Michał Kanarkiewicz Strategie szachowe Mistrzów
w biznesie Powerspeech
+ symultana szachowa
ARTUR B. CHMIELEWSKI naukowiec, konstruktor sond kosmicznych,
syn Papcio Chmiela
Opowie o:
Jak funkcjonuje NASA? Realizacja trudnych projektów
Technologia teraz i w przyszłości
Jak budować zespoły bardziej efektywne?
Bazy na Księżycu i Marsie
Tylko u nas!
Szkolenia/doradztwo/coaching z prof. Markiem Kochanem - Komunikacja kryzysowa
- Wystąpienia live + prezentacje ze slajdami
- Storytelling w zarządzaniu i komunikacji
- Kreowanie dobrego wizerunku
- Erystyka w mediach i kontakcie live
- Perswazja
- Autoprezentacja, wystąpienia w mediach
- Debaty, panele
Video MP4 Zobacz szczegóły volume_off Włącz dźwięk Video YT

Mówcy / Eksperci

Elżbieta Dzikowska

Język wystąpień:

Polski
Dziennikarz i sinolog, historyk i krytyk sztuki, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki (AICA). Była  prezeską  Stowarzyszenia Krytyków Sztuki POKAZ,  kuratorką (wraz z Wiesławą Wierzchowską ) pierwszej w Polsce wystawy sztuki emigracyjnej „Jesteśmy” dla warszawskiej Zachęty, „Ars Erotica” dla Muzeum Narodowego w Warszawie, „Sąd Ostateczny” dla kilku warszawskich galerii oraz wielu indywidualnych wystaw polskich artystów. Wydała  staraniem oficyny „Rosikonpress” serię wywiadów z najwybitniejszymi polskimi mistrzami sztuk wizualnych w albumie „Polscy artyści w sztuce świata” (nagroda za najpiękniejszą książkę na Międzynarodowych Targach w Warszawie, 2001).
Zajmuje się fotografią artystyczną (wiele wystaw w muzeach i galeriach) i dokumentalną, którą wykorzystuje do ilustrowania swoich książek, zwłaszcza subiektywnych przewodników „Groch i kapusta. Podróżuj po Polsce!”, „Polska znana i mniej znana” i albumów (m.in. „Uśmiech świata`’, `’`Biżuteria świata”, „Moje Bieszczady”, „Moje Ponidzie”, „Mongolia”, „Indie”).
Jako dziennikarz pracowała w miesięczniku „Chiny”, potem „Kontynenty”, gdzie zajmowała się Ameryką Łacińską, następnie w tygodniku kulturalnym „Radar” i w Agencji „Interpress-Film”, jako reżyser filmów dokumentalnych.  Jest także znaną podróżniczką (członek Polskiego Oddziału The Explorers Club), która przez wiele lat prowadziła z mężem, Tonim Halikiem, kultowy program „Pieprz i wanilia”.
Była inspiratorką budowy pomnika inż. Ernesta Malinowskiego, twórcy do niedawna najwyżej położonej kolei na świecie w Peru oraz powstania – z jej darów –  Muzeum Podróżników im. T. Halika w Toruniu. Wraz z mężem brała udział w wyprawie odkrywczej do ostatniej stolicy Inków Vilcabamby. Przyjaźni się z wieloma artystami, dzięki czemu mogła przeprowadzić z nimi  ważne dla interpretacji ich sztuki rozmowy. Niektórzy z Mistrzów (jak Józef Czapski, Władysław Hasior, Jonasz Stern, Jerzy Nowosielski, Tadeusz Dominik,, Jan Tarasin, Jacek Sempoliński, Tomasz Tatarczyk, Igor Mitoraj, Roman Opałka, Jerzy Sienicki) już odeszli, toteż wywiady z nimi („Artyści mówią” – wywiady z malarzami i „Artyści mówią” – wywiady z grafikami) pozostają nieocenionym dokumentem dla zrozumienia ich twórczości. Sztuka, fotografia i podróże to jej pasja, jest przekonana, że życie bez  pasji to jak potrawa bez soli. 
Robi zdjęcia dokumentalne ale także małych fragmentów natury, które po przeskalowaniu do dużych formatów zamieniają się w abstrakcję, zaświadczając, że abstrakcji nie  ma, że wszystkie kierunki w sztuce wywodzą się właśnie z natury. Kocha muzykę klasyczną, teatr, a także swoje trzy pieski, to pekińczyki Kama i Kali oraz sierota ze schroniska – Liza. Uważa, że mimo wielu niedogodności życie jest piękne. Proponuje, poprzez album i wystawy „Uśmiech świata” , żeby Polacy mniej narzekali a częściej się uśmiechali, bo uśmiech – to najkrótsza droga do serca, a pomaga także w różnych dziedzinach i opresjach życia. Z coraz większą pasją promuje i pokazuje swój kraj, jakże piękny w jej książkach i ciekawy.







Najczęściej wyszukiwani

786952 odsłon
722097 odsłon
691701 odsłon
690630 odsłon
686209 odsłon

DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE