Michał Kanarkiewicz Strategie szachowe Mistrzów
w biznesie Powerspeech
+ symultana szachowa
ARTUR B. CHMIELEWSKI naukowiec, konstruktor sond kosmicznych,
syn Papcio Chmiela
Opowie o:
Jak funkcjonuje NASA? Realizacja trudnych projektów
Technologia teraz i w przyszłości
Jak budować zespoły bardziej efektywne?
Bazy na Księżycu i Marsie
Tylko u nas!
Szkolenia/doradztwo/coaching z prof. Markiem Kochanem - Komunikacja kryzysowa
- Wystąpienia live + prezentacje ze slajdami
- Storytelling w zarządzaniu i komunikacji
- Kreowanie dobrego wizerunku
- Erystyka w mediach i kontakcie live
- Perswazja
- Autoprezentacja, wystąpienia w mediach
- Debaty, panele
Video MP4 Zobacz szczegóły volume_off Włącz dźwięk Video YT

Mówcy / Eksperci

Andrzej Jankowski (Captain Andy)

Język wystąpień:

AngielskiPolski
Kapitan jachtowy prestiżowego, brytyjskiego Royal Yachting Association. Podróżnik, pisarz i mówca. Ambasador Życia. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz Oxford University.  Kończył także liczne kursy m.in na Georgetown oraz Oxford University. To przede wszystkim pasjonat i marzyciel realizujący za cenę wyrzeczeń i ogromnej pracy, najśmielsze ludzkie marzenia o szczęściu. Płynie w niezwykłym rejsie pod polską banderą.
CAPTAIN ANDY to również pisarz. Kilka dodruków książki „Nazywam się ŻYCIE” rozeszło się błyskawicznie. 
Książka w wersji polsko i anglojęzycznej ’My name is LIFE’ inspiruje i zachęca nie tylko do myślenia, ale przede wszystkim do działania. 
 
Spotkania autorskie przyciągają rzesze czytelników. To nie tylko uczta intelektualna, ale również doskonała rozrywka. 
 
 
WYSTĄPIENIA PUBLICZNE I SESJE ONLINE
 
 
Wyzwania i odpowiedzialność Załogi morskiego jachtu są podobne do biznesowych wyzwań menedżera i zespołu w firmie. Kapitan wykorzystuje ogromną wiedzę i doświadczenie podczas wystąpień firmowych oraz online dotyczących:
 
 
 
 
PRZYWÓDZTWO
 
 
CZEGO możemy się dowiedzieć o PRZYWÓDZTWIE od kapitana jachtowego? Kapitan jest uosobieniem przywódcy. Jest jednym z najstarszych wzorców dobrego zarządzania. W końcu to on jest panem sytuacji na pokładzie. Biorąc pełną odpowiedzialność, to on dowodzi. 
 
Już samo angielskie słowo PRZYWÓDZTWO, angielskie LEADERSHIP składa się z LEAD, to znaczy PROWADZIĆ oraz SHIP, czyli STATEK!
 
Podczas swoich występów publicznych i spotkań online kapitan dzieli się swym ogromnym doświadczeniem bycia przywódcą i skutecznym liderem, który zawsze osiąga kolejne cele. Często w dowcipny sposób pokazuje na konkretnych przykładach najlepsze praktyki i ostrzega przed niebezpieczeństwami. A przede wszystkim inspiruje i zalewa falą pozytywnej energii!
 
Gotowi na więcej? Zatem: Wszystkie ręce na pokład! Płyniemy!
 
 
 
 
 
BUDOWANIE ZESPOŁU
 
 
Załoga jachtu tworzy zgrany Zespół, w którym każdy zna i wykonuje precyzyjnie swoje obowiązki, ale w każdej chwili przychodzi z pomocą koledze w potrzebie. Setki lat tradycji stworzyły system zasad zwanych „dobrą praktyką morską”. Żeglarze do perfekcji opanowali wewnętrzną i zewnętrzną komunikację zwrotną.
 
Załoga jachtu żaglowego to najbardziej naturalny zespół ludzki, w którym zasada “jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” nabiera bezpośredniego znaczenia. Kolejni sternicy obejmując wachty, biorą do rąk ster, a co za tym idzie dosłowną odpowiedzialność za bezpieczeństwo jachtu i życie załogi. Noszenie takich samych koszulek nie czyni jeszcze z grupy ludzi zgranego zespołu. 
 
Od Kapitana jachtu, ale przede wszystkim od każdego z żeglarzy wymagane jest zaangażowanie, bo najsłabsze ogniwo może stać się tym ostatecznym. 
 
Załoga ma wspólny cel – doprowadzić jacht bezpiecznie do portu. A to wymaga współpracy, zaufania i organizacji. 
 
 
 
 
 
ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE
 
 
ŻYWIOŁ nie negocjuje warunków pogodowych z żeglarzami. Sztormy, burze, ogromne fale i podwodne skały zaskakują nieustannie nieostrożne Załogi. 

Dlatego doświadczeni marynarze sprawdzają mapy morskie, prognozy pogody, monitorują stan sprzętu oraz przewidują problemy, by je wykluczyć lub ominąć.
 
Kiedy jednak pojawiają się wyzwania, kapitan wraz z załogą podejmuje niezbędne decyzje, rozdziela zadania i wszyscy biorą się do pracy. Rezultaty ich działań widać natychmiast. Każdy błąd może być tym ostatecznym. Dlatego mądry i bezpieczny rejs nie zaczyna się przy wyjściu z portu, ale na długo wcześniej jeszcze na lądzie. Plan rejsu, sprawdzenie jachtu i przygotowanie sprzętu i załogi to kluczowe elementy sukcesu każdej morskiej wyprawy.

Ogromne znaczenie ma ćwiczenie reagowania na sytuacje kryzysowe, zanim się wydarzą. Żeglarze nauczyli się tego nie z teorii, ale z wypadków morskich, jak „Człowiek za burtą”.
 
 
 
 
 
CELEBROWANIE SUKCESÓW
 
 
Żyjemy i pracujemy często w biegu. Wydaje się nam, że mamy więcej obowiązków niż czasu, a nowe sprawy, rachunki i wyzwania piętrzą się bez końca. 
 
Warto czasem zwolnić, zatrzymać się. Nawet przez chwilę poczuć spokój, głęboko pooddychać przy porannym espresso, czy wieczornej kąpieli i muzyce. Zamknąć oczy i być.
 
W firmie osiągamy kolejne cele, jak w żeglarstwie kolejne wyspy podczas rejsu. Czy wystarczająco celebrujemy własne sukcesy   i osiągnięcia? Docenianie członków załogi na morzu, ich wysiłków buduje zespół i podnosi morale. Dlatego, równie ważne co sama praca, jest docenienie samego siebie i innych. Jeśli rozejrzymy się uważnie dookoła, w swoim domu, pracy,  czy mieście dostrzeżemy, jak wiele zmieniło się na lepsze. Trzeba tylko poszukać tego lepszego, na zewnątrz, w innych ludziach i w sobie.

Warto wówczas powiedzieć: „Życie jest dobre! Mam powody do zadowolenia.”
 
 
DODATKOWO PROPONUJEMY
 
10 PORTÓW Z CAPTAIN ANDY
 
 
 
TO NIEZWYKŁA I AUTORSKA metoda dotarcia do pracowników firmy. Szyty „na miarę” scenariusz oraz nagrywana specjalnie seria 10 kilkominutowych filmów, w których poruszane są najważniejsze dla menadżerów i ich Zespołów, uzgodnione wspólnie tematy.
 
Przywództwo, budowanie zespołu, czy zarządzanie kryzysowe, jak w przypadku wystąpień publicznych, to jedynie niektóre z propozycji. Kapitan porusza też inne kwestie, jak komunikacja wewnętrzna, zmiana, metody inspirowania i motywowania Załogi. Barwne i niezwykle perswazyjne w odbiorze prawdziwe opowieści z morza, działają często skuteczniej niż dotychczasowe metody. Każdy film poprzedzany jest krótką zapowiedzią tekstową i zaproszeniem do obejrzenia kolejnego odcinka. Dystrybucja filmów – zazwyczaj raz w tygodniu – uatrakcyjnia i  podnosi poziom komunikacji wewnętrznej w firmie.

Zrealizowane dotąd projekty dla setek menadżerów oraz tak prestiżowych firm jak np. ORANGE dają gwarancję skuteczności!
 
 
 
INTEGRACYJNE I MOTYWACYJNE REJSY MORSKIE
 
 
Organizujemy również Rejsy Integracyjne i Motywacyjne Rejsy Firmowe, połączone ze szkoleniami. Od wiosny do jesieni to głównie Morze Śródziemne, a zimą np, Karaiby. Czekają na nas wspaniałe jachty jednokadłubowe i luksusowe katamarany.
 
SZCZEGÓŁY DO UZGODNIENIA

 

Zapraszamy do kontaktu

 

 


OFERTA 1

REJS JACHTEM ŻAGLOWYM

Zapraszamy właścicieli firm, członków zarządów i pracowników oraz klientów indywidualnych do spędzenia kilku, kilkunastu dni  we wspólnym gronie. Ta podróż może być początekiem wielkiej przygody oraz zmiany w firmie lub twoim życiu Legendarny jacht żaglowy Hallberg Rassy 352 określany przez ekspertów  jako ‘Ultimate Ocean Cruiser’ to jeden z najlepszych na Świecie jachtów przeznaczony do żeglugi morskiej i oceanicznej bez żadnych ograniczeń pogodowych i akwenu żeglugi. Bezpieczeństwo zapewnia unikatowe wyposażenie i Kapitan Andy, a jacht żegluje  pod polską banderą.
Dane techniczne:

• Model jachtu – Hallberg Rassy 352
• Rok produkcji – 1986
• Długość całkowita – 10,54 m
• Szerokość całkowita – 3,38 m
• Zanurzenie – 1,67 m
• Wysokość kabiny – 1,90 m
• Silnik – Volvo 2003 T, 43 Hp


OFERTA 2.

RIWIERA WŁOSKA I FRANCUSKA

Do dyspozycji gości jest wygodna kabina 2-osobowa na dziobie oraz dwie koje (posłania) w mesie (salonie). Ponadto kingston (łazienka z WC, prysznicem z zimną i ciepłą  wodą), kambuz (kuchnia z lodówką, zamrażarką, zlewozmywakiem, kuchnią gazową oraz piekarnikiem i pełnym wyposażeniem). Prąd 12V  i 230V oraz ogrzewanie i radio. Najnowsze technologicznie rozwiązania w zakresie lokalizacj i komunikacji – system nawigacj i Garmin z ploterem i mapami, GPS, AIS, Radar xHD, ploter z mapami elektronicznymi Garmina oraz Navtex z prognozam i pogody, telefon satelitarny. Kamizelki ratunkowe firmy Spinlock oraz znakomita tratwa ratunkowa Ocean Safety 

Proponujemy nocleg na jachcie dla jednej do czterech osób.
Alternatywnie organizujemy dla dowolnej liczby osób, rotacyjny pobyt części gości na jachcie wraz z noclegiem w hotelu, który pomagamy zarezerwować. Ofertę dopasowujemy do indywidualnych oczekiwań, zapewniając komfort i bezpieczeństwo.  

Jacht z Kapitanem żegluje u najpiękniejszych wybrzeży Rywiery włoskiej i francuskiej, odwiedzając m.in. Niceę, Monaco, San Remo, Genuę, Portofino i Cinque Terre.Najczęściej wyszukiwani

786952 odsłon
722097 odsłon
691701 odsłon
690630 odsłon
686209 odsłon

DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE