Michał Leksiński

Podróżnik
Zwiedził prawie 50 krajów świata. Wspinał się na 6 kontynentach. Kolekcjoner najwyższych skoków świata na bungee. Twórca charytatywnego projektu „7 Happy Summits” – Korony Ziemi dla Fundacji Happy Kids. Prywatnie miłośnik alpinizmu i biegów górskich. Były manager projektu i rzecznik prasowy Zimowej Narodowej Wyprawy na K2 17/18. Prywatnie dumny tata Olka i Feli.

Profesjonalista

Zawodowo związany z firmą, gdzie zajmuje się komunikacją strategiczną. Z wykształcenia politolog, absolwent 4 kierunków studiów podyplomowych: psychologia społeczna (SWPS), psychologia motywacji (SWPS), Szkoła mistrzów pióra (Collegium Civitas), Strategiczny Wywiad Biznesowy (Akademia Koźmińskiego) oraz London School of PR (ZFRP). Twórca i kierownik unikatowego kierunku studiów podyplomowych (Collegium Civitas) – Marketing Sportów Ekstremalnych. Wykładowca z zakresu sztuki narracji, przywództwa, komunikacji.

Twórca/mówca

Opowiada o podróżach. Snuje historie o wyprawach. Mówi o roli metafor w sporcie i edukacji. Przekuwa górskie doświadczenia w praktyczne lekcje zarządzania i rozwoju dla biznesu. Współtwórca serwisu dla twórców Patronite.pl (największa platformy e-mecenatu w kraju).


Traveller

He has visited almost 50 countries around the world. He has climbed on 6 continents. Collector of the world’s highest bungee jumps. Creator of the charity project „7 Happy Summits” – Crowns of the Earth for the Happy Kids Foundation. Privately, a lover of mountaineering and mountain running. Former project manager and spokesman for the Winter National Expedition on K2 17/18. Privately, a proud father of Olek and Fela.

Professional

Professionally associated with the CEC Group company, where he deals with strategic communication. A political scientist by education, a graduate of 4 postgraduate studies: social psychology (SWPS), psychology of motivation (SWPS), the School of Writing Masters (Collegium Civitas), Strategic Business Intelligence (Kozminski University) and the London School of PR (ZFRP). The creator and manager of a unique postgraduate course (Collegium Civitas) – Marketing of Extreme Sports. Lecturer in the art of narration, leadership, and communication.

Creator/speaker

He speaks about travels and tells stories about expeditions.  In his talks, you can learn about the role of metaphors in sports and education. He turns mountain experiences into hands-on management and development lessons for business. Co-creator of the website for the creators of Patronite.pl (the largest e-patronage platform in the country).

Lista przykładowych tematów:

PL

  • Wędrówka szlakiem górskich metafor – o determinacji / pokorze / drodze na szczyt
  • Siła przeciwności – o roli porażki w procesie docierania na szczyt
  • Korona Ziemi – wielka wędrówka przez wszystkie kontynenty
  • W drodze do marzeń – jak łączyć pasję z pracą
  • Żywioł niepewności – o sztuce planowania i adaptacji nie tylko w górach
  • Pokazywać niemożliwe – o realizacji marzeń i tacierzyństwie
  • Zespół – fundament każdego projektu

ENG:

  • Wandering along the trail of mountain metaphors – about determination / humility / the way to the top
  • The power of adversity – about the role of failure in the process of reaching the top
  • Crown of the Earth – a great journey across all continents
  • On the way to dreams – how to combine passion with work
  • Element of uncertainty – about the art of planning and adaptation not only in the mountains
  • Showing the impossible – about the realization of dreams and fatherhood
  • Team – the foundation of every project

Beata Pawlikowska jest pisarką, podróżniczką, dziennikarką i autorką ponad stu książek motywacyjnych, podróżniczych, kulinarnych i językowych, opowiadających o jej samotnych wyprawach w różne krańce świata, przemianach życiowych i zdrowym stylu życia. Książki ilustruje własnymi fotografiami i rysunkami.

Najbardziej lubi podróżować samotnie, przecierać nowe szlaki i odkrywać nieznane miejsca. Wśród licznych przygód Beata w 1993 roku została pierwszą Europejką (a być może pierwszą kobietą na świecie), która przeszła pieszo przez dżunglę Darién między Panamą a Kolumbią. W 2013 roku podczas samotnej wyprawy, korzystając wyłącznie z lokalnych środków transportu (takich jak indiańskie czółno, motorówka wojskowa, łodzie i statki) , przemierzyła działy wodne od Orinoko do Amazonki przez Rio Negro w Ameryce Południowej. W 2005 roku Beata była członkiem wyprawy, która zdobyła 6120-metrowy szczyt Lobuche East w Himalajach.

Beata co roku spędza kilka miesięcy w podróży; niedawno wróciła z samotnej wyprawy do dżungli archipelagu Vanuatu na południowym Pacyfiku. Co roku od ponad trzydziestu lat Beata wraca do swojego ukochanego miejsca na Ziemi – dżungli amazońskiej. Organizuje również wyprawy w egzotyczne miejsca, często połączone z warsztatami na temat zdrowego i szczęśliwego życia.

Swoją dziennikarską pracę rozpoczęła pod koniec lat 80. w lokalnej rozgłośni radiowej w Koszalinie, niedługo później przeprowadziła się do Warszawy, gdzie pracowała najpierw w redakcji muzycznej Radia Kolor, a potem w Radiu ZET, gdzie przez 16 lat prowadziła  cotygodniowy niedzielny program „Świat według blondynki”. Jako ekspertka od podróży występowała w wielu programach telewizyjnych, w tym w popularnych codziennych programach porannych.

Beata prowadzi zdrowy, aktywny tryb życia, ćwiczy jogę i medytuje. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z ponad 440 000 obserwujących na Facebooku, ponad 150 000 obserwujących na Instagramie i ponad 140 000 obserwujących na YouTube.

Jest weganką i ma cztery koty o imieniu Krzysztof Kolumb, Elvis Presley, Albert Einstein i Pablo Picasso, reprezentujące jej największe życiowe pasje: podróże, muzykę, naukę i sztukę.

NOWOŚĆ:

Trudna sprawa, czyli jak sobie radzić z ludźmi, gdy coś idzie nie tak.

Proponowane Programy:

 
Nagradzany podróżnik, dziennikarz i reporter. Organizator wypraw i ekspedycji na pustynie oraz do dżungli na całym świecie. Autor trzech bestsellerowych reportaży książkowych – „Samsara”, „Gorączka” i „Swoją drogą”, autor programu „Inny świat” w telewizji TTV, audycji „Trójka przekracza granice” w radiowej Trójce oraz „Reszta świata” w Jedynce. Nominowany do nagrody National Geographic i Kolosów, najbardziej prestiżowej nagrody podróżniczej w Polsce.

Podejmuje się trudnych i niebezpiecznych projektów reporterskich. Rozbił kongijsko-zambijski gang przemytników kości słoniowej i jako jedyny Polak został wpuszczony na pokład łodzi Mel Fisher’s Treasures, najsłynniejszej ekipy poszukiwaczy skarbów na świecie. W USA jako jedyny polski dziennikarz otrzymał pozwolenie na wejście do więzienia San Quentin, przeznaczonego dla najgroźniejszych przestępców, w którym spędził bez ochrony cały dzień. Pracował również z szulerami i zawodowymi oszustami kasyn w Las Vegas oraz został wpuszczony do bazy amerykańskich sił powietrznych Edwards i laboratoriów NASA, gdzie przyglądał się najnowocześniejszym technologiom wojskowym.

Mieszkał z Pigmejami Baka na pograniczu kongijsko-kameruńskim w ich szałasach w środku lasu deszczowego i jako jeden z nielicznych europejskich dziennikarzy podróżował swobodnie po Arabii Saudyjskiej. Eksplorował dżungle północnego Laosu, badając rytuały magiczne i kulturę szamańską plemion Akha, Khamu i Lantan, a w Kambodży we współpracy z organizacją Heritage Watch tropił przemytników dzieł sztuki z XII wieku. Jest też jedynym polskim dziennikarzem, który dostał się do partyzanckiego obozu nepalskich maoistów, kontrolujących zachód kraju.
Sam mówi o sobie, że jest uzależniony od rywalizacji i adrenaliny, choć znany jest z chłodnego, analitycznego szacowania ryzyka projektów i umiejętności reagowania w sytuacjach kryzysowych.
Doświadczenie zdobyte podczas licznych wypraw i ekspedycji wykorzystuje z powodzeniem przy realizacji projektów medialnych, marketingowych i coachingowych. Prowadzi szkolenia z budowy motywacji, wyznaczania i realizowania celów, wystąpień publicznych, relacji z mediami oraz umiejętnego działania w kryzysie i pod wpływem emocji.

Tomek jest cenionym mówcą inspirującym i motywującym. Jego nasycone humorem, świetnymi zdjęciami i niesamowitą energią power speeche najczęściej kończą się owacją. Umiejętnie przekłada doświadczenia z wypraw na “biurową” rzeczywistość, pozwalając zastosować wypracowane przez siebie rozwiązania w codziennej pracy za biurkiem.

Rozszerzone tematy wykładów:

Nie-normalność: o świecie, który nie przestaje zaskakiwać

Jeśli podróże czegoś uczą, to tego, że "normalność" nie istnieje. Że nic nie jest jednoznacznie czarno-białe, dziwne, zabawne, egzotyczne, zwyczajne. Wszystko zależy od perspektywy, a kreatywność i myślenie nieszablonowe – wyłącznie od naszych przyzwyczajeń i schematów.

Bardzo elastyczny wykład, pozwalający na różnorodne rozłożenie akcentów:

  • dowody na istnienie perspektyw out-of-the-box,
  • inspiracja różnorodnością,
  • inspiracja do podejmowania wyzwań,
  • świeże spojrzenie na swoją pracę i wzmacnianie motywacji,
  • walka z syndromem wypalenia,
  • nieszablonowe myślenie w rozwiązywaniu problemów,
  • odmienne podejście do leadershipu i relacji w zespole.

Wykład został rewelacyjnie przyjęty na tegorocznej konferencji ABSL Talks w Łodzi i forum Adaptive Manufacturing w FMCG.
"Nie-normalność" może mieć charakter bardziej szkoleniowy lub stanowić płynne przejście od merytorycznej konferencji do części nieoficjalnej lub networkingowej. Oferuje sporo śmiechu i zaskakujących spojrzeń na świat pracy, w równych proporcjach.

Prelekcja inspiracyjno-motywacyjna „Swoją drogą” to zamknięta w historii tej wyprawy odpowiedź na pytanie „jak wykrzesać z siebie to wszystko, czego nam niby w życiu brakuje?”. Jest to wartka opowieść przesycona humorem, która jednocześnie w konkretny sposób porusza następujące zagadnienia:

– jak znaleźć remedium na brak poczucia sensu w pracy, w życiu, na tzw. „wypalenie”.
– zderzenie z innym światem, szok inspiracyjny i co z niego wynika?
– obiektywna ocena własnych możliwości, perspektyw i braków w obliczu wyzwań.
– wskrzeszenie silnej motywacji w życiu. Jak ją przekuć w efektywność pracy?
– odkrycie zupełnie nowej strony siebie. Co z nią począć, jak ją wykorzystać?
– czy na pewno nam czegoś brakuje? Czy przypadkiem nie mamy już wszystkiego, co nam potrzebne? O definiowaniu zasobów i braków.
– wtórne wypalenie, czyli co począć ze słomianym zapałem.
– zebranie wewnętrznej siły, czyli jak podejść do dużego wyzwania.
– jak zjeść słonia, czyli co zrobić, kiedy zadanie wydaje się niemożliwe do wykonania.
– zmiana a status quo. Czy nowe jest zawsze lepsze?

Dokonać niemożliwego. Jak osiągać cele, które wydają się poza zasięgiem? O tym, jak wyznaczać sobie ambitne cele i jak nie wypalić się, w drodze do ich realizacji. O tym, skąd wiedzieć, że ponieśliśmy porażkę i jak zmienić ją w zaledwie krótki przystanek. O tym, jak się nie poddać, gdy już po prostu nie jesteśmy w stanie iść dalej.

Pokonać strach. Sztuka przetrwania w sytuacjach, które wydają się beznadziejne. O tym, jak rozpoznawać i kontrolować emocje, i jak nauczyć się trzymać własny organizm w ryzach. O tym, jak poprawnie szacować ryzyko, i skąd wiedzieć, kiedy odpuścić. O tym, jak sobie poradzić, gdy wszystko wokół jest przeciwko Tobie. O panice i trudnych decyzjach, i o tym, jak z tego wychodzić cało.

Przełamać ograniczenia. Jak pozbyć się obaw i niepewności? O tym, że na zmiany nigdy nie jest za późno. O praktycznej instrukcji przełamywania własnych ograniczeń. O tym, dlaczego na niektórych patrzymy z podziwem, a na innych nie. I o tym, jak szybko (ale wcale nie „łatwo”) można stać się tym pierwszym. 

Poza strefą komfortu. Konfrontacja z wyzwaniem, na które wcale nie jesteśmy gotowi. Co się dzieje w głowie, gdy obudzimy się nagle w środku dżungli? Czego uczy pustynia po horyzont? Jak nabrać siły, gdy jesteśmy  śmiertelnie przerażeni? Dlaczego niektórych stać na podejmowanie szalonych, ryzykownych, niebezpiecznych decyzji i jak to możliwe, że po ich podjęciu są szczęśliwi jak nigdy? O tym, jak odkryć w sobie twardość i odwagę, o które się nawet nie podejrzewamy.

 

Polski narciarz wysokogórski (skialpinista), biegacz górski i himalaista. Członek Tatrzańskiego Klubu Narciarskiego Tatra Team Zakopane i polskiej kadry narodowej w skialpinizmie, były uczestnik programu Polski Himalaizm Zimowy.

15 czerwca Andrzej Bargiel wyruszył w góry Karakorum w Pakistanie aby dokończyć rozpoczęty rok temu projekt – Sunt Leones K2 Ski Challenge, który zakładał zjechanie na nartach z drugiego pod względem wysokości szczytu Ziemi – K2 (8611 m n.p.m.). Było to wyzwanie, którego nie udało się nikomu wcześniej zrealizować.
Gdy Andrzej stanął już na wierzchołku Góry Gór, przypiął narty i rozpoczął swój zjazd. Trasa przebiegała w całości po śniegu. Ze szczytu prowadziła ramieniem do drogi Cessena, skąd Andrzej wykonał przejazd pod wielkimi serakami, tzw Trawers Messnera, po czym dotarł do grani na drodze Kukuczka-Piotrowski. Następnie czekały go pola śnieżne pełne szczelin. Andrzej pokonał jednak wszystkie te trudności i spełnił swoje wielkie marzenie, dokonując niewiarygodnego wyczynu.

Swoje pierwsze narty kupił od sąsiada, kiedy miał 9 lat. Jest trzykrotnym mistrzem Polski w skialpiniźmie, trzecim w klasyfikacji generalnej pucharu świata, rekordzistą świata w biegu na Elbrus oraz pierwszym Polakiem, któremu w 2013 r. udało się zdobyć ośmiotysięcznik Shishapangma na nartach oraz zjechać z jego wierzchołka.

W 2015 za zasługi dla rozwoju polskiego skialpinizmu oraz za promowanie imienia Polski w świecie został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, w maju 2016 w konkursie Travelery organizowanym co roku przez polski oddział magazynu National Geographic Traveler został uznany Człowiekiem Roku 2015, otrzymał także Kolosa za rok 2016 w kategorii alpinizm za zdobycie Śnieżnej Pantery w rekordowym czasie.

Urodził się 30 grudnia 1988r. w Gdańsku, ale wychował się w Malborku. W 2002 roku, mając 13 lat, uległ ciężkiemu wypadkowi – w wyniku porażenia prądem (15 000V) amputowano mu rękę i nogę. Dwa lata później razem z polarnikiem Markiem Kamińskim wyruszył na wyprawę na Biegun Północny i Południowy. W kolejnych latach uczestniczył w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus, wspinał się na górę El Capitan i przebiegł New York City Marathon. Porusza się na protezie nogi, nie używa protezy ręki. W 2009 roku założył Fundację Poza Horyzonty, która pomaga osobom po amputacjach w zakupie protez i powrocie do aktywnego życia. Zdobywca wielu prestiżowych nagród w dziedzinie sportu i działalności prospołecznej. Od kilku lat prowadzi szkolenia i wystąpienia motywacyjne dla firm. W wolnych chwilach podróżuje autostopem, robi zdjęcia w pustostanach, szyje na maszynie i chodzi na slackline.

Wybrane firmy, dla których wystąpił Jasiek Mela:

Hewlett Packard, Hitachi, Amway, UBS, Fujitsu, DELL, The Explorers Club, ICE Kraków – Congress Centre, ADAMA ChemChina, Makhteshim – Agan Poland, Orange, Huawei, Synthos, Akamai Technologies, Neuca, Poczta Polska, PKP Intercity, Nutricia – Danone, Polska Grupa Energetyczna, Grupa Żywiec, Bank Zachodni WBK, Bank BGŻ, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Wyższa Szkoła Biznesu, ABSL, CBRE, Credit Agricole, Hasco-Lek, Krakowski Park Technologiczny, Luxembourg-Poland Business Club, Światowe Dni Młodzieży 2016, Warka Investment, Caritas Jerusalem, Colours of Ostrava 2016 Meltingpot speaker, Rotary Club, DuoLife, Henkel, Linde Gaz, Accase, Luxoft, Link4, Direx, Compensa, Aviva, Merck, Sanofi, ABC Data, EuCO S.A., MPI Poland Club, AMB Technic, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna i wiele innych.

Pełna lista tematów/ elementów modułu szkolenia z zakresu motywacji i determinacji:

I  Zarządzanie sukcesem

1.     Rola motywacji w życiu codziennym i niecodziennym
2.     Ważna jest droga, a nie cel – jak odnaleźć motywację i determinację w dążeniu do wielkich celów
3.     Cel bez planu pozostaje tylko życzeniem (A. S. Exupéry) – trzeba brać marzenia w swoje ręce
4.     Pasje i emocje w życiu i w biznesie – dlaczego to takie ważne?
5.     Lepiej mierzyć w gwiazdy i chybić, niż mierzyć w rynsztok i trafić – warto być ambitnym
6.     Odpowiedzialność jest działaniem – teoria a praktyka
7.     To nie liczba rąk czy nóg decyduje o naszej sile – o wewnętrznej determinacji

II  Zarządzanie porażką

1.     „Niemożliwe” to tylko wymówka – jak żyć świadomie i widzieć w życiu możliwości zamiast barier
2.     Zawsze mogło być gorzej – nasza życiowa perspektywa zależy tylko od nas
3.     Jedna ręka przynajmniej się nie plącze – jak poczucie humoru I dystans pomagają nam w przetrwaniu?
4.     Podróże w głąb siebie – o stawaniu w prawdzie przed sobą samym
5.     Nikt za mnie życia nie przeżyje – dlaczego nie warto się zamykać w czterech ścianach?

III  Współpraca i wartości

1.     Obcy to przyjaciel, którego po prostu jeszcze nie znamy – dlaczego powinniśmy ufać innym ludziom
2.     Stań się liderem sam dla siebie, a inni za tobą podążą
3.     Ufność jako droga do człowieka – dlaczego zaufanie się opłaca?
4.     Najwięcej dostaję dając – dlaczego warto pomagać innym
5.     Wdzięczność – oprócz szacunku, nic nam się nie należy
6.     Wytrwałość i odwaga – podstawy sukcesu na różnych płaszczyznach życia

Treść modułu jest ramowa – wykład, z możliwością wydzielenia czasu na dyskusję i zadawanie pytań, jest jak najbardziej dostosowywany indywidualnie do oczekiwań
i kierunków (oraz głównych haseł) promowanych przez Klienta.

Moduł zajmuje optymalnie 20-60 minut, choć istnieje możliwość jego wydłużenia lub skrócenia.

Polski wspinacz, himalaista, alpinista, a także taternik. Jako piąty człowiek na Ziemi, jest zdobywcą Korony Himalajów oraz Karakorum.

Jako pierwszy człowiek zimą wszedł na Lhotse, Kangczendzongę oraz Mount Everest. Szczyt Lhotse  zdobył jeszcze w gorsecie, który nosił po uszkodzeniu kręgosłupa w górach. Z kolei na Broad Peak praktycznie dostał się solo w ciągu jednego dnia (było to pierwsze na świecie wejście na ośmiotysięcznik w ciągu doby). Nowe drogi wyznaczył podczas samotnej wspinaczki na Shisha Pangme oraz Dhaulagiri. Samotnie zdobył też szczyt Gasherburm II. Brał udział w aż 4 próbach wejścia na K2 który zdobył w1996 roku, 

Laureat prestiżowego odznaczenia Lowell Thomas Award. Członek The Explorers Club and GHM. W roku 1996 otrzymał tytuł „Giganta” przyznawany przez poznański oddział Gazety Wyborczej.

Zdobycze w Koronie Himalajów i Karakorum:

  • Mount Everest (8848 m n.p.m.) 1980 – I zimowe wejście na ośmiotysięcznik
  • Broad Peak (8048 m n.p.m.) 1984 – I wejście na ośmiotysięcznik i powrót do bazy w jedną dobę (21,5 h), wejście solo
  • Manaslu (8163 m n.p.m.) 1984 – nową drogą oraz 1992 – drogą klasyczną
  • Kangchenjunga (8586 m n.p.m.) 1986 – I zimowe wejście
  • Makalu (8463 m n.p.m.) 1986 – nowym wariantem, w stylu alpejskim
  • Lhotse (8511 m n.p.m.) 1988 – I zimowe wejście, wejście solo
  • Dhaulagiri (8156 m n.p.m.) 1990 – nową drogą, wejście solo
  • Annapurna (8091 m n.p.m.) 1991 – drogą Boningtona
  • Cho Oyu (8201 m n.p.m.) 1993 – polską drogą
  • Shisha Pangma (8021 m n.p.m.) 1993 – nową drogą, wejście solo
  • Gasherbrum II (8035 m n.p.m.) – 1995 – drogą klasyczną, wejście solo oraz 2006 – drogą klasyczną
  • Gasherbrum I (8068 m n.p.m.) 1995 – drogą japońską, w stylu alpejskim
  • K2 (8611 m n.p.m.) 1996 – drogą japońską
  • Nanga Parbat (8125 m n.p.m.) 1996 – drogą Kinschofera, wejście solo

Polski reporter, eksplorator i odkrywca, członek rzeczywisty brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Geograficznego.
Karierę podróżniczą rozpoczynał jako oficer na statkach taniej bandery panamskiej (1971-72). W 1973 roku pracował jako inspektor kopalni diamentów w Sierra Leone i kopalni złota w Ghanie Jest autorem kilkunastu książek oraz filmów dokumentalnych, publikuje reportaże w licznych magazynach europejskich.
Odbył i kierował wieloma wyprawami międzynarodowymi.
Uczy elitarne jednostki specjalne strategii przetrwania w odmiennych strefach klimatycznych. W 1983 r. założył w Bassano del Grappa (Włochy) szkołę przetrwania.
Za odkrycie źródeł Amazonki został uhonorowany odznaczeniem Kawalera Orderu Zasługi Republiki Włoskiej w 1996 r.
Za wybitny dorobek w promocji człowieka, w 2010 r. papież Benedykt XVI uhonorował go złotym krzyżem „Pro Ecclesia et Pontifice“.
Jest honorowym ambasadorem Mazur w ramach światowego konkursu na 7 Nowych Cudów Natury.

Jako trzeci z polskich himalaistów zdobył wszystkie 14 szczytów liczących powyżej 8000 m n.p.m. Koronę zamknęło wejście na Annapurnę (8091 m n.p.m.) w dniu 27 kwietnia 2010 r. o 13:45 czasu lokalnego. Dokonał tego jako trzeci Polak w historii po Jerzym Kukuczce i Krzysztofie Wielickim. Piotr Pustelnik jest twórcą projektu „Trzy Korony”, czyli pomysłu na zdobycie Korony Ziemi, Koronki Ziemi (drugie co do wysokości szczyty kontynentów) i Korony Himalajów i Karakorum.

Wychowanek, wieloletni członek i kilkukrotny prezes Akademickiego Klubu Górskiego w Łodzi. Uczestnik i organizator ponad trzydziestu wypraw w góry wysokie. Doktor inżynierii chemicznej, pracownik naukowy Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej.

Do 2007 był redaktorem naczelnym miesięcznika górskiego „n.p.m.” W 2007 został nagrodzony nagrodą Explorera, przyznawaną co roku, podczas Explorers Festival w Łodzi, światowym indywidualnościom w dziedzinie eksploracji. W 2006 r. wraz z Piotrem Morawskim został finalistą Nagrody Środowisk Wspinaczkowych „Jedynka” za Tryptyk Himalajski – Cho Oyu (droga norm), Annapurna Wschodnia (wsch. grań), Broad Peak (droga normalna) – projekt zrealizowany bez zdobycia głównej Annapurny z powodu konieczności udzielenia pomocy Tybetańczykowi. W marcu 2011 dostał nagrodę „Super Kolosa 2010” za zdobycie Korony Himalajów, jako trzeci Polak i dwudziesty himalaista na świecie.

Warsztat „Smart Strategy in the mountain”
GRA – zadanie: wejście na K2

Celem zadania jest przeprowadzenie ataku szczytowego na jedną z najwyższych gór świata – K2. W zadaniu uczestniczą następujące osoby:

Kierownik wyprawy
Uczestnicy wg opisów
Obserwatorzy (4 osoby).
Strażnik reguł, którego zadaniem jest pilnowanie stosowania przez uczestników warsztatów reguł zadania i notowanie ustaleń grupy dotyczących wykonania zadania.

Uczestnicy zadania mają do dyspozycji następujące osoby:

Andrzej Gibki – młody 25+ alpinista, świetny technicznie, o ogromnej energii z pogranicza ADHD, bardzo ambitny, jednak niedoświadczony w górach najwyższych (brak doświadczenia powyżej 8000 m);
Karol Wolny – młody 25+, średni technicznie, entuzjasta, od lat w różnych górach w wyjątkiem wysokich, dużo doświadczeń podróżniczych, biegacz, ambitny i posiadający wielką wolę osiągnięcia celu;
Waldek Powolny – w średnim wieku 45+, małe doświadczenie górskie, był na Aconcagua i Evereście (z tlenem) z wyprawami komercyjnymi, charakter i temperament bliżej nieznany;
Gienek Tadek – wywodzący się z kręgów przewodników tatrzańskich, alpinista samouk, od lat w różnych górach, ale bez większych sukcesów, technicznie bez szału, ale daje radę, mocny fizycznie;
Adam Azerski – w średnim wielu 40+, dołączył do wyprawy w ostatniej chwili, nikt o nim nic nie wie, określa się sam jako dobry, wytrzymały i niekonfliktowy;
Jan Halej – alpinista 60+, z pokolenia lat 80-tych, bardzo doświadczony, ale wraca do gór wysokich po 25 latach przerwy;
Aleksander Tarnowski – doświadczony alpinista z wieloletnim dorobkiem, zdobywca wielu szczytów ośmiotysięcznych, wiek 50+, indywidualista o mocnym nawet cholerycznym charakterze, ma zadatki na lidera;

Treść zadania:

W oparciu o scenariusz szczegółowy, który jest opisany poniżej uczestnik ma zadanie zaplanować strategię wykonania ataku. Podczas dyskusji w bazie:

Wybrać lidera i uzasadnić, dlaczego ten a nie inny;
Podzielić wyprawę na zespoły albo dwu lub trzyosobowe (więcej niż jeden) i uzasadnić: dlaczego;
przedyskutujcie taktykę polegającą na zaplanowaniu czasowym wyjść poszczególnych zespołów i przedyskutujcie możliwe warianty zmiany planu wskutek możliwego zaistnienia zakłóceń w realizacji planu (zmiana pogody, choroba uczestnika, etc.).

Zadaniem uczestnika jest prowadzenie ataku szczytowego wg kryteriów poniżej i reagowanie na zmiany sytuacji.

Zadanie kończy się przeprowadzeniem ewaluacji wewnątrz grupy, czy przyjęty sposób postępowania doprowadził do realizacji założonego celu, a jeśli nie, to dlaczego.

Scenariusz szczegółowy

Oto cel wyprawy

Kryteria zadania

Zadaniem każdej wyprawy alpinistycznej jest:

  1. osiągnięcie szczytu;
  2. przeprowadzenie akcji szczytowej bezpiecznie.

Jak mówimy o kryterium osiągnięcia szczytu, to należy pamiętać, że od Was zależy co uznacie za sukces wyprawy. Proszę w notatkach z zadania napisać, co zostało uznane przez grupę za cel wyprawy.

Może to być sytuacja, jak jedna osoba osiągnie szczyt, czy jak uczynią to np. dwie najlepsze, czy jak będziecie dążyć do wprowadzenia jak największej liczby alpinistów na wierzchołek. Nie określamy z góry tego kryterium. Po prostu, przyjmijcie jakieś i uzasadnijcie.

Co się tyczy punktu drugiego, to za kryterium osiągnięcia go będziemy uważać taką sytuację, gdy grupa lub jednostka wchodząca na wierzchołek będzie w czasie wejścia miała wsparcie w postacie kolegów w obozie niższym od najwyższego.

Opis warunków na drodze na szczyt przed rozpoczęciem ataku

  1. Na drodze do wierzchołka trzeba założyć cztery obozy, jak wyżej. Wasza wyprawa jest po okresie aklimatyzacji ale na drodze nie ma jeszcze Waszych obozów.
  2. W miejscu obozu III nie ma więcej miejsca niż na dwa namioty dwuosobowe lub jeden trzyosobowy.
  3. W miejscu obozu IV nie ma więcej miejsca niż na jeden namiot dwu lub trzyosobowy.
  4. Prognozy mówią o oknie pogodowym, które będzie trwało 5-7 dni. Po nim będzie okres bardzo silnych wiatrów i braku widoczności przez trzy dni. Potem będzie okno pogodowe na około 7 dni.
  5. Wszyscy są zdrowi i w pełni sił.

Warunki terenowe

Odległości między obozami:

  • Między bazą a obozem I – 5 godzin marszu;
  • Między obozem I a II – 5 godzin marszu;
  • Między obozem II a III – 6 godzin marszu;
  • Między obozem III a IV – 7 godzin marszu;
  • Od ostatniego obozu do wierzchołka jest (do góry) – 8 godzin, a w dół – 4 godziny.

Reguły

  1. Uczestnik mają do dyspozycji 6 namiotów w tym 2 trzyosobowe i cztery dwuosobowe.
  2. Nie wolno spać w namiotach mniejszych niż opisane, czyli trzy osoby w dwuosobowym lub cztery w trzyosobowym.
  3. Na każdą godzinę marszu musi być co najmniej jedna godzina odpoczynku ( w cyklu całodobowym). W praktyce nie wolno maszerować dłużej niż 12 godzin.
  4. Na czas działania w ciągu dnia liczymy = 2 godziny na przygotowanie się do wyjścia do góry + czas potrzebny na przejście od obozu niższego do wyższego + 2 godziny na przygotowanie się do snu (gotowanie, etc). Jeśli trzeba postawić namiot to doliczamy 1 godzinę.
  5. Szybkość poruszania się alpinistów od bazy do obozu trzeciego wynosi 120 m różnicy wysokości na godzinę marszu. Od obozu III do IV – odpowiednio 100 m/h. Od obozu IV do szczytu – 80 m/h.
  6. W czasie wejścia zawsze muszą być alpiniści w dwóch sąsiadujących obozach, np. w obozie II i III lub III i IV.
  7. Jeżeli ze zdrowotnych powodów któryś z uczestników ataku musi zawrócić, musi mu towarzyszyć jeden z jego kolegów.

Reguł pilnuje uczestnik warsztatów tzw. strażnik reguł.

Wszystkie ustalenia są zapisywane i strażnik reguł sprawdza, czy nie zostały przekroczone np. limity wagi plecaka, liczby godzin marszu, miejsc noclegowych, etc.

Przebieg zadania

  1. Narada w bazie na dzień przed atakiem.
  2. Ustalamy plan pierwszego wyjścia z bazy.
  • Dzień 1 – ile zespołów wychodzi, ile zabierają namiotów i gdzie dochodzą.
  • Dzień 2 – ile zespołów wychodzi, ile zabierają namiotów i gdzie dochodzą.
  • Dzień 3 – ile zespołów wychodzi, ile zabierają namiotów i gdzie dochodzą.
  • Dzień 4 – ile zespołów wychodzi, ile zabierają namiotów i gdzie dochodzą.
  • Dzień 5 – ile zespołów wychodzi, ile zabierają namiotów i gdzie dochodzą.
  • Dzień 6 – ile zespołów wychodzi, ile zabierają namiotów i gdzie dochodzą.
  • Dzień 7 – ile zespołów wychodzi, ile zabierają namiotów i gdzie dochodzą.

Można wykorzystać tyle dni, ile przewiduje plan czyli od 5 do 7.

  • 3. Ustalamy plan drugiego wyjścia w oparciu o to, co zostało zrobione w pierwszym wyjściu.
    Dzień 1
    Dzień 2
    Dzień 3
    Dzień 4
    Dzień 5
    Dzień 6
    Dzień 7.

Szczegóły jak w punkcie 2.

UWAGA.
Podczas dojścia o ostatniego obozu słabnie i zaczyna chorować jeden z uczestników wejścia. Proszę to uwzględnić.

Polski polarnik, podróżnik, przedsiębiorca. Ekspert w dziedzinie motywacji i przywództwa.
Laureat wielu nagród za wybitne zasługi dla promocji Polski w świecie; Explorer 2000, Super Kolos 2004, polskiej edycji konkursu „World Young Business Achiever”, wpis do księgi Guinnessa, Ambasador Hansa Christiana Andersena. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Medalem Ministra Sportu, Medalem Św. Wojciecha.
Studiował filozofię i fizykę na Uniwersytecie Warszawskim. Jest absolwentem Programu AMP (Advanced Management Program), IESE Business School (Barcelona).Właściciel wiodącej firmy z branży grzewczej sanitarnej. Założyciel Instytutu i Fundacji Marka Kamińskiego. Fundacja zajmuje się realizowaniem dużych projektów społecznych, skierowanych
do wybranych grup osób ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych oraz organizacją wypraw w nieznane zakątki świata oraz wypraw typu incentive travel.
Autor książek: „Wyprawa”, „Moje Bieguny. Dzienniki z wypraw 1990-1998”, „Razem na Bieguny”,  wywiadu rzeka:„ Dotykanie świata”  oraz książki dla dzieci „Marek – Chłopiec, który miał marzenia”.
Jako pierwszy człowiek na świecie dotarł na oba bieguny Ziemi w ciągu jednego roku (1995). Uczestniczył w wielu wyprawach na Antarktydę, Grenlandię, dwa razy przepłynął jachtem Ocean Atlantycki, przeszedł Pustynię  Gibsona, w 2004 roku dotarł na obydwa bieguny z niepełnosprawnym chłopcem – Jaśkiem Melą.

Stracił wzrok w ciągu 24 godzin, kiedy miał 13 lat. Pomimo przeszkód nigdy nie pozwolił sobie na bycie przeciętnym.

Otrzymał stypendium do jednej z najlepszych szkół średnich świata – Red Cross Nordic United World College. Spędził w Norwegii 2 lata ucząc się z ludźmi z 81 krajów. Właśnie tam narodziła się jego pasja do sportów ekstremalnych. Nauczył się wspinać, jeździć na nartach i jako miły dodatek wygrał najbardziej prestiżowe zawody narciarskie dla osób niewidomych na świecie. Doszedł do wniosku że z odpowiednią ilością wytrwałości i kreatywności jesteśmy w stanie osiągnąć wszystko co postawimy sobie jako cel.
Jest pierwszą osobą niewidomą z Polski, która zdobyła szczyty Kilimandżaro i Góry Kościuszki, i która przeszła przez lodowiec na Spitsbergenie za Kołem Podbiegunowym. Wspinał się też na Mont Blanc, Elbrus i Aconcagua.
O jego wyprawach powstało kilka filmów dokumentalnych. W tym samym czasie założył własną firmę technologiczną. Zajmuje się technologiami od strony ich tworzenia oraz ich oddziaływaniem na procesy w biznesie i zjawiska społeczne. Aktualnie jest doktorantem w Instytucie Podstaw Informatyki PAN, gdzie zajmuje się optymalizacją procesów biznesowych oraz planowaniem przeprowadzania zmian.
Paweł Urbański jest też aktywnym coachem w obszarze styku biznesu, sportu oraz zarządzania energią jako filarów funkcjonowania aktywnego człowieka w obecnym tempie zmian na świecie. Kombinacja jego doświadczeń sportowych i zawodowych stanowi bazę do autorskich prelekcji i warsztatów.
Najnowszymi wyzwaniami dla Pawła Urbańskiego są gra w golfa oraz internet rzeczy i jego zastosowania.

Radiowiec, wędrowiec, fotograf. Chwilami piosenko-pisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali. 

Od 1989 roku współtworzy wizerunek radiowej Trójki a jego audycja Siesta została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. 
Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w National Geographic, jako pierwszy autor i fotograf, jakiemu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji. 
Dziś jego reportaże ukazują się głównie w Vivie i w Kontynentach. 
Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii. 
Dla swojej żony, Anny Marii Jopek napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią i wyprodukował kilkanaście płyt, z których większość stała się Złota i Platynowa. Wśród nich także słynny album "Upojenie", z 20-krotnym laureatem Grammy, Patem Metheny, wydany na całym świecie przez Nonesuch. Laureat statuetki Fryderyka za produkcję muzyczną. 
Od 2011 roku prowadzi w Gdańsku Siesta Festival a także serie koncertów w całej Polsce. 
Autor książek: "Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu" (1993), "Chwila Przed Zmierzchem" (1996) i uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera "Pod Słońce" (1999). 
W 2013 roku National Geographic opublikował książkę-album Marcina Kydryńskiego: "Lizbona. Muzyka Moich Ulic". Marcin został uhonorowany medalem "Ordem de Merito" przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju. 
Mieszka z żoną i dwoma synami w Warszawie, Lizbonie i na swojej farmie nad Liwcem.

Prezenter TVN24 od 2001 r., czyli od początku istnienia stacji. Od ponad 5 lat również w TTV. Aktor i dziennikarz z wykształcenia, z wieloletnim doświadczeniem scenicznym.
Autor 6 książek w tym powieści obyczajowych, publikacji o tematyce podróżniczej i poradnika skutecznego mówienia. Na spotkaniach udowadnia, że podróże mogą być sposobem na życie, niezależnie od wieku i grubości portfela. Z kolei na warsztatach oratorskich, uczy w jaki sposób należycie przygotować się do wystąpienia, opanować tremę i skutecznie przemawiać. Jakub Porada jestem autorem i prowadzącym cotygodniowy program ,,Pokaż nam świat'' w TVn24 BIS. Zagraniczne podróże, ciekawi goście, znakomite pomysły na wyjazdy. Prowadzi także cykl ,,Polska na weekend'' w TVN24, w którym z kolei odkrywa widzom uroki naszego kraju. Jest autorem 3 poczytnych literackich powieści, jak je nazywa: Porada da radę, Polska da radę i Pora na Europę. Współpracuje z Dzień Dobry TVN – realizując cykl o podróżowaniu za złotówkę – Porada da radę. 

Wybrane tematy wystąpień:

Podróże jako sposób na życie
Na spotkaniach udowadnia, że podróżowanie może być wspaniałą odskocznią od codziennych obowiązków, bodźcem do nauki, np. nowych języków, jak również pasją, która pozwala odnaleźć radość życia. Prelekcje okraszone są filmikami, istnieje także możliwość prowadzenia warsztatów taniego latania – z rzutnikiem, na którym uczymy się, jak kupować bilety w najniższej cenie.   

Spotkania literackie
Jakub Porada jestem autorem 6 książek, wśród 2 niewymienionych powyżej są również powieści obyczajowe: Chłopaki w sofixach i Niezły numer, czyli dziewczyny w białych tenisówkach. Istnieje również zapotrzebowanie na spotkania pod kątem literacko historyczno edukacyjnym. Tu również występuje jako gość i rozmówca. 

Warsztaty medialne
Jako współtwórca TVN24 i od 16 lat w nim pracujący. Jakub Porada posiada duże doświadczenie na temat właściwego zachowania się przed kamerą, jak również umiejętności skutecznego mówienia. Jego najnowsza książka ,,Sztukmistrz w Tczewie’', opisuje metodę, którą doskonali od prawie 20 lat, bazując nie tylko na doświadczeniach z TVN (16 lat), TVP (5 lat), ale także – i to jest unikatowe – na doświadczeniu scenicznym. Jest bowiem z zawodu również aktorem i przez 5 lat pracował w teatrze, ucząc się rzeczy, które przydają się kursantom w pracy z głosem.
Podczas zajęć uczy skutecznego mówienia, pracy z kamerą, umiejętności odpowiadania na pytania, walki z tremą, skutecznych wystąpień publicznych itd. 
Jakub Porada prowadzi zajęcia zarówno z dorosłymi jak i z młodzieżą, co jest istotne przy planowaniu spotkań na Uczelniach Wyższych, ale i liceach, czy gimnazjach.

Kapitan jachtowy, podróżniczka i wolontariuszka. Jedna z najmłodszych kobiet na świecie, która samotnie opłynęła świat na jachcie żaglowym, jednocześnie spełniając życzenia ciężko chorych dzieci. Uczestniczka Rajdu Motorowego Kobiet w poprzek Sahary – AICHA 2012. (Finalistka Rajdu Albanii 2011).
Opowiada jak ze swojej pasji stworzyć międzynarodowy łańcuch ludzi dobrej woli…

Ustczanka, której życiowe motto brzmi:"… Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować aby spełnić swoje marzenia…" (cytat z Paulo Coelho).
Z zawodu – takielarz, specjalistka od olinowania żaglowców, z zamiłowania – żeglarka, z pasji – wolontariuszka akcji charytatywnych dla niepełnosprawnych dzieci.

Jedna z najmłodszych kobiet na świecie, która samotnie opłynęła świat na jachcie żaglowym, przepływając (SAMA!) 48 tys. km., a w trakcie rejsu współpracowała z fundacją Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i w przerwach wyprawy zabierała na pokład jachtu niepełnosprawne dzieci by w ten sposób pomóc ziścić ich marzenia;
Finalistka Rajdu Motorowego RALLY ALBANIA 2011;
Uczestniczka przygotowań do Rajdu Motorowego Kobiet AICHA RALLY 2012 (Sahara, Maroko, 2012).

Honorowa Ambasador miasta Ustka. Laureatka Głównej Nagrody JACHTSMAN ROKU 2009. Zdobywczyni II miejsca w rankingu REJS ROKU 2009. Posiadaczka tytułu WYCZYN ROKU – przyznawanego przez National Geographic. Laureatka nagrody specjalnej ziemi pomorskiej – GRYF POMORSKI 2013.

Absolwentka I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, wychowanka Harcerskiego Ośrodka Morskiego i Jacht Klubu Ustka.  Kiedy skończyła 19 lat, pływanie na jachtach żaglowych stało się jej sposobem na życie. Dostarczała jachty z Australii na Hawaje, z Nowej Zelandii na Karaiby, z Karaibów do Europy i z Europy na Karaiby. Pomagała przy budowie jachtów w stoczni "Carl Vaughan III" w St. Maarten na Karaibach, a w zespole "Southern Spars" w Auckland w Nowej Zelandii, przygotowywała jachty na regaty America's Cup. W 2002 roku – na regatach Sydney-Hobart na jachcie DREAMLAND, wraz z międzynarodową załogą zajęła 5 miejsce. Jest też pierwszym polskim członkiem klasy Mini 6.5 (klasa jachtów morskich o długości 6,5 m). Obecnie jest zawodową żeglarką i pasjonatką motocykli oraz podróżniczką.

Samotny Rejs Dookoła Świata:
zakończony w grudniu 2009 r. Samotna wyprawa Nataszy trwała, z przerwami na pracę i akcje charytatywne, dwa lata i cztery miesiące. Trasa wiodła etapami z Hawajów na Zachód, dookoła Afryki i przez Kanał Panamski, odwiedzając Vanuatu, Port Moresby, Darwin, Wyspy Kokosowe, La Reunion , Durban, East London, Mossel Bay, Kapsztad, Wyspę Świętej Heleny, Wyspę Świętej Łucji, Panamę, Wyspy Galapagos oraz Markizy. Długość rejsu wyniosła ok. 26 tys. mil morskich, czyli ok. 48 tysięcy km.
Natasza oprócz niewątpliwych dokonań żeglarskich i społecznych posiada także zawodowe prawo jazdy, w tym na ciężarówki, i doskonale jeździ motorem, uczestnicząc w wielu rajdach motocyklowych. Natasza może zarówno brać udział w programie żeglarskim jak i w np. projekcie motoryzacyjnym.

Proponujemy:

  • Udział w spotkaniu zgodnie ze scenariuszem;
  • Autorskie wystąpienie motywujące: "Realizacja Marzeń Zależy Od Nas Samych" oparte na własnych doświadczeniach i uzupełniane unikatowymi slajdami z całego świata.

Inspirujący mówca, mentor, konsultant biznesowy, podróżnik, dziennikarz, psycholog, terapeuta.
Od ponad 20 lat zajmuje się mentoringiem, doradztwem marketingowym i biznesowym oraz coachingiem (stres, komunikacja, wystąpienia publiczne, negocjacje, team building, zarządzane ludźmi, sprzedaż, motywowanie oraz religia marki etc.). Specjalizuje się w marketingu narracyjnym i brandingu zmysłowym oraz wykorzystaniu technik związanych z działaniem podświadomości w reklamach, sprzedaży i kampaniach marketingowych. Fascynuje się możliwościami człowieka i sposobami jak najskuteczniejszego wykorzystania jego potencjału – min. wykorzystując do tego „zasadę 26”. Jako psycholog i terapeuta porusza również tematykę motywacji, rywalizacji i zasad fair play. 
Zajmuje się personal brandingiem – buduje marki osobiste dla osób publicznych (politycy, gwiazdy, celebryci etc.) oraz dla biznesmenów a także budowaniem marek w oparciu o autorską koncepcje Religi Marki ® – m.in. pracuje nad rebrandingiem Mokate. 
Wprowadza również polskie firmy do Chin (budując im tam rynek i markę) – min. wprowadził do Chin oraz Hongkongu i Makao – markę Grycan. Jest także współtwórcą Muzeum Emigracji w Gdyni, oraz pracował jako doradca do spraw wizerunku i promocji Gdyni, województwa pomorskiego i mazowieckiego.
Przez 10 lat, zajmował się marketingiem politycznym– mentorował i coachował dwóch polskich premierów kilku ministrów, kilkunastu posłów. Jako „spin doktor” uczestniczył w kilkunastu kampaniach różnych wyborów do sejmu i senatu – w tym pracował również przy wyborach prezydenckich. Był coachem prof. Zbigniewa Religi (w czasie jego kampanii prezydenckiej) oraz Marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego  – także w czasie tworzenia PO. Pracował jako mentor i coach min. przy Aferze Rywina i Aferze Orlenu oraz jako negocjator pokojowy po 09.11 pomiędzy szefami Afgańskich plemion (wraz z 2 amerykańskimi negocjatorami).
Zajmował efektami stresu „post – smoleńskiego” pracując z polską ambasadą w Moskwie na kilka tygodni po katastrofie. Od kilku lat szkoli opozycję białoruską, a przed ostatnimi wyborami prezydenckimi szkolił głównego kontrkandydata Łukaszenki. 
Mentorował CIO największych firm w Polsce oraz kilku ludzi z listy najbogatszych Polaków.
Coachował min. szefów TVN, HBO, TVP,  Fujitsu, PKO BP, VOX, Maspex, Play, Era, a  także członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, szefostwo UOKiK-u i Europejską Unie Kobiet (liderki) etc.
Szkolił młodych artystów w Polsatowskiej „Fabryce Gwiazd” a także dziennikarzy telewizyjnych z różnych stacji.
Jest mentorem w „globlanej Krzemowej Dolinie” czyli w największym akceleratorze biznesowym dla start up-ów – Founder Institute, a także  mentorem w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Jestem również mentorem dla dyrektorów kilku warszawskich szkół – robi to we współpracy z fundacją „Humanites”. Pracuje także  społecznie z więźniami (w warszawskim więzieniu na ul. Rakowieckiej) oraz z trudną młodzieżą. 

Jest pierwszym Polakiem, który opłynął świat jachtem żaglowym po najburzliwszych rejonach świata (wokół 5 południowych przylądków wraz z okrążeniem Przylądka Horn). Jest też jedynym Polakiem, który dwukrotnie samotnie opłynął świat oraz 9. żeglarzem w historii światowego żeglarstwa. 
Znany jako Kapitan, prowadzi rejsy na żaglowcach rejowych, głównie z młodzieżą. Autor koncepcji i animator dwóch projektów budowy żaglowców („Pogoria” i „Fryderyk Chopin”), twórca Szkoły pod Żaglami, pisze o swojej życiowej pasji w artykułach, podręcznikach i książkach, których łączny nakład przekroczył milion egzemplarzy. 
Zrealizował 50 filmów dokumentalnych poświęconych tematyce morskiej.

Popularny dziennikarz radiowy i TV. Związany z radiową Trójką od 25 lat. Żeglarz z zamiłowania i wyboru. W 2012 roku – z okazji 50-lecia Trójki zaplanował samotny rejs przez Atlantyk – RejsKuby.pl, połączony z codziennym nadawaniem relacji radiowych. Nie mając wcześniejszego doświadczenia w samotnej żegludze, ani w jachtingu oceanicznym zaczął od podstawowych treningów i starów w regatach samotników. Jesienią 2012 roku dokonał samotnego przepłynięcia Atlantyku na 12 metrowym jachcie żaglowym s/y „Delphia Trójka”, pokonując 6000 km. z Portugalii na Karaiby. Projekt został wykonany w 100% – w zakładanym czasie i budżecie – bez jakichkolwiek start.

Relacje z REJSU KUBY wysłuchało i obejrzało ok. 5 milionów odbiorców.

Kuba Strzyczkowski to także autor jednej z najpopularniejszych w Polsce audycji radiowych, realizowanych w ramach III PR SA: „Za a nawet przeciw”. Prowadzi także popołudniowe wydanie piątkowego „Zapraszamy do Trójki”. Autor świątecznej piosenki: „Przyjaciele karpia”. Laureat nagród: „Złoty mikrofon”, „Mistrz mowy polskiej”, nagrody Centrum im. A. Smitha dla dziennikarza roku oraz nagrody Towarzystwa Nasz Dom „Ruda Kaśka”.
– Stały uczestnik bałtyckiego wyścigu samotników – REGAT POLONEZA, Pierwszy w swojej klasie w sezonie 2013 i Trzeci w sezonie 2014.
– Laureat specjalnego wyróżnienia honorowego „REJS ROKU” za aktywną popularyzację polskiego żeglarstwa.

Kapitan jachtowy, Regatowiec, Żeglarz, Budowniczy jachtów. Twórca zespołów ludzkich podejmujących się wyjątkowych wyzwań. Pomysłodawca i organizator wielkich projektów sportowych. Wykładowca i Instruktor.
„Pierwszy mistrz świata na jachcie zbudowanym w Polsce”: budowniczy pierwszego nowoczesnego jachtu regatowego, którym po raz pierwszy Polak przebił się do czołówki żeglarstwa europejskiego, a potem światowego. Jacht zbudowano w stanie wojennym, z materiałów przeszmuglowanych do Polski – zgłoszonych jako „węgiel do ogrzewania". Budulcem był specjalny „węgiel syntetyczny”, wtedy na liście artykułów „zastrzeżonych do badań kosmicznych” (do budowy ultralekkich oraz super wytrzymałych pojazdów kosmicznych) i dostępny tylko u kilku wytwórców w Europie Zachodniej i jako taki był zabroniony do sprzedaży dla odbiorców w krajach Układu Warszawskiego.
Europejscy konstruktorzy powierzyli mu swoje plany do budowy nowoczesnego jachtu w Polsce, po tym kiedy w połowie lat 1980-tych zobaczyli jak na lotnisku w Gdańsku uruchomił swój samochód kijem od szczotki (Fiat 126p), myśleli, że Paszke sam sobie zbudował taki samochód z resztek innych aut i ze złomu – co wg nich świadczyło o niezwykłej „wyobraźni technicznej”, czyli, że – będzie w stanie zbudować nowoczesny jacht nowej generacji. (Nikt w Polsce tego do tej pory nie robił).
Kolega króla Haralda (Króla Norwegii), z którym najpierw razem wspólnie naprawili łódź, a potem się poznali, kiedy Harald poprosił o papierosa, a bosman z załogi Romana Paszke poczęstował go papierosem marki „Sport”. Król wtedy zwrócił uwagę na "oryginalny smak". Potem przyjeżdżał na regaty do Polski na osobiste zaproszenie Paszke.
Wielokrotny Mistrz Polski oraz zwycięzca wielu regat europejskich i światowych. Jednak najbardziej wspomina tragiczne regaty FASTNET (1977), rozgrywane podczas jednego z największych sztormów stulecia. Nie zajął wtedy liczącego się miejsca, ale przeżył.
Zdobywca I Miejsca w Prestiżowych Regatach Admirals Cup (1 miejsce – Admirals Cup, Anglia – 1997) z amerykańską załogą i pod banderą USA, po czym otrzymał od Vice Prezydenta Allana Gore „Platynowa Wizę” USA (której salutują służby graniczne USA)…

Kapitan Paszke na podstawie osobistego doświadczenia i analogii do ciężkich sytuacji na morzu, pokazuje rozwiązania przydatne „kapitanom na lądzie” czyli kadrze kierowniczej i prezesom firm działających w warunkach konkurencji rynkowej, ale osiągających swoje cele dzięki pracy zespołowej.

Polski fundraiser, animator sportowy i charytatywny na rzecz osób niepełnosprawnych, prelegent motywacyjny, maratończyk- biegacz charytatywny, triathlonista, konsultant społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, kierunek pedagogika, podyplomowych studiów Public Relations w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera oraz ekonomii społecznej w Małopolskiej Szkole Administracji Publicznej Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Od wielu lat walczący z chorobą nowotworową (m.in. guz gardła, resekcja płuca, postępujący niedosłuch). Piotr Pogon w sierpniu 2012 roku – jako pierwszy człowiek bez płuca – ukończył zawody triathlonowe na dystansie Ironman Triathlon w Kalmarze. W 2014 r. powtórzył ten wyczyn w zawodach Ironman Triathlon Zurych. Koordynator i uczestnik wypraw z udziałem osób niepełnosprawnych. Zdobył m.in. szczyty: Kilimandżaro, Elbrus i Kenię. Uczestnik Lewa Marathon, New York City Marathon, Tokyo Marathon, Maratonu Berlińskiego oraz wielu innych maratonów krajowych i biegów górskich, m.in. 80 km bieszczadzkiego „Biegu Rzeźnika”. Alpejczyk, srebrny medalista akademickich Mistrzostw Polski w slalomie gigancie w latach 1989-1991. W roku 2009 wykonał zjazd skiturowy z wysokości 5300 m n.p.m. ze zbocza Elbrusa. Zdobywca najwyzszego szczytu Ameryki Polnocnej Denali w 2018, otrzymal nagrode Osobowosc Roku miasta Krakowa 2018, zdobywca Aconcaqua – najwyzszego szczytu Ameryki Poludniowej z niewidomym, za co otrzymali  nagrode National Geographic Traveler za "Wyczyn Roku 2011”.

O sobie mówi: „Jestem zwykłym facetem, z niezwykłym życiorysem. Urodziłem się czterokrotnie. Po kolejnych nawrotach choroby nowotworowej przybyło blizn na moim ciele, lecz każdy dzień życia nabrał nadzwyczajnego tempa. Nic już potem nie było jak dawniej. Choroba, porażki i wzloty życia osobistego, wrażliwość na otaczający świat i ludzi sprawiły, że zacząłem czerpać garściami z tego co zostało mi podarowane. Zostałem nieuleczalnie zarażony zachwytem (sic!) nad Życiem.

Lekarze przekornie mówią o tym: ADHD onkologiczne. Gdyby ktoś, po operacji resekcji płuca, powiedział mi że za kilka lat zobaczę świat z najwyższych szczytów Afryki i Ameryki Płd.; przebiegnę charytatywnie setki kilometrów w maratonach po kenijskiej sawannie i ulicach Nowego Jorku czy Tokio, że na mojej piersi zawiśnie medal triathlonowego Ironmana, a praca będzie polegać na swoistym pośrednictwie Dobra…nie uwierzyłbym (!), traktując to jak proroctwo szaleńca. Nie żyję dla siebie, a wszystkie moje sukcesy zawdzięczam przyjaźni, życzliwości i ciężkiej pracy w zespole. Czy może być większa radość, niż bycie górskimi oczami dla niewidomego przyjaciela ?!?” Zdobywca nagrody National Geographic „Traveler” w kategorii Wyczyn Roku 2011 za zdobycie wraz z niewidomym Łukaszem Żelechowskim najwyższego szczytu Ameryki Południowej Aconcagua (6962 m n.p.m.). Honorowy ambasador i uczestnik I etapu wyprawy rowerowej Rak'n'Rolling 5000 km na Zwrotnik Raka, nagrodzonej w plebiscycie National Geographic „Traveler” w kategorii: Społeczna Inicjatywa Roku 2012. Nominowany do nagrody Laury Magellana w kategorii „Magellan Roku 2014”, jak również w plebiscycie Gazety Krakowskiej na Osobowość Roku 2016 w kategorii :"Działalność społeczna i charytatywna". Laureat nagrody "Primus inter pares" w edycji 2017 r. przyznawanej przez firmę Ergo Pro.

Himalaista, alpinista, taternik i podróżnik. Klub Wysokogórski Kraków. Członek kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej. Pochodzi z Tychów, mieszka w Wielkopolsce. Absolwent Psychologii UJ. Wspina się w górach od 18 lat. Lider kilkudziesięciu wypraw w różne góry na 5 kontynentach. Zdobywca wyróżnienia w konkursie Kolosy 2000 za dokonanie w wieku siedemnastu lat, samotnego i w stylu alpejskim wejścia na Khan Tengri 7010 m. Jesienią 2011 roku zdobył piąty szczyt świata Makalu 8463 m bez użycia tlenu. 9 marca 2012 wraz z Januszem Gołąbem dokonał pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum I 8068 m, co zostało uhonorowane Kolosem i nagrodą Travelera National Geographic, a także uznane zostało za największe osiągniecie w dziedzinie eksploracji w 2012 roku przez prestiżowy portal amerykański explorersweb. Zdobywca K2 (31 lipca 2012) i Broad Peaka – pierwsze zimowe wejście (5 marca 2013). Na wiosnę 2014 roku wziął udział w zakończonej sukcesem wyprawie na północną ścianę Kanczendzongi kierowanej przez Denisa Urubko. Zimą 2016 razem z Jackiem Czechem podjął próbę pierwszego zimowego wejścia na Nanga Parbat 8125 m. W ramach ekspedycji "Annapurna Polsped Expedition 2017", wraz z Felixem Bergiem i Rickiem Allenem zdobył w lekkim stylu siedmiotysięcznik Tilicho Peak, a także podjął zaawansowaną próbę wyznaczenia nowej drogi na ośmiotysięczną Annapurnę. Nigdy nie używał dodatkowego tlenu z butli podczas swoich wspinaczek.

Recenzja książki:
http://wokolfaktu.pl/spod-zamarznietych-powiek-adama-bieleckiego-gory-obnazaja/

 

Dziennikarz i sinolog, historyk i krytyk sztuki, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki (AICA). Była  prezeską  Stowarzyszenia Krytyków Sztuki POKAZ,  kuratorką (wraz z Wiesławą Wierzchowską ) pierwszej w Polsce wystawy sztuki emigracyjnej „Jesteśmy” dla warszawskiej Zachęty, „Ars Erotica” dla Muzeum Narodowego w Warszawie, „Sąd Ostateczny” dla kilku warszawskich galerii oraz wielu indywidualnych wystaw polskich artystów. Wydała  staraniem oficyny „Rosikonpress” serię wywiadów z najwybitniejszymi polskimi mistrzami sztuk wizualnych w albumie „Polscy artyści w sztuce świata” (nagroda za najpiękniejszą książkę na Międzynarodowych Targach w Warszawie, 2001).
Zajmuje się fotografią artystyczną (wiele wystaw w muzeach i galeriach) i dokumentalną, którą wykorzystuje do ilustrowania swoich książek, zwłaszcza subiektywnych przewodników „Groch i kapusta. Podróżuj po Polsce!”, „Polska znana i mniej znana” i albumów (m.in. „Uśmiech świata`’, `’`Biżuteria świata”, „Moje Bieszczady”, „Moje Ponidzie”, „Mongolia”, „Indie”).
Jako dziennikarz pracowała w miesięczniku „Chiny”, potem „Kontynenty”, gdzie zajmowała się Ameryką Łacińską, następnie w tygodniku kulturalnym „Radar” i w Agencji „Interpress-Film”, jako reżyser filmów dokumentalnych.  Jest także znaną podróżniczką (członek Polskiego Oddziału The Explorers Club), która przez wiele lat prowadziła z mężem, Tonim Halikiem, kultowy program „Pieprz i wanilia”.
Była inspiratorką budowy pomnika inż. Ernesta Malinowskiego, twórcy do niedawna najwyżej położonej kolei na świecie w Peru oraz powstania – z jej darów –  Muzeum Podróżników im. T. Halika w Toruniu. Wraz z mężem brała udział w wyprawie odkrywczej do ostatniej stolicy Inków Vilcabamby. Przyjaźni się z wieloma artystami, dzięki czemu mogła przeprowadzić z nimi  ważne dla interpretacji ich sztuki rozmowy. Niektórzy z Mistrzów (jak Józef Czapski, Władysław Hasior, Jonasz Stern, Jerzy Nowosielski, Tadeusz Dominik,, Jan Tarasin, Jacek Sempoliński, Tomasz Tatarczyk, Igor Mitoraj, Roman Opałka, Jerzy Sienicki) już odeszli, toteż wywiady z nimi („Artyści mówią” – wywiady z malarzami i „Artyści mówią” – wywiady z grafikami) pozostają nieocenionym dokumentem dla zrozumienia ich twórczości. Sztuka, fotografia i podróże to jej pasja, jest przekonana, że życie bez  pasji to jak potrawa bez soli. 
Robi zdjęcia dokumentalne ale także małych fragmentów natury, które po przeskalowaniu do dużych formatów zamieniają się w abstrakcję, zaświadczając, że abstrakcji nie  ma, że wszystkie kierunki w sztuce wywodzą się właśnie z natury. Kocha muzykę klasyczną, teatr, a także swoje trzy pieski, to pekińczyki Kama i Kali oraz sierota ze schroniska – Liza. Uważa, że mimo wielu niedogodności życie jest piękne. Proponuje, poprzez album i wystawy „Uśmiech świata” , żeby Polacy mniej narzekali a częściej się uśmiechali, bo uśmiech – to najkrótsza droga do serca, a pomaga także w różnych dziedzinach i opresjach życia. Z coraz większą pasją promuje i pokazuje swój kraj, jakże piękny w jej książkach i ciekawy.

Ekonomista, taternik, zdobywca m.in. Mount Everestu, menadżer w korporacji budowlanej Skanska, najmłodszy dyrektor oddziału w stu dwudziestolentniej historii tej jednej z największych korporacji budowlanych świata. Dyrektor Oddziału Sprzętowego wspierającego główny biznes, jak i Dyrektor Oddziału Budownictwa Drogowo-Mostowego, operującego na pierwszej linii frontu. Jego oddział osiągał bardzo wysokie wskaźniki w badaniach zaangażowania i satysfakcji pracowników przeprowadzanych przez Istytut Gallupa.

Trener biznesu, mówca specjalizujący się w obszarze motywacji i przywództwa. Finalista konkursu na najlepszą mowę biznesową organizowanego w ramach Festiwalu Inspiracji 2014. Ekspert ds. gór dla TVN 24, TVN 24 Biznes i Świat i TVP INFO.

Przez ponad 6 lat był wiceprezesem Pracuj.pl, jest współzałożycielem firmy. Zbudował (z pięcioma wspólnikami) od zera zyskowną, firmę będąca dziś liderem rynku rekrutacji internetowej i zatrudniającą kilkaset osob.
Inspirujący mówca, prowadził konferencje od 100 do 500 osób, na konferencjach „Wyzwania HR” wielokrotnie oceniony jako najlepszy mówca konferencji.
Jeden z czterech najlepszych polskich trenerów w dziedzinie gier symulacyjnych i strategicznych (w rankingu miesięcznika Profit i firmy KPMG).
Autor licznych gier symulacyjnych  z zakresu zarządzania, przywództwa i komunikacji.
Autor powieści menedżerskich „Komandosi w białych kołnierzykach”, „Firma jak kamorra” i  „17 śmiertelnych błędów szefa”, oraz książki „Budowanie zespołu” poświęconej szkoleniom team building. Przez ponad 10 miesięcy prowadził szkolenia w obszarze team buildingu w Danii (jako trener Copenhagen Business School).

Prywatnie podróżnik i alpinista – zdobył oba bieguny ziemi i himalajski ośmiotysięcznik.

Prowadził wystąpienia i szkolenia m.in. dla: ING, Bayer, HP, Philips, Bosch Siemens, AIG Credit, BNP Paribas Fortis, Kredyt Bank, Sygma Bank, Credit Agricole, Banku Handlowego, EFL, Unilever, Grupy Żywiec, Alstom, ArcelorMittal, Carrefour, Wrigley, GE Capital BPH, BZ WBK, KGHM, PWC, Kaufland, AVIVA, ABB, Novartis, Decathlon, Polpharma, Nike, International Paper, Mondi Świecie, PZU, Shell, Credit Suisse, Microsoft, Avon, Danfoss, Dell i innych.

 Klienci o Rafale Szczepaniku:

 „Rafał Szczepanik wykazał się ogromnym zaangażowaniem, pomysłowością i elastycznym dostosowaniem się do zaistniałych sytuacji. Przeprowadzone dla nas szkolenia oceniam jako bardzo efektywne, a fakt kontynuacji współpracy jest najlepszym dowodem ich profesjonalizmu.”

Przemysław Mencel, Egis Polska

 „Zrealizowane szkolenia i przedstawiona podczas nich wiedza przełożyły się na wzrost efektywności działań sprzedażowych.”

Karolina Karolczak,  Europejski Fundusz Leasingowy

 „Absolutny profesjonalizm, wiedza oraz umiejętność dostosowywania się do zmieniających się potrzeb klienta.”

Zbigniew Gorczyński, Visteon Poland S.A.

 Rafał Szczepanik przeprowadził szkolenie w sposób rzetelny, fachowy  i dynamiczny, prezentując wysoki poziom przygotowania merytorycznego. Profesjonalnie przekazał wiedzę z omawianego zakresu, skutecznie angażując uczestników warsztatów.

Bernard Ściechowski, PGNiG Technologie

Szkolenie z zakresu komunikacji i współpracy międzykulturowej zostało odebrane bardzo pozytywnie. Spotkanie odebraliśmy jako bardzo profesjonalnie przygotowane, interesujące i dostosowane do naszych konkretnych potrzeb.

Hans Viggaard, Danfoss Saginomiya

Najbardziej doświadczony polski żeglarz polarny. Skipper legendarnego jachtu wyprawowego.

s/y Selma Expedititions. Przepłynął ponad 120 tys. mil morskich (ponad 225 tys. km), w tym ok. 75 tys. mil jako kapitan, po wodach Arktyki i Antarktyki. Ponad 30 razy opłynął Przylądek Horn, w tym zimą. Z zawodu żeglarz, biolog i poligraf. Z zamiłowania płetwonurek i wspinacz. W latach 2014-2015 kierował Wyprawą: "SELMA-ANTARKTYDA-WYTRWAŁOŚĆ", podczas której załoga regatowa Selmy – wzięła udział w regatach: ROLEX SYDNEY HOBART YACHT RACE 2015, a kolejna załoga Etapu Morza Rossa dopłynęła do Zatoki Wielorybów i zdobyła żeglarski rekord świata "Najdalej na Południe" (78º43'926 S), a tydzień później dotarła na szczyt jedynego aktywnego wulkanu na Antarktydzie (EREBUS, 3 794 m npm.) i pokonała zamarzające – antarktyczne Morze Rossa. Żeglarski rekord świata dokonany przez załogę Selmy – został odnotowany przez światowe organizacje żeglarstwa wyprawowego i polarnego oraz przez najważniejsze media w Polsce i w Czechach.

A może wspólny rejs motywacyjny wokoło Przylądka Horn? (**)

(**) Maksymalna wielkość grupy 8 osób (4 kabiny 2 osobowe). Rejsy realizowane są od połowy grudnia do końca marca. Realizacja wymaga kilkumiesięcznej rezerwacji. Minimalny okres trwania projektu – 12 dni, w tym podróż do i z Ameryki Południowej.

Kapitan jachtowy prestiżowego, brytyjskiego Royal Yachting Association. Podróżnik, pisarz i mówca. Ambasador Życia. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz Oxford University.  Kończył także liczne kursy m.in na Georgetown oraz Oxford University. To przede wszystkim pasjonat i marzyciel realizujący za cenę wyrzeczeń i ogromnej pracy, najśmielsze ludzkie marzenia o szczęściu. Płynie w niezwykłym rejsie pod polską banderą.
CAPTAIN ANDY to również pisarz. Kilka dodruków książki „Nazywam się ŻYCIE” rozeszło się błyskawicznie. 
Książka w wersji polsko i anglojęzycznej ’My name is LIFE’ inspiruje i zachęca nie tylko do myślenia, ale przede wszystkim do działania. 
 
Spotkania autorskie przyciągają rzesze czytelników. To nie tylko uczta intelektualna, ale również doskonała rozrywka. 
 
 
WYSTĄPIENIA PUBLICZNE I SESJE ONLINE
 
 
Wyzwania i odpowiedzialność Załogi morskiego jachtu są podobne do biznesowych wyzwań menedżera i zespołu w firmie. Kapitan wykorzystuje ogromną wiedzę i doświadczenie podczas wystąpień firmowych oraz online dotyczących:
 
 
 
 
PRZYWÓDZTWO
 
 
CZEGO możemy się dowiedzieć o PRZYWÓDZTWIE od kapitana jachtowego? Kapitan jest uosobieniem przywódcy. Jest jednym z najstarszych wzorców dobrego zarządzania. W końcu to on jest panem sytuacji na pokładzie. Biorąc pełną odpowiedzialność, to on dowodzi. 
 
Już samo angielskie słowo PRZYWÓDZTWO, angielskie LEADERSHIP składa się z LEAD, to znaczy PROWADZIĆ oraz SHIP, czyli STATEK!
 
Podczas swoich występów publicznych i spotkań online kapitan dzieli się swym ogromnym doświadczeniem bycia przywódcą i skutecznym liderem, który zawsze osiąga kolejne cele. Często w dowcipny sposób pokazuje na konkretnych przykładach najlepsze praktyki i ostrzega przed niebezpieczeństwami. A przede wszystkim inspiruje i zalewa falą pozytywnej energii!
 
Gotowi na więcej? Zatem: Wszystkie ręce na pokład! Płyniemy!
 
 
 
 
 
BUDOWANIE ZESPOŁU
 
 
Załoga jachtu tworzy zgrany Zespół, w którym każdy zna i wykonuje precyzyjnie swoje obowiązki, ale w każdej chwili przychodzi z pomocą koledze w potrzebie. Setki lat tradycji stworzyły system zasad zwanych „dobrą praktyką morską”. Żeglarze do perfekcji opanowali wewnętrzną i zewnętrzną komunikację zwrotną.
 
Załoga jachtu żaglowego to najbardziej naturalny zespół ludzki, w którym zasada “jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” nabiera bezpośredniego znaczenia. Kolejni sternicy obejmując wachty, biorą do rąk ster, a co za tym idzie dosłowną odpowiedzialność za bezpieczeństwo jachtu i życie załogi. Noszenie takich samych koszulek nie czyni jeszcze z grupy ludzi zgranego zespołu. 
 
Od Kapitana jachtu, ale przede wszystkim od każdego z żeglarzy wymagane jest zaangażowanie, bo najsłabsze ogniwo może stać się tym ostatecznym. 
 
Załoga ma wspólny cel – doprowadzić jacht bezpiecznie do portu. A to wymaga współpracy, zaufania i organizacji. 
 
 
 
 
 
ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE
 
 
ŻYWIOŁ nie negocjuje warunków pogodowych z żeglarzami. Sztormy, burze, ogromne fale i podwodne skały zaskakują nieustannie nieostrożne Załogi. 

Dlatego doświadczeni marynarze sprawdzają mapy morskie, prognozy pogody, monitorują stan sprzętu oraz przewidują problemy, by je wykluczyć lub ominąć.
 
Kiedy jednak pojawiają się wyzwania, kapitan wraz z załogą podejmuje niezbędne decyzje, rozdziela zadania i wszyscy biorą się do pracy. Rezultaty ich działań widać natychmiast. Każdy błąd może być tym ostatecznym. Dlatego mądry i bezpieczny rejs nie zaczyna się przy wyjściu z portu, ale na długo wcześniej jeszcze na lądzie. Plan rejsu, sprawdzenie jachtu i przygotowanie sprzętu i załogi to kluczowe elementy sukcesu każdej morskiej wyprawy.

Ogromne znaczenie ma ćwiczenie reagowania na sytuacje kryzysowe, zanim się wydarzą. Żeglarze nauczyli się tego nie z teorii, ale z wypadków morskich, jak „Człowiek za burtą”.
 
 
 
 
 
CELEBROWANIE SUKCESÓW
 
 
Żyjemy i pracujemy często w biegu. Wydaje się nam, że mamy więcej obowiązków niż czasu, a nowe sprawy, rachunki i wyzwania piętrzą się bez końca. 
 
Warto czasem zwolnić, zatrzymać się. Nawet przez chwilę poczuć spokój, głęboko pooddychać przy porannym espresso, czy wieczornej kąpieli i muzyce. Zamknąć oczy i być.
 
W firmie osiągamy kolejne cele, jak w żeglarstwie kolejne wyspy podczas rejsu. Czy wystarczająco celebrujemy własne sukcesy   i osiągnięcia? Docenianie członków załogi na morzu, ich wysiłków buduje zespół i podnosi morale. Dlatego, równie ważne co sama praca, jest docenienie samego siebie i innych. Jeśli rozejrzymy się uważnie dookoła, w swoim domu, pracy,  czy mieście dostrzeżemy, jak wiele zmieniło się na lepsze. Trzeba tylko poszukać tego lepszego, na zewnątrz, w innych ludziach i w sobie.

Warto wówczas powiedzieć: „Życie jest dobre! Mam powody do zadowolenia.”
 
 
DODATKOWO PROPONUJEMY
 
10 PORTÓW Z CAPTAIN ANDY
 
 
 
TO NIEZWYKŁA I AUTORSKA metoda dotarcia do pracowników firmy. Szyty „na miarę” scenariusz oraz nagrywana specjalnie seria 10 kilkominutowych filmów, w których poruszane są najważniejsze dla menadżerów i ich Zespołów, uzgodnione wspólnie tematy.
 
Przywództwo, budowanie zespołu, czy zarządzanie kryzysowe, jak w przypadku wystąpień publicznych, to jedynie niektóre z propozycji. Kapitan porusza też inne kwestie, jak komunikacja wewnętrzna, zmiana, metody inspirowania i motywowania Załogi. Barwne i niezwykle perswazyjne w odbiorze prawdziwe opowieści z morza, działają często skuteczniej niż dotychczasowe metody. Każdy film poprzedzany jest krótką zapowiedzią tekstową i zaproszeniem do obejrzenia kolejnego odcinka. Dystrybucja filmów – zazwyczaj raz w tygodniu – uatrakcyjnia i  podnosi poziom komunikacji wewnętrznej w firmie.

Zrealizowane dotąd projekty dla setek menadżerów oraz tak prestiżowych firm jak np. ORANGE dają gwarancję skuteczności!
 
 
 
INTEGRACYJNE I MOTYWACYJNE REJSY MORSKIE
 
 
Organizujemy również Rejsy Integracyjne i Motywacyjne Rejsy Firmowe, połączone ze szkoleniami. Od wiosny do jesieni to głównie Morze Śródziemne, a zimą np, Karaiby. Czekają na nas wspaniałe jachty jednokadłubowe i luksusowe katamarany.
 
SZCZEGÓŁY DO UZGODNIENIA

 

Zapraszamy do kontaktu

 

 


OFERTA 1

REJS JACHTEM ŻAGLOWYM

Zapraszamy właścicieli firm, członków zarządów i pracowników oraz klientów indywidualnych do spędzenia kilku, kilkunastu dni  we wspólnym gronie. Ta podróż może być początekiem wielkiej przygody oraz zmiany w firmie lub twoim życiu Legendarny jacht żaglowy Hallberg Rassy 352 określany przez ekspertów  jako ‘Ultimate Ocean Cruiser’ to jeden z najlepszych na Świecie jachtów przeznaczony do żeglugi morskiej i oceanicznej bez żadnych ograniczeń pogodowych i akwenu żeglugi. Bezpieczeństwo zapewnia unikatowe wyposażenie i Kapitan Andy, a jacht żegluje  pod polską banderą.
Dane techniczne:

• Model jachtu – Hallberg Rassy 352
• Rok produkcji – 1986
• Długość całkowita – 10,54 m
• Szerokość całkowita – 3,38 m
• Zanurzenie – 1,67 m
• Wysokość kabiny – 1,90 m
• Silnik – Volvo 2003 T, 43 Hp


OFERTA 2.

RIWIERA WŁOSKA I FRANCUSKA

Do dyspozycji gości jest wygodna kabina 2-osobowa na dziobie oraz dwie koje (posłania) w mesie (salonie). Ponadto kingston (łazienka z WC, prysznicem z zimną i ciepłą  wodą), kambuz (kuchnia z lodówką, zamrażarką, zlewozmywakiem, kuchnią gazową oraz piekarnikiem i pełnym wyposażeniem). Prąd 12V  i 230V oraz ogrzewanie i radio. Najnowsze technologicznie rozwiązania w zakresie lokalizacj i komunikacji – system nawigacj i Garmin z ploterem i mapami, GPS, AIS, Radar xHD, ploter z mapami elektronicznymi Garmina oraz Navtex z prognozam i pogody, telefon satelitarny. Kamizelki ratunkowe firmy Spinlock oraz znakomita tratwa ratunkowa Ocean Safety 

Proponujemy nocleg na jachcie dla jednej do czterech osób.
Alternatywnie organizujemy dla dowolnej liczby osób, rotacyjny pobyt części gości na jachcie wraz z noclegiem w hotelu, który pomagamy zarezerwować. Ofertę dopasowujemy do indywidualnych oczekiwań, zapewniając komfort i bezpieczeństwo.  

Jacht z Kapitanem żegluje u najpiękniejszych wybrzeży Rywiery włoskiej i francuskiej, odwiedzając m.in. Niceę, Monaco, San Remo, Genuę, Portofino i Cinque Terre.

Polski taternik, alpinista i himalaista. Członek polskiej kady narodowej we wspinaczce wysokogórskiej. Uczestnik programu Polski Himalaizm Zimowy.

Swoją przygodę z górami wysokimi zaczął w 2012 roku, kiedy to m.in. z Arturem Hajzerem próbował zdobyć wierzchołek Lhotse (8 516 m). Mimo, że wtedy szczyt przez nich nie został osiągnięty Artur zostaje zaproszony na narodową wyprawę na Broad Peak (8051 m n.p.m.). 5 marca 2013 roku pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego – wyprawa osiąga światowy sukces – Małek, Bielecki, Berbeka i Kowalski stają na szycie niezdobytego dotąd zimą ośmiotysięcznika. W drodze powrotnej niestety ginie Berbeka i Kowalski. W 2014 roku Małek bierze udział w letniej wyprawie na K2, która jest rekonesansem przed zimowym zdobyciem tej góry. Wycofuje się 150 metrów przed szczytem. Zimą 2018/2019 jest uczestnikiem narodowej, zimowej wyprawy na K2. Podczas tej wyprawy jest w czołówce pod względem ilości wyjść w ścianę tego niezdobytego do tej pory kolosa.

Wspina się od 20 lat. Góry, góry, góry i znowu góry – to jego cały świat. Odwiedził masywy górskie niemal na wszystkich kontynentach. Najbardziej jednak spośród wszystkich form aktywności górskich ceni sobie wspinaczkę lodową. Na ma swoim koncie ciekawe przejścia m.in. w Alpach.

W środowisku mówią o nim „Patenciarz”. Lubi mieć na wszystko patenty w górach. Uważa, że odpowiednio przygotowane rozwiązania mogą pomóc w górach nawet najlepiej przygotowanemu himalaiście. Współpracuje z firmą produkującą najlżejsze czekany na świecie – które wymyśla, a przede wszystkim najchętniej testuje w górach. Brał również czynny udział podczas tworzenia najlepszego na świcie kombinezonu dla himalaistów.

Jest absolwentem fizjoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

W 2018 roku został oznaczony odznaką honorową za zasługi dla województwa śląskiego.

Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, pilot wycieczek zagranicznych, przewodnik górski (gł. na Kilimandżaro i w Himalajach) a także dziennikarka i mówczyni inspirująca. Jej artykuły są publikowane w takich pismach jak: National Geographic-Traveler, Poznaj Świat, Witaj w Podróży, Voyage, Podróże, Obieżyświat, Jachting, w dodatkach turystycznych Rzeczpospolitej, Gazety Wyborczej i Pulsu Biznesu, a także w magazynach typu Sukces, Press, Twój Styl, Viva i inne. Autorka lub współautorka kilkunastu przewodników oraz książek podróżniczych, górskich i żeglarskich.
W roku 2011 jedna z nich, "Kurs Arktyka" została uznana najlepszą książką żeglarską roku (Nagroda im. L. Teligi), zaś w roku 2014 za książki: „Kurs Czukotka” (wyd. National Geographic) oraz „Everest. Góra Gór” (wydawnictwo Bezdroża) przyznano mi nagrodę Magellana.
Jej pasja to podróże i samodzielne wyprawy globtroterskie – odziwdziła ponad 180 krajów świata. Z podróżami łączy zamiłowanie do trekingów i wspinania w górach wysokich – ma za sobą liczne wejścia na szczyty Himalajów, Andów, Kaukazu i Alp, w tym zaliczenie Korony Ziemi (najwyższe szczyty wszystkich kontynentów) oraz zdobycie dwóch ośmiotysięczników (Mt Everest i Manaslu).
Jej hobby to żeglarstwo morsko-oceaniczne i polarne. Do najważniejszych jej rejsów należało półroczne żeglowanie przez Pacyfik i Atlantyk, pokonanie Przejścia Północno-Zachodniego (trasa od Grenlandii na Alaskę, ponad arktyczną Kanadą i Alaską), dwa rejsy wokół Przylądka Horn, pierwsze w świecie opłynięcie Czukotki (tylko w dwie osoby, małym, 10-metrowym jachtem) oraz dotarcie do polskiej bazy antarktycznej (jako pierwszy jacht w historii stacji).
W miarę możliwości czasowych zajmuje się też aktywnościami typu: narty, snowboard, nurkowanie (licencja AOWD), windsurfing, raftingi etc., mam też zaliczone kursy: paralotniowy, spadochronowy oraz motolotniowy.
Osiągnięcia Moniki Witkowskiej zostały docenione różnymi nagrodami, m.in. w prestiżowym konkursie Kolosy, nominacją do Travelerów National Geographic, główną nagrodą w kategorii Travel Extreme na Media Travel Festiwal, trzykrotnymi nagrodami w konkursie Rejs Roku i wieloma innymi. Swoistym wyróżnieniem jest uczestnictwo w Radzie Kolosów.

Jest cenioną mówczynią inspirująca, z jej usług skorzystały m.in. takie firmy jak: Union Investment, Douglas, Aegon, Raiffeisen Bank, DPD, OLX, Deutsche Bank i wiele innych.

Autorka projektu Siła Marzeń, miłośniczka wspinaczki wysokogórskiej, szybownictwa (III klasa pilota szybowcowego). W 2018 r. została najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi (35 lat i 19 dni w dniu zdobycia szczytu Mt. Everest, 22 maja 2018) w wersji 9 szczytowej. Ukończyła Politechnikę Warszawską na Wydziale Elektrycznym – Kierunek Elektrotechnika. Absolwentka studiów podyplomowych na Politechnice Warszawskiej: Nowoczesny, ekologiczny i energooszczędny transport zelektryfikowany.
W 2004 r. uczestniczyła w zwycięskiej wyprawie do Peru w programie telewizyjnym  „Zdobywcy 2004”. Jest zdobywczynią wulkanu Misti (5597 m n.p.m.).
W 2018 r. została laureatką nagrody Herbapol Esencja Natury w kategorii Natura i Sport, finalistką konkursu Cosmopolitan Mocne Strony Kobiety oraz finalistką przeglądu RedBull Polscy bohaterowie 2018 roku.  Jest autorką książki Siła Marzeń, czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi. Ponadto jest zdobywczynią sześciotysięcznych szczytów w Himalajach Indii (Stock Kangri 6153 m n.p.m.) i Nepalu (Island Peak 6198 m n.p.m.), najwyższego wulkanu w Ameryce Środkowej – Tajamulco 4220 m n.p.m. a także szczytów Moldoveanu (2544 m n.p.m.) oraz Aragac 4090 m n.p.m.  Swoje wyprawy organizowała samodzielnie (wyjątek stanowiły wyprawy na Mt. Everest, Mt. Vinson, Piramida Carstensza). W 2019 zdobyła Nagrodę Magellana za „przełamywanie stereotypów oraz odwagę i wytrwałość w realizowaniu marzeń.
Od marca 2019 roku aktywna ambasadorka fundacji pokonującej nowotwory krwi.
7 maja 2019 założyła fundację działającą na rzecz rozwoju efektywnej komunikacji w organizacji, której celem jest przeciwdziałanie mobbingowi i dyskryminacji oraz promowanie pozytywnej formy komunikacji w miejscu pracy i szkole.
27 sierpnia 2019 wspinając się od strony włoskiej granią Lion zdobyła Matterhorn (4478 m n.p.m.) w czasie 3h i 10 min.

Inżynier, doradca inwestycyjny, inwestor giełdowy. Był członkiem Rad Nadzorczych kilkunastu spółek giełdowych. Aktualnie zajmuje się głównie żeglarstwem.  Pomysłodawca i organizator wypraw żeglarskich w najbardziej niedostępne zakątki naszego globu. Żegluje już ponad pół wieku. Na koncie ma ponad 100 tysięcy przepłyniętych mil morskich  na wszystkich oceanach świata.

Jest właścicielem i kapitanem jachtu Lady Dana 44, który jako pierwszy pod polską banderą opłynął Biegun Północny przez Przejście Północno Wschodnie i Przejście Północno Zachodnie.
Za ten wyczyn został dwukrotnie uhonorowany najwyższą polską nagrodą żeglarską – Srebrnym Sekstantem.

Zorganizował i poprowadził rejs dookoła świat z zawinięciem za oba kręgi polarne i powrotem z Pacyfiku przez Przejście Północno Wschodnie.

W obecnym czasie kapitan Wojnowski, po nauczeniu się rosyjskiej biurokracji,  organizuje rejsy do Parku Narodowego Russkaja Arktica na Nowej Ziemli i Ziemi Franciszka Józefa.

Doświadczenia morskie kapitana Wojnowskiego mogą być przydatne w prowadzeniu również lądowej działalności gospodarczej.

28 kwietnia 2019 zakończyła trwający 216 dni samotny i bez zachodzenia do portów oraz bez żadnej zewnętrznej pomocy rejs dookoła świata. Wypłynęła z Plymouth (Anglia) 23 września 2018, i – żeglując tzw. „trasą klasyczną”, czyli dookoła trzech słynnych i groźnych przylądków, Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn, powróciła do portu wyjścia 28 kwietnia 2019. Samotny rejs na 12-metrowym (40 stóp) aluminiowym jachcie Fanfan trwał 216 dni, podczas którego pokonała ok. 29 tysięcy mil morskich.
Żeglarzy, którzy dokonali takiego wyczynu, jest mniej niż ludzi, którzy polecieli w kosmos. Kobiet, które tego dokonały jest tylko kilka.
Rejs ten był realizacją jej wieloletniego marzenia, by okrążyć nasz glob solo i non-stop.
Trzykrotnie startowała w dwuosobowych regatach transatlantyckich: w 1986 r. w regatach TWOSTAR z Plymouth w Anglii do Newport w USA, na katamaranie Almatur III (niestety, awaria masztu zmusiła do wycofania się), oraz w 2001 r. w dwuosobowych regatach transatlantyckich Transat Jacques Vabre, z Le Hawru do Brazylii, na jachcie Olympic Challenger. W roku 2017 wraz z niemieckim żeglarzem Uwe Röttgeringiem po raz 3. wystartowała w dwuosobowych regatach transatlantyckich, TWOSTAR, z Plymouth w Anglii do Newport w USA, na 40-stopowym jachcie Rote 66, wygrywając te regaty. Ich start i wynik wyróżniony został 1. Nagrodą Rejs Roku 2017 i Srebrnym Sekstantem. To już Jej drugi Srebrny Sekstant (najwyższa i najważniejsza nagroda polskiego żeglarstwa)!
W 2000 r. na 40-stopowym jachcie Ntombifuti zajęła 4 miejsce w klasie w samotnych regatach transatlantyckich OSTAR (z Plymouth do Newport). Był to pierwszy od 20 lat udział jachtu płynącego pod polską banderą w regatach OSTAR. Za rejs ten otrzymała   2 Nagrodę Rejs Roku 2000.
Brałam także udział w wielu załogowych regatach transatlantyckich, w tym z załogą wyłącznie kobiecą, na 60-stopowym jachcie Alphagraphics w  transatlantyckich regatach EDS Atlantic Challenge w 2001 r.
W okresie od grudnia 2002 do stycznia 2003 jachtem Zjawa IV trzykrotnie okrążyła przylądek Horn dotarła do archipelagu Szetlandy Południowe na Antarktydzie. W okresie od października 2006 do lutego 2007 w dwuosobowych, kobiecych regatach dookoła świata na 28-stopowym jachcie Mantra ASIA (mantra28) opłynęła pół świata (z Darwin w Australii przez Ocean Indyjski do RPA i dalej przez Atlantyk do Brazylii). W 2011 roku żeglowała na wodach Spitsbergenu. W okresie od 24 czerwca 2008 do 8 stycznia 2009 odbyła samotny rejs dookoła świata. Rejs odbył się na jachcie Mantra ASIA (typu Mantra 28) o długości 8,5 m. Jej zamierzeniem było odbycie wokółziemskiego rejsu samotnie i bez zawijania do portów. Trasa wiodła w kierunku zachodnim, z Panamy, po wodach Pacyfiku, Oceanu Indyjskiego i Atlantyku i liczyła 25 tysięcy mil morskich. Rejs trwał 198 dni i 3 minuty i zakończył się mieście Colón, po drugiej stronie Kanału Panamskiego, gdzie rejs się rozpoczął. Opłynęła 360 stopni kątowych naszego globu (plus jeszcze ok. 20 mil do portu Colon. Nie został jednak zrealizowany Jej zamiar odbycia rejsu non-stop – ciężki sztorm zmusił mnie do zawinięcia do Port Elizabeth (RPA). Rejs ten wyróżniony został 1. Nagrodą Rejs Roku i Srebrnym Sekstantem w 2009r. W latach 2010-2011 wraz z mężem Alkiem Nebelskim odbyła rejs „Prawie Dookoła Świata” – „prawie”, gdyż rejs zaczął się w lutym 2010 z Florydy, a trasa rejsu prowadziła przez Kanał Panamski – Pacyfik – Australię – Indonezję – Malezję – Ocean Indyjski – Morze Arabskie – Morze Czerwone – Kanał Sueski – Morze Śródziemne – Adriatyk, gdzie rejs zakończył się we włoskim Monfalcone w czerwcu 2011 r. Rejs ponownie odbywał się na jachcie Mantra ASIA i dla tego jachtu było to zamknięcie trzeciego okrążenia naszego globu w ciągu ok. 6 lat. W czasie rejsu dwuosobowa załoga przepłynęła ponad 25 tys. mil morskich, zatrzymując się w ponad stu miejscach w 22 krajach.
W 2013 roku ponownie wystartowała w jednych z najbardziej prestiżowych regat transatlantyckich OSTAR, na na 12-metrowym katamaranie Cabrio 2 (podobnie jak Mantra Asia zbudowanym w szczecińskiej stoczni Andrzeja Armińskiego). Trasa, jak zawsze w tych regatach, prowadziła przez północny Atlantyk z Plymouth do Newport (Rhode Island) i liczyła ok. 3 300 mil morskich. Po 26 dniach, 23 godzinach i 53 minutach dotarła do mety w Newport,  zdobywając trofeum „1st Lady”.

Obok startu w OSTAR, w sezonie 2013 na Cabrio 2 przepłynęła trzykrotnie  Atlantyk, pokonując w sumie dystans ok. 20 tys. mil. W trakcie tego żeglowania przewieźli z Brazyli do Europy, oceaniczny kajak Olka Doby. Na zakończenie sezonu 2013 wystartowała jeszcze na Cabrio 2 w samotnych Regatach Poloneza na Bałtyku, zajmując 2. miejsce. Od 2005 r. żegluje na wodach Bałtyku i Morza Północnego. Startuje w samotnych i dwu-osobowych regatach na Bałtyku. Niemal co roku pływa też jako oficer na żaglowcu Pogoria.
W latach 1995-2002, mieszkając w Anglii, była członkiem załogi statku ratownictwa morskiego Salcombe Lifeboat, z RNLI (Royal National Lifeboat Institution), będąc jedną z nielicznych kobiet w załodze tej renomowanej brytyjskiej organizacji ratownictwa morskiego. Brała też udział w szeregu akcjach ratowniczych.
Trzykrotnie, w latach 1995, 1997 i 1999 startowała w słynnych regatach Fastnet Race, z południowej Anglii do Irlandii. W sumie, na koncie mam ponad 250 000 mil.

Oprócz żeglarstwa uwielbia szusować na nartach, co roku jeżdzi w tym celu w Alpy (jeste instruktorem narciarstwa); biega też na biegówkach (m.in. startuje w Biegu Piastów).

Nagrody i odznaczenia:
    •    Za samotny rejs dookoła świata w r. 2009 Sejmik Polskiego Związku Żeglarskiego przyznał Jej najwyższe wyróżnienie naszego związku – Honorową Złotą Odznakę PZŻ.
    •    7 marca 2009 otrzymała międzynarodową nagrodę „Conrady – Indywidualności Morskie”, przyznawaną dorocznie przez Bałtyckie Bractwo Wybrzeża za „Indywidualność Morską”
    •    „Żeglarz Roku 2009, „Srebrny Sekstant”i 1. Nagroda „Rejs Roku 2009”.
    •    Rejs „Prawie Dookoła Świata” wyróżniony został III Nagrodą „Rejs Roku 2011”.
    •    26 października 2013 na uroczystości w Royal Western Yacht Club otrzymała nagrodę „1st Lady” z rąk burmistrz Plymouth.
    •    2. Nagroda „Rejs Roku 2013” – za postawę i wynik w regatach OSTAR 2013 na s/y Cabrio2.
    •    1. Nagroda „Rejs Roku 2017” i „Srebrny Sekstant” za wygraną (wraz z Uwe Röttgeringiem) w dwuosobowych transatlantyckich regatach TWOSTAR 2017 na trasie Plymouth – Newport.
    •    „Żeglarz Roku 2017” Magazynu Wiatr.

DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE