Agnieszka Kosik

Head of Poland w Facebooku. Odpowiada za rozwój biznesu i pracę z klientami na polskim rynku. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży mediowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Przez 15 lat była związana z agencją MediaCom, gdzie najpierw pełniła funkcję Dyrektor Zarządzającej oraz Dyrektor ds. rozwoju biznesu, by w 2008 roku przejąć rolę CEO agencji. Przez 10 lat była odpowiedzialna za strategię oraz rozwój firmy.
Prywatnie – mama dwóch córek, w wolnych czasie tańczy polskie tańce ludowe.

Aktywnie wspiera kobiety w biznesie (m. in. w ramach inicjatyw LeanIn oraz Mentors4Starter). Dwukrotnie wyróżniona w konkursie AdMan (2014, 2016), w 2015 r. otrzymała prestiżowy tytuł Bizneswoman Roku.

Head of Poland at Facebook. She is responsible for business development and working with clients from the market. A manager with over 20 years of experience in media & marketing in the CEE region. For 15 she was working at MediaCom media agency, first as a Managing Director and New Business Director, than as a CEO leading company for a decade.
A mom of 2 wonderful girls, spends her free time folk dancing.

 

Założyciel IT School i PrezART, dyrektor zarządzający w Stand-Up Polska i partner w ORA-600. Trener z ponad 10-letnim doświadczeniem, skuteczny menedżer i wysoko oceniany mówca. Ortodoksyjny zwolennik kreatywności w sztuce prezentacji, w której korzysta z technik stosowanych przez aktorów, stand-uperów oraz designerów. Wykładał na studiach podyplomowych prowadzonych przez SGH w Warszawie, WSB i UE w Poznaniu. Pracował dla ponad 700 Klientów, których, jak twierdzi, kocha nad życie. Sporo zawdzięcza takim firmom jak: Unilever, Carlsberg i Man. Przygotowywał do wystąpień kadrę zarządzającą (Coca-Cola, Abbvie, Eurocash), mówców (Grzegorz Turniak) i setki osób pojawiających się na jego wykładach. Regularnie występuje na branżowych konferencjach – ostatnio można go było spotkać na TEDx Toruń, Festiwalu Inspiracji czy InfoShare w roli prelegenta i konferansjera.

Zobacz wystąpienie na TEDx Toruń 

Trener,  inwestor, praktyk biznesu i sprzedaży  – przez ostatnie 18 lat zajmował menadżerskie stanowiska w największych firmach branży IT: Cisco Systems, SAP, Microsoft, Google pracując na międzynarodowych rynkach: Centralnej Europy, Rosji, Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Ameryce Łacińskiej. Zarządzał działami Sprzedaży, Telesprzedaży, Kanałem Sprzedaży Pośredniej przez Partnerów, Działem Obsługi Klientów oraz jest autorem strategii rozwoju kanału sprzedaży w segmencie SMB w 126 krajach.
Otrzymał dyplom magistra brytyjskiego Uniwersytetu De Montfort oraz Politechniki Łódzkiej jak również tytuł MBA Thames Valley University.Ukończył roczne studium Psychologii w Biznesie, dwuletnie Zarządzania i Marketingu.
Obecnie jest również trenerem a także cenionym mówcą na konferencjach branżowych i wyższych uczelniach.  
Występował na scenie m.in. z gen. Romanem Polko, Jakubem B. Bączkiem, Mateuszem Grzesiakiem, prof. Robertem Cialdinim i wieloma innymi. W trakcie internetowej transmisji LIVE przemawiał do ponad 40 000-ej publiczności! 
Prowadzi mowy motywacyjne, szkolenia dla firm z zakresu komunikacji ,  sprzedaży, prezentacji, przywództwa, rekrutacji, motywacji,  zarządzania czasem. Inwestuje na rynku nieruchomości oraz w różne projekty biznesowe.

 

Jacek Chmielecki for the last 18 years was having different Management positions in IT icons companies like Cisco Systems, SAP, Microsoft and Google covering international markets CEE, Russia, Middle East, DACH, Latin America.
He was heading cross country Sales, Partner Management , Customer support departments and setting channel sales strategy for 126 countries. 
He is holding MSc degree of Information Technology from  De Montfort University – Leister, UK , MSc Technical University in Łódź and MBA Thames Valley University London, UK. Also graduated in Psychology in Business, Management & Marketing.

Currently he is also Trainer and Key note speaker at various conferences, lecturing at Universities, member of Polish Professional Speakers Association, Coach. He was sharing the stage with gen Roman Polko, Jakub B. Bączek, Mateusz Grzesiak, prof. Robert Cialdini and many others.  Delivering speeches on LIVE Internet transmissions to more than 40 000 people in a time.
Jacek is delivering trainings to the corporate customers and individual clients about communication, sales, public speaking, leadership recruitment and motivational speeches. He is investing in real state and various business.

Influence – The key skill of a successful leader in a XXI century.
How to lead people in 6 steps without formal authority?
Backstage of recruiting. Case studies from the biggest world wide IT companies: Google, Cisco Systems , SAP… 

Mówca inspirujący, coach, mentor i trener. Jest jednym z niewielu mówców-informatyków, którzy potrafią jednocześnie być skuteczni – i zrozumiani. Z ponad 17-letnim doświadczeniem w IT, na styku biznesu, sprzedaży i obsługi klienta wypracował unikatowy zestaw narzędzi komunikacyjnych, pozwalający na współpracę z różnymi branżami, różnymi potrzebami klientów, w wielonarodowych środowiskach. 

W 2013 został Mistrzem Polski w mowach improwizowanych Toastmasters w języku polskim i Wicemistrzem Polski w języku angielskim. 
W latach 2006-2012 manager działu IT, przez ponad sześć lat dbał o ciągłość operacji informatycznych dla blisko 2000 komputerów, 1200 terminali RF i kilkunastu tysięcy przesyłek dziennie w 30 lokalizacjach i trzech spółkach na terenie Polski. Kierował i zarządzał pracą blisko 30 specjalistów IT, odpowiedzialnych za stanowiska pracy, sieci lokalne, telekomunikację, systemy CCTV i sieci bezprzewodowe, systemy bezpieczeństwa, aplikacje niekrytyczne, integracje systemów informatycznych z Klientami. 
Wcześniej przez blisko dwa lata pracy w Comarch S.A., od 2004 do 2005 zarządzał zespołem programistów i wdrożeniowców na Ukrainie i w Iranie, w telekomunikacji, systemach bilingowych, Revenue Assurance i Fraud/Fault Detection. 
Nastawiony na skuteczność, jasność i unikalność przekazu. 

Współzałożycielka i wiceprezes szkoły programowania, której misją jest demokratyzacja dostępu do edukacji i rozwoju zawodowego w IT, zdobywcy nagrody “Digital Champion” 2017. Mentorka w programie “Tech Leaders” i inicjatorka projektu "Znane ekspertki", którego celem jest zwiększenia udziału i widoczności kobiet w życiu gospodarczym i społecznym. Organizatorka polskiej edycji Ada Lovelace Festival z warsztatami programowania i debatami technologicznymi  z udziałem kobiet w IT.

Wydawca  raportu “Kobiety w Technologiach” przedstawiającego 100 najbardziej wpływowych kobiet w sektorze IT w Polsce.  Zdobyła tytuł Człowieka Roku 2015 magazynu Brief oraz została wyróżniona przez Fundację „Sukces Pisany Szminką” za swoje zaangażowanie we wzmacnianiu pozycji kobiet w biznesie. Przez 20 lat związana z branżą komunikacyjną, jako prezes agencji PR Headlines Porter Novelli. Posiada bogate doświadczenie w kampaniach PR-owych, które wprowadziły zmiany w postrzeganiu, opiniach i zachowaniach społecznych, wielokrotnie nagradzanych przez jury międzynarodowe i krajowe. Joanna, absolwentka wydziału humanistycznego Concordia University w Montrealu jest częstym prelegentem konferencji gospodarczych w Polsce. Jest szczęśliwą żoną i matką czwórki dzieci.

Ekspert ds. bezpieczeństwa. Od 14 lat pomaga największym polskim i zagranicznym firmom w zabezpieczaniu ich sieci oraz serwisów internetowych. Absolwent Glasgow Caledonian University. Laureat prestiżowej nagrody Digital Shapers 2018 magazynów Forbes i Business Insider, wielokrotny zdobywca nagród za najlepsze prelekcje na największych polskich konferencjach poświęconych bezpieczeństwu IT. Założyciel Niebezpiecznik.pl, firmy doradczej konsultującej projekty informatyczne pod kątem bezpieczeństwa. W ramach Niebezpiecznik.pl Piotr zarządza zespołem wykonującym audyty i testy penetracyjne systemów teleinformatycznych oraz prowadzi szkolenia zarówno dla administratorów i programistów jak i zwykłych pracowników polskich firm, którzy w ramach swoich służbowych obowiązków korzystają z komputerów i internetu.

Proponowane tematy/ obszary wystąpień:

Jak ukradliśmy 13 milionów PLN polskim firmom jednym e-mailem?

W ramach prelekcji, pokażę kulisy ataków socjotechnicznych przeprowadzonych przez zespół bezpieczeństwa Niebezpiecznik.pl ostatnich latach w kilku polskich firmach z różnych branż. Wykład jest DO BÓLU PRAKTYCZNY i bazuje na realnych przypadkach a w trakcie wykładu będę na żywo atakował jego uczestników. Pokażę jak krok po kroku wygląda włamanie do firmy. Od przygotowania do ataku, jego realizacji aż do reakcji pracowników (zarówno ofiar jak i działu IT) na taki atak. Z prelekcji dowiesz się:

  • Jak przestępcy zdobywają informacje o firmie i pracownikach (także z ich prywatnych profili w serwisach społecznościowych).
  • Gdzie (nie tylko w internecie) można znaleźć nasze dane i co zrobić, aby ograniczyć do nich dostęp osobom niepowołanym?
  • Jak prowadzić firmową korespondencję z kontrahentem w bezpieczny sposób?
  • Jak wykryć atak socjotechniczny i jak po wykryciu poprawnie zareagować?
  • Z jakich sztuczek najczęściej korzystają atakujący?
  • Czym może skończyć się wejście na „złą” stronę internetową lub otworzenie zainfekowanego załącznika

Lista niektórych pokazywanych „na żywo” w trakcie prelekcji demonstracji ataków:

  • Wykradanie danych z telefonów komórkowych uczestników prelekcji
  • Pozyskiwanie informacji na temat uczestników prelekcji na podstawie Paczkomatów i Facebooka i innych serwisów
  • Analiza metadanych w dokumentach tworzonych przez pracowników
  • Fałszowanie poczty e-mail w ramach ataku podszywającego się pod kontrahenta (podszyjemy się pod prezydenta)
  • Wysłanie SMS-a z dowolnego numeru telefonu w ramach ataku socjotechnicznego „na szefa”
  • Pokaz złośliwego pendrive’a i tego co dzieje się po jego podpięciu do komputera ofiar
  • Podglądanie ofiary przez kamerkę w jej laptopie po wejściu na stronę internetową

Wszystko można zhackować, czyli jak podglądać kogoś przez telewizor i podsłuchiwać przez lodówkę?

Bardzo widowiskowa i dowcipna prelekcja, w ramach której prelegent pokazuje przykładowy dzień z życia przeciętnego, współczesnego Kowalskiego (od wstania z łóżka, przez podróż do pracy, zakupy, na powrocie do domu kończąc). Na każdym z etapów prezentowane są urządzenia i przedmioty codziennego użytku (smartphone, samochód, środki komunikacji publicznej, biletomaty, komputery, miejskie banery i tablice informacyjne, czytniki kodów w sklepie, bankomaty, itp.) oraz ataki i nadużycia na jakie ww. przedmioty są narażone.

Celem prezentacji jest uświadomienie, że praktycznie każdy przedmiot w dzisiejszym świecie zwiera elektronikę, dane i jest podłączony do internetu — a w związku z tym, można go zaatakować, o ile jego projektanci (i użytkownicy) nie zwrócili uwagi aspekty bezpieczeństwa i prywatność.

Pracownicy poza poszerzeniem wiedzy na temat ataków, na jakie mogą być narażeni, dowiedzą się:

  • jak jeździć za darmo komunikacją miejską w Krakowie 🙂
  • Jak przyśpieszyć windę w budynku (szybki zjazd na lunch bez zatrzymania na poszczególnych piętrach)?
  • Jak zabezpieczyć swój telefon przed kradzieżą danych?
  • Jak włamywać się do sieci Wi-Fi przez żelazko i żarówki?
  • Jak wykradać hasła z telefonów komórkowych?
  • Jak wykoleić tramwaj pilotem od telewizora?
  • Jak nie zapłacić za zakupy w hipermarkecie?

Poruszane tematy przedstawiane są w etyczny sposób i z zaznaczeniem obowiązującego prawa i wynikających z niego konsekwencji. Celem jest uświadomienie pracowników, gdzie czaić może się zagrożenie i wyrobić w nich odpowiedni sposób „ostrożnego myślenia” oraz analizowania poszczególnych urządzeń, sytuacji i procesów. Po tej prelekcji, nikt już nie spojrzy tak samo na swój komputer. I toster.

Smartphone to szatan

Prelekcja opisuje szereg funkcji smartfonów, które można wykorzystać w „złośliwy” sposób. Uczulam na to, jak twórcy aplikacji mobilnych mogą „po cichu” wykradać dane od niczego nieświadomych użytkowników. W trakcie prezentacji pokazuję realne ataki na telefony komórkowe i najpopularniejsze aplikacje. Poza zwróceniem uwagi na problemy dotyczące wykorzystania Wi-Fi, Bluetooth i „gospodarowania” uprawnieniami w aplikacjach, pracownicy otrzymają informacje z zakresu:

  • jak podnieść bezpieczeństwo swojego telefonu?
  • jak chronić swoją prywatność jeśli korzystamy ze smartfona?
  • na jakie ataki uważać i czego pod żadnym pozorem nie robić?
  • jak bezpiecznie wykorzystać smartfona w środowisku firmowym?
  • na co uważać w trakcie wyjazdów służbowych
  • jak można kogoś inwigilować przez telefon komórkowy (i co zrobić, aby nie stać się ofiarą podsłuchu)?

Prywatność nie istnieje, czyli jak kraść, sprzedawać i chronić dane osobowe?

W trakcie prelekcji pokażę w jaki sposób dane osobowe (i nie tylko osobowe) należące do każdego z nas są pozyskiwane przez internetowych przestępców. Zaprezentuję kulisy kilku wycieków danych do których ofiary się nie przyczyniły oraz kilkanaście sytuacji, które spowodowały wyciek danych poszczególnych osób tylko i wyłącznie z powodu ich własnej naiwności. Sytuacje te niestety codziennie dotyczą tysięcy Polaków. Prelekcja przekaże też wskazówki, jak korzystać z internetu w sposób gwarantujący możliwie największe bezpieczeństwo, nie tylko w życiu prywatnym ale i służbowym. Pokażę na żywo techniku wykorzystywane do szpiegostwa gospodarczego, czyli objaśnię jak konkurencyjne firmy zdobywają dane na temat projektów swoich rynkowych rywali oraz jak ustrzec się przed wyciekiem danych firmowych i co z robić, kiedy już do tego dojdzie. Prelekcja zilustrowana zostanie tylko i wyłącznie prawdziwymi przypadkami wycieków i kradzieży danych. Część z uczestników na pewno odnajdzie swoje dane na prezentowanych zrzutach ekranu wykradzionych z polskich i zagranicznych serwisów baz danych… 😉

CEO PGS Software SA, jednego z największych polskich eksporterów oprogramowania na zamówienie. Ukończył matematykę na Politechnice Wrocławskiej a następnie przez wiele lat zdobywał doświadczenie zarządzając projektami IT w międzynarodowym środowisku, np. jako Country IT Manager w GE. Wojtek odpowiada za strategiczny rozwój firmy, finanse, sprzedaż oraz relacje z klientami angielskojęzycznymi. Jako CEO PGS Software, pomógł firmie przejść drogę od małego przedsiębiorstwa rodzinnego do globalnej marki, która zatrudnia aktualnie blisko 700 utalentowanych specjalistów. Jako szef firmy nadzorował tysiące dostarczanych z sukcesem produktów software'owych, które są prawdziwym znakiem jakościowych praktyk IT PGS Software.

DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE