Michał Kanarkiewicz Strategie szachowe Mistrzów
w biznesie Powerspeech
+ symultana szachowa
ARTUR B. CHMIELEWSKI naukowiec, konstruktor sond kosmicznych,
syn Papcio Chmiela
Opowie o:
Jak funkcjonuje NASA? Realizacja trudnych projektów
Technologia teraz i w przyszłości
Jak budować zespoły bardziej efektywne?
Bazy na Księżycu i Marsie
Tylko u nas!
Szkolenia/doradztwo/coaching z prof. Markiem Kochanem - Komunikacja kryzysowa
- Wystąpienia live + prezentacje ze slajdami
- Storytelling w zarządzaniu i komunikacji
- Kreowanie dobrego wizerunku
- Erystyka w mediach i kontakcie live
- Perswazja
- Autoprezentacja, wystąpienia w mediach
- Debaty, panele
Video MP4 Zobacz szczegóły volume_off Włącz dźwięk Video YT

Mówcy / Eksperci

Joanna Murzyn

Język wystąpień:

Polski

Inicjatorka Instytutu Ekologii Cyfrowej, społecznie zaangażowanego przedsiębiorstwa, które specjalizuje się w edukacji, cyfrowo ekologicznych audytach, pomiarach i optymalizacji produktów cyfrowych pod kątem redukcji ich emisyjności oraz doradztwie w obszarach zrównoważonej i etycznej digitalizacji.

Propagandystka zdecentralizowanych rozwiązań opartych na protokołach peer2peer, które niosą ze sobą obietnicę powrotu do pierwotnych idei Internetu, w której każda osoba podłączona do Sieci jest sobie równa i nienarażona na wyzysk i inwigilację przez centralne jednostki kontroli.

Filozofka z wykształcenia, doświadczenie zawodowe zdobywała przy realizacji projektów i doradztwie biznesowym w obszarach innowacji technologicznych i zrównoważonego rozwoju między innymi dla UNESCO, Deloitte, Saatchi&Saatchi, PARP, Tate Exchange, IKEA, DuPont, El Pais, African Leadership Academy. Umiejętności praktyczne w pracy z technologiami, od strony kodu i hardware’u, opanowała dzięki realizacji projektów we współudziale ze społecznościami makerskimi i hakerskimi.

Dzięki podróżom badawczym podczas, których przyglądała się z bliska procedurom i praktykom zarządzania wysypiskami elektronicznych opadów w Indiach, czy w trakcie przeprowadzania wywiadów z pracownikami kopalni kobaltu w Kongo, zrozumiała jak ogromny wpływ na degradację środowiska naturalnego i obniżenie poziomu dobrobytu wielu osób na świecie ma niepohamowany rozwój technologii, której prawdziwa twarz jest skrzętnie ukrywana przed nami pod przykrywką błyszczących ikon i płynnych interakcji. Dlatego też jej życiową misją stała się edukacja oraz dostarczanie narzędzi, które znacząco podniosą świadomość osób poruszających się w przestrzeni cyfrowej.

TYTUŁY WYSTĄPIEŃ

Cyfrowa Ekologia / Zrównoważona cyfryzacja

Zaledwie 25 lat temu cały Internet, zbudowany był z sieci połączonych ze sobą 1 000 maszyn. Szacuje się, że liczba ta podbiła aktualnie do niewyobrażalnych 22 miliardów, co doprowadziło nas prostą i niezwykle szybką ścieżką, do wytworzenia nowego środowiska: technicznego, które staje się integralnym elementem sfery naturalnej i społecznej. Mamy rok 2022, dostęp do łączności internetowej ustanowiony jest podstawowym prawem człowieka, a wciąż niewiele z nas wie i rozumie co składa się na jego infrastrukturę i jak duży wpływ na środowisko naturalne ma jej nieustający rozwój.

Podczas prezentacji poruszone zostaną wątki związane z cyfrową ekologią oraz przedstawiony zostanie przegląd najnowszych innowacji odpowiadających na związane z nią wyzwania.

  • biodegradowalna i organiczna elektronika
  • biomining, czyli wykorzystaniu bakterii w procesie przetwarzania sprzętu elektronicznego
  • praktyki zielonych centrów danych
  • modularna elektronika
  • zielony blockchain
  • przyszłość pod znakiem wodoru

+ możliwość przeprowadzenia warsztatu z obliczania cyfrowego śladu środowiskowego

Designing The Future

Designing The Future to seria wykładów, która analizuje holistycznie, przez pryzmat historyczny, ekonomiczny, społeczny i technologiczny wybrane obszary naszego codziennego życia.

Dzięki szerokiemu spojrzeniu, zyskujemy zdolność krytycznego spojrzenia na obrany kierunek, co pozwala poddać pod wątpliwość czy obrana forma jest tą, w której chcemy funkcjonować.

Na życzenie klienta, analizie poddana może zostać wybrana branża bądź też zjawisko społeczne.

Designing The Future: przemysł muzyczny

Dziś praktycznie każdy twórca muzyczny uzależniony jest od platform streamingowych, a jego popularność określana jest przez ilość obserwujących na popularnych platformach społecznościowych. Jak przez lata zmieniał się rynek muzyczny? Czy płyty vinylowe skazane są na odejście do lamusa, a przyszłość muzyki stoi pod znakiem enigmatycznych NFT?

+ możliwość przeprowadzenia warsztatu tematycznego „instrument muzyczny przyszłości”

Designing The Future: sex toys industry

Zwiększone tempo pracy, do której doprowadziło rozpowszechnienie się maszyn parowych podczas II Rewolucji Przemysłowej doprowadziły kobiety do histeri, którą rozładować były w stanie jedynie przenośne maszyny masujące. Tak właśnie ukształtował się początek rynku zabawek seksualnych, który w dniu dzisiejszym w związku z pandemią, rozwojem metaversum oraz startupów w dziedzinie sextech, każdego roku odnotowuje wzrost na poziomie kilku do kilkunastu procent.

Czy technologia w obecnej formie na łączy? A może rozdziela?

+ możliwość przepowadzenia warsztatu tematycznego „zabawki seksualne przyszłości”

Designing The Future: śmierć

Na dzień dzisiejszy, na świecie jest nas ponad 7 miliardów, a każde życie niesie ze sobą śmierć. Człowiek od zawsze marzył o złamaniu naturalnego prawa i osiągnięciu nieśmiertelności, każdego dnia staramy się więc urzeczywistnić te wizje. Dzięki rozwojowi medycyny jesteśmy w stanie drukować w 3D poszczególne elementy organów, a amputowaną kończynę zastąpić bioniczną protezą. Projekty takie jak Avatar 2045 rozbujają wyobraźnię i podnoszą dyskusje na temat przeniesienia jaźni do świata cyfrowego. Gdzie leży granica? Czy jest możliwe, że nasze wnuki będą porozumiewać się ze sobą wyłącznie za pomocą myśli?Najczęściej wyszukiwani

786952 odsłon
722097 odsłon
691701 odsłon
690630 odsłon
686209 odsłon

DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE