Michał Kanarkiewicz Strategie szachowe Mistrzów
w biznesie Powerspeech
+ symultana szachowa
ARTUR B. CHMIELEWSKI naukowiec, konstruktor sond kosmicznych,
syn Papcio Chmiela
Opowie o:
Jak funkcjonuje NASA? Realizacja trudnych projektów
Technologia teraz i w przyszłości
Jak budować zespoły bardziej efektywne?
Bazy na Księżycu i Marsie
Tylko u nas!
Szkolenia/doradztwo/coaching z prof. Markiem Kochanem - Komunikacja kryzysowa
- Wystąpienia live + prezentacje ze slajdami
- Storytelling w zarządzaniu i komunikacji
- Kreowanie dobrego wizerunku
- Erystyka w mediach i kontakcie live
- Perswazja
- Autoprezentacja, wystąpienia w mediach
- Debaty, panele
Video MP4 Zobacz szczegóły volume_off Włącz dźwięk Video YT

Mówcy / Eksperci

Wiktor Niedzicki

Język wystąpień:

Polski

WYBRANE TEMATY / OBSZARY WYSTĄPIEŃ

  • Spotkanie z jutrem - jutro zaczyna się już dziś!
  • Podróże dla znudzonych. Nie potrzeba jechać na koniec świata... Rzeczy fascynujące i tajemnicze znajdują się tuż, obok nas!

Popularyzator nauki, dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, nauczyciel akademicki.
Ukończył Wydział Fizyki na Uniwersytecie Warszawskim. W 1975 roku rozpoczął pracę w Polskim Radiu – od 1981 r. kierownik redakcji audycji popularnonaukowych.
W latach 1984-2010 pracownik TVP S.A., zastępca Dyrektora II Programu TVP, kierownik Redakcji Programów Popularnonaukowych.
Autor ponad 900 programów telewizyjnych m.in. z cyklu: „Laboratorium” (nadawany od 1985 roku) i jego odmiany, „Kuchnia”, „Cyrk Fizyków”, „Nobel dla Polaka”, „Medycyna 2000 i 2001”, „Dzień Nauki” 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, „Dziedzictwo Einsteina” oraz ponad 120 filmów popularnonaukowych. Zrealizował w sumie kilkaset programów popularnonaukowych, w tym poświęconych badaniom kosmicznym, fizyce ciała stałego, akustyce itp.. W dorobku liczne artykuły prasowe m.in. promujące naukę, oraz na temat popularyzacji nauki i mediów. Autor 5 książek: „Ziemia jakiej nie znamy”, „Tajemnice Ziemi”, „Sekrety prezentacji nauki”, „Sztuka prezentacji w nauce, biznesie, polityce”, „Laboratorium Wiktora”.  Otrzymał szereg nagród dziennikarskich, m.in. nagrody Prezesa RiTV, Popularyzator roku 2006 (PAP), medal 50-lecia PAN (2002), tytuł „Popularyzator Roku 2006”, oraz szereg innych nagród dziennikarskich w tym nagrodę Polskiego Towarzystwa Fizycznego (2004), nagrodę Jednostek Badawczo Rozwojowych (2005), nagrodę Głównego Instytutu Górnictwa (2010).
Starszy wykładowca na Politechnice Warszawskiej (Wydział Mechatroniki, specjalność Techniki Multimedialne), ponadto wykłada na innych uczelniach i w instytutach naukowych.
Jego życiowym celem jest promocja polskiej nauki. Hobby: muzyka klasyczna, historia, przemiany cywilizacyjne, zabawki naukowe, podróże.

Dysponuje największym w Polsce archiwum profesjonalnych zdjęć filmowych wykonanych w różnych laboratoriach i instytutach naukowych, głównie polskich. Ponadto posiada profesjonalnie zarejestrowane fragmenty filmowe z wielu innych dziedzin. 

Rozszerzone, wybrane tematy wykładów:

Spotkanie z jutrem – jutro zaczyna się już dziś!
Niepostrzeżenie, obok nas pojawiają się rozwiązania i technologie…. Specjaliści potrafią czytać nasze myśli, elektronicy mają w ręku narzędzia do wykrywania przyszłych chorób…
Na politechnikach i w instytutach powstają kolejne rozwiązania techniczne… W czasie spotkania zapoznamy się z niezwykłymi przedmiotami i materiałami, które już zmieniły nasz świat.

Podróże dla znudzonych
Nie potrzeba jechać na koniec świata… Rzeczy fascynujące i tajemnicze znajdują się tuż, obok nas!

  1. Zaledwie kilkaset metrów od Pałacu Kultury działa najprawdziwszy akcelerator czyli przyspieszacz cząstek takich jak elektrony. Po wejściu po krętych schodkach do podziemnej komory, zobaczymy tarcze bombardowane przez rozpędzone cząstki i detektory, które rejestrują skutki zderzeń…
  2. W pobliżu centrum Warszawy można odwiedzić laboratorium w którym prawie codziennie w celach naukowych… zmywa się setki i tysiące brudnych talerzy. W sąsiedniej sali prane są dziesiątki specjalnie zabrudzonych koszul. Za takie badania sporo płacą wielkie koncerny, które chcą wiedzieć, czy ich nowe środki wygrają walkę o kieszenie polskich klientów.
  3. Kilkaset metrów dalej można zajrzeć do ukrytych w ziemi bunkrów. Tu, w warunkach pełnej izolacji od otoczenia na ochotnikach sprawdza się metody, które mają ułatwić ratowanie żołnierzy odciętych na wojnie od swoich jednostek. W tym samym instytucie badane są organizmy ochotników zanurzanych na dłuższy czas w zimnej wodzie. Takie próby robią ogromne wrażenie na obserwatorach. Wyniki podobnych prac umożliwiają opracowanie środków, które dadzą szansę na przeżycie morskiej katastrofy i skuteczną akcję ratowniczą, szczególnie w warunkach zimowych.
  4. W innym instytucie prawie codziennie dochodzi do poważnych zderzeń. Ciężkie manekiny w naszym imieniu nadstawiają swoje głowy. Dzięki nim możemy podróżować bezpieczniej. Obok potężne symulatory pozwalają stworzyć najbardziej skomplikowane sytuacje na drodze. Nawet doświadczeni transportowcy wychodzą z nich zmęczeni i zlani potem. W ciągu godziny przeżywają więcej niż podczas dziesięciu lat pracy za kierownicą.
  5. Warszawa to miejsce, gdzie można zobaczyć także wytwarzanie materiałów z dodatkiem prawdziwych diamentów lub zachowanie się samolotu, który specjaliści dopiero zaczynają projektować. Jedni badają nano krople, a inni tworzą technologię produkcji lepszych paliw dla naszych samochodów.







Najczęściej wyszukiwani

786952 odsłon
722097 odsłon
691701 odsłon
690630 odsłon
686209 odsłon

DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE