Pogromcy
Koronawirusa
Prof. Krzysztof SIMON i dr Paweł GRZESIOWSKI PROFILAKTYKA. MOTYWACJA.
NAJLEPSZE PRAKTYKI.
TWARDE FAKTY VS. FAKE NEWSY
Zobacz szczegóły
Video MP4 Zobacz szczegóły volume_off Włącz dźwięk Video YT

Mówcy / Eksperci

Jerzy Dudek

Język wystąpień:

Polski

Były bramkarz Realu Madryt, Liverpoolu i Feyenoordu. Bohater 50 finału Ligi Mistrzów, w którym jego Liverpool pokonał AC Milan, dzięki fenomenalnym interwencjom Polaka w konkursie rzutów karnych.
Seniorska kariera Jerzego Dudka rozpoczęła się w Concordii Knurów. Następnie został sprzedany do pierwszoligowego Sokoła Tychy, z którego już pół roku później trafił do Feyenoordu Rotterdam, z którym zdobył mistrzostwo i Superpuchar Holandii.
Świetna postawa polskiego bramkarza na holenderskich boiskach zaowocowała transferem do Liverpoolu. Z zespołem „The Reds” sięgnął po Puchar Anglii, Puchar Ligi Angielskiej i Tarczę Wspólnoty, a przede wszystkim wygrał Ligę Mistrzów. Jego drużyna przegrywała do przerwy z AC Milan 0:3, a mimo to zdołała doprowadzić do remisu, by ostatecznie pokonać rywala w konkursie rzutów karnych. Bohaterem spotkania okazał się właśnie Jerzy Dudek, który bronił fenomenalnie.  Z Liverpoolem sięgnął również po Superpuchar Europy.
W 2007 roku został zawodnikiem Realu Madryt. Jako piłkarz „Królewskich” dopisał do swojego CV Mistrzostwo Hiszpanii, Superpuchar Hiszpanii i Puchar Króla.
Dudek to wybitny reprezentant Polski. W drużynie narodowej zaliczył 60 występów, w tym na mistrzostwach świata 2002 w Korei i Japonii.Najczęściej wyszukiwani

786952 odsłon
722097 odsłon
691701 odsłon
690630 odsłon
686209 odsłon

DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE