Slide Michał Kanarkiewicz Strategie szachowe Mistrzów
w biznesie Powerspeech
+ symultana szachowa
ARTUR B. CHMIELEWSKI naukowiec, konstruktor sond kosmicznych,
syn Papcio Chmiela
Opowie o:
Jak funkcjonuje NASA? Realizacja trudnych projektów
Technologia teraz i w przyszłości
Jak budować zespoły bardziej efektywne?
Bazy na Księżycu i Marsie
Tylko u nas!
Video MP4 Zobacz szczegóły volume_off Włącz dźwięk Video YT

Mówcy / Eksperci

Weronika T. Adrian

Język wystąpień:

Polski

WYBRANE TEMATY / OBSZARY WYSTĄPIEŃ

  • Podpatrzone w Dolinie Krzemowej – kalifornijskie metody innowacyjnego myślenia i działania
  • Kreatywność – między pustym frazesem a sposobem na życie

Uczestniczka pierwszej edycji programu Top 500 Innovators, w ramach którego ukończyła kurs z zakresu Science-Management-Commercialization na Uniwersytecie Stanforda. 
Nauczyciel akademicki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, doktorantka na wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Kalabrii. 
Współtwórczyni grupy Creative Cracow (CC) oraz fundatorka Fundacji Laboratorium Innowacji i Kreatywności (FLIK), których celem jest kształtowanie postaw kreatywnych i przedsiębiorczych, m.in. w oparciu o metody poznane w Dolinie Krzemowej. W ramach działań CC i FLIK prowadzi warsztaty z kreatywności i Design Thinking oraz współtworzy metodyką kreatywnego myślenia i działania “Ctrl+Alt+Del” 
Jest autorką artykułów o kreatywności i innowacjach (m.in. Forum Akademickie, Rzeczpospolita). Była panelistką sesji otwierającej VIII Kongresu Obywatelskiego (2013): "Jaka modernizacja Polski: od budowy infrastruktury do nowych postaw i zachowań" oraz prelegentką TEDxWarsawPresidentialPalace (2014), pod hasłem "Define your place".

Rozszerzone, wybrane tematy/ obszary temetów:

Podpatrzone w Dolinie Krzemowej – kalifornijskie metody innowacyjnego myślenia i działania 

Jaki jest sekretny składnik Doliny Krzemowej? Co warto podpatrzeć w sposobie funkcjonowania tamtejszych firm? Czego uczą na Uniwersytecie Stanforda i czy warto inspirować się tamtejszym ekosystemem? Dlaczego większość burz mózgów nie działa? Po co robić prototypy z plasteliny? Jakie są zalety a jakie trudności interdyscyplinarnych zespołów? Czy każdy problem to wyzwanie i kiedy "It is OK 2 fail"? 

Wykład obejmuje przegląd ciekawych metod innowacyjnego myślenia i działania poznanych na Uniwersytecie Stanforda, przeplatany subiektywnymi obserwacjami Doliny Krzemowej i pracujących tam osób. 
Podczas prezentacji opowiem też o moich doświadczeniach i efektach stosowania wybranych kalifornijskich metod i haseł w Polsce. 

Kreatywność – między pustym frazesem a sposobem na życie 
Po co nam kreatywność? Czy to kolejna bezmyślna moda, chwyt marketingowy? Czy rzeczywiście jest potrzebna: naszym firmom, pracownikom, nam samym na co dzień? 
Ctrl+Alt+Del – inspiracje i doświadczenia ułożone w zestaw pomocnych technik, które pomagają twórczo podejść do codziennych wyzwań i “zresetować się" do działania. Łączy w sobie trzy obszary: 
* Ctrl – czyli to, w jaki sposób patrzyć na problemy, swoją sytuację oraz jak wykorzystywać warunki i dostrzegać możliwości; 
* Alt – jak mieć oryginalne, twórcze pomysły; 
* Delete – jak usuwać ograniczenia i skutecznie działać. 
Będzie też o marzeniach i ich realizacji, poparte własnym doświadczeniem i opowieściami.

 







Najczęściej wyszukiwani

786952 odsłon
722097 odsłon
691701 odsłon
690630 odsłon
686209 odsłon

DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE