Magdalena Gessler

Polska restauratorka, właścicielka i współwłaścicielka kilkunastu restauracji. Prowadząca program „Kuchenne rewolucje” oraz jurorka polskiej edycji „MasterChef”. 
W latach 60. wraz z rodziną zamieszkała w Hawanie, a po kilku latach w Madrycie, gdzie ukończyła malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych. 
W 1986 wróciła do Polski i wyszła za Piotra Gesslera, członka rodziny warszawskich restauratorów, syna Zbigniewa Gesslera i brata Adama Gesslera. 
W 2005 r. wydała książkę „Kuchnia moja pasja”, a 2007 r. „Kocham gotować – Magdy Gessler przepis na życie”. W 2012 ukazała się książka z jej przepisami „Kuchenne Rewolucje. Przepisy Magdy Gessler”. 
Od 12 czerwca 2010 pisze felietony kulinarne w tygodniku "Wprost", a od 5 marca 2012 w tygodniku Newsweek. Od marca 2010 r. prowadzi w TVN program „Kuchenne rewolucje”, w którym próbuje ratować upadające restauracje. 
W 2011 r. otrzymała statuetkę Wiktora w kategorii "Największe odkrycie telewizyjne", w 2012 r. została nagrodzona w plebiscycie Telekamery 2012 w kategorii "Osobowość telewizyjna, w 2013 r. otrzymała statuetkę Plejada Top Ten 2013 w kategorii "Zawsze na szczycie".

Kucharz, restaurator i juror programu telewizji TVN MasterChef Junior. Uważa, że bycie restauratorem i kucharzem to najlepszy, choć zarazem najtrudniejszy zawód świata i nie chce robić niczego innego, ponieważ właśnie ta praca daje mu wiele radości, a w życiu to jest najważniejsze. Mateusz nie jest typem domatora. Dużo podróżował i mieszkał w wielu miejscach na świecie – we Francji, Kanadzie, Szwajcarii wszędzie czując się dobrze. Uwielbia słuchać ludzi, uczyć się nowych rzeczy i żyć aktywnie, ciągle odkrywając coś nowego, bo świat jest dla niego szalenie interesujący. Świetnie sprawdza się w roli prowadzącego warsztaty czy pokazy kulinarne. Autor książek kucharski "Moja Kuchnia Polska" oraz "Smaki dzieciństwa".

Jako dziennikarka dziennika "Rzeczpospolita" pisała o kulinariach w latach 2003-2011, współpracowała z wieloma magazynami, była też wydawcą portali kulinarnych w TVN – online i w Agorze. W 2005 roku wydała książkę "Kuchnia polska, jakiej nie znacie " z Kurtem Schellerem, a w 2011 publikację "Cuisine PL" promującą polską gastronomię na czas Prezydencji RP w Unii Europejskiej. W latach 2011-2014 była odpowiedzialna za PR i wizyty studyjne dziennikarzy i blogerów w ramach kampanii Kujawsko-Pomorska Gęsina na św. Marcina, podobną rolę pełniła w latach 2013-2014 w kampanii Trzy Znaki Smaku realizowanej na zlecenie ARR. W ramach tych projektów nie tylko prowadziła konferencje i spotkania, ale także projektowała wizyty studyjne i woziła dziennikarzy, kucharzy i blogerów polskich do licznych producentów produktu regionalnego (Podlasie, Małopolska, Kujawy, Wielkopolska), organizowała warsztaty kulinarne i prezentacje. 

W latach 2012-2013 pisała regularnie artykuły o polskiej gastronomii na oficjalnej stronie poland.gov.pl promującej RP. Od 2013 roku realizowała kulinarne wizyty studyjne dla Instytutu Adama Mickiewicza, MSZ i Biura Promocji M. St. Warszawy. W 2014 roku, który był Rokiem Polskim w Turcji, Kraków i Warszawę odwiedziło dwóch tureckich restauratorów Savas Ertunç i Tarik Bayazit. Przybyli do Polski poszukąc inspiracji do stworzenia menu towarzyszącego otwarciu wystawy. Monika zaprojektowała ich wizytę i spędziła z nimi prawie tydzień na smacznym podróżowaniu. W 2017 roku zrealizowała wizytę naukowców i dziennikarzy z USA na zlecenie Instytutu Polskiego w Nowym Jorku, która obejmowała Warszawę, Dolny Śląsk i Wielkopolskę. Była następnie zaproszona do udziału w konferencji "True to Their Roots: The Evolving Landscape of Polish Cuisine" w The New School.

Była także gościem Tygodnia Kuchni Polskiej w Izraelu w 2013 r czy Tasting India w 2017 r, miała wystąpienia na Festiwalu Designu w Tallinie w 2015 r, w Ambasadzie RP w Wiedniu w 2016 r. i na forum Terroir Warsaw w 2018 r. Obecnie jest autorką kwartalnika "Przekrój", tworzy także wydarzenia kulinarno-artystyczne we współpracy z instytucjami kultury – Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Muzeum Etnograficznym czy Centrum Sztuki Współczesnej. We współpracy z Polin zrealizowała cykl edukacyjny "Spotkania wokół stołu" o kuchni polsko-żydowskiej oraz ucztę Kogel Mogel na 330 osób, która odbyła się w 2016 roku w Sali Wystaw Czasowych. 

TVP Kultura nakręciła reportaż o jej działalności – do obejrzenia tu: https://vod.tvp.pl/video/nienasyceni,odc-36,36441877

Urodzony w 1963 roku w Krakowie, dziennikarz, autor książek i programów telewizyjnych o tematyce kulinarnej, kulturowej i historycznej. Nauki pobierał na wydziałach prawa i historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, w sposób wysoce niesystematyczny oraz wybiórczy, gdyż żadnego z tych kierunków nie ukończył. Historią pasjonuje się od zawsze, zwłaszcza dziejami Europy Środkowej w dobie panowania Habsburgów, szczególnie zaś dwóch ostatnich władców tejże dynastii – cesarza Franciszka Józefa i cesarza Karola.
Pozostałe zainteresowania nazwać można szeroko rozumianą konsumpcją – od literatury (ulubieni autorzy: Joseph Roth i Andrzej Bobkowski), poprzez muzykę (od punk rocka po Bartóka, ze szczególnym uwzględnieniem pieśni ludu Csángó), po destylaty owocowe (zwłaszcza z gruszek Williams, morwy, pigwy, śliwek, jabłek, moreli oraz mieszane), wina (koniecznie grüner veltliner pinot noir) oraz kuchnię (przedziwna predylekcja do mamałygi z bryndzą oraz skwarkami z wędzonej słoniny). 

Urodzony 5 września 1976 w Lille we Francji – kucharz, prezenter telewizyjny, autor książek kucharskich.
Uczył się gotować we francuskich szkołach gastronomicznych. Pracował w wielu restauracjach (m.in. Chelsea Hotel w Nowym Jorku i Les Pyrénées we Francji).

Obecnie mieszka w Polsce. Od wiosny 2004 roku do grudnia 2009 roku prowadził w TVN program kulinarny Pascal: Po prostu gotuj! Wiosną 2005 roku nadawany był również program Pascal Express w którym przedstawiano przepis na jedno danie. W międzyczasie, od listopada 2005 roku do połowy 2006 roku, Brodnicki występował w kampanii reklamowej Knorr pod tytułem Kulinarny Świat według Knorr. Od kwietnia 2012 roku do wiosny 2014 roku prowadził program Smakuj świat z Pascalem (najpierw na TVN Style, a w wakacje 2012 roku również w TVN).
Od sierpnia 2012 roku do sierpnia 2015 roku występował w kampanii reklamowej sieci sklepów Lidl z Karolem Okrasą pod nazwą Pascal kontra Okrasa

Od maja 2016 roku prowadzi swój kulinarny kanał w serwisie YouTube, w którym prezentuje przepisy i triki kulinarne. Od 7 września do 23 listopada tego samego roku brał udział w pierwszej edycji programu Azja Express, emitowanego w stacji TVN. Jego partnerem w programie był Paweł Dobrzański, z którym zajął ostatecznie czwarte miejsce, odpadając w półfinale.

Publikacje:

  • Po prostu gotuj!
  • Po prostu mi to ugotuj!
  • Po prostu gotuj 2!
  • Dobre życie. Dieta i rozwój z coachem zdrowia (z Agnieszką Mielczarek)
  • Kuchnia z pomysłem

Dietetyk kliniczny, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, przyszła doktorantka. Finalistka ogólnopolskiego konkursu żywieniowego dla dietetyków: "Mądre żywienie, zdrowe pokolenie".
Swoje doświadczenie zdobyła podczas 5 letnich studiów medycznych na kierunku dietetyka, licznych praktyk w poradniach metabolicznych, przedszkolu, żłobku czy cateringu, prowadząc wykłady żywieniowe dla szkół i przedszkoli. Największym dotychczasowym osiągnięciem jest odbycie zagranicznego stażu w Wielkiej Brytanii jako dietetyk w poradni żywienia FeelGoodFitness oraz na siłowni. Staż w Wielkiej Brytanii przyczynił się do zdobycia zagranicznego doświadczenia, poznając przy tym bliżej nawyki żywieniowe Anglików oraz znaczący problem nadwagi i otyłości.
Od kilku lat zajmuje się kompleksowo dietoterapią i medycyną naturalną. Szczególnie interesuje się dietetyką kliniczną w zakresie chorób autoimmunologicznych, a także medycyną niekonwencjonalną.
Ukończyła certyfikowane szkolenia z zakresu dietetyki sportowej, a także innych dziedzin dietetyki.
W 2013 r. rozpoczęła współpracę z Polskim Towarzystwem Dietetyki, biorąc udział w ogólnopolskim badaniu, pozwalającym ocenić występowanie nadwagi i otyłości wśród młodzieży, a także przeprowadzając pomiary i porady żywieniowe w szkołach.

Od 2014 roku prowadzi liczne kursy i szkolenia z zakresu dietetyki.
Ponadto Pani Paulina bierze udział w projekcie "Łódź kontra choroby wątroby", prowadząc wykłady prozdrowotne z dietetyki dla mieszkańców Łodzi.
Jest zwolenniczką holistycznego podejścia do pacjenta, a także leczeniem żywieniowym początkowych stanów chorobowych bez konieczności przyjmowania lekarstw. Stale poszerza swoją wiedzę z zakresu dietetyki, biorąc czynny i bierny udział w różnego rodzaju konferencjach / szkoleniach specjalistycznych.

Syn Macieja Kuronia, wnuk Jacka Kuronia. Zawodowo Szef kuchni i fundacji. Zarządza dwoma warszawskimi restauracjami, uczy technik gotowania, dzieli się wiedzą na temat kulinariów i przygotowuje dania z całego świata (od Europy po Karaiby). Wspólnie z  bratem Jankiem  prowadził program „Kuroniowie rozgryzają” w telewizji Kuchnia +.  Autor i współautor publikacji: „Kuroniowie przy stole”(książka dostała nagrodę wydawnictwa roku 2014 podczas festiwalu kulinarnego w Grucznie) „Rodzinna książka kucharska Kuroniów” czy „Domowe Smaki. Smaczne dania z Biedronką”. Publikował także dla dodatku kulinarnego Gazety Wyborczej, magazynu „Moje smaki życia”. Współpracował z portalami internetowymi Gazeta.pl, Natemat.pl i Ugotuj.to. Prywatnie jest miłośnikiem kuchni polskiej w jej nowoczesnym wydaniu.

 

Son of Maciej Kuroń, grandson of Jacek Kuroń. Professionally Chef in the company "Kuroniowie" and the foundation "Kuroniówka". He manages two Warsaw restaurants, teaches cooking techniques, shares his culinary knowledge and prepares dishes from all over the world (from Europe to the Caribbean). Together with his brother Janek he ran the show “Kuroniowie rozgryzają "on Kuchnia +. Author and coauthor of the book "Kuroniowie przy stole" (1st award in 2014 at culinary festival in Gruczno) " Rodzinna książka kucharska Kuroniów" or " Domowe Smaki. Smaczne dania z Biedronką ". He also published for the culinary supplement of Gazeta Wyborcza, the magazine "Moje smaki życia". He cooperated with the internet portals Gazeta.pl, Natemat.pl and Ugotuj.to. Private is a big fan of Polish cuisine in its modern edition.

Proponowane aktywności:

1. GOTOWANIE LIVE COOKING W OPARCIU O MOTYWY LITERACKIE I FILM.

a. Gra o tron-Uczta lodu i ognia

Gości dzielimy na mniejsze grupy, każda z grup ma przygotować jedno lub więcej dań związanych z książką „Gra o tron”. Dzięki tej kulinarnej wyprawie uczestnicy dowiedzą się co jadają serialowi Lannisterowie, Starkowie czy ród Tyrellowie. Na każdym stanowisku czekają składniki, niezbędny sprzęt oraz przepis autentycznie zaczerpnięty z książki „Gra o tron”. Do każdej grupy oddelegowany jest asystent profesjonalny kucharz, który pomoże przygotować to wyjątkowe danie. W trakcie trwania pojedynku kulinarnego z głośników płynie muzyka osadzona w klimacie fantasy. Nie żałujcie sobie jadła przyjaciele. Nadchodzi zima. Zwycięska grupa otrzymuje upominki.

b. Kuchnia czeska wg Bohumila Hrabala

Podróż do kulinarnego świata Bohumila Hrabala, jednego z ulubionych autorów Jakuba Kuronia. Głównym motywem będzie oczywiście kuchnia czeska, czy szeroko pojęta kuchnia austro-węgierską, klimat praskich knajp min. U Zlateho Tyhra czy całej dzielnicy Liben.

Na każdym stanowisku czekają składniki, niezbędny sprzęt oraz przepis autentycznie zaczerpnięty z książki Bohumila Hrabala. Do każdej grupy oddelegowany jest asystent profesjonalny kucharz, który pomoże przygotować to wyjątkowe danie. W trakcie trwania eventu z głośników sączy się czeska muzyka. Zwycięska grupa otrzymuje czeskie upominki.

c. Compendium Felculorum

Compendium Felculorum jest uważana za pierwszą polską książkę kucharską, autorem jest Stanisław Czerniecki kucharz na dworze Lubomirskich w Wiśniczu. Zbiór jego przepisów wydany w 1682 r. to zaskakujące dzieło traktuje nie tylko o procedurach, w wyniku których powstanie potrawa. To książka o tym, jak pobudzać smak i wyobraźnię, jak zaskakiwać biesiadników, czarować ich wyglądem i sposobem wydania potraw. Zadaniem uczestników jest odtworzenie dania w jak najwierniejszy sposób, na podstawie przepisu z XVII w. a nie jest to prosta sprawa:

Rosół polski (przepis Stanisława Czarneckiego z 1682 roku). Sposób polskiego rosołu gotowania taki. Weźmij materyją mięśną wołową albo cielęcą, jarząbka albo kuropatwę, gołębie i cokolwiek mięśnego jest, co być może do rosołu gotowano i zwierzyny wszytkie. Wymocz, wysoluj pięknie i ułóż w garnku, ociągniej. Ten zaś rosół, w ktorymeś ociągał, kiedy się podstoi, przecedź przez sito i wlej w tę materyją mięśną, włóż pietruszki, masła, przysól, odszymuj. A gdy dowre, daj gorąco na stół.
Trzeba też wiedzieć, że na każdy rosół włożyć co potrzeba, żeby wodą albo wiatrem nie śmierdział, to jest pietruszki albo kopru, cebule albo czosnku, kwiatu muszkatowego albo rozmarynu, albo całkiem pieprzu, według smaku albo upodobania, limonia też i rozmaryn żadnego nie oszpeci rosołu.

2. BLIND COOKING, CZYLI NAGRADZAMY KREATYWNOŚĆ

Gotowanie przez zaskoczenie. Uczestników dzielimy na mniejsze grupy, na stanowiskach czeka niezbędny sprzęt oraz…ukryte składniki spożywcze. Dopiero po sygnale wszyscy odkrywają jakie produkty znajdują się na ich stanowisku. Od tego momentu grupy mają po 60 minut aby przygotować efektowne danie. Nagradzane będą: kreatywność, smak, wygląd oraz prezentacja. W trakcie liczy się oczywiście dobra zabawa ale także rywalizacja, walka z czasem, wspólna komunikacja w grupie. Jakub jako prowadzący będzie „podkręcał” klimat a asystenci kulinarni będą pomagali wybrać najlepszą drogę do zwycięstwa. Na końcu wybieramy najlepszą ekipę i nagradzamy pozostałe grupy.

 3. FOOD DESIGN

Live cooking połączony z nauką stylizacji jedzenia. Uczestników dzielimy na mniejsze grupy, tematykę kulinarną możemy wybrać wspólnie z klientem np. Kuchnia śródziemnomorska, Polska regionalna, wegańska etc. Każda ekipa przygotowuje podstawowe menu składające się z przystawki, dania głównego i deseru. Na każdym stanowisku czekają składniki spożywcze, niezbędny sprzęt oraz profesjonalny kucharz, który wspomoże merytorycznie uczestników. Po skończonym gotowaniu dania stylizuje profesjonalny Food Stylista, wraz gośćmi. Następnie tworzymy dokumentację fotograficzną każdego dania. Nagrody to książki kucharskie specjalnie przygotowane ze zdjęć z eventu.

4. KUCHNIA Z PIĘCIU SKŁADNIKÓW

Live cooking przeznaczony dla kadry zarządzającej średniego i wyższego szczebla. Koncepcja oszczędzająca coś co w dzisiejszych czasach jest najbardziej wartościowe, czyli czas. Menu oparte o doświadczenia dietetyka oraz szefa kuchni Jakuba Kuronia. Uczestników dzielimy na mniejsze grupy, każda grupa ma przygotowane składniki, niezbędny sprzęt oraz asystę profesjonalnego kucharza. Następnie przygotowujemy 3 daniowe menu oparte na najnowszych trendach kulinarnych i dietetycznych. Całe warsztaty powinny trwać nie dłużej niż 90 minut. Zakończą się wspólnym posiłkiem i wręczeniem nagród za udział w evencie.

5. LIVE COOKING PROWADZONY PO ANGIELSKU

Każdy z powyższych scenariuszy jest możliwy do przeprowadzenia w języku angielskim.

6. JEDZENIE ŹRÓDŁEM SZCZĘŚCIA

Jedzenie które uwalnia endorfinę oraz serotoninę czyli hormony szczęścia. Gotujemy na bazie produktów które w trakcie przemiany materii zamieniają się w hormony radości: orzechy, czekolada, produkty pełnoziarniste. Event specjalnie dla kadry zarządzającej średniego i wyższego szczebla! Menu oparte o doświadczenia dietetyka oraz szefa kuchni Jakuba Kuronia. Uczestników dzielimy na mniejsze grupy, każda grupa ma przygotowane składniki, niezbędny sprzęt oraz asystę profesjonalnego kucharza. Następnie przygotowujemy 3 daniowe menu oparte na najnowszych trendach kulinarnych i dietetycznych.

7. OFERTA ŚWIĄTECZNA

a. Świąteczny blind cooking

Gotowanie przez zaskoczenie w Bożonarodzeniowym klimacie. Uczestników dzielimy na mniejsze grupy, na stanowiskach czeka niezbędny sprzęt oraz…ukryte składniki spożywcze. Dopiero po sygnale wszyscy odkrywają jakie produkty znajdują się na ich stanowisku. Od tego momentu grupy mają po 60 minut aby przygotować tradycyjne świąteczne danie. Nagradzane będą: kreatywność, smak, wygląd oraz prezentacja. W trakcie liczy się oczywiście dobra zabawa ale także rywalizacja, walka z czasem, wspólna komunikacja w grupie. Jakub jako prowadzący będzie „podkręcał” klimat a asystenci kulinarni będą pomagali wybrać najlepszą drogę do zwycięstwa. Na końcu wybieramy najlepszą ekipę i nagradzamy pozostałe grupy.

b. Boże narodzenie palcem po mapie

Motywem przewodnim są potrawy świąteczne z całego świata. Każda grupa przygotowuje

dania z danego kraju, oparte na lokalnych składnikach. Każde stanowisko zaopatrzone jest w składniki, niezbędny sprzęt oraz asystę profesjonalnego kucharza. Oprócz tego dostaje krótką notkę o obyczajach świątecznych, którą może wykorzystać podczas prezentacji dania. Na koniec nagradzamy najlepsze dania, oraz odbywa się uroczysta kolacja. Event może odbywać się z dziećmi aby stworzyć rodzinną atmosferę. Najmłodsi mogą gotować z dorosłymi lub oddać się w ręce doświadczonego animatora.

Dziennikarka telewizyjna i prasowa, jedna z założycielek „Wysokich Obcasów” sobotniego dodatku dla kobiet do Gazety Wyborczej, autorka wielu książek o tematyce konsumenckie, zakupowej, poradnikowej.
Autorka programów „Wiem, co jem” i „Wiem, co kupuję”, a także najnowszego „Co nas truje”.
Autorka rubryki kulinarnej w miesięczniku „Pani”.
Mama czwórki dzieci (21, 16, 14 i 5 lat), żona byłego ambasadora RP w Kanadzie.

Dodatkowa propozycja: warsztaty kulinarne

Katarzyna Bosacka specjalizuje się w nowoczesnej kuchni polskiej, czyli podawaniu dobrze znanych nam smaków w nowoczesnej formie (pierogi we wszystkich kolorach tęczy z różnymi nadzieniami, śledzie na wiele sposobów, polskie zupy i desery). Pełna sezonowość warsztatów gwarantowana. Możliwe są również – warsztaty dietetyczne, dla dzieci, albo z uwzględnieniem konkretnego produktu (np. dla producenta soków, kaszy, jogurtu).

DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE