Michał Kanarkiewicz Strategie szachowe Mistrzów
w biznesie Powerspeech
+ symultana szachowa
ARTUR B. CHMIELEWSKI naukowiec, konstruktor sond kosmicznych,
syn Papcio Chmiela
Opowie o:
Jak funkcjonuje NASA? Realizacja trudnych projektów
Technologia teraz i w przyszłości
Jak budować zespoły bardziej efektywne?
Bazy na Księżycu i Marsie
Tylko u nas!
Szkolenia/doradztwo/coaching z prof. Markiem Kochanem - Komunikacja kryzysowa
- Wystąpienia live + prezentacje ze slajdami
- Storytelling w zarządzaniu i komunikacji
- Kreowanie dobrego wizerunku
- Erystyka w mediach i kontakcie live
- Perswazja
- Autoprezentacja, wystąpienia w mediach
- Debaty, panele
Video MP4 Zobacz szczegóły volume_off Włącz dźwięk Video YT

Mówcy / Eksperci

Rafał Wilk

Język wystąpień:

Polski

WYBRANE TEMATY / OBSZARY WYSTĄPIEŃ

  • I Ty możesz zostać Mistrzem, stawianie sobie wyzwań i nie poddawanie się losowi
  • Pokonywanie własnych ograniczeń i stawianie sobie nowych celów
  • Wygrywa ten, kto się nigdy nie poddaje
  • Jak odnaleźć się w nowej sytuacji życiowej?

Kolarz paraolimpijski, zdobywca tytułów Mistrza Paraolimpijskiego i Mistrza Świata.

Wcześniej był żużlowcem, narciarzem, kolarzem, później… kolarzem ręcznym. Walkę na żużlowym torze rozpoczął na początku lat 90. w Stali Rzeszów, zakończył w Krośnieńskim Stowarzyszeniu Motorowym. Jego kariera została tragicznie przerwana w Krośnie 3 maja 2006 roku, po wypadku na torze podczas pierwszoligowego spotkania z GTŻ Grudziądz. Po zderzeniu z bandą na ostatnim wirażu tuż przed metą doszło do wypadku, którego konsekwencją był złamany kręgosłup i przerwany rdzeń w odcinku lędźwiowym.
Rafał Wilk nie zrezygnował jednak ze sportu. Po półrocznej rehabilitacji pojawił się na stoku jako narciarz jeżdżący na monoski. Na nartach jeździ do dzisiaj. Nie stracił też kontaktu ze sportem żużlowym. Przez dwa lata był trenerem STALI Rzeszów, kolejne dwa lata trenerem Motoru Lublin.
W 2010 roku wrócił do czynnego uprawiania sportu skupiając się na doskonaleniu umiejętności kolarskich. I to był strzał w dziesiątkę. Na początku uczył się od innych, od nestora ręcznego kolarstwa w Polsce – Zbigniewa Wandachowicza. W 2011 roku pierwszy raz wziął udział w rozgrywanych w Danii Mistrzostwach Świata w parakolarstwie. W jeździe na czas był 6, i w wyścigu szosowym – 7. W sezonie olimpijskim wygrał klasyfikację końcową Pucharu Świata. Wygrał wszystkie dwa starty na Igrzyskach Paraolimpijskich Londyn 2012; jazdę na czas i wyścig ze startu wspólnego.
W plebiscycie „Przeglądu Sportowego” i Telewizji Polskiej został uznany za najlepszego sportowca niepełnosprawnego roku 2012. W 2013 roku ponownie wygrał Puchar Świata. Podczas mistrzostw świata w kanadyjskiej prowincji Quebeck dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium: w wyścigu szosowym i w jeździe na czas. W 2014 roku po raz trzeci został Mistrzem Świata w amerykańskim Greenvill w jeździe indywidualnej na czas. Rok 2015 był dla niego szczególny – zdobył podwójne Mistrzostwo Świata w Szwajcarskim Nottwill, wygrał w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i Europy i czwarty raz z rzędu w rankingu UCI.
Z dniem 1 grudnia rozpoczął przygotowania do sezonu olimpijskiego.  W drodze do Rio zdobył Puchar Świata i Puchar Europy. Starty na Igrzyskach Paraolimpijskich zakończył sukcesem, zdobywając dwa medale: złoty i srebrny.  Na koniec sezonu 2016 po raz piąty zajął pierwsze miejsce w rankingu UCI.







Najczęściej wyszukiwani

786952 odsłon
722097 odsłon
691701 odsłon
690630 odsłon
686209 odsłon

DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE