej perspektywy. Warto nazwać talenty, które pozwalają lepiej żyć i pracować. O trendach, wyzwaniach dla liderów, zmianach, przyszłości – szukając nieustającej inspiracji – warto rozmawiać myśląc o sztuce.

Wykłady o sztuce i biznesie to motywacje do znalezienia potencjału, który jest w każdym z nas. O sposobach na to, by go definiować, uwolnić i wykorzystać.  I oczywiście o sztuce, z którą lepiej i piękniej żyć.

Nigdy nie jest za późno – warsztat.

Czy kryzys wieku średniego dopada nas po czterdziestce? A wypalenie zawodowe oznacza poczucie braku sensu wykonywanej przez wiele lat pracy, zmęczenie i utratę powołania do zawodu? Czy mając 40 lat możesz myśleć, że „to już tak będzie”, że za późno na zmiany, za wiele zainwestowane zostało w dotychczasową karierę, status, ułożyliśmy sobie życie według określonego planu? Czy dojrzałość ma oznaczać pogodzenie się z losem, w którym życiowa droga została wybrana i już? Podczas warsztatu odkrywamy, dlaczego ważna jest zmiana takiego myślenia – otwarcie na przebudowanie kariery i odwaga na prowokowanie samych siebie pytaniem: czy chcę tego, co mam, czy chciał_a_bym spróbować czegoś nowego. Odsłaniamy perspektywę myślenia o przyszłości w standardach przyszłości, gdzie nie ma miejsca na kryzys wieku średniego. I to, że to jest naturalna zmiana, potrzeba a nie rewolucja i uda się, gdy będzie miała plan.

Absolwent wydziałów zarządzania (Przywództwo) w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości oraz Nauk Społecznych i Politycznych (Politologia) na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu zarządzania ludźmi.

Przez ponad 25 lat pracował dla większości branż dla takich organizacji, jak: Coca-Cola, Orkla Group, Pekao/Unicredit, CEDC, Teva Pharmaceuticals, Sanofi, Sanofi Pasteur, Takata-Petri, Koelner/RawlPlug, UNITOP-Optima, WIMED, Tiltra Group, IMCG, Start International, ZGM Zębiec, DPD, Volvo i wiele innych w różnych branżach w Polsce oraz ponad 20 krajach w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie.

Przez ostatnie lata jako Interim Manager i doradca zarządów (prezes, dyrektor generalny, członek zarządu, członek rad nadzorczych), przeprowadził wiele procesów fuzji i przejęć, projektów transformacji/zarządzania zmianą i głębokich restrukturyzacji firm oraz grup kapitałowych w kraju i poza granicami. Zajmuje się także opracowywaniem i implementacją strategii, analizą ryzyk, wprowadzaniem programów zarządzania zmianą i ciągłego doskonalenia. Ostatnio jako Partner na Europę Środkowo-Wschodnią, związany z dwiema globalnymi firmami doradczymi: Malik w Szwajcarii oraz Tefen w Izraelu. Executive coach i mentor. Negocjator. Autor ponad 70 publikacji oraz współautor 4 książek z zakresu zarządzania.

W 2009 roku w Londynie otrzymał nagrodę dla najlepszego interim menedżera w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie w kategorii „highly commended merit”.

Analityk i negocjator. Pozyskuje informację i analizuje ryzyka oraz doradza w kwestiach bezpieczeństwa (w tym dla biznesu w sprawie inwestycji w krajach podwyższonego ryzyka). Od 25 lat zajmuje się kwestiami bezpieczeństwa światowego, terroryzmu, kontrterroryzmu, ruchów i organizacji ekstremistycznych, operacji militarnych, działań hybrydowych, asymetrycznych, nieregularnych, geopolityki i służb wywiadowczych, ze szczególnym uwzględnieniem Bliskiego Wschodu, Rogu Afryki, Sahelu, Afryki Subsaharyjskiej, Bałkanów, Federacji Rosyjskiej i krajów tzw. Bloku Wschodniego.

WYBRANE TEMATY/OBSZARY WYSTĄPIEŃ

  • Zarządzanie, przywództwo czy dowodzenie?
  • Managemement – Essence of the craft
  • Budowanie organizacji na naturalnych predyspozycjach
  • Strategie na czas zmiany
  • Zarządzanie w środowisku międzynarodowym, zróżnicowanym kulturowo
  • Różne oblicza zarządzania zmianą – fuzje, przejęcia, głębokie transformacje
  • Osiąganie celów poprzez budowanie na zaufaniu i profesjonalizmie w sytuacjach ekstremalnych
  • Negocjacje pod presją – nie tylko w biznesie
  • Wyjść poza schemat, czyli analiza ryzyk pozabiznesowych, mających wpływ na prowadzenie biznesu w krajach podwyższonego ryzyka
  • OSINT i HUMINT – pozyskiwanie informacji z różnych źródeł i ich analiza
  • Zagrożenia hybrydowe, asymetryczne, terrorystyczne i działania nieregularne oraz ich wpływ na struktury Państwa, biznes i społeczeństwo
  • Zorganizowane grupy przestępcze, ekstremizm polityczny, terroryzm – zagrożenia bezpieczeństwa we współczesnym świecie

Naukowiec, konstruktor sond kosmicznych. Studiował fizykę, mechanikę i informatykę na University of Michigan i University of Southern California. Na co dzień pracuje w centrum badawczym NASA Jet Propulsion Laboratory w Pasadena, w stanie Kalifornia. W NASA nazywają go “ABC”, po inicjałach, które mu sprytnie nadał jego ojciec – Papcio Chmiel, autor komiksu „Tytus, Romek i A’Tomek”.

W NASA Artur wykonywał chyba wszystkie możliwe prace: budował instrumenty naukowe do łazików marsjańskich i generatory nuklearne dla misji międzyplanetarnych, testował części do statków kosmicznych i pracował nad 15 misjami NASA, które leciały, żeby zbadać Słońce, Mars, Jowisz, Saturn i asteroidy. Artur był dyrektorem 4 misji z budżetami przekraczającymi setki milionów dolarów, włączając lądowanie na komecie. Zbudował laboratorium technologii budowy teleskopów, które miały za zadanie obserwowanie czarnych dziur w kosmosie i robienie zdjęć planet orbitujących inne gwiazdy. Poza inżynierią i nauką, był konsultantem filmów w Hollywood, pracował z artystami nad sztuką kosmiczną i z amerykańskimi Indianami nad wprowadzeniem słów naukowych do języka Indian Navajo. Artur uwielbia tez pracować z młodzieżą, pomaga startupom, organizuje kluby naukowe dla liceów i projekty badawcze dla uniwersytetów.

Obecnie pracuje nad kilkoma projektami: nową miliardową misją do miejsca, gdzie, chyba poza Ziemią, najłatwiej byłoby rozwinąć się życiu oraz następnym helikopterem na Marsa i misją OASIS, która będzie szukać jezior pod Saharą. OASIS jest jego ulubioną misją, gdyż daje możliwość użycia technologii kosmicznych dla poprawienia życia na Ziemi.

Artur B. Chmielewski otrzymał 5 medali od NASA oraz 7 nagród z Jet Propulsion Laboratory, a także wiele nagród za propagowanie polskiej nauki na świecie. Jest także współautorem 3 książek o technologii, autorem setek publikacji i referatów na najsławniejszych uczelniach świata.

Ostatnio wydal w Polsce książkę (z Eweliną Zambrzycką), „Kosmiczne wyzwania”, która weszła na listę bestsellerów.

W 2019 roku został wyróżniony w konkursie „Ambasador Polski”.

Proponowane tematy:

  • Podbój kosmosu przez człowieka: rozwój technologii teraz oraz w przyszłości, misje kosmiczne oraz futurystyczne plany zdobycia nowych przestrzeni. Dlaczego badamy kosmos i co z tego wynika dla rozwoju ludzkości, technologii i w ogóle życia ludzi na Ziemii.
  • Astronauci: jak wygląda trening astronautów przed misją kosmiczną? Jak powstaną przyszłe bazy na Księżycu i Marsie? Rozwój technologii kosmicznych w najbliższych latach czyli co jest realistyczne, a co pozostanie (na razie) marzeniem.
  • Co Polacy powinny robić w kosmosie i dlaczego? Przyszłość badań kosmicznych w Polsce i co z tego wynika dla Polaków?
  • Jak funkcjonuje NASA i czego inne firmy mogą się nauczyć od schematu struktur i stylu zarządzania ludźmi, które NASA wdrożyło z sukcesem w swojej organizacji.
  • Jak budować zespoły bardziej efektywne, budowanie i planowanie zasobów przy użyciu najnowszych technologii.
  • Różnice w kulturze biznesowej między Stanami Zjednoczonymi a Polską. Jak się lepiej komunikować w zespołach między menadżerami a pracownikami wielokulturowymi?
  • Realizacja trudnych projektów czyli jak dobrze oszacować koszty, wyznaczyć priorytety, przydzielić ludzi do właściwych zadań i skutecznie monitorować postępy realizacji.

Trenerka Biznesu, mówczyni inspiracyjna, certyfikowana Coach ICF, Masterka Reiss Moitivation Profile, Masterka NLP, mentorka, konsultantka i jedyna trenerka w Polsce metody Instant Influence, która szkoliła się bezpośrednio u dr. Michaela Pantalona. Członkini Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.

Ma za sobą setki godzin na scenie oraz tysiące na sali szkoleniowej i w pracy indywidualnej.

Inspiruje i angażuje, jest zwolenniczką poszerzania perspektywy, dostrzegania struktury, trenowania umiejętności i budowania wartościowych nawyków, a tym samym wykorzystywania wiedzy w praktyce zarówno biznesowej jak i w życiu osobistym. Pisze artykuły, udziela wywiadów, szkoli, występuje na scenie, prowadzi programy rozwojowe i mentoringowe (min. dla Fundacji Liderki Biznesu oraz na zlecenie firm).

– jest w trakcie pisania własnej książki
– autorka rozdziału w najnowszej książce Marka Skały „77 historii”

Fragmenty wybranych wystąpień:
https://www.youtube.com/watch?v=RheZw9yM9fk&t=1s
https://www.youtube.com/watch?v=FFt4bRW-quc&t=11s

Znajdź ją na:
https://www.linkedin.com/in/agnieszka-maruda-sperczak-948ab48/
http://www.agnieszka-maruda.pl/
http://instantinfluence.pl/

Ceni ludzi i wierzy, że każdy ma jakiś talent – ważne, żeby go odkryć i dobrze
wykorzystać.
Interesuje się Terapią Prowokatywną, ludźmi i tym co im w „duszy gra”. Uczy się
od najlepszych – bezpośrednio u źródła, czyli od twórcy danej metody. Szkoliła się min.
u Anthony’ego Robbinsa, Franka Farelly’ego, Richarda Bandlera, Roberta Diltsa, Stevena
Gilligana, Hermanna Mueller-Walbrodt’a, dr. Richarda Bolstadt’a oraz dr. Michaela V. Pantalona.

Pracuje metodą coachingu (life & business coaching) oraz terapii prowokatywnej– zarówno
nad rozwojem osobistym jak i zawodowym. Prowadzi coachingi indywidualne i systemowe
oraz szkolenia i treningi z obszaru Instant Influence, Reiss Motivation Profile, komunikacji,
negocjacji, sprzedaży, budowania marki, zarządzania zmianą, kreatywności, motywacji,
kompetencji przyszłości, funkcjonowania w świecie VUCA, wyznaczania i realizowania celów.
Pracuje z managerami oraz zarządami. Uczestniczy w projektach rozwojowych
i wdrożeniowych – jej ulubiony obszar to wdrażanie kultury motywującej i angażującej.

Propagatorka Tribal Leadership oraz podejścia Radical Candor.

Łączy podejście evidence based z intuicyjnym, opartym na wieloletnim doświadczeniu.
Dzięki temu jej analizy, działania, czy interwencje są precyzyjnie nakierowane na
rozwiązanie istniejącego problemu.

„Poluje” na to co w drugim człowieku dobre i wartościowe, gdyż wie, że takir podejście
rozwija i motywuje ludzi.

Umiejętności miękkie ujmuje w struktury i schematy, gdyż dzięki jasnym i klarownym
wzorcom łatwiej jest managerom modyfikować swoje podejście. Jest zwolenniczką samomonitorowania
i weryfikowania postępów, co znacząco zwiększa zaangażowanie
uczestników procesów i projektów rozwojowych.

Pracuje w języku polskim i angielskim.

Ciekawostka: w wieku 23 lat była Product Managerem marki Porsche.

Uczy liderów języków 5 różnych plemion, po to by byli bardziej skuteczni w swoich
działaniach. Bez zrozumienia tych języków, wysiłki są daremne – jak w powyższym
cytacie z Olgi Tokarczuk.

WYKSZŁTAŁCENIE TRENERSKIE
2017 Master Reiss Motivation Profile (Insytut Durkalskiego, Warszawa)
2015 Practitioner in Art of NLP/ asystent u Marka Rożalskiego (Jachranka)
2014 Instant Influence – Michael V. Pantalon (USA, Yale)
2014 Transforming Communication –Richard Bolstadt (Warszawa)
2014 Koło zmiany –Richard Bolstadt (Warszawa)
2013-2014 Coach ICF (Gliwice)
2011 Trening Rozwijania Własnej Osobowości- Hermann Mueller-Walbrodt (Lublin)
2010 Coaching Generatywny – Robert Dilts, Stevhen Gilligan (Lublin)
2009 Using Your Brain for a Change- Richard Bandler, John La Valle (Warszawa)
2007-2008 Master in Art of NLP oraz kurs trenerski, Markek Rożalski (Jachranka)
2008 Unleash the Power Within- Anthony Robbins (Londyn)
2007 Coaching w biznesie – Marek Rożalski (Jachranka)
2007 Terapia Prowokatywna –Frank Farrelly (Jachranka)
2006-2007 Practitioner In Art of NLP pod kierunkiem Marka Rożalskiego (Jachranka)
2005-2006 Cykl szkoleń liderskich –Iwona Majewska Opiełka (Warszawa, Poznań, Gdańsk)

Szkoliła, przemawiała i prowadziła projekty min. dla takich klientów jak:

Zaprojektowane i przeprowadzone warsztaty:

  • Instant Influence – błyskawiczna motywacja krok po kroku
  • „Warunki Brzegowe – czyli jak PRZESTAĆ frustrować siebie i innych w życiu i biznesie”
  • Autonomia, Motywacja, Skuteczność
  • DNA Motywacji – Doing Things Now
  • Open Space Technology
  • Design Thinking
  • Kreatywność i innowacje
  • Pobudzanie ciekawości
  • Kompetencje przyszłości
  • Synergia i komunikacja
  • „Trudny” Klient
  • Sprzedaż oparta o wartości / Wartościowa sprzedaż
  • Efektywne wyznaczanie celów
  • Skuteczny feedback – informacja zwrotna bez „kanapki”
  • Autoprezentacja i wystąpienia publiczne
  • Kreatywność
  • Budowanie kultury angażującej
  • Budowanie wartościowych relacji
  • Jak skutecznie rozmawiać, motywować i wyznaczać cele pracownikom,
  • Skuteczne negocjacje
  • Budowanie relacji w biznesie
  • Budowanie własnej marki
  • Skuteczna komunikacja z pacjentami –  angażowanie w proces leczenia
  • Zarządzanie stresem
  • Obsługa Klienta Premium
  • Budowanie relacji
  • Life-work balance
  • Zarządzanie Zmianą
  • Mentoring
  • Budowanie zespołów High Performance
  • Team
  • Komunikacja Transformująca
  • Synergia i porozumiewanie wielopoziomowe
  • Metafory i podejście prowokatywne dla managerów i liderów
  • Kompetencje przyszłości
  • Inteligencja emocjonalna
  • Funkcjonowanie w świecie VUCA

Wywiady ze mną dostępne online:

 

Generał dywizji, dr inż. Jako lider sprawdzał się od chwili, gdy w szkole oficerskiej został dowódcą dziesięcioosobowej drużyny podchorążych. Weryfikował się w boju (b. Jugosławia, Kosowo, Irak, Afganistan) i strukturach sztabowo-administracyjnych (stołeczny ratusz, MSWiA, Biuro Bezpieczeństwa
Narodowego) w Polsce i poza jej granicami, podczas szkoleń w najlepszych armiach świata. Dwukrotnie dowodził elitarną jednostką specjalną GROM. Z żołnierzami tej jednostki nie tylko zdobywał platformy wiertnicze na wodach Zatoki Perskiej, ale również skoczył na spadochronie z wysokości 10 tys. metrów. W wojskowej hierarchii doszedł do stopnia generała dywizji. Obronił rozprawę doktorską na temat zarządzania i dowodzenia jednostkami specjalnymi. Członek Rady ds. Bezpieczeństwa i Obronności przy Prezydencie RP. Maratończyk, triathlonista, zawodnik Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich.

ZAUFALI MU
Szefowie korporacji i małych firm, odnoszących sukcesy, ale też stojących w obliczu kryzysu, liderzy lokalnych społeczności przejmujący władze w administracji i młodzi-ambitni szukający swojej szansy w startupach.

PUBLIKACJE 
„Szefologika, czyli logika szefowania” (dwa wydania), „Rozgromić konkurencję” (dwa wydania), „Bezpiecznie już było, czyli jak żyć w świecie sieci terrorystów i ciągłej niepewności”, „Armia – instrukcja obsługi”. W przygotowaniu: „Rozgromić kryzys”.

OSIĄGNIĘCIA
Budowane od podstaw i kierowane przeze mnie zespoły uzyskały najwyższe wyróżnienia za zrealizowane misje awansując do światowej elity.

OBSZARY TEMATYCZNE

LIDER
• czyli kto? Jak kształtować w sobie cechy przywódcze i co to znaczy być liderem?
• dlaczego z dwóch żołnierzy zawsze jeden jest dowódcą?
• zespół i lider – kiedy razem, a kiedy osobno?
• motywować i nie demotywować – co powoduje, że Twoim ludziom chce się chcieć?
• zanim przyjdą wątpliwości czyli o zaletach szybkiego podejmowania decyzji
• czy lider w kryzysie może sobie pozwolić na przeżywanie emocji?
• kształtowanie kultury organizacji uczącej się i ducha zespołu („esprit de corps”)
• Jagiełło na wzgórzu czy von Jungingen wśród rycerzy, kto lepiej sprawdza się na polu bitwy?
• dlaczego można kapitanowi wybaczyć pomyłkę w kierowaniu okrętem, ale już nie ucieczkę z tonącego statku?

ZESPÓŁ
•  jak budować kulturę organizacyjną zespołu i nauczyć ludzi współdziałania
• co zrobić gdy zespół nie ma wyników (dyscyplinowanie)?
• zdeterminowany jak terrorysta – jak działać z pasją?
• sukces zespołu czy sukces osobisty
• odpowiedzialność decyzyjna i zadaniowa – poziomy odpowiedzialności i jej podział
• nigdy nie zostawię towarzysza w potrzebie czyli o odpowiedzialności za zespół i zadanie
• marka zespołu – wartości PR czy spoiwo?

PLAN/STRATEGIA
•  po co planować, skoro żaden plan nie przetrwa konfrontacji z rzeczywistością, i co zrobić by taktyczne zwycięstwa prowadziły do osiągnięcia celu strategicznego
• nigdy nie zakładam, że coś jest niemożliwe tylko dlatego, że nie mieści się to w mojej głowie – czyli dlaczego wojsko ćwiczy na serio obronę przed atakiem z Kosmosu
• kryteria zwycięstwa
• skuteczność – dlaczego lepiej pokonać smoka przy pomocy sztucznego barana niż samemu zginąć w pięknej zbroi i na białym koniu
• komu szczęście sprzyja czyli o powodzeniu profesjonalisty
• zła porażka czyli o tym dlaczego „uczymy się na błędach”, a jak do nich dochodzi, to zamiast wyciąganiem wniosków zajmujemy się ukrywaniem niedociągnięć

ZARZĄDZANIE ZMIANĄ W SYTUACJI KRYZYSOWEJ
• dlaczego nie warto przejmować się rzeczami na które i tak nie mamy wpływu, a zająć się tymi które możemy zmienić
• co robić, kiedy nie wiadomo co robić – czyli dlaczego lepiej jest podejmować „niemożliwe” do realizacji wyzwania niż usiłować ukryć się we własnym cieniu
• jak przejąć kontrolę nad sytuacją i znaleźć szanse, tam gdzie inni widzą tylko zagrożenia
• „śmiałym szczęście sprzyja”, jak kryzys weryfikuje liderów i zespoły

NOWY TEMAT

BEZPIECZNIE JUŻ BYŁO

• jak żyć w czasach VUCA: zmienności, niepewności, złożoności i niejednoznaczności?
• nie pozwól by kryzys się zmarnował, czyli jak znaleźć szanse w trudnej sytuacjach i spowodować by po kryzysie było lepiej niż wcześniej?
• jakie długo potrwa wojna w Ukrainie, jakie są scenariusze jej rozwoju i jak to zmieni nasze położenie?
• dlaczego NATO wygrywa tę wojnę choć do niej nie przystąpiło?
• czy i dlaczego możemy czuć się bezpieczni?

Profesor PAN i SGH, założyciel i Dyrektor Center for Leadership, visiting scholar na uniwersytetach Harvarda, Berkeley, Melbourne, Glasgow, i in. Łączy dorobek naukowy z zakresu makroekonomii i przywództwa. Pracował i studiował na Uniwersytecie Harvarda, gdzie m.in. ukończył Master Class for Leadership Educators. Jest także absolwentem programów z zakresu zarządzania i przywództwa na IESE Business School i HEC Paris. W 2011 wyróżniony Letter of Achievement za wkład w rozwój przywództwa przez Harvard Kennedy School Government, gdzie był również członkiem zespołu dydaktycznego flagowego kursu z przywództwa dla wyższej kadry  menadżerskiej sektora publicznego i prywatnego.

W Polsce prowadzi wykłady, szkolenia i konsultacje z zakresu makroekonomii i integracji walutowej oraz przywództwa dla organizacji prywatnych, głównie globalnych korporacji. Jest wykładowcą przywództwa dla menadżerów wyższego szczebla na Doctoral Business Administration w Polskiej Akademii Nauk.

Zaangażowany w działalność publiczną, m. in. jako: autor obu najważniejszych raportów na temat przyjęcia euro w Polsce, Założyciel i Dyrektor Biura ds. Integracji ze Strefą Euro NBP, członek Rady Makroekonomicznej przy Ministrze Finansów, główny doradca ekonomiczny banku WestLB Polska, ekspert Komisji Europejskiej. Jako jedyny Polak pracował w trzech bankach centralnych na świecie: Europejskim Banku Centralnym, Narodowym Banku Austrii i NBP. Pracował dla organizacji międzynarodowych, np.  w Wiedeńskim Instytucie Badań Porównawczych.  

Prof. Wójcik jest autorem lub współautorem wielu artykułów naukowych oraz dziewięciu książek wydanych w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Estonii i na Węgrzech. Jego prace były publikowane i cytowane w renomowanych dziennikach zagranicznych, w „The Guardian”, „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, „Die Zeit”, „Handelsblatt”. Regularnie publikuje w dziennikach krajowych, m.in. w „Rzeczpospolitej” i „Gazecie Wyborczej”.

W badaniu za okres 2001-2006 został sklasyfikowany na 1. miejscu najczęściej cytowanych ekonomistów polskich w czasopismach naukowych na świecie. Baza SSRN – największe na świecie elektroniczne repozytorium prac naukowych w zakresie nauk społecznych – klasyfikuje go w pierwszych 5% naukowców na świecie.

W grudniu 2009 r. w rankingu "Gazety Wyborczej" wytypowany do pierwszej szóstki najlepszych kandydatów do nowej Rady Polityki Pieniężnej. Także w 2009 r. –  przed ukończeniem 35 lat – został mianowany jednym z najmłodszych profesorów ekonomii w Polsce. W 2011 włączony przez Kancelarię Prezydenta na listę „Generacja 45 minus” – listę młodych Polaków którzy kształtują przyszłość swoich dyscyplin, od sportu przez sztukę do nauki i biznesu. Laureat obu najważniejszych nagród przyznawanych ekonomistom w Polsce. W 2008 r. – nagrody Banku Handlowego za szczególny wkład w rozwój ekonomii i finansów. W 2009 r. – nagrody Prezesa Rady Ministrów.

Wielokrotnie wyróżniany, w tym: dwukrotny stypendysta Fulbrighta, laureat stypendium Tygodnika „Polityka”, Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i wielu innych.

Posługuje się biegle językiem polskim, angielskim i niemieckim, komunikuje się w języku hiszpańskim i rosyjskim.

Ma dwójkę dzieci, żonę i jest szczęśliwym człowiekiem.

Z wykładów Cezarego Wójcika skorzystały m.in. następujące organizacje: Google, T-Mobile, DB Schnker, RBS, Jeronimo Martins, Takeda, PwC, Nordea, Grey Group, Genworth, AIG i wiele innych.

Wykład „Przywództwo: sens, wolność i umysł” został opracowany w celu inspirowania uczestników do odnalezienia ich własnych odpowiedzi na powyższe pytania. Uwaga jest skoncentrowana na trzech fundamentalnych zagadnieniach dla praktyki dobrego przywództwa: (1) rozumienia sensu istnienia organizacji, (2) zakresu wolności oraz (3) stanu umysłu jako źródeł efektywności lidera. Treść wykładu oparta jest o rzeczywiste sytuacje biznesowe i ukierunkowana na rozwiązywanie praktycznych problemów organizacyjnych oraz rozwój kluczowych kompetencji przywódczych menadżerów działających w warunkach szybkich zmian rynkowych.

Wykład „Przywództwo: jak skutecznie zmieniać świat” został opracowany w celu inspirowania uczestników do odnalezienia ich własnych odpowiedzi na powyższe pytania w kontekście ich własnej organizacji. Uwaga jest skoncentrowana na trzech fundamentalnych postawach niezbędnych praktyce dobrego przywództwa, tj.: (1) relacji z rzeczywistością, (2) uwagi oraz (3) nadrzędnego kontekstu w działaniach przywódczych.

Mówca, trener i doświadczony menedżer. Jego specjalnością są wykłady motywacyjne oraz warsztaty rozwoju osobistego. 

Łączy wiedzę i doświadczenie związane z dwudziestoletnią praktyką sportową oraz pięcioletnią pracą w korporacji medialnej. 
Jest pierwszym zawodnikiem w historii polskiego sportu i światowego chodu, który zdobył medale na trzech igrzyskach z rzędu. Pierwszym, który wygrał rywalizację na 20 i 50 km podczas jednych igrzysk. W trakcie swojej kariery sportowej reprezentował zarówno kluby polskie, jak i francuskie, zapoznając się z systemami szkolenia i strukturą sportu w obu krajach. Wiedział, kiedy zejść ze sceny i zakończył karierę sportową zdobywszy czwarty tytuł olimpijski w Atenach. 
Od końca 2004 roku podjął się nowego wyzwania: reorganizacji struktury sportu w telewizji publicznej i stworzenia kanału tematycznego TVP Sport. Utworzony w 2006 roku kanał tematyczny dociera dziś do ponad 3 mln gospodarstw, a dzięki zrealizowanemu w 2009 roku zakupowi praw do Euro 2012 TVP był jedynym oficjalnym nadawcą tej imprezy w Polsce. W listopadzie 2009 roku podjął decyzję o zakończeniu tego etapu podsumowaniu w TVP i stanął na czele Fundacji Sportowa Polska, której misja jest promocja sportu. 
Począwszy od roku 2000 prowadził wykłady i warsztaty dla kilkudziesięciu firm min. Procter and Gamble, Liberty, Alianz, Amplico AIG, Pfaizer , Aventis, Coca-Cola, Eurocash; Amrest, Arup, Polkomtel, Centertel, BZ WBK, BPH, w których uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy osób. 
Propaguje lekkoatletykę i sportowy tryb życia. Współtworzył Cracovia Maraton, a od 1997 organizuje w Krakowie światowej klasy mityng IAAF “Na Rynek marsz!” W latach 2006-2009 organizował i promował masową akcję Polska Biega, która w ostatniej edycji zgromadziła 100 000 uczestników.

A lecturer and experienced manager, specializing in motivation speeches and personal development trainings. He links knowledge and expertise resulting from 20 years of sport career and 5 years work in a media company.
He has won four gold medals at the Summer Olympics and three at world championships.
He is a three-peat winner of the 50 km walk at the Summer Olympics. He won 1996 in Atlanta, 2000 in Sydney, and 2004 in Athens. In addition, he became the first athlete to claim both the long distance and the short distance crown, when he won the 20 km title at the 2000 games. He won world championship titles in 1997, 2001, and 2003. He won two times a European Championship in Budapest 1998 and in Munich 2002. He is also the former world record holder in the 50 kilometers race.
He retired after the 2004 Games and became actively involved in various roles at the International Olympic Committee. He was also the coach and mentor of former world record-holder Paquillo Fernández. Since 2005 he worked for Polish Public Television as a chief of sport department and in 2007 he became a General Manager of TVP Sport, a new specialized channel in Poland. 
On 6 November 2009 he announced his resignation and chaired the Sport Foundation Poland, a mission of which is promoting sport activities.
Starting from 2000 he led workshops and trainings for dozens of companies, as Procter & Gamble, Liberty, Allianz, Amplico AIG, Pfaizer, Coco-Cola, Eurocash, Amrest, Arup Polkomtel, Centertel, BZ WBK, Aventis and BPH, with dozens of thousands of participants.
He promotes athletics and sport way of life. Co-founder of Cracovia Marathon, from 1997 he has organizes in Cracow world class meeting “Go to the Main Square!”. In 2006-2009 he organized 
a mass action “Poland runs” with 100 thousand participants in its last edition.

Competence aras: 

Personal excellence, objectives achievement, building effective teams 

Założyciel i prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Główny pomysłodawca i realizator corocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Twórca jednej z największych cyklicznych imprez muzycznych – Przystanku Woodstock. 

Najbardziej znany działacz charytatywny w Polsce od lat swoją osobowością i niewyczerpaną energią promuje Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i Przystanek Woodstock. 
Jurek Owsiak to niezwykle charyzmatyczny, otwarty mówca, który swoją pasją zaraża słuchaczy i zachęca do działania. Jego prezentacje są nie tylko źródłem praktycznej wiedzy i cennych wskazówek, ale przede wszystkim inspiracji i motywacji do podjęcia działań i wytrwania pomimo niepowodzeń. 
Jurek to wieloletni praktyk w dziedzinie budowania zespołu, zarządzania zespołem oraz motywowania w drodze do osiągnięcia sukcesu. Zagłębiając się w dwie dekady niezwykle barwnych, poważnych, a momentami niewiarygodnych sytuacji, które stworzyły Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy ukazuje jak ważna jest pasja, wiara w powodzenie prowadzonych działań i kreatywność. Jurek Owsiak dzieli się swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem w zakresie budowania oraz zarządzania organizacją, planowania i prowadzenia działań marketingowych. 

NOWOŚĆ:

Trudna sprawa, czyli jak sobie radzić z ludźmi, gdy coś idzie nie tak.

Proponowane Programy:

 
Nagradzany podróżnik, dziennikarz i reporter. Organizator wypraw i ekspedycji na pustynie oraz do dżungli na całym świecie. Autor trzech bestsellerowych reportaży książkowych – „Samsara”, „Gorączka” i „Swoją drogą”, autor programu „Inny świat” w telewizji TTV, audycji „Trójka przekracza granice” w radiowej Trójce oraz „Reszta świata” w Jedynce. Nominowany do nagrody National Geographic i Kolosów, najbardziej prestiżowej nagrody podróżniczej w Polsce.

Podejmuje się trudnych i niebezpiecznych projektów reporterskich. Rozbił kongijsko-zambijski gang przemytników kości słoniowej i jako jedyny Polak został wpuszczony na pokład łodzi Mel Fisher’s Treasures, najsłynniejszej ekipy poszukiwaczy skarbów na świecie. W USA jako jedyny polski dziennikarz otrzymał pozwolenie na wejście do więzienia San Quentin, przeznaczonego dla najgroźniejszych przestępców, w którym spędził bez ochrony cały dzień. Pracował również z szulerami i zawodowymi oszustami kasyn w Las Vegas oraz został wpuszczony do bazy amerykańskich sił powietrznych Edwards i laboratoriów NASA, gdzie przyglądał się najnowocześniejszym technologiom wojskowym.

Mieszkał z Pigmejami Baka na pograniczu kongijsko-kameruńskim w ich szałasach w środku lasu deszczowego i jako jeden z nielicznych europejskich dziennikarzy podróżował swobodnie po Arabii Saudyjskiej. Eksplorował dżungle północnego Laosu, badając rytuały magiczne i kulturę szamańską plemion Akha, Khamu i Lantan, a w Kambodży we współpracy z organizacją Heritage Watch tropił przemytników dzieł sztuki z XII wieku. Jest też jedynym polskim dziennikarzem, który dostał się do partyzanckiego obozu nepalskich maoistów, kontrolujących zachód kraju.
Sam mówi o sobie, że jest uzależniony od rywalizacji i adrenaliny, choć znany jest z chłodnego, analitycznego szacowania ryzyka projektów i umiejętności reagowania w sytuacjach kryzysowych.
Doświadczenie zdobyte podczas licznych wypraw i ekspedycji wykorzystuje z powodzeniem przy realizacji projektów medialnych, marketingowych i coachingowych. Prowadzi szkolenia z budowy motywacji, wyznaczania i realizowania celów, wystąpień publicznych, relacji z mediami oraz umiejętnego działania w kryzysie i pod wpływem emocji.

Tomek jest cenionym mówcą inspirującym i motywującym. Jego nasycone humorem, świetnymi zdjęciami i niesamowitą energią power speeche najczęściej kończą się owacją. Umiejętnie przekłada doświadczenia z wypraw na “biurową” rzeczywistość, pozwalając zastosować wypracowane przez siebie rozwiązania w codziennej pracy za biurkiem.

Rozszerzone tematy wykładów:

Nie-normalność: o świecie, który nie przestaje zaskakiwać

Jeśli podróże czegoś uczą, to tego, że "normalność" nie istnieje. Że nic nie jest jednoznacznie czarno-białe, dziwne, zabawne, egzotyczne, zwyczajne. Wszystko zależy od perspektywy, a kreatywność i myślenie nieszablonowe – wyłącznie od naszych przyzwyczajeń i schematów.

Bardzo elastyczny wykład, pozwalający na różnorodne rozłożenie akcentów:

  • dowody na istnienie perspektyw out-of-the-box,
  • inspiracja różnorodnością,
  • inspiracja do podejmowania wyzwań,
  • świeże spojrzenie na swoją pracę i wzmacnianie motywacji,
  • walka z syndromem wypalenia,
  • nieszablonowe myślenie w rozwiązywaniu problemów,
  • odmienne podejście do leadershipu i relacji w zespole.

Wykład został rewelacyjnie przyjęty na tegorocznej konferencji ABSL Talks w Łodzi i forum Adaptive Manufacturing w FMCG.
"Nie-normalność" może mieć charakter bardziej szkoleniowy lub stanowić płynne przejście od merytorycznej konferencji do części nieoficjalnej lub networkingowej. Oferuje sporo śmiechu i zaskakujących spojrzeń na świat pracy, w równych proporcjach.

Prelekcja inspiracyjno-motywacyjna „Swoją drogą” to zamknięta w historii tej wyprawy odpowiedź na pytanie „jak wykrzesać z siebie to wszystko, czego nam niby w życiu brakuje?”. Jest to wartka opowieść przesycona humorem, która jednocześnie w konkretny sposób porusza następujące zagadnienia:

– jak znaleźć remedium na brak poczucia sensu w pracy, w życiu, na tzw. „wypalenie”.
– zderzenie z innym światem, szok inspiracyjny i co z niego wynika?
– obiektywna ocena własnych możliwości, perspektyw i braków w obliczu wyzwań.
– wskrzeszenie silnej motywacji w życiu. Jak ją przekuć w efektywność pracy?
– odkrycie zupełnie nowej strony siebie. Co z nią począć, jak ją wykorzystać?
– czy na pewno nam czegoś brakuje? Czy przypadkiem nie mamy już wszystkiego, co nam potrzebne? O definiowaniu zasobów i braków.
– wtórne wypalenie, czyli co począć ze słomianym zapałem.
– zebranie wewnętrznej siły, czyli jak podejść do dużego wyzwania.
– jak zjeść słonia, czyli co zrobić, kiedy zadanie wydaje się niemożliwe do wykonania.
– zmiana a status quo. Czy nowe jest zawsze lepsze?

Dokonać niemożliwego. Jak osiągać cele, które wydają się poza zasięgiem? O tym, jak wyznaczać sobie ambitne cele i jak nie wypalić się, w drodze do ich realizacji. O tym, skąd wiedzieć, że ponieśliśmy porażkę i jak zmienić ją w zaledwie krótki przystanek. O tym, jak się nie poddać, gdy już po prostu nie jesteśmy w stanie iść dalej.

Pokonać strach. Sztuka przetrwania w sytuacjach, które wydają się beznadziejne. O tym, jak rozpoznawać i kontrolować emocje, i jak nauczyć się trzymać własny organizm w ryzach. O tym, jak poprawnie szacować ryzyko, i skąd wiedzieć, kiedy odpuścić. O tym, jak sobie poradzić, gdy wszystko wokół jest przeciwko Tobie. O panice i trudnych decyzjach, i o tym, jak z tego wychodzić cało.

Przełamać ograniczenia. Jak pozbyć się obaw i niepewności? O tym, że na zmiany nigdy nie jest za późno. O praktycznej instrukcji przełamywania własnych ograniczeń. O tym, dlaczego na niektórych patrzymy z podziwem, a na innych nie. I o tym, jak szybko (ale wcale nie „łatwo”) można stać się tym pierwszym. 

Poza strefą komfortu. Konfrontacja z wyzwaniem, na które wcale nie jesteśmy gotowi. Co się dzieje w głowie, gdy obudzimy się nagle w środku dżungli? Czego uczy pustynia po horyzont? Jak nabrać siły, gdy jesteśmy  śmiertelnie przerażeni? Dlaczego niektórych stać na podejmowanie szalonych, ryzykownych, niebezpiecznych decyzji i jak to możliwe, że po ich podjęciu są szczęśliwi jak nigdy? O tym, jak odkryć w sobie twardość i odwagę, o które się nawet nie podejrzewamy.

 

Polski narciarz wysokogórski (skialpinista), biegacz górski i himalaista. Członek Tatrzańskiego Klubu Narciarskiego Tatra Team Zakopane i polskiej kadry narodowej w skialpinizmie, były uczestnik programu Polski Himalaizm Zimowy.

15 czerwca Andrzej Bargiel wyruszył w góry Karakorum w Pakistanie aby dokończyć rozpoczęty rok temu projekt – Sunt Leones K2 Ski Challenge, który zakładał zjechanie na nartach z drugiego pod względem wysokości szczytu Ziemi – K2 (8611 m n.p.m.). Było to wyzwanie, którego nie udało się nikomu wcześniej zrealizować.
Gdy Andrzej stanął już na wierzchołku Góry Gór, przypiął narty i rozpoczął swój zjazd. Trasa przebiegała w całości po śniegu. Ze szczytu prowadziła ramieniem do drogi Cessena, skąd Andrzej wykonał przejazd pod wielkimi serakami, tzw Trawers Messnera, po czym dotarł do grani na drodze Kukuczka-Piotrowski. Następnie czekały go pola śnieżne pełne szczelin. Andrzej pokonał jednak wszystkie te trudności i spełnił swoje wielkie marzenie, dokonując niewiarygodnego wyczynu.

Swoje pierwsze narty kupił od sąsiada, kiedy miał 9 lat. Jest trzykrotnym mistrzem Polski w skialpiniźmie, trzecim w klasyfikacji generalnej pucharu świata, rekordzistą świata w biegu na Elbrus oraz pierwszym Polakiem, któremu w 2013 r. udało się zdobyć ośmiotysięcznik Shishapangma na nartach oraz zjechać z jego wierzchołka.

W 2015 za zasługi dla rozwoju polskiego skialpinizmu oraz za promowanie imienia Polski w świecie został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, w maju 2016 w konkursie Travelery organizowanym co roku przez polski oddział magazynu National Geographic Traveler został uznany Człowiekiem Roku 2015, otrzymał także Kolosa za rok 2016 w kategorii alpinizm za zdobycie Śnieżnej Pantery w rekordowym czasie.

Trener rozwoju osobistego i coach, uczący ludzi świadomego myślenia i rozwiązywania problemów prywatnych i zawodowych.
Ukończył prawo, psychologię i studia doktoranckie z zarządzania. Szkoli międzynarodowo od blisko 10 lat w 5 językach, głównie na rynkach: latynoskim (Meksyk, Brazylia, Kolumbia) i europejskim, w Polsce tworząc największą społeczność rozwoju osobistego. Jest stałym gościem programów telewizyjnych i radiowych jako ekspert z zakresu psychologii. Skupia się na pomaganiu ludziom w osiągnięciu ich szczytowego potencjału poprzez dostarczanie najbardziej zaawansowanych narzędzi psychologii, mindfulness i innych.
Szkolił czołowych przedsiębiorców i dziesiątki tysięcy osób z całego świata. Jest autorem 6 książek z zakresu psychologii sukcesu, zmiany i relacji, inteligencji emocjonalnej i mindfulness. Produkuje filmy i nagrania dotyczące rozwoju osobistego i wydaje je we własnej telewizji. 
Poświęca długie tygodnie na własny rozwój w formie warsztatów, medytacji, pracy nad sobą i ze sobą. 
Jest żonaty i głęboko zakochany w Ilianie Ramirez, z którą ma córkę Adrianę. Uwielbia kolumbijską kawę, dobre wina i podróżowanie do egzotycznych krajów.
Jest szczęśliwy i spełniony, kreując takie życie, jakiego pragnie. 

motto:

„Stwórz życie w jakim jesteś najlepszą wersją siebie, masz czego pragniesz, pomagasz innym i zmieniasz świat”.

Urodził się 30 grudnia 1988r. w Gdańsku, ale wychował się w Malborku. W 2002 roku, mając 13 lat, uległ ciężkiemu wypadkowi – w wyniku porażenia prądem (15 000V) amputowano mu rękę i nogę. Dwa lata później razem z polarnikiem Markiem Kamińskim wyruszył na wyprawę na Biegun Północny i Południowy. W kolejnych latach uczestniczył w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus, wspinał się na górę El Capitan i przebiegł New York City Marathon. Porusza się na protezie nogi, nie używa protezy ręki. W 2009 roku założył Fundację Poza Horyzonty, która pomaga osobom po amputacjach w zakupie protez i powrocie do aktywnego życia. Zdobywca wielu prestiżowych nagród w dziedzinie sportu i działalności prospołecznej. Od kilku lat prowadzi szkolenia i wystąpienia motywacyjne dla firm. W wolnych chwilach podróżuje autostopem, robi zdjęcia w pustostanach, szyje na maszynie i chodzi na slackline.

Wybrane firmy, dla których wystąpił Jasiek Mela:

Hewlett Packard, Hitachi, Amway, UBS, Fujitsu, DELL, The Explorers Club, ICE Kraków – Congress Centre, ADAMA ChemChina, Makhteshim – Agan Poland, Orange, Huawei, Synthos, Akamai Technologies, Neuca, Poczta Polska, PKP Intercity, Nutricia – Danone, Polska Grupa Energetyczna, Grupa Żywiec, Bank Zachodni WBK, Bank BGŻ, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Wyższa Szkoła Biznesu, ABSL, CBRE, Credit Agricole, Hasco-Lek, Krakowski Park Technologiczny, Luxembourg-Poland Business Club, Światowe Dni Młodzieży 2016, Warka Investment, Caritas Jerusalem, Colours of Ostrava 2016 Meltingpot speaker, Rotary Club, DuoLife, Henkel, Linde Gaz, Accase, Luxoft, Link4, Direx, Compensa, Aviva, Merck, Sanofi, ABC Data, EuCO S.A., MPI Poland Club, AMB Technic, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna i wiele innych.

Pełna lista tematów/ elementów modułu szkolenia z zakresu motywacji i determinacji:

I  Zarządzanie sukcesem

1.     Rola motywacji w życiu codziennym i niecodziennym
2.     Ważna jest droga, a nie cel – jak odnaleźć motywację i determinację w dążeniu do wielkich celów
3.     Cel bez planu pozostaje tylko życzeniem (A. S. Exupéry) – trzeba brać marzenia w swoje ręce
4.     Pasje i emocje w życiu i w biznesie – dlaczego to takie ważne?
5.     Lepiej mierzyć w gwiazdy i chybić, niż mierzyć w rynsztok i trafić – warto być ambitnym
6.     Odpowiedzialność jest działaniem – teoria a praktyka
7.     To nie liczba rąk czy nóg decyduje o naszej sile – o wewnętrznej determinacji

II  Zarządzanie porażką

1.     „Niemożliwe” to tylko wymówka – jak żyć świadomie i widzieć w życiu możliwości zamiast barier
2.     Zawsze mogło być gorzej – nasza życiowa perspektywa zależy tylko od nas
3.     Jedna ręka przynajmniej się nie plącze – jak poczucie humoru I dystans pomagają nam w przetrwaniu?
4.     Podróże w głąb siebie – o stawaniu w prawdzie przed sobą samym
5.     Nikt za mnie życia nie przeżyje – dlaczego nie warto się zamykać w czterech ścianach?

III  Współpraca i wartości

1.     Obcy to przyjaciel, którego po prostu jeszcze nie znamy – dlaczego powinniśmy ufać innym ludziom
2.     Stań się liderem sam dla siebie, a inni za tobą podążą
3.     Ufność jako droga do człowieka – dlaczego zaufanie się opłaca?
4.     Najwięcej dostaję dając – dlaczego warto pomagać innym
5.     Wdzięczność – oprócz szacunku, nic nam się nie należy
6.     Wytrwałość i odwaga – podstawy sukcesu na różnych płaszczyznach życia

Treść modułu jest ramowa – wykład, z możliwością wydzielenia czasu na dyskusję i zadawanie pytań, jest jak najbardziej dostosowywany indywidualnie do oczekiwań
i kierunków (oraz głównych haseł) promowanych przez Klienta.

Moduł zajmuje optymalnie 20-60 minut, choć istnieje możliwość jego wydłużenia lub skrócenia.

Polski wspinacz, himalaista, alpinista, a także taternik. Jako piąty człowiek na Ziemi, jest zdobywcą Korony Himalajów oraz Karakorum.

Jako pierwszy człowiek zimą wszedł na Lhotse, Kangczendzongę oraz Mount Everest. Szczyt Lhotse  zdobył jeszcze w gorsecie, który nosił po uszkodzeniu kręgosłupa w górach. Z kolei na Broad Peak praktycznie dostał się solo w ciągu jednego dnia (było to pierwsze na świecie wejście na ośmiotysięcznik w ciągu doby). Nowe drogi wyznaczył podczas samotnej wspinaczki na Shisha Pangme oraz Dhaulagiri. Samotnie zdobył też szczyt Gasherburm II. Brał udział w aż 4 próbach wejścia na K2 który zdobył w1996 roku, 

Laureat prestiżowego odznaczenia Lowell Thomas Award. Członek The Explorers Club and GHM. W roku 1996 otrzymał tytuł „Giganta” przyznawany przez poznański oddział Gazety Wyborczej.

Zdobycze w Koronie Himalajów i Karakorum:

  • Mount Everest (8848 m n.p.m.) 1980 – I zimowe wejście na ośmiotysięcznik
  • Broad Peak (8048 m n.p.m.) 1984 – I wejście na ośmiotysięcznik i powrót do bazy w jedną dobę (21,5 h), wejście solo
  • Manaslu (8163 m n.p.m.) 1984 – nową drogą oraz 1992 – drogą klasyczną
  • Kangchenjunga (8586 m n.p.m.) 1986 – I zimowe wejście
  • Makalu (8463 m n.p.m.) 1986 – nowym wariantem, w stylu alpejskim
  • Lhotse (8511 m n.p.m.) 1988 – I zimowe wejście, wejście solo
  • Dhaulagiri (8156 m n.p.m.) 1990 – nową drogą, wejście solo
  • Annapurna (8091 m n.p.m.) 1991 – drogą Boningtona
  • Cho Oyu (8201 m n.p.m.) 1993 – polską drogą
  • Shisha Pangma (8021 m n.p.m.) 1993 – nową drogą, wejście solo
  • Gasherbrum II (8035 m n.p.m.) – 1995 – drogą klasyczną, wejście solo oraz 2006 – drogą klasyczną
  • Gasherbrum I (8068 m n.p.m.) 1995 – drogą japońską, w stylu alpejskim
  • K2 (8611 m n.p.m.) 1996 – drogą japońską
  • Nanga Parbat (8125 m n.p.m.) 1996 – drogą Kinschofera, wejście solo

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych w oparciu o własne doświadczenia sportowe motywuje i wskazuje jak osiągnąć sukces opierając się na pracy, odwadze i umiejętnym planowaniu celów. 

Trzykrotnie uzyskiwał tytuł rajdowego mistrza Polski (1995, 1996, 1999), raz mistrza Europy (1997), trzykrotnie był zwycięzcą Rajdu Polski, uczestniczył w RSMŚ zarówno w samochodach WRC, jak i grupy N oraz w Rajdzie Dakar. Największe sukcesy odnosił razem z pilotem Maciejem Wisławskim. Od 2005 startuje również w rajdach cross-country.
W 2008 zajął 2. miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata, w 2010 zdobył FIA International Cup for Cross-Country Bajas a w 2013 Puchar Świata FIA w rajdach terenowych.

Zagrał samego siebie w filmie Dlaczego nie! oraz w serialu Klasa na obcasach, wystąpił także w teledysku My Riot „Ból przemija”. W 2012 została wydana jego książka Piekło Dakaru.

30 sierpnia 2015 po wygranym rajdzie Baja Poland ogłosił zakończenie kariery.

 

Polski psycholog, mówca motywacyjny i inspiracyjny, trener i mentor. Ukończył Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1990–1994 tworzył i zarządzał działem reklamy „Gazety Wyborczej. Od 1993 działa na rynku usług szkoleniowych. Prowadzi warsztaty z zakresu rozwoju osobistego, prezentacji oraz wystąpień publicznych.
We wrześniu 2012 wystąpił na konferencji TEDxWSB we Wrocławiu, która odbyła się pod hasłem: „Pełna MOC możliwości”. W 2013 wziął udział w konferencji TEDx Czwartek Hill Cinema, która odbyła się pod hasłem: „Pełna MOC odwagi”. W marcu 2015 był gościem wiosennej edycji Absolvent Talent Days.

Jego wystąpienie: "Pełna moc możliwości" – obejrzało na You Tube ponad 3 milony osób!! Opowiada jak tworzyć dobre nawyki, motywować siebie i innych, kierować swoimi emocjami oraz budować relacje z innymi ludźmi. Co oznacza odwaga w biznesie i dlaczego warto kreować śmiałe wizje przyszłości osobistej i zawodowej? 

Daniel Lewczuk – posiada kilkunastoletnie doświadczenie w biznesie. Jest ekspertem executive search, konsultantem dla wielu firm i organizacji oraz doradcą dla Zarządów i Rad Nadzorczych, inwestorem w start-upach, mentorem i aniołem biznesu dla spółek na wczesnym etapie rozwoju i coachem dla managerówMa doswiadczenie w mowieniu do 8 osobowych zarzadow i ponad 10,000 ludzi.

Studiował zarządzanie i teologię w Kentucky Christian College w Stanach Zjednoczonych. Później otrzymał dyplom MBA w Hope International University w Kalifornii w USA. Sześcioletnie studia ukończył w 4 lata.

Jest Członkiem Rad Nadzorczych spółek giełdowych notowanych na GPW.
Jest prelegentem na Wyższych Uczelniach w Polsce, mówcą motywacyjnym w kilku dziedzinach, oraz autorem wielu publikacji i artykułów w prasie biznesowej, branżowej i profesjonalnej.
Jako członek jury kilku organizacji weryfikował dziesiątki biznes planów i konceptów biznesowych rocznie wyłaniając najlepsze start-upy w Polsce i Europie.
Jest Członkiem Zarządu odpowiedzialnym za region EMEA globalnej organizacji IMD International Search Group mającą 40 biur w 27 krajach.

Od 2004 roku seryjny przedsiębiorca i założyciel kilku firm doradczych, w tym Executive Network (executive search) będąca częścią IMD International Search Group. W ciągu ostatnich 10 lat jego firma obsadziła setki stanowisk wyższego szczebla, Członków Zarządu, Prezesów i Członków Rad Nadzorczych w różnych obszarach funkcjonalnych i w większości sektorów rynkowych. Spółka realizowała projekty na rzecz funduszy PE/VC oraz Zarządów ich spółek portfelowych, dla międzynarodowych koncernów, oraz spółek zarówno giełdowych jak i o kapitale prywatnym, a także dużych firm Polskich notowanych na giełdzie i korporacji zagranicznych, w tym organizacji non-profit.

W 2005 został inwestorem kilku start-upów, m.in. w portal GoldenLine.pl (sprzedany do giełdowej Agora SA w 2016 roku), wyszedł też z inwestycji Cooklet.pl w 2014 roku. Jest udziałowcem m.in. Sprzedajemy.pl przez co także w Citiboard.se w Szwecji, ClickQuickNow.pl, SentiOne.pl (exit do funduszu Trigon w 2016), Emplocity.pl czy Venture Investments.

Jako anioł biznesu zasiadał w jury rożnych organizacji: 

  • INTEL Business Challege Europe (IBCE 2013)

  • Międzynarodowy Konkurs dla Młodych Przedsiębiorców (GSEA Poland, 2013)

  • Zacznij.biz-Konkurs Konfederacji Lewiatan i Lewiatan Business Angels, 2013.

  • Oceniał i weryfikował także najlepsze pomysły na biznes i start-upy Polski Przesiębiorczej/Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości (AIP)

  • Mentor w MIT Enterprise Forum Poland (2016)- jeden z najstarszych akceleratorów technologicznych na świecie

W Polsce reprezentuje interesy międzynarodowej firmę z obszaru fuzji i przejęć (M&A).  

Wygłaszał prezentacje i był prelegentem na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz na Akademii Leona Kozimińskiego, weryfikował założenia biznesowe pomysłów powstałych w Szkole Głównej Handlowej (SGH).

Przez lata aktywny członek Klubu Polskiej Rady Biznesu i Amerykańskiej Izby Handlowej.

Udzielał wywiadów i był autorem licznych artykułów w Harvard Business Review, Manager, ProSeed, Lewiatan Business Angles, Bloomberg Businessweek, Polish Market, Puls Biznesu, Parkiet, Magazyn Sukces, Businessman.pl, Business Insider, Forbes oraz wielu innych magazynów branżowych i profesjonalnych.

Zapraszany jest też jako mówca by podzielić się swoimi doświadczeniami o tematyce realizowaniu celów, osiągania tego co pierwotnie wydaje się niemożliwe, przekraczaniu barier, m.in. na TEDx Warsaw 2015 oraz Życie bez Ograniczeń, największej imprezie motywacyjnej w Polsce. Mówił do ponad 10,000 ludzi na Tauron Arena jako jeden z 7 speakerow (3 zza granicy, 4 z Polski).

Ma ogromną przyjemność dzielić się z ludźmi swoimi doswiadczeniami, a ukonczenie Ironmana czy przebiegniecie 1000km na 4 pustyniach swiata wydaje się być sporą dawką inspiracji i motywacji. Napisał tez 2 książki, które obecnie są w sprzedaży w Empikach, trzecia wlasnie sie pisze…

Jako pierwszy Polak, wspólnie z 3 kolegami, podjął się wyzwania 4Deserts które ukończyło dotychczas tylko 28 osób na świecie. W 2014 przebiegł 1000km po 4 pustyniach świata w 4 ekstremach: gorąca, wiatru, suchego powietrza i zimna, dołączając do wąskiego grona 47 Grand Slammerów 4Deserts którym się to udało w historii. 4Deserts wg. stacji CNN i magazynu TIME jest 6 najtrudniejszym wyzwaniem wytrzymałościowym na świecie, zaraz obok wejścia na Mt. Everest (co udało się ponad 3500 ludzi dotychczas).

  • Sahara Race, 250km ultra, Jordan, 2014
  • Gobi March, 250km ultra, Chiny, 2014
  • Atacama Crossing, 250km ultra, Chile, 2014.
  • The Last Desert, 250km ultra, Antarktyda, 2014.

Aktywnie bierze udział w triathlonach.

  • Dystanse: supersprint, sprint, ¼ IM Etap Górski, Radków *najtrudniejsza trasa triathlonowa w Polsce), TRI Olimpijski.
  • Ironman 70.3 (Kaprun/Zell Am See, Austria),  2013. 
  • Ironman (pełen dystans), Klagenfurt, Austria. 2014.
  • Herbalife Ironman 70.3, Gdynia, 2015.

Daniel Lewczuk zrealizował już wystąpienia dla: PSE, Kopex Group, Coca-Cola Hellenic, Hochland, Coty, Koźmiński University, McCormick, Johnson & Johnson, Panasonic i wielu innych.

Entuzjasta różnych dyscyplin sportowych. Sport zawsze był ważną częścią jego życia.

Ultra

Jako pierwszy Polak, wspólnie z 3 kolegami, podjął się wyzwania 4Deserts które ukończyło dotychczas tylko 28 osób na świecie. W 2014 przebiegł 1000km po 4 pustyniach świata w 4 ekstremach: gorąca, wiatru, suchego powietrza i zimna, dołączając do wąskiego grona 47 Grand Slammerów 4Deserts którym się to udało w historii. 4Deserts wg. stacji CNN i magazynu TIME jest 6 najtrudniejszym wyzwaniem wytrzymałościowym na świecie, zaraz obok wejścia na Mt. Everest (co udało się ponad 3500 ludzi dotychczas).

  • Sahara Race, 250km ultra, Jordan, 2014
  • Gobi March, 250km ultra, Chiny, 2014
  • Atacama Crossing, 250km ultra, Chile, 2014.
  • The Last Desert, 250km ultra, Antarktyda, 2014.

Ironman Triathlon

 Aktywnie bierze udział w triathlonach.

  • Dystanse: supersprint, sprint, ¼ IM Etap Górski, Radków *najtrudniejsza trasa triathlonowa w Polsce), TRI Olimpijski.
  • Ironman 70.3 (Kaprun/Zell Am See, Austria),  2013. 
  • Ironman (pełen dystans), Klagenfurt, Austria. 2014.
  • Herbalife Ironman 70.3, Gdynia, 2015.

Biegi Uliczne

  • Warszawska Triada  Biegowa (Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Konstytucji 3go Maja, Bieg Niepodległości.). 2013-2014.
  • 10km (Orlen, Biegnij Warszawo, Bieg Niepodległości), 2013.
  • ½ Maraton (Półmaraton Warszawski), 2013.

Charity Runs

  • Wings for Life, Poznań, 2014.
  • Bieg po Nowe Życie, 2014.

   Biegi Wojskowe

  • Bieg Morskiego Komandosa (najtrudniejszy bieg terenowy w Polsce), 2014.
  • Grom Challenge, 2014.
  • Bieg Katorżnika, 2014.

Biegi Zadaniowe (OCR)

  • Runmageddon Rekrut (6km + 25 przeszkód), 2014.
  • Runmageddon Classic (10km + 40 przeszkód), 2014.
  • Men Expert Survival Race, 2014.
  • Spartan Race Sprint, 2015.
  • Spartan Race Super, 2015.

Koszykówka

We wszystkich 4 drużynach koszykarskich w których grał w Polsce i za granicą zdobywał tytuły mistrzowskie (w tym mistrzostwo ligi uniwersyteckiej NCCAA Div. II w USA). 

  • Cervantes-Warszawska Liga Szkół Licealnych, Kapitan drużyny, 3 miejsce, 1992. 
  • Cervantes-Wice-Mistrz Warszawskiej Ligi Szkół Licealnych, Kapitan drużyny, 1993.
  • Cervantes-Mistrz Warszawskiej Ligi Szkół Licealnych, Kapitan drużyny-1994.
  • Warszawska Liga Szkół Licealnych, Najlepszy Gracz i Strzelec Ligi-1994. 
  • WNBA: Puławska Brothers, Wice-Mistrz Ligi, 1999.
  • WNBA: Puławska Brothers, Mistrz Ligi, 2000. 
  • Puchar Ligi Koszykówki –„Let’s Go“- 1 miejsce. 2000.
  • WNBA: All Star Team, Reprezentacja Polski, 3 miejsce w Europie. 2000.
  • NCCAA Div. II –Basketball, National Champions, Georgia, USA. 1996.
  • Most Improved Player of the Year Award, Kentucky, USA. 1996.

Amatorsko ścigał się w rajdach klubowych Porsche. Gra w squah-a, tenisa, i jeździ na nartach.

Uczestnictwo w zawodach także łączy często z działaniami charytatywnymi (patrz CSR), startując w barwach Athletes in Action oraz  promując slogan "Wyzwania czynią życie ciekawym, ale pokonywanie ich nadaje życiu głębszego znaczenia".

Polski piłkarz, trener i działacz piłkarski. Najlepszy trener Polski 2000. Najlepszy trener w Polsce 2000/2001. Obecnie certyfikowany szkoleniowiec przekazujący swoją wiedzę na międzynarodowych konferencjach sportowych organizowanych przez FIFA.
W 1986 roku (jako trener) zdobył wicemistrzostwo Polski z Legią Warszawa, a czternaście lat później – jako dyrektor sportowy stołecznej Polonii – mistrzostwo, Puchar Ligi i Superpuchar kraju. Zanim jednak podpisał kontrakt z Polonią przez dziewięć lat pracował w klubach na Cyprze. Od 2000 do 2002 roku był selekcjonerem reprezentacji Polski, z którą po raz pierwszy od szesnastu lat wywalczył awans do finałów mistrzostw świata. Po mundialu był m.in. szkoleniowcem Wisły Kraków i cypryjskiego APOEL-u Nikozja. Obecnie Członek Zarządu PZPN, Przewodniczący Wydziału szkolenia PZPN. Jest zapalonym wędkarzem i wielkim miłośnikiem koni.
Od 2007 r. był członkiem komisji szkoleniowej UEFA, Development and Technical Assistance Committee oraz członkiem UEFA Technical Team. Z ramienia UEFA nadzorował powstanie i pracę Szkoły Trenerów na Cyprze oraz był obserwatorem i analitykiem meczów w finałach mistrzostw Europy 2008 i 2012 seniorów, 2009 i 2011 drużyn U-21 oraz w 2015 roku drużyn U-17.
Od 2006 r. jest wykładowcą na uczelniach w Polsce oraz w szkołach trenerów, korporacjach, bankach, przedsiębiorstwach .Wykładał w Szwecji, Austrii, na Cyprze i Białorusi na temat tworzenia zespołów, kultury sukcesu w klubie i biznesie, roli lidera w zespole, komunikacji w firmie, motywacji, pracy pod presją oraz wizerunku top menedżera w sporcie i biznesie. Pełni rolę eksperta podczas meczów reprezentacji narodowych oraz Lidze Mistrzów w TVP. Napisał cztery książki: „Futbol na tak”, „Prosta gra”, „Nikt nie rodzi się mistrzem”, „Pierwsze polskie euro”.
Wykłady Jerzego Engela, pełne pasji i energii pokazują np. w jaki sposób umiejętne rozdzielenie zadań na boisku oraz współdziałanie zawodników przenosi sie wprost na skuteczne zarządzanie zespołem w firmie, gdzie każdy musi znać swoją role, znać cele i strategię firmy. Przykłady wyjęte wprost z profesjonalnego zawodowego sportu potrafi przełożyć na język biznesu oraz pokazać jak ważne jest umiejętne zarządzanie zespołem, zdolności komunikacyjne liderów oraz skuteczne motywowanie. Wyjątkową wartością autorskich prelekcji Jerzego Engela są specjalnie przygotowane przez niego dla celów wykładu ekskluzywne wypowiedzi legendarnych coachów sportowych m.in. Arsene Wengera czy Alexa Fergusona – którzy odkrywają w jaki sposób inspirowali swoje zespoły do walki i do zwycięstwa, jakich technik perswazji używali by dotrzeć do głęboko ukrytych pokładów ambicji I zaangażowania swojego zespołu. W trakcie prelekcji  Jerzy Engel porównuje także skuteczną drużynę grającą na boisku pod wodzą kapitana do zespołów menedżerskich w firmie, które kierowane przez kadre zarządzającą w sposób planowy i zorganizowany potrafią osiągnąć więcej dzięki synergii i współdziałaniu.
”Team spirit”, żelazna wola walki i chęć przekraczania kolejnych granic, podporządkowanie indywidualnych ambicji celowi nadrzędnemu to główne tezy wykładów Jerzego Engela, zgodnie z zasadą że “biznes to sport kontaktowy”.

Służbę wojskową rozpoczął w 1969 r. jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu. Pierwsze stanowisko – dowódcy grupy-instruktora spadochronowego – objął w 7 batalionie rozpoznawczym 10 Dywizji Pancernej. W latach 1974-1976 dowodzi tam grupą specjalną, a potem przez kolejne dwa lata kompanią specjalną w tym batalionie.   Po ukończeniu w roku 1981 Akademii Sztabu Generalnego WP został skierowany do 6 Dywizji Powietrzno-Desantowej w Krakowie na starszego pomocnika szefa wydziału rozpoznawczego. 

W latach 1982-1983 był zastępcą dowódcy ds. liniowych 16 Batalionu Powietrzno-Desantowego 6 Dywizji Powietrzno-Desantowej, a przez kolejne dwa lata szefem sztabu-zastępcą dowódcy tego batalionu.

Przez pięć lat dowodził tym elitarnym batalionem. W latach 1990 -1991 był dowódcą Polskiego Kontyngentu Wojskowego ONZ w Syrii. W latach 1992-1993 służył w dowództwie Krakowskiego Okręgu Wojskowego na stanowisku szefa wydziału ds. wizyt zagranicznych i rozbrojenia w ramach OBWE. W roku 1993 został obserwatorem w Polskiej Misji Pokojowej ONZ w Saharze Zachodniej, z rekomendacji ONZ. Po powrocie do kraju w roku 1994 został dowódcą słynnej, 6 Brygady Desantowo-Szturmowej w Krakowie. 

W 1995 r. ukończył studia podyplomowe w Królewskiej Akademii Studiów Obronnych w Wielkiej Brytanii. W 1997 ukończył również prestiżowy Kurs  Zarządzania zasobami obronnymi kraju w Monnterey w USA. W roku 1996 mianowany na stopień generała brygady. W okresie 1996-1998 dowodził 25 Dywizją Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Od lipca 1998 r. do stycznia 1999r. z sukcesem dowodził Brygadą Nordycko – Polską SFOR w Bośni i Hercegowinie, jako pierwszy polski generał podejmujący służbę w NATO. Po powrocie z Bośni pracował w Sztabie Kryzysowym ds. Konfliktu Bałkańskiego będąc jednocześnie doradcą Ministra Obrony Narodowej.

Jesienią roku 1999 został wyznaczony na szefa Pionu Szkolenia i Ćwiczeń Kwatery Głównej Sojuszniczych Sił Zbrojnych NATO w Europie (SHAPE) w Mons, gdzie organizował wielkie manewry Sojuszu, m.in. ćwiczenia "Strong Resolve", które odbyły się w Polsce. Odpowiadał też za ćwiczenia Sił Szybkiego Reagowania NATO formacji takich jak ARRC (Allied Rapid Reaction Corps) oraz Sił Najszybszego Reagowania AMF(L) – Allied Mobile Forces (Land). 

W roku 2002 został wyznaczony na stanowisko pierwszego zastępcy dowódcy 3 Międzynarodowego Korpusu Sil Szybkiego Reagowania, z dowództwem na terenie Turcji – Istambuł. Odpowiadał tam za przygotowanie jednostek operacyjnych, planowanie ćwiczeń i operacji , oraz ich prowadzenia. W tym samym roku został awansowany na stopień generała dywizji. Służbę w Turcji zakończył w listopadzie 2003 r.

Generał Bieniek był pierwszym polskim oficerem, który objął tak wysokie stanowisko dowódcze w NATO. Według Ministerstwa Obrony Narodowej jest jednym z najbardziej dynamicznych i najlepiej wyszkolonych polskich dowódców, o wielkich zasługach w integracji sił zbrojnych z Sojuszem Północnoatlantyckim, wybitnym specjalistą od działań powietrzno-desantowych i specjalnych z olbrzymim doświadczeniem służby w organizacjach międzynarodowych. 

W okresie od stycznia do lipca 2004 dowodził Wielonarodową Dywizją Sił Stabilizacyjnych w Iraku, w skład której wchodziły wojska 23 narodowości. Okres jego dowodzenia przypadał na czas powstań radykalnego przywódcy fundamentalistów irackich , Muktady AL.-Sadra. 

Od sierpnia 2004 r. dowódca 2 Korpusu Zmechanizowanego w Krakowie w lutym 2007-wyznaczony, jako przedstawiciel Dowódcy NATO na funkcję doradcy Ministra Obrony Afganistanu w KABULU gdzie pełnił obowiązki do drugiej połowy 2007 roku.

Od października 2007 r. do marca 2009 r. był doradca wojskowym polskiego Ministra Obrony Narodowej, a od kwietnia 2009 r. objął stanowisko polskiego przedstawiciela wojskowego przy NATO i UE.

We wrześniu 2010 obejmuje stanowisko Zastępcy Dowódcy Strategicznego NATO ds. Transformacji w Norfolk, USA W stanie Virginia. Odpowiadał tam między innymi za koordynacje planów procesu obronnego państw NATO , transformacje sil zbrojnych państw sojuszu innowacje i rozwój nowych technologii, jak również współpracę partnerską z innymi państwami , oraz organizacjami międzynarodowymi. Jak dotychczas było to najwyższe stanowisko w strukturach dowodzenia NATO sprawowane przez polskiego generała.

Uhonorowany został m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Oficerskim i Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, oraz Złotym Krzyżem Zasługi, ponadto odznaczony Brązową Gwiazdą armii Stanów Zjednoczonych, Złotym Krzyżem za Dzielność Republiki Bułgarskiej, medalami Republiki Węgierskiej i Słowackiej , jak również Legią Honorowa Królestwa Hiszpanii.

15 Sierpnia 2004 r. został awansowany do stopnia generała broni, a w listopadzie 2010 do stopnia generała.

Jest ojcem czwórki dzieci. Dwaj najstarsi synowie służą, jako oficerowie – w jednostkach specjalnych W.P. Ma uprawnienia instruktora spadochronowego armii polskiej, a także brytyjskiej, belgijskiej, amerykańskiej, niemieckiej, norweskiej i tureckiej . Jest członkiem sekcji spadochronowej Wojskowego Klubu Sportowego "Wawel" w Krakowie. Jest również bratem honorowym Bractwa Kurkowego Towarzystwa Strzeleckiego w Krakowie. Wykonał ponad 3 tys. skoków spadochronowych, nie ma na świecie w służbie czynnej wysokiego stopniem oficera, który dokonałby podobnego wyczynu.

Uprawia windsurfing i snowboard, jeździ na nartach, gra w tenisa ziemnego jako jego fan od wielu lat i stołowego. 

Jest doktorem nauk, specjalizując się w bezpieczeństwie międzynarodowym oraz strategii wojskowej. Jest autorem wielu podręczników, książek i artykułów z tej dziedziny.

Biegle włada językiem angielskim i rosyjskim. Interesuje się literaturą, historią i sportem.

Na podstawie własnych doświadczeń Generał Mieczysław Bieniek pokazuje, że w nowych czasach globalizacji i internacjonalizacji można być skutecznym przywódcą w ekstremalnych/kryzysowych sytuacjach. 
Wskazuje, w jaki sposób budować zespół i motywować go do najtrudniejszych zadań, czasem w ekstremalnych warunkach. Pokazuje jak wytyczać cele i podejmować strategiczne decyzje. Doradza podejmującym kluczowe decyzje na temat strategii dużych organizacji /korporacji/ wielokulturowych w perspektywie wieloletniej, uwzględniając innowacje oraz dynamiczny postęp technologiczny. Szczególny nacisk kładzie na aktywne przywództwo i zarządzanie, konsekwencje, samodyscyplinę, oraz kreatywność. Doradza jak zarządzać firmą, żeby stała się konkurencyjna w zmieniającym się dynamicznie środowisku biznesowym i społecznym.

Mieczysław Bieniek prezentuje swoją wiedzę w sposób swobodny i profesjonalny. Jest mówcą niekonwencjonalnym z dużym poczuciem humoru. Często zaskakuje używając interesujących metafor i porównań, oraz odniesień historycznych. 

Emerytowany oficer piechoty Armii Stanów Zjednoczonych.

Ukończył historię i nauki polityczne w Milton College. Przez 21 lat służby na stanowiskach dowódczych zdobył unikalne doświadczenie w zakresie przywództwa, organizacji zespołów i skutecznej komunikacji.

Służył w wojskach powietrzno-desantowych i piechocie zmechanizowanej. W czasie służby obejmował różne stanowiska dowódcze na poziomie plutonu, kompanii, sztabu brygady i sztabu dywizji, między innymi jako oficer ds. operacji i oficer ds. wywiadu.

Wystąpił ze służby w roku 1999 w stopniu majora. Po przejściu do rezerwy pracował jako konsultant ds. HR, szkoleń i organizacji w firmie AT&T. W 2006 roku przeprowadził się do Polski. Wprowadza nową jakość w dziedzinie zarządzania zespołem, szkolenia liderów, kształtowania postaw przywódczych oraz treningów motywacyjnych.

Z jego usług jako doradcy i trenera korzystają największe polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa będące liderami w swoich branżach, jak Boston Consulting Group, Bank Zachodni WBK, McDonald’s Polska, PWC, Comarch, ING, Shell, T-Mobile, HDS, Fiat Bank, Ernst&Young, Raben, Mercedes-Benz, mBank czy Grupa Żywiec.

Do każdego wykładu proponujemy książkę: „Odpowiedzialne przywództwo” to lektura dla tych, którzy chcą na ochotnika podjąć się tej trudnej misji i ruszyć własną drogą do sukcesu. Nie znajdziecie tu ani prostych recept na „American dream”, ani naukowych teorii dających odpowiedzi na wszystkie pytania. To po prostu zbiór szczerych rad człowieka, który szedł wcześniej tą samą ścieżką, spisany bezpośrednim wojskowym językiem i okraszony przykładami z własnego, niebanalnego życia.

Psycholog biznesu, doradca biznesowy, przedsiębiorca, mediator. Od 2006 specjalizuje się w zarządzaniu i zarządzaniu zmianą. Twórca innowacyjnej koncepcji rozwoju kompetencji przywódczych, zarządzania zmianą i oporem CVP (Change Value Process) oraz rocznego programu rozwoju menadżerów i Liderów CVP Program, Akademii Zarządzania Zmianą i Inner Leadership. Uczy jak uwalniać się od blokad, oporów, które nas ograniczają oraz jak pracując z innymi jako pracownik, menadżer, szef radzić sobie z obawami przed zmianą. Pomaga rozwijać umiejętności komunikacji, negocjacji, słuchania, kontroli emocji, rozwiązywania konfliktów. Wykłada na wyższych uczelniach, szkolił się w USA, UK i Australii. Specjalizuje się w koncepcjach Leadership 3.0, Inner Leadership.

Charakteryzują go silne wartości, łączenie doświadczenia biznesowego jako przedsiębiorca, lider, menadżer z psychologiczną i doradczą pracą. W pracy doradczej przede wszystkim angażuje się jak we własną firmę, w pełni i na 100%, skupia się na tym, aby w jak najkrótszym czasie dać jak najwięcej konkretnych efektów. Nie szkoli, ale wspiera w osiągnięciu konkretnych efektów i zmian. Kluczowe pytanie Adama, które często zadaje innym: Co Cię powstrzymuje? Ile byś osiągnął, gdybyś poradził sobie z tym, co Cię powstrzymuje?

Zapraszany jako ekspert do mediów: TVN, TVP, Polsat, Polskie Radio, Forbes, Gazeta Prawna. Prowadził szkolenia i procesy doradczo-coachingowe dla liderów z takich firm: Orange, Google, Allegro, Alshaya, Smyk, LOT, Dell, P&G, RWE, PGNiG, Mars, GJ, X-Trade Brokers, czy ING.

TEMATY

Lista tematów aktualnych Jak zachować energię i motywację do działania pomimo kryzysu – jak pracować z dobrym nastawieniem, gdy kryzys się przedłuża – od czego zależy odpowiedni poziom motywacji – jak radzić sobie z niepewnością o przyszłość – jak zapanować nad myślami i negatywnymi emocjami – czego można nauczyć się od najlepszych sportowców i aktorów oraz jak tę wiedzę wykorzystać w trudnych czasach – jak myśleć kreatywnie i twórczo pomimo presji i stresu 10 zasad przywództwa i zarządzania w czasach zmian – jaka jest rola menadżera, lidera i przywódcy w zmianie i kryzysie – jak podejmować najtrudniejsze decyzje – jak komunikować do zespołu najtrudniejsze decyzje – jak tworzyć nowe rozwiązania biznesowe i znajdywać swoje szanse pomimo kryzysu – jakie są kluczowe wnioski szefów firm z ostatnich 10 dni (przykłady firm od 3 mln PLN obrotu do 2 mld PLN obrotu).

Zarządzanie strategiczne w czasach kryzysu i zmian według Change Value Process (CVP) — jak podejmować najtrudniejsze decyzje — jak komunikować najtrudniejsze decyzje — jak myśleć strategicznie i szeroko pomimo presji i stresu — rozwój niewidzialnych kompetencji wg CVP — jak nie wpadać w pułapki liderów Budowanie marki i przewagi konkurencyjnej w kryzysie według Change Value Process (CVP) — jak wykorzystywać szanse biznesowe w kryzysie — od czego zależy siła marki — od czego zależy przewaga konkurencyjna — tworzenie nowych lub innowacyjnych rozwiązań — tworzenie Błękitnego Oceanu – czyli nowej niszy bez konkurencji — wypracowywanie praktycznego planu działań

Trening Uważności, Koncentracji i Mindfulness — Tworzenie rytuału porannego — Tworzenie rytmu dnia i tygodnia — Aktywność fizyczna pobudzająca kreatywność oraz koncentrację — Uwalnianie się od negatywnych myśli i emocji — Domowe ćwiczenia pobudzające — Praca z oddechem, która relaksuje lub mobilizuje — Radzenie sobie z przytłoczeniem myśli i pracy Jak zaplanować efektywnie czas z dziećmi w domu — Sposoby na rozmowy z dzieckiem — Pomysły na zabawy — Ustalanie zasad współpracy z rodziną i dziećmi — Tworzenie miejsc do pracy i zabawy — Tworzenie rytmu dnia i tygodnia dla rodziny i dla pracy Self-caring – jak zadbać o siebie w tych czasach — Ponowne zdefiniowanie swoich wartości — Ustalenie priorytetów dnia i tygodnia, aby zadbać o siebie — Trening uważności i Mindfulness — Zarządzanie myślami i emocjami — Spojrzenie na nowo na swoją karierę i plany — Wyjście z pułapek mentalnych, które wypalają

Remote Management – jak efektywnie zarządzać zespołem online — Wprowadzenie i wypracowanie zasad pracy zdalnej — Wprowadzenie i wypracowanie zasad w zespole wirtualnym — Narzędzia do pracy online — Różnice między zarządzaniem offline i online — Prowadzenie rozmów grupowych i indywidualnych online — Eliminowanie ograniczeń w zarządzaniu online — Motywowanie zespołu poprzez online Rola lidera w trakcie kryzysu / Remote Management dla lidera — Definicja roli lidera w kryzysie — Metody zarządzania oporem i zmianą — Etapy kryzysu – jak przewidzieć zachowania pracowników i firmy — Szersze spojrzenie strategiczne – kluczowa rola lidera — Podejmowanie trudnych decyzji w trudnych momentach — Analiza zagrożeń i tworzenie rozwiązań

Sztuka kreatywności i rozwiązywania problemów w czasach zmian — jak pobudzać swoją kreatywność — jak rozwijać kreatywność w zespole — jak tworzyć rozwiązania, gdy wydaje się, że nie ma nadziei — jak rozwijać myślenie szerokie i strategiczne — jak tworzyć kulturę innowacyjności w zespole i w firmie — jak realizować strategie Blue Ocean Sztuka mediacji – jak rozwiązywać konflikty — jak rozmawiać na bardzo drażliwe i delikatne tematy — jak prowadzić spotkanie prowadzące do uspokojenia emocji — jak rozwiązywać konflikty poprzez mediację w biznesie — jak wykorzystywać Chang Value Process w procesie mediacji — jakie zadawać pytania, aby wychodzić z impasu

Przedsiębiorcze myślenie w zespole — czym się różni myślenie etatowe od przedsiębiorczego — jak podejmuje decyzje pracownik, menadżer, a jak przedsiębiorca — jak rozwijać Leadership Mindset — jak rozwijać mentalny IOS – inicjatywę, odpowiedzialność, samodzielność — jak rozwijać 3DO – domykanie, dociskanie, doszlifowanie Motywowanie i wyznaczanie celów — czym różnią się od siebie: inspiracja, motywacja, zaangażowanie — czym różnią się: wyznaczanie celów, a kierunków oraz wizji — jak wyznaczać cele krótko- i długoterminowe — jak budować wizję — jak angażować innych do swojej idei i celów

Zarządzanie czasem i planem — od czego zależy efektywność dnia — jak ustalać priorytety — jak tworzyć plan tygodnia i miesiąca — jak radzić sobie z dystraktorami — jak szybko aktualizować plany — jak działać zwinnie i elastycznie

Lista szerokich programów rozwojowych • Nowoczesne Przywództwo Strategiczne • Zwinne Przywództwo • Zarządzanie zmianą i oporem • Strategiczny innowator • Komunikacja i efektywny zespół • Wdrażanie kultury Agile do działów IT i nie tylko • Większa skuteczność: osobista, zespołu, lidera • Budowanie zaufania i szacunku w biznesie • Różnice międzypokoleniowe a współpraca • Efektywne działanie w świecie zmiany, niepewności, chaosu • Tworzenie przewagi konkurencyjnej w biznesie i sprzedaży • SMIT – Social Media, Internet, Technologie

Program Akademii Innowacji (dla wybranych osób i zarządu) Program jest skupiony wokół odkrywania najnowszych trendów w branży i innych branżach, aby wypracowywać długoterminowe rozwiązania, które gwarantują – przewagę konkurencyjną – nie tylko otwartość na zmiany, ale wyprzedzanie zmian – tworzenie trendów w branży – gwarancję przyciągania najlepszych talentów z branży – kreowanie Customer Experience, czyli doświadczenia klienta oraz Employee Expierence, czyli doświadczenia pracownika, co gwarantuje silną markę na rynku – tworzenie nowych, nieoczywistych źródeł dochodu – wymianę wiedzy w organizacji, która często pozostaje ukryta i niewykorzystana – wdrażanie rozwiązań SMIT (social media, internet, technologie) Forma warsztatów oparta jest o szereg inspiracji z różnych branż, wykłady różnych ekspertów oraz facylitację grupową, czyli pracę w grupie skupioną na wypracowywaniu rozwiązań dzięki doświadczeniu uczestników.

SMIT – Social Media, Internet, Technologie Innowacyjny program, którego celem jest – rozwinięcie sztuki korzystania z social mediów, internetu i technologii w działach sprzedaży, HR, a nawet zarządu, aby uzyskiwać lepsze wyniki sprzedaży i rekrutacji – „odtetryczenie” tej części organizacji, która „zastała się w myśleniu”, zamknęła się na nowości, rozwój – zintegrowanie pracowników poprzez wspólny rozwój swojej obecności w social mediach nie jako „korpo”, ale jako żywy człowiek – pokonanie oporu przed używaniem nowych technologii i social media i byciem influencerem

Projekt: „Wspólny kierunek” (dla wszystkich) Celem tego projektu jest we współpracy z HR i zarządem stworzyć wspólne i spójne postrzeganie firmy oraz wzmocnić relacje, które już są dobre, ale wymagają dbania i uspójnienia na wszystkich poziomach organizacji. Ważne jest, aby wszyscy identyfikowali się z misją, wizją firmy oraz czuli zaangażowanie w jeden, precyzyjny, jasny kierunek firmy. Dzięki temu każdy warsztat dla pracowników, kierowników będzie miał jasny cel i sens. Celem jest także identyfikacja niuansów, problemów, wyzwań na różnych poziomach organizacji i podzielenie się wynikami ze wszystkimi pracownikami. Istotą jest także uspójnienie zmian ważnych dla zarządu oraz kluczowych dla pracowników. Pozwoli to na zwiększenie zaangażowania pracowników oraz poprawienie współpracy w zespołach i między działami, a także lepsze rozumienie przełożonych i zarządu.

Projekt: „Wspólny kierunek” (dla wszystkich) Dokładna forma realizacji tego projektu byłaby do ustalenia, ale główne elementy to: 1. Przeprowadzenie z zarządem warsztatu, który ma określić misję, wizję i wartości firmy oraz ocenić kluczowe obszary organizacji, o które w następnych krokach będą pytani pracownicy. 2. Przeprowadzenie ankiety wśród wszystkich pracowników, która badałaby ocenę przez pracowników takich aspektów jak: komunikacja wewnątrz zespołu, komunikacja międzydziałowa, główne trudności i problemy, oczekiwania, pomysły na rozwiązania. 3. Publikacja wyników ankiety w taki sposób, aby pracownicy czuli, że są słuchani i faktycznie mogą wpłynąć na organizację. 4. Umiejętne zaangażowanie związków zawodowych w proces rozwoju firmy.

Projekt: „Wspólny kierunek” (dla wszystkich) 5. Wyjazdy integracyjne wzmacniające współpracę i podczas nich warsztaty omawiające rozwiązania, które wypływają z wyników ankiety. 6. Systematyczne spotkania mające na celu na bieżąco weryfikowanie obaw, wątpliwości oraz rozwiązań. 7. Wdrożenie Akademii Komunikacji, Akademii Lidera, Akademii Zarządzania Zmianą. 8. Wdrożenie Akademii Mentoringu 9. Wdrożenie Akademii Innowacji

Program Akademii Komunikacji (dla pracowników) Celem Akademii jest poprawienie komunikacji pracowników z pracownikami oraz z przełożonymi. A także usprawnienie przepływu informacji, większe docenienie miejsca pracy i wzrost zaangażowania i motywacji. Główne elementy programu: – Czym jest komunikacja vs zwykłe mówienie – Sztuka zadawania pytań a sztuka mówienia – Zarządzanie emocjami w trudnych sytuacjach – Unikanie konfliktów w tematach trudnych – Wychodzenie z konfliktów – Zasady komunikacji m.in. komunikat wysłany nie równa się odebranemu – Podstawy profili osobowości jako źródło zrozumienia różnic międzyludzkich – Usprawnianie komunikacji w dziale – Usprawnienie komunikacji między działami Każdy dzień to połączenie inspirującej wiedzy z ćwiczeniami, dyskusjami skupiony na realnych rozwiązaniach. Warsztaty są dopasowane do potrzeb zarządu, przełożonych oraz uczestników warsztatów, które są określane w wyniku rozmów oraz ankiety online.

(Dla handlowców i menadżerów) Celem Akademii jest zwiększenie sprzedaży działów sprzedaży, podniesienie kompetencji sprzedażowych oraz obsługi klientów, wypracowanie postaw i mentalności, które będą systematycznie rozwijały wyniki sprzedażowe i kontaktu z klientami. Główne elementy programu: – Sprzedaż 1.0, 2.0, 3.0 – Złote Zasady handlowca – Jak radzić sobie z oporem klientów – Jak wykorzystać marketingu i PR we własnej sprzedaży – Jak sprzedawać poprzez pytania lub przekonywanie – Jak łączyć patrzenie na liczby z budowaniem relacji – Jak dopasować się do różnych typów klientów – zrozumieć jakich mamy klientów i jak do nich docierać – Jak przekonywać klienta pomimo wyższej ceny – Jak radzić sobie z trudnymi, “marudzącymi” klientami – Jak więcej słuchać, mniej mówić do jednych klientów, a do innych umieć mówić tak, aby szybko przekonać do swojej oferty – Jak rozwinąć metody kontroli emocji i opanowania w sytuacjach trudnych – Jak wydobyć kluczowe, unikalne cechy, które wzmocnią osobistą charyzmę – Jak wypracować osobisty system pracy, który wpłynie na konsekwencje i systematyczność – Jak wzmocnić pewność siebie – Jak poprawić kluczowe procesy i doprecyzować cele

Program Akademii Lidera (dla menadżerów) Celem programu jest wzrost świadomości najnowszych trendów w zarządzaniu, wzrost kompetencji komunikacyjnych oraz rozwój własny jako lidera i człowieka. Dzięki temu organizacja zyskuje bardziej pewnych siebie menadżerów, którzy samodzielnie potrafią realizować założenia strategiczne firmy w szybszy i efektywniejszy sposób Główne elementy programu – Komunikacja jako klucz do efektywności – Rozwój IOS pracowników – jak sprawiać, aby pracownicy mieli więcej Inicjatywy, Odpowiedzialności i Samodzielności – Zwiększyć zdolność zarządzania osobowościami „trudnymi”, ciężkimi do zrozumienia i zarządzania – Sztuka prowadzenia rozmów opartych o dialog – Źródła konfliktów i problemów komunikacyjnych – Pułapki Liderów – Rozwiązywanie konfliktów w zespole poprzez słuchanie i zadawanie pytanie – Sztuka negocjacji i mediacji ze związkami zawodowymi – Sztuka pokonywania oporu

Program Akademii Lidera (dla kierowników i menadżerów) – Komunikacja między działami – Sztuka prowadzenia trudnych oraz kreatywnych spotkań – Usprawniania przepływu komunikacji i informacji w dziale i między działami – Piramida efektywności jako inspiracja do efektywnej komunikacji – Inteligencja emocjonalna liderów – czym jest i jak ją rozwijać – Integralne zarządzanie – różne style zarządzania a efektywność organizacji (coachingowe, partycypacyjne, dyrektywne, mentorskie, przedsiębiorcze) – Coachingowe elementy w zarządzaniu – plusy, minusy i praktyka – przekazywanie informacji zwrotnej – sztuka zadawania pytań – uważność i słuchanie – Inner Leadership – osobisty rozwój swojej osobowości, cech, świadomości, jako główne źródło automotywacji i motywowania pracowników – Podstawy zarządzania zmianą, komunikowanie zmian

Program Akademii Zarządzania Zmianą (dla dyrektorów wyższego szczebla i zarządu) Innowacyjny program realizowany poprzez unikalną metodologię i filozofię zarządzania zmianą Change Value Process. Program koncentruje się wypracowaniu większej skuteczności zarządzania firmą, ludźmi, zmianą oraz wypracowaniu większych zysków To praktyczna psychologia biznesu połączona z twardymi strategicznymi rozwiązaniami. Cele: ● poznać metody pracy z oporem, niechęcią ludzi ● zwiększyć zdolność zarządzania osobowościami „trudnymi”, ciężkimi do zrozumienia i zarządzania ● skuteczne prowadzenie spotkań i szybsze docieranie do osób, które nas nie rozumieją ● tworzenie spójnej strategii w szybszym tempie i jasne komunikowanie w dół organizacji ● budowanie postaw wśród podwładnych i otwartości na zmianę ● rozwój Inner Leadership – czyli zwiększenie jasności decyzji, pewności siebie i spokoju wewnętrzne w zmienności biznesowej każdego dnia ● zwiększenie charyzmy liderów ● budowanie zaangażowania i lojalności wśród pracowników ● budowanie szacunku i zaufania zarządu i menadżerów ● nowoczesne trendy w zarządzaniu ludźmi i zarządzaniu strategicznym

Program Akademii Mentoringu (dla wybranych osób) Program skupiony na przygotowaniu Mentorów wewnątrz organizacji, którzy będą dzielić się doświadczeniem z młodymi osobami lub osobami, które w danym momencie wymagają wsparcia w rozwoju, zmianie. Cele: • określenie formuły programu: 1. Klasyczny Mentoring 2. Peer Mentoring, 3. Youth Mentoring • przygotowanie wybranych pracowników do roli Mentora • wybranie talentów w organizacji, tzw. Mentee (uczniów) • przygotowanie Mentee do roli uczniów i do programu mentoringowego • połączenie talentów z mentorami • rozwój talentów poprzez spotkania z mentorem raz w miesiącu w celu dzielenia się doświadczeniem • podsumowanie programu mentoringu i przygotowanie do 2 edycji programu w kolejnym roku

Swoją edukację muzyczną rozpoczął w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie w klasie fortepianu. Mniej więcej od 12-tego roku życia grywał w różnych kapelach rockowych, a poza szkołą i próbami biegał za piłką. Pod koniec liceum pod wpływem musicalu „Metro” Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy napisał muzykę do pierwszego swojego musicalu „Fatamorgana?”. Premiera odbyła się w 1993 r. w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie. Po spotkaniu z Januszem Stokłosą w roku 1993 r., który zaproponował mu współpracę wyruszył do Warszawy. Kolejne osoby, które doceniły jego talent i współpracowały z nim to: Maryla Rodowicz, Andrzej Sikorowski z zespołu Pod Budą, Janusz Józefowicz, Krzysztof Krawczyk, Edyta Górniak, Violetta Villas, Kasia Kowalska, Grupa Mo-Carta, Przemysław Gintrowski, Grzegorz Turnau, Ewa Małas-Godlewska, Jose Cura, Mietek Szcześniak, Kayah, Halina Frąckowiak, Natalia Kukulska, Andrzej Piasek Piaseczny. W roku 2002 wziął udział w programie telewizyjnym „Idol”, który przyniósł mu dużą popularność, ale przede wszystkim dał dużo satysfakcji z pracy z bardzo uzdolnionymi ludźmi. W 2003 roku napisał musical „Opentaniec”, który odniósł ogromny sukces. Premiery „Opentańca” odbyły się w Teatrze Wielkim w Warszawie oraz w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Kolejnym projektem był program telewizyjny „Moja Krew” oraz „Taniec z Gwiazdami”, w którym miał szansę podzielić się swymi odważnymi aranżacjami z dość sporą publicznością. To właśnie za sprawą Tańca z Gwiazdami powstała Orkiestra Adama Sztaby, która stała się coraz bardziej rozpoznawalną Orkiestrą w kraju. W latach 2005 i 2006 Adam odpowiedzialny był za oprawę muzyczną Sopot Festival gdzie wraz ze swoją Orkiestrą współpracował m.in. z Lemarem, Gordonem Haskel, Drupi, Heleną Vondrackovą, Karelem Gottem, Demisem Roussos. Niewątpliwie do największych sukcesów artystycznych Adama Sztaby należą koncerty z gwiazdami światowego formatu: recital koncertowy z Michaelem Boltonem oraz koncert Stinga z Polską Orkiestrą Radiową podczas Jubileuszu z okazji 80-lecia Polskiego Radia. Kolejnym ogromnym sukcesem był udział w Ceremonii otwarcia Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2010 na Stadionie Legii w Warszawie gdzie Adam w mistrzowski sposób poprowadził Polską Orkiestrę Radiową. W 2011 roku Przy koncercie z okazji Prezydencji Polski do Unii Europejskiej współpracował z międzynarodowymi gwiazdami takimi jak: Dolores o’Riordan, Kenny G, Chris Botti czy po raz kolejny z Michaelem Boltonem. Od 2011 do 2016 roku pełnił rolę jurora w Show TV Polsat – „Must be The Music, Tylko muzyka” gdzie wyszukiwał i oceniał zdolnych ludzi z całej Polski. W sierpniu 2012 r. podczas Festwialu Solidarity of Arts wystąpił na jednej secnie wraz ze swoim idolem Quincy Jonesem. W grudniu 2014 wydał swoją autorską płytę pt. „Muzyka własna”, która zwiera muzykę z show tanecznego Opentaniec oraz ścieżkę dźwiękową do filmu „Od pełni do pełni”. Podczas Solidarity of Arts w roku 2015 poprowadził słynny WDR Big Band w koncercie Swing +. W roku 2016 napisał utwór „Leopoldinum”, który powstał na zamówienie Instytutu Muzyki i Tańca, a prawykonanie odbyło się w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną w listopadzie 2016 r.

Cel prezentacji:

Celem prezentacji jest pokazanie pracownikom firmy innego spojrzenia, innej perspektywy na współpracę w firmie pomiędzy poszczególnymi jej pracownikami oraz kadrą zarządzającą, na przykładzie funkcjonowania i prowadzenia Orkiestry Symfonicznej.

Założenia do prezentacji:

Głównym założeniem jest zaprezentowanie w czasie prezentacji, na czym polega praca i prowadzenie orkiestry symfonicznej, jako zespołu, pokazując występujące analogie do prowadzenia zespołów biznesowych.

Czas trwania prezentacji: ok. 45 minut (prezentacja ze slajdami, filmami, zdjęciami).

Kluczowe aspekty:

1. Role i odpowiedzialności poszczególnych członków zespołu: rola Szefa – Dyrygenta
    – jak prowadzi zespół, jakich narzędzi używa, rola poszczególnych muzyków, role liderów
2. Współpraca w zespole – co jest kluczowe, co jest łatwe, a z czym są trudności
3. Rola indywidualistów vs. team
4. Jakie są czynniki sukcesu orkiestry – od czego zależy jej jakość
5. Przygotowanie poszczególnych członków zespołu

Wymagania do prezentacji: Prezentacja ma atrakcyjną formę, jest urozmaicona slajdami, zdjęciami, fragmentami muzycznymi tak, aby w jak największym stopniu zainteresować widownię. Prezentacja jest prowadzona w dynamicznym tempie. W prezentacji znajduj się np.: a) konkretne przykłady omawianych sytuacji, które są wizualizowane w formie zdjęć lub w postaci audio, b) na pewno dużym urozmaiceniem jest przytoczenie różnych anegdot z życia orkiestry c) w końcowej części Adam angażuje widownie do aktywnego udziału w „ćwiczeniu muzycznym”, polegającym na „wyklaskaniu” czy wyśpiewaniu jakiegoś prostego układu z podziałem na role, którego celem jest pokazanie, że przy współpracy i zastosowaniu się do wskazówek dyrygenta szybko, wspólnie możemy jako Zespół wykonać trudne zadanie.

Autor wydanej na początku 2015 roku książki „Labirynt. Sztuka podejmowania decyzji”, która w zaledwie trzy tygodnie stała się bestsellerem Harvard Business Review Polska, a w kolejnych miesiącach została nagrodzona prestiżową Złotą Sową i wyróżniona przez Czytelników i Jury w konkursie Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. 

Jeden z czołowych ekspertów w Europie Środkowo-Wschodniej w zakresie przywództwa, podejmowania decyzji, modelowania kultury organizacyjnej i zarządzania talentami. W 2005 roku, jako pierwszy Polak, ukończył program trenerski w McClelland Center w Bostonie, a w 2015 roku uzyskał certyfikat executive coacha w Stakeholder Centered Coaching. 

W październiku 2016 roku został wybrany spośród ponad 12.000 kandydatów do elitarnego globalnego projektu 15 Coaches, w którym jest jedynym reprezentantem Europy Środkowo-Wschodniej; obok niego do przedsięwzięcia zakwalifikowały się takie osoby, jak Aicha Evans, wiceprezes Intel, David Peterson, szef coachingu w Google, gen. Bernard Banks, odpowiadający za rozwój przywództwa w Akademii US Army West Point, prof. Herminia Ibarra z INSEAD, Whitney Johnson, autorka bestsellera ‘Disrupt Yourself’ czy David Callahan z Harvard Business School.

Jest współzałożycielem i dyrektorem Leadership Lab, cenionym mówcą inspiracyjnym i konferencyjnym, doradza zarządom wiodących firm w Polsce i za granicą, prowadzi liczne warsztaty i szkolenia dla menedżerów wysokiego szczebla. Występował na konferencjach i prowadził warsztaty z takimi speakerami jak m. in. dr Marshall Goldsmith, prof. Dave Ulrich, prof. Andrew McAfee, Neil Rackham, prof. Joseph Badaracco, czy prof. Heike Bruch. 

Przez ponad 8 lat pracował w firmie konsultingowej Hay Group, początkowo jako konsultant, następnie jako lider zespołu doradczego Diagnostics w Europie Środkowo Wschodniej. W 2006 roku dołączył do firmy executive search SpenglerFox, gdzie odpowiadał za wyniki i rozwój warszawskiego oddziału. W latach 2007-2014 pełnił funkcję dyrektora generalnego ICAN Institute, wydawcy magazynu HBR Polska. 

Wolny czas dzieli pomiędzy enologię oraz wyprawy wysokogórskie w Himalajach, Pamirze i Alpach. 

"Rekomendowanie Pawła Motyla to zaszczyt. Paweł jest fantastycznym ekspertem w dziedzinie przywództwa, należy do intelektualnej czołówki na świecie. Jest przy tym wspaniałym mówcą, wysoko ocenianym przez uczestników konferencji. Paweł to również znakomity executive coach i konsultant, pomagający liderom, zespołom i całym organizacjom w dążeniu do pozytywnych zmian. A do tego, jest super człowiekiem. Praca z nim to przyjemność!" Marshall Goldsmith, światowy autorytet nr 1 w zakresie przywództwa, czołowy executive coach, autor 35 globalnych bestsellerów, w tym „Mojo” i „Triggers”.

One of leading experts in Europe in decision-making, leadership and talent management. 20+ years' business experience, including 10 years in management consulting and executive search with 7+ years in the CEO role (Harvard Business Review Poland / ICAN). Author of a best-selling book, C-level consultant, trainer and coach. 

In November 2016 he was chosen, among 12.000+ applicants, to join an elite group of world’s top 25 coaches and leadership development experts, selected and led by dr. Marshall Goldsmith. This group includes thinkers and practitioners such as Aicha Evans, Vice President at Intel Corporation, General Bernard Banks, Head of Leadership Development at West Point Military Academy, Whitney Johnson, author of ‘Disrupt Yourself’, David Peterson, Head of Coaching at Google or Herminia Ibarra, professor of leadership at INSEAD or Clark Callahan from Harvard Business School. 

Speaker at Harvard Business Review conferences in Poland, has delivered numerous presentations with dr. Marshall Goldsmith, prof. Dave Ulrich, prof. Andrew McAfee, prof. Joseph Badaracco, Neil Rackham, Coleen Stanley, prof. Heike Bruch and many others. Facilitator of C-level workshops and training programs (2500+ hours of training sessions delivered). Top-ranked trainer in ICAN Institute executive education projects. Architect of consulting solutions and advisor to the management boards of leading companies in Poland, has managed and participated in numerous international assignments. 

Certified executive coach with Marshall Goldsmith Stakeholder-Centered Coaching. In 2005 he was the first Pole to complete Train-the-Trainer program at McClelland Centre for Research and Innovation in Boston as well as behavioural interviewing training in Brussels, Belgium. 

His book on decision-making was published in Polish in 2015 and became Harvard Business Review Poland alltime bestseller in just 4 weeks. The book won many prestigious awards in Poland, including 2014 Golden Owl. 

Pawel spends his spare time in mountains, has climbed numerous 6000m- and 7000m peaks in Himalaya and Pamir. He is also an admirer of Italian red wines, from Tuscany in particular. 

"It is my honor to endorse the work of Pawel Motyl. Pawel is a fantastic expert in leadership, who is consistently at the leading edge of thinking. He is a wonderful speaker, who receives consistently positive feedback from his participants. He is also an excellent coach and consultant who can help both individuals and organizations achieve positive change. Along with all of this, he is a great guy. Working with him is a joy!" dr. Marshall Goldsmith Marshall Goldsmith was recently recognized in London as the Thinkers 50 #1 Leadership Thinker in the World and top rated executive coach. He is the #1 New York Times best-selling author.

Od 20 lat występuje publicznie dla grup do 1500 osób (w ciągu roku kilkadziesiąt wystąpień dla grup powyżej 100 osób). 

Dziennikarz – publicysta, autor kilkuset tekstów z zakresu biznesu (m.in. GW, Rzeczpospolita, Newsweek, Gazeta Prawna, Manager), współpracuje jako  dziennikarz z TVN, RMF FM, TVP, współtwórca pierwszych w Polsce Studiów Public Relations, gościnnie wykłada na 12 uczelniach w Polsce (m.in. UJ, UW, UŚ, AE w Krakowie i Katowicach, WSNS), nurek – Master Scuba Diver, przewodnik górski – od 22 lat przewodnik beskidzki III klasy, hipnotyzer – w Towarzystwie Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą. Autor kilkuset artykułów i kilku książek, w tym bestsellera Psychologia Zmiany. Nagrody branżowe: Ostre Pióro BCC, Proton 2011.

Jego siłą jest:

  • wykorzystanie osobistych kontaktów z takimi osobami jak Robert Cialdinii, Stephen R. Covey, Philip Kotler, Chan Kim, Meredith Balbin, Tom Peters i inni,
  • dopasowanie posiadanej wiedzy i techniki wystąpień do firmy, grupy i potrzeb,
  • wykorzystanie dużej dynamiki, technik hipnozy i aktywizacji dużych grup.

Wcześniejsze doświadczenia w zakresie wystąpień: 

Start – 1992 – Festiwal Reklamy Cracfilm – przez 6 lat prowadzenie Festiwalu, własne bloki merytoryczne, prowadzenie Gal dla 1500 osób.
Wystąpienia na największych w Polsce Kongresach, Konferencjach i Seminariach z zakresu Reklamy, Przywództwa, PR, Mediów, HR – łącznie kilkaset wstąpień

Wystąpienia merytoryczne na wyjazdach integracyjnych i konferencjach krajowych i zagranicznych na zaproszenie firm dla grup 100-500 osobowych (m.in. Bank BPH, Centertel, Novartis, Toyota Bank Polska, Allianz, Doehler Polska, ING Bank Śląski, Novartis, Nobel Biocare Polska, Vision Express, Sokołów SA, PepsiCo., Pekao SA, CDM Pekao, Polska Telefonia Cyfrowa, KGHM, Grupa LOTOS SA, PKO BP SA., Opel, BZ WBK, PKO BP.

Redaktorka, wice prezeska Polskiego Instytut Mindfulness, oraz coach lidershipowy. Jako twórca koncepcji medialnych Zuza stawia projekty, zarządza zespołami i rozwija marki w druku, internecie i telewizji. Program redukcji stresu metodą mindfulness (MBSR) prowadzi dla grup otwartych oraz dla liderów biznesu.

Za stworzenie GAGI – magazynu dla rodziców – otrzymała tytuł Redaktor Naczelnej Roku. Była jedną z dwóch kobiet redaktorek naczelnych tygodnika Przekrój. Ostatnim projektem medialnym Zuzanny był anglojęzyczny portal newsowy tworzony przez redaktorki z gazet z całej Europy.NewsMavens.com był współfinansowany przez Google DNI Fund, Gazetę Wyborczą i Komisję Europejską.

Zuzanna podejmuje się wyzwań zawodowych, które oscylują wokół jej przekonań społecznych. Przykłada rękę do budowania świadomości na temat kobiet w rolach przywódczych, mindfulness i redukcji stresu oraz rozwoju osobistego redaktorów i managerów. Aktualnie, Zuzanna występuje w roli coacha dla kobiet w branży medialnej, oraz jako trenerka mindfulness i przywództwa w środowisku biznesowym.

Szkolenia specjalistyczne:

– Absolwentka programu Business Coaching Diploma (Price Waterhouse Coopers)
– Członek News Impact Network (European Center for Journalism)
– Absolwentka Leadership Academy Poland 2016 (Center For Leadership)
– Certyfikat Nauczyciela Mindfulness Based Stress Reduction (European Institute for Mindfulness-Based Approaches )
– Absolwentka kursu Search Insider yourself (Search Insider Yourself Leadership Institute)
– Przeszkolona w negocjacjach i zarządzaniu sprzedażą (Mercury International)
– Przeszkolona w social-media marketing (Attention PR and Social Media Marketing Agency).

Rozszerzone propozycje tematów/ wykładów:

Poznaj mindfulness, opanuj stress

  •   Skąd sie wziął świecki nurt mindfulness (storytelling)
  •   Jak wygląda formalna i nieformalna praktyka mindfulness (ćwiczenia)
  •   Jakie przynosi korzyści krótko i długoterminowe (nauka)

Przywództwo (adaptive leadership + clarity and focus training)

  • Historia rozwoju pojęcia leadershipu. Współczesne wyzwania i podejście adaptacyjne. (teoria)
  • Kluczowe kompetencje: uważność, słuchanie, prowadzenie pytaniami, znoszenie dyskomfortu, klarowność umysłu, świadomość celu nadrzędnego, ie purpose (teoria i praktyka)
  • Praca nad artykulacją/poszukiwaniem swojego purpose (ćwiczenia)

Zrozumienie i zarządzanie błędami poznawczymi (cognitive bias)

  •  Mechanika i funkcjonowanie błędów poznawczych (nauka)
  •  Teoria informacji i pojemność pamięci krótkotrwałej (storytelling)
  • Praca z uważności w celu poszerzania pola widzenia i odkrywanie własnych ślepych punktów (ćwiczenia)

Wypalenie zawodowe – zrozumienie i zapobieganie

  •  Przegląd insightów Krystyny Masloch, twórzczyni Maslach Burnout Inventory
  •  Profil pracowników najbardziej zagrożonych
  •  Efekty wypalenia (psychiczne, fizyczne, zdolność do pracy)
  •  Sygnały ostrzegawcze
  •  Prewencja vs wyzdrowienie

Rozwój przywództwa kobiet

  • Przegląd największych pułapek, przeszkód stojących przed kobietami (teoria)
  • Techniki przeciwdziałania mansplainingu, techniki negocjacji, niesłyszalności/nie widzialności (ćwiczenia)
  • Jak odbywać trudne rozmowy, hojne budowanie relacji zawodowych, ie networking, oraz tworzenie strategicznych sojuszy (ćwiczenia)

Zuzanna Ziomecka is the vice president of the Polish Mindfulness Institute (POLIM). As an American-educated Polish journalist and editor she has been professionally involved in print, television and internet projects since the beginning of the millennium. She was awarded editor of the year for founding and leading Gaga – the first Polish lifestyle magazine for parents in 2008. She was also one of the few women to ever act as chief editor for a weekly current affairs magazine (Przekrój) in Poland. From 2017 to June 2019 Zuzanna founded and ran NewsMavens – a European news portal created exclusively by women from European news organizations. The project was funded by Gazeta Wyborcza, Google DNI and the European Commission. Currently, Zuzanna writes about women in leadership and technology for Poland's largest liberal daily – Gazeta Wyborcza and their women's brand "Wysokie Obcasy", but the majority of her work has shifted to trainings and coaching. She coaches European newspaper editors and designs focus, stress reduction and self care workshops for news teams. In Poland, Zuzanna teaches Mindfulness Based Advanced Leadership Development to business and third sector leaders in Poland, as well as open mindfulness courses for beginners. Privately, she raises two rebellious kids with her partner in Warsaw.

 

Menedżer z dużym doświadczeniem na wyższych stanowiskach kierowniczych w polskim sektorze bankowym i reputacji innowacyjnego przedsiębiorcy w gospodarce cyfrowej. Pełnił funkcję Prezes Zarządu, Wiceprezesa i Przewodniczącego Rady Nadzorczej w wielu bankach w Polsce i zagranicą. Prowadził szereg projektów restrukturyzacyjnych i start’upowych w Polsce, w Republice Czeskiej i Słowackiej, w Chinach oraz na Malcie i w Gibraltarze, wprowadzając na rynek szereg uznanych marek jak: Bank Polski, mBank, MultiBank i Bank SMART
W latach 1983-1990, Lachowski pracował jako asystent naukowy w Instytucie Rozwoju Gospodarczego w Szkole Głównej Handlowej.
W latach 1987-1992, Lachowski kierował własną firmę konsultingową, INTEXIM – Centrum Analiz Ekonomicznych, który specjalizowała się w restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz doradztwie strategicznym i finansowym.
W 1993 roku rozpoczął pracę w Powszechnym Banku Gospodarczym (PBG) w Łodzi jako członek zarządu odpowiedzialny za restrukturyzację portfela złych długów banku. W latach 1996-1998 był Pierwszym Wiceprezesem Zarządu odpowiedzialnym za bankowość detaliczną, korporacyjną i inwestycyjną.
Od 1998 do 2000 roku pełnił funkcję Lachowski Wiceprezesa Zarządu Powszechnej Kasy Oszczędności BP (PKO BP), początkowo odpowiedzialny za bankowość detaliczną, a następnie za wszystkie linie biznesowe, w tym bankowość korporacyjną i inwestycyjną.
W 2000 Lachowski rozpoczął pracę w BRE Banku (obecnie mBank) jako członek zarządu odpowiedzialny za dwa projekty typu greenfield, stworzenie mBanku – pierwszego internetowego banku w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej, i MultiBanku, nowoczesnego banku uniwersalnego (MultiBank) dla klasy średniej oraz małych i średnich przedsiębiorstw (MSP).
W listopadzie 2007 roku Lachowski zainicjował projekt europejskiego banku detalicznego poprzez ekspansję mBanku w Czechach i na Słowacji w oparciu o jednolity paszport UE.
W 2004 roku Lachowski został Prezesem Zarządu BRE Banku. W marcu 2008 roku BRE Bank został wyróżniony tytułem "Najlepsza instytucja finansowa".
W latach 2013-2015, Lachowski był Prezesem Zarządu FM Bank PBP (Bank Smart oraz BIZ Bank)
Lachowski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, gdzie uzyskał tytuł magistra ekonomii z wyróżnieniem.Jest autorem wielu artykułów i opracowań na temat innowacji w zakresie finansów, zarządzania i strategii. Opublikowane książki: Droga innowacji. Pracuj ciężko, baw się, zmieniaj świat (2009);Droga ważniejsza niż cel. Wartości w życiu i biznesie (2011); Od wartości do działania. Przywództwo w czasach przełomowych (2013).
Jest pasjonatem biegania (ukończył ponad 30 maratonów) i wspinaczki wysokogórskiej (zdobył między innymi Aconcagua, Ojos del Salado, Denali, Elbrus, Mt Blanc, Mt. Vinson, Kilimandżaro).

 

Slawomir Lachowski is professional with extensive experience in senior managerial positions in the Polish banking industry and a recognized entrepreneur in digital finance. He served as CEO, Chairman of the Board and Member of Management Board in several banks in Poland and abroad over the last 23 years. He led several start-up bank projects in Poland, Czech Republic and Slovakia resulting in creation of well recognized brands as mBank, MultiBank and Bank SMART.
Career. In the years 1983-1990, Lachowski worked as a research assistant at the Institute of Economic Development at the Warsaw School of Economics.
In 1987-1992, Lachowski directed a consulting firm, INTEXIM – Centre for Economic Analysis, which specialized in strategic and financial advice.
In 1993, Lachowski started working in Powszechny Bank Gospodarczy (PBG) in Lodz as a board member responsible for the restructuring of the bank's bad debt portfolio. In 1996-1998, Lachowski was the First Deputy President of the Management Board at the PBG responsible for retail, corporate and investment banking.
From 1998 to 2000, Lachowski served as the Executive Vice President of the Management Board of Powszechna Kasa Oszczędności BP (PKO BP), initially responsible for retail banking and for all business lines, including corporate banking, investment banking.
In 2000, Lachowski began working at BRE Bank (now mBank) as a board member in charge of two greenfield, retail banking projects: mBank, the first internet bank in Poland and Central and Eastern Europe, and MultiBank, a modern brick and mortar bank for the emerging middle class and small and medium enterprises (SME). Both banks were successfully launched – mBank within 100 days in November 2000 and MultiBank in 2001.
Lachowski initiated the project of a European retail bank based on EU passport with international expansion of mBank to the Czech Republic and Slovakia in November 2007.
In 2004, Lachowski become the CEO of BRE Bank. In March 2008 BRE Bank was awarded the title “Best Financial Institution” in 2008.
In 2013-2015, Lachowski was the CEO of FM Bank PBP (Bank Smart and BIZ Bank)
Slawomir is a graduate of Warsaw School of Economics where he received a MA in Economics with honours, magna cum laude.
Slawomir is an author of several articles and papers on innovation in finance, management and strategy. Books published: Disruptive Innovation in Banking: A Business Case in Low-Cost Finance. How to Win Against the Leaders by Creating Strategic Competitive Advantage and Real Value for Customers (2009); The Journey Not  the Destination. Values in Life and Business (2011);Values in Action. Leadership in turbulent times (2013).
Slawomir is a passionate runner (accomplished 30 marathons) and mountaineer (summited Aconcagua, Ojos del Salado, Denali, Elbrus, Mt Blanc, Mt. Vinson, Kilimanjaro).

Ukończyła studia MBA we francuskim INSEAD, Krajową Szkołę Administracji Publicznej w Warszawie oraz Akademię Muzyczną w Katowicach. Menedżer z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym, przez większość tego okresu związana z sektorem telekomunikacyjnym. Przedsiębiorca i inwestor.
Członek Rady Dyrektorów Pepco Group NV, inwestor i Prezes Zarządu Grupy Modne Zakupy (intymna.pl), inwestor i Przewodnicząca Rady Nadzorczej  w spółkach Talkin’ Things i Rentplanet.
W latach 2015- 2020 Prezes Zarządu Virgin Mobile Polska.Virgin Mobile CEE. W trakcie swojej kariery zawodowej była m.in. Dyrektorem Wykonawczym ds. Strategii, Rozwoju i Oferty Hurtowej w Telekomunikacji Polskiej, Prezesem Zarządu PTK Centertel (operator sieci Orange), Członkiem Zarządu ds. Sprzedaży w PKN Orlen, Prezesem Zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Prowadziła niezależną działalność doradczą i inwestycyjną. Pełniła również funkcje członka rad nadzorczych takich spółek jak PZU, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych,  ABC Data, Orlen Deutschland oraz PGNiG Norway (PGNiG International), była również członkiem Rady Dyrektorów AR Packaging Group AB.

Jako trzeci z polskich himalaistów zdobył wszystkie 14 szczytów liczących powyżej 8000 m n.p.m. Koronę zamknęło wejście na Annapurnę (8091 m n.p.m.) w dniu 27 kwietnia 2010 r. o 13:45 czasu lokalnego. Dokonał tego jako trzeci Polak w historii po Jerzym Kukuczce i Krzysztofie Wielickim. Piotr Pustelnik jest twórcą projektu „Trzy Korony”, czyli pomysłu na zdobycie Korony Ziemi, Koronki Ziemi (drugie co do wysokości szczyty kontynentów) i Korony Himalajów i Karakorum.

Wychowanek, wieloletni członek i kilkukrotny prezes Akademickiego Klubu Górskiego w Łodzi. Uczestnik i organizator ponad trzydziestu wypraw w góry wysokie. Doktor inżynierii chemicznej, pracownik naukowy Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej.

Do 2007 był redaktorem naczelnym miesięcznika górskiego „n.p.m.” W 2007 został nagrodzony nagrodą Explorera, przyznawaną co roku, podczas Explorers Festival w Łodzi, światowym indywidualnościom w dziedzinie eksploracji. W 2006 r. wraz z Piotrem Morawskim został finalistą Nagrody Środowisk Wspinaczkowych „Jedynka” za Tryptyk Himalajski – Cho Oyu (droga norm), Annapurna Wschodnia (wsch. grań), Broad Peak (droga normalna) – projekt zrealizowany bez zdobycia głównej Annapurny z powodu konieczności udzielenia pomocy Tybetańczykowi. W marcu 2011 dostał nagrodę „Super Kolosa 2010” za zdobycie Korony Himalajów, jako trzeci Polak i dwudziesty himalaista na świecie.

Warsztat „Smart Strategy in the mountain”
GRA – zadanie: wejście na K2

Celem zadania jest przeprowadzenie ataku szczytowego na jedną z najwyższych gór świata – K2. W zadaniu uczestniczą następujące osoby:

Kierownik wyprawy
Uczestnicy wg opisów
Obserwatorzy (4 osoby).
Strażnik reguł, którego zadaniem jest pilnowanie stosowania przez uczestników warsztatów reguł zadania i notowanie ustaleń grupy dotyczących wykonania zadania.

Uczestnicy zadania mają do dyspozycji następujące osoby:

Andrzej Gibki – młody 25+ alpinista, świetny technicznie, o ogromnej energii z pogranicza ADHD, bardzo ambitny, jednak niedoświadczony w górach najwyższych (brak doświadczenia powyżej 8000 m);
Karol Wolny – młody 25+, średni technicznie, entuzjasta, od lat w różnych górach w wyjątkiem wysokich, dużo doświadczeń podróżniczych, biegacz, ambitny i posiadający wielką wolę osiągnięcia celu;
Waldek Powolny – w średnim wieku 45+, małe doświadczenie górskie, był na Aconcagua i Evereście (z tlenem) z wyprawami komercyjnymi, charakter i temperament bliżej nieznany;
Gienek Tadek – wywodzący się z kręgów przewodników tatrzańskich, alpinista samouk, od lat w różnych górach, ale bez większych sukcesów, technicznie bez szału, ale daje radę, mocny fizycznie;
Adam Azerski – w średnim wielu 40+, dołączył do wyprawy w ostatniej chwili, nikt o nim nic nie wie, określa się sam jako dobry, wytrzymały i niekonfliktowy;
Jan Halej – alpinista 60+, z pokolenia lat 80-tych, bardzo doświadczony, ale wraca do gór wysokich po 25 latach przerwy;
Aleksander Tarnowski – doświadczony alpinista z wieloletnim dorobkiem, zdobywca wielu szczytów ośmiotysięcznych, wiek 50+, indywidualista o mocnym nawet cholerycznym charakterze, ma zadatki na lidera;

Treść zadania:

W oparciu o scenariusz szczegółowy, który jest opisany poniżej uczestnik ma zadanie zaplanować strategię wykonania ataku. Podczas dyskusji w bazie:

Wybrać lidera i uzasadnić, dlaczego ten a nie inny;
Podzielić wyprawę na zespoły albo dwu lub trzyosobowe (więcej niż jeden) i uzasadnić: dlaczego;
przedyskutujcie taktykę polegającą na zaplanowaniu czasowym wyjść poszczególnych zespołów i przedyskutujcie możliwe warianty zmiany planu wskutek możliwego zaistnienia zakłóceń w realizacji planu (zmiana pogody, choroba uczestnika, etc.).

Zadaniem uczestnika jest prowadzenie ataku szczytowego wg kryteriów poniżej i reagowanie na zmiany sytuacji.

Zadanie kończy się przeprowadzeniem ewaluacji wewnątrz grupy, czy przyjęty sposób postępowania doprowadził do realizacji założonego celu, a jeśli nie, to dlaczego.

Scenariusz szczegółowy

Oto cel wyprawy

Kryteria zadania

Zadaniem każdej wyprawy alpinistycznej jest:

  1. osiągnięcie szczytu;
  2. przeprowadzenie akcji szczytowej bezpiecznie.

Jak mówimy o kryterium osiągnięcia szczytu, to należy pamiętać, że od Was zależy co uznacie za sukces wyprawy. Proszę w notatkach z zadania napisać, co zostało uznane przez grupę za cel wyprawy.

Może to być sytuacja, jak jedna osoba osiągnie szczyt, czy jak uczynią to np. dwie najlepsze, czy jak będziecie dążyć do wprowadzenia jak największej liczby alpinistów na wierzchołek. Nie określamy z góry tego kryterium. Po prostu, przyjmijcie jakieś i uzasadnijcie.

Co się tyczy punktu drugiego, to za kryterium osiągnięcia go będziemy uważać taką sytuację, gdy grupa lub jednostka wchodząca na wierzchołek będzie w czasie wejścia miała wsparcie w postacie kolegów w obozie niższym od najwyższego.

Opis warunków na drodze na szczyt przed rozpoczęciem ataku

  1. Na drodze do wierzchołka trzeba założyć cztery obozy, jak wyżej. Wasza wyprawa jest po okresie aklimatyzacji ale na drodze nie ma jeszcze Waszych obozów.
  2. W miejscu obozu III nie ma więcej miejsca niż na dwa namioty dwuosobowe lub jeden trzyosobowy.
  3. W miejscu obozu IV nie ma więcej miejsca niż na jeden namiot dwu lub trzyosobowy.
  4. Prognozy mówią o oknie pogodowym, które będzie trwało 5-7 dni. Po nim będzie okres bardzo silnych wiatrów i braku widoczności przez trzy dni. Potem będzie okno pogodowe na około 7 dni.
  5. Wszyscy są zdrowi i w pełni sił.

Warunki terenowe

Odległości między obozami:

  • Między bazą a obozem I – 5 godzin marszu;
  • Między obozem I a II – 5 godzin marszu;
  • Między obozem II a III – 6 godzin marszu;
  • Między obozem III a IV – 7 godzin marszu;
  • Od ostatniego obozu do wierzchołka jest (do góry) – 8 godzin, a w dół – 4 godziny.

Reguły

  1. Uczestnik mają do dyspozycji 6 namiotów w tym 2 trzyosobowe i cztery dwuosobowe.
  2. Nie wolno spać w namiotach mniejszych niż opisane, czyli trzy osoby w dwuosobowym lub cztery w trzyosobowym.
  3. Na każdą godzinę marszu musi być co najmniej jedna godzina odpoczynku ( w cyklu całodobowym). W praktyce nie wolno maszerować dłużej niż 12 godzin.
  4. Na czas działania w ciągu dnia liczymy = 2 godziny na przygotowanie się do wyjścia do góry + czas potrzebny na przejście od obozu niższego do wyższego + 2 godziny na przygotowanie się do snu (gotowanie, etc). Jeśli trzeba postawić namiot to doliczamy 1 godzinę.
  5. Szybkość poruszania się alpinistów od bazy do obozu trzeciego wynosi 120 m różnicy wysokości na godzinę marszu. Od obozu III do IV – odpowiednio 100 m/h. Od obozu IV do szczytu – 80 m/h.
  6. W czasie wejścia zawsze muszą być alpiniści w dwóch sąsiadujących obozach, np. w obozie II i III lub III i IV.
  7. Jeżeli ze zdrowotnych powodów któryś z uczestników ataku musi zawrócić, musi mu towarzyszyć jeden z jego kolegów.

Reguł pilnuje uczestnik warsztatów tzw. strażnik reguł.

Wszystkie ustalenia są zapisywane i strażnik reguł sprawdza, czy nie zostały przekroczone np. limity wagi plecaka, liczby godzin marszu, miejsc noclegowych, etc.

Przebieg zadania

  1. Narada w bazie na dzień przed atakiem.
  2. Ustalamy plan pierwszego wyjścia z bazy.
  • Dzień 1 – ile zespołów wychodzi, ile zabierają namiotów i gdzie dochodzą.
  • Dzień 2 – ile zespołów wychodzi, ile zabierają namiotów i gdzie dochodzą.
  • Dzień 3 – ile zespołów wychodzi, ile zabierają namiotów i gdzie dochodzą.
  • Dzień 4 – ile zespołów wychodzi, ile zabierają namiotów i gdzie dochodzą.
  • Dzień 5 – ile zespołów wychodzi, ile zabierają namiotów i gdzie dochodzą.
  • Dzień 6 – ile zespołów wychodzi, ile zabierają namiotów i gdzie dochodzą.
  • Dzień 7 – ile zespołów wychodzi, ile zabierają namiotów i gdzie dochodzą.

Można wykorzystać tyle dni, ile przewiduje plan czyli od 5 do 7.

  • 3. Ustalamy plan drugiego wyjścia w oparciu o to, co zostało zrobione w pierwszym wyjściu.
    Dzień 1
    Dzień 2
    Dzień 3
    Dzień 4
    Dzień 5
    Dzień 6
    Dzień 7.

Szczegóły jak w punkcie 2.

UWAGA.
Podczas dojścia o ostatniego obozu słabnie i zaczyna chorować jeden z uczestników wejścia. Proszę to uwzględnić.

Tematy wykładów: 

Motywacja od kuchni, czyli jak zwiększyć szansę, że coś zostanie zrobione
Meandry decyzji, czyli kiedy ufać emocjom, a kiedy… niech sobie robią coś innego
Kwestia zaufania, czyli budowanie zaufania z perspektywy psychologii na wesoło

Konsultant biznesowy, prowokacyjny interpretator zjawisk psychologicznych w biznesie, inspirator współpracujący z rynkiem biznesowym na całym świecie. Mentor AIP Business Link, członek rady ekspertów ośrodka analitycznego THINKTANK, certyfikowany coach International Coaching Community, wykładowca akademicki, m. in. w programie Executive MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. 
Opublikował dziesiątki artykułów dotyczących zastosowania psychologii w biznesie. Jest autorem książek dotyczących wdrażania zmian w środowisku pracy i środowisku domowym, m.in: „Pracować i nie zwariować„,  „Biznes czyli kupa ludzi„, „Życiologia„, „Jak pies z Kotem” oraz „Głaskologia„. 

Temat wykładu: 

Rola służb wywiadu w stosunkach dyplomatycznych pomiędzy państwami, ze szczególnym uwzględnieniem wywiadu polskiego. 
Skuteczne sposoby pozyskiwania informacji i przeprowadzania wywiadu gospodarczego. 
Zarządzanie zespołem i motywowanie ludzi z wykorzystaniem technik wywiadu oraz informacji tajnych i niejawnych.

Byly oficer wywiadu, pilot,wspoltworca jednostki GROM, Szef Urzędu Ochrony Państwa w latach 1993–1996, generał brygady w stanie spoczynku.

W 1970 ukończył studia w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Poznaniu. W 1972 rozpoczął służbę funkcjonariusza wywiadu i kontrwywiadu Rok później ukończył też Ośrodek Szkolenia Kadr Wywiadu PRL w Starych Kiejkutach. W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych pracował od 1970 w Departamencie I i Departamencie II. W 1975 został oficjalnie zatrudniony przez MSZ, najpierw w Konsulacie Generalnym w Chicago (1975–1976), później Polskim Przedstawicielstwie przy ONZ w Genewie (1982–1987). W 1990 przeszedl pozytywnie weryfikacje i zostal zatrudniony w UOP, początkowo jako zastępca szefa Zarządu Wywiadu UOP, później jako szef Urzedu.

Dowodził zakończoną sukcesem brawurową operacją Samum – ewakuacją agentów CIA z Iraku w 1990 r.Odznaczony przez prezydenta George’a Busha wysokim odznaczeniem CIA. W podziekowaniu Amerykanie sfinansowali budowę Jednostki Wojskowej 2305, którą według jednej z teorii pierwszy dowódca Sławomir Petelicki nazwał GROM na cześć Gromosława Czempińskiego.

Po zakończeniu służby związał się z biznesem – zasiadał w zarządach i radach nadzorczych wielu przedsiębiorstw (Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu, FORCAN S.A., BRE Bank S.A., WAPARK Sp. z o.o., MOBITEL Sp. z o.o., Szeptel S.A., The Quest Group Sp. z o.o., Eco Recycling Investment S.A.) i doradzał firmom konsultingowym (Deloitte). Pracował jako konsultant merytoryczny przy filmie „Operacja Samum“.

W 1960 ukonczyl szkolenie lotnicze i jest czynnym pilotem do dzis. Był m.in. prezesem Aeroklubu Warszawskiego (1998 -2012)  ,prezesem Aeroklubu Polskiego (2005-2009)i V-Prezydenten FAI (2005-20010 Miedzynarodowa Organizacja Lotnicza). We wrześniu 2013 został Członkiem Zarządu „Stowarzyszenia im. Generała Sławomira Petelickiego”, upamiętniającego gen. Sławomira Petelickiego.

Obecnie jest doradcą, konsultantem biznesowym, komentatorem, wykładowcą i cenionym mówcą inspirującym.

Podpułkownik rezerwy, absolwent Wyższej Szkoły Wojsk Zmechanizowanych. 20 lat służby w siłach specjalnych. Jeden z pierwszych żołnierzy GROM-u. Były dowódca grupy szturmowej, uczestnik operacji antyterrorystycznych na Bliskim Wschodzie, szkolił żołnierzy batalionu polsko-ukraińskiego przed wyjazdem do Kosowa.

Instruktor technik antyterrorystycznych, spadochroniarstwa, strzelectwa, narciarstwa. Absolwent kursu antyterrorystycznego w Stanach Zjednoczonych. Organizator szkoleń dla pododdziałów Wojska, Policji, Straży Granicznej. Prezes Fundacji Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych GROM.

Ukończył Szkołę Chorążych Wojsk Zmechanizowanych w Elblągu ze specjalnością działania specjalne oraz Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu – specjalność: rozpoznanie, działania specjalne.
Dowódca grupy specjalnej I Batalionu Szturmowego. W I Pułku Specjalnym Komandosów – dowódca plutonu, dowódca kompanii, oficer operacyjny zespołu dowodzenia. W Jednostce Specjalnej GROM dowódca grupy szturmowej, dowódca oddziału bojowego.
Brał udział w misji specjalnej Liban- Syria.
Instruktor spadochronowy, narciarstwa, technik antyterrorystycznych, strzelectwa sportowego i obronnego

Cechuje go umiejętność kierowania zespołami ludzkimi, rozwiązywania problemów, kreatywność, dyspozycyjność, zdolności komunikacyjne i organizacyjne, konsekwencja działania w dążeniu do celu. Charyzmatyczny mówca budzący zaufanie.

Ukończone kursy:

Special Training Group – USA
International Bodyguard Association – Wielka Brytani
Brał udział w treningach i zawodach Sił Specjalnych w Niemczech, Francji, Hiszpanii, krajach Afryki Północnej

Uprawnienia:

Do pracy na stanowisku pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych, organizator szkoleń specjalistycznych dla Jednostek Specjalnych Wojska Polskiego i Policji w zakresie działań antyterrorystycznych, technik i interwencyjnych strzelań sytuacyjnych i stresowych, projektant i współautor systemów bezpieczeństwa w spółkach Skarbu Państwa.

W swojej pracy na wysokich szczeblach zarządczych pełniła i pełni na co dzień funkcję lidera jako mówca, trener, doradca i mentor, prezentując przy tym świeżą perspektywę, mocno skłaniając do refleksji oraz inspirując w kierunku bardziej humanistycznego podejścia do przywództwa i bardziej zrównoważonego sposobu zarządzania wynikami i sukcesem w organizacji.
Ania przekonuje, że „to co osiągniesz jest ważne, jednak sposób, w jaki to zrobisz, jest daleko ważniejszy. Twój znak firmowy, niczym piętno, najmocniej odciśnie się na zbudowanym przez Ciebie środowisku, kulturze, jaką zaszczepisz i organizacji, którą stworzysz.”
Ania współpracuje z najróżniejszymi organizacjami z całego świata – od Dalekiego po Bliski Wschód, od północnych krańców Europy po samo południe Afryki oraz z odbiorcami z jej macierzystej Ameryki Północnej. Prowadzone przez nią wystąpienia dla leaderów dostarczają jasnych ram działania, które są wypełnione jej osobistymi doświadczeniami i praktycznymi metodami ich zastosowania. Warsztaty “It’s in the HOW” („Chodzi o to, jak”) i “Everything Communicates” („Wszystko niesie ze sobą przekaz”) to tylko niektóre z wystąpień Ani, które pomogą Ci uruchomić nowe pokłady energii na rzecz jeszcze bardziej zaangażowanej organizacji.
Ania czerpie z doświadczeń zdobytych w pracy dla producentów – gigantów dóbr konsumpcyjnych, takich jak Procter & Gamble, Coca-Cola Hellenic Bottling Company czy The Coca-Cola Company. Obecnie pełni funkcję Członka Rady Nadzorczej banku Millennium.

Będąc z jednej strony ekspertem biznesu Ania czerpie także z wiedzy i doświadczeń spoza świata korporacji, mogąc pochwalić się poważnym zaangażowaniem w działalność niekomercyjną. Udziela się w stowarzyszeniach branżowych na szczeblu zarządczym w ramach programu “świadome przywództwo”.
Jej praktyka i doświadczenie doradczo-mentorskie cieszą się ogromnym powodzeniem w kręgach inicjatyw edukacyjnych, aktywizacji kobiet oraz w sektorze przedsiębiorstw społecznych, jak np. Fundacja Nagrody Hult, społeczność Social Wolves – Zwolnieni z teorii, stowarzyszenie Global Shapers – program Mentor4Starters. Za wkład w rozwój talentów wśród młodych liderów Ania otrzymała w 2016 roku nagrodę “Charyzmatyczna Kobieta – Business and Social Enterprise Award” przyznawaną przez Why Story Polska a w 2011 – nagrodę „World of Difference 100 Award” przyznawaną przez International Alliance for Women(TIAW) za działalność na rzecz aktywizacji i upodmiotawiania kobiet.
Ania ma polskie korzenie, choć urodziła się i wychowała w Kanadzie; ukończyła z wyróżnieniem Wilfrid Laurier University w Ontario w Kanadzie.

 

Anna Jakubowski – working as a Senior Executive, Ania relates her daily leadership practices to the areas of speaking, training, consulting and mentoring. She inspires; bringing a fresh perspective and encouraging self-reflection, to promote a more human approach to leadership, and a more sustainable approach to how organizations deliver their bottom line.

“With a conviction that ‘what’ you achieve is important, ‘how’ you achieve it, makes all the difference. Your leadership legacy will be the environment you create, the culture you instil and the organization you build.”

Ania draws from her experience working for consumer good ‘giants’ Procter & Gamble, Coca-Coca Hellenic Bottling Company and The Coca-Cola Company. She currently serves as a Supervisory Board Member of Bank Millennium S.A.

As a business practitioner, she also draws from learning and experience outside of the ‘corporate walls’, given her extensive community contributions. She is engaged in thought leadership at the Board level with industry associations. As well, a highly sought-after mentor and advisor to educational, empowerment and social enterprise initiatives like the Hult Prize Foundation, Social Wolves – Exempt from Theory, the Global Shapers – Mentor4Starters program. For her contributions to talent development in young leaders she was recognized and awarded in 2016 with a “Charismatic Woman – Business and Social Enterprise Award” from Why Story Polska, and in 2011 with the “World of Difference 100 Award” – from The International Alliance for Women (TIAW) for her contributions to women’s empowerment.
She has connected with diverse organizations and audiences from the Far East to the Middle East, from the northern tip of Europe to the south edges of the African continent, as well as her native North America. Her leadership talks provide a framework, along with personal examples and practical tools to put into action. “It’s in the HOW” and “Everything Communicates” are examples of addresses that put you on the path to a more engaged you, a more engaged organization.

Head of Poland w Facebooku. Odpowiada za rozwój biznesu i pracę z klientami na polskim rynku. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży mediowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Przez 15 lat była związana z agencją MediaCom, gdzie najpierw pełniła funkcję Dyrektor Zarządzającej oraz Dyrektor ds. rozwoju biznesu, by w 2008 roku przejąć rolę CEO agencji. Przez 10 lat była odpowiedzialna za strategię oraz rozwój firmy.
Prywatnie – mama dwóch córek, w wolnych czasie tańczy polskie tańce ludowe.

Aktywnie wspiera kobiety w biznesie (m. in. w ramach inicjatyw LeanIn oraz Mentors4Starter). Dwukrotnie wyróżniona w konkursie AdMan (2014, 2016), w 2015 r. otrzymała prestiżowy tytuł Bizneswoman Roku.

Head of Poland at Facebook. She is responsible for business development and working with clients from the market. A manager with over 20 years of experience in media & marketing in the CEE region. For 15 she was working at MediaCom media agency, first as a Managing Director and New Business Director, than as a CEO leading company for a decade.
A mom of 2 wonderful girls, spends her free time folk dancing.

 

Polski polarnik, podróżnik, przedsiębiorca. Ekspert w dziedzinie motywacji i przywództwa.
Laureat wielu nagród za wybitne zasługi dla promocji Polski w świecie; Explorer 2000, Super Kolos 2004, polskiej edycji konkursu „World Young Business Achiever”, wpis do księgi Guinnessa, Ambasador Hansa Christiana Andersena. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Medalem Ministra Sportu, Medalem Św. Wojciecha.
Studiował filozofię i fizykę na Uniwersytecie Warszawskim. Jest absolwentem Programu AMP (Advanced Management Program), IESE Business School (Barcelona).Właściciel wiodącej firmy z branży grzewczej sanitarnej. Założyciel Instytutu i Fundacji Marka Kamińskiego. Fundacja zajmuje się realizowaniem dużych projektów społecznych, skierowanych
do wybranych grup osób ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych oraz organizacją wypraw w nieznane zakątki świata oraz wypraw typu incentive travel.
Autor książek: „Wyprawa”, „Moje Bieguny. Dzienniki z wypraw 1990-1998”, „Razem na Bieguny”,  wywiadu rzeka:„ Dotykanie świata”  oraz książki dla dzieci „Marek – Chłopiec, który miał marzenia”.
Jako pierwszy człowiek na świecie dotarł na oba bieguny Ziemi w ciągu jednego roku (1995). Uczestniczył w wielu wyprawach na Antarktydę, Grenlandię, dwa razy przepłynął jachtem Ocean Atlantycki, przeszedł Pustynię  Gibsona, w 2004 roku dotarł na obydwa bieguny z niepełnosprawnym chłopcem – Jaśkiem Melą.

Stracił wzrok w ciągu 24 godzin, kiedy miał 13 lat. Pomimo przeszkód nigdy nie pozwolił sobie na bycie przeciętnym.

Otrzymał stypendium do jednej z najlepszych szkół średnich świata – Red Cross Nordic United World College. Spędził w Norwegii 2 lata ucząc się z ludźmi z 81 krajów. Właśnie tam narodziła się jego pasja do sportów ekstremalnych. Nauczył się wspinać, jeździć na nartach i jako miły dodatek wygrał najbardziej prestiżowe zawody narciarskie dla osób niewidomych na świecie. Doszedł do wniosku że z odpowiednią ilością wytrwałości i kreatywności jesteśmy w stanie osiągnąć wszystko co postawimy sobie jako cel.
Jest pierwszą osobą niewidomą z Polski, która zdobyła szczyty Kilimandżaro i Góry Kościuszki, i która przeszła przez lodowiec na Spitsbergenie za Kołem Podbiegunowym. Wspinał się też na Mont Blanc, Elbrus i Aconcagua.
O jego wyprawach powstało kilka filmów dokumentalnych. W tym samym czasie założył własną firmę technologiczną. Zajmuje się technologiami od strony ich tworzenia oraz ich oddziaływaniem na procesy w biznesie i zjawiska społeczne. Aktualnie jest doktorantem w Instytucie Podstaw Informatyki PAN, gdzie zajmuje się optymalizacją procesów biznesowych oraz planowaniem przeprowadzania zmian.
Paweł Urbański jest też aktywnym coachem w obszarze styku biznesu, sportu oraz zarządzania energią jako filarów funkcjonowania aktywnego człowieka w obecnym tempie zmian na świecie. Kombinacja jego doświadczeń sportowych i zawodowych stanowi bazę do autorskich prelekcji i warsztatów.
Najnowszymi wyzwaniami dla Pawła Urbańskiego są gra w golfa oraz internet rzeczy i jego zastosowania.

Sprzedawał, obsługiwał klientów, zarządzał i szkolił – te korporacyjne doświadczenia stały się podstawą jego działalności rozwojowej i od 2007 roku jako zewnętrzny ekspert, wspiera organizacje w budowanie wiedzy, umiejętności i postaw pracowników. Zna wyzwania dużego biznesu, rozumie jego specyfikę i komunikuje się jego językiem. Specjalizuje się w budowaniu odpowiedzialnych i zaangażowanych postaw, wyzwalaniu gotowości do zmiany, proaktywności oraz w rozwijaniu umiejętności skutecznej komunikacji zorientowanej na rezultaty.

Jego droga zawodowa nie była tylko pasmem sukcesów – osiągał ponadprzeciętne rezultaty, awansował, wygrywał konkursy wewnętrzne, ale również tracił klientów, przegrywał i kiedyś wyrzucono go z pracy. Zna słodycz zwycięstwa i gorycz porażki, dlatego z dużą uważnością podchodzi do każdego projektu i zgłaszanych przez klientów wyzwań.

Z pasją budzi liderów. Od 2009 całkowicie oddany autorskim koncepcjom Świadomego Przywództwa Osobistego i Wielopoziomowej Architektury Przywództwa, z którymi zmienia organizacje poprzez wykłady, warsztaty i pracę indywidualną z kadrą menedżerską.

W punktach:

  • Przede wszystkim PRAKTYK, bazujący na swoim ponad 17 letnim doświadczeniu biznesowym (od 97 roku)
  • EKSPERT PRZYWÓDZTWA oraz KOMUNIKACJI ZORIENTOWANEJ NA REZULTATY – autorskie podejście do twardych tematów i wymierne dokonania.
  • Inspirujący MÓWCA, doświadczony COACH I DORADCA, skuteczny TRENER.
  • AUTOR książki „Obudź w sobie lidera. Jak przejąć kontrolę nad własnym życiem i odnieść sukces” (Onepress, 2012) oraz wielu artykułów biznesowych
  • Specjalista, potrafiący operować SZEROKĄ GAMĄ METOD PRACY, dostosowanych do oczekiwań mocno zróżnicowanych odbiorców – od korporacyjnych, przez mały i średni biznes, a na osobach publicznych i gwiazdach rodzimego show biznesu  kończąc.
  • PILNY UCZEŃ – nieustannie doskonali się u najlepszych ekspertów z Polski i zagranicy w dziedzinach bezpośrednio i pośrednio związanych z jego zawodową specjalizacją. Certyfikacji i dyplomów nie wymienia, bo nie tytuły, a konkretne umiejętności i sprawczość się liczą. Te weryfikuje sam rynek.
  • Ekspert współpracujący i rekomendowany przez Komitet Jakości Usług Finansowych przy Związku Banków Polskich.
  • Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Biznesu National Louis University w Nowym Sączu.
  • Jako ekspert często zapraszany do mediów, między innymi do: TVP2, TVN CNBC, Dzień Dobry TVN, TVN Uwaga, Polsat Cafe, Superstacja, Program I Polskiego Radia, Radio Dla Ciebie, Radio Plus.
  • Prelegent wielu polskich i międzynarodowych konferencji, na których dzielił scenę miedzy innymi z: Brian Tracy, prof. Robert Cialdini, prof. Rafał Ohme, Jacek Santorski, gen. Roman Polko, Rafał Brzoska, Wojciech Sobieraj

Rozszerzone, wybrane tematy/ obszary wystąpień:

Świadome Przywództwo, czyli o zmianie, ciągłym doskonaleniu i wyzwaniach

Wykład inspiracyjno-motywacyjny dedykowany liderom w zmianie i ciągłym doskonaleniu, wskazujący na kluczowe szanse i zagrożenia biznesowe oraz prowokujący do pogłębionej refleksji nad źródłem efektywności biznesowej. Wystąpienie zbudowane jest na strukturze dwóch autorskich modeli – Świadome Przywództwo Osobiste oraz Wielopoziomowa Architektura Przywództwa. Przykłady z polskich organizacji, do bólu praktyczne podejście do przywództwa i właściwa dawka zrównoważonego humoru, staną się podstawą do odnajdywania indywidualnych rozwiązań dających się wdrożyć od zaraz.

Główne punkty wykładu: 

  • O zmianie, czyli jak mądrze myśleć o rozwoju, aby nie zginąć i wygrywać? Co liderzy muszą wiedzieć o sukcesie i porażce, aby działać optymalnie w nowej normalności?
  • Paradygmaty sztuki przywódczej – o prawdziwej naturze przywództwa, fundamentalnym mechanizmie liderskiego wpływu i tego skutkach.
  • Polska rzeczywistość biznesowa – kilka faktów, z których świadomy lider musi sobie zdawać sprawę i co może/musi z tym zrobić?
  • Jak mądrze rozwijać siebie i innych – Wielopoziomowa Architektura Przywództwa i  Świadome Przywództwo Osobiste.
  • Samoświadomość lidera jako podstawa racjonalnej elastyczności w drodze do rezultatów.
  • O odwadze, braniu odpowiedzialności i podejmowaniu trudnych decyzji.
  • Mistrzostwo Osobiste, czyli jak budować kulturę ciągłego doskonalenia, innowacji i kreowania zmiany.

O złej kulturze sukcesu, porażkach i kryzysach, czyli prawdziwa droga do wyjątkowych rezultatów

W zdominowanej przez kult sukcesu rzeczywistości często zapominamy, że drugą stroną wygranej jest niepowodzenie. Ta z pozoru ciemna strona, ma do zaoferowania znacznie więcej niż blaski zwycięstwa, ponieważ pozwala przekraczać strefę komfortu i wychodzić poza ramy tego w czym jesteśmy już dobrzy. Nasz rozwój w dowolnej dziedzinie wymaga świadomego pokonywania własnych słabości i radzenia sobie z przejściowymi trudnościami. Wykład inspiracyjno-motywacyjny dotyczący mechanizmów radzenia sobie z trudnościami i budowaniu postawy ukierunkowanej na doskonalenie, pozwoli odkryć głębszą prawdę o sobie i odnaleźć nowe sposoby działania.

Główne punkty wykładu:

  • Kiedy i dlaczego sukces może być zalążkiem przegranej oraz jak się przed tym uchronić?
  • Jak liderzy mogą myśleć o sukcesie, porażkach i kryzysach, aby optymalnie wykorzystywać potencjał zespołu?
  • Jak świadomie wykorzystywać kulturę sukcesu i uczyć się na błędach?
  • Kiedy przegrana może być początkiem zwycięstwa i okazją do nauki?
  • Jak budować atmosferę kreatywności i innowacji, umiejętnie reagując na porażki i niepowodzenia pracowników?
  • Jak budować właściwą samoocenę oraz mądrze wykorzystywać przeciwności?
  • Gdzie szukać inspiracji oraz osobistej siły do mierzenia się z wyzwaniami?
  • Jak rozwijać się w sposób ciągły, traktując kryzysy i porażki jako lekcje?

Język perswazji w sprzedaży, czyli jak i co mówić, żeby nie mogli Ci się oprzeć

Wykład inspiracyjno-edukacyjny rozwijający rozumienie i praktyczne umiejętność świadomej perswazji oraz osiągania zamierzonych rezultatów. Program spotkania jest kompilacją wybranych technik, mających swoje źródła w programowaniu neurolingwistycznym, zasadach społecznego wpływu oraz autorskich metodach perswazyjnych prowadzącego.

Kilkanaście lat w sprzedaży oraz ponad dziesięć w rozwijaniu wiedzy i umiejętności skutecznego wywierania wpływu, spakowane w dynamiczne show, w całości poświęcone sztuce perswazji. Barwne historie i efektowne demonstracje skutecznych technik kierowania uwagą klienta, w połączeniu z dużą dawką humoru, wciągną w świat perswazji i skłonią uczestników do dalszego doskonalenia. To wykład, który trwale zmienia postrzeganie sztuki komunikacji i sprawia, że każda kolejna rozmowa będzie na przynajmniej kilka razy wyższym poziomie.

Główne punkty wykładu:

  • Pryncypia skutecznej perswazji w sprzedaży, czyli kto tu jest naprawdę ważny?
  • Jak uniknąć najbardziej fundamentalnego błędu podczas wywierania wpływu?
  • Wywieranie wpływu w 4 krokach
  • Czego chcą klienci – 6 unikalnych potrzeb oraz korzyści, które zaoferujesz w produkcie lub usłudze.
  • Właściwe i głupie pytania – jak wykorzystać najbardziej skuteczne narzędzie wpływu?
  • Podwójna pęta perswazyjna, czyli kto tak naprawdę podejmuje decyzje i jak go/ją przekonać?
  • Jak generować pożądane emocje i stany fizjologiczne klienta? Neuroefektywność perswazyjna słów i co na ten temat mogą powiedzieć oficerowie służb specjalnych?
  • Jak mówić, żeby nie mogli Ci się oprzeć albo czego nie mówić, aby ich nie zniechęcić?
  • Limitowane słowa – jak ich efektywnie używać?
  • Wybrane wzorce perswazyjne sprzedaży oraz model obrony przed manipulacją 

Właśc. Włodzimierz Sokołowski, pisarz, felietonista, były oficer wywiadu. Autor bestsellerowej trylogii "Nielegalni", "Niewierni" i "Nieśmiertelni". W 1982 roku ukończył Ośrodek Kształcenia Kadr Wywiadowczych jako jeden z prymusów. Był oficerem wywiadu PRL i RP, działającym przez 26 lat pod przybraną tożsamością. W 1990 roku pozytywnie zweryfikowany współtworzył nową służbę wywiadu cywilnego. Za granicą spędził 13 lat, z tego 12 już po 1990 roku. Realizował zadania na Wschodzie, Azji, Bliskim Wschodzie, Afryce i Europie. Odbył około 140 misji w blisko 50 krajach. Zna biegle trzy języki. W 2007 roku odszedł na własną prośbę ze służby w Agencji Wywiadu w stopniu pułkownika.Odznaczony i wyróżniany przez prezydentów i premierów RP, szefów zaprzyjaźnionych służb wywiadowczych oraz Legią Zasługi przez prezydenta Baracka Obamę.

Radiowiec, wędrowiec, fotograf. Chwilami piosenko-pisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali. 

Od 1989 roku współtworzy wizerunek radiowej Trójki a jego audycja Siesta została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. 
Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w National Geographic, jako pierwszy autor i fotograf, jakiemu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji. 
Dziś jego reportaże ukazują się głównie w Vivie i w Kontynentach. 
Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii. 
Dla swojej żony, Anny Marii Jopek napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią i wyprodukował kilkanaście płyt, z których większość stała się Złota i Platynowa. Wśród nich także słynny album "Upojenie", z 20-krotnym laureatem Grammy, Patem Metheny, wydany na całym świecie przez Nonesuch. Laureat statuetki Fryderyka za produkcję muzyczną. 
Od 2011 roku prowadzi w Gdańsku Siesta Festival a także serie koncertów w całej Polsce. 
Autor książek: "Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu" (1993), "Chwila Przed Zmierzchem" (1996) i uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera "Pod Słońce" (1999). 
W 2013 roku National Geographic opublikował książkę-album Marcina Kydryńskiego: "Lizbona. Muzyka Moich Ulic". Marcin został uhonorowany medalem "Ordem de Merito" przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju. 
Mieszka z żoną i dwoma synami w Warszawie, Lizbonie i na swojej farmie nad Liwcem.

Uznawany przez wielu ekspertów jako precyzyjny, niekwestionowany lider w branży szkoleń motywacyjnych. Pionier w organizacji i prowadzeniu największych, otwartych eventów szkoleniowych w Polsce (niemal 2300 osób na sali w 2010 roku!). Mówca podczas National Achievers Congress 2013, autor trzech bestsellerów o tematyce rozwojowej oraz programów audio. Twórca najbardziej popularnego programu motywacyjnego w kraju „Podróż Bohatera”, certyfikowany międzynarodowo instruktor firewalkingu i licencjonowany coach, Master trener metodyki Time Line Therapy™. 

W kontekście biznesowym spełnia się na różnych płaszczyznach szkoląc znane korporacje z kraju i z zagranicy: PZU, Warta, Aviva, Sensori, Aegon, Generali, Solid Security, TPSA, Hewlett Packard, ING, Siódemka, RUCH S.A, AXA, Nordea, TPSA, ORLEN SA., mBank, Raiffeisen Bank i wiele innych. 
Otrzymuje zawsze celujące referencje od najbardziej wymagających. Mariusz jest również zapraszany jako gość specjalny na najważniejsze w kraju prestiżowe gale. 
Współpracuje z gwiazdami showbiznesu, aktorami i sportowcami. 
Jego poczucie humoru i niezwykła umiejętność przekazywania wiedzy tworzą mieszankę, która wpływa na ponadprzeciętną skuteczność i wyniki uczestników.

Jest pierwszym Polakiem, który opłynął świat jachtem żaglowym po najburzliwszych rejonach świata (wokół 5 południowych przylądków wraz z okrążeniem Przylądka Horn). Jest też jedynym Polakiem, który dwukrotnie samotnie opłynął świat oraz 9. żeglarzem w historii światowego żeglarstwa. 
Znany jako Kapitan, prowadzi rejsy na żaglowcach rejowych, głównie z młodzieżą. Autor koncepcji i animator dwóch projektów budowy żaglowców („Pogoria” i „Fryderyk Chopin”), twórca Szkoły pod Żaglami, pisze o swojej życiowej pasji w artykułach, podręcznikach i książkach, których łączny nakład przekroczył milion egzemplarzy. 
Zrealizował 50 filmów dokumentalnych poświęconych tematyce morskiej.

Polski fundraiser, animator sportowy i charytatywny na rzecz osób niepełnosprawnych, prelegent motywacyjny, maratończyk- biegacz charytatywny, triathlonista, konsultant społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, kierunek pedagogika, podyplomowych studiów Public Relations w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera oraz ekonomii społecznej w Małopolskiej Szkole Administracji Publicznej Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Od wielu lat walczący z chorobą nowotworową (m.in. guz gardła, resekcja płuca, postępujący niedosłuch). Piotr Pogon w sierpniu 2012 roku – jako pierwszy człowiek bez płuca – ukończył zawody triathlonowe na dystansie Ironman Triathlon w Kalmarze. W 2014 r. powtórzył ten wyczyn w zawodach Ironman Triathlon Zurych. Koordynator i uczestnik wypraw z udziałem osób niepełnosprawnych. Zdobył m.in. szczyty: Kilimandżaro, Elbrus i Kenię. Uczestnik Lewa Marathon, New York City Marathon, Tokyo Marathon, Maratonu Berlińskiego oraz wielu innych maratonów krajowych i biegów górskich, m.in. 80 km bieszczadzkiego „Biegu Rzeźnika”. Alpejczyk, srebrny medalista akademickich Mistrzostw Polski w slalomie gigancie w latach 1989-1991. W roku 2009 wykonał zjazd skiturowy z wysokości 5300 m n.p.m. ze zbocza Elbrusa. Zdobywca najwyzszego szczytu Ameryki Polnocnej Denali w 2018, otrzymal nagrode Osobowosc Roku miasta Krakowa 2018, zdobywca Aconcaqua – najwyzszego szczytu Ameryki Poludniowej z niewidomym, za co otrzymali  nagrode National Geographic Traveler za "Wyczyn Roku 2011”.

O sobie mówi: „Jestem zwykłym facetem, z niezwykłym życiorysem. Urodziłem się czterokrotnie. Po kolejnych nawrotach choroby nowotworowej przybyło blizn na moim ciele, lecz każdy dzień życia nabrał nadzwyczajnego tempa. Nic już potem nie było jak dawniej. Choroba, porażki i wzloty życia osobistego, wrażliwość na otaczający świat i ludzi sprawiły, że zacząłem czerpać garściami z tego co zostało mi podarowane. Zostałem nieuleczalnie zarażony zachwytem (sic!) nad Życiem.

Lekarze przekornie mówią o tym: ADHD onkologiczne. Gdyby ktoś, po operacji resekcji płuca, powiedział mi że za kilka lat zobaczę świat z najwyższych szczytów Afryki i Ameryki Płd.; przebiegnę charytatywnie setki kilometrów w maratonach po kenijskiej sawannie i ulicach Nowego Jorku czy Tokio, że na mojej piersi zawiśnie medal triathlonowego Ironmana, a praca będzie polegać na swoistym pośrednictwie Dobra…nie uwierzyłbym (!), traktując to jak proroctwo szaleńca. Nie żyję dla siebie, a wszystkie moje sukcesy zawdzięczam przyjaźni, życzliwości i ciężkiej pracy w zespole. Czy może być większa radość, niż bycie górskimi oczami dla niewidomego przyjaciela ?!?” Zdobywca nagrody National Geographic „Traveler” w kategorii Wyczyn Roku 2011 za zdobycie wraz z niewidomym Łukaszem Żelechowskim najwyższego szczytu Ameryki Południowej Aconcagua (6962 m n.p.m.). Honorowy ambasador i uczestnik I etapu wyprawy rowerowej Rak'n'Rolling 5000 km na Zwrotnik Raka, nagrodzonej w plebiscycie National Geographic „Traveler” w kategorii: Społeczna Inicjatywa Roku 2012. Nominowany do nagrody Laury Magellana w kategorii „Magellan Roku 2014”, jak również w plebiscycie Gazety Krakowskiej na Osobowość Roku 2016 w kategorii :"Działalność społeczna i charytatywna". Laureat nagrody "Primus inter pares" w edycji 2017 r. przyznawanej przez firmę Ergo Pro.

Aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Dyrektor artystyczny Teatru IMKA. Absolwent krakowskiej PWST. Debiutował w teatrze 16 grudnia 1995 w roli mistrza ceremonii w spektaklu „Biesy albo Mały Plutarch żywotów nieudanych” według powieści Biesy Fiodora Dostojewskiego w Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Występował w teatrach krakowskich: im. Juliusza Słowackiego (1997–1999), Sceny STU (1997–1999), Nowym w Łodzi (1999–2003, 2005) oraz teatrach warszawskich: Montownia (2002), Narodowym (2003–2004), Rozmaitości (2005) i Centrum Artystycznym M25  (2006). W 2003 podczas XXVIII Opolskich Konfrontacjach Teatralnych w Opolu odebrał nagrodę aktorską za rolę Drania
w spektaklu "Kurka wodna" Witkacego w Teatrze Nowym w Łodzi. Jest laureatem również nagrody na IX
i X Festiwalu Dobrego Humoru w kategorii Gwiazda Uśmiechu.

Ekonomista, taternik, zdobywca m.in. Mount Everestu, menadżer w korporacji budowlanej Skanska, najmłodszy dyrektor oddziału w stu dwudziestolentniej historii tej jednej z największych korporacji budowlanych świata. Dyrektor Oddziału Sprzętowego wspierającego główny biznes, jak i Dyrektor Oddziału Budownictwa Drogowo-Mostowego, operującego na pierwszej linii frontu. Jego oddział osiągał bardzo wysokie wskaźniki w badaniach zaangażowania i satysfakcji pracowników przeprowadzanych przez Istytut Gallupa.

Trener biznesu, mówca specjalizujący się w obszarze motywacji i przywództwa. Finalista konkursu na najlepszą mowę biznesową organizowanego w ramach Festiwalu Inspiracji 2014. Ekspert ds. gór dla TVN 24, TVN 24 Biznes i Świat i TVP INFO.

Absolwent wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. 35 lat pracy w Milicji i Policji w słuzbie kryminalnej i antyterrorystycznej.
Pierwszy w historii kraju i jedyny poseł policjant pełniący funkcje parlamentarzysty przez 16 lat. Twórca Sejmowej Komisji d/s Służb Specjalnych. Współtwórca wielu ustaw dotyczących bezpieczeństwa. 

Były szef ochrony i doradca d/s bezpieczeństwa Prezydenta Kwaśniewskiego. Jedyny policjant w Polsce trzykrotnie odznaczony Medalem Za Odwagę, a także Orderem Kawalerskim i Oficerskim Krzyża Polonia Restituta. Ranny w służbie.
Jedyny policjant z kraju prezentowany w elitarnym miesięczniku Soldier of Forune. 

Dowódca największej operacji w historii świata wykonywanej na zlecenie rządu Izraela przerzutu z ZSRR obywateli rosyjskich pochodzenia żydowskiego. Praktyka: Francja-MSW staż antybandycki. Niemcy-Landeskryminalamt – ochrona świadków koronnych. USA-Departament Stanu Antiterrorism Asistance Program. USA-Departament Skarbu Biuro Alkoholu, Tytoniu i Broni Palnej. 
Międzynarodowy Program Śledztwa po Wybuchu. 

Licencjonowany specjalista w zakresie wyszukiwania i neutralizacji środków i urządzeń wybuchowych. Licencja MSW posługiwania się bronią specjalnego przeznaczenia. Licencja Ministerstwa Obrony Narodowej, samodzielnego kierowania pracami przy użyciu bojowych środków minerskich i pirotechnicznych. Licencje KG Policji: strzelec wyborowy, walka z terroryzmem i bandytyzmem.

Przez ponad 6 lat był wiceprezesem Pracuj.pl, jest współzałożycielem firmy. Zbudował (z pięcioma wspólnikami) od zera zyskowną, firmę będąca dziś liderem rynku rekrutacji internetowej i zatrudniającą kilkaset osob.
Inspirujący mówca, prowadził konferencje od 100 do 500 osób, na konferencjach „Wyzwania HR” wielokrotnie oceniony jako najlepszy mówca konferencji.
Jeden z czterech najlepszych polskich trenerów w dziedzinie gier symulacyjnych i strategicznych (w rankingu miesięcznika Profit i firmy KPMG).
Autor licznych gier symulacyjnych  z zakresu zarządzania, przywództwa i komunikacji.
Autor powieści menedżerskich „Komandosi w białych kołnierzykach”, „Firma jak kamorra” i  „17 śmiertelnych błędów szefa”, oraz książki „Budowanie zespołu” poświęconej szkoleniom team building. Przez ponad 10 miesięcy prowadził szkolenia w obszarze team buildingu w Danii (jako trener Copenhagen Business School).

Prywatnie podróżnik i alpinista – zdobył oba bieguny ziemi i himalajski ośmiotysięcznik.

Prowadził wystąpienia i szkolenia m.in. dla: ING, Bayer, HP, Philips, Bosch Siemens, AIG Credit, BNP Paribas Fortis, Kredyt Bank, Sygma Bank, Credit Agricole, Banku Handlowego, EFL, Unilever, Grupy Żywiec, Alstom, ArcelorMittal, Carrefour, Wrigley, GE Capital BPH, BZ WBK, KGHM, PWC, Kaufland, AVIVA, ABB, Novartis, Decathlon, Polpharma, Nike, International Paper, Mondi Świecie, PZU, Shell, Credit Suisse, Microsoft, Avon, Danfoss, Dell i innych.

 Klienci o Rafale Szczepaniku:

 „Rafał Szczepanik wykazał się ogromnym zaangażowaniem, pomysłowością i elastycznym dostosowaniem się do zaistniałych sytuacji. Przeprowadzone dla nas szkolenia oceniam jako bardzo efektywne, a fakt kontynuacji współpracy jest najlepszym dowodem ich profesjonalizmu.”

Przemysław Mencel, Egis Polska

 „Zrealizowane szkolenia i przedstawiona podczas nich wiedza przełożyły się na wzrost efektywności działań sprzedażowych.”

Karolina Karolczak,  Europejski Fundusz Leasingowy

 „Absolutny profesjonalizm, wiedza oraz umiejętność dostosowywania się do zmieniających się potrzeb klienta.”

Zbigniew Gorczyński, Visteon Poland S.A.

 Rafał Szczepanik przeprowadził szkolenie w sposób rzetelny, fachowy  i dynamiczny, prezentując wysoki poziom przygotowania merytorycznego. Profesjonalnie przekazał wiedzę z omawianego zakresu, skutecznie angażując uczestników warsztatów.

Bernard Ściechowski, PGNiG Technologie

Szkolenie z zakresu komunikacji i współpracy międzykulturowej zostało odebrane bardzo pozytywnie. Spotkanie odebraliśmy jako bardzo profesjonalnie przygotowane, interesujące i dostosowane do naszych konkretnych potrzeb.

Hans Viggaard, Danfoss Saginomiya

Profesor zwyczajny ekonomii, kierownik katedry Bankowości, Finansów i Rachunkowości na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zainteresowania naukowe i badawcze koncentrują się wokół problematyki bankowości i audytu strategicznego (ostatnie publikacje książkowe to między innymi Wealth management, Bankowość dla bogatych (współautor), Warszawa, 2010, Audyt strategiczny jako szansa na poprawę pozycji rynkowej firmy (współautor), Warszawa, 2010, Zarządzanie jakością i ryzykiem w usługach zdrowotnych (współautor), Warszawa, 2011). Krzysztof Opolski jest autorem kilkudziesięciu publikacji książkowych i artykułów naukowych. 

Krzysztof Opolski poza dorobkiem naukowym i dydaktycznym posiada duże doświadczenie praktyczne w obszarze zarządzania i doradczym. W latach 1991-1998 sprawował funkcję dyrektora zarządzającego i Prezesa zarządu firmy doradczo-szkoleniowej OLYMPUS Centrum Edukacji i Rozwoju Biznesu, w latach 1995-1997 oraz 2002-2005 był członkiem Rady Nadzorczej RUCH SA, w latach 1996-1999 był prorektorem Wyższej Szkoły Bankowości, Finansów i Zarządzania w Warszawie.
W latach 1997-2000 był ekspertem w Departamencie Polityki Zatrudnienia i Wynagrodzeń Banku PKO BP, w latach 2005-2006 był członkiem zespołu doradców ekonomicznych Premiera RP a w latach 2009-2010 szefem zespołu doradców strategicznych Prezesa Narodowego Banku Polskiego. Jest członkiem Kapituły Konkursu „Teraz Polska”, a także członkiem międzynarodowego konsorcjum badawczego CHER (Consortium for Higher Education) w Kassel (Niemcy). Krzysztof Opolski jest również ekspertem i komentatorem radiowym i telewizyjnym w licznych programach o tematyce ekonomicznej (TVN CNBC, Polsat, TV Biznes, Program 1 Polskiego Radia itp.). 
Był współautorem programów ekonomicznych w TVP („Ekonomiczny Kalejdoskop Jedynki”, „Z Euro w kieszeni”). W latach 2006-2013 czlonek RadyNadzorczej CitiBANK Handlowy, a w latach 2009-2012 czlonek Rady NaDzorczej Axa POLSKA. Redaktor naczelny pisma Ekonomika i Organizacja przedsiębiorstwa. 

Jako ekspert doradza wysokiej kadrze menedżerskiej z zakresu skutecznego przywództwa, komunikacji, zarządzania zmianą, tworzenia i wdrażania strategii. Pracuje z kluczowymi klientami BTI, m.in. Citi Group, Kredyt Bank, RBS, AVIVA i in. Prowadzi projekty z zakresu interim management. 

Pracował w TVP, gdzie kierował największym w Polsce programem informacyjnym, jakim są “Wiadomości”. Kierował też “Teleexpressem”. 
Był przewodniczącym komisji ds. standardów dziennikarskich w TVP. Wcześniej wiele lat spędził w BBC, gdzie zaczynał jako korespondent, a potem stworzył i prowadził oddział BBC w Polsce. 
Uczestniczył w powstaniu Radia TOK FM. Wychował całe pokolenie dziennikarzy – wielu z nich to dzisiaj prezenterzy, reporterzy i szefowie redakcji w prasie, radiu i telewizji. Pełnił też funkcję Executive Director w jednej ze światowych firm headhunterskich tzw. Wielkiej Piątki, gdzie rozwijał praktykę FMCG i poszukiwał członków zarządów dla międzynarodowych firm działających na rynku Europy Środkowej i Wschodniej. Jest członkiem zespołu strategicznego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. 
Wykładowca w Szkole Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie oraz w Państwowej Wyższej Szkole Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu dziennikarstwa telewizyjnego. 
Współautor “Biblii Dziennikarstwa” (Znak). Zasiada w Radach Nadzorczych firm A.Blikle oraz Transfer Learning Solution.

 

An expert in advising top management in the area of efficient communications leadership, change management as well as creating and executing strategies. He works with key BTI clients, as Citi Group, Kredyt Bank, RBS, AVIVA and others. He also leads interim management projects.
He worked in the Polish Television where he led “Wiadomości” and “Teleexpress”, the biggest Poland’s information programs. He was the chairman of the Journalism Standards Committee of the Television. In his earlier years he worked several years in BBC where he created and led the BBC division in Poland.
He was cofounder of TOK FM radio station. He educated a generation of journalists, many of whom nowadays hold senior positions in the media. He also was an  Executive Director in one of world Top 5 headhunting companies where he developed FMCG sector and recruited members of boards for international companies active in CEE markets. He is a member of a strategic team of the National Broadcasting Council.
He is a lecturer at the Warsaw School of Economics in Warsaw and National Television and Theatre School in Łódź, Poland where he gives TV journalism classes. Co-author of the “Journalism Bible”. 
A member of the management board of A. Blikle and Transfer Leading Solution companies.

 

Competence aras:

Leadership
Change management
Working with strategies
Engagement building 

Były dowódca elitarnych jednostek Wojska Polskiego, m.in.  49. Pułku Śmigłowców Bojowych, 25 Brygady Kawalerii Powietrznej (którą dowodzili m.in. gen. Bieniek, gen. Buk, gen. Potasiński), 1. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych, Samodzielnej Grupy Powietrzno – Szturmowej w Iraku. Szef Wojsk Aeromobilnych (później WA i Zmotoryzowanych). Ostatni Szef Szkolenia  Wojsk Lądowych (do rozwiązania w grudniu 2013). Ukończył słynną “Szkołę Orląt” w Dęblinie i przeszedł przez wszystkie szczeble kariery lotniczej i dowódczej od pilota do dowódcy brygady. Ukończył liczne kursy w Akademii Obrony Narodowej w tym prestiżowe, Podyplomowe Studia Polityki Obronnej.

Przeszedł szkolenie we Francji  (Phalsbourgh) z zakresu bojowego poszukiwania i ratownictwa  na polu walki (NVG w nocy). Szkolenie w USA w Fort Bragg – baza wojsk specjalnych – z zakresu przygotowania i prowadzenia działań w warunkach bojowych.

Wykształcenie cywilne: studia podyplomowe na Uniwersytecie Gdańskim – wydział ekonomii. Kurs członków rad nadzorczych z udziałem Skarbu Państwa. Rzeczoznawca Zamówień Publicznych. Posiada koncesję umożliwiającą działalność gospodarczą w zakresie handlu i obrotu specjalnego. W 2015 roku, po zakończeniu służby wojskowej utworzył firmę UAV & HELI Solutions, której jest właścicielem. W tym samym roku został Prezesem Zarządu Centrum Wdrożeniowo – Produkcyjnego ITWL Sp. z o.o. w Warszawie, organizując ją od podstaw. W ramach spółki utworzył jedną z pierwszych w Polsce certyfikowaną Szkołę Pilotażu Dronów.

Jest ekspertem lotniczym i wojskowym w Narodowym Centrum Studiów Strategicznych, członkiem Rady Programowej Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Współpracuje m.in. z TVP, TV Republika , PR24, Technika Lotnicza i inne. Współorganizator i moderator konferencji, kongresów w tym Międzynarodowej Konferencji Śmigłowcowej – styczeń 2016, Cluster World Congress II (przemysł lotniczy) – kwiecień 2016. W czasie służby, pilot śmigłowców bojowych klasy Mistrzowskiej. Instruktor do lotów w ekstremalnych warunkach klimatycznych i wojennych oraz w dzień i w nocy. Nalot życiowy  2780 godz., w tym 76 lotów bojowych w Iraku na śmigłowcach szturmowych Mi-24W. Latał na SM-1, SM-2, Mi-2, Mi-24D/W. Zachodnie maszyny: AH-1, AH-64, Bo-105, UH-1D, Gazelle, Super Puma, Cougar, Bell – 412. Wyszkolił ponad 200 pilotów, głównie na śmigłowcach bojowych. Przygotował załogi do wykonywania zadań bojowych na prawie wszystkie zmiany w Iraku, Czadzie i Afganistanie. Wykonywał loty ratownicze i kierował Zgrupowaniem Śmigłowców w czasie powodzi w 1997 i 2001r.  na południu Polski.

Jako Szef Wojsk Aeromobilnych – Gestor Uzbrojenia, odpowiadał za merytoryczny nadzór nad wdrożeniem do użytkowania w Siłach Zbrojnych RP a także użycie bojowe lotnictwa śmigłowcowego. Współuczestniczył w pracach rozwojowych instytucji międzynarodowych między innymi:  Połączonego Dowództwa Transformacji NATO (ACTA), Grupy NATO do spraw Uzbrojenia Wojsk Lądowych (NAAG) , Europejskiej Agencji Obrony (EDA), Stowarzyszenia FINABEL, OCCAR, JAPCC (dot. wykorzystania doświadczeń i prognozowania zagrożeń). Jako Dyrektor Programu Śmigłowcowego wsparcia bojowego, zabezpieczenia i VIP odpowiadał za merytorycznego nadzoru nad całością procedowanych śmigłowców w SZRP. Przewodził polskiej grupie ekspertów w rozmowach z przedstawicielami OCCAR w ramach programu pozyskania śmigłowców uderzeniowych pk. KRUK. Przygotowywał Wymagania Operacyjne dla nowych, pozyskiwanych śmigłowców dla SZRP oraz do „Programu bojowego poszukiwania i ratownictwa na polu walki – CSAR”. Opracował liczne prace i artykuły na temat wykorzystania i użycia śmigłowcowych grup zadaniowych w działaniach bojowych na współczesnym polu walki.  WTT i WZTT do procedowanych Programów Śmigłowcowych, w tym wiele analiz i opinii związanych z rozwojem zdolności śmigłowców do działań zgodnie z przeznaczeniem w kraju i za granicą. Współautor Raportu Śmigłowcowego dla Polski 2016.

Uprawia windsurfing, snowboard, biegi długodystansowe (specjalizuje się w  maratonach). Czynny pilot śmigłowcowy. Poświadczenia bezpieczeństwa UE, NATO do poziomu “Ściśle Tajne”. Żona Anna – nauczyciel. Cztery dorosłe córki.

Najbardziej doświadczony polski żeglarz polarny. Skipper legendarnego jachtu wyprawowego.

s/y Selma Expedititions. Przepłynął ponad 120 tys. mil morskich (ponad 225 tys. km), w tym ok. 75 tys. mil jako kapitan, po wodach Arktyki i Antarktyki. Ponad 30 razy opłynął Przylądek Horn, w tym zimą. Z zawodu żeglarz, biolog i poligraf. Z zamiłowania płetwonurek i wspinacz. W latach 2014-2015 kierował Wyprawą: "SELMA-ANTARKTYDA-WYTRWAŁOŚĆ", podczas której załoga regatowa Selmy – wzięła udział w regatach: ROLEX SYDNEY HOBART YACHT RACE 2015, a kolejna załoga Etapu Morza Rossa dopłynęła do Zatoki Wielorybów i zdobyła żeglarski rekord świata "Najdalej na Południe" (78º43'926 S), a tydzień później dotarła na szczyt jedynego aktywnego wulkanu na Antarktydzie (EREBUS, 3 794 m npm.) i pokonała zamarzające – antarktyczne Morze Rossa. Żeglarski rekord świata dokonany przez załogę Selmy – został odnotowany przez światowe organizacje żeglarstwa wyprawowego i polarnego oraz przez najważniejsze media w Polsce i w Czechach.

A może wspólny rejs motywacyjny wokoło Przylądka Horn? (**)

(**) Maksymalna wielkość grupy 8 osób (4 kabiny 2 osobowe). Rejsy realizowane są od połowy grudnia do końca marca. Realizacja wymaga kilkumiesięcznej rezerwacji. Minimalny okres trwania projektu – 12 dni, w tym podróż do i z Ameryki Południowej.

Posiadacz osobliwego stylu życia, wolny finansowo i duchowo twórca. Zawodowy motywator i trener mentalny. Podczas licznych podróży pogłębia swój wgląd w osobowość, relacje i rozwój osobisty. Jest w pewnym sensie na "emeryturze", więc swoje praktyczne warsztaty traktuje jako pasję i misję. Ma dar przekazywania wiedzy w sposób nieszablonowy, humorystyczny i… bardzo skuteczny. Zachęca do bardzo konkretnego działania, nie pozostawiając Cię z teorią, która z dnia na dzień uleci przecież z Twojej głowy. Łatwo mu uczyć czegoś, co sam osiągnął. Jest bardzo szczery, ale też wymagający. Mówi o sprawach, o których inni boją się powiedzieć. Zachęca słuchaczy do wychodzenia ze strefy komfortu, do ryzykowania i działania pod prąd. Dzięki temu, inspiruje zarówno osoby młode z pokolenia Y, jak i osoby {img393e-zoom-left}doświadczone życiem. Jest częstym gościem mediów i autorem 12 książek oraz ponad 90-ciu publikacji. Jeden z jego przyjaciół powiedział kiedyś: "Przejść obok wiedzy Jakuba obojętnie to tak, jakby mieć w ręku kupon lotka na pewną wygraną i wyrzucić go do kosza". Jest duże prawdopodobieństwo, że masz pod ręką swój "kupon" w tej chwili… 

Trener, konsultant, coach i mówca motywacyjny.
Ma na koncie ponad 15 000 godzin szkoleniowych. Podejmuje się niestandardowych projektów, które dopasowuje do potrzeb klienta. Nawiązuje doskonały kontakt z klientami i Uczestnikami szkoleń. Posiada wieloletnie doświadczenie na stanowiskach menedżerskich. Pracował jako dyrektor odpowiedzialny za sprzedaż, marketing, a także HR. Zarządzał i współtworzył spółki. Skutecznie budował zespoły pracowników, tworzył systemy motywacyjne i systemy wynagrodzeń. Negocjował wysokobudżetowe kontrakty. Był odpowiedzialny za nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z mediami.

Wykształcenie:

  • Dyplom MBA National Louis University in Chicago.
  • Studia pedagogiczne Wyższa Szkoła Filozoficzno-Pedagogiczna w Krakowie.
  • Studiował również dziennikarstwo W Międzynarodowej Szkole Dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
  • Ukończył Szkołę Trenerów MATRIK w Krakowie.
  • Uczestniczył w wielu kursach i szkoleniach z zakresu: zarządzania, sprzedaży, negocjacji, obsługi klienta.

Doświadczenie w zarządzaniu:

  • Branża nowoczesnej edukacji biznesowej – właściciel i twórca wizji oraz strategii.
  • Motoryzacja – VOLVO samochody osobowe – Dyrektor Sprzedaży i Marketingu.
  • Branża IT – systemy do sprzedaży on-line – Sales and Marketing Manager.
  • Branża developerska – budowa i sprzedaż ekskluzywnych apartamentów – Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu.

Obszarem jego specjalizacji są: rozwijanie umiejętności przywódczych, budowanie i integrowanie zespołów, zarządzanie zmianą, etyka w biznesie, tworzenie systemów motywacyjnych, obsługa trudnego klienta, radzenie sobie z konfliktami, mediacje, coaching pracowniczy i menedżerski, trudne sytuacje w komunikacji, negocjacje wewnątrz korporacji.

Przez 11 lat pracował w Gedeon Richter i Ewopharma AG. Przeszedł drogę od przedstawiciela, przez kierownika regionalnego, dyrektora regionalnego aż do dyrektora handlowego.
Od kilkunastu lat prowadzi wystąpienia inspirującego oraz szkolenia warsztatowe związane z rozwojem menedżerskim (zarządzanie zespołem, przywództwo, rozwiązywanie konfliktów, coaching, komunikacja, psychologia zarządzania) oraz handlowe (techniki sprzedaży, budowanie relacji, sprzedaż doradcza, negocjacje, zarządzanie sprzedażą).

Autor wielu książek z zakresu zarządzania ludźmi, motywowania, sprzedaży i negocjacji.
Prywatnie żeglarz, instruktor żeglarstwa, grotołaz i biegacz.
Irlandczyk Ernest Shackleton i jego towarzysze po wielkich trudach ukończyli półtoraroczną tułaczkę po Antarktydzie. W paku lodowym utracili statek i pieszo ciągnąc szalupy, a wreszcie płynąc dotarli do Wyspy Słoniowej. Aby sprowadzić pomoc, Schackleton z piątką ludzi wyruszył łodzią do oddalonej o 1200 km Georgii Południowej.

Andrzej Niemczyk opowiada również o wyczynie sprzed 100 lat, a miedzy wierszami  o  wartościach  jakimi kierują się ludzie by realizować swą misję zespołową i życiową.

Odniesie się też do współczesności, i pokaże, że mimo upływu 100 lat, zmian  w technologii, w przemyśle wydawałoby się że mentalności i charakterów ludzi, wartości którym hołdujemy są jak korzenie drzewa. To one pozwalają nam być silnym by realizować swoje marzenia, pasje i cele, a przy tym być szczęśliwym.

Autor książek z zakresu psychologii w biznesie. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie jako mówca konferencyjny, trener prowadzący szkolenia i warsztaty oraz doradca przygotowujący ludzi do wystąpień. Specjalizuje się w tematyce storytellingu, wystapień publicznych, innowacyjnego myślenia, procesu przechodzenia przez zmianę, rozwiązywania sytuacji konfliktowych oraz kreatywnej komunikacji. Każdy z tematów realizuje w oparciu o wieloletnie doświadczenie współpracy z liderami różnych branż biznesu oraz autorskie koncepcje zawarte w swoich książkach, m.in.: „ Storytelling. Sztuka opowiadania przekonujących i ciekawych historii dla lidera, trenera, sprzedawcy”, „Prezentacja publiczna. Mów komunikatywnie, oryginalnie, przekonująco”, „Riposta i humor w wystąpieniu publicznym”, „Kreatywność. Jak ją rozwijać w sobie i w organizacji”, „Krasnale. Rzecz o kreatywności i zmianie”, „Komunikacja kreatywna. Jak być dobrym mówcą i sprawnym rozmówcą”. Jest autorem projektu rozwoju innowacji w organizacji – „Projekt 1:2:1”. Współpracuje m.in. z: PKO, BPH, BGK, Oracle, HP, Netia, Orange, T-Mobile, Philips, TVN, Onet.pl, ITI, Wirtualna Polska, Medicover, Radio Zet, Bayer, Novartis, Polpharma, Pfizer, Merck, Sanofi, MetLife, Roche, AstraZeneca, AbbVie, Universal McCann, DDB Warszawa, PZU, Warta, Ergo Hestia, Generali, Provident, Ernst&Young, Deloitte, Skanska, Coca-Cola, Mondelez, P&G,  Echo Investment, Dom Development, Sygnity, Mondi Group, Asseco.

Dr filozofii, w latach ’80 pracownik naukowy w IFiS PAN, później przez ponad 20 lat menedżer w administracji publicznej i w biznesie. W latach 2010 – 2015 prezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, największej w Polsce organizacji trzeciego sektora, wspierającej od 1990 rozwój samorządu terytorialnego.

Coach, akredytowany w Izbie Coachingu, przez dwie kadencje członek zarządu Izby.  Trener m.in. stale współpracujący z Akademią Psychologii Przywództwa i z Instytutem Psycho-immunologii.

Członek Polskiego Towarzystwa Psychologii Analitycznej, terapeuta w trakcie szkolenia, w indywidualnej ścieżce szkoleniowej Międzynarodowego Stowarzyszenia Psychologii Analitycznej (IAAP) kształcącego psychoanalityków jungowskich.

Publikuje regularnie w „Przekroju”, wraz z żoną przekłada na polski książki francuskich filozofów.

Mentorka, inspiratorka i konsultantka biznesowa dla kobiet. Specjalizuje się w edukacji kobiet w obszarze przywództwa, komunikacji oraz budowania własnej marki. Absolwentka SGH i Akademii L. Koźmińskiego (Zarzadzanie Zasobami Ludzkimi). Wykładowca akademicki (Łazarski, Synergia Płci w biznesie)
Prowadziła wiele szkoleń i spotkań z działami HR: "Projekt kobieta w HR", "HRna szpilkach", warsztaty dla Link4, Pracuj.pl, Play, Samsung.

Lider, menedżer, mentor, trener, facylitator. Z wykształcenia ekonomista i bankowiec, pasjonatka psychologii. Przez większość życia zawodowego związana z ING. Zdobyła doświadczenie w różnych obszarach funkcjonowania korporacji, m.in. w sprzedaży jako dyrektor oddziału banku, w zarządzaniu ludźmi i procesami jako odpowiedzialna za rozproszoną geograficznie sieć jednostek ryzyka kredytowego, w budowaniu kompetencji i jakości kapitału ludzkiego jako dyrektor departamentu w obszarze HR, gdzie odpowiadała za szkolenia i rozwój w organizacji.
Od początku 2017 roku – Agile Transformation Officer i szefowa zespołu Agile Coachów w Polsce.
Jest certyfikowanym Coachem ICC i certyfikowanym Master Coachem Biznesu EMCC. Konkretna, elastyczna, zazwyczaj skuteczna.  Za swój największy sukces uważa fakt, że niestrudzenie podejmuje działanie i zmienia rzeczywistość wokół siebie, najczęściej  – na lepsze.  Najważniejsze dla niej jest być spójną i autentyczną, być przykładem zachowań, które samemu się propaguje lub wymaga od innych.  Inspiruje ją każdy człowiek, który jest świetny w czymś, na czym sama się nie zna i czego nie potrafi. Jako praktyk, chce pozostawić swoich słuchaczy z konkretnymi wskazówkami i inspiracjami, które mogą podnieść  jakość ich życia zawodowego, a – kto wie – może nawet życia w ogóle.

Rozszerzone, tematy/ obszary wystąpień (dotyczy wystąpień inspirujących)

Zmieniająca się rola lidera w zwinnych organizacjach. 
Jakie zachowania managerów i liderów wspierają transformację w kierunku Agile, a jakie ją spowalniają? Czy menedżerowie są w ogóle potrzebni tam, gdzie buduje się samoorganizację? A może samoorganizacja jest jednak przereklamowana?  Co to jest servant leadership?

Wykorzystaj siłę różnorodności zespołów. Jak rozpoznać psychologiczny portret członków zespołu i uczynić zasób z różnorodności? Jak budować zaangażowanie i komunikować się z ludźmi o określonych typach osobowości? 
Praktyczny, kilkugodzinny  warsztat, skierowany do zespołów.

Od hierarchii do zwinności. Reorganizacja sposobu pracy czy zmiana kultury organizacyjnej? Co jest istotą bycia agile w firmach, które chcą przekształcić się z hierarchicznych korporacji w zwinne firmy technologiczne?  Jakie są kluczowe czynniki sukcesu takiej transformacji? Czy Agile Coach to nowa moda czy pragmatyczna konieczność?

Polski artysta i mówca motywacyjny, który urodził się bez rąk. W 2015 roku uruchomił projekt „Mariusz Rysuje”, którego celem było i jest inspirowanie ludzi poprzez sztukę. W 2015 roku w ciągu 17 dni przejechał z ekipą filmową ponad 12000 km rysując na ulicach Berlina, Amsterdamu, Londynu, Paryża, Barcelony, Marsylii, Wenecji, Rzymu i Aten spotykając podczas rysowania tysiące ludzi i rozmawiając z nimi. O mojej podróży rozpisywały się największe światowe media, dzięki czemu jego historię poznało ponad 120 milionów ludzi na całym świecie. Z tych największych pisali: El Mundo, The Huffington Post, National Geographic, Corriere della Sera, CCTV, czy El Pais. Mówiły o nim także media w takich krajach, jak Islandia, Nowa Zelandia, Rosja, Australia, Salwador, Boliwia, Brazylia, Tajwan czy Japonia.
Mariusza prace kupowane są na całym świecie, brał także udział w licznych wystawach oraz przeglądach sztuki w Polsce i na świecie (Austria, Wielka Brytania, Niemcy, Turcja, Stany Zjednoczone). Jest zdobywcą II Nagrody BEST GLOBAL ARTIST z 2013 roku z Wiednia.
W grudniu 2015 r. na Zamku Królewskim w Warszawie, za autorski projekt podróży po Europie, otrzymał Nagrodę Publiczności „Człowiek Bez Barier 2015”.
Jako mówca motywacyjny występuje od 2011 roku i jest jednym z najmłodszych mówców w kraju. W tym czasie wystąpił przed kilkudziesięcioma tysiącami ludzi, a w lipcu 2016 roku został pierwszym w historii Polakiem, który wystąpił podczas dużej konferencji w Azji (National Taiwan University, Tajpej, Tajwan). W grudniu 2017 roku znalazłem się na Liście Mocy, czyli w gronie 100 Najbardziej Wpływowych Polek i Polaków z Niepełnosprawnością.
W listopadzie 2018 wygrał „Oskara sztuk wizualnych”, czyli nagrodę Best Global Artist 2018 podczas The Global Art Awards w Dubaju, a także Best Global Artist w kategorii „Realizm”.

Wieloletni lider biznesu, strateg i ekspert w dziedzinie przywództwa, komunikacji marketingowej, reklamy i mediów, digital commerce, nowych technologii, startupów z obszaru omnichannel, badań mediowych oraz konsumenckich. Obecnie Global eCommerce Strategy Director w Molecular/BBDO, agencji komunikacyjnej będącej częścią Omnicom, jednego z największych holdingów komunikacyjnych.
Ma ponad 24 lata doświadczenia w biznesie, w tym ponad 12 lat na stanowiskach lidera domów mediowych (2016-2018 – PHD Poland, 2005-2016 – Universal McCann, gdzie pracował od roku 1994). W czasie swojej pracy kreował i nadzorował przygotowanie strategii komunikacji wprowadzania i rozwoju wielu marek z różnych kategorii produktowych, m.in. dla marek firm takich jak Coca-Cola, Nestlé, General Motors, Polkomtel, Gillette, Onet.pl, Microsoft, MasterCard, Goodyear Group, GlaxoSmithKline, Boots Healthcare, Polpharma, Boehringer Ingelheim, PLL LOT, allegro.pl, PKO Bank Polski, Bakoma, Jutrzenka Colian, Hasbro, Showmax, Perfetti van Melle, Deutsche Bank. Prowadził programy konsultingowe / szkoleniowe / inspiracyjne m.in. dla HBR / ICAN Institute, Play, RWE, Orange, Novartis, Ministerstwa Środowiska, SaveCart, House of Skills.

Twórca serii konferencji SmartHuman, na których omawia rozwiązania smart, które służą człowiekowi w sześciu obszarach tematycznych (Smart Connections, Health, Home, Travel, Work, World). Wcześniej lider i doradca w programie Omnichannel firmy The Heart, która łączy start-upy z korporacjami, które chcą wdrażać nowe programy w zakresie analityki konsumenta, automatyzacji marketingu i sprzedaży i zmian punktów sprzedaży.

Wielokrotny wysoko oceniany mówca na konferencjach poświęconych nowym trendom w marketingu, nowym technologiom oraz przywództwu, w Polsce i z granicą (m.in. w Grecji, Turcji, Indiach, Portugalii, na Łotwie). Autor publikacji i mentor (Fundacja Liderek Biznesu). Ekspert Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska (Internet Advertising Bureau), członek Rady Programowej Forum IAB oraz konferencji Interact 2019 organizowanej przez IAB Europe. Posiadacz certyfikatu Digital Marketing Professional otrzymywanego w wyniku egzaminu przeprowadzanego przez IAB Polska.

Jako dyrektor projektu uruchamiał proces ewolucji badań mediów w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Reklamy IAA. Był również wielokrotnie jurorem Effie, konkursu Media Trendy, zagranicznych konkursów reklamowych Eurobest oraz Golden Hammer. Aktywnie wdrażał zaawansowane badania konsumenta, m.in. badania neuromarketingowe.

Laureat nagrody Leadership Award for Contribution to Market Research (World Marketing Congress, Indie 2014). Ma w swoim dorobku również współpracę, w charakterze wykładowcy, z instytucjami zajmującymi się szkoleniami kadry menedżerskiej, zarządczej i marketingowej, m.in. Questus (akredytowane centrum Chartered Institute of Marketing), ICAN (instytut założony przez wydawcę Harvard Business Review Poland), Szkoły Mistrzów Reklamy działająej przy Akademii Leona Koźmińskiego, firmą House of Skills i innymi. Autor tekstów o tematyce marketingowej publikowanych w pismach branży marketingowej (m.in. Marketing w Praktyce, Brief, Magazyn Online Marketing). Obserwowany przez kilkutysięczną społeczność (LinkedIn, Twitter, Facebook).

 

Communication business leader, strategist and expert in leadership, marketing communication, advertising and media, digital commerce, new technologies, startups in omnichannel marketing, consumer and media research. Currently Global eCommerce Strategy Director at Molecular / BBDO, part of Omnicom, one of leading global communications holding.

He has over 24 years of experience in business, including 12 years as leader of media houses (2016-2018 – PHD, 2005-2016 – Universal McCann, where he started working in 1994). Experienced with creating and/or supervising preparation of communication & media strategies for companies such as The Coca-Cola Company, Nestlé, General Motors, Polkomtel, Gillette, Onet.pl, Microsoft, MasterCard, Goodyear Group, GlaxoSmithKline, Boots Healthcare, Polpharma, Boehringer Ingelheim, LOT Polish Airlines, allegro.pl, PKO Bank, Bakoma, Jutrzenka Colian, Hasbro, Showmax, Perfetti van Melle, Deutsche Bank, and more. Led brand consulting / training / inspirational projects among others for HBR / ICAN Institute, Play, RWE, Orange, Novartis, Ministry of Environment, SaveCart, House of Skills.

Founder of SmartHuman – series of events on smart technological solutions which are human-centric. Member of Brain Embassy and Google Campus communities. Omnichannel Programme Leader / Strategic Advisor at The Heart Warsaw – programme of linking startups with corporations in three omnichannel communication areas: Consumer Intelligence, Marketing & Sales Automation, Future Point of Sales. Implemented advanced consumer research projects.  

Highly evaluated presenter at international conferences on new trends in marketing, technology and leadership (Greece, Turkey, Portugal, Latvia, India). Author of publications and mentor (Foundation of Business Leaders). Expert of IAB, member of Programming Board of IAB Forum 2018 and 2019 and Interact conference organized by IAB Europe. Certified with DIMAQ (Digital Marketing Professional) by IAB Poland.

As Project Director he launched process of evolution of media research at IAA (International Advertising Association). He was also member of jury of Effie, Media Trends, Eurobest International Advertising Competition and Golden Hammer International Advertising Festival. Implemented advanced consumer and media research, including neuromarketing research.

Winner of the Leadership Award for Contribution to Market Research presented at World Marketing Congress 2014 in India, Effie Awards and Mixx Awards. Lecturer at institutions developing leaders and managers on management and marketing, among others, ICAN (publisher of the Harvard Business Review Poland), Questus (institute leading in Poland CIM programme – Chartered Institute of Marketing by Oxford University), Masters of Advertising School, and others. Author of articles on marketing published in the industry press (Online Marketing Magazine, Marketing in Practice, Brief). Followed by several-thousand social audience (LinkedIn, Twitter, Facebook). 

Menedżer, lider projektów, konsultant, coach, trener.

6 lat kariery jako psycholog sportu

  • Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie – wykładowca,
  • Klub Sportowy „Hutnik” Kraków – coach zespołów koszykówki i piłki ręcznej, odpowiedzialny za trening mentalny
  • Psycholog kadry olimpijskiej kajakarzy górskich, odpowiedzialny za przygotowanie mentalne ekipy do udziału w Igrzyskach Olimpijskich.  Uczestnik IO Barcelona’92.

20 lat kariery jako przedsiębiorca:

  • Menedżer, lider projektów, konsultant, coach, trener,
  • Pracował m.in. dla: Abbott, Adamed, Bionorica, Berlin-Chemie Menarini, Castorama, Danone, Eris, Eurobank, Gaspol, GSK, Heinz, Kimberly-Clark, Leica Geosystems, Lekam, Martela, Medagro, Netia, Orzeł Biały, PEKAO S.A., Plus GSM, Raab Karcher, Ranbaxy, Roche, Saint-Gobain, RWE, Telekomunikacja Polska S.A., Uniqa.

8 lat kariery jako wykładowca ICAN (wydawca miesięcznika Harvard Bussiness Review Polska)

  • Odpowiedzialny za prowadzenie szkoleń dla kadry menedżerskiej w programach: Management, Fist Time Manager, Akademia Przywództwa.

    Proponowane tematy/ obszary warsztatów/ wystąpień:

Trening mentalny handlowca – dla handlowców mobilnych i ich szefów

  • Tylko 20% czasu handlowiec spędza na spotkaniach z klientami. Reszta to przygotowanie, dojazdy, planowanie i inne
  • Podobnie jest w zawodowym tenisie tylko 20% czasu podczas meczu to gra reszta to czas wolny od gry.
  • Jak wykorzystują czas pomiędzy zagraniami mistrzowiei Wielkiego Szlema?
  • Jaki to ma wpływ na ich skuteczność?
  • Czy w pracy handlowca można wykorzystać metodykę rozwijania efektywności stosowaną w sporcie?
  • Czy Maria Szarapowa może być wzorem do naśladowania? A może Adam Małysz? A może któryś z lekkoatletów?
  • Czy efektywność sprzedaży rozgrywa się podczas spotkań z klientem czy pomiędzy spotkaniami?
  • Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź podczas wykładu.

Motywowanie

  • Czy pieniądze sprzyjają motywowaniu?
  • A może pieniądze niszczą naturalną wewnętrzna motywację?
  • Co to jest motywacja wewnętrzna?
  • Co to jest Dociążenie Pionowe i jak wpływa na umotywowanie ludzi do pracy?
  • A może lepsze będzie Dociążenie Poziome?
  • Czy wystarczy uruchomić motywację a może oprócz motywowania potrzebne jest ukierunkowanie a nawet podtrzymanie zaangażowania?
  • Czy wystarczy: wyznaczać jasne cele, wyrażać uznanie za dobrą pracę, zapewnić bodźce materialne i osobiste wsparcie menedżera, a może trzeba czegoś więcej? Czego?
  • Jak działają na zaangażowanie do pracy „reguła postępu” i „małych zwycięstw”?
  • Co na ten temat wiedzą trenerzy sportowi?
  • Jak na efektywność wpływa Samokontrola?
  • Czy Azjaci są bardziej pracowici od Europejczyków? Jeśli tak to jak można im dorównać?
  • Czy narcyzm ma coś wspólnego z podejściem do pracy pracowników pokolenia Y?

Wyzwania lidera

  • Rezultaty amerykańskich badań prowadzonych na całym świecie mówią, że lider jest:
  • 88%  Honest – „szczery”
  • 71%  Forward-looking – „przyszłościowy”
  • 66%  Competent – „kompetentny”
  • 65%  Inspiring – „inspirujący”
  • Co to oznacza dla przywództwa w Polsce?
  • Kim jest lider?
  • Czy menedżer to lider oraz czy lider to menedżer?
  • Czym zajmuje się lider a czym menedżer?
  • Czy o predyspozycjach przywódczych decyduje osobowość a może zależy to od sytuacji?
  • Jakie znaczenie dla bycia skutecznym liderem ma charyzma?
  • Czy liderzy posługują się jakimś charakterystycznym stylem?
  • Czy przywództwa można się nauczyć?

Trener biznesu, executive coach i przedsiębiorca. Absolwent socjologii i psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Znakomity praktyk z zakresu zarządzania strategią. Skaluje i optymalizuje modele biznesowe. Wdraża w biznesie licencjonowane gry symulacyjne. Prelegent licznych konferencji i seminariów. Obecnie wykłada coaching na SGH.

Uczył się i współpracował z: Aleksiej Sitnikow (NLP), Anthony Robbins (Motywacja), Marshall Goldsmith (Coaching), Wojciech Eichelberger (Stres). W praktyce wykorzystuje doświadczenie współpracy z Tonym Buzanem (Szybkie Czytanie), Brianem Tracy (Psychologia Biznesu i Sprzedaży).

Od 1988 roku popularyzator technik pracy umysłowej (szybkie uczenie się: reguły treningu pamięci, technik notowania, zasady nauki szybkiego czytania i efektywnego studiowania) opartych o koncepcje angielskiego psychologa Tonego Buzana, w tym szczególnie programu „Use Your Head” (Rusz Głową).

Założyciel jedynej w Polsce Akademii Szybkiego Czytania (’96). Inicjator i organizator Mistrzostw Polski w Szybkim Czytaniu (8 edycji). Założyciel i Dyrektor Instytutu Metod Edukacji IMPULS. Od 1988 roku przeszkolił ok. 300 000 osób. Prowadził projekty dla ponad 5000 firm, w tym coaching dla ponad 3000 osób. W latach 1992-2002 Menadżer Kontraktowy, wprowadził na rynek polski kilka międzynarodowych marek. W latach 1992-2012 Menadżer Kontraktowy: Dyrektor ds. Artystycznych Towarzystwo Artystyczne VIDAR, Dyrektor Generalny w Instytucie Metod Edukacji IMPULS, Dyrektor Handlowy Bussiness Foundation i Fundacji „Teraz Polska” – 2 edycje, Dyrektor Handlowy Pierwszej Prywatnej Agencji Badań Rynkowych i Społecznych DEMOSKOP – wprowadzenie metody THOMAS INTERNATIONAL, Dyrektor Marketingu Reaserch Uniwersity Network – Badania Rynkowe i Społeczne, Dyrektor Marketingu i Członek Zarządu IBR FOCUS – Badania Rynku i Opinii Publicznej, założyciel Akademii Szybkiego Czytania – autor metody i podręcznika do nauki szybkiego czytania, wyd. IMPULS 2004 r. pomysłodawca i organizator Mistrzostw Polski w szybkim czytaniu – 8 edycji, Dyrektor ds. szkoleń i rozwoju oraz Członek Zarządu w Tracy College International – wprowadzenie na rynek Polski marki Brian Tracy i INSIGHTS, współzałożyciel i Wiceprezes Polskiej Izby Firm Szkoleniowych, ambasador www.Projektu21.eu, mistrz na warsztatach interdyscyplinarnych Agaty Steczkowskiej – 6 edycji, ekspert Fundacji Instytut Copernicus – współautor książki „Jak korzystać z wiedzy ekspertów zewnętrznych” wyd. EMKA 2011 r., autor kursu e-learning pt. Umiejętność komunikowania się w Firmie 2014 r., przewodniczący Rady Programowej IABC/Poland – Międzynarodowe Stowarzyszenie Ekspertów ds. Komunikacji w Biznesie Polska, Przewodniczący Rady Programowej International Association for Communication and Leadership, członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, licencjonowany trener strategicznych gier planszowych dla biznesu, obecnie prowadzi zajęcia na Studiach Podyplomowych SGH z coachingu, Prezes Zarządu Fundacji IMPULS dla Biznesu i Nauki.

Prywatnie wyróżnia go pozytywna i otwarta postawa, zaangażowanie i determinacja w działaniach. Ceni osoby normalne, z charakterem, odpowiedzialne i z poczuciem humoru. Jest człowiekiem ciekawym świata, podczas podróży małych i dużych, interesuje się różnicami kulturowymi społeczeństw. Od wielu lat nurkuje w wielkich wodach świata, posiada stopień Divemaster w PADI.
Jako „szybkoczytacz” ceni sobie dobrą książkę, wnikliwie studiuje biografię „Wielkich Ludzi”. Uwielbia dyskusje filozoficzne. Dba o dobrą kondycję psychofizyczną, co roku przebiega dwa maratony i kilka półmaratonów. Pasjonat nordic walking.
Bierze udział w przedsięwzięciach charytatywnych. Tata dwóch Córek, które przygotowuje do odpowiedzialnego dorosłego życia. Jego mottem życiowym jest „uczynić ze swojego życia prawdziwe dzieło sztuki”.

Ostatnio współpracował z:

  • dla banków: NBP, Bank Gospodarstwa Krajowego, Bank BPH, Bank Pekao, Bank Spółdzielczy, BZ WBK, Biuro Informacji Kredytowej, Citi Handlowy, American Express Poland, Societe Generale, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Santander Consumer Bank,

  • dla branży meblowej: Sieć salonów i fabryki Febru Polska (Polska, Ukraina i Rosja), Sieć 20 salonów kuchennych ESTIMA, Nowy Styl, CENTURION.

  • dla branży FMCG: DIAEGO, Polmos Lublin, Polmos Białystok, Polmos Łańcut, Gallaher, Herbapol, Altadis, Mars, Alima Gerber, Kraft Foods, Storck, Procter & Gamble, AMCO, Loreal, Kupiec, Sokpol, Yves Rocher, BZK Holding, POLITAN, Gomar Pińczów, BELL POLSKA, ERG, Ludwig Czekolada.

  • dla administracji publicznej: Ministerstwo Infrastruktury, MON, Krajowa Szkoła Administracji Publicznej, Ambasada Australii, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Kancelaria Sejmu, UKIE, ZUS, ZDK Warszawa Śródmieście, Biuro Polityki Społecznej m. st. Warszawy, PAIiIZ, WUP i PUP, Ministerstwo Sprawiedliwości, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

  • dla branży ubezpieczeniowej: PZU, Comercial Union, TU Allianz, STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi, AIG, AMPLICO, Centrum Obsługi Powypadkowej Codex, HDI, TUnŻ i TUiR WARTA, GSU Ubezpieczenia.

  • dla branży prawniczej: Hunton & Williams, Arthur Andersen Legal, Ernst & Young, Dział Prawny Grupy Polpharma, Dział Prawny TUnŻ i TUiR WARTA, Kancelaria Podel.

  • dla nieruchomości: Echo Investment, Cersanit, Barlinek, ISAN, INVEST 2000, Techem, Budlex.

  • dla automotive: Fiat, IVECO, Servipol, Michelin, Boryszew,Trans-Truck, Auto-Gazda.

  • dla branży medycznej: Branżowa Kasa Chorych, NFZ, Ratiopharm, Aster Zeneka, Grupa Polpharma, Polfa, Sanofi-Aventis, Neuca, LUX MED, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez, UZDROWISKO KRYNICA ŻEGIESTÓW, Cosmo Medica.

  • dla przemysłu: Huta T. Sendzimira, CPN, DEC, PERN, Petrochemia, ORLEN Administracja, BSH agd, Whirpool, Marbet, Haier, Ultra Pack, Model Obaly, Opoczno, Philips Lighting Poland, ZYMETRIC – MITSUBISHI ELECTRIC, Aircon, Nabilaton, Danfos, Kaeser Kompresorren, MC Bauchemie, Elektrometal Energetyka, Videojet, Artcomfort, MIDEA, LOTOS AIR BP, ARTCOMFORT, ENERGOSPEC INSTALACJE, Kotłomontaż, EUROMETAL,

  • dla branży energetycznej: GDF SUEZ i Elpoautomatyka, PSE, Vattenffal, PGE, EuRoPol GAZ, OPTRA, EthosEnergy.

  • dla spedycyjnej: PLL LOT, PKS Multi Spedytor, PKP Cargo, DB Schenker, Opek, Logintrans, PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa, PROTOR.

  • dla rolniczej: POL-MOT WAFARMA, Hajduk, Monsanto, Scotts, Hurtownia ROLNIK, Merlo Polska, Trouw Nutrition Polska, Grupa PIAST.

  • dla usług: PKP, TUV NORD, Krajowa Izba Gospodarcza, INFOR, ITI Neovision, KEMA, Poczta Polska, Guard Systems, Polsat Cyfrowy, Instytut Monitorowania Mediów, Makro Cash and Carry, SITA Learning Systems, Totalizator Sportowy, Grupa Wydawnicza INFOR, INFOR PL, SARTO PR, Neckerman, INFORLEX, ROSSMANN, MENNICA POLSKA, SGS, Michael Page Polska, PH Conkret, Nocowanie.pl., Raport, Synergy World Wide, EnergyLife, Matex Controls, Intertoll, Puls Biznesu, PKM Tychy, MPK Tarnów, Przedsiębiorstwo Usług komunalnych EMPOL, Asistnet Work Group.

  • dla branży reklamowej: Biuro Reklamy TVP, Biuro Reklamy INFOR, Clickad.

  • dla telekomunikacyjnej: PKP Teleinformatyka, Telekomunikacja Polska, Orange,

    Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne LANET, NETIA, GTE.

  • dla branży IT: IBM, Lumena, TRW, PROKOM, NOKIA, Alcatel-Lucent, Active Jet, Strictwise, Karen, Action, Pentacomp, Crowley Data Poland, Vector-Soft, Vobis, NIKON, IMG Polska, Infovide-Matrix, Asplex, BLStream, Value Thank, Asseco Poland, Altcom Akademia.

  • dla nauki: SGH, Wyższa Szkoła Biznesu-NLU w Nowym Sączu, Akademia Leona Koźmińskiego, Fundacja Na Rzecz Nauki Polskiej, Akademia Finansów i Biznesu VISTULA.

Ekspert zarządzania, sprzedaży i negocjacji; coach prowokatywny, trener, konsultant.

Obszary szkoleniowe: negocjacje, sprzedaż, przywództwo, zarządzanie, efektywność osobista, coaching managerski, umiejętności trenerskie, personal branding, motywacja.
Jest uznawany za czołowego eksperta twardych negocjacji w Polsce.

Praktyk biznesu: W latach 1992-1997 zdobywał menadżerskie szlify  w korporacjach zachodnich branży FMCG. Następnie stworzył i zarządzał jedną z największych europejskich central materiałów private label. Prowadził negocjacje międzykulturowe o wartości kilkudziesięciu mln euro z największymi producentami materiałów dekoracyjnych i sieciami DIY w Europie i Azji.  Posiada 20 letnie, poparte licznymi sukcesami i nagrodami doświadczenie w sprzedaży, negocjacjach i zarządzaniu firmą na stanowiskach prezesa zarządu.

Profesjonalny trener: Od 2010 roku prowadzi warsztaty, szkolenia i konferencje dla managerów czołowych korporacji, spędzając na salach szkoleniowych około tysiąc godzin rocznie. Jest głównym trenerem działów sprzedaży i konsultantem wielu firm – liderów w swoich branżach. Wychował setki profesjonalnych negocjatorów, managerów, sprzedawców. Od 2014 roku szkoli trenerów   w ramach Akademii Mistrzów Treningu GT Mentor i Szkoły Trenerów Biznesu ASC.

Coach prowokatywny: absolwent renomowanych szkół trenerskich i coachingu , w tym  prestiżowej The Art And Science of Coaching; Erickson Institute. Jako certyfikowany trener najstarszej  amerykańskiej organizacji coachingowej – Corporate Coach U® i propagator coachingu prowokatywnego, wspiera liderów i zarządy firm w osiąganiu ponadnormatywnych wyników. 

Ekspert: jest redaktorem naczelnym pierwszego profesjonalnego serwisu o sprzedaży w Polsce – www.biznesmusisrzedawac.pl i uznanym publicystą. Publikuje między innymi w miesięcznikach Forbes, Marketer+, Nowa Sprzedaż, Benefit, HR Leaders, Personel i Zarządzanie.

Mówca: Występuje z czołówką polskich i zachodnich mówców na najważniejszych konferencjach branżowych, m. in. :

  • EXPO Kraków
  • Efektywna Sprzedaż z Richardem Denny
  • Konferencja Szefów Sprzedaży
  • Trendy Sprzedaży Pulsu Biznesu
  • Efektywne Przywództwo
  • Boss Festiwal
  • Psychologia Nowoczesnej Sprzedaży z Robertem Cialdinim

Misja: poprzez dobrą wolę, pełne pasji zaangażowanie i śmiałe  działanie, wydobywać z napotkanej osoby to co jest w niej najbardziej wartościowe.

 

Management, sales and negotiations expert; provocative coach, trainer, consultant.

Training areas: negotiations, sales, leadership, management, personal effectiveness, managerial coaching, coaching skills, personal branding, motivation. He is considered a leading expert in hard negotiations in Poland.

Business practitioner: between 1992 and 1997 he had an opportunity to polish managerial skills in Western FMCG corporations. Then he established and managed one of the biggest European private label material companies. He held inter-cultural negotiations with the value of a few dozen million Euro with the greatest manufacturers of decorative materials and DYI chains in Europe and Asia. He has 20 years of experience supported with huge successes and numerous awards, experience in sales, negotiations and company management as a president of management board.

A professional trainer: since 2010 he has been conducting workshops, trainings and conferences for managers of leading corporations, spending more or less one thousand hours in training rooms every year. He is a leading trainer of sales departments and a consultant of many companies – leaders in their sectors. He has educated hundreds of professional negotiators, managers, sellers. Since 2014 he has been training coaches at Akademia Mistrzów Treningu GT Mentor [GT Mentor Coaching Masters Academy] and Szkoła Trenerów Biznesu ASC [ASC Business Coach School].

Provocative coach: a graduate of reputable training and coaching schools, including the prestigious The Art And Science of Coaching; Erickson Institute. As a certified trainer of the oldest American coaching organization – Corporate Coach U® and the promoter of provocative coaching, he supports leaders and management boards of companies in achieving over-standard results.

Expert: he is a chief editor of the first professional sales service in Poland- www.biznesmusisrzedawac.pl and an accomplished publicist. He publishes, among others, in Forbes, Marketer+, Nowa Sprzedaż, Benefit, HR Leaders, Personel i Zarządzanie magazines.

Speaker: He delivers speeches together with the leading Polish and Western speakers at the most important sector conferences, among others:

  • EXPO Kraków
  • Effective sales with Richard Denny
  • Sales Bosses' Conference
  • Business Pulse Sales Trends
  • Effective Leadership
  • Boss Festival
  • Modern Sales Psychology with Robert Cialdini

Mission: To get out what is the most valuable in an encountered person through good will, passionate involvement and robust actions.

Wykładowca MBA, certyfikowana trenerka metody Points of You™ oraz metody HeartMath™, wykładowca. Doktor Szkoły Biznesu Bournemouth University (Wielka Brytania). Kierownik nagradzanych studiów podyplomowych ‘Neuro-Przywództwo’ na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Prowadzi liczne wykłady, wystąpienia i prezentacje, zarówno w języku polskim i angielskim, w kraju jak i za granicą (między innymi w Wielkiej Brytanii, Belgii, Finlandii).

Prowadzi szkolenia i wykłady dla biznesu:

  • handel: IKEA Industry, Leroy Merlin, Apteki Zdrowit, Grupa Muszkieterowie, Bonduelle. 
  • finanse: Nationale-Nederlanden, AVIVA, PKO Ubezpieczenia, EY, Accenture, Immofinanz.
  • farmacja, kosmetyka: Oceanic, Polpharma, Gedeon Richter, Roche, Bioderma, Merck.
  • technologie: SAS Institute, HP Enterprise, Kiesow, CES, Philips. 
  • produkcja: Procter & Gamble, Gillette, OTIS
  • ciepłownictwo, energetyka: PGNIG Termika, VEOLIA, Tauron
  • logistyka: DHL
  • turystyka: Orbis
  • wydawnictwa: Wydawnictwo Nowa Era
  • dla sektora administracji publicznej, m. in. dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych, czy Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie.  

Ponadto pisze do portalu InnPoland, oraz do magazynu Law Business Quality i magazynu Les Nouvelles Esthetiques, gdzie porusza tematy oscylujące wokół roli mózgu w biznesie, emocji czy zarządzania osobistą energią.
Laureatka Plebiscytu Diamenty Kobiecego Biznesu w kategorii Firma Godna Zaufania.

DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE