Michał Kanarkiewicz Strategie szachowe Mistrzów
w biznesie Powerspeech
+ symultana szachowa
ARTUR B. CHMIELEWSKI naukowiec, konstruktor sond kosmicznych,
syn Papcio Chmiela
Opowie o:
Jak funkcjonuje NASA? Realizacja trudnych projektów
Technologia teraz i w przyszłości
Jak budować zespoły bardziej efektywne?
Bazy na Księżycu i Marsie
Tylko u nas!
Szkolenia/doradztwo/coaching z prof. Markiem Kochanem - Komunikacja kryzysowa
- Wystąpienia live + prezentacje ze slajdami
- Storytelling w zarządzaniu i komunikacji
- Kreowanie dobrego wizerunku
- Erystyka w mediach i kontakcie live
- Perswazja
- Autoprezentacja, wystąpienia w mediach
- Debaty, panele
Video MP4 Zobacz szczegóły volume_off Włącz dźwięk Video YT

Mówcy / Eksperci

Tomek Michniewicz

Język wystąpień:

AngielskiPolski

WYBRANE TEMATY / OBSZARY WYSTĄPIEŃ

 • Dokonać niemożliwego. Jak osiągać cele, które wydają się poza zasięgiem?
 • Nie-normalność: o świecie, który nie przestaje zaskakiwać
 • Pokonać strach. Sztuka przetrwania w sytuacjach, które wydają się beznadziejne
 • Przełamać ograniczenia. Jak pozbyć się obaw i niepewności?
 • Poza strefą komfortu. Konfrontacja z wyzwaniem, na które wcale nie jesteśmy gotowi

NOWOŚĆ:

Trudna sprawa, czyli jak sobie radzić z ludźmi, gdy coś idzie nie tak.

Proponowane Programy:

 
Nagradzany podróżnik, dziennikarz i reporter. Organizator wypraw i ekspedycji na pustynie oraz do dżungli na całym świecie. Autor trzech bestsellerowych reportaży książkowych – „Samsara”, „Gorączka” i „Swoją drogą”, autor programu „Inny świat” w telewizji TTV, audycji „Trójka przekracza granice” w radiowej Trójce oraz „Reszta świata” w Jedynce. Nominowany do nagrody National Geographic i Kolosów, najbardziej prestiżowej nagrody podróżniczej w Polsce.

Podejmuje się trudnych i niebezpiecznych projektów reporterskich. Rozbił kongijsko-zambijski gang przemytników kości słoniowej i jako jedyny Polak został wpuszczony na pokład łodzi Mel Fisher’s Treasures, najsłynniejszej ekipy poszukiwaczy skarbów na świecie. W USA jako jedyny polski dziennikarz otrzymał pozwolenie na wejście do więzienia San Quentin, przeznaczonego dla najgroźniejszych przestępców, w którym spędził bez ochrony cały dzień. Pracował również z szulerami i zawodowymi oszustami kasyn w Las Vegas oraz został wpuszczony do bazy amerykańskich sił powietrznych Edwards i laboratoriów NASA, gdzie przyglądał się najnowocześniejszym technologiom wojskowym.

Mieszkał z Pigmejami Baka na pograniczu kongijsko-kameruńskim w ich szałasach w środku lasu deszczowego i jako jeden z nielicznych europejskich dziennikarzy podróżował swobodnie po Arabii Saudyjskiej. Eksplorował dżungle północnego Laosu, badając rytuały magiczne i kulturę szamańską plemion Akha, Khamu i Lantan, a w Kambodży we współpracy z organizacją Heritage Watch tropił przemytników dzieł sztuki z XII wieku. Jest też jedynym polskim dziennikarzem, który dostał się do partyzanckiego obozu nepalskich maoistów, kontrolujących zachód kraju.
Sam mówi o sobie, że jest uzależniony od rywalizacji i adrenaliny, choć znany jest z chłodnego, analitycznego szacowania ryzyka projektów i umiejętności reagowania w sytuacjach kryzysowych.
Doświadczenie zdobyte podczas licznych wypraw i ekspedycji wykorzystuje z powodzeniem przy realizacji projektów medialnych, marketingowych i coachingowych. Prowadzi szkolenia z budowy motywacji, wyznaczania i realizowania celów, wystąpień publicznych, relacji z mediami oraz umiejętnego działania w kryzysie i pod wpływem emocji.

Tomek jest cenionym mówcą inspirującym i motywującym. Jego nasycone humorem, świetnymi zdjęciami i niesamowitą energią power speeche najczęściej kończą się owacją. Umiejętnie przekłada doświadczenia z wypraw na “biurową” rzeczywistość, pozwalając zastosować wypracowane przez siebie rozwiązania w codziennej pracy za biurkiem.

Rozszerzone tematy wykładów:

Nie-normalność: o świecie, który nie przestaje zaskakiwać

Jeśli podróże czegoś uczą, to tego, że "normalność" nie istnieje. Że nic nie jest jednoznacznie czarno-białe, dziwne, zabawne, egzotyczne, zwyczajne. Wszystko zależy od perspektywy, a kreatywność i myślenie nieszablonowe – wyłącznie od naszych przyzwyczajeń i schematów.

Bardzo elastyczny wykład, pozwalający na różnorodne rozłożenie akcentów:

 • dowody na istnienie perspektyw out-of-the-box,
 • inspiracja różnorodnością,
 • inspiracja do podejmowania wyzwań,
 • świeże spojrzenie na swoją pracę i wzmacnianie motywacji,
 • walka z syndromem wypalenia,
 • nieszablonowe myślenie w rozwiązywaniu problemów,
 • odmienne podejście do leadershipu i relacji w zespole.

Wykład został rewelacyjnie przyjęty na tegorocznej konferencji ABSL Talks w Łodzi i forum Adaptive Manufacturing w FMCG.
"Nie-normalność" może mieć charakter bardziej szkoleniowy lub stanowić płynne przejście od merytorycznej konferencji do części nieoficjalnej lub networkingowej. Oferuje sporo śmiechu i zaskakujących spojrzeń na świat pracy, w równych proporcjach.

Prelekcja inspiracyjno-motywacyjna „Swoją drogą” to zamknięta w historii tej wyprawy odpowiedź na pytanie „jak wykrzesać z siebie to wszystko, czego nam niby w życiu brakuje?”. Jest to wartka opowieść przesycona humorem, która jednocześnie w konkretny sposób porusza następujące zagadnienia:

– jak znaleźć remedium na brak poczucia sensu w pracy, w życiu, na tzw. „wypalenie”.
– zderzenie z innym światem, szok inspiracyjny i co z niego wynika?
– obiektywna ocena własnych możliwości, perspektyw i braków w obliczu wyzwań.
– wskrzeszenie silnej motywacji w życiu. Jak ją przekuć w efektywność pracy?
– odkrycie zupełnie nowej strony siebie. Co z nią począć, jak ją wykorzystać?
– czy na pewno nam czegoś brakuje? Czy przypadkiem nie mamy już wszystkiego, co nam potrzebne? O definiowaniu zasobów i braków.
– wtórne wypalenie, czyli co począć ze słomianym zapałem.
– zebranie wewnętrznej siły, czyli jak podejść do dużego wyzwania.
– jak zjeść słonia, czyli co zrobić, kiedy zadanie wydaje się niemożliwe do wykonania.
– zmiana a status quo. Czy nowe jest zawsze lepsze?

Dokonać niemożliwego. Jak osiągać cele, które wydają się poza zasięgiem? O tym, jak wyznaczać sobie ambitne cele i jak nie wypalić się, w drodze do ich realizacji. O tym, skąd wiedzieć, że ponieśliśmy porażkę i jak zmienić ją w zaledwie krótki przystanek. O tym, jak się nie poddać, gdy już po prostu nie jesteśmy w stanie iść dalej.

Pokonać strach. Sztuka przetrwania w sytuacjach, które wydają się beznadziejne. O tym, jak rozpoznawać i kontrolować emocje, i jak nauczyć się trzymać własny organizm w ryzach. O tym, jak poprawnie szacować ryzyko, i skąd wiedzieć, kiedy odpuścić. O tym, jak sobie poradzić, gdy wszystko wokół jest przeciwko Tobie. O panice i trudnych decyzjach, i o tym, jak z tego wychodzić cało.

Przełamać ograniczenia. Jak pozbyć się obaw i niepewności? O tym, że na zmiany nigdy nie jest za późno. O praktycznej instrukcji przełamywania własnych ograniczeń. O tym, dlaczego na niektórych patrzymy z podziwem, a na innych nie. I o tym, jak szybko (ale wcale nie „łatwo”) można stać się tym pierwszym. 

Poza strefą komfortu. Konfrontacja z wyzwaniem, na które wcale nie jesteśmy gotowi. Co się dzieje w głowie, gdy obudzimy się nagle w środku dżungli? Czego uczy pustynia po horyzont? Jak nabrać siły, gdy jesteśmy  śmiertelnie przerażeni? Dlaczego niektórych stać na podejmowanie szalonych, ryzykownych, niebezpiecznych decyzji i jak to możliwe, że po ich podjęciu są szczęśliwi jak nigdy? O tym, jak odkryć w sobie twardość i odwagę, o które się nawet nie podejrzewamy.

 Najczęściej wyszukiwani

786952 odsłon
722097 odsłon
691701 odsłon
690630 odsłon
686209 odsłon

DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE