Mateusz Hohol

Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr hab. psychologii, dr filozofii. Pracuje w Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ, założyciel i kierownik Mathematical Cognition and Learning Lab UJ. Jego badania dotyczą tego jak działają nasze umysły, jak uczymy się matematyki (i nie tylko) oraz jak technologie (których jest entuzjastą) rozszerzają nasze zdolności poznawcze. Autor ponad 130 publikacji, w tym artykułów naukowych w renomowanych czasopismach międzynarodowych z tzw. listy filadelfijskiej (JCR), książek „Wyjaśnić umysł”, „Umysł matematyczny” (obydwie wydane przez Copernicus Center Press) i „Foundations of geometric cognition” (opublikowanej przez Routledge, jedno z najbardziej prestiżowych wydawnictw na świecie) oraz artykułów popularnonaukowych w Tygodniku Powszechnym, Polityce i Charakterach. Jego badania zostały wyróżnione licznymi nagrodami, w tym Nagrodą Naukową Polityki i Stypendium Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Z zamiłowania pilot dronów.

Wybrane tematy / obszary wystąpień:

Jak działa mózg?
Jak się uczymy i jak robić to skutecznie?
Sztuczna inteligencja: zabije nas czy zbawi?
Jak technologie zmieniają nasze umysły?
Jak mądrze gospodarować ograniczonymi zasobami poznawczymi?

Doktorant Akademii Leona Koźmińskiego. Pasjonuje go dobry design technologiczny, softwareowy i marketingowy.
Ekspert specjalizujący się w nowoczesnych technologiach, w szczególności rozszerzonej (AR) i wirtualnej (VR) rzeczywistości. Ukończył studia magisterskie na kierunku Management in Virtual Environment ze specjalizacją
wykorzystywania VR w marketingu. Jego obecne badania na kierunku Management in New Technologies skupiają się na dalszym zgłębianiu tego tematu z włączeniem technologii AR.

Od roku 2018 nieprzerwanie związany z jednym z liderów tworzenia oprogramowania VR/AR w Polsce, gdzie jego pasja do gier i nowoczesnych technologii znalazła odzwierciedlenie we współpracy przy tworzeniu escape roomów w VR, a także innych marketingowych projektach. Współpracował przy wdrożeniu kampanii marketingowych z wykorzystaniem AR oraz VR w Polsce (pracował między innymi dla np. CH M1, Linetech) oraz projektach prezentacji i popularyzacji technologii na uczelniach wyższych i konferencjach wraz z firmami takimi jak Asseco Data Systems czy Samsung.

Socjolog, menedżer, publicysta, futurysta i popularyzator nauki, autor książki „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”.

Ukończył socjologię, pracował naukowo na Harvardzie i jednocześnie uczył na Boston University. Od 1989 zajmował się zawodowo mediami i Internetem jako menedżer i redaktor. Był m.in. twórcą i szefem „Super Expressu”. Wcześnie dostrzegł potencjał Internetu: strona internetowa „Super Expressu” powstała w 1995 roku; był pomysłodawcą i prezesem dwóch istniejących do dziś firm internetowych: SuperMedia (1996) i eCard (2000). Jest cenionym publicystą oraz autorem pierwszej polskiej książki o sztucznej inteligencji i rewolucji modyfikacji genetycznych oraz książki „Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce” (2019).

Interesują go wyzwania współczesności, potężne procesy, które trudno jest dostrzec i zrozumieć. Jego wykłady skupiają się na czterech głównych zagadnieniach: Sztuczna inteligencja, Internet Rzeczy, nanotechnologia oraz modyfikacje genetyczne… Z jego usług jako doradcy i konsultanta korzysta obecnie wiele firm medialnych i
internetowych. Wskazuje strategie w wykorzystaniu sztucznej inteligencji dla przetrwania i prosperowania biznesu w zmieniającym się świecie.

Prowadzi wykłady o tym, jak sztuczna inteligencja i inne przełomowe technologie zmieniają świat i jak możemy się do cyfrowej przyszłości przygotować. Jako doradca strategiczny pomaga firmom w lepszym rozumieniu ich klientów i świata, w którym działają i wykorzystaniu tej wiedzy dla ich rozwoju w biznesie.

Rektor Akademii Leona Koźmińskiego – wiodącej szkoły biznesu regionu Europy Środkowo-Wschodniej i profesor tytularnym specjalizujący się w tematyce strategii transformacji cyfrowej organizacji, e-handlu oraz e-marketingu. Szczególnie interesuje się zmianami, jakie procesy digitalizacji wywołują w sektorze szkolnictwa wyższego. Jest również Dyrektorem Centrum Badań Transformacji Cyfrowej – CYBERMAN, członkiem EFMD Advisory Board dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz członkiem zarządu Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej Forum. Od 2020 roku pełni funkcję Prezydenta International Advisory Board francuskiej uczelni ISC Paris. W latach 2016-18 był członkiem Rady ds. Cyfryzacji przy Minister Cyfryzacji.

W swoim dorobku posiada kilkadziesiąt anglo- i polskojęzycznych rozdziałów, artykułów naukowych, książek opublikowanych m.in. w: Cambridge University Press, Emerald Publishing, Routledge, European Management Journal, Business Horizons, Jest autorem książki „Transformacja cyfrowa” (PWN, 2019) oraz redaktorem i współautorem podręcznika „E-marketing – planowanie, narzędzia i praktyka” (Poltext, 2018), wyróżnionego przez Polską Akademię Nauk.

W latach 2012-2020 pełnił w Akademii Leona Koźmińskiego funkcję Prorektora ds. Współpracy Zagranicznej odpowiadając za strategię umiędzynarodowienia oraz marketing uczelni. Jest także koordynatorem programu Koźmiński MBA Cyfrowa Transformacja oraz studiów podyplomowych związanych z gospodarką cyfrową: Marketing Internetowy, Handel elektroniczny, Cyfrowa Transformacja Biznesu oraz Menedżer Przemysłu 4.0.

Profesor wizytujący w takich ośrodkach jak m.in.: ESCP Europe, SKEMA Business School i École de Management de Normandie (Francja), ISCTE (Portugalia), Nottingham Trent University (Wlk. Brytania), Soongsil University (Korea Płd.), Universidad del Pacifico (Peru), Univeristy of Reykjavik (Islandia).

W 2015 roku wyróżniony statuetką LUMEN wręczaną dla liderów zarządzania uczelnią. W 2017 roku wyróżniony statuetką Eduinspirator (FRSE) dla osób, które działają aktywnie w obszarze edukacji, przyczyniając się do pozytywnych zmian w otoczeniu. W 2020 roku wyróżniony nagrodą Gwiazda Umiędzynarodowienia w kategorii Badania naukowe przyznawaną przez fundację „Perspektywy”. Grzegorz Mazurek współpracuje ze środowiskiem gospodarki elektronicznej, m.in. z Izbą Gospodarki Elektronicznej, Fundacją Digital Poland i Interactive Advertising Bureau. Realizował projekty m.in. dla takich marek jak: Nokia, Nikon, Polpharma, Egmont, PZU, Michelin, IKEA, Mars Corp., Vivus.

Obszary, w których specjalizuje się mówca:

  • Kompetencje przyszłości
  • Cyfrowa transformacja
  • Zarządzanie w czasach sztucznej inteligencji
  • Digital marketing
  • Digital transformation
  • e-commerce

Naukowiec, konstruktor sond kosmicznych. Studiował fizykę, mechanikę i informatykę na University of Michigan i University of Southern California. Na co dzień pracuje w centrum badawczym NASA Jet Propulsion Laboratory w Pasadena, w stanie Kalifornia. W NASA nazywają go “ABC”, po inicjałach, które mu sprytnie nadał jego ojciec – Papcio Chmiel, autor komiksu „Tytus, Romek i A’Tomek”.

W NASA Artur wykonywał chyba wszystkie możliwe prace: budował instrumenty naukowe do łazików marsjańskich i generatory nuklearne dla misji międzyplanetarnych, testował części do statków kosmicznych i pracował nad 15 misjami NASA, które leciały, żeby zbadać Słońce, Mars, Jowisz, Saturn i asteroidy. Artur był dyrektorem 4 misji z budżetami przekraczającymi setki milionów dolarów, włączając lądowanie na komecie. Zbudował laboratorium technologii budowy teleskopów, które miały za zadanie obserwowanie czarnych dziur w kosmosie i robienie zdjęć planet orbitujących inne gwiazdy. Poza inżynierią i nauką, był konsultantem filmów w Hollywood, pracował z artystami nad sztuką kosmiczną i z amerykańskimi Indianami nad wprowadzeniem słów naukowych do języka Indian Navajo. Artur uwielbia tez pracować z młodzieżą, pomaga startupom, organizuje kluby naukowe dla liceów i projekty badawcze dla uniwersytetów.

Obecnie pracuje nad kilkoma projektami: nową miliardową misją do miejsca, gdzie, chyba poza Ziemią, najłatwiej byłoby rozwinąć się życiu oraz następnym helikopterem na Marsa i misją OASIS, która będzie szukać jezior pod Saharą. OASIS jest jego ulubioną misją, gdyż daje możliwość użycia technologii kosmicznych dla poprawienia życia na Ziemi.

Artur B. Chmielewski otrzymał 5 medali od NASA oraz 7 nagród z Jet Propulsion Laboratory, a także wiele nagród za propagowanie polskiej nauki na świecie. Jest także współautorem 3 książek o technologii, autorem setek publikacji i referatów na najsławniejszych uczelniach świata.

Ostatnio wydal w Polsce książkę (z Eweliną Zambrzycką), „Kosmiczne wyzwania”, która weszła na listę bestsellerów.

W 2019 roku został wyróżniony w konkursie „Ambasador Polski”.

Proponowane tematy:

  • Podbój kosmosu przez człowieka: rozwój technologii teraz oraz w przyszłości, misje kosmiczne oraz futurystyczne plany zdobycia nowych przestrzeni. Dlaczego badamy kosmos i co z tego wynika dla rozwoju ludzkości, technologii i w ogóle życia ludzi na Ziemii.
  • Astronauci: jak wygląda trening astronautów przed misją kosmiczną? Jak powstaną przyszłe bazy na Księżycu i Marsie? Rozwój technologii kosmicznych w najbliższych latach czyli co jest realistyczne, a co pozostanie (na razie) marzeniem.
  • Co Polacy powinny robić w kosmosie i dlaczego? Przyszłość badań kosmicznych w Polsce i co z tego wynika dla Polaków?
  • Jak funkcjonuje NASA i czego inne firmy mogą się nauczyć od schematu struktur i stylu zarządzania ludźmi, które NASA wdrożyło z sukcesem w swojej organizacji.
  • Jak budować zespoły bardziej efektywne, budowanie i planowanie zasobów przy użyciu najnowszych technologii.
  • Różnice w kulturze biznesowej między Stanami Zjednoczonymi a Polską. Jak się lepiej komunikować w zespołach między menadżerami a pracownikami wielokulturowymi?
  • Realizacja trudnych projektów czyli jak dobrze oszacować koszty, wyznaczyć priorytety, przydzielić ludzi do właściwych zadań i skutecznie monitorować postępy realizacji.

Prawnik i analityk obszaru AI i gospodarki cyfrowej. Współzałożyciel Fundacji Kaleckiego, w Fundacji Panoptykon odpowiada za obszar regulacji sztucznej inteligencji i nowych technologii Realizował projekty badawcze i edukacyjne m.in. dla Institute For New Economic Thinking, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Narodowego Banku Polskiego, Uniwersytetu Warszawskiego czy Rzecznika Praw Obywatelskich. Publikował w Gazecie Wyborczej, Przekroju, Oko.press, Newsweeku, Magazynie Kontakt, Kulturze Liberalnej, Res Publice Nowej. Stypendysta German Marshall Fund of the US i Visegrad Insight, pracował m.in. dla NASK, IDEAS NCBR, OKO.PRESS czy Rzecznika Praw Obywatelskich. Absolwent prawa i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

AI and digital economy expert. Co-founder of Kalecki Foundation, lawyer and analyst at Panopton Foudation in charge of  AI  and emergent technologies  regulations. His articles were published in Gazeta Wyborcza, Przekrój, Newseek, Visegrad Insight, Kultura Liberalna, Krytyka Polityczna, Magazyn Kontakt and others. Fellow of the German Marshall Fund of the US and Visegrad Insight, he previously worked for NASK, IDEAS NCBR, OKO.PRESS and Polish Commissioner for Human Rights. Graduate of Law and Cultural Studies at the University of Warsaw.

Wybrane tematy:

  • Innowacje
  • Law and technology
  • Regulacje AI w Europie i na świecie
  • Gospodarka oparta na danych
  • Modele biznesowe oparte na AI
  • Zrównoważony rozwój gospodarczo-społeczny
  • Polityka gospodarcza

Daniel Lewczuk – posiada kilkunastoletnie doświadczenie w biznesie. Jest ekspertem executive search, konsultantem dla wielu firm i organizacji oraz doradcą dla Zarządów i Rad Nadzorczych, inwestorem w start-upach, mentorem i aniołem biznesu dla spółek na wczesnym etapie rozwoju i coachem dla managerówMa doswiadczenie w mowieniu do 8 osobowych zarzadow i ponad 10,000 ludzi.

Studiował zarządzanie i teologię w Kentucky Christian College w Stanach Zjednoczonych. Później otrzymał dyplom MBA w Hope International University w Kalifornii w USA. Sześcioletnie studia ukończył w 4 lata.

Jest Członkiem Rad Nadzorczych spółek giełdowych notowanych na GPW.
Jest prelegentem na Wyższych Uczelniach w Polsce, mówcą motywacyjnym w kilku dziedzinach, oraz autorem wielu publikacji i artykułów w prasie biznesowej, branżowej i profesjonalnej.
Jako członek jury kilku organizacji weryfikował dziesiątki biznes planów i konceptów biznesowych rocznie wyłaniając najlepsze start-upy w Polsce i Europie.
Jest Członkiem Zarządu odpowiedzialnym za region EMEA globalnej organizacji IMD International Search Group mającą 40 biur w 27 krajach.

Od 2004 roku seryjny przedsiębiorca i założyciel kilku firm doradczych, w tym Executive Network (executive search) będąca częścią IMD International Search Group. W ciągu ostatnich 10 lat jego firma obsadziła setki stanowisk wyższego szczebla, Członków Zarządu, Prezesów i Członków Rad Nadzorczych w różnych obszarach funkcjonalnych i w większości sektorów rynkowych. Spółka realizowała projekty na rzecz funduszy PE/VC oraz Zarządów ich spółek portfelowych, dla międzynarodowych koncernów, oraz spółek zarówno giełdowych jak i o kapitale prywatnym, a także dużych firm Polskich notowanych na giełdzie i korporacji zagranicznych, w tym organizacji non-profit.

W 2005 został inwestorem kilku start-upów, m.in. w portal GoldenLine.pl (sprzedany do giełdowej Agora SA w 2016 roku), wyszedł też z inwestycji Cooklet.pl w 2014 roku. Jest udziałowcem m.in. Sprzedajemy.pl przez co także w Citiboard.se w Szwecji, ClickQuickNow.pl, SentiOne.pl (exit do funduszu Trigon w 2016), Emplocity.pl czy Venture Investments.

Jako anioł biznesu zasiadał w jury rożnych organizacji: 

  • INTEL Business Challege Europe (IBCE 2013)

  • Międzynarodowy Konkurs dla Młodych Przedsiębiorców (GSEA Poland, 2013)

  • Zacznij.biz-Konkurs Konfederacji Lewiatan i Lewiatan Business Angels, 2013.

  • Oceniał i weryfikował także najlepsze pomysły na biznes i start-upy Polski Przesiębiorczej/Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości (AIP)

  • Mentor w MIT Enterprise Forum Poland (2016)- jeden z najstarszych akceleratorów technologicznych na świecie

W Polsce reprezentuje interesy międzynarodowej firmę z obszaru fuzji i przejęć (M&A).  

Wygłaszał prezentacje i był prelegentem na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz na Akademii Leona Kozimińskiego, weryfikował założenia biznesowe pomysłów powstałych w Szkole Głównej Handlowej (SGH).

Przez lata aktywny członek Klubu Polskiej Rady Biznesu i Amerykańskiej Izby Handlowej.

Udzielał wywiadów i był autorem licznych artykułów w Harvard Business Review, Manager, ProSeed, Lewiatan Business Angles, Bloomberg Businessweek, Polish Market, Puls Biznesu, Parkiet, Magazyn Sukces, Businessman.pl, Business Insider, Forbes oraz wielu innych magazynów branżowych i profesjonalnych.

Zapraszany jest też jako mówca by podzielić się swoimi doświadczeniami o tematyce realizowaniu celów, osiągania tego co pierwotnie wydaje się niemożliwe, przekraczaniu barier, m.in. na TEDx Warsaw 2015 oraz Życie bez Ograniczeń, największej imprezie motywacyjnej w Polsce. Mówił do ponad 10,000 ludzi na Tauron Arena jako jeden z 7 speakerow (3 zza granicy, 4 z Polski).

Ma ogromną przyjemność dzielić się z ludźmi swoimi doswiadczeniami, a ukonczenie Ironmana czy przebiegniecie 1000km na 4 pustyniach swiata wydaje się być sporą dawką inspiracji i motywacji. Napisał tez 2 książki, które obecnie są w sprzedaży w Empikach, trzecia wlasnie sie pisze…

Jako pierwszy Polak, wspólnie z 3 kolegami, podjął się wyzwania 4Deserts które ukończyło dotychczas tylko 28 osób na świecie. W 2014 przebiegł 1000km po 4 pustyniach świata w 4 ekstremach: gorąca, wiatru, suchego powietrza i zimna, dołączając do wąskiego grona 47 Grand Slammerów 4Deserts którym się to udało w historii. 4Deserts wg. stacji CNN i magazynu TIME jest 6 najtrudniejszym wyzwaniem wytrzymałościowym na świecie, zaraz obok wejścia na Mt. Everest (co udało się ponad 3500 ludzi dotychczas).

  • Sahara Race, 250km ultra, Jordan, 2014
  • Gobi March, 250km ultra, Chiny, 2014
  • Atacama Crossing, 250km ultra, Chile, 2014.
  • The Last Desert, 250km ultra, Antarktyda, 2014.

Aktywnie bierze udział w triathlonach.

  • Dystanse: supersprint, sprint, ¼ IM Etap Górski, Radków *najtrudniejsza trasa triathlonowa w Polsce), TRI Olimpijski.
  • Ironman 70.3 (Kaprun/Zell Am See, Austria),  2013. 
  • Ironman (pełen dystans), Klagenfurt, Austria. 2014.
  • Herbalife Ironman 70.3, Gdynia, 2015.

Daniel Lewczuk zrealizował już wystąpienia dla: PSE, Kopex Group, Coca-Cola Hellenic, Hochland, Coty, Koźmiński University, McCormick, Johnson & Johnson, Panasonic i wielu innych.

Entuzjasta różnych dyscyplin sportowych. Sport zawsze był ważną częścią jego życia.

Ultra

Jako pierwszy Polak, wspólnie z 3 kolegami, podjął się wyzwania 4Deserts które ukończyło dotychczas tylko 28 osób na świecie. W 2014 przebiegł 1000km po 4 pustyniach świata w 4 ekstremach: gorąca, wiatru, suchego powietrza i zimna, dołączając do wąskiego grona 47 Grand Slammerów 4Deserts którym się to udało w historii. 4Deserts wg. stacji CNN i magazynu TIME jest 6 najtrudniejszym wyzwaniem wytrzymałościowym na świecie, zaraz obok wejścia na Mt. Everest (co udało się ponad 3500 ludzi dotychczas).

  • Sahara Race, 250km ultra, Jordan, 2014
  • Gobi March, 250km ultra, Chiny, 2014
  • Atacama Crossing, 250km ultra, Chile, 2014.
  • The Last Desert, 250km ultra, Antarktyda, 2014.

Ironman Triathlon

 Aktywnie bierze udział w triathlonach.

  • Dystanse: supersprint, sprint, ¼ IM Etap Górski, Radków *najtrudniejsza trasa triathlonowa w Polsce), TRI Olimpijski.
  • Ironman 70.3 (Kaprun/Zell Am See, Austria),  2013. 
  • Ironman (pełen dystans), Klagenfurt, Austria. 2014.
  • Herbalife Ironman 70.3, Gdynia, 2015.

Biegi Uliczne

  • Warszawska Triada  Biegowa (Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Konstytucji 3go Maja, Bieg Niepodległości.). 2013-2014.
  • 10km (Orlen, Biegnij Warszawo, Bieg Niepodległości), 2013.
  • ½ Maraton (Półmaraton Warszawski), 2013.

Charity Runs

  • Wings for Life, Poznań, 2014.
  • Bieg po Nowe Życie, 2014.

   Biegi Wojskowe

  • Bieg Morskiego Komandosa (najtrudniejszy bieg terenowy w Polsce), 2014.
  • Grom Challenge, 2014.
  • Bieg Katorżnika, 2014.

Biegi Zadaniowe (OCR)

  • Runmageddon Rekrut (6km + 25 przeszkód), 2014.
  • Runmageddon Classic (10km + 40 przeszkód), 2014.
  • Men Expert Survival Race, 2014.
  • Spartan Race Sprint, 2015.
  • Spartan Race Super, 2015.

Koszykówka

We wszystkich 4 drużynach koszykarskich w których grał w Polsce i za granicą zdobywał tytuły mistrzowskie (w tym mistrzostwo ligi uniwersyteckiej NCCAA Div. II w USA). 

  • Cervantes-Warszawska Liga Szkół Licealnych, Kapitan drużyny, 3 miejsce, 1992. 
  • Cervantes-Wice-Mistrz Warszawskiej Ligi Szkół Licealnych, Kapitan drużyny, 1993.
  • Cervantes-Mistrz Warszawskiej Ligi Szkół Licealnych, Kapitan drużyny-1994.
  • Warszawska Liga Szkół Licealnych, Najlepszy Gracz i Strzelec Ligi-1994. 
  • WNBA: Puławska Brothers, Wice-Mistrz Ligi, 1999.
  • WNBA: Puławska Brothers, Mistrz Ligi, 2000. 
  • Puchar Ligi Koszykówki –„Let’s Go“- 1 miejsce. 2000.
  • WNBA: All Star Team, Reprezentacja Polski, 3 miejsce w Europie. 2000.
  • NCCAA Div. II –Basketball, National Champions, Georgia, USA. 1996.
  • Most Improved Player of the Year Award, Kentucky, USA. 1996.

Amatorsko ścigał się w rajdach klubowych Porsche. Gra w squah-a, tenisa, i jeździ na nartach.

Uczestnictwo w zawodach także łączy często z działaniami charytatywnymi (patrz CSR), startując w barwach Athletes in Action oraz  promując slogan "Wyzwania czynią życie ciekawym, ale pokonywanie ich nadaje życiu głębszego znaczenia".

Doświadczenie zdobywał w Grupie Allegro. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji z zakresu e-commerce i nowych technologii, publikowanych w poczytnych serwisach e-commerce. 

Koordynator i wykładowca studiów podyplomowych z zakresu e-biznesu i nowych technologii w Wyższej Szkole Bankowej.

Współautor bestsellerowej "Biblii e-biznesu" nagrodzonej przez Dziennik Gazetę Prawną "Economicusem 2014". Jestem też współautorem – wraz z prof. Michałem Januszkiewiczem – "Tomów kultury" (lata 70. i 80.) wydanych na 60-lecie sieci EMPIK. Współtworzył wydaną przez oficynę Vesper "Małą encyklopedię obciachu". Obecnie jako E-commerce Manager jest czynnie  zaangażowany w projekt e-commerce oraz równolegle wspiera i doradza wielu podmiotom w obszarach e-commerce. Współpracował m.in.z takimi markami, jak: Onet, Agora, Lidl Polska czy EduInvest.

Absolwent General Management Programme w CEDEP/INSEAD we Francji oraz MBA University of Calgary. Ze sprzedażą i marketingiem związany od 1996 roku. Pracował na stanowiskach menedżerskich w Arctic Paper SA oraz Cezex Sp. z o.o. Od 2001, w ramach holdingu HAVAS w Polsce, odpowiadał za tworzenie i rozwój Media Contacts – agencji wyspecjalizowanej w marketingu w nowych mediach. W latach 2003-2013 CEO Havas Media Group w Polsce, w skład którego wchodziły: Havas Media, Arena Media Communications oraz Havas Sports & Entertainment.
Od stycznia 2014 Dyrektor Generalny oraz Prezes Zarządu Media Impact Polska Sp. z o.o. odpowiedzialnego za komercjalizację aktywów reklamowych Grupy Onet.pl SA oraz Ringier Axel Springer Polska.
Ekspert i pasjonat profesjonalnego marketingu, skutecznego przywództwa oraz nowych technologii.

Prezes i założyciel firmy technologicznej Risenbit. Zwycięzca ogólnopolskiego konkursu ABB IT Challenge 2013. Zwycięzca polskiej edycji konkursu Imagine Cup 2014 oraz uczestnik ścisłego finału, który odbył się w Seattle. Pracował w firmie IBM w Chorwacji oraz na Miguel Hernandez University of Elche w Hiszpanii. Prelegent na konferencjach oraz wydarzeniach. Od dziecka interesuje się programowaniem oraz nowymi technologiami. Obecnie zajmuje się prowadzeniem firmy oraz tworzeniem nowych produktów i usług. W wolnych chwilach uprawia dużo sportu oraz podróżuje.

Wśród przeprowadzonych wykładów znajdziemy m.in. tematy:

  • Jak oprogramować ruchy człowieka, zastosowanie Microsoft Kinect.
  • Komputer bez myszki i klawiatury, zastosowanie Kinect oraz Leap Motion.
  • Jak szybko nauczyć się programować i robić to wydajnie i solidnie.
  • Najważniejsze rzeczy przy budowaniu startup’u.
  • Sprzedawaj produkty, których jeszcze nie stworzyłeś.

Obecnie współwłaściciel i prezes Future Mind – firmy mającej za sobą ponad 50 wdrożeń aplikacji mobilnych. Od 2009 Future Mind rozwija projekty dla platform iOS, Android i Windows Phone. Tworzyli oficjalne wersje najpopularniejszych aplikacji rozrywkowych Kwejk.pl czy Demotywatory.pl a także dostrzegane poza Polską aplikacje Bloxy czy Love to Count. W 2013 roku firma została zaangażowana w projekty usług typu SaaS, Fokus i Launch projektów, a także wykonywane i dalszy rozwój aplikacji Envelo dla Poczty Polskiej. Ostatnio Future Mind nawiązało współpracę z takimi podmiotami jak Empik, Euro RTV AGD i Virgin Mobile.

Tomasz Woźniak nadal czynnie uczestniczy w procesach tworzenia strategii mobilnych dla swoich klientów. Jest również wykładowcą Collegium Civitas, Akademii Leona Koźmińskiego, Uczelni Łazarskiego i Politechnice Białostockiej. W 2014 kilkakrotnie mentorował m.in. na Startup Weekend w Poznaniu i Warszawie. W ramach swoich kompetencji eksperckich doradza kilku funduszom inwestycyjnym oraz opiniuje projekty dla NCBiR. Od stycznia 2015 objął szefostwo grupy roboczej mobile marketingu w ramach IAB Polska.

Steve Brown is an accomplished keynote speaker, writer, strategist, and executive coach. In his prior position as Futurist at Intel Corporation, Steve helped Fortune 500 companies understand the impact computing will have in the coming decade and the opportunity that will present them.

Steve is regularly sought by the media to provide insight and analysis on “what’s next” and has been featured on BBC, CNN, Bloomberg TV, ABC Slider, Wired, WSJ:Digits, CBS, and many more media outlets.

As CEO of Possibility and Purpose, LLC, Steve now combines his understanding of technology, business, ecosystem, demographic, and human trends to help companies understand the possibilities of the future. Using straightforward language, compelling visuals, and memorable stories, Brown decodes the future for his audiences and helps them understand how computing will provide them with incredible opportunity for innovation, differentiation, and value creation. Steve regularly consults with a wide spectrum of companies and organizations spanning the transportation, retail, healthcare, media and entertainment sectors.
Steve has over 25 years of experience in the high tech sector spanning research, engineering, marketing, manufacturing, management, and communications. He holds both bachelors and masters degrees in Micro-electronic Systems Engineering from Manchester University.
Brown was born in the U.K. and became a U.S. citizen in 2008. He lives with his fiancée in Portland, Oregon.

Ekspert w dziedzinie marketingu, reklamy i komunikacji – b. prezes Grupy OS3. W branży reklamowej działa nieprzerwanie od 17 lat. Jako specjalista w dziedzinie programowania neurolingwistycznego i marketingu perswazyjnego, jest wykładowcą w Szkole Głównej Handlowej oraz na Uczelni Łazarskiego. Niejednokrotnie był prelegentem na wielu kongresach poświęconych zagadnieniom marketingu internetowego oraz efektywnej komunikacji.
Jest współautorem książki „Standardy kierowania zespołem handlowym”. Jako juror oceniał kampanie marketingowe największych polskich marek na takich konkursach, jak Golden Arrow, PNSA, MIXX Awards, KTR, czy EFFIE. W 2014 roku za swoje osiągnięcia w branży reklamowej został wyróżniony tytułem AdMan 2013. Jest częstym gościem branżowych programów telewizyjnych oraz radiowych, ale również autorem artykułów eksperckich (m.in. dla magazynów Brief, Media&Marketing Polska, Marketing w Praktyce, Online Marketing Polska).

Rozszerzone tematy wykładów:

Kwestie dzieci i ich intuicyjnego podejścia do technologii i ich obecność w internecie:

  • Współczesne, digitalowe dzieci (technologia wyssana z mlekiem matki, brak znajomości świata analogowego) – stereotypy vs. rzeczywistość
  • Dzieci w sieci i ich potrzeby – czy internet dziecka i rodzica, to jeszcze ten sam internet?
  • Fenomen bliskich relacji tylko na chwilę i zamykania się dzieci w wirtualne społeczności
  • Urządzenia mobilne w życiu dziecka – czy rodzice powinni się bać?

Kwestie społeczno-ekonomiczne:

  • Sharing economy (gospodarka współdzielenia) – czy taki trend ma szansę na rozwój w Polsce?
  • Czynniki kształtujące współczesne społeczeństwo i sposób postrzegania rzeczywistości
  • Nowoczesne podejście do biznesu z ekologią w tle
  • Potrzeba autentyczności a zaawansowana technologia

Kwestie HR i poszukiwania pracy przez Polaków:

  • Błędnie konstruowane życiorysy – 85% cv jest odrzucanych po 10 sek. od ich otwarcia
  • Najczęściej popełniane błędy podczas pisania życiorysu
  • Co jest ważniejsze – wykształcenie czy doświadczenie, jak je opisać?

Wszelkie tematy około reklamowe i wizerunkowe:

  • Efektywna komunikacja w reklamie
  • Kampanie polityczne i najczęściej popełniane błędy wizerunkowe
  • Przełamywanie schematów

Jako 18-latek sprzedał swoją pierwszą innowację dla Wargon Alloys. Jako 20 latek został najmłodszym doradcą ds. innowacji w Szwedzkiej Państwowej firmie ALMI Foretagspartner. W 2006 r. stworzył wspólnie z doktorantem spółkę KYAB AB, która na podstawie innowacji mierzy wykorzystywanie energii w budynkach. W 2008 r. otrzymał patent za innowacyjną przykrywkę do mikrofalówek. W 2009 wydał książę jak iść od pomysły do komercyjnego produktu. Rok później brał udział w produkcji programu telewizyjnym 72 hour race – jak skomercializować pomysł w 72 godziny. Tego samego roku miał własny program w Szwedskim Radiu SR P4. Od 2006 roku pomagał tworzyć OnlinePizza Norden AB. W 2009 roku dołączył na pełen etat, żeby rozpocząć działalność w Polsce. Dokładnie w Łodzi. Tu Kaniuk założył spółkę córkę. Portal ruszył w styczniu 2010 roku. W ciągu zaledwie 2 lat udało się uzyskać przewagę na polskim rynku. Rok 2012 – huczne przejęcie OnlinePizza Norden (w tym także łódzkiego portalu) przez niemieckiego inwestora – Delivery Hero, za które Kaniuk i jego wspólnicy otrzymali 120 milionów złotych. Sukcesy sprawiły, że Kaniuk stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich startupowców. W 2013r. otrzymał główną nagrodę w kategorii Wzór Przedsiębiorczości od SF BCC. Wśród nagrodzonych był również Rafał Brzoska, który otrzymał nagrodę w kategorii Siła Przedsiębiorczości. Kaniuk jest równiez Członkiem Rady Nadzorczej w spółce która stworzyła jedną z najpopularniejszych aplikacji w Polsce, Listonic. Od 2013 roku inwestuje razem z Łukaszem Wejchertem w aplikację iTaxi, najpopularniejsza aplikacja do zamawiania taksówki w Polsce. Dzisiaj pełni funkcję Prezesa Zarządu iTaxi Sp. z o.o. 

Lech Kaniuk działa jako Anioł Biznesu od 2013r. Zainwestował w nagrodzone spółki jak Prowly.com i Migam.org. Kaniuk założył również spółki Bean & Buddies, producent kawy wyższej jakości dla firm oraz JLS Property, spółka która inwestuje w nieruchomości pod wynajem. 

 

Lech Kaniuk is a serial innovator and entrepreneur. He sold his first innovation at the age of 18. He has done a spin-off from the University of Technology in Lulea, Sweden. He was the youngest Innovation management consultant at ALMI Foretagspartner, wrote the book Innovationshandboken – 10 steps how to commercialize your idea, co-produced the TV show 72 hour race – how to commercialize a innovation in 72 hours and had his own radio show, also about innovations. He helped develop OnlinePizza Norden AB a online food delivery platform to enter 4 countries. In 2012, he sold the company together with his co-founders to Delivery Hero for EUR 30M. Since 2013, he has been an active Business Angel and invested in several today known startups in Poland like, Prowly.com, Migam.org and iTaxi. Since end of 2016, he joined iTaxi as CEO. 

Związany z rynkiem reklamy i marketingu internetowego od ponad 15 lat.

Ekspert w dziedzinie komunikacji w nowych mediach, konsultant, trener i szkoleniowiec, prelegent na czołowych konferencjach, regularny członek jury w konkursach reklamy internetowej i wykładowca akademicki. Specjalizuje się w marketingu internetowym.
Aktualnie niezależny konsultant w Winnik Consulting i parter w agencji Faster&Better. Wcześniej współtworzył grupę marketingu zintegrowanego NuOrder Group, kierował agencją strategicznego marketingu społecznościowego OSTRYGA, był dyrektorem rozwoju w grupie OS3.
Doradza międzynordowym korporacjom w Polsce i na rynkach zagranicznych. Posiada bogate doświadczenie teoretyczne i praktyczne w zakresie strategii marki i komunikacji w mediach cyfrowych. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Łazarskiego i AGH.
Jako trener trenerów IAB Polska współtworzy program standaryzacji i weryfikacji kompetencji digital marketingowych DIMAQ – Digital Marketing Qualification.
Posiada bogate doświadczenie w prelekcjach inspirujących dla pracowników koncernów farmaceutycznych m.in. dla Adamed, AstraZenece, Bayer, Polpharma, Roche, Sanofi i innych.

Rozszerzone, wybrane tematy wystąpień: 

Customer Experience

  • Jakość czy jakoś – o różnicach między zadowolonym, a zachwyconym klientem
  • Zarządzanie doświadczeniem Klienta – CJM i NPS w praktyce
  • Cyfrowe wyzwania i ludzkie dylematy – o tym jak budować ludzkie marki w świecie zaawansowanych technologii

Digital Marketing

  • Media Evolution – o cyfrowych konsumentach i zmianach, jakie niesie cyfrowa rewolucja
  • Social Media i Content Marketing
  • Budowanie relacji z Klientem w Internetem
  • Marketing rekomendacji – jak sprawić, by konsumenci zaczęli rekomendować Twoją markę?
  • pozostałe zagadnienia digital marketingu: display / e-mail marketing / mobile marketing / sem seo sea / ecommerce / RTB i programmatic

Marketing, reklama, współpraca z agencją

  • Magnetyzm marki – jak sprawić, by konsumenci pokochali Twoją markę?
  • Archetypy i metafory głębokie – czyli o budowaniu wyrazistej marki
  • Jak współpracować z agencją i nie osiwieć – teoria vs praktyka

Pharma Marketing

  • Digital Trends in Pharma Business
  • Digital media w marketingu leków Rx i OTC
  • Lekarz też człowiek – o budowaniu relacji z HCP w świecie omni-channel

Digital Gap w kulturze organizacyjnej

  • Digitalizacja przedsiębiorstw – cyfrowe kompetencje i nowe wyzwania

Specjalizuje się w tematyce zarządzania strategicznego organizacjami, ze szczególnym wyeksponowaniem zagadnień przedsiębiorczości i innowacyjności. W powyższym obszarze brał udział w wielu projektach badawczych i doradczych, zarówno jako kierownik oraz wykonawca. Jest autorem publikacji naukowych oraz ekspertyz. Był uczestnikiem programu stażowego z zakresu zarządzania i komercjalizacji nauki na Uniwersytecie Stanforda. Obecnie: pracownik naukowy na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej, pracuje badawczo oraz praktycznie w obszarze zjawiska przedsiębiorczości technologicznej. Jest kierownikiem projektu badawczego Narodowego Centrum Nauki: pt. Przedsiębiorczość Technologiczna.  

Przykładowe opracowania książkowe:

  • Zaufanie w tworzeniu strategii organizacji, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, 2002;
  • Inteligentne organizacje: zarządzanie wiedzą i kompetencjami pracowników, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, 2010;
  • Zarządzanie sieciami międzyorganizacyjnymi, Wydawnictwo Naukowe Politechniki Śląskiej, 2010;
  • Przedsiębiorczość technologiczna (książka w trakcie pisania).

Dr Piotr Kordel, Eng., academic teacher and researcher at the Silesia University of Technology, Dpt. of Management and Organization. He specializes in the field of strategic management with special emphasis put on the phenomenon of entrepreneurship and innovation. He was the member of many research and consultancy project teams in this field both as the researcher and manager. He is the author of dozens of scientific publications and practical opinions. He has attended the training program on technology commercialization at the Stanford University.
Currently he is working in the field of phenomenon of technology entrepreneurship both as the researcher and advisor. He is the manager of National Science Center scientific project titled: “Technology Entrepreneurship”.      

Examples of books:

  • Trust in organization’s strategy building, University of Economics in Katowice, 2002;
  • Intelligent organization: management of knowledge and employee competencies; The Polish Agency for Enterprise Development, 2010;
  • Interorganizational network management, Silesia University of Technology, 2010;
  • Technology Entrepreneurship (in progress).

The examples of speeches: 

Quantum manager" – chaos management
The ABC of Polish technological US market invasion" – what to produce in Poland and to sell in the US?
Extraction of values from new technologies" – models of high technology enterprises development

Geek technologiczny, wizjoner i seryjny przedsiębiorca. Założyciel wielu firm, w tym jednego z największych dealerów złota inwestycyjnego w EuropieŚrodkowej – Mennicy Wrocławskiej należącej do grupy Golden Mark czy globalnego OORT Inc. Podczas swojej kariery wprowadził na giełdę 5 firm.

Obecnie CEO 1450 – agencji specjalizującej się budowaniu wizerunku cyfrowego spółek o zasięgu międzynarodowym.
Autor wielu wystąpień na eventach m.in. w Las Vegas, San Francisco czy Berlinie.
Wykształcenie zdobywał zarówno w Polsce, jak i w Niemczech, kończąc studia MBA na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie. Był także jednym z pierwszych polskich stypendystów fundacji Haniela.

Niezależny konsultant oraz promotor innowacji biznesowych i społecznych. Ekspert w zakresie organizacji eventów, komunikacji społecznej, wizerunku i CSR. Pomysłodawca i skuteczny realizator wielu nowatorskich przedsięwzięć biznesowych. Z wykształcenia politolog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Były pracownik naukowy, dziennikarz, redaktor i menedżer wielu tytułów prasowych. Wieloletni sekretarz redakcji i z-ca redaktora naczelnego miesięcznika „Businessman Magazine”, z którego w latach 90. polscy menedżerowie uczyli się zarządzania, marketingu, psychologii biznesu, ale też dobrego stylu i profesjonalnego wizerunku. Autor wielu publikacji dotyczących wszystkich tych dziedzin, w tym redaktor dodatku „Styl biznesmena”. 
Jako członek zarządu Polskiego Domu Wydawniczego restrukturyzował  wydawnictwo i nadzorował repozycjonowanie  czasopism „Pani”, „Uroda”, „Kobieta i Życie”, „101 Porad”, „Smaki i Aromaty”. Był także dyrektorem wydawniczym w Wydawnictwie Bauer. Współpracował z WSiP, gdzie zarządzał pionem czasopism i stworzył 3 nowe tytuły popularno-naukowe, ponadto był wydawcą „Świata Nauki”.     
Od 2003 r. prowadzi własną działalność gospodarczą i świadczy usługi konsultingowe z zakresie zarządzania ryzykiem przedsiębiorstw w obszarze wizerunku i ich relacji z otoczeniem społecznym.  

W latach 2006-2016 pracował dla Konfederacji Lewiatan, gdzie jako dyrektor ds. PR odpowiadał za wizerunek organizacji i komunikację z firmami członkowskimi, a następnie przez 7 lat pełnił funkcję zastępcy dyrektora generalnego. Odpowiadał za rozwój Konfederacji, organizował nagradzane kampanie społeczne, wspierał Forum Młodych Lewiatana, kierował projektami promującymi CSR z udziałem takich partnerów jak NSZZ Solidarność czy Deloitte. W latach 2010-2016 był członkiem rządowego Zespołu ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw, a w latach 2007-2016 członkiem Rady Dyrektorów Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W r. 2011 zainicjował Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie, międzynarodową konferencję poświęconą trendom cywilizacyjnym i politycznym mającym wpływ na biznes w Polsce i na świecie. Jako dyrektor EFNI kierował przygotowaniami do sześciu pierwszych edycji Forum, pozyskiwał wielomilionowe środki sponsorskie i znaczących partnerów, przyczyniając się do ugruntowania pozycji EFNI jako jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń konferencyjnych w Europie. Od 2007 r. pracuje jako juror Złotych Spinaczy, najważniejszego konkursu branży PR. Sam jest laureatem nagród branżowych (z zespołem): Złoty Spinacz, Złota EFFIE, Proton. Współpracuje z  Fundacją Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, gdzie jest wiceprzewodniczącym Rady Programowej oraz od 7 lat jurorem w konkursie na najlepsze przedsiębiorstwo społeczne roku. Od października 2017 r. pełni funkcję dyrektora generalnego Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy, biznesowej organizacji samoregulacyjnej.

Rozszerzone, wybrane tematy/ obszary wystąpień:

  • Kapitalizm na rozdrożu. Dylematy krytyków i wyzwania dla zwolenników Czy kapitalizm jest nadal racjonalny? Kapitalizm polski na tle innych modeli. Skutki kryzysu w globalnej gospodarce i wyzwania dla Polski. Obecne alternatywy wobec kapitalizmu liberalnego. Dlaczego warto naprawić, to co mamy? Najbardziej popularne koncepcje naprawy. Na czym polega dziś odpowiedzialność każdego z nas?
  • Przyszłość pracy. Zagrożenia i szanse rozwoju sztucznej inteligencji. Co już teraz potrafią roboty? Czy robotyzacja to na pewno śpiew przyszłości? Gdzie można dostrzec wpływ robotyzacji na rynek pracy?
  • Czego uczyć przyszłych menadżerów, aby ich miejsca nie zajęły roboty? Skutki rewolucji cyfrowej w wybranych branżach (IT, finanse, kultura). Procesy zarządcze, które już dziś komputery wykonują lepiej od ludzi. Słabości obecnego modelu edukacji menedżerskiej.
  • Blokady komunikacyjne w firmie. Jak zmienić podejście opresyjne na korzystny dialog?

Kieruje McKinsey Digital w CEE. McKinsey Digital oferuje klientom usługi łączące doradztwo strategiczne i wdrażanie zaawansowanych rozwiązań informatycznych – od kompleksowej transformacji cyfrowej przez szybkie wdrożenia aplikacji biznesowych, rozwiązania i analizy Big Data, biznesowe zastosowania sztucznej inteligencji po rozwiązania blockchain i IoT.

Wcześniej Norbert pełnił funkcję Prezesa Zarządu i CEO Atos Polska, był również szefem ABC Data S.A. oraz Prezesem Zarządu i CEO Sygnity S.A. Poprzednio również pracował w firmie McKinsey jako partner oraz był dyrektorem działu usług doradczych oraz rozwoju biznesu firmy Oracle.

Pasją Norberta są najnowsze technologie, robotyzacja, zastosowania sztucznej inteligencji, blockchain, VR i AR, Internet Rzeczy, oraz ich wpływ na gospodarkę i społeczeństwo.

 

Heads the McKinsey Digital in CEE. McKinsey Digital combines strategic advisory with deployment of advanced IT solutions, from complex digital transformation through rapid deployment of business applications, agile implementations, big data solutions and advanced analytics, to blockchain and IoT. Previously, Norbert was as the President of the Management Board and CEO of Atos Polska, and was also the CEO of ABC Data S.A. and the President of the Management Board and CEO of Sygnity S.A. He had previously also worked for McKinsey as partner and, at the beginning of his career, he was the head of Oracle's consulting and business development services.

Norbert's passion is technology – he is interested in robotization, automation, Artificial Intelligence, blockchain, VR, AR, and IoT and the impact modern technologies have on our economy and society.

Petros Psyllos jest elektronikiem, programistą i innowatorem. W ramach swojej działalności zajmuje się wdrażaniem nowoczesnych technologii, w tym m.in. zastosowaniami sztucznej inteligencji, wirtualnymi asystentami, human–computer interaction i ochroną zdrowia.

Wynalazca, programista, elektronik, informatyk. Uznany przez amerykańskiego Forbesa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów oraz Massachusetts Institute of Technology Review za jednego z 10 najzdolniejszych młodych wynalazców w Polsce. Laureat New Europe 100 – listy największych innowatorów w Europie Środkowo – Wschodniej wg Res Publica, Funduszu Wyszehradzkiego, Google i Financial Times. Zdobywca ponad 17 nagród głównych o zasięgu krajowym i międzynarodowym (Pittsburgh, Seattle, Paryż, Bruksela) w dziedzinie wynalazczości.
Laureat krajowego i finalista centralnego etapu Imagine Cup w Redmond – reprezentował Polskę w największym konkursie technologicznym, organizowanym przez Microsoft.

Zdobywca głównych nagród od Chińskiego Stowarzyszenia Innowacji, francuskiego Ministerstwa Zdrowia i Spraw Społecznych oraz belgijskiego Ministra Budżetu i Funkcji Publicznej.
Złoty medalista m.in. 115. Targów Wynalazczości Concours Lépine we Francji oraz INPEX w USA. Laureat Podlaskiej Marki Roku 2016 w kat. Odkrycie. Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2016/2017. Pozanaukowo interesuje się m.in. filmem i teatrem, co wykorzystuje podczas prowadzenia programów telewizyjnych o wynalazkach.

Turboprzyśpieszenie. Jak nowoczesne technologie radykalnie zmienią nasze życie?

Jak przyśpieszające wykładniczo technologie (takie jak sztuczna inteligencja, głębokie uczenie, Big data, Internet rzeczy, chatboty, roboty społeczne, komputery kwantowe, neuromorficzne komputery, rozszerzona i wirtualna rzeczywistość, druk 3D i 4D, medycyna precyzyjna, biotechnologia, nanotechnologia, Internet ciał oraz inne) zmienią nasz świat i nasze życie? Jakie są ostatnie osiągnięcia w tych dziedzinach? W jakim kierunku będą zmierzały badania nad tymi technologiami i czego możemy się spodziewać już za kilka lat? Które z przepowiedni Lema już się sprawdziły, a które sprawdzą się już wkrótce? Czy możliwe jest czytanie w myślach, cyborgizacja człowieka albo drastyczne przedłużenie naszego życia? Czy w Polsce jest miejsce na rozwijanie wykładniczych technologii? Praktyczne przykłady badań oraz firm, które wdrażają te technologie.
Możliwe do poruszenia tematy w rozwinięciu prezentacji (wspólnym mianownikiem jest technologia i wywołane przez nią zmiany):

  • Przyszłość zakupów
  • Przyszłość reklamy
  • Przyszłość rozrywki (przemysłu czasu wolnego)
  • Przyszłość edukacji
  • Przyszłość opieki zdrowotnej
  • Przyszłość długowieczności
  • Przyszłość cyborgizacji człowieka (opowiem o swojej współpracy z pierwszym na świecie cyborgiem, Peterem Scott-Morganem)
  • Przyszłość ubezpieczeń, finansów i nieruchomości
  • Przyszłość żywności
  • Przyszłość transportu
  • Przyszłość automatyzacji i ludzkiej pracy

Adiunkt w Center for Research on Organizations and Workplaces w Akademii Leona Koźmińskiego. Doktoryzowała się w filozofii sztucznej inteligencji w Zakładzie Filozofii Kultury Instytutu Filozofii UW. Interesuje się rozwojem nowych technologii, zwłaszcza technologii zielonej i zrównoważonej, humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych. Obecnie przeprowadza eksperymenty z trackerami mózgu w Massachusetts Institute of Technology. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life.

Profesor nauk ekonomicznych specjalizujący się w zarządzaniu wysokimi technologiami. Profesor tytularny zarządzania i kierownik katedry MINDS (Management In Networked and Digital Societies) Akademii Leona Koźmińskiego, faculty associate Berkman-Klein Center for Internet and Society na Harvard University, oraz członkiem Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia.
Tytuł profesorski uzyskał jako jeden z najmłodszych przedstawicieli nauk społecznych, w wieku 39 lat. Wiele lat spędził na wyjazdach na zaproszenie od najlepszych uczelni, m.in. Harvard University (2007, 2011-2012, 2015-2016), MIT (2015-2016), University of California Berkeley (2008), Cornell University (2004-2005), badając przedsiębiorstwa high-tech i open source, m.in. w Dolinie Krzemowej i w rejonie Route 128.
Jego książka Common Knowledge? ukazała się nakładem wiodącego wydawnictwa naukowego, Stanford University Press, i wygrała prestiżowe nagrody, m.in. Dorothy Lee Award for Outstanding Scholarship in the Ecology of Culture przyznawaną przez Media Ecology Association (inni laureaci to m.in.Noam Chomsky, danah boyd, czy Nicholas Carr) w 2015 roku, a także Nagrodę Naukową Prezesa PAN w 2016 roku. Opublikował kilkanaście artykułów w czasopismach z listy JCR („filadelfijskiej”), w tym w wiodących czasopismach z obszaru Information and Management.
Jest laureatem wielu innych prestiżowych nagród naukowych, m.in. tygodnika „Polityka”, Fundacji Fulbrighta, Fundacji Na Rzecz Nauki Polskiej, Collegium Invisibile. Decyzją Walnego Zgromadzenia członków Polskiej Akademii Nauk w 2012 roku został wybrany do Akademii Młodych Uczonych.

Rozwinął i sprzedał trzy startupy (w tym ling.pl, największy darmowy słownik internetowy w Polsce, w szczytowej oglądalności z 18 milionami odsłon miesięcznie). Jest współinwestorem i współtwórcą Insta.Ling, startupu optymalizującego pracę nauczycieli i naukę, z którego w każdym tygodniu korzysta ponad 100 tysięcy uczniów w Polsce i w Niemczech.
Członek Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia, wydawcy Wikipedii (piątego najpopularniejszego serwisu internetowego). Członek Rady paneuropejskiego funduszu OpenMaker. Do niedawna członek Rady Centrum Nauki Kopernik.
Juror i mentor w konkursach startupowych i technologicznych w Polsce, a także na świecie, m.in. Intel Business Challenge, czy KIICS.
Ma brązowy pas w karate, izraelskie uprawnienia instruktora krav-maga, od niedawna okazjonalnie ćwiczy brazylijskie jiu-jitsu. Przebiegł trzy maratony (w Chicago, Kopenhadze i Nowym Jorku).
Jest regularnym gościem w tygodnikach i dziennikach krajowych („Polityka”, „Newsweek”, „Gazeta Wyborcza”, „Rzeczpospolita” i in.), radiu, czy telewizji.

O jego badaniach regularnie piszą wiodące światowe media, np. New York Times (Noam Cohen, “How Can Wikipedia Grow? Maybe in Bengali”, 11.07.10), Das Spiegel (M. Harmann “Wikipedia ist wie "World of Warcraft", 12.07.10), Pacific Standard (V. Postrel, “Who killed Wikipedia?”, 17.11.14), Motherboard (R. Kiberd, “An Ethnographic Study of the Wikipedia Hive Mind”, 2.08.14). Regularnie jest też zapraszany do komentarzy na temat technologii w mediach zagranicznych, np. w The Daily Dot, Slate, czy The Chronicle.

 

Dariusz Jemielniak, Ph.D. is a full professor of management and chairs the MINDS (ManagementIn Networked and Digital Societies) department at Kozminski University. He is also a faculty associate at the Berkman-Klein Center for Internet and Society at Harvard University, and a member of Wikimedia Foundation Board of Trustees.

Academia
He became a full professor as one of the youngest in Poland in the social science, at the age of 39. He spent a number of years on research stays, by the invitation from the leading universities, such as Harvard University (2007, 2011-2012, 2015-2016), MIT (2015-2016), University of California Berkeley (2008), or Cornell University (2004-2005). He studied high-tech and open source companies in the Silicon Valley and Route 128 area.

His book, Common Knowledge?, was put out by a top academic publisher, Stanford University Press, and won a number of prestigious awards, including Dorothy Lee Award for Outstanding Scholarship in the Ecology of Culture from Media Ecology Association ( other recipients include Noam Chomsky, danah boyd, and Nicholas Carr) in 2015, as well as the Academic Excellence Award from the Chair of the Polish Academy of Sciences in 2016. He published a dozen of academic articles listed on the selective JCR list, including several in the leading journals of information and management field.

He is a recipient of many other academic awards, including the “Polityka” magazine award, Fulbright Foundation scholarship, Polish National Science Foundation, Collegium Invisibile. By the decision of Polish Academy of Sciences general assembly, he was elected to the Young Scholars’ Academy in 2012.

Business
He developed and sold three startups (including ling.pl, the largest online dictionary in Poland, with 18 million monthly views at peak). He co-founded Insta.Ling, an educational tool for teachers and students, optimizing vocabulary acquisition, and used by over 100,000 students every week in Poland and in Germany.

He is a member of Wikimedia Foundation Board of Trustees, leading the fifth most popular website in the world. He sits on the board of OpenMaker, a paneuropean initiative seeding and accelerating the 4th industrial revolution. Until recently he also sat on the board of Copernicus Science Center.

He acted as a juror and mentor in many startup and tech competitions in Poand and internationally, including Intel Business Challenge, or KIICS.

Sports
He holds a brown belt in karate, and he is an Israeli-certified krav-maga instructor. Recently he started learning brazilian jiu-jitsu. He ran three marathons (Chicago, Copenhagen, and New York).

Media
He is a regular guest at Polish newspapers and magazines (e.g. „Polityka”, „Newsweek”, „Gazeta Wyborcza”, „Rzeczpospolita”), radio, and television.

His research is regularly covered by the leading international outlets, including New York Times (Noam Cohen, “How Can Wikipedia Grow? Maybe in Bengali”, 11.07.10), Das Spiegel (M. Harmann “Wikipedia ist wie "World of Warcraft", 12.07.10), Pacific Standard (V. Postrel, “Who killed Wikipedia?”, 17.11.14), Motherboard (R. Kiberd, “An Ethnographic Study of the Wikipedia Hive Mind”, 2.08.14). He is also regularly invited for commentaries and op-eds about technology in international media, such as The Daily Dot, Slate, or The Chronicle.

Possible topics:

The world of the future: is your business going to die, too?
Artificial Intelligence in business as a new Frankenstein
Organizational strategy in the age of e-commerce
Follow the leader and other suicidal strategies
Will anyone in this room live 1000 years?

 

Doświadczony manager i prekursor w dziedzinie Customer Exprience na polskim rynku. Jej doświadczenie obejmuje zarówno pracę korporacjach (Bank Millennium, Deutsche Bank czy marka Play) jak również doradztwo firmom w zakresie CX w wielu branżach. W ramach stworzonej przez nią firmy CustomerMatters prowadziła lub współprowadziła projekty i szkolenia między innymi dla takich marek jak: Axa, PZU, Eurobank, Pracuj.pl, Škoda, MediaMarkt, Carrefour, mBank,  Dom Development czy Orange. 

Współinicjator grupy CX Influencers, która ma za zadanie skupić rozproszone środowisko profesjonalistów CX w Polsce i zapewnić wymianę wiedzy i doświadczeń. Od kilku lat aktywny prelegent na wielu konferencjach i spotkaniach firmowych, gdzie inspiruje, motywuje i pokazuje jak można rozwijać biznes uwzględniając perspektywę klienta i dlaczego to się wszystkim opłaca.

Proponowany zakres tematyczny wykładów:

  • Czym są doświadczenia klienta i co możemy stracić w biznesie nie dbając o nie?
  • Oczekiwania klientów wczoraj, dziś i jutro.
  • Wpływ technologii na oczekiwania i zachowania zakupowe klientów.
  • Czego oczekują dziś klienci od miejsc zakupu – new retail.
  • Jak dostosować organizację, aby dostarczała dobre doświadczenia klientom? Luka percepcji.
  • Czy Customer Experience to usuwanie wszystkich problemów klienckich, czy droga do szukania dodatkowych dźwigni sprzedaży i lojalizacji klienta?
  • Jak nowoczesne technologie kształtują zachowania konsumentów?
  • W czym Customer Experience może pomóc – o narzędziach i mierzeniu doświadczeń?
  • Voice of Customer – co to znaczy zbierać głos klienta i czy na tym koniec
  • Komunikacja uwzględniająca percepcję klienta – o tym co i jak mówić i pisać, aby odpowiadać na potrzeby klienta, a nie na jego pytania.

Geograf w świecie nowych technologii. Od kilku lat związany zawodowo z branżą technologiczną, marketingową i e-commerce. R&D Manager w SaveCart, polskim start-upie oferującym inteligentne rozwiązania z zakresu marketing automation oraz customer experience. Odpowiedzialny m.in. za rozwój produktu, w tym nowych funkcjonalności oraz za ekspansję zagraniczną.

Przygotował i zrealizował kilkaset kampanii marketingowych na bazie profili behawioralnych klientów e-sklepów i e-biznesów. Od opracowania scenariusza poprzez projektowanie materiałów graficznych, kończąc na analizie wyników. Nieustannie obserwuje branżę nowych technologii powiązaną z marketingiem i sprzedażą, analizuje i wyciąga wnioski. Do każdego swojego wystąpienia podchodzi indywidualnie, aby przekazać najbardziej konkretną wiedzę.

W wolnym czasie studiuje literaturę branżową, kryminalną i psychologiczną oraz jak przystało na geografa, odkrywa świat z różnych perspektyw.

Geographer in the world of new technologies. For several years professionally associated with the technology, marketing and e-commerce industry. R&D Manager at SaveCart – a Polish start-up offering intelligent solutions in marketing automation and customer experience. Responsible in the company, among other things, for product development including new functionalities and for foreign expansion. He prepared and implemented several hundred marketing campaigns based on behavioural profiles of e-commerce and e-businesses customers – including preparation of scenarios, graphic design, result analysis. He constantly observes marketing and sales industry in the context of new technologies, analyzes, and draws conclusions. He devotes considerable attention to the quality and usefulness of the lectures. In his free time he studies marketing & sales, criminal and psychological literature and as a geographer he discovers the world from different perspectives.

Profesor w Katedrze Turystyki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, członek Rady Naukowej Kolegium Gospodarki Światowej, Senackiej Komisji Dydaktycznej oraz Rady Współpracy z Biznesem i Rady Programowej KGS SGH. W kadencji 2012-16 członek Senatu Uczelni i Dziekan Studium Magisterskiego.
Członek Zespołu Roboczego ds. Badań w Turystyce przy MSiT, Rady Naukowej Szlaku Kanału Elbląskiego oraz Komitetu Naukowego NETOUR Project – “Network for Excellence in Tourism through Organizations and Universities”.
Przewodnicząca Rady Fundacji “Rok Rzeki Wisły” działającej na rzecz koordynacji zadań i aktywizacji społeczności gmin nadwiślańskich.
Doradca organizacji turystycznych (w tym POT) oraz podmiotów aktywnych na gruncie ekonomii współpracy (w tym Stowarzyszeniu Wspólnota Polska, wspierającemu współpracę Polonii oraz Polaków z zagranicy z Ojczyzną w dziedzinach oświaty, nauki, kultury, gospodarki, turystyki i sportu).
Konsultant wiodący na etapie rozruchu ponad 30 obiektów hotelowych w Polsce. Propagatorka koncepcji zastosowania nowych technologii w turystyce (członek Rady Naukowej e-TravelForum, przewodnicząca kapituły konkursu „New.Tech.New.Travel”).
Doświadczenie menedżerskie gromadziła w instytucjach państwowych i prywatnych (w tym między innymi prezes zarządu spółki Efekt Hotele S.A, dyrektor generalny hoteli Best Western Krakow Premier i Express by Holiday w Krakowie oraz członek Rady Nadzorczej Europejskiego Funduszu Hipotecznego, zarządzającego 4 polskimi hotelami).
Współautorka licznych ekspertyz dotyczących rynku turystycznego oraz ponad 200 publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu zarządzania w turystyce. Członek Rady Naukowej Folia Turistica oraz Journal of University of Economics – Varna, a także członek Rady Recenzentów European Journal of Service Management, Wydawnictwa Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i Problems of Tourism and Recreation.

 

Professor at the Tourism Department of the Warsaw School of Economics, a member of the Scientific Council of the World Economy College, the Senate Didactic Committee and the Cooperation Council with Business and the Program Board of KGS SGH. In 2012-16: a member of the University Senate and the Dean of the Master's Program. A member of the Working Group for Research in Tourism at the Ministry of Sports and Tourism. A member of the Scientific Council of the Elbląg Canal Route and the Scientific Committee of the NETOUR Project (Network for Excellence in Tourism through Organizations and Universities). Chairwoman of the Council of the Foundation "The Vistula River Year" working for the coordination of tasks and activation of the community of the Vistula communes. Adviser to some tourist organizations (including Polish Tourism Organization) and active entities on the basis of the cooperation economy (including the Polish Community Association, supporting the cooperation of Polonia and Poles from abroad with the Homeland in the fields of education, science, culture, economy, tourism and sport). A leading consultant at the commissioning stage of over 30 hotel facilities in Poland. Propagator of the concept of applying new technologies in tourism (member of the e-TravelForum Scientific Council, chairperson of the jury of the "New.Tech.New.Travel" competition).
Gained her managerial experience in state and private institutions (the CEO of Efekt Hotel S.A, general director of hotels Best Western Krakow Premier and Express by Holiday in Krakow and a member of the Supervisory Board of the European Mortgage Fund managing 4 Polish hotels).
Co-author of numerous expert opinions on the tourism market and over 200 scientific and popular science publications in the field of tourism management. A member of the Scientific Council Folia Turistica and the Journal of the University of Economics – Varna, as well as a member of the Council of Reviewers of the European Journal of Service Management, the University of Economics in Wroclaw and Problems of Tourism and Recreation.

Pionier i lider polskich interfejsów mózg-komputer (BCI), prezes firmy neurotechnologicznej, autor książek, podręczników i artykułów, twórca pierwszych w świecie studiów Neuroinformatyki. Zapalony wykładowca, tłumaczy trudne kwestie w zrozumiały sposób. W Uniwersytecie Warszawskim i firmie BrainTech kieruje badaniami zaburzeń świadomości u pacjentów kliniki Budzik oraz tworzeniem nowatorskiego sprzętu i oprogramowania BCI.
 

Pioneer and leader of Polish brain-computer interface (BCI) research, president of a neurotech company, author of books and articles, creator of the world’s first Neuroinformatics BSc curriculum. Passionate lecturer, explains difficult issues in clear ways. Currently leading research on disorders of consciousness in patients of “The Alarm Clock” clinic, and novel BCI hardware and software.

Topics:

Brain-Computer Interfaces: claims of Elon Musk and Facebook vs. reality
Survival in the Digital Jungle — Internet’s security and confidentiality.
Internet: how does it work? All you ever wanted to know about (…) but were afraid to ask
BCI in DOC — brain-computer interface technology in research on disorders of consciousness

Wieloletni lider biznesu, strateg i ekspert w dziedzinie przywództwa, komunikacji marketingowej, reklamy i mediów, digital commerce, nowych technologii, startupów z obszaru omnichannel, badań mediowych oraz konsumenckich. Obecnie Global eCommerce Strategy Director w Molecular/BBDO, agencji komunikacyjnej będącej częścią Omnicom, jednego z największych holdingów komunikacyjnych.
Ma ponad 24 lata doświadczenia w biznesie, w tym ponad 12 lat na stanowiskach lidera domów mediowych (2016-2018 – PHD Poland, 2005-2016 – Universal McCann, gdzie pracował od roku 1994). W czasie swojej pracy kreował i nadzorował przygotowanie strategii komunikacji wprowadzania i rozwoju wielu marek z różnych kategorii produktowych, m.in. dla marek firm takich jak Coca-Cola, Nestlé, General Motors, Polkomtel, Gillette, Onet.pl, Microsoft, MasterCard, Goodyear Group, GlaxoSmithKline, Boots Healthcare, Polpharma, Boehringer Ingelheim, PLL LOT, allegro.pl, PKO Bank Polski, Bakoma, Jutrzenka Colian, Hasbro, Showmax, Perfetti van Melle, Deutsche Bank. Prowadził programy konsultingowe / szkoleniowe / inspiracyjne m.in. dla HBR / ICAN Institute, Play, RWE, Orange, Novartis, Ministerstwa Środowiska, SaveCart, House of Skills.

Twórca serii konferencji SmartHuman, na których omawia rozwiązania smart, które służą człowiekowi w sześciu obszarach tematycznych (Smart Connections, Health, Home, Travel, Work, World). Wcześniej lider i doradca w programie Omnichannel firmy The Heart, która łączy start-upy z korporacjami, które chcą wdrażać nowe programy w zakresie analityki konsumenta, automatyzacji marketingu i sprzedaży i zmian punktów sprzedaży.

Wielokrotny wysoko oceniany mówca na konferencjach poświęconych nowym trendom w marketingu, nowym technologiom oraz przywództwu, w Polsce i z granicą (m.in. w Grecji, Turcji, Indiach, Portugalii, na Łotwie). Autor publikacji i mentor (Fundacja Liderek Biznesu). Ekspert Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska (Internet Advertising Bureau), członek Rady Programowej Forum IAB oraz konferencji Interact 2019 organizowanej przez IAB Europe. Posiadacz certyfikatu Digital Marketing Professional otrzymywanego w wyniku egzaminu przeprowadzanego przez IAB Polska.

Jako dyrektor projektu uruchamiał proces ewolucji badań mediów w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Reklamy IAA. Był również wielokrotnie jurorem Effie, konkursu Media Trendy, zagranicznych konkursów reklamowych Eurobest oraz Golden Hammer. Aktywnie wdrażał zaawansowane badania konsumenta, m.in. badania neuromarketingowe.

Laureat nagrody Leadership Award for Contribution to Market Research (World Marketing Congress, Indie 2014). Ma w swoim dorobku również współpracę, w charakterze wykładowcy, z instytucjami zajmującymi się szkoleniami kadry menedżerskiej, zarządczej i marketingowej, m.in. Questus (akredytowane centrum Chartered Institute of Marketing), ICAN (instytut założony przez wydawcę Harvard Business Review Poland), Szkoły Mistrzów Reklamy działająej przy Akademii Leona Koźmińskiego, firmą House of Skills i innymi. Autor tekstów o tematyce marketingowej publikowanych w pismach branży marketingowej (m.in. Marketing w Praktyce, Brief, Magazyn Online Marketing). Obserwowany przez kilkutysięczną społeczność (LinkedIn, Twitter, Facebook).

 

Communication business leader, strategist and expert in leadership, marketing communication, advertising and media, digital commerce, new technologies, startups in omnichannel marketing, consumer and media research. Currently Global eCommerce Strategy Director at Molecular / BBDO, part of Omnicom, one of leading global communications holding.

He has over 24 years of experience in business, including 12 years as leader of media houses (2016-2018 – PHD, 2005-2016 – Universal McCann, where he started working in 1994). Experienced with creating and/or supervising preparation of communication & media strategies for companies such as The Coca-Cola Company, Nestlé, General Motors, Polkomtel, Gillette, Onet.pl, Microsoft, MasterCard, Goodyear Group, GlaxoSmithKline, Boots Healthcare, Polpharma, Boehringer Ingelheim, LOT Polish Airlines, allegro.pl, PKO Bank, Bakoma, Jutrzenka Colian, Hasbro, Showmax, Perfetti van Melle, Deutsche Bank, and more. Led brand consulting / training / inspirational projects among others for HBR / ICAN Institute, Play, RWE, Orange, Novartis, Ministry of Environment, SaveCart, House of Skills.

Founder of SmartHuman – series of events on smart technological solutions which are human-centric. Member of Brain Embassy and Google Campus communities. Omnichannel Programme Leader / Strategic Advisor at The Heart Warsaw – programme of linking startups with corporations in three omnichannel communication areas: Consumer Intelligence, Marketing & Sales Automation, Future Point of Sales. Implemented advanced consumer research projects.  

Highly evaluated presenter at international conferences on new trends in marketing, technology and leadership (Greece, Turkey, Portugal, Latvia, India). Author of publications and mentor (Foundation of Business Leaders). Expert of IAB, member of Programming Board of IAB Forum 2018 and 2019 and Interact conference organized by IAB Europe. Certified with DIMAQ (Digital Marketing Professional) by IAB Poland.

As Project Director he launched process of evolution of media research at IAA (International Advertising Association). He was also member of jury of Effie, Media Trends, Eurobest International Advertising Competition and Golden Hammer International Advertising Festival. Implemented advanced consumer and media research, including neuromarketing research.

Winner of the Leadership Award for Contribution to Market Research presented at World Marketing Congress 2014 in India, Effie Awards and Mixx Awards. Lecturer at institutions developing leaders and managers on management and marketing, among others, ICAN (publisher of the Harvard Business Review Poland), Questus (institute leading in Poland CIM programme – Chartered Institute of Marketing by Oxford University), Masters of Advertising School, and others. Author of articles on marketing published in the industry press (Online Marketing Magazine, Marketing in Practice, Brief). Followed by several-thousand social audience (LinkedIn, Twitter, Facebook). 

Psycholog społeczny i trener, adiunkt w Katedrze Psychologii Społecznej SWPS, twórca i kierownik Centrum Innowacji Uniwersytetu SWPS. Specjalizuje się w psychologii wpływu społecznego, perswazji, komunikacji, relacji międzyludzkich, wizerunku, psychologii mediów oraz nowych technologii. W latach 2013-2018 Kierownik grantu realizowanego z funduszy NCN (Harmonia) pt. „Zobaczyć znaczy uwierzyć. Sugestia i dezinformacja w przekazie video”.  W latach 2013-2016 Pełnomocnik Prorektora ds.Nauki w zakresie komercjalizacji wyników badań naukowych i innowacji. W latach 2012-2013 pełnił funkcję kierownika projektu „Praktyk Nauk Humanistycznych i Społecznych”, realizowanego z funduszy UE, w latach 2013-2014 kierownika projektu popularyzującego naukę „Horyzonty Poznania” (z funduszy MNiSW).
Odbył szereg wizyt studyjnych w ośrodkach zajmujących się innowacjami oraz aplikacją wiedzy psychologicznej ISI – Institute for Social Innovation (Carnegie Mellon University, Pittsburgh, USA), ID + Research Institute for Design, Media and Culture (University of Averio, Portugalia), Design Factory (Aalto University, Finlandia), TU Centre of Excellence in Media Innovation and Digital Culture (MEDIT) (Tallinn University, Estonia).
 
Autor szeregu publikacji naukowych i popularnonaukowych. Często udziela wypowiedzi w mediach, popularyzując psychologię oraz komentując bieżące wydarzenia społeczne. Uwielbia się uczyć i rozwijąć.   

Prezes Zarządu Synerise S.A., jednej z najszybciej rozwijających się spółek technologicznych na świecie w dziedzinie sztucznej inteligencji i Big Data. Laureat licznych, prestiżowych nagród międzynarodowych i krajowych, takich jak np.: tytuł partnera roku 2017 i 2018 Microsoft; tytuł jednego z 30 najbardziej perspektywicznych przedsiębiorców technologicznych na świecie wg EY; laureat plebiscytu New Europe dla najbardziej innowacyjnych spółek w Europie, organizowanego przez Google, Res Publica i Financial Times; laureat nagrody specjalnej w konkursie EY Przedsiębiorca Roku 2018 za umiejętne łączenie pracy akademickiej z przedsiębiorczością. Od ośmiu lat zajmuje stanowisko wykładowcy i pracownika naukowego na uczelni AGH (dwa wydziały) w Krakowie, gdzie współtworzył nagradzane kierunki studiów własnego autorstwa m.in takie jak Social Informatics, E-Economy (najbardziej innowacyjny kierunek studiów w Polsce w 2012 wg MNiSW) czy Digital Marketing. Jest ambasadorem marki AGH. Mentor sieci Polskiego Funduszu Rozwoju. Ukończył dwa kierunki studiów (informatykę i socjologię), obecnie w trakcie interdyscyplinarnego doktoratu. Uczestnik wielu konferencji oraz wykładowca gościnny na polskich i zagranicznych uniwersytetach. Autor publikacji, w tym bestsellerowych ukazujących się w ramach Wydawnictwa Naukowego PWN.

Założyciel platformy społecznościowej dla influencerów. Przez lata dominował na rodzimej scenie narciarskiego slopestyle’u zdobywając Mistrzostwo Polski i godnie reprezentując kraj na Mistrzostwach Świata i Europy. Kontuzja kolana skłoniła go do wykorzystania informatycznego wykształcenia i realizacji szalonego pomysłu biznesowego, który okazał się być strzałem w dziesiątkę.
Uwagę ze sportu przekierował na internet i potencjał blogosfery. Dostrzegł potencjał młodych twórców działających w internecie i stworzył pierwszą w Polsce i jedna z pierwszych na świecie platform zrzeszających twórców internetowych z Pokolenia Millenials oraz Pokolenia Z – digital natives wychowanych ze smartfonem w ręku.

Poniżej kilka słów o samej platformie:

DDOB – to platforma społecznościowa zrzeszająca ponad 70 tysięcy twórców internetowych: blogerów, youtuberów, instagramerów, tiktokerów. Dzięki DDOB użytkownicy mogą dotrzeć do szerszego grona odbiorców, pozyskać nowych fanów i wybić się w social mediach. Platforma posiada wyjątkowy system, który umożliwia łączenie twórców z reklamodawcami i realizację kampanii marketingowych. DDOB to też własne media z ponad 400 tys fanów na Youtubie i setkami tysięcy fanów na pozostałych SM. Według brand24 miesięcznie DDOB osiąga ponad 19 mln zasięgu.

DDOB wykorzystuje crowdsourcing w tworzeniu treści (content marketing). Na portalu użytkownicy dodają ponad 4 tysiące artykułów miesięcznie oraz generują 400 tys interakcji na social mediach DDOB. Z potencjału platformy skorzystały już takie marki jak: Samsung, L’Oreal, Allegro, Inglot, Show Room, Garnier, sieć aptek DOZ, Durex, Uczelnia Łazarskiego, DaWanda, Nestle i Coty.
DDOB zostało także docenione i nagrodzone w konkursach. Jest laureatem Startup Adventure (Burda International Polska), European Startup Days (Europejski Kongres Gospodarczy) oraz Start.Up.Press (Grupa Polska Press).

Jest jedną z najbardziej znanych przedsiębiorców urodzonych w Polsce. Założycielka globalnych firm technologicznych, jedna z globalnych Forbes 30 Under 30 w 2016 roku, Fortune Most Powerful Woman w 2017 roku, i jedyna Polka na liście Najbardziej Wpływowych Osób londyńskiego Evening Standard w 2017 roku.

Opierając się na własnych doświadczeniach jako emigrantka, w 2012 roku w Londynie Marta współzałożyła Azimo, internetową platformę przekazów pieniężnych o globalnym zasięgu i ponad milionie klientów na całym świecie. Swój pierwszy startup założyła w Polsce w wieku 19 lat, w międzyczasie mieszkała i pracowała też w Dublinie i w Nowym Jorku. Od 6 lat mieszka i pracuje w Londynie.

Poza budowaniem firm technologicznych, Marta jest częstym mówcą publicznym w radio, telewizji i na najbardziej prestiżowych globalnych imprezach i konferencjach, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Polsce. Między innymi, Marta była oficjalnym gospodarzem Książęcej Pary Williama i Kate podczas ich wizyty w Polsce latem 2017 roku, oraz polską reprezentantką Fortune Most Powerful Women w Białym Domu. Marta często publicznie zajmuje głos w sprawach dotyczących emigrantów i kobiet, ale też wpływu technologii na rozwój społeczeństw.

25 lat w biznesie. Współtwórca i dyrektor kreatywny bna/ (brand new attitude). Zajmuje się brandingiem, brand designem, brand consultingiem, designem, tworzeniem corporate identity i brand identity. Prowadzi prezentacje, debaty, wykłady, warsztaty i szkolenia z zakresu brandingu, współczesnych zjawisk kulturowych w kontekście brandingu, brand designu, identyfikacji wizualnej, wizerunku i tożsamości firm (m.in. ASP Kraków, Davos World Communication Forum).

Autor publikacji w mediach branżowych (Media i Marketing, Nowy Marketing, Marketer+, Harvard Business Review). Nominowany do nagrody Człowieka Roku 2002 przez redakcję miesięcznika „Impact” za stworzenie logo Polski (latawiec). Współtwórca wielu projektów nagradzanych w Europie (Epica, EDA), na świecie (USA: Creativity, Rebrand100, UK: Transform Awards) oraz w Polsce (Złote Orły, KTR, Effie).

Członek jury konkursów branżowych: Złote Orły, Effie, Polski Konkurs Reklamy KTR, ADCE Art Directors Club of Europe (Barcelona). Członek-założyciel PKB- Polskiego Klubu Brandingu przy SAR (Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej).

Jedyny designer wymieniony w „Who is who” Poland. Autor brandingu największych polskich i kilku zagranicznych marek, takich jak: mBank, Polbank EFG, Kaspi Bank (Kazachstan), Eurokredit (Ukraina), Bank BPH GE Capital Group, Getin Bank, Telekomunikacja Polska, Empik, Tyskie, Lech, nHDTV, Żywiec, Warka, Totalizator Sportowy, Ekstraklasa, CULTURE.pl, NC+, Szczecin City, Warszawa Capital City, Żabka Convenience Store Net, WP – Wirtualna Polska, O2, Onet – Grupa Onet.

25 years in the business. Co-founder and Creative Director of BNA (Brand New Attitude). He dealt with branding, brand consulting, brand design, design, developing corporate identity and brand identity for more than a two decades. He conducts trainings in visual identity, and corporate image and identity. Conducts presentations, debates, lectures, workshops and training for branding, contemporary cultural phenomena in the context of branding, brand design, corporate identity, image and identity of businesses (ASP Kraków, Davos World Communication Forum).

Author of multiple trade media publications (Media I Marketing, Nowy Marketing, Marketer+, Harvard Business Review). Nominated to the Man of the Year 2002 award by the editors of the „Impact” magazine for making a logo of Poland. Co-author of numerous award-winning projects in Europe (Epica, EDA), globally (USA: Creativity, Rebrand100, UK: Transform Awards) and in Poland (Złote Orły, KTR, Effie).

Juror of such trade competitions as Złote Orły, Effie, Polski Konkurs Reklamy KTR, ADC’E Art Directors Club of Europe (Barcelona). Founder and member of the Polish Branding Club at the Marketing Communication Association (SAR).
The only designer mentioned in “Who is who” Poland. Author of the branding of some largest Polish and a number of global brands: mBank, Polbank EFG, Kaspi Bank (Kazakhstan), Eurokredit (Ukraine), Bank BPH GE Capital Group, Getin Bank, Telekomunikacja Polska, Empik, Tyskie, Lech, nHDTV, Żywiec, Warka, Totalizator Sportowy, Ekstraklasa, CULTURE.pl, NC+, Szczecin City, Warsaw Capital City, Żabka convenience store net, WP – Wirtualna Polska, O2, Onet – Grupa Onet.

DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE