Dziennikarka i prezenterka telewizyjna, prowadząca imprezy i konferencje, trenerka wystąpień publicznych.
Prowadzi telewizyjne programy informacyjne i publicystyczne. Z mediami związana od 2005 roku (Wirtualna Polska, Nowa TV, TVP Sport, Orange Sport, Gazeta Wyborcza).
Przez 9 lat relacjonowała najważniejsze wydarzenia w świecie sportu. Była gospodynią programów podczas IO w Pekinie, Londynie, Vancouver, Soczi oraz ME w Piłce Nożnej 2012. Z Kataru relacjonowała MŚ w piłce ręcznej 2015.
Od 2015 roku zajmuje się tematyką społeczną, zdrowotną oraz polityką. Prowadziła telewizyjne studia wyborcze w czasie wyborów prezydenckich, parlamentarnych i samorządowych. Relacjonowała m.in. Szczyt NATO w Warszawie czy Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.
Prowadzi gale, imprezy branżowe (m.in. IMPACT, Gala Ekstraklasy, Gala Herosi, Gala Wszechmocne, Gala Nagród Money.pl) oraz konferencje (m.in. dla Sieci Badawczej Łukasiewicz, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Enel-Med).
Z jej doświadczenia telewizyjnego i szkoleń z wystąpień publicznych skorzystało wiele firm i instytucji (m.in. Wirtualna Polska Holding, Dębski Clinic, PZPN).
Wybrane tematy szkoleń:
• Kreowanie na ekranie – jak z sukcesem występować przed kamerą.
• Wystąpienia publiczne – jak skutecznie mówić i prezentować się przed odbiorcami.
Greg Albrecht jest doradcą strategicznym zarządów, wieloletnim mentorem Google for Startups, certyfikowanym coachem ICC, a także przedsiębiorcą i inwestorem.
Od ponad 20 lat wprowadza produkty na rynek, towarzyszy prezesom i przedsiębiorcom w podejmowaniu kluczowych decyzji oraz wdraża zasady esencjalizmu i efektywności. Prowadzi butik strategiczno-rozwojowy Albrecht&Partners. Zainspirował tysiące osób swoim podcastem biznesowym oraz wystąpieniami publicznymi na kilku kontynentach. Występował i prowadził warsztaty dla ponad 100 firm m.in. dla ING Hubs,EY, Google, Iberion, Orange, Sandoz, Kruk SA, Bayer, Empik,Shell, Clariant, Somfy, T-Mobile, EIP SA, WEG, Leroy Merlin,Pro Progressio, OstroVit, Bayer, Exorigo-Upos, Formeds,Play, Coloplast, Crido, Capital Park, ING Bank Śląski, CBRE,Orlen, Grupa Żywiec, Orbis, S&P Global Ratings, PZU, PhilipMorris, De Lage Landen Leasing Polska S.A., Akamai.
Zaktualizuj oprogramowanie: bądź gotowy na niewiadomą
Wspiera słuchaczy w rozwoju osobistym w obliczu zmian w świecie, firmie i życiu. Za tytułem kryje się teza, że aktualizujemy oprogramowanie w smartfonie co tydzień, a potrafimy latami skutecznie bronić się przed doskonaleniem swojego modelu pracy.
Greg zachęca do inwestycji we własny rozwój i przygotowuje na niespodziewane. Uczy aktywnego wchodzenia w zmianę w oparciu o reguły psychologiczne, przykłady ciekawych książek oraz prawdziwe historie osób, które dzięki zmianie sposobu działania osiągnęły niespodziewane rezultaty. Po tym wystąpieniu uczestnicy wyjdą z ładunkiem pomysłów na własny rozwój i z większą otwartością na zmiany.
Skuteczny lider: zarządzaj w zgodzie ze sobą
Pomaga nawet najbardziej doświadczonym menedżerom stać się lepszymi liderami. Wszystko zaczynasię od poznania nas samych, korekty naszych zachowań i dopracowania modelu pracy z zespołem.
Wystąpienie prezentuje przykłady praktyk, które wpływają korzystnie na rozwój, zaangażowanie i skuteczność zespołu. Pomaga prowadzić lepsze spotkania, świadomie kształtować kulturę organizacyjną i odzyskać czas menedżerów. Pokazuje ryzyka związane z brakiem świadomości własnych niekompetencji.
Prezentacja daje słuchaczom odnalezienie siebie na osi pomiędzy skrajnościami, które nie służą dobremu zarządzaniu np. mikrozarządzanie vs delegowanie bez sprawowania kontroli. Odbiorca na własną rękę może zdiagnozować, gdzie się znajduje i w jakim kierunku może zmienić swój sposób bycia by zbliżyć się balansu. Wystąpienie bazuje na przykładach z życia. Oferuje konkretne sugestie
i przykłady książek do dalszego zgłębiania tematu.
Business Unlimited: 10 strategii wzrostu Twojej firmy
To bufet szwedzki z inspiracjami dla przedsiębiorców. Poszerza perspektywę patrzenia na własnybiznes poprzez przykłady z innych branż, które można aplikować niemal w każdej firmie.
Pokazuje kierunki ekspansji i porządkowania biznesu adresując najczęstsze wyzwania strategiczne, zktórymi borykają się szefowie niewielkich firm od firm rodzinnych do międzynarodowych startupów.Obejmuje obszary zwiększenia sprzedaży, zarządzania celami właścicieli czy też strukturą organizacji.
Wystąpienie da odbiorcom wskazówki odnośnie tego, gdzie szukać dalszej inspiracji i jak przełożyćteorię na praktykę własnej firmy. Po prezentacji przedsiębiorca świeżym okiem przyjrzy się swojejstrategii. Poczuje energię do eksperymentów i korekty kursu.
Miejsce na temat indywidualnie dopasowany do Twojej agendy
Dziennikarz i prezenter wywodzący się z Gdańska, od blisko 30 lat pracujący w TVP jako prezenter, reporter, wydawca programów, publicysta i komentator. Jego „naturalnym środowiskiem” są programy na żywo – w których trzeba zachować zimną krew, a jednocześnie wykazywać się wiedzą, logiką, refleksem, wyczuciem sytuacji, a czasami poczuciem humoru. Pracował w redakcjach „Wiadomości”, TVP Info, TVP 3 Regionalna, TVP Polonia, TVP Gdańsk – relacjonując najważniejsze wydarzenia „na żywo” m.in. katastrofę smoleńską, wybory, wejście Polski do NATO, igrzyska olimpijskie czy wojnę w Iraku.
Jako publicysta współpracuje także z rozgłośniami radiowymi, prasą i portalami informacyjnymi gdzie komentuje sprawy polityczne, społeczne i samorządowe.
Dzięki wszechstronności, doświadczeniu i wiedzy jest cenionym konferansjerem i moderatorem spotkań, imprez i konferencji. Od kwestii związanych z nowymi technologiami i rozwiązaniami w medycynie, przez sprawy związane z gospodarką, handlem, transportem czy ubezpieczeniami, po tematy sportowe i lifestylowe. Prowadzi je rzeczowo, z energią, w tempie i z poczuciem humoru, co sprawia, że każdy panel dyskusyjny czy konferencja z jego udziałem, oceniany jest bardzo wysoko. W sumie ma na swoim koncie ponad 1000 różnego rodzaju imprez.
Coraz częściej zapraszany jest do pracy jako specjalista ds. mediów i wystąpień publicznych. M.in. współtworzył telewizję dla mniejszości polskiej na Litwie – TVP Wilno.
Jest laureatem plebiscytów Mistrz Mowy Polskiej oraz Dżentelmen Roku, i jednym z najlepiej ocenianych dziennikarzy informacyjnych w Polsce.
Od 2003 roku łączy pracę w telewizji ze szkoleniami z zakresu wystąpień publicznych, wizerunku, sytuacji kryzysowych oraz prowadzeniem konferencji i spotkań czy dużych imprez. Każdego roku uczestniczy w 40-60 wydarzeniach tego typu prowadzonych dla największych polskich firm i instytucji.
Polski dziennikarz muzyczny, prezenter radiowy i telewizyjny.
Prezenter dyskotekowy i koncertowy w Polsce, USA, Kanadzie. Kiedyś (lata 70. i 80.) DJ w klubach: Alfa, Stodoła, Hybrydy, Park, Orfeusz, Cyganeria, Olszynka, Nimfa, Stolica, Underground w Warszawie, oraz w wielu innych klubach w Polsce. Od 1990 roku także za granicą: Miami, Chicago, Detroit, Honolulu, Nowym Jorku i Filadelfii, London, Toronto, Vancouver oraz w Berlinie, Zurichu, Barcelonie i Londynie.
W latach 70-tych spiker/lektor/dziennikarz Polskiego Radia, w programie I, II i III Polskiego Radia. Od 12. października 1980 do autor Listy Przebojów Rozgłośni Harcerskiej, jedynej wówczas w Polsce listy przebojów, która wylansowała pierwsze zespoły spod znaku muzyki nowej generacji: Cytrus, Perfect, Lombard, Maanam, ZSN Mech oraz pierwsze utwory fali new romantic: Spandau Ballet, Human League, Visage, Gary Numan, Duran Duran, Classic Nouveau, Orchestral Manoeuvres In The Dark i wielu innych. Audycja przerwana wprowadzeniem w Polsce stanu wojennego w grudniu 1981 roku.
W 1981 roku, od sierpnia do stanu wojennego, wspólnie z Markiem Niedźwieckim współtworzył i prowadził nadawaną w Programie I Polskiego Radia, Listę Przebojów Studia Gama.
Od 2. kwietnia 1982 roku autor Radiowej Listy Przebojów, nadawanej w Programie I Polskiego Radia oraz Telewizyjnej Listy Przebojów redagowanej wspólnie z Mironem Zajfertem, w której dzięki znalezionej taśmie w fonotece Polskiego Radia z nagraniem „Ten Wasz Świat” do którego nakręcono teledysk, zadebiutował Oddział Zamknięty.
Od 2. kwietnia 1982 autor listy przebojów do tańca, układanej przez profesjonalnych prezenterów dyskotek. Lista na początku nosiła nazwę „Prezenterzy Dyskotekowi Typują”, później „Top-20 Przeboje do tańca”, „Top-30 Dance Chart” a obecnie „Top-40 Dance Club Chart”.
W drugiej połowie lat 80. XX w. autor popularnych audycji nadawanych w Programie I i Programie II
- Muzyka Nocą (od godz. 00.05 do 3.00)
- Słuchajmy razem (od godz. 22:00 – początkowo w piątki, potem w środy) nadając głównie muzykę Euro discoi Italo disco oraz electro, new wave i new romantic;
- Piosenki na życzenie pr. II – w wybrane niedziele, na przemian z innymi prezenterami (od godz. 15:35 do 17:00).
Program II był wtedy jednym z dwóch stereofonicznych w całej Polsce programów (drugim był program: Polskie Radio Program III). W audycjach Bogdana Fabiańskiego od zawsze można było posłuchać najnowszych nagrań, prezentowanych w całości i niedostępnych wówczas w innych programach w radiu i TV. W tym okresie w Polce, płyty i nowe nagrania nie były dostępne. Fakt ten z pewnością wpłynął na ogromną popularność audycji Bogdana Fabiańskiego wśród młodzieży tamtego okresu.
W roku 1990 po zmianie strukturalnej Polskiego Radia, podzieleniem Programu IV na pasma regionalne i zawiązaniem się spółek Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia, z Warszawskiej Rozgłośni Regionalnej powstało Radio Dla Ciebie, której jednym z jej twórców wspólnie ze Stefanem Zajączkowskim był Bogdan Fabiański.
W Radiu Dla Ciebie zawsze w poniedziałki od godz. 19.00 nadawana była lista Top-30 Dance Chart, a w piątki od godz. 19.00. „Wieczór i Noc DJ-ów”. Od 1 sierpnia 2013 do czerwca 2017 Bogdan Fabiański pracował w Radiu Zet Gold, gdzie prowadził m.innymi takie audycje jak: Moje i Twoje Przeboje, Piątki na piątki czy Gorączka sobotniej nocy. Od czerwca 2017 ponownie w RDC, gdzie tworzy audycję muzyczną „Bez limitu”.
Od 1994 roku współpracuje z „Wietrznym Radiem” (obecnie Polski FM) w Chicago, a wcześniej pisał do Polish Daily News Chicago (rubryka „Muzykorama”) o muzycznych wydarzeniach w Polsce.
Ma na koncie ok 10 tysięcy wywiadów z artystami polskimi i zagranicznymi. Wydał ok. 30 składanek z przebojami z lat 1955 – 2005 (BMG/MAGIC/UMG).
W 2004 roku otrzymał Pioneer Pro DJ International Certificate (najwyższego stopnia). W 2002 nominowany jako dziennikarz do WHO’S WHO Historical Society w USA. W latach 2000 otrzymał nagrodę „Złoty Polonus” przyznawaną za szerzenie polskiej kultury w Stanach Zjednoczonych, przyznawaną przez Radio Polski FM w Chicago. Członek Clubu DMC International DJ NY. Nagrodzony w 2013 roku Honorową Srebrną Odznaką „EXCLUSIVE DJ”, nadawaną przez Kapitułę PSPM DJ UNION i złotą legitymacją przez DJ Promotion.
W 2022 roku nakładem Prestige Business Group, na rynku ukaże się książka, która będzie podsumowaniem 40 lat działalności radiowej, klubowej i telewizyjnej Bogdana Fabiańskiego. W książce znaleźć będzie można wszystkie, ponad 2000 notowań listy Top-40 Dance Chart.
Wybrane audycje Bogdana Fabiańskiego:
– Lista Przebojów Rozgłośni Harcerskiej
– Lista Przebojów Studia Gama
– Studio Gama
– Muzyka nocą
– Radiowa Lista Przebojów Programu I PR
– Telewizyjna Lista Przebojów
– Magazyn Muzyczny „Flesz” TVP 1
– MIM (Magazyn Informacji Muzycznych) TVP 3
– Studio stereo zaprasza
– Piosenki na życzenie
– Słuchajmy razem
– Wieczór płytowy
– Muzyka na 33 i 45 obrotów
– Top 30 Dance Chart
– Wieczór i Noc DJ-ów
– Gorączka Sobotniej Nocy w Radiu Zet Gold (2013-2017)
– Moje i Twoje Przeboje w Radiu Zet Gold (2013-2015)
– Zawsze Letnie Przeboje w Radiu Zet Gold (wakacje 2014)
– Zet Gold Party (2016)
– Historia Clipów (TVP 4)
– Bez limitu (od czerwca 2017)
– 90 na godzina (PR Poznań) (od czerwca 2017)
– Piosenka łączy pokolenia (PR Katowice) od 2017
Autor programu "Słów Cięcie Gięcie" w TVP 2. Produkował dziwne wynalazki w programie „Wieczór z Alicją”. Z Radia Zet znany z programów „Sponton” i „Transmisja z Denver”. Pisze o żonie felietony do „Zwierciadła”. Autor kanału „ Supersam” na You Tubie. Przez 6 lat prowadził program „Szymon Majewski Show” w telewizji TVN. Wciela się w różne postaci m.in. Ędward Ącki. Boksuje, czyta, gotuje.
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. W latach 1989-92 aktor Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Od 1992 roku związany z Telewizją Polską. Komentator, dziennikarz i prezenter specjalizujący się w tematyce sportowej. Sprawozdawca siedmiu igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw świata w lekkiej atletyce, pływaniu, łyżwiarstwie figurowym i biegach narciarskich. Autor cyklu programów: „Sprint przez historię”. Prowadzący Gali Mistrzów Sportu oraz Wiktorów. Komentator pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny w 1999 roku oraz podróży apostolskiej Benedykta XVI do Polski w 2006 roku. Laureat Nagrody Wiktora w 2013 roku oraz dwukrotny zdobywca Telekamery. Prowadzący warsztaty telewizyjne na UKSW oraz w studium dziennikarstwa AWF w Warszawie. Biegacz- amator. Ukończył maratony w Warszawie, Krakowie i Nowym Jorku.
Redaktor naczelny polskiej edycji portalu Business Insider i prowadzący program "Na Czasie" w Onet.pl. Były dziennikarz TVN24, TVP i Discovery Channel. Pracował na stanowisku zastępcy redaktor naczelnej Radia TOK FM, będąc szefem Informacji. Triathlonista amator doskonale łączący uprawianie sportu z pracą zawodową i życiem rodzinnym. Uczestnik Mistrzostw Świata w triathlonie w kategorii wiekowej 35+ na dystansie Ironman 70.3 (2km pływania, 90km jazdy rowerem, 21km biegu). 6-krotnie kończył wyścig Ironman na pełnym dystansie 3.9km pływania, 180km jazdy rowerem i 42km biegu, osiągając czas 10h. Założyciel największego serwisu dla społeczności triathlonowej w Polsce – Akademii Triathlonu, Prezes Spółki Wydawnictwa Sportowe i Naukowe, w ramach której funkcjonują portale Akademia Triathlonu i Na Diecie.pl.
Autor książki "Trzy mądre małpy".
Absolwentka Amerykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim (1995, summa cum laude), ukończyła również studia w Katedrze Iberystyki UW. Od ponad 20 lat na antenie Programu 2 TVP (karta mikrofonowa i ekranowa). Autorka popularnego programu „Europa da się lubić”.
Laureatka nagród: Nagroda Klubu Publicystyki Międzynarodowej 2003, Europejski Ekran 2004, Telekamera 2005, Medal Europejski 2005, Trendy Elle 2005 w kategorii „Najbardziej stylowa osobowość telewizyjna”, nominowana do Wiktorów w latach 2004, 2005 i 2006.
Od 2005 roku jest moderatorką konferencji i spotkań biznesowych na szczeblu rządowym i w ramach struktur europejskich w krajach Morza Bałtyckiego.
Między innymi: Business Development Forum (z siedzibą w Danii), dla którego prowadziła szczyt państw nadbałtyckich w Helsinkach 2006 roku podczas fińskiej prezydencji w UE; Globe Forum (z siedzibą w Szwecji), którego głównym tematem są wyzwania stające przed państwami i gospodarkami, które stawiają na zrównoważony rozwój i innowacyjność; Północnoeuropejskie Forum Bezpieczeństwa Energetycznego, Gdańsk 2010 zorganizowane przez brytyjski think-tank Windsor Energy Group oraz Grupę Lotos SA: moderowanie konferencji; briefing dla ambasadorów krajów nadbałtyckich w Hadze w ramach kampanii informacyjnej projektu Nord Stream.
Aktor filmowy i teatralny, autor muzyki i tekstów piosenek, jeden z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia.
Lubiany przez publiczność i uznawany przez krytykę kompozytor. Ma na swoim koncie wiele ról zarówno w filmie, jak i w teatrze. Aktor bardzo wszechstronny, sprawdzający się w każdym repertuarze.
Urodził się w Brzezinach koło Łodzi 17 lipca 1961 roku. Jest honorowym mieszkańcem Brzezin. Ma swoją gwiazdę przed Szkołą Podstawową nr 2 w Brzezinach, oraz w Alei Gwiazd, na ulicy Piotrowskiej w Łodzi.
Mówi, iż pochodzi z ładnego miasteczka na drodze z Warszawy do Łodzi. Już w dzieciństwie tworzył różne melodie wykorzystując do grania wszystko, co miał pod ręką. W szkole podstawowej zaczął pisać piosenki. Podczas nauki w szkole średniej jeździł na lokalne i ogólnopolskie festiwale, gdzie nagradzano jego autorskie teksty i kompozycje.
Jest absolwentem liceum ekonomicznego i szkoły muzycznej, w 1985 roku ukończył Wydział Aktorski PWSFiT w Łodzi. W filmie występował jednak już wcześniej.
Od początku związany był z estradą – w czasie studiów występował z poznańskim kabaretem TEY. W 1980 roku swoją autorską piosenką zdobył II nagrodę na festiwalu w Opolu, wielokrotnie brał udział w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Wykonywał piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, piosenki Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Grzegorza Turnaua, a także swoje własne kompozycje do tekstów autorskich. W 1989 roku zagrał w muzycznym przedstawieniu Magdy Umer i Jeremiego Przybory „Zimy żal”, zaś w 1993 roku występował w Teatrze Rampa z popularnym spektaklem muzycznym „Big Zbig Show”.
Na wielkim ekranie zadebiutował w 1981 r. w "Wielkiej majówce" Krzysztofa Rogulskiego, gdzie wystąpił jako amator we wspaniałej roli Ryśka. Po tym filmie Zbigniew Zamachowski zdecydował, że będzie zdawał do szkoły filmowej.
Grał między innymi w filmach Kazimierza Kutza ("Pułkownik Kwiatkowski", "Zawrócony", "Sława i chwała"),Krzysztofa Kieślowskiego ("Dekalog 10", "Trzy kolory: Biały") oraz Andrzeja Wajdy, Wojciecha Jerzego Hassa, Jacka Bromskiego, Macieja Wojtyszki, Filipa Bajona i Wojciecha Marczewskiego.
Jest laureatem licznych nagród, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Dwukrotnie otrzymał nagrodę za pierwszoplanową rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.
Aktor obecnie pracuje w Teatrze Narodowym oraz znajduje czas na działalność pedagogiczną – jest wykładowcą piosenki aktorskiej w warszawskiej Akademii Teatralnej. Od kwietnia 2008 roku jest Członkiem Rady Fundacji Centrum Twórczości Narodowej.
W życiu prywatnym, w wolnym czasie grywa w piłkę nożną, tenisa lub golfa.
Dziennikarz, magister filologii, tłumacz konferencyjny. Ukończył studia w Instytucie Lingwistyki Stosowanej UW (języki angielski i niemiecki), Studium Dziennikarstwa International Media Fund & Rutgers University, absolwent Akademii Telewizyjnej TVP. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie psychologii społecznej na SWPS. Prezenter Polsatu (1994-1995) i TVP 2 (od 1995-2004). W tym czasie współpracował z wieloma agencjami eventowymi i PR, prowadził liczne konferencje prasowe, moderował dyskusje panelowe i brał udział w dużych imprezach publicznych.
Od 2004 roku dziennikarz informacyjny. Prowadzący główne wydania Panoramy TVP2 (2004-2006), Wiadomości TVP1 (2007-2009) oraz program Forum TVP Info (2009-2011). W latach 2009-2016 dziennikarz i prezenter TVP INFO. Współtwórca formatu i prowadzący Info Dziennik. Prowadził także Poranek Info i Serwis Info. Jeden z głównych prowadzących Panoramę Dnia – najważniejszy program informacyjny anteny, program Godzina po Godzinie – podsumowanie wydarzeń dnia.
Współtworzył format i prowadził cotygodniowy interwencyjny program Twoja Sprawa. W latach 2012/13 do dziś wykładowca akademicki – przedmiot: dziennikarstwo telewizyjne. W ciągu swojej dziennikarskiej kariery przeprowadził wywiady z największymi osobistościami polskiej i zagranicznej polityki (prezydenci i premierzy RP, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Sekretarz Stanu USA), gwiazdami pop (Madonna), muzykami jazzowymi (Ray Charles, Diana Krall), liderami światowego biznesu (Bill Gates).
Relacjonował na żywo wiele doniosłych wydarzeń (Watykan – kanonizacja JPII, wejście Polski do UE – Studio live Strasbourg), jako gospodarz studia TVP Info wielokrotnie brał udział w wydaniach specjalnych (tsunami w Japonii), zarządzał sytuacjami kryzysowymi w związku z relacjonowaniem “breaking slider” na antenie programu newsowego. Doświadczony trener. W latach 2014-2015 szkolił kadrę kierowniczą firm z sektora publicznego, top management firm prywatnych oraz rzeczników prasowych.
Jarosław Kulczycki – A linguist by education, a journalist, TV presenter, interviewer and trainer by profession. With more than 25 years of experience in TV production and programme hosting, he has interviewed key personalities from the world of Polish and international politics (Lech Wałęsa, Madeleine Albright), pop stars (Madonna), jazz musicians (Ray Charles, Diana Krall), and business leaders (Bill Gates). A slider anchor – hosted the main slider programme on Polish TV and various others on 24hour slider channel. Experienced in live broadcasts, has reported on special events, dealt with various breaking slider and crisis situations as a host in a TV studio. A university lecturer specializing in journalism and PR (SWPS University), an experienced trainer – has worked with high-level public and private sector managers.
Dziennikarz od liceum. Ponad 20 lat w Gazecie Wyborczej od stanowiska przygotowującego kawę i herbatę, przez dział komputerowy, po dział zagraniczny i stanowiska korespondentów w Moskwie, Brukseli i Waszyngtonie, aż po szefa działu zagranicznego. Przez osiem lat prowadził Dzień Dobry TVN. Redaktor naczelny „Sukcesu", zastępca redaktora naczelnego Rzeczpospolitej, prowadzący programu „Świat” w TVN24BIS, wreszcie dyrektor programowy Onet.pl, największego portalu w Polsce. 300 tys. śledzących na Twitterze, 11 tys. na Facebooku…
Popularny dziennikarz radiowy i telewizyjny. Wieloletni gospodarz teleturnieju "Gilotyna" (TVP2) oraz "Pytania na śniadanie" (TVP2). Autor wielkiego sukcesu „Lata z Radiem” gdzie zorganizował setki olbrzymich koncertów. Specjalista od programów „na żywo” i akcji plenerowych. Doskonale nawiązuje kontakt z publicznością. Prowadził takie programy jak „Kawa czy herbata” (TVP1) oraz „Nocne Rozmowy” (TVP1). Świetny fachowiec od układania scenariuszy. Przez lata związany też z Grupą Radiową TIME (Radio Eska, Eska Rock, Radio WaWa oraz Radio VOX FM). Obecnie w TTV w grupie TVN.
Ma żonę Sylwię. Jest wykładowcą na kilku wyższych uczelniach i autorem wielu książek o rynku mediów, Polsce oraz historii Pomorza Zachodniego. Zapalony podróżnik.
Polski aktor, reżyser, pedagog; prof. dr hab. nauk o sztukach pięknych. Pedagog (na stanowisku profesora) w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Posiada tytuł profesora sztuki teatralnej. W 1986 ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od 1986 występował w Teatrze Studio i Teatrze Narodowym w Warszawie. Występował gościnnie m.in. w Teatrze Scena Prezentacje, Teatrze Polonia i Teatrze 6 piętro w Warszawie. Od stycznia 2009 jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Syrena w Warszawie.
Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, postanowieniem Prezydenta RP za zasługi w pracy artystycznej.
Aktor, show man, felietonista, triatlonista. Mistrz Mowy Polskiej i niekwestionowana osobowość medialna. Laureat wielu nagród w tym Nagrody Polskiej Akademii Filmowej „Orzeł”, uhonorowany Srebrnym Medalem Gloria Artis oraz Złotym Krzyżem Zasługi.
Córka Polki i Ghańczyka. Prezenterka telewizyjna, bizneswoman. Wykorzystuje swoje doświadczenie telewizyjne prowadząc szkolenia z technik kreowania wizerunku. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, doktorantka warszawskiej SGH. Studiuje na studiach doktoranckich o profilu ekonomiczno-społecznym na SGH w Warszawie.
Od ponad 10 lat cieszy się sympatią i uznaniem widzów, co stanowi najlepszy dowód mistrzowskiego opanowania przez nią tajników sztuki wystąpień publicznych.
Praca w telewizji oraz prowadzenie imprez dla dużej publiczności motywują Omenę do stałego doskonalenia swoich umiejętności.
Oko kamery, czułe na jakikolwiek przejaw nienaturalnego zachowania, to najlepszy sprawdzian dobrej autoprezentacji – Omenaa zdaje go codziennie z doskonałym wynikiem.
W swoim dorobku ma programy podróżnicze, sportowe, kulinarne oraz o tematyce lifestylowej.
Omenaa ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu imprez dla bardzo różnej publiczności: od konferencji organizowanych przez koncerny z różnych branż, przez uroczyste gale firmowe po wydarzenia specjalne. Wszystkie te imprezy łączy jedno – Omenaa zawsze dba o to, by panowała na nich dobra pogoda!
Jedną z dziedzin, w których Omenaa Mensah świetnie się odnajduje, jest prowadzenie imprez zarówno kameralnych jak i dla dużej publiczności.
Jej charakterystyczny styl prowadzenia imprez można opisać słowami: lekkość, wdzięk, polot, naturalność. Błyskawicznie nawiązuje kontakt z publicznością, dbając o to, by wszyscy bawili się doskonale.
Dziennikarz telewizyjny, od ponad 25 lat był prezenterem Teleexpressu, gospodarz wielu jednorazowych i cyklicznych programów telewizyjnych, a także koncertów, konferencji i gal biznesowych; od kilkunastu lat trener i wykładowca z zakresu autoprezentacji i wystąpień w mediach; autor książek dla dzieci; laureat trzech Wiktorów, Superwiktora i Telekamery.
Z wykształcenia egiptolog, z zawodu dziennikarz i prezenter pogody, autor książek podróżniczych i mówca motywacyjny.
Autor licznych reportaży i filmów dokumentalnych.
Od 2002 r. prowadzi prognozę pogody w TVP. Należał do pierwszego składu polskiego wydania magazynu National Geographic (1998-2001). Współtworzył i prowadził w TVP 1 cykliczny program telewizyjny o kulturze języka polskiego "Od słów do głów". Od września 2011 prowadzi na antenie TVP Info cykliczny program pt. "Polska według Kreta". W październiku 2013 był emitowany setny odcinek cyklu.
Członek (Fellow International) The Explorers Club, Climate Broadcasters Network Europe (organizacji zrzeszającej europejskich prezenterów i twórców prognoz pogody), IABM – International Association of Broadcast Meteorology oraz Rady Fundacji WWF Polska.
W 2012 roku został laureatem "Telekamery" 2012 w kategorii Prezenter pogody.
Znakomity prezenter radiowy i telewizyjny. Przez lata związany z telewizją POLSAT gdzie był gospodarzem Show "Moment prawdy". Prowadził najpopularniejsze teleturnieje, m.in.: „Idź na całość”, „Grasz czy nie grasz”, „Chwila prawdy”, „Ananasy z mojej klasy” oraz „Gwiezdny Cyrk”. Wszystkie gromadziły miliony widzów bijąc rekordy oglądalności . Brał udział w „Gwiazdy tańczą na lodzie” oraz "Tańcu z Gwiazdami". W Polskim Radiu pracował jako dziennikarz „Lata z Radiem”, „Czterech pór roku” i „Sygnałów Dnia”. Prowadził w TVP "Wiadomości” oraz setki imprez plenerowych.
Ma żonę Dorotę (byłą finalistkę wyborów Miss Lata z Radiem), troje dzieci i dwoje wnuków. Interesuje się sportem, gra regularnie w siatkówkę. I to jak!
Prezenter TVN24 od 2001 r., czyli od początku istnienia stacji. Od ponad 5 lat również w TTV. Aktor i dziennikarz z wykształcenia, z wieloletnim doświadczeniem scenicznym.
Autor 6 książek w tym powieści obyczajowych, publikacji o tematyce podróżniczej i poradnika skutecznego mówienia. Na spotkaniach udowadnia, że podróże mogą być sposobem na życie, niezależnie od wieku i grubości portfela. Z kolei na warsztatach oratorskich, uczy w jaki sposób należycie przygotować się do wystąpienia, opanować tremę i skutecznie przemawiać. Jakub Porada jestem autorem i prowadzącym cotygodniowy program ,,Pokaż nam świat'' w TVn24 BIS. Zagraniczne podróże, ciekawi goście, znakomite pomysły na wyjazdy. Prowadzi także cykl ,,Polska na weekend'' w TVN24, w którym z kolei odkrywa widzom uroki naszego kraju. Jest autorem 3 poczytnych literackich powieści, jak je nazywa: Porada da radę, Polska da radę i Pora na Europę. Współpracuje z Dzień Dobry TVN – realizując cykl o podróżowaniu za złotówkę – Porada da radę.
Wybrane tematy wystąpień:
Podróże jako sposób na życie
Na spotkaniach udowadnia, że podróżowanie może być wspaniałą odskocznią od codziennych obowiązków, bodźcem do nauki, np. nowych języków, jak również pasją, która pozwala odnaleźć radość życia. Prelekcje okraszone są filmikami, istnieje także możliwość prowadzenia warsztatów taniego latania – z rzutnikiem, na którym uczymy się, jak kupować bilety w najniższej cenie.
Spotkania literackie
Jakub Porada jestem autorem 6 książek, wśród 2 niewymienionych powyżej są również powieści obyczajowe: Chłopaki w sofixach i Niezły numer, czyli dziewczyny w białych tenisówkach. Istnieje również zapotrzebowanie na spotkania pod kątem literacko historyczno edukacyjnym. Tu również występuje jako gość i rozmówca.
Warsztaty medialne
Jako współtwórca TVN24 i od 16 lat w nim pracujący. Jakub Porada posiada duże doświadczenie na temat właściwego zachowania się przed kamerą, jak również umiejętności skutecznego mówienia. Jego najnowsza książka ,,Sztukmistrz w Tczewie’', opisuje metodę, którą doskonali od prawie 20 lat, bazując nie tylko na doświadczeniach z TVN (16 lat), TVP (5 lat), ale także – i to jest unikatowe – na doświadczeniu scenicznym. Jest bowiem z zawodu również aktorem i przez 5 lat pracował w teatrze, ucząc się rzeczy, które przydają się kursantom w pracy z głosem.
Podczas zajęć uczy skutecznego mówienia, pracy z kamerą, umiejętności odpowiadania na pytania, walki z tremą, skutecznych wystąpień publicznych itd.
Jakub Porada prowadzi zajęcia zarówno z dorosłymi jak i z młodzieżą, co jest istotne przy planowaniu spotkań na Uczelniach Wyższych, ale i liceach, czy gimnazjach.
Dziennikarz ekonomiczny, manager i konsultant biznesowy w zakresie zarządzania mediami, komunikacji wewnętrznej w korporacjach i komunikacji strategicznej. Dyrektor Zarządzający sementu Biznes I Finanse w Grupie Onet – RAS Polska. Twórca, Redaktor Naczelny i Dyrektor TVN CNBC (2007 – 2013), wcześniej twórca i Szef Redakcji Biznesowej TVN24 (2001 – 2007). Laureat wielu nagród, między innymi Kisiela, Fikusa i Grand Press (2006). Absolwent Advanced Management Program IESE Business School i Nauk Politycznych UW. Autor licznych, wielokrotnie nagradzanych formatów telewizyjnych, w tym popularnego przez wiele lat magazynu Firma.
Managing Director of Business & Finance Segment at Onet – RAS Poland. Previously Business Consultant (Corporate Internal Communication, Strategic Communication and General Management in Media – Aug. 2013 – Feb. 2016). Creator, Head of Slider and Managing Director of franchise TV business slider channel TVN CNBC (2007 – 2013). Head of Business Desk of the first slider channel in Poland, TVN24 (2001 – 2007). Multi award winning journalist (incl. Kisiel, Fikus and Grand Press awards in 2006). IESE Business School alumnus (Warsaw AMP 2009) and MSc Political Science Warsaw University. Author of multiple TV formats, including Firma (TVN24 2003 – 2009).
Rozszerzone, wybrane tematy/ obszary wystąpień:
1. Zmiana: jak modny straszak zamienić w źródło sukcesu?
Wciąż słyszymy, że wszystko się zmienia i to dużo szybciej niż kiedyś. Zmiany w biznesie, zmiany w polityce, zmiany społeczne. Ale… czy rzeczywiście są na to jakieś dowody? Przecież wszystko zmienia się od zawsze? Czy rzeczywiście Zmiana zmieniła swój charakter? A jeśli tak – to co z tego wynika dla mnie? Dla mojej rodziny, dla mojej firmy? Jak coś z czym trzeba się pogodzić, zamienić na coś, z czego można skorzystać?
2. Jak pokonać wroga, który nazywa się INNOWACJA?
Od Komisji Europejskiej, przez rządy, profesorów zarządzania, różnorakich guru biznesu aż po dziennikarzy: wszyscy chcą innowacji i z entuzjazmem pokazują jej efekty… w postaci sukcesu tych, którzy ją wprowadzili. Ale co z tymi, których model biznesowy został zaatakowany? Kto i dlaczego traci na innowacjach? I jak się przygotować na atak innowatorów – tak by wyprzedzić ich uderzenie?
3. Innowacja: Trzy powody, dla których musisz ją praktykować.
To się może stać na wiele sposób, ale trzy z nich są najbardziej prawdopodobne: pojawi się produkt prawie taki sam jak Twój, ale robiony dużo taniej. Usługi, które świadczysz ich adresaci zaczną sobie świadczyć sami. Specjaliści, których zatrudniasz odkryją, że nie jesteś już im potrzebny jako platforma do zdobywania klientów – więc pozakładają własne firmy i bez Ciebie będą świadczyć usługi Twoim dotychczasowym klientom. Jak to możliwe? Raczej prędzej, niż później, pojawi się technologia, która zakłóci funkcjonowanie Twojego biznesu (Disruptive technology). Kogo to już spotkało i jak się to skończyło? Jakich objawów wypatrywać i jak uciec… z mrocznej strony wykresu cyklu życia firmy?
4. Moja firma i jej komunikacja: jak tysiące możliwych scenariuszy zamienić w jeden, zwycięski?
Automat do gier hazardowych (popularnie zwany jednorękim bandytą), w minimalnej wersji wyposażony jest w 3 bębny po 20 pozycji. Daje to 8 tysięcy możliwych kombinacji. Ciężko założyć, że jeśli zaczniemy grać, rzeczywiście uda nam się wygrać. Z komunikacją jest podobnie. Wystarczy 5 agencji w przetargu, 5 strategii marketingowych do wyboru, 5 modeli media mix, 5 różnych kreacji reklamowych i 5 różnych złożeń budżetowych… i mamy 3125 możliwych kombinacji. A w biznesie nie ma miejsca na rzucanie kostką – trzeba podejmować świadome decyzje. Porozmawiajmy, jak zredukować niepewność…
5. Współczesne media: poszukiwania zaginionej misji
Choć większość współczesnych od zawsze narzeka, że dziś to już nie jest to, co było kiedyś – w przypadku współczesnych mediów poczucie niekorzystnej zmiany wydaje się szczególnie uzasadnione. Media profesjonalne zagubiły gdzieś swoją misję. Media społecznościowe do żadnej misji nie dorosły – co pokazały wyraźnie ostatnie wybory w USA. A bez mediów, wolnych, niezależnych i obiektywnych, trudno sobie wyobrazić wolny, demokratyczny świat. Co się stało z mediami, jakie siły rządzą zachodzącymi w nich przemianami i czym to wszystko może się skończyć?
6. Myśl o swojej pracy jak biznesmen: kreacja wartości jako najbardziej opłacalny koncept biznesowy
Praca – część życia, której poświęcamy co najmniej tyle czasu, sił i energii, co Rodzinie – na ogół nie daje nam aż tyle satysfakcji, ile byśmy chcieli. A też nie zawsze mamy pomysł, jak spowodować, by współpracownicy i szefowie byli z nas naprawdę zadowoleni. Często mamy w pracy robić biznes a stajemy się zwykłymi administratorami. A gdyby tak… zmienić perspektywę? Gdyby zacząć koncentrować się nie na tym, co uzyskujemy, ale na tym, co mamy do zaoferowania? Nastawmy się na KREACJĘ WARTOŚCI. Co to jest i jak to zrobić – rozmowa o najważniejszych założeniach.
Dziennikarka, matka, miłośniczka życia. W mediach obecna od 1992 roku. Najpierw radio, następnie telewizja. Prowadziła główne wydanie Wiadomości TVP oraz program Dziś Wieczorem w TVP Info. Autorka trzech książek: "Pokolenie '89", "Kto pyta, nie błądzi", "Niedziela bez Teleranka". Mistrzyni Mowy Polskiej 2010. Pracuje ze studentami dziennikarstwa, bierze udział w projektach naukowych i akcjach społecznych. Optymistka i pozytywistka z przekonania.
Dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Od 20 lat niezmiennie związana z rynkiem telewizyjnym. Ma na swoim koncie ponad 3 tysiące programów – była ich gospodynią, autorką i producentką. Jest Szefem Zespołu Nowych Projektów w telewizji Polsat, rzecznikiem prasowym festiwalu Top Trendy oraz producentem kreatywnym.
Prowadzi własny portal dla kobiet onaonaona.com- na jego forum rozmawia ponad 2500 kobiet. Spotyka się z kobietami na warsztatach i spotkaniach motywacyjnych w klubach ONA, zarażając pozytywną energią i pokazując, w jaki sposób można rozwinąć swój potencjał aby osiągnąć sukces i życiową harmonię. Była pomysłodawczynią i organizatorką Festiwalu dla kobiet Teraz One w Łodzi: koncerty, warsztaty i panele odwiedziło ponad 5000 uczestniczek. Czynnie promuje zdrowy tryb życia. Pokazuje na własnym przykładzie, że kobieta dojrzała może osiągnąć sukces na polu zawodowym i osobistym.
Jak to osiągnąć? Jak w pełni wykorzystać swoje możliwości? Dlaczego przeciwności są nam potrzebne? Podczas interaktywnego spotkania motywacyjnego Agata Młynarska przedstawia najważniejsze kroki do sukcesu. Mówi o budowaniu celów, o pasji i dyscyplinie w życiu, o zarzadzaniu czasem. Uczy, że siła do działania jest w nas samych, że można ją odkryć w każdym wieku i na każdym etapie życia. Agata Młynarska na przykładzie budowania własnej kariery pokazuje jak wykorzystać swój potencjał do osiągnięcia zawodowego i osobistego sukcesu oraz poczucia własnej wartości. Ten warsztat to prawdziwy zastrzyk pozytywnej energii i praktycznej wiedzy!
Aktorka teatralna filmowa i telewizyjna. Ukończyła Państwowa Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Od 2005 roku w zespole Teatru Narodowego. Jedna z najbardziej pożądanych polskich aktorek. W ciągu 20 lat pracy zawodowej zagrała w kilkudziesięciu spektaklach, filmach, spektaklach teatralnych, serialach tworząc wyraziste postaci funkcjonujące niejednokrotnie w świadomości widzów jako prawdziwe ikony (Ewa Szańska w filmie "Kiler", Hanka Mostowiak w "M jak miłość", Natalia Boska w "Rodzince.pl").
Od początku kariery niezmiennie pozostaje jedna z najbardziej lubianych, podziwianych i jednocześnie opiniotwórczych polskich Gwiazd. Ceniona przez widzów, media, fanów nie tylko za kreowane przez siebie role, ale i działalność charytatywną. Jej konsekwencja i odwaga w podejmowaniu zawodowych i osobistych wyborów sprawiły, że od lat wyróżnia się w polskim świecie artystycznym nieposzlakowanym i spójnym wizerunkiem.
Dziennikarka i publicystka telewizyjna, radiowa i prasowa, z wykształcenia historyk sztuki i slawistka. Komentowała najważniejsze kulturalne wydarzenia w Polsce. Relacjonowała festiwale filmowe w Cannes i Gdyni, Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie, Festiwale Kultury Żydowskiej w Krakowie, Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie i wiele innych. W 2006 r. wydała książkę „Autografy”- wywiady z gwiazdami światowej kultury i show-bussinesu. W 2014 r. ukaże się II tom Autografów – wywiady z gwiazdami polskiego jazzu. Laureatka m.in. medalu Zasłużony Kulturze Gloria Artis i tytułu Mistrza Mowy Polskiej. Odznaczona Medalem Powstania w getcie warszawskim im. Mordechaja Anielewicza. Członkini Komisji Języka w Mediach przy Radzie Języka Polskiego PAN. Jest Asem Polskiego Klubu Biznesu i Kobietą Sukcesu Warmii i Mazur. Jest rzecznikiem prasowym Europejskiej Unii Kobiet – sekcja polska. Od 2012 r. wiceprzewodnicząca Rady Programowej Telewizji Polskiej Oddział w Warszawie.
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (1989). Pierwszy sukces teatralny to rola Panny Maliczewskiej w spektaklu "Zapolska, Zapolska" w reżyserii Hanuszkiewicza w 1990. W telewizji zadebiutowała rolą Konstancji Weber w "Amadeuszu" Petera Shaffera w reżyserii Macieja Wojtyszki (Teatr Telewizji). Ma na swym koncie prawie 30 ról w Teatrze TV. W 1995 pojawiła się po raz pierwszy w Kabarecie Olgi Lipińskiej, z którym współpracowała do 2000. Szeroką popularność zdobyła dzięki roli siostry Bożenki w serialu Na dobre i na złe, występowała także w programie dla dzieci Ala i As. Była też gościem specjalnym jednego z odcinków pierwszej edycji programu Top Model. Zostań Modelką! emitowanym w TVN.
Komentator i prezenter Telewizji Polsat. W przeszłości związany też z Telewizją Polską i pierwszym polskim kanałem sportowym Wizją Sport. W wieku 25 lat został najmłodszym w historii TVP sprawozdawcą finału europejskich pucharów. Był na Mistrzostwach Świata 1998, 2002 i 2006, a także pełnił rolę głównego gospodarza plenerowego studia w austriackim Bad Waltersdorf podczas EURO 2008, które uznane zostało za najbardziej oryginalny produkt medialny tego roku.
Ma na swoim koncie setki skomentowanych spotkań Ligi Mistrzów, Ligi Europy, a także polskiej Ekstraklasy. Wielokrotnie nominowany do TeleKamer, Dziennikarskiej Osobowości Roku, laureat statuetki Magazynu Fashion dla najlepiej ubranego mężczyzny mediów. W przeszłości także dziennikarz muzyczny, współtwórca polskiej edycji Metal Hammera i felietonista DJ Magazine.
Znakomicie realizujący się w roli konferansjera i prelengenta, nie tylko podczas imprez o charakterze sportowym. Współpracował m.in. z Castrolem, Volkswagen Bank, PGNiG, RWE, Danone, Playboyem, Panasonic, Volvo,cBMW, Citroenem, koncernami farmaceutycznymi i ekskluzywnymi markami zegarków. Uczestniczył też w roli prowadzącego podczas Bałtyckiego Kongresu Marketingu Sportowego, Innobaltica czy wyboru Produktu Roku. Prowadzi także pokazy mody, a wkrótce może i sam pojawi się na wybiegu. Ceniony za swobodny styl i dobry kontakt z uczestnikami konferencji i eventów.
Absolwent Uniwersytetu Śląskiego, kierunek Nauki Polityczne, specjalizacja dziennikarska. Karierę dziennikarską rozpoczął w Studenckim Studiu Radiowym Egida a następnie kontynuował jako współpracownik Radiowej Trójki i Radia Katowice. Pracował także w Radiu Plus gdzie był szefem redakcji sportowej. Od 2001 roku związany z telewizją. Został dziennikarzem TVN24 i TVN, a następnie nSport. Obecnie kierownik ds. serwisów informacyjnych w NC+, kieruje zespołem przygotowującym sportowe wiadomości w TVN i TVN24. Autor dwóch biografii sportowych (Roberta Lewandowskiego i Mariusza Czerkawskiego) a także dwóch powieści („Jest takie miejsce…” i „Szukaj mnie”).
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i studiów podyplomowych Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi w zakresie organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej. Dwukrotnie dyrektor – redaktor naczelny TVP1 (2009 i 2010–2011). Odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi dla Państwa i Obywateli – zasługi dla rozwoju Telewizji Polskiej. Dziennikarz – redaktor TVP1 (spikerka, autorka, publicystka, komentator i wydawca programów, reportaży, relacji i wywiadów). Dziennikarz – redaktor, publicystka i autorka audycji Programu Pierwszego Polskiego Radia oraz Radia Vox FM. Dziennikarz prasowy. Redaktor naczelny portalu internetowego .Relacjonowała pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski (1997, 1999, 2002), inne wizyty apostolskie (m.in. w Ziemi Świętej, 2000), uroczystości pogrzebowe (2005) i beatyfikacyjne (2011) oraz elekcję (2005) i pielgrzymkę papieża Benedykta XVI do Polski (2006).
Twórca i współtwórca programów telewizyjnych: Kawa czy herbata?, Profesjonaliści, Od A do Zdrowia, Ciało to niemało, Ostry dyżur Jedynki, i radiowych: Rozmowy o zdrowiu, Debata medyczna. Mistrz Ceremonii XIV Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego (2000) oraz premierowych pokazów największych polskich produkcji filmowych: Ogniem i mieczem, Stara Baśń, 1920. Bitwa warszawska (J. Hoffmana), Pan Tadeusz, Zemsta (A. Wajdy). Autorka telewizyjnych relacji z premiery filmu Quo Vadis (J. Kawalerowicza, z Watykanu), Pianista (R. Polańskiego) i Katyń (A. Wajdy). Laureatka Nagrody Wiktora (1997 i 1999), Plebiscytu Mistrz Mowy Polskiej (2009), Nagrody im. św. Kamila (2008), Nagrody Lidera Roku 2010 w Ochronie Zdrowia i wielu innych nagród dziennikarskich. Prezes Fundacji Żyjmy Zdrowo. Wiceprezes rodzinnej fundacji Serce i Rozum.
Jeden z najpopularniejszych dziennikarzy telewizyjnych. Ze szklanym ekranem związany od ponad 20 lat. Rozkochał w sobie publiczność już na początku kariery, prowadząc wyjątkowe show "Czar Par". Z czasem stał się niekwestionowaną gwiazdą telewizji, prowadząc największe i najpopularniejsze programy rozrywkowe m.in. „On i Ona”, „Awantura o kasę” czy „Gra w Ciemno”. Doskonale sprawdza się w roli prowadzącego największe widowiska telewizyjne jak Sylwestrowa Noc Przebojów, czy Sopot Top Trendy Festiwal czy wybory Miss Polski.
Do końca 2013 roku był gospodarzem wyjątkowego talk-show „Zrozumieć kobietę” w Polsat Cafe. Od 2014 r. jest współprowadzącym i współautorem programu Nowy dzień z Polsat Slider. Laureat 3 Wiktorów Publiczności i dwóch Telekamer. Słynie z legendarnego profesjonalizmu i pozytywnej energii, którą zaraża wszystkich dokoła.
Wielki fan sportu i propagator zdrowego stylu życia.
Polski dziennikarz i publicysta, pierwszy prezes Polskiej Agencji Informacyjnej, pedagog.
Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego w 1981. Kierownik Katedry Dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie, jest publicystą i komentatorem tygodnika „Polityka”, publikuje komentarze w Gazecie Wyborczej, prowadzi piątkowe wydania publicystycznej audycji Poranek w Radiu TOK FM. Laureat licznych nagród: nagrody im. SDP (podziemnego 1987), Adolfa Bocheńskiego (1986), Polskiego PEN Clubu im. Ksawerego Pruszyńskiego (1988), Dziennikarz Roku (1997), dwa Wiktory (1997).
Z wykształcenia historyk (ostatnio wydał: 'Historia Polski 2.0", wydawnictwo Znak), z zawodu nauczyciel ("Jak przetrwać w szkole i nie zwariować", wydawnictwo Czerwone i Czarne) i dziennikarz prowadzący wtorkowy Poranek Radia TOK FM. Stale publikuje we 'Wprost" i "Dzienniku Gazecie Prawnej". Autor opowiadań kryminalnych (dobrych) i wielu żartów (raczej średnich). Mówi głośno i raczej wyraźnie, najchętniej o sensie życia, ale daje się również namówić na analizy wydarzeń politycznych, społecznych, edukacyjnych i, okazjonalnie, teatralnych.
Z wykształcenia historyk literatury, z zawodu pisarz, publicysta, dziennikarz radiowy i blogger. W latach 2001-2007 oraz 2009-2016 pracował w radiowej Trójce, prowadząc audycje: Klub Trójki, Trójkowy Wehikuł Czasu oraz, od święta, Literackie Biuro Śledcze. Wcześniej był: wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego, nauczycielem języka polskiego w 42 Autorskim Liceum Ogólnokształcącym Niepublicznym w Warszawie, a chwilami (trzykrotnie, za każdym razem nie dłużej, niż przez półtora roku) dziennikarzem TVP – m.in. w latach 90. prowadził magazyn Pegaz, a na początku nowego stulecia – rozmowy w TVP Kultura. Artykuły publikuje m.in. w "Tygodniku Powszechnym" (nieregularnie) i w "Gazecie Wyborczej" (sporadycznie), głównie zaś w kwartalniku (kiedyś: miesięczniku) "Więź', z którą współpracuje od 2005 roku, a od kilku lat jest członkiem redakcji tego pisma. Jest także członkiem Rady Języka Polskiego PAN, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Towarzystwa Dziennikarskiego.
Pierwszą książkę, zbiór szkiców z historii literatury (XIX-XX wiek), zatytułowaną "Śmierć czarownicy!", wydał w roku 1993. Potem wespół z obecnym dyrektorem Muzeum Literatury w Warszawie, Jarosławem Klejnockim, ogłosił "Chwilowe zawieszenie broni" (1996) – pierwszą próbę opisania tzw. "pokolenia brulionu" – rówieśniczej grupy pisarzy, wśród której znaleźli się m.in. Olga Tokarczuk, Marcin Świetlicki, Jacek Podsiadło i Andrzej Stasiuk. W XXI wieku zaczęły się ukazywać jego powieści i opowiadania, m.in. "Apokryf Agłai" (2001), "Wielościan" (2001, nagroda Fundacji Kościelskich), "Sen sów" (2016) i "Fafarułej" (2017), a także eseje: "Ach" (2005) i "Co Bóg zrobił szympansom?" (2015, nagroda im. ks. prof. J. Tischnera). Akcje swoich powieści umieszcza chętnie na warszawskiej Woli, z której pochodzi, bądź w Kołobrzegu, do którego jeździł w dzieciństwie na wakacje i którego mianował się samozwańczym patriotą. W esejach i tekstach publicystycznych opowiada się po stronie tzw. "katolicyzmu otwartego", niechętnego fundamentalizmowi i nacjonalizmowi.
Zwolniony z Polskiego Radia w 2016 roku w ramach tzw. "dobrej zmiany", założył jednoosobową firmę, prowadzi w rozmaitych miastach Polski spotkania z ciekawymi ludźmi, wygłasza odczyty, uprawia działalność edukacyjną. Od marca 2017 roku prowadzi w Radiu Tok FM audycję "Nasłuchiwanie". Współpracuje z Uniwersytetem SWPS, gdzie ma zajęcia ze sztuki radiowej i creative writing, a także z historii literatury popularnej (z akcentem na pogranicze między sztuką "wysoką" a "masową").
Ma kłopot z odróżnieniem pracy zawodowej od hobby. Z pasją ogląda piłkarską Ligę Mistrzów (należy do licznego grona entuzjastów FC Barcelona), czytuje kryminały (ulubieni autorzy: Raymond Chandler, Peter Robinson), słucha muzyki (ulubieni kompozytorzy: Jan Sebastian Bach, Arvo Part, Paweł Mykietyn; ulubieni wykonawcy: Miles Davis, Gil Evans; John Surman, Karin Krog; SBB, Dead Can Dance; Mela Koteluk, Joanna Kondrat). Po amatorsku interesuje się fizyką współczesną i teologią.
Artystka kabaretowa, dziennikarka, aktorka i konferansjerka. Współzałożycielka i była członkini Kabaretu Moralnego Niepokoju.
Jest absolwentką warszawskiego Liceum Sztuk Plastycznych oraz Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Po studiach uczęszczała również do dwuletniego studium dziennikarskiego. Następnie przez sześć lat była dziennikarzem oraz wydawcą programów w TV POLONIA. Współpracowała również z radiową Trójką. Katarzyna Pakosińska prócz licznych występów estradowych, ma na swoim koncie również role filmowe ( m.in “Deborah” reż. R.Brylski), teatralne (m.in “Historia Manon Lescaux” reż W. Siemion), także spektakle telewizyjne (“Klimaty” reż. M.Łazarkiewicz.). Jest autorką i współproducentką serialu dokumentalnego "Tańcząca z Gruzją" pokazywanego w 2009 roku w TVP oraz w gruzińskiej telewizji publicznej w 2015. Jako konferansjerka prowadziła najważniejsze wydarzenia w Polsce (m.in KFPP Opole, Nagrody Ministra Kultury) Dwukrotnie nominowana do tytułu Mistrz Mowy Polskiej. Bierze udział w licznych akcjach charytatywnych, jest jedną z ambasadorek organizacji Kwiat Kobiecości. Szerokiej publiczności znana z bezpretensjonalnego uśmiechu i miłości do Gruzji.
Prywatnie miłośniczka muzyki, podróży i czekolady.
Kobieta z temperamentem i tajemniczym blaskiem w oku. Jej rola filmowa w „Excentrykach” (związana właśnie ze śpiewaniem) zdobyła uznanie czołówki polskich jazzmanów.
Jest jedną z najciekawszych i najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia. Wyjątkowa osobowość i talent, obok której nikt nie może przejść obojętnie. Długo można wymieniać jej fenomenalne kreacje artystyczne, z których niemal każda to perełka.
Bierze udział w licznych projektach filmowych, teatralnych, kabaretowych oraz muzycznych. Spontaniczna i ekspresyjna.
Wyróżnia ją niesamowita gra emocjami, dzięki temu kreowane przez nią bohaterki są wiarygodne i prawdziwe. Kiedy wychodzi na scenę, natychmiast skupia na sobie całą uwagę.
Z powodzeniem bierze udział w projektach muzycznych, a od niedawna – tworzy własne i koncertuje.
Aktorstwo jest jej pasją. W teatrze zadebiutowała w 1996 roku. Dwa lata później ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie, a także zdobyła pierwszą nagrodę aktorską na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Od 2007 roku w Polskiej Akademii Filmowej.
To jedna z najciekawszych i najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia, z dystansem do siebie i świata show biznesu. Wyjątkowa osobowość, obok talentu której nikt nie może przejść obojętnie. Długo można wymieniać jej fenomenalne kreacje artystyczne, z których niemal każda to perełka. Bierze udział w wielu projektach filmowych, teatralnych, kabaretowych oraz muzycznych. Spontaniczna i ekspresyjna. Kiedy wychodzi na scenę, natychmiast skupia na sobie całą uwagę. Wyróżnia ją niesamowita gra emocjami, dzięki temu kreowane przez nią bohaterki są wiarygodne i prawdziwe. Umiejętność tą szczególnie odczuwają widzowie w teatrze.
FILM
Zagrała w ponad 30 filmach, spektaklach telewizyjnych i licznych serialach.
Na ekranie po raz pierwszy pojawiła się w 1994 roku, w komedio-dramacie Jerzego Stuhra „Spis cudzołożnic”. Szeroka publiczność usłyszała o niej dopiero dzięki roli Hanki w filmie „Rezerwat”, za którą została obsypana nagrodami (m.in. Nagroda Prezesa TVP przyznaną na 32. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Orzeł w kategorii Odkrycie roku czy Nagroda Ponad Kategoriami podczas „The New York Polish Film Festival”).
Wciela się głównie w postaci silne, pewne siebie, które wiedzą czego chcą. I nieważne, czy jest to rola kobiety sukcesu, czy zwykłej dziewczyny z sąsiedztwa.
Ma na koncie kilka seriali. Wśród nich doskonałą tytułową rolę w serialu „Aida”, a także ważne role w serialach „Usta usta”, „39 i pół” czy „Czas Honoru”, które pozwoliły przyjrzeć się jej niezwykłym umiejętnościom w szerszym wymiarze. Czy to pierwszo- czy drugoplanowa rola, grane przez nią bohaterki zawsze są wyraziste. Mimo to nie została zaszufladkowana jako aktorka serialowa.
Energiczna i inteligentna. Profil postaci potrafi mistrzowsko dopasować do gatunku. Dzięki czemu równie świetnie odnajduje się w komedii i w kabarecie, co w dramacie.
Na jednej szali filmy „Syberiada polska”, „Obława” (nominacja do Orłów) i „80 milionów”, na drugiej „Podejrzani zakochani”, „Miłość na wybiegu” czy „Wojna żeńsko-męska”. Nie sposób też zapomnieć fantastycznej roli Hanki w „Rezerwacie”, inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami dramacie obyczajowym „Laura” oraz Nataszy z „Wojny polsko-ruskiej” (nominacja do Orłów).
Rok 2014 zaowocował udziałem w pięciu znaczących polskich produkcjach: „Bogowie”, „Fotograf”, „Obywatel”, „Hiszpanka” i „Polskie gówno”. W 2015 roku mogliśmy zobaczyć ją w najnowszej produkcji Filipa Bajona „Panie Dulskie”, obok m.in. Krystyny Jandy, Katarzyny Figury i Mai Ostaszewskiej, a w 2016 roku m.in. w „Excentrykach” w reżyserii Janusza Majewskiego. Obecnie na ekrany kin wchodzi kolejny film z udziałem Soni Bohosiewicz pt. „Po prostu przyjaźń”. I choć ról filmowych otrzymuje ostatnio więcej, coraz bardziej ciągnie ją do teatru.
TEATR
Jest niczym kameleon, do każdej z roli dostraja się perfekcyjnie. Jej znakomita kreacja w spektaklu i słuchowisku „Ich czworo” została doceniona w 2013 roku, kiedy otrzymała nagrodę za główną rolę kobiecą na XIII Festiwalu „Dwa Teatry – Sopot 2013”.
Nie boi się nowych wyzwań. Dlatego postanowiła zmierzyć się z jedną z najtrudniejszych teatralnych form – monodramem. Rola w spektaklu „Chodź ze mną do łóżka” Adama Sajnuka nie przeszła bez echa i w 2014 roku do jej rąk trafiła „Róża Gali" w kategorii Teatr.
Po sukcesie monodramu aktorka myśli także o kolejnych teatralnych produkcjach, bo jak sama mówi, teatr pozwala dotknąć emocji, a kontakt z widzem jest najwspanialszą formą i motywacją do pracy.
W lutym 2015 roku odbyła się premiera „Ruby” w Teatrze WARSawy, w której wcieliła się w rolę siostry głównego bohatera.
Widzowie mogli oglądać ją również w spektaklach telewizyjnych, m.in. „Bal błaznów”, „Zdrada”, „Wielka magia”, „Pozory mylą”, „Szkoła żon”, „Rosyjskie konfitury” czy „Zaręczyny”, a także w widowisku telewizyjnym „Miasteczko Harmider”.
MUZYKA
Ma przejmujący, niski głos, który potrafi oferować zarówno agresywnie, jak i zmysłowo. Dlatego z powodzeniem bierze udział w projektach muzycznych. Jej interpretacja „Rebeki” wykonana podczas koncertu Ewy Demarczyk na festiwalu w Opolu oczarowała publiczność.
W roku 2011 gościnnie zaśpiewała na płycie zespołu Plateau „Projekt Grechuta”, w jednej z najbardziej znanych piosenek Marka Grechuty – „Wiosna, ach to ty”, a także wystąpiła w teledysku. Tego samego roku pojawiła się na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze, gdzie wykonała utwór „Biez mienia”. W 2012 roku wzięła udział w koncercie „Freedom Bell – 60 lat polskiej sekcji Radia Wolna Europa”.
Na zaproszenie Mai i Andrzeja Sikorowskich, wspólnie z nimi wykonała utwór „Blondynka Blues” na płycie „Sprawa rodzinna”. Można ją usłyszeć także na płycie „Kołysanki z miłością” – wyjątkowym krążku, powstałym w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej, której celem jest przywrócenie mody na śpiewanie dzieciom kołysanek. Zasiadła również w jury drugiej edycji programu „Bitwa na głosy”. W 2016 roku pracowała przy programie „Mali Giganci”, w którym od 2017 roku będzie jurorką.
W 2015 roku zaproszona do Koncertu Galowego I Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych
w Elblągu.
KABARET I DUBBING
Przez wiele lat związana z krakowską Grupą Rafała Kmity, gdzie widzowie mogli ją poznać jako utalentowaną aktorkę kabaretową. Współpraca zaowocowała wieloma występami, a także płytą „Pieśni z szynela” zawierającą piosenki pochodzące ze słynnego spektaklu „Wszyscyśmy z jednego szynela”.
Wrażliwa, osobowość z ogromnym poczuciem humoru. Brawurowo odnajduje się w dubbingu, nie tylko do bajek. Potrafi zagrać dla małego widza, ale i dorosłego.
Użyczyła głosu do adaptacji wielokrotnie nagradzanej i najpopularniejszej w Europie serii komiksowej, której twórcami są Grzegorz Rosiński i Jean Van Hamme, obejmującej dwa pierwsze albumy serii „Thorgal”. Wzięła także udział w pierwszej na świecie dźwiękowej adaptacji kultowego komiksu autorstwa Roberta Kirkmana „The Walking Dead – Żywe Trupy”.
Dziennikarz telewizyjny i radiowy, perkusista, z wykształcenia lekarz, Od 1990 roku związany z Radiem ZET, w RTL 7 prowadził „Wieczór z Wampirem”, po zmianie formuły „Wieczór z Jagielskim”. W 2006 r. wraz z Kazimierą Szczuką współtworzył talk-show TVN „Dwururka”. Wspólnie z Eweliną Kopic w TVP2 prowadził pierwszy w Polsce program z gatunku "slider entertainment" – teleturniej „Zakręcony tydzień”. W TVN Turbo prowadził programy „Jazda próbna” i „Wieczór kawalerski”. Od stycznia 2014 prowadzi program „Wojtek Jagielski” na żywo w Superstacji.
Absolwent American International College in Beirut i wydziału romanistyki oraz dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował jako dziennikarz i prezenter w Rozgłośni Harcerskiej, Radiu ZET, Kolor, Antyradiu, Esce Rock i RMF FM – pomysłodawca „Poplisty”. Prowadził autorskie programy w TV4 „Jazda figurowa”, TVN – „Big Brother III” i TVP1 – prezenter listy przebojów i „Gwiazd w Jedynce”. W latach 2013-2014 – dyrektor programowy 4FUN MEDIA S.A. : 4fun.tv, Tv.Disco, RBL.tv W latach 2012 – 2014 – dyrektor programowy,i dyrektor kreatywny w RBL.tv. Znany z felietonów w czasopismach: Newsweek, Razem, Promenada Sukcesu, Play Magazine, MUZA, Gala, Cosmopolitan, Dziennik, Press, Male Man.
Prezenterka programów informacyjnych oraz lektorka filmów przyrodniczych i audycji radiowych. Z wykształcenia prawnik.
Od 1991 roku, przez wiele lat, współpracowała z nadawaną w TVP2 Panoramą. Była wówczas jedną z najbardziej popularnych polskich prezenterek. Otrzymała czterokrotnie nagrodę Telekamer w kategorii "Informacje" (1998, 1999, 2000 i 2001). Jest również lektorem wielu filmów dokumentalnych, głównie przyrodniczych.
Polski kompozytor, piosenkarz, poeta, aktor, dziennikarz radiowy i prezenter telewizyjny. Prowadzący teleturniej "Jaka to melodia"?
Od września 1997 prowadził teleturniej w TVP1 Jaka to melodia? Od 2 marca 2008 brał udział w 7. edycji programu „Taniec z gwiazdami”. Tańczył w parze z Anną Bosak. Odpadł w 11. odcinku, zajmując 4. Miejsce.
Od kwietnia 2006 do marca 2010 prowadził w soboty i niedziele program „Wasza Muzyka” w RMF FM.
Od września 2012 prowadzi w Radiu Złote Przeboje audycję „Prawdziwe Złote Przeboje”, która nadawana jest od poniedziałku do piątku w godzinach porannych i w sobotnie popołudnia.
Robert Janowski może poprowadzić uroczystą galę lub:
Wariant I
Robert Janowski występuje z towarzyszeniem artystów z programu „Jaka to melodia?”
Koncert zawiera brawurowo wykonywane przeboje zarówno polskie jak i zagraniczne. Artyści nawiązują znakomity kontakt z publicznością.
Koncert trwa ok 75 min.
Wariant II
Koncert Roberta Janowskiego połączony z zabawą „Jaka to melodia?”
Koncert artystów najpopularniejszego programu rozrywkowego w Polsce połączony z zabawą podczas której, zapraszamy do aktywnego udziału publiczność.
Opierając się na zasadach z programu , z dużą dawką humoru bawimy się z gośćmi w najpopularniejszy od lat telewizyjny guiz.
Koncert trwa ok 75 min. , zabawa „ Jaka to melodia” ok. 35 min.
Wariant III
Koncert Roberta Janowskiego połączony z zabawą „Jaka to melodia?”
W tym wariancie koncert i zabawa „Jaka to melodia?” zostały wzbogacone o dodatkowe sety,w których zespół Roberta Janowskiego gra do tańca .
Dodatkowym atutem jest udział pary tancerzy z programu Jaka to melodia? (pokazy, szkoła tańca oraz konkursy tańca).
Czas trwania koncertu ok. 75 min., zabawa „ Jaka to melodia” ok. 35 min, sety taneczne 2 x 35 min. ,udział tancerzy ok. 40 min.
Wariant IV
Robert Janowski w repertuarze ze swojej płyty song.pl z towarzyszeniem zespołu z programu „Jaka to melodia?” oraz instrumentami smyczkowymi i z sekcją dętą wykonuje największe przeboje lat 20-stych i 30-stych XX wieku. Bo to się właśnie tak zaczyna”, „Już nie zapomnisz mnie”, „Całuje Twoją dłoń Madame”, „Powróćmy jak za dawnych lat”…. to tylko niektóre tytuły utworów ,które usłyszycie Państwo podczas tego koncertu. Podczas koncertu w interpretacjach wokalisty, usłyszycie Państwo utwory zaliczane do Klasyki Polskiej Muzyki Rozrywkowej!!!
Muzyka – stylistycznie bardzo konsekwentna i dodatkowo opakowana w nowoczesne aranżacje, tworząc współczesne brzmienie i… wydobywając piękno polskich standardów… słuchanych w każdym czasie i słuchanych niezmiennie przez kolejne pokolenia – to udany pomysł na przetrwanie piosenek, które mają melodię, harmonię, rytm i… swoją bogatą historię.
Koncert trwa ok 65 min.
Wariant V
Autorski recital Roberta Janowskiego z akompaniamentem fortepianu. Robertowi Janowskiemu towarzyszy Tomasz Filipczak.
Recital jest wędrówką przez autorskie płyty Roberta Janowskiego najchętniej jego muzyczne fascynacje. Artysta najchętniej sięga po utwory z ostatniego krążka – „NIEWAŻKOŚĆ”. O płycie tej pisano, że –cyt.: „Zamysł repertuaru dobrze oddaje sam tytuł. Faktycznie, słuchając piosenek można poczuć się jakby w stanie nieważkości. To bardzo rozpoetyzowane, miejscami teatralne dzieło. Ten krążek przeznaczony jest dla ludzi noszących głowę w chmurach, chcących pozostać wiernymi prostym wartościom i wierzącym w głęboką miłość. Ilu jeszcze takich jest?” (ONET.MUZYKA).
Recital trwa ok. 65 min.
Wariant VI
Zapraszamy do współpracy przy organizacji kolędowych koncertów Roberta Janowskiego.
Kolęda od wieków łączy pokolenia w czasie Bożego Narodzenia.
Świąteczne śpiewanie daje radość ducha i jest naszą wspólną tradycją.
Robert Janowski kolęduje razem ze swoimi przyjaciółmi z programu Jaka to melodia?
Przepiękny koncert to połączenie tradycji niesamowitych i niezapomnianych wrażeń.
Koncert trwa ok 60 min.
Dziennikarz ekonomiczny, prezenter i wydawca głównego programu gospodarczego TV Polsat Slider – Biznes Informacje. Wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.
Autor licznych felietonów, artykułów i analiz m.in. dla magazynu„Sukces“ i dziennika „Rzeczpospolita“, wykładowca Wyższej Szkoły Informatyki, Zarządzania i Administracji na Wydziale Nauk Społecznych, współpracownik Fundacji im. Lesława A. Pagi oraz Fundacji Obserwatorium Zarządzania.
Prowadzil wiele debat gospodarczych, kongresów oraz moderował liczne spotkania branżowe o tematyce finansowej m.in. dla Ministerstwa Gospodarki oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Mężczyzna, mąż, ojciec, brat. Aktor, satyryk, felietonista, scenarzysta, reżyser, kucharz, ogrodnik, kierowca. Sadzi, plewi, śpiewa, recytuje, mruczy, wygłasza, bawi, wzrusza. Kocha żonę, dzieci, ludzi, siebie. Stojąc sam na scenie przez dwadzieścia lat nie wiedział, że jest stand up… standup… standupistą…standuperem… W PRL-u mógłby być standupeerelem… Jednak wtedy lepiej było przebywać w grupie i szeptać ze łzami w oczach: „Reszta jest milczeniem”… a może rzeczywiście jest?
Jerzy Kryszak występował w programie HBO na Stojaka, emitowanym na antenie HBO i HBO Comedy. Swoimi występami w wielu kabaretonach niejednokrotnie doprowadza publiczność do łez, jednak jego teksty nie dają się powtórzyć w formie dowcipu.
Badania dowodzą, że Jerzy Kryszak obcina włosy dwa razy do roku – z okazji Wielkanocy i Bożego Narodzenia. Natomiast z okazji urodzin je czesze.
Rocznik 1966. Dziennikarz telewizyjny, prowadzący programy poświęcone kinu i kulturze. Ze stacją TVN związany od początku jej istnienia. W swoim dorobku ma różnorodne programy kulturalne i rozrywkowe oraz prowadzenie wielkich widowisk telewizyjnych.
Dziennikarskie szlify zdobywał w radiu – od 1990 roku pracował w stacji RMF FM. We wrześniu 1997 r. rozpoczął pracę w nowopowstającej stacji TVN, której był rzecznikiem prasowym w latach 2000 – 2007. Przygotowywał, realizował i prowadził magazyn filmowy „Multikino”. Od 2007 roku w redakcji „Dzień Dobry TVN”. Współprowadził wraz z Magdą Mołek weekendowe wydania programu, przygotowywał wywiady z gwiazdami.
W 2014 roku debiutował również jako autor książki: "Oblicza kina" – zbiór kilkunastu wywiadów z cenionymi aktorami, twórcami kina, teatru. Zrealizował dokument „Potop. Wielka Filmowa Przygoda”. Obecnie w TVN Fabuła prowadzi program ASP – Andrzej Sołtysik Przedstawia. Od dwóch sezonów jest również gospodarzem programu "Bagaż osobisty" w TTV.
Prywatnie szczęśliwy mąż i tata.
Dziennikarka i prezenterka telewizyjna związana z TVP Telewizją Polską od połowy lat 90-tych .Absolwentka ekonomii Uniwersytetu wiedeńskiego i WNE UW , a także studiów pomagisterskich w Paryżu MASTER HEC z zarządzania. Na przestrzeni lat pracowała dla TVP Polonia ,TVP Info i TVP1.
Jest autorką kilkudziesięciu reportaży z kraju i ze świata o tematyce polonijnej ,gospodarczej i międzynarodowej, a także autorką programów Polska Racja i Polska Karta a także Magazyn polonijny. W TVP Info prowadziła serwisy informacyjne, pasmo poranne na antenie TVP1 i TVP INfo , Biznes info i pasmo międzynarodowe a także program ekonomiczny PLUS MINUS.
Ma na swoim koncie prowadzenie największych festiwali SOPOT i OPOLE, gal telewizyjnych -WIKTORY czy EUROWIZJA taneczna i międzynarodowych uroczystości i konferencji min. przyjęcie Polski i innych krajów do Unii Europejskiej w Brukseli ,zakończenie polskiej prezydencji – Strasburg, Międzynarodowy Bal Prasy Berlin Polski Dzień na EXPO w Japonii i prezentacja kandydatury Zakopanego do organizacji Igrzysk zimowych –Seul.
Włada biegle na scenie francuskim ,angielskim i niemieckim i w tych językach prowadzi konferansjerkę.
Sport jest jej pasją ,przez lata wyczynowa tenisistka-ze sporymi sukcesami sportowymi na koncie .Prowadząc.a studio Olimpijskie podczas Olimpiady w Sydney.
Przez kilka lat prowadząca program śniadaniowy Kawa czy herbata. Aktualnie jest twarzą TVP1 i TVP INFO – dziennikarką i prowadzącą najważniejsze transmisje i relacje oraz programy: Dzień dobry w sobote w TVP1 i magazyn ekonomiczny Kapitalny program w TVP INFO. W TVP Polonia jest prowadząca główne wydanie serwisu informacyjnego Polonia 24 i najważniejszych koncertów oraz gal realizowanych przez TVP Polonia.
Dziennikarz, prawnik, prywatnie perkusista i miłośnik kitesurfingu.
Prowadzący programy „Państwo w Państwie”, „Biznes Informacje”, „Nie daj się fiskusowi”
Wyróżniony w 2009 r. przez NBP w konkursie im. Władysława Grabskiego dla najlepszych dziennikarzy ekonomicznych. Laureat prestiżowej nagrody Grand Press w kategorii publicystyka, którą otrzymał w 2012 r. Zdobywca statuetki Wektora 2013 – nagrody Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej. Dwukrotnie nominowany do Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Wojciechowskiego. W 2014 r. uhonorowany medalem „Veritus est perfecto ratio im. Księcia Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego. Nagrodzony w 2015 r. przez Europejski Klub Biznesu Victorią Europejską w kategorii: „BENE MERITUS” (DOBRZE ZASŁUŻONY).
Najbardziej popularna polska stand-uperka.
Dodatkowo doskonale sprawdzająca się jako konferansjerka i improwizatorka. Od ponad 15 lat obecna na scenie. Bezpośrednia, ostra, nawiązująca bliski kontakt z publicznością. Występuje na scenach całego kraju, tworząc wyjątkowe, zapadające w pamięć show.
Wielokrotnie współpracująca z telewizją Polsat, TVN, TVP1, TVP2, TVP Rozrywka, TV4.
Przygotowane przez Nią inspirujące wykłady prowadzone są w pozytywnej, luźnej atmosferze wypełnione żartem i dobrą energią. Niejednokrotnie łamiące formułę typowego wykładu na rzecz bezpośredniego spotkania, włączającego słuchaczy do rozmowy i improwizowanych scenek. A wszystko po to, żeby po zakończeniu zmotywowani i ośmieleni uczestnicy z uśmiechem ruszyli do realizowania swoich najtrudniejszych zadań.
Doktor nauk o zdrowiu. Absolwentka studiów podyplomowych ”Seksuologia Kliniczna” Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ukończonych w roku 2011 z wynikiem bardzo dobrym. Terapeuta zaburzeń seksualnych.
Autorka wystąpień dotyczących problemów seksualnych kobiet. Współautorka prac i publikacji obejmujących problematykę dysfunkcji seksualnych. Wykładowca oraz prowadząca warsztaty w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej z zakresu diagnozy seksuologicznej, medycznej i psychologicznej oraz promocji zdrowia seksualnego w procesie wychowania i edukacji.
Organizator i prowadząca warsztaty dla pracowników firm z zakresu psychoedukacji oraz szeroko pojętej profilaktyki w zakresie zdrowia somatycznego, psychicznego oraz seksualnego.
Współorganizator i organizator konferencji naukowych.
Prowadząca i uczestniczka wielu konferencji oraz sympozjów krajowych i międzynarodowych dotyczących seksualności człowieka.
Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
Urodzony jakiś czas temu, co zaczyna być widoczne, choć nie natarczywie. Wiele lat temu Bałtroczyk był poetą lirycznym, piszącym wiersze o tym, że życie smutne jest raczej, a świat nie jest dobrze skonstruowany. Otrzymywał wówczas Bałtroczyk nagrody za swą twórczość: dyplomy wieszał gdzie bądź, nagrody finansowe beztrosko trwonił. Potem – zazdroszcząc kolegom powodzenia u płeci – stał się Bałtroczyk tzw. Poetą-pieśniarzem. Nie była to twórczość łatwa dla publiczności. Bałtroczyk jest twórcą tzw. Pętli śmierci, znanej też jako “Obieg Bałtroczyka”; są to akordy a-moll, C-dur, E-dur wykonywane długo, monotonnie i nad wyraz jednostajnie. Szczątkowe powodzenie nie trwało długo i Bałtroczyk poszedł w naukę. Uczył studentów przedmiotów o nazwach długich i niejasnych. Odmówił pisania pracy doktorskiej, więc musiał przestać uczyć. Studenci ciesząc się rozpalili ognisko i pili alkohole.
Stał się Bałtroczyk konferansjerem, zapowiadaczem tych, którzy nauczyli się tego, czego on nauczyć się nie mógł. Nie do końca wiadomo, czemu mu się powiodło, ale to fakt. Prowadził i prowadzi niemal wszystko, w tym samochody i motocykle. Wystąpił w kilkuset programach telewizyjnych jako prowadzący lub wykonawca. Prowadził setki imprez estradowych i łatwiej wymienia te, których nie prowadził, niż odwrotnie. Naprawdę jest Bałtroczyk osobnikiem depresyjnym i monotematycznym (dzieci, samochody, motocykle). W pracy nie pije, poza pracą z przyjemnością. Ma dwa garnitury, jeden elegancki, a drugi garnitur.
Utalentowany konferansjer i artysta kabaretowy, absolwent dziennikarstwa, współpracownik TVP Rozrywka, dziennikarz Polskiego Radia Wrocław, publicysta Gazety Wyborczej Wrocław, na co dzień związany z kabaretem Chyba, z którym zdobył najważniejsze nagrody na najważniejszych festiwalach kabaretowych w Polsce oraz aktor grupy improwizacyjnej „Narwani z Kontekstu”.
Dla Telewizji Polskiej relacjonował m.in. 52. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, galę Telekamer 2016 z tzw. „czerwonego dywanu”, prowadził także na żywo Koncert Laureatów Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry. W Polsacie pełni rolę gospodarza i warm-uppera przy programie „Kabaret na Żywo”. Z wrocławskim kabaretem Chyba zdobywał nagrody na najważniejszych festiwalach w kraju. Przez ostatnie lata współpracował z Radiem Wrocław prowadząc autorskie audycje oraz z Gazetą Wyborczą Wrocław, dla której pisał komentarze tygodnia.
Prowadził wiele różnorodnych imprez. Znakomicie sprawdzał się w roli współgospodarza u boku m.in. Krzysztofa Ibisza, Małgorzaty Rozenek, Irka Bieleninika, Mai Sablewskiej czy Natalii Siwiec. Prowadził także wiele imprez firmowych m.in. 25-lecie firmy Kamis, czy urodziny CENEO.pl. Był gospodarzem kabaretonów oraz najważniejszych festiwali kabaretowe w Polsce, a w czasie słynnego opolskiego festiwalu rozmawiał z największymi gwiazdami polskiej piosenki. Charakteryzuje się błyskotliwym poczuciem humoru, jest bezpośredni, uśmiechnięty, przez co z łatwością zdobywa sympatię publiczności. Prowadził imprezy lub występował w największych w największych salach i amfiteatrach w Polsce (m.in. Sala Kongresowa, Opera Leśna, amfiteatr w Opolu, katowicki Spodek, wrocławska Hala Stulecia i wiele innych) wraz z m.in. Kabaretem Moralnego Niepokoju i Paranienormalnymi. Oprócz tego wielokrotnie występował dla ogólnopolskiej publiczności w realizowanych na żywo programach w TVP2, TVP Rozrywka i Polsacie zatem doświadczenie przed kamerą ma niemałe.
Dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Laureatka najważniejszego telewizyjnego plebiscytu Telekamery – w kategorii prezenter pogody. Od początku związana ze stacją TVN. Popularność zdobyła jako prezenterka pogody – jej pozytywną prognozę pogody śledzą widzowie Faktów TVN, stacji TVN 24 i TVN Meteo oraz porannego programu Dzień Dobry TVN. Prowadziła takie programy jak: Projekt plaża, Projekt zima, Podróże meteo, Spotkania z naturą, Śladami kobiety na krańcu świata.
W TVN Meteo firmowała swoim nazwiskiem autorski program Cegiełka Zdrowia. Przedstawiała w nim sposoby na to, jak radzić sobie z negatywnym wpływem pogody na zdrowie oraz jak dbać o dobre samopoczucie. W TVN Turbo prowadziła autorski program Męski typ, gdzie jej gośćmi byli m.in. Jerzy Iwaszkiewicz, Michał Urbaniak, Adam Małysz, komisarz Unii europejskiej Janusz Lewandowski.
Przez długi czas współprowadziła program Testosteron w Radio Kolor, a potem Antyradiu. Pasję dziennikarską dzieli z pomaganiem innym, angażując się w działalność na rzecz dzieci i ekologii. Od wielu lat wspiera Fundację Szkoła Otwartych Serc z rodzinnego Malborka. Została ambasadorką kampanii SOS dla świata WWF, promującej proekologiczne zachowania wśród Polaków. Jako ambasadorka Bazgroszytu wspiera fundację Mówimy Obrazami, działającą na rzecz rozwoju dziecięcej kreatywności. Studiowała dziennikarstwo i ekonomię, ukończyła państwową szkołę muzyczną. Dzięki pracy modelki, którą łączyła z nauką w szkole średniej i studiami zwiedziła prawie cały świat. Najdłużej mieszkała w Japonii i Hiszpanii. Była najmłodszą w historii miasta radną Malborka.
Interesuje się architekturą wnętrz. Z wielkim wdziękiem i profesjonalizmem prowadzi eventy w języku polskim i angielskim. Laureatka nagród: 2013: Telekamera w kategorii Prezenter pogody, 2013: nagroda w IV edycji plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności 2012/13, w kategorii Darczyńca organizacji społecznej, 2013: nagroda w plebiscycie 3 razy ONA za łączenie kariery zawodowej z życiem rodzinnym i działalnością na rzecz innych. 2009: Kobieta Roku TVN Turbo, 2008: nagroda Złote pióro na międzynarodowym konkursie reportażu w Chorwacji.
Prezenterka i dziennikarka TVN, TVN24 i TVN Meteo.
Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie ukończyła pedagogikę przedszkolną oraz kierunek animatora i menedżera kultury.
Startowała w wielu konkursach piękności. W 1999 zdobyła tytuł Miss Lubelszczyzny, a rok później została wybrana najpiękniejszą studentką Lublina. Zdobywczyni TELEKAMERY TELE TYGODNIA w 2009 roku, zwyciężczyni IX edycji „Taniec z Gwiazdami” oraz KOBIETA ROKU TVN Turbo w 2011 roku.
Od 15 czerwca 2006 jest prezenterką pogody w TVN Meteo. Od czerwca 2007 pracuje również w TVN24, a od lipca 2007 także w TVN. Obecnie jest prezenterem pogody m.in. w „Faktach" czy reporterem „Dzień Dobry TVN”.
Doskonale sprawdza się jako prowadząca gale, bale, konferencje, pokazy mody, premiery jak również imprezy plenerowe czy koncerty.
Od września 2016 roku Dorota Gardias wspólnie z psycholog Moniką Sójką z którą piszą felietony do magazynu „Dbam o zdrowie”, realizują wykłady z zakresu szeroko pojętych tematów społecznych (związki, dzieci, nastrój etc.)
Dany temat uzależniony jest oczywiście od potrzeb klienta.
Prowadzącą, otwierającą wydarzenie, zadającą pytania jest Dorota. Obydwie Panie rozmawiają ze sobą, dzielą się doświadczeniami, opisują autentyczne sytuacji ze swojego życia. Zachęcają widownię do udziału w dyskusji.
Spotkania odbywają się w luźnej atmosferze, z możliwością zadawania pytań przez Uczestników.
Monika Sójka – absolwentka wydziału Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyła czteroletnie studia podyplomowe w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii afiliowanej przez SWPS i Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Integracyjnej.
Pracę zawodową związaną z psychologią rozpoczęła już w trakcie studiów. Przez wiele lat była związana z zarządzaniem zasobami ludzkimi (m.in. w firmach konsultingowo-szkoleniowych, Ministerstwie Obrony Narodowej) oraz marketingiem (m.in. MM Communications, Agora S.A., Orbi Plus & European Center Sp. z o.o., Twoje Media Sp. z o.o.). Doświadczenie psychoterapeutyczne zdobywała m. in. w Hilaritas – Centrum Psychomedyczne Rodziny, Spółdzielni Pracy Specjalistów Rentgenologów, Centrum Pomocy Duchowej przy Parafii pw. Św. Wincentego Pallottiego i w innych placówkach.
Prowadzi szkolenia i warsztaty związane z tematyką rozwoju dzieci i młodzieży oraz psychoterapię indywidualną, terapie grupową, pracę z parami, konsultacje (m.in. problemy psychologiczne dotyczące dzieci, rodzin i rodziców).
Zainteresowania: dziennikarstwo motoryzacyjne, biegi przełajowe, golf.
Polska modelka, aktorka i celebrytka. W 2002 roku została Miss Bałtyku w konkursie organizowanym w Rewalu, w kolejnym roku zdobyła tytuł Miss Dolnego Śląska, a w 2005 roku reprezentowała Polskę w konkursie Miss Bikini of The Universe w Chinach, gdzie zdobyła tytuły Miss Bikini of China Gate oraz Miss FotoW 2006 roku reprezentowała Polskę w wyborach Miss International Tourism w Afryce Południowej i zdobyła tam tytuł „The Best Body”.
Szerszą popularność zyskała w 2012 roku podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, kiedy okrzyknięto ją „Miss Euro 2012”. Zagraniczne media nazwały ją „Polską Larissą Riquelme"
W grudniu 2013 roku w opublikowanym przez Google Zaitgeist, rankingu najczęściej wyszukiwanych haseł w polskim internecie Natalia Siwiec uplasowała się na 5. miejscu w kategorii najbardziej popularnych polskich celebrytów..
W 2012 roku była najczęściej googlowanym nazwiskiem.
W 2013 roku była drugim najczęściej googlowanym nazwiskiem.
Występuje w Teatrze Sabat "Miłość.com" na Scenie Letniej w Gdyni oraz w Centrum Kultury w Gdyni "O co biega ?" Wystąpiła (epizody) w filmie "Wkreceni 2" oraz serialach : "To nie koniec świata", "Kryminalni”.
Niemiecki aktor, pisarz i kabareciarz, mieszkający i występujący w Polsce. Znany jest z programu „Europa da się lubić”, gdzie zasiadał wśród zagranicznych gości od pierwszego odcinka tego programu. Występował w nim regularnie, do samego końca. 21 czerwca 2008 roku wziął udział w ostatnim odcinku programu – Europa bye, bye. W latach 2002-2007 wcielał się w rolę Stefana Müllera w serialu „M jak miłość”. Od września do grudnia 2005 roku był gospodarzem pierwszej edycji programu „Załóż się”.
Prezenterka telewizyjna, prawniczka, partnerka Radosława Majdana. Gospodyni programu Perfekcyjna Pani Domu, jurorka reality show TVN Bitwa o dom, prowadząca programu Piekielny hotel, a następnie Projekt Lady oraz „W dobrym stylu”. Uczestniczka programu „Azja Express”, w którym wystąpiła z Radosławem Majdanem. Autorka książek „Perfekcyjna Pani Domu”, „Perfekcyjny ogród”, „Perfekcyjny rok z perfekcyjną panią domu”i „ Jak dbać o siebie perfekcyjnie”.
Były piłkarz m.in. Wisły Kraków, Pogoni Szczecin i Polonii Warszawa. W stołecznym klubie pracował również jako dyrektor sportowy, kierownik, rzecznik oraz trener bramkarzy pierwszego zespołu. Reprezentant Polski, zmiennik Jerzego Dudka na mistrzostwach świata w Korei i Japonii. Obecnie komentator sportowy w telewizji Eleven. Współzałożyciel Fundacji Radość i Sport mającej na celu poprawę infrastruktury sportowej w Szczecinie. Dyrektor projektu Apartament Varsovia Jerozolimskie. W 2011 roku stworzył własną linię perfum – Vabun. Uczestnik takich programów jak: „Taniec z Gwiazdami”, „Azja Express” oraz „Milionerzy”. Prywatnie partner Małgorzaty Rozenek, prezenterki telewizyjnej.
Popularny dziennikarz radiowy i TV. Związany z radiową Trójką od 25 lat. Żeglarz z zamiłowania i wyboru. W 2012 roku – z okazji 50-lecia Trójki zaplanował samotny rejs przez Atlantyk – RejsKuby.pl, połączony z codziennym nadawaniem relacji radiowych. Nie mając wcześniejszego doświadczenia w samotnej żegludze, ani w jachtingu oceanicznym zaczął od podstawowych treningów i starów w regatach samotników. Jesienią 2012 roku dokonał samotnego przepłynięcia Atlantyku na 12 metrowym jachcie żaglowym s/y „Delphia Trójka”, pokonując 6000 km. z Portugalii na Karaiby. Projekt został wykonany w 100% – w zakładanym czasie i budżecie – bez jakichkolwiek start.
Relacje z REJSU KUBY wysłuchało i obejrzało ok. 5 milionów odbiorców.
Kuba Strzyczkowski to także autor jednej z najpopularniejszych w Polsce audycji radiowych, realizowanych w ramach III PR SA: „Za a nawet przeciw”. Prowadzi także popołudniowe wydanie piątkowego „Zapraszamy do Trójki”. Autor świątecznej piosenki: „Przyjaciele karpia”. Laureat nagród: „Złoty mikrofon”, „Mistrz mowy polskiej”, nagrody Centrum im. A. Smitha dla dziennikarza roku oraz nagrody Towarzystwa Nasz Dom „Ruda Kaśka”.
– Stały uczestnik bałtyckiego wyścigu samotników – REGAT POLONEZA, Pierwszy w swojej klasie w sezonie 2013 i Trzeci w sezonie 2014.
– Laureat specjalnego wyróżnienia honorowego „REJS ROKU” za aktywną popularyzację polskiego żeglarstwa.
Prawnik, biznesmen, showmen.
Występował w wielu odcinkach programu "Europa da się lubić", który miał ogromną popularność w Polsce przez wiele lat.
Miłośnik piłki nożnej, często komentuje w Polsacie mecze włoskich drużyn. Kocha kuchnię oraz podróże.
Regularny konferansjer podczas imprez firmowych i gal biznesowych oraz pokazów kulinarnych z włoską kuchnią zawsze okraszając je anegdotami o włoskiej kulutrze.
Jest jedną z najwszechstronniejszych osobowości medialnych w Polsce.
Prowadziła pierwszy w Polsce talk show "Wieczór z Alicją" w TVP. Przez lata współpracowała z Radiową Trójką, współtworząc z Wojciechem Mannem i Grzegorzem Wasowskim tak kultowe programy jak "Nie tylko dla orłów" czy "Wywiady spod estrady". Z wielkim sukcesem wprowadziła na rynek prasowy „Galę”, jako pierwszy wizerunkowy magazyn w Polsce, w którym przez lata była redaktor naczelną. Jako autorka tekstów satyrycznych pisała do legendarnych dziś "Szpilek" oraz do literackiego miesięcznika "Bluszcz". Jako felietonistka zamieszczała felietony w "Urodzie", "Zwierciadle", "Elle" i "Twoim Stylu". Stworzyła nową formułę dla porannego pasma Dwójki "Pytanie Na Sniadanie", w którym prowadziła swoje autorskie cykle "Rozmowy z Alicją" i "Czubaszek na Sniadanie” w duecie z Maria Czubaszek. Jest laureatką trzech Wiktorów w latach 1990, 1991 i 1992 i licznych prestiżowych plebiscytów. Autorka książki „Opowieści radiowe i telewizyjne. Alicja po drugiej stronie lustra". Od lat specjalizuje sie w wywiadach ekskluzywnych z najwybitniejszymi osobowościami świata kultury, nauki, sportu w Polsce i na świecie w takich programach jak "Bliskie spotkania" (TVP1), "Na wylączność" (TVP2) "A'la show" (TVP2). Jej gośćmi byli m.in Max von Sydow, Umberto Eco, Claudia Cardinale, Martina Navratilova, Krzysztof Penderecki, Maja Komorowska, Andrzej Wajda, Olga Tokarczuk. Od dwóch lat kontynuuje z wielkim powodzeniem swoje autorskie programy w Polsat News. "W bliskim planie" nadawany jest w premiowanym czasie, w każdą sobotę o 19.30.
A’LA CLUB dla businesu
A’la Club to prestiżowa propozycja dla biznesu w kontekście promocji produktu czy usługi firmy.
Spotkania obywają się w ekskluzywnych miejscach w kameralnym gronie, które tworzą np. zaproszeni klienci firmy. Spotkanie moderuje Alicja Resich-Modlińska. Formuła polega na zaproszeniu i rozmowie z gwiazdą przy żywym udziale zaproszonych gości.
Gwiazdą A'la Club może być każdy, kogo życzy sobie firma organizująca spotkanie. Od gwiazd literatury: Olgi Tokarczuk, Szczepana Twardocha, Ewy Lipskiej, poprzez gwiazdy sportu, Łukasza Kubota, Agnieszki Radwańskiej, aż po wielkie gwiazdy sztuki oraz sceny teatralnej, muzycznej i filmowej: Jerzego Stuhra, Macieja Stuhra, Jana Englerta, Janusza Gajosa, Michała Żebrowskiego, Cezarego Żaka, Tomasza Kota, Tomasza Karolaka, Ryszarda Horowitza, Andrzeja Mleczko, Edwarda Sawki, Krystyny Jandy, Mai Komorowskiej, Beaty Tyszkiewicz, Magdaleny Zawadzkiej, Stanisławy Celińskiej, Mai Ostaszewska, Romy Gąsiorowskiej, Magdaleny Cieleckiej, Aleksandry Popławskiej, Kingi Preiss, Małgorzaty Kożuchowskiej, Izy Kuny, Beaty Kozidrak, Kayah, Kasi Stankiewicz, Anity Lipnickiej, Ireny Santor, Janusza Panasewicza, Grzegorza Turnaua, Dawida Podsiadło, Szymona Majewskiego, Roberta Górskiego, Mikołaja Cieślaka, kabaretu Hrabi z Darkiem Kamysem oraz Joanną Kołaczkowską, Jerzego Kryszaka, Andrzeja Poniedzielskiego. To tylko przykłady osobowości z różnych dziedzin. Możemy również zaprosić wybitnych dziennikarzy czy naukowców: Bogusława Wołoszanskiego,Tomasza Rożka, Tomasza Raczka, Dariusza Szpakowskiego, Włodzimierza Szaranowicza, psychologa Andrzeja Komorowskiego, Jacka Santorskiego czy Ewę Wojdyłło.
Aktorka. Absolwentka wydziału teatrologii Akademii Teatralnej w Warszawie. Dyplom aktorski uzyskała w 1997 roku. Przez 12 lat związana była z warszawskim Teatrem Kwadrat, gdzie zdobywała pierwsze zawodowe szlify m.in. u boku Jana Kobuszewskiego, Jerzego Turka, Ewy Ziętek i Pawła Wawrzeckiego. Przez 5 lat związana była z Kabaretem Moralnego Niepokoju. Znana z seriali m.in. „Dom”, „Złotopolscy”, „Na dobre i na zle”. Obecnie można ją zobaczyć w dwóch popularnych serialach – „Przyjaciółki” i „Rodzinka.pl” oraz na deskach Teatru Imka w Warszawie, gdzie gra w znakomitym towarzystwie m.in. Izy Kuny, Rafała Królikowskiego, Olafa Lubaszenki i Bartka Topy.
Przez kilka lat uczyła się języków obcych – francuskiego, angielskiego i niemieckiego, co zaowocowało rolami w filmach zagranicznych – niemieckim, austriackim i francuskim.
Uczyła się także śpiewu operowego u wybitnej śpiewaczki Bogny Sokorskiej. Prowadzi szkolenia z zakresu świadomego posługiwania się głosem, dykcji, przemów publicznych oraz spotkania motywacyjne dla kobiet.
Reporter, pisarz. Oprócz Hanny Krall najczęściej przekładany z żyjących polskich reporterów; jego książki zostały wydane w 21 krajach. Za „Gottland” zdobył Europejską Nagrodę Literacką 2009, a w Polsce Nike Czytelników. Zdobywca tytułu Dziennikarz Roku 2013 w konkursie Grand Press. Debiutował w wieku 16 lat w tygodniku „Na przełaj”. W latach 90. znany z prowadzenia talk show „Na każdy temat”. Czechofil, autor kilku bestsellerowych książek o Czechach („Gottland”, „Zrób sobie raj”, „Laska nebeska”). Autor monumentalnej, trzytomowej antologii polskiego reportażu XX wieku „100/XX”. Odznaczony przez Prezydenta RP orderem Polonia Restituta. Nauczyciel wielu reporterów młodego pokolenia, prowadzi autorskie zajęcia w Polskiej Szkole Reportażu. Zdobył nagrodę Autorytet 2015 w konkursie Mediator, przyznawaną przez studentów wszystkich szkół dziennikarskich w Polsce. Jest prezesem Fundacji Instytut Reportażu, która prowadzi znaną w Warszawie księgarnio-kawiarnię Wrzenie świata oraz wydawnictwo książkowe Dowody na Istnienie. Jest autorem cotygodniowej rubryki „Szczygieł poluje na prawdę” w tygodniku reporterów „Duży Format” – dodatku do „Gazety Wyborczej”. Jesienią ukaże się jego nowa książka reporterska pt. „Nie ma”. Miłośnik czeskiej Pragi. Mieszka w Warszawie.
Dziennikarz, publicysta, scenarzysta, badacz kultury popularnej. Publikował w ponad siedemdziesięciu tytułach prasowych, prowadził autorskie programy o kulturze popularnej m.in. w TVP1, radiu PIN i Roxy. Był redaktorem naczelnym „Misia”, „Nowej Fantastyki”, „Chichotu”, „Premier” i portalu „naEKRANIE” oraz szefem działu kultury we „Wprost”. Opublikował m.in. „Bond. Leksykon”, „Wampir. Leksykon” i książkowe wywiady z klasycznymi twórcami polskich komiksów Januszem Christą i Bogusławem Polchem. Twórca nagród dla najgorszych polskich filmów „Węże”.
Polski aktor kabaretowy, filmowy, teatralny, parodysta. Występuje pod szyldem „Grzegorz Halama Oklasky”. Jest związany z tak zwanym Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym oraz środowiskową wytwórnią filmową A’YoY. Nakręcił w jej ramach wiele własnych krótkich form filmowych, a zagrał między innymi w filmie Robin Hood – czwarta strzała oraz jedną z głównych ról w filmie Nakręceni. Był członkiem kabaretu Hi-Fi do zakończenia jego działalności jesienią 2003.
Stał się popularny dzięki oryginalnej roli Śpiewającej Bakterii, a następnie jego parodia piosenek hip-hopowych pt. Śpiworki. Z tej piosenki pochodzi słynny tekst „Ja wiedziałem, że tak będzie”. W sierpniu 2000 piosenka ta przez trzy tygodnie utrzymywała się na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki.
Wraz z Jarosławem Jarosem przedstawiał nowy program „Żule i bandziory”. Wykreował parodystyczną postać „mało inteligentnego” Pana Józka – hodowcy drobiu z Chociul, który bardzo chętnie udziela się we wszelkich wywiadach. Obecnie prezentuje stand-up pod tytułem "Długo i szczęśliwie, czyli intymne życie grubasa"
Prezenter, producent oraz dziennikarz telewizyjno-radiowy. Z wielkiej pasji i determinacji – triathlonista. Zawodowo na stałe związany z TV POLSAT, w której poza programem „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w którym jest współgospodarzem jest też specjalistą w prowadzeniu festiwali, widowisk i koncertów dla szerokiej publiczności. Był jednym z gospodarzy programu „Się kręci”, „Got to dance. Tylko taniec”, a takż̇e dziennikarzem serwisów sportowych „Wydarzeń”. W tym roku został współproducentem serii dokumentów dla Polsat Super o nazwie „SuperLudzie”. Seria przedstawiająca osoby niepełnosprawne, którym twórcy programu towarzyszą z kamerą, obserwując ich codzienne życie oraz pasje, którym się poświęcają i wkładają w nie całą swoją energię. Prywatnie Maciej Dowbor od lat jest związany ze sportem: trenował pływanie i koszykówkę – niestety bez sukcesów. W wolnym czasie próbował chyba wszystkich dyscyplin, no może poza łyżwiarstwem figurowym 🙂 Po okresie fizycznego zaniedbania, kiedy dobił wagą do 115 kg, postanowił coś zmienić w swoim życiu. 4 lata temu odkrył triathlon i właśnie tej dyscyplinie poświeciłem się bez reszty. Uwielbia rywalizację. Dlatego dużo startuje. Chcę osiągnąć jak najwyższy poziom i spełnić swoje niezrealizowane sportowe marzenia z młodości. Każdego dnia stara się udowodnić sobie i innym, że nigdy nie jest za późno. I wszystko zależy od naszego nastawienia. 7 lipca 2012 roku ukończył Herbalife Triathlon Susz na dystansie Half Ironman. Swoją przygodę ze sportem relacjonuje na blogu sportowym www.totalneporuszenie.pl Siła i determinacja, którą uzyskał w tej dziedzinie sportu przełożyła się na jego życie zawodowe i rodzinne. Poprzez aktywność sportową Maciej Dowbor stał się szczęśliwym i dowartościowanym człowiekiem, efektywniejszym zawodowo i życiowo. Swoją drogą do zmiany na lepsze, determinacją i pasją do życia dzieli się na wykładach motywacyjnych. Pokazuje na własnym przykładzie jak można wiele zmienić, jak można stać się bardziej wartościowym pracownikiem, partnerem, sportowcem realizując wyznaczone sobie cele.
Absolwent PWST w Krakowie, tam też w grudniu 1975 roku debiutował na scenie Teatru Starego im. Heleny Modrzejewskiej[/person]. Jest jedną z największych gwiazd polskiego kina. Współpracował z najlepszymi polskimi reżyserami. W swojej bogatej karierze grywał różne role, od młodych, niszczonych przez komunistyczny system inteligentów po zbuntowanych gangsterów.
Od początku skupił na sobie uwagę krytyków i publiczności zyskując wiele pochlebnych recenzji. Niestety, wiele z jego filmów, które zrobił w okresie od 1981 do 1982 roku zostało zatrzymanych przez cenzurę i wyemitowano je dopiero po roku 1987.
W 1980 roku dostał swoją pierwszą ważną rolę w filmie Agnieszki Holland "Gorączka. Dzieje jednego pocisku". Kolejny rok okazał się przełomowym w jego karierze. Wystąpił mi.in. w filmie Andrzeja Wajdy "Człowiek z żelaza", gdzie wcielił się w rolę Dzidka, młodego inteligenta zaangażowanego w wydarzenia Sierpnia '80. W tym samym roku zagrał znów w filmie Agnieszki Holland "Kobieta samotna" oraz "Przypadku" Krzysztofa Kieślowskiego. Pozycję swoją zawdzięcza reżyserowi Władysławowi Pasikowskiemu, który zaangażował go do do swojego debiutanckiego filmu "Kroll". Obraz stał się przebojem, a Bogusław stał się etatowym "twardym facetem" polskiego kina.
Pod koniec lat 80-tych zaczął grywać "twardych facetów" (m.in. w "Zabij mnie glino", "Porno"). Współpraca z Władysławem Pasikowskim ("Kroll", "Psy" i "Psy II: Ostatnia Krew”, „Reich”, "Demony wojny według Goi”, „Operacja Samum") przyniosły aktorowi ogromną popularność i statut gwiazdy. Wystąpił również w ekranizacjach takich jak "Danton", "Pan Tadeusz" i "Quo vadis".
W 1988 roku zadebiutował jako reżyser filmem "Koniec". Dwa lata później nakręcił kontrowersyjne "Seszele", potem "Sezon na leszcza" i "Jasne błękitne okna". Trzykrotnie z powodzeniem pracował w teatrze jako reżyser: w 2012 roku wyreżyserował w warszawskim Teatrze Ateneum "Merylin Mongoł" Nikołaja Kolady z Agatą Kuleszą i Marcinem Dorocińskim, zaś w 2014 – "Tramwaj zwany pożądaniem" Tennessee Williamsa z Julią Kijowską i Tomaszem Schuchardtem. W 2016 roku w teatrze Syrena "Frankenstein".
W 1988 roku aktor debiutował po drugiej stronie kamery reżyserując film "Koniec", a trzy lata później zrobił obraz "Seszele". Linda również okazyjnie zajmuje się muzykowaniem. W 1997 roku nagrał piosenkę "I'm your man", która znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu "Sara”.
Jest współzałożycielem Warszawskiej Szkoły Filmowej (Polska).
Aktorka, absolwentka krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Gra w teatrze, filmie, telewizji. Występuje w programach rozrywkowych i kabaretowych. Znakomicie śpiewa. Ma też doświadczenie w dziennikarstwie radiowym. Jest dwukrotną laureatką Telekamer w kategorii „Aktorka”.
Popularność i sympatię widzów, zdobyła grając w znanym serialu "Barwy Szczęścia" i jako kapitanka jednej z dwóch drużyn programu „Kocham Cię Polsko” w TVP 2. Była również ekspertką w jednej z edycji „Bitwy na głosy”. Brała udział w 13 edycji ”Tańca z Gwiazdami”, w którym dotarła do ćwierćfinału oraz w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Grała w popularnych serialach. Oprócz wspomnianych „Barw szczęścia” także w „Przyjaciółkach” i „O mnie się nie martw”. W kinie oglądaliśmy ją m .in. w „Ostatnim Klezmerze”, „Placu Zbawiciela”, „Moim Nikiforze”, „Dniu świra” , „Och, Karol 2” oraz dwóch częściach „Listów do M”.
W teatrze debiutowała w 2000r. na deskach Teatru Ludowego w Krakowie w sztuce „Błysk rekina". Grała i gra nadal na kilku warszawskich scenach , m.in. w Romie, Kwadracie, Komedii czy Capitolu . W 2012r. zadebiutowała jako producentka teatralna. Na deskach małej sceny w Teatrze Roma wystawiła spektakl „Berlin. 4.00 rano”, dwa lata później na tej samej scenie pokazała swoją kolejną produkcję ”Sofia de Magico”. Ta produkcja zachwyciła polskich krytyków teatralnych a sam spektakl został wytypowany jako najlepszy spektakl muzyczny ówczesnego sezonu. Obecnie przygotowuje produkcję trzeciego spektaklu, który również zostanie wystawiony na deskach warszawskiej Romy. Roboczy tytuł tego przedstawienia to „Nowy Jork. Czasy jazzu i prohibicji”.
Jej pasją jest też śpiewanie, którego uczyła się pod okiem Sławy Przybylskiej. Z kolei Leopold Kozłowski zaraził ją miłością do jidysz i piosenek żydowskich. Na jego zaproszenie nagrała piosenki na płytę "Leopold Kozłowski i przyjaciele", która uzyskała status Złotej. Wydała też płytę z piosenkami ze spektaklu „Sofia de Magico”.
Katarzyna Zielińska udziela się w wielu akcjach charytatywnych, za co była nominowana do nagrody Gwiazdy Dobroczynności. Na stałe związana jest z Fundacją Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka zajmującą się dziećmi autystycznymi.
Jest fanką Audrey Hepburn i serialu “Simpsonowie”. Kocha podróże i kuchnię tajską. Miłośniczka aktywnego spędzania czasu wolnego a także Instagrama, który uważa za najlepsza formą komunikowania się z fanami.
Aktorka filmowa i teatralna, honorowa ambasadorka województwa lubuskiego. Jest kobietą czynu. Pracę nad każdym projektem zaczyna od pytania o szerszy obraz sytuacji: jakie są długofalowe cele, jak wygląda otoczenie komunikacyjne, jakie bariery trzeba przełamać oraz jakich wyzwań należy się spodziewać. Na tej podstawie wytycza kierunek działania. Bez względu na to, czy będzie to plan filmowy i konstrukcja odgrywanej postaci, czy konstytuowanie nowej przestrzeni twórczej, jak i biznesowej – jest gotowa do realizacji podjętego celu. Jej życiową filozofią jest rozwijanie i świadome zarządzanie potencjałem twórczym.
Świadomie rozwija metodę działania w obszarze empatii. Empatia w działaniu zarówno zawodowym, jak i sferze społecznej oraz pozyskanie skutecznych, długofalowych narzędzi, które wspierają rozwój ludzi oraz organizacji to tematyka, która jest jej niezwykle bliska. Swoje doświadczenie w tym obszarze wykorzystuje na co dzień w pracy z innymi. Od ponad 20 lat współpracuje z osobami z niepełnosprawnoścami, co daje jej możliwość na większe zrozumienie potrzeb ale i narzędzia do realizacji celów Fundacji "Opiekun serca", której jest założycielką oraz czynnym jej członkiem.
Jako aktorka, największą sympatię telewidzów zdobyła w pierwszoplanowych rolach serialowych: „Magda M”, „Kasia i Tomek” oraz „Dom nad rozlewiskiem”. Obecnie występuje w warszawskim Teatrze Capitol w sztuce „Di, Viv i Rose”.
Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych ("AICT") oraz Federacji Krytyków Filmowych ("Fipresci").
Dyrektor programowy festiwalu "Kino na Granicy" w Cieszynie oraz festiwalu Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim.
Wykładowca na Wydziale Aktorskim w Szkole Filmowej w Łodzi oraz na Wydziale Dziennikarskim Uniwersytetu SWPS w Warszawie.
Gospodarz setek premier (przede wszystkim filmowych – stała współpraca z największymi dystrybutorami), promocji książek, wydawnictw, eventów kulturalnych. Juror, moderator i organizator kilkuset festiwali filmowych.
Pomysłodawca i organizator autorskich cykli: "Kino za Rogiem” i "Aktorki na Bielanach" (Warszawa), "Big Film w Big Book" (Warszawa), "Magiel filmowy" (Wrocław), "Goście Łukasza Maciejewskiego" (Tarnów), "Kino Huta" (Kraków), "Przywrócone arcydzieła" (Kraków), moderator "Kina Konesera" w Koninie oraz licznych cykli tematycznych w Filmotece Narodowej – Instytucie Audiowizualnym w Warszawie.
Ambasador akcji "Kultura Dostępna w kinach", ekspert stacji "HBO” i "Cinemax". W Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie prowadzi kino "Millennium".
Autor wielu książek (m.in. "Przygoda myśli", "Wszystko jest lekko dziwne" – wywiad-rzeka z Jerzym Radziwiłowiczem, "Flirtując z życiem” – wywiad-rzeka z Danutą Stenką, "Aktorki. Spotkania", „Aktorki. Portrety"), stały współpracownik kilkunastu czasopism, recenzent i felietonista Onetu oraz łódzkiego "Kalejdoskopu", stały komentator „Tygodnika Kulturalnego” w TVP Kultura, autor cyklu "Z fotela Łukasza Maciejewskiego" (portal Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych).
Laureat wielu nagród i wyróżnień dziennikarskich: między innymi statuetki "Uskrzydlony", "Dziennikarskiej Weny" oraz "Złotej Róży” za "nową jakość w krytyce filmowej", czterokrotnie nominowany do tytułu "Człowieka Roku Małopolski".
W 2017 roku opublikował tom "Aktorki. Odkrycia" oraz polsko-angielski album "Lupa / Maciejewski. Koniec świata wartości". Obie książki zyskały status bestsellera.
Łukasz Maciejewski is a member of the European Film Academy, the International Association of Theatre Critics ("AICT") and the International Federation of Film Critics ("Fipresci"). He is the Program director for the "Kino na Granicy" festival in Cieszyn, and for the Grand Prix Komeda festival in Ostrów Wielkopolski. He is a lecturer for the Acting Department at the Film School in Łódź and for the Faculty of Journalism at the SWPS University in Warsaw. He has acted as a juror, moderator and organiser of several hundred film festivals. He has contributed to, and organised, various film seasons and initiatives: "Cinema Round the Corner" and "Actresses in Bielany District" (Warsaw), "Big Film in a Big Book" (Warsaw), "Film Mangle” (Wrocław), "Guests of Łukasz Maciejewski" (Tarnów), "Cinema Huta” (Krakow), and "Restored Masterpieces" (Krakow), and has moderated "Connoisseur Cinema" in Konin as well as numerous seasons at the National Film Archive – Audiovisual Institute in Warsaw.
He is an Ambassador for the "Culture Available in Cinemas" campaign, and an expert for the "HBO" and "Cinemax" stations. In the Mościce Art Centre in Tarnów he runs the "Millennium" cinema. He is the author of many books (including "The Adventure of Thought”, "Everything is Slightly Strange", "Flirting with Life", „Actresses: Meetings", and "Actresses: Portraits"), a permanent contributor to over a dozen magazines, a reviewer and columnist for Onet and Łódź’s "Kaleidoscope", a permanent commentator for "Tygodnik Kulturalny” at TVP Kultura, and the author of the series "From the Chair of Łukasz Maciejewski" (on the website of the International Association of Theatre Critics).
He has won many journalistic awards and distinctions, including: the "Uskrzydlony", "Dziennikarska Wena" and "Złota Róża" statuettes for "new quality in film criticism", and has been nominated four times for the title of "Małopolska Man of the Year". In 2017 he published “Actresses: Discoveries” as well as the Polish-English album “Lupa / Maciejewski: The End of the World of Values”. Both books became bestsellers.
Jeden z najlepszych polskich dziennikarzy radiowo-telewizyjnych, prezenter i komentator sportowy. Od 1976 związany z Polskim Radiem, od 1977 z Telewizją Polską. Koszykarz, pedagog i trener, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, dyrektor TVP Sport (od 2009). Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski.
Bardzo doświadczony i lubiany przez widzów komentator w swojej karierze sprawozdawcy sportowego był osiemnaście razy akredytowany na letnie i zimowe igrzyska olimpijskie, (od igrzysk w Moskwie w 1980 do igrzysk w Rio de Janeiro w 2016), co stawia go pod tym względem na pierwszym miejscu wśród wszystkich polskich dziennikarzy sportowych i w czołówce światowej listy.
Lureat wielu nagród i wyróżnień: Wiktor (1985), Telekamera w kategorii Dziennikarz sportowy (dwukrotnie: 1999 i 2000), Telekamera w kategorii Komentator sportowy (2008)
Złota Telekamera (2009), Superwiktor (2009), Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski (2013) za wybitne zasługi dla rozwoju telewizji publicznej, za osiągnięcia w pracy zawodowej i działalności społecznej, Nagroda im. Bohdana Tomaszewskiego (Grand Press) (2016).
Popularna aktorka teatralna i filmowa, absolwentka PWST w Krakowie. Jako aktorka filmowa zadebiutowała w 1985 roku rolą Kwiryny w filmie Barbary Sass "Dziewczęta z Nowolipek" oraz jako Maria w dramacie Jacka Koprowicza "Medium". Stworzyła szereg wyrazistych komediowych kreacji w filmach Romana Załuskiego; "Kogel-Mogel", "Galimatias czyli Kogel – Mogel II" i "Komedia małżeńska". Wielką popularność przyniosła jej rola ekstrowaganckiej Ilony Clark – Kowalskiej w popularnym serialu TVP "Złotopolscy". Stworzyła znakomitą dramatyczną kreację Elżbiety, matki Marysi w filmie "Belissima" Artura Urbańskiego, nagrodzoną na festiwalach w Gdyni i Wenecji. Gra na scenach warszawskich – w teatrach: Kwadrat i Polonia.
Dziennikarz telewizyjny, publicysta, prezenter, ekspert, moderator, trener medialny, doradca wizerunkowy. Prezenter telewizyjny, dziennikarz, moderator i prowadzący najważniejsze wydarzenia gospodarcze i ekonomiczne w Polsce. Ekspert z zakresu wystąpień publicznych oraz sytuacji kryzysowych w firmach, a także budowania wizerunku osób i instytucji. Specjalista w dziedzinie komunikacji kryzysowej (bankowość, energetyka, chemia, budownictwo, eksport, FMCG). Ekspert w dziedzinie corporate affairs (capacity building).
Doradca w dziedzinie public affiars (wizerunek w negocjacjach ze związkami zawodowymi, administracją publiczną, grupami interesariuszy, stroną społeczną). Współautor raportów i analiz w obszarach takich jak wizerunek, PR, CA, czy zarządzanie kryzysowe. Od 2012 roku gospodarz debat ekonomicznych i gospodarczych podczas najważniejszych kongresów gospodarczych w Polsce. Moderator i panelista podczas m.in. Forum Ekonomicznego w Krynicy, Kongresie 590, Kongresie Impact, Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie oraz wielu debat na Giełdzie Papierów Wartościowych i w Związku Banków Polskich. Doradca w dziedzinie strategii komunikacji w biznesie i administracji publicznej. Współautor kampanii wizerunkowej „Made in Poland” oraz projektu „Kobiety Ekspertki”. Trener i doradca medialny z wieloletnim doświadczeniem. W swoim portfolio ma ponad 100 szkoleń przeprowadzonych dla klientów w Polsce i za granicą.
Polski dziennikarz, publicysta, prezenter telewizyjny. W latach 2007-2016 komentator problematyki gospodarczej i zagranicznej, autor programów telewizyjnych, m.in. „Świat i Gospodarka”, „Komentarz Świat”, „Biznes Info”. Gospodarz codziennego pasma od 12 do 15 w Polskim Radiu.
Karierę zawodową rozpoczął w Telewizji Polsat gdzie pracował przy wydaniach programu „Informacje Polsat”. Współpracował również z wydawnictwem Axel Springer. Wspólnie z producentem Ryszardem Krajewskim współtworzył telewizję Superstacja. Od 2006 roku rozpoczął pracę w Telewizji Polskiej. Jego programy emitowane były na antenach TVP2 i TVP INFO oraz w Polskim Radiu PR24. W 2012 roku nominowany do nagrody Grand Press w kategorii wywiad.
Ma na swoim koncie ponad 100 szkoleń indywidualnych i grupowych w Polsce i za granicą. Na liście klientów najbardziej prestiżowe firmy o zasięgu międzynarodowym oraz kluczowe spółki skarbu państwa. Twórca pionierskich na polskim rynku nowoczesnych systemów szkoleniowych:
– zasada Message House w praktycznej komunikacji biznesowej i kontaktach z mediami
– warsztay Acknowledgment-Bridging-Communicating czyli jak udzielać wywiadów w prasie, internecie, radiu i telewizji
– risk manaagement w komunikacji kryzysowej
Prowadzący szkolenia medialne i warsztaty z zakresu:
– przygotowanie do wystąpień medialnych – prasa, internet, radio i telewizja
– przygotowanie osób/ zespołów do konferencji prasowych
– przygotowanie do udziału w panelach dyskusyjnych
– warsztaty „sztuka skutecznych prezentacji”
Uczestnik wielu misji handlowych na całym świecie, między innymi w Wietnamie, Tajlandii, USA, Indonezji, Iranie, Azerbejdżanie, Turcji i wielu innych. Specjalista w dziedzinie polityki międzynarodowej i stosunków gospodarczych. Ekspert i doradca w kampaniach wizerunkowych dotyczących między innymi: promocji polskiej gospodarki na świecie, aktywizacji kobiet w biznesie czy wizerunku Polski na świecie. Aktywny uczestnik projektów gospodarczych GreenEvo oraz energetycznego Clean Energy Hub.
Moderator paneli dyskusyjnych specjalizujący się w obszarach: bankowość, startupy, fintechy, energetyka, infrastruktura, przemysł motoryzacyjny, chemiczny, FMCG, branża medycyna, administracja publiczna, AI i nowoczesne technologie.
Jeden z najbardziej rozchwytywanych polskich konferansjerów i showmanów.
Grał w filmach: „Limuzyna Daimler-Benz” Bajona, „Pierścionek z orłem w koronie” Wajdy, „Balanga” Wylężałka, „Czterdziestolatek dwadzieścia lat później” Gruzy, „Rozmowy kontrolowane” Chęcińskiego i „Nic śmiesznego” Koterskiego.
Występował w bardzo popularnych Galach Piosenki Biesiadnej Zbigniewa Górnego.
Był gospodarzem największych cyklicznych programów telewizyjnych: „KOT”, „Kalambury”, „Dubidu” oraz "Taniec z Gwiazdami”. Ostatnio, razem z Maciejem Dowborem, prowadzi już 6.edycję programu „TwojaTwarz brzmi znajomo” w telewizji POLSAT.
Aktorka, absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi. Serca telewidzów zdobyła dzięki postaciom w serialach z jej udziałem m.in.:"Na dobre i na złe”, „Niania” w reż.Jurka Bogajewicza”, "Fala zbrodni” oraz "Listy do M 1/2/3”.
Wystąpiła również w filmach Patryka Vegi: „Pitbull”, „Botoks”, "Kobiety mafii”.
Jest laureatką II nagrody na XIX Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu '98, za wykonanie utworu "Sing Sing" Agnieszki Osieckiej. Dwukrotnie zdobyła Telekamerę "Tele Tygodnia" dla najlepszej aktorki. Zdobyła dziewięć nominacji do Telekamer w kategorii Aktorka, dwukrotnie zwyciężając (2006,2008) i czterokrotnie zajmując 2. miejsce (2005, 2007, 2009, 2015).
Niezwykle utalentowana artystka. Z równie wielkim powodzeniem występuje na teatralnej jak i muzycznej scenie. Ma charyzmatyczny soulowy głos i oryginalną urodę. Niesamowita, urocza aktorka – piosenkarka, prezenterka. Znana jako Eliza z „Rodziny Zastępczej”, Liliana z „Barw Szczęścia”, oraz ról w serialach „Niania”, „Teraz Albo Nigdy”, „Daleko Od Noszy”, „Ranczo”, oraz „Na Krawędzi”.
Aleksandra wzięła udział także w kilku programach rozrywkowych: „Jak Oni Śpiewają”, „Mów Mi Mistrzu”, Zwycięstwem w pięknym stylu zakończyła show „Gwiazdy Tańczą Na Lodzie” (TVP). Podobnie było w przypadku programu „Viva Królowie Densfloru” (MTV). W maju 2016 roku artystka zwyciężyła w 5 edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", z której wygraną 110 tysięcy złotych przekazała Fundacji "Dom w Łodzi".
Aktorstwo, to nie jedyne zajęcie Aleksandry. Jest doświadczonym konferansjerem. Prowadziła wiele wydarzeń kulturalnych, modowych, tanecznych, okolicznościowych, sportowych, licytacji. Była gospodarzem programów telewizyjnych „Operacja Stylówa” (MTV) oraz „Ekipa Na Swoim” (Polsat). W maju 2016 Aleksandra Szwed prowadziła jeden z koncertów POLSAT Superhit Festiwal w Sopocie, oraz Sylwestrową Moc Przebojów z Maciejem Rockiem. Od listopada 2016 do marca 2017 prowadziła poranny program #dzieńdobryWP w nowej telewizji portalu Wirtualna Polska.
Koncertuje z zespołem The CzadMakers. Koncerty grają trzech klimatach: „Gotowi Na Miłość” (opo-rock), „Lady is Jazz” (jazz-swing) i „Dwanaście Życzeń” (piosenki zimowe i kolędy w nietypowych aranżacjach).
Na deskach teatru oglądaliśmy ją w spektaklu „Antoin” (rola Josephine Baker), „Dwie Połówki Pomarańczy” (Alex, Teatr Capitol), Siostrunie (Ale Teatr), „Przepraszam, Co Pan Tu Robi?” (Agencja Diabeł), oraz „Alibi od zaraz” (premiera październik 2017, Teatr Capitol).
W roku 2017 wzięła udział w evencie „Na Linii Strzału”. W tym, przeznaczonym dla biznesu wydarzeniu szkoleniowo-teatralnym, jest drugim reżyserem, aktorką, oraz prowadzi warsztaty teatralne dla uczestników.
Aleksandra, to kobieta o wielu talentach, która bez najmniejszych trudności wciela się w różnorodne role. Z radością wita i kreuje nowe przestrzenie artystyczne.
Dziennikarz, a następnie również redaktor działu gospodarczego "Gazety Wyborczej" w latach 1999-2012. Pisał m.in. o finansach publicznych, spółkach skarbu państwa, a od 2007 r. głównie o energetyce. W r. 2011 otrzymał główną nagrodę w konkursie "Libertas et auxilium" za najlepszy tekst poświęcony ochronie konkurencji.
W 2013 współwłaściciel i redaktor naczelny portalu WysokieNapiecie.pl. To pierwszy w Polsce analityczny portal o energetyce , który szybko zdobył sobie popularność wśród czytelników. Obecnie WysokieNapiecie.pl ma już kilkadziesiąt tys. odsłon miesięcznie, dzięki współpracy z najpopularniejszymi portalami (onet, interia) teksty WysokieNapiecie.pl mają po kilkaset tysięcy czytelników. Dziennikarze portalu są co roku nagradzani w prestiżowych konkursach za profesjonalizm i najwyższe standardy zawodowe.
Uczestniczył w wielu panelach związanych z gospodarką.
Absolwent wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego – obecnie związany z telewizją TVN – reporter programu „Dzień Dobry TVN”. Specjalizuje się w relacjach „na żywo” i reportażach telewizyjnych. Wcześniej związany z Telewizją Polską, gdzie pracował jako prezenter i wydawca programów informacyjnych i publicystycznych m.in. porannych i popołudniowych „Wiadomości” TVP oraz „Świat się kręci”.
Polski aktor teatralny, musicalowy, i filmowy, prezenter telewizyjny, piosenkarz.
Występował w teatrach warszawskich: Rampa na Targówku, Studio Buffo, gdzie śpiewał w produkcjach Janusza Józefowicza, m.in. programie składanym Do grającej szafy grosik wrzuć i musicalu Metro.(Jan, Filip), Scena Prezentacje, Teatrz Muzycznym „Roma”, Syrena, Na Woli, Komedia Współczesnym we Wrocławiu.
Szersza widownia zauważyła go w roli kinowej w filmie Władysława Pasikowskiego „Kroll”. W latach 1996–1999 prowadził na antenie telewizji Polsat interaktywny teleturniej Trzy Kwadraty. W 2006 wystąpił w trzeciej edycji programu Jak oni śpiewają, w którym zajął 7. miejsce. W 2011 był uczestnikiem trzynastej edycji Tańca z gwiazdami. Wiosną 2016 wziął udział w piątej edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo, gdzie zajął 2. miejsce.
Jesienią 2018 był jednym z jurorów nowego talent-show telewizji Polsat „Śpiewajmy razem. All Together Now”.
Polska aktorka teatralna, filmowa i kabaretowa, wykonawczyni piosenki aktorskiej.
W 1982 ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie.
Na scenie zadebiutowała w Niebie zawiedzionych Bertolta Brechta w reż. Leny Szurmiej, na deskach Teatru Ateneum. Występowała w teatrach warszawskich: Komedia, Za Dalek, Nowym, Rampa, Dramatycznym, Syrena.
Szerokiej publiczności dała się poznać jako członek grupy „Tercet czyli Kwartet”, którą tworzy z wraz z Robertem Rozmusem, Piotrem Gąsowskim i Wojtkiem Kaletą. Telewidzom może być znana jako siostra Eugenia Basen z serialu Daleko od noszy. Inną charakterystyczną rolą aktorki jest postać gosposi Jadzi w serialu Rodzina zastępcza.
W 2005 była uczestniczką programu Taniec z gwiazdami. Jest jedną z bohaterek książki Odnaleźć dobro Marzanny Graff, w której w formie pamiętników opowiada o swoim spotkaniu z dobrem.
Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, działacz sportowy, arbiter międzynarodowy i członek Komisji Sędziowskiej FIFA, obserwator UEFA, komentator sportowy.
Wybitny znawca futbolu, ceniony mówca, znakomity organizator, smakosz cygar.
Od 1986 posiada międzynarodowe uprawnienia FIFA . Sędziował w Mistrzostwach Europy w 1988, Igrzyskach Olimpijskich w 1988, Mistrzostwach Świata w 1990 i 1994. Jako pierwszy i dotychczas jedyny polski sędzia podczas meczu finałowego wystąpił w roli asystenta sędziego głównego, sędziował najwięcej meczów (osiem!) podczas jednych finałów Mistrzostw Świata oraz jako jedyny sędziował zarówno półfinał jak i finał.
Od 1999 r. pełnił funkcję prezesa PZPN. Przeprowadził skuteczną kampanię na rzecz przyznania Polsce wraz z Ukrainą prawa do organizacji Mistrzostw Europy. Jako prezes PZPN mianował czterech kolejnych trenerów (Jerzego Engela, Zbigniewa Bońka, Pawła Janasa i Leo Beenhakkera) na stanowisko selekcjonera reprezentacji. W trakcie jego prezesury reprezentacja Polski po 16 latach nieobecności awansowała do finałów Mistrzostw Świata w 2002 oraz pierwszy raz w historii do Mistrzostw Europy w 2008.
Działa aktywnie na forum międzynarodowym. Od maja 2016 pełni funkcję przewodniczącego komisji sędziowskiej czeskiego związku piłki nożnej.
Często zapraszany przez media polskie i zagraniczne jako ekspert sportowy.
Dziennikarka, felietonistka. Prowadzi program Xiegarnia TVN24, publikuje na www.polityka.pl Autorka książek, m.in. “Kto to pani zrobił?”, “Dziecko? O matko!”, “Pałac wiecznie żywy”. Założycielka Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej, matka, żona, emerytowana tenisistka, osoba roztargniona.
Prezenter radiowy i TV, moderator spotkań i dyskusji biznesowych. Prowadzi też uroczystości i gale o różnej tematyce. Jest również czynnym dziennikarzem, redaktorem tekstów w mediach tradycyjnych i elektronicznych. Jako autor książek zadebiutował powieścią Ostatnia prawdziwa historia miłosna. W kolejnych latach wydawał kolejne powieści, książki biograficzne i problemowe, m.in. w tematyce biznesowej i technologicznej.
Obecnie jest autorem programu „Bizon – Biznes Odpowiedzialny i Nowoczesny” w MUZO FM, Grupa Polsat.
Doświadczenie i umiejętności w przeprowadzaniu wywiadów telewizyjnych i radiowych,
w skutecznym zarządzaniu relacjami na żywo pozwalają mu być skutecznym i sprawnym moderatorem.
Polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Aktorstwem zainteresował się w liceum, gdzie udzielał się w amatorskim kółku teatralnym. Zagrał wtedy m.in. w "Generale Sułkowskim" i "Uciekła mi przepióreczka" na podstawie dramatów Stefana Żeromskiego.
Jego filmowym debiutem była rola w filmie "Szczęśliwego Nowego Jorku". Zagrał w około trzydziestu filmach, głównie w dość znanych polskich produkcjach, takich jak: "Psy II: Ostatnia krew" , "Nic śmiesznego", "Nocne graffiti", "Moja Angelika", "Operacja Samum", "Chłopaki nie płaczą", "Karol. Człowiek, który został papieżem", "Ranczo Wilkowyje". Zagrał w ponad 30 serialach, m.in. "Dom", "Miodowe lata", "Policjanci", "M jak miłość", "Sfora" i "Dręczyciel".
Jest także aktorem dubinngowym. Swojego głosu użyczył m.in. w: "Zakochanym kundlu" (1995), "Masce" (1995-1997), "Muppetach z kosmosu" (1999), "Co nowego u Scooby'ego?", "Batmanie" (2004-2008), w filmie "Karol. Człowiek, który został papieżem" oraz w "Avatarze".
Od 2003 roku, kiedy to uległ wypadkowi samochodowemu, w którym zginął aktor i piosenkarz Waldemar Goszcz, wspiera akcję "Krewniacy" propagującą honorowe krwiodawstwo.
Ma starszego brata, aktora Cezarego Pazurę.
Od ponad dwudziestu lat pracuje jako dziennikarka.
Ukończyła Filologię Polską na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i podyplomowe studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim oraz Politykę Finansową Państwa w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Od kilkunastu lat pracuje w Telewizji Polskiej, współpracuje też z prasą i Polskim Radiem 24, Polskim Radiem Programem Trzecim oraz radiem WNET.
Pracę w Telewizji Polskiej rozpoczęła będąc jeszcze na studiach. Przeszła przez różne szczeble zawodowe – od przygotowania dokumentacji, pracy reportera, bycia prezenterką w TVP Katowice, TVP Wrocław, w Panoramie i w TVP1. Przez długi czas pracowała w Pytaniu na Śniadanie. Obecnie prowadzi poranne pasmo "Wstaje dzień" w TVP INFO oraz cykliczny Wielki Test, pracuje również nad własnym formatem telewizyjnym.
Interesuje się literaturą, kulturą, sztuką. Bardzo lubi historię, zwłaszcza jej dwa fascynujące okresy – Średniowiecze i Dwudziestolecie Międzywojenne. Ciekawią ją również obyczaje, savoir-vivre, psychologia i moda. Wypoczywa tam, gdzie jest woda, zieleń i przestrzeń.
W programie ekskluzywnego wykładu, dziennikarka zdradzi sekrety warsztatu:
- jak nawiązać kontakt z publiczością,
- jak zdjednać ich sympatię,
- jak ubrać się stownie do okazji,
- czego nie robić na co zwrócić uwagę,
- jak mówić żeby publiczność chciała słuchać (ekspresja, anegdoty),
- elementy Savouir Vivre towarzyskiego i protokołu.
Drugi temat spotkań, skierowany do kobiecego gremium w oparciu o jej książkę "Piękna 50-tka":
- sekrety urody, dbania o siebie,
- sekrety stroju,
- budowanie poczucia własnej wartości.
Znany polski dziennikarz, konferansjer i artysta estradowy. Już na początku lat 90. rozpoczął karierę w lokalnych mediach. Współpracował z Radiem Marconi, RMF FM, Radiem ZET a także z Telewizją Polską i TVN. Ma imponujące doświadczenie w prowadzeniu porannych audycji, rozrywkowych programów na żywo i ważnych wydarzeń sportowych. Wyjątkowo rozpoznawalny stał się dzięki prowadzeniu popularnego programu „Siłacze”, w którym zmagali się najsilniejsi mężczyźni świata, z Mariuszem Pudzianowskim na czele. Jest on także świetnie wprawiony w sztuce rozmowy z przeróżnymi ludźmi i w radzeniu sobie ze spontanicznymi i trudnymi sytuacjami, dzięki prowadzeniu znanych programów, takich jak „Ukryty mikrofon” lub interaktywnych teleturniejów – „Tele Gra” oraz „Graj o raj”. Nie są mu obce wielkie gale sportów walki. Jest niekoronowanym królem wszelkich aukcji i zbiórek gdzie gdzie niebanalnym zachowanie zjednuje sobie symatyków. Prowadzi bardzo energiczną konferansjerkę na wielu rozrywkowych wydarzeniach, letnich plenerowych festiwalach i koncertach. I jak sam mówi o sobie " często zatrudniany jestem jestem tam gdzie może nastapić amagedeon organizacyjny bo wiedzą że Irek sobie ze wszystkim poradzi."
Związany zawodowo z Siecią Badawczą Łukasiewicz Instytutem Logistyki i Magazynowania. Trener Biznesu i wykładowca Wyższej Szkoły Logistyki. Moderator i Keynote Speaker branżowych konferencji w tym największego w kraju Polskiego Kongresu Logistycznego LOGISTICS. Od wielu lat baczny obserwator i recenzent rynku magazynowego oraz KEP w Polsce. Autor ponad 80 publikacji dotyczących TSL na łamach czasopisma LOGISTYKA, Gazety Wyborczej, Rzeczpospolitej, Pulsu Biznesu oraz miesięcznika PRESS, MSP i in. Specjalizuje się w popularyzowaniu szerokiemu gronu odbiorców różnych aspektów związanych z logistyką i branżą TSL.
Professionally connected with the Research Network Łukasiewicz Institute of Logistics and Warehousing. Business Coach and lecturer at the University of Logistics. Moderator and Keynote Speaker of industry conferences, including the largest Polish LOGISTICS Congress in Poland. For many years, he was an attentive observer and reviewer of the warehouse market and KEP in Poland. Author of over 80 publications on TSL in the journal LOGISTYKA, Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Puls Biznesu and the monthly magazine PRESS, MSP and others. Specializes in popularizing various aspects related to logistics and the TSL industry to a wide audience.
W 1997 roku ukończyła studia w Akademii Teatralnej w Warszawie.
Popularność przyniosły jej parodie wykonywane w części programu Szymon Majewski Show zatytułowanej "Rozmowy w tłoku", gdzie występowała przez sześć lat (2005–2011).
Zagrała główną rolę w głośnym debiucie Marii Sadowskiej „Dzień kobiet" i role drugoplanowe w wielu filmach, obecnie gra w serialu w reżyserii Piotra Trzaskalskiego „Stulecie winnych" a także weszła do obsady „M jak miłość". Z Maksem Łubieńskim prowadziła poranki w Radio Roxy, a następnie przez ponad dwa lata współtworzyła z nim Teatrzyk Teatr Narodowy dla tego samego radia. Z Edytą Jungowską przygotowywała audycję "Babska szkoła jazdy" w Radiu Zet, powstał tez serial o tej samej nazwie dla TVN style. Wiosną 2014 była jurorką pierwszej edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo". Jesienią 2014 prowadziła program "Baw mnie", Kasia Kwiatkowska Show "Podróż Życia" na antenie TVP1. 22 czerwca 2015 wygrała w parze ze Stefanem Friedmannem Wielki Test z Historii na antenie TVP1. Od września 2015 wygłasza krótkie monologi pod tytułem "Złociutka" w radiu Złote Przeboje. 17 stycznia 2018 zadebiutowała jako komentatorka w audycji "Szkło kontaktowe" w TVN24, występując w parze m.in. z Grzegorzem Markowskim.
Jest dziennikarką, prezenterką radiową i telewizyjną. Od ponad 35 lat pracuje w telewizji.
Urodziła się w Warszawie, ale dzieciństwo i lata młodzieńcze spędziła w Toruniu, gdzie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika pracował Jej ojciec. Po maturze podjęła studia na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła je z tytułem magistra pedagogiki.
Karierę dziennikarską rozpoczęła w Polskim Radiu, później przez 30 lat pracowała dla Telewizji Polskiej. Obecnie w telewizji Polsat prowadzi program „Nasz nowy dom”.
Ma syna Macieja i córkę Marysię oraz wnuczki: Janinkę i Helenkę.
Uwielbia jeździć konno, kocha też narty i długie spacery. Lubi wiejskie życie z dala od zgiełku miasta. Jej pasją, oprócz nieustającego urządzania domu, jest ogród. Obok domu zbudowała małą stajnię dla ukochanej klaczy Rodezji i hucułki Surmy.
Wspólnie z pisarzem Marcinem Koziołem stworzyła serię książek dla dzieci pt. „Stajnia pod tęczą”.
Ma koncie ponad 27 lat pracy scenicznej, filmowej i estradowej. Aktor filmowy, teatralny i musicalowy oraz wokalista, również konferansjer i wodzirej.
Zadebiutował 1991r.w musicalu "Metro" Janusza Józefowicza w którym zagrał ponad 1000 razy oraz na 20-leciu spektaklu w grudniu 2011 r. Związany był z warszawskim Teatrem Studio Buffo. Zagrał m.in. w takich musicalach i spektaklach jak: "Do grającej szafy grosik wrzuć II","Tyle miłości", "Przeboje", "Obok nas", "Niedziela na Głównym", "Przeżyj to sam". Jest pomysłodawcą, współtwórcą i bohaterem spektaklu "Elvis i ja". Jako "polski Presley" zdobył sobie sympatię wielu fanów, a perfekcyjna kreacja przyniosła mu opinię jednego z najwszechstronniejszych talentów Teatru Studio Buffo. Michał Milowicz ma za sobą również występy w Teatrze Muzycznym Roma. W musicalu "Grease" wcielił się w rolę głównego bohatera – Danny'ego Zuko. W 2003 roku ukazała się jego debiutancka płyta "Teraz wiesz". Zagrał w wielu filmach m.in.: "Chłopaki nie płaczą", "Poranek Kojota", "Killerów Dwóch", "Młode Wilki", "Sztos", ,,Sztos 2'', ,,Rób swoje ryzyko jest twoje", ,,Kobiety bez wstydu", ,,Na układy nie ma rady” etc. oraz serialach m.in."Klan", ,,Wiedżmin, "Sąsiedzi", "Lokatorzy", Na dobre i na złe”, ,,Barwy szczęścia”, ,,Pierwsza miłość”. Znany odtwórca Elvisa, ale przede wszystkim sam jest twórcą swoich kompozycji zarówno muzyki jak i tekstów.
Wokalista wykonuje repertuar w szerokim paśmie gatunków muzycznych począwszy od pop, rock, funky, blues, rock'n'roll a skończywszy na art-popie. Artysta jest bardzo dobrze znany szerokiej polskiej publiczności. Występował nie tylko na największych Polskich scenach muzycznych ale również był zapraszany wielokrotnie na koncerty zagraniczne m.in. w USA w Nowym Jorku i Chicago; Kanadzie, w Toronto; Australii, w Melbourne i Perth; w Niemczech w Berlinie; w Irlandii w Dublinie, gdzie jego koncerty spotkały się z bardzo życzliwym przyjęciem zarówno wśród Polonii jak i gości zagranicznych. Obecnie można go oglądać w Teatrze Capitol w spektaklu ,,Klub Mężusiów " oraz ,,Skok w Bok” i w trzech sztukach, z którymi jeździ po Polsce ,,Maday 2’’,Przebój sezonu” oraz ,,Mężczyzna idealny’’. Od 23 lat występuje z półplaybackami w popularnym repertuarze, obecnie na imprezach firmowych i okolicznościowych, bawiąc jako wodzirej, konferansjer i wokalista oraz integrując się z publicznością.
Dziennikarz ekonomiczny i prezenter. Kilkanaście lat w programach informacyjnych grupy TVN. Redakcja ekonomiczna TVN24, TVN CNBC, TVN24 Biznes i Świat. Autor i gospodarz programów o tematyce gospodarczej i międzynarodowej. W mediach od połowy lat 90 tych. Przeprowadził tysiące wywiadów z ludźmi związanymi z rynkiem finansowym, gospodarką, polityką. W latach 2004 – 2011 na antenie TVN24 ukazywał się jego autorski program o finansach osobistych „Portfel”. Został dwukrotnie nagrodzony w konkursie Narodowego Banku Polskiego im. Władysława Grabskiego. Jest laureatem między innymi nagrody im. Mariana Krzaka Związku Banków Polskich oraz „Libertas at auxilium” Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Obecnie Dyrektor Rozwoju Mediów w firmie Analizy Online. Rozmowy o biznesie i gospodarce prowadzi też od lat z bezpośrednim uczestnictwem publiczności. Prowadził panele dyskusyjne między innymi w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie. Prowadził też całodzienne wydarzenia z panelami dyskusyjnymi takie jak Kongres Ryzyka Finansowego Biura Informacji Kredytowej , konferencja Contry Risk – Coface czy konferencja Izby Domów Maklerskich w Bukowinie Tatrzańskiej.
Najczarniejszy z białych DJ’ów w Polsce!
DJ Polskiej Reprezentacji w piłce nożnej, nauczyciel akademicki, fan Manchester United, LA Lakers, audiofil, koneser win, dusza kreatywnych akcji i selektor muzyczny w jednym!
Muzyczna kolekcja Hirka jest imponująca! Posiada ponad 25 tys. CDs i vinyli oraz blisko 40 tys. videoclipów.
Hirek prowadzi imprezy firmowe wyłącznie błyskotliwie, a utwory do tańca wybiera tylko najlepsze!
To nie wszystko!
Znakomitym uzupełnieniem spotkań firmowych są sprawdzone i rekomendowane wykłady muzyczne połączone z prezentacją znanych brzmień – poprzez całą historię muzyki na najlepszym sprzęcie muzycznym w Polsce!
Zaproszenie Hirka oznacza tylko jedno. Nie zechcesz aby na kolejnym evencie był jakikolwiek inny DJ!
Partner w CPC: Brand Consultants, grupa DDB.
Ukończył studia na Wydziale Socjologii UW. W branży marketingowej pracuje od 1996 roku.
W latach 1996 – 2007 zajmował się badaniami konsumenckimi. Od 2007 do 2010 Dyrektor Strategiczny w DDB Warszawa. Odpowiedzialny za całość obsługi strategicznej Agencji.
Od 2010 Partner w CPC Brand Consultants, gdzie prowadzi projekty z zakresu strategii marki dla takich klientów jak: Play, Grupa Żywiec (kilka marek z portfolio), Skoda, McDonalds i wiele innych.
Inną perspektywę na Polskę i polskie społeczeństwo daje mu rola dziennikarza:
- radio: Radiostacja, TOK FM, Polskie Radio – Program I i IV
- prasa: Wprost, Newsweek
- telewizja: TVN 24: Szkło Kontaktowe.
We wrześniu 2018 zdobył tytuł Mistrza Mowy Polskiej.